לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2013, 09:51
צלמית המשתמש של Maverick212
  משתמש זכר Maverick212 Maverick212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.12
רפואת חירום בדרך לרפואה כללית

שלום לכולם ... אני אף פעם לא כתבתי בפורום הזה אבל עכשיו אני די זקוק ליעוץ לקראת השחרור.

אז ככה אני כבר הרבה זמן יודע שאני מעוניין ללמוד רפואה (שום צאנס שאני אעסוק במשהו אחר אני פשוט מאוהב במקצוע ! ) הבעיה שלי הם שהתנאים בלתי אפשריים מבחינתי להתקבל לרפואה מסלול 6 שנתי רגיל מאחר ומומצע הבגרות שלי הוא 85 ופסיכומטרי אני עושה בקרוב כשאשתחרר וגם לזה אין לי כ"כ הרבה כסף לעשות 5 פעמים עכשיו חשבתי על כמה אופציות

1)לימודים באיטליה - עכשיו אם אני לא טועה פתחו שם כמה מסלולים באנגלית במילאנו ופאביה אם אני לא טועה ... הבעיה עם זה שאין לי תמיכה כלל מהבית (משפחה בלי יכולת תמיכה ) וזה עדיין קצת מפחיד גם אם אחסוך כסף לגור לבד במדינה זרה בלי לדעת את השפה יותר מדי ...

2)לעשות תואר ברפואת חירום ולהמשיך ללימודים 4 שנתיים בת"א או צפת- הבנתי שבת"א לא חשוב מה למדתה לפני העיקר שיהיה ציונים גבוהיים במקצועות הליבה שנידרשים להם לרפואה (כימיה , ביולוגיה וכו ) בארץ יהיה יותר פשוט למצוא עבודה, ללמוד פה , ואז לנסות להיתקבל לתוכנית 4 שנתית , השאלה כמה זמן ייקח לי להשלים את כל מה שנידרש עם רפואת חירום לרפואה הכללית כי הבנתי שברפואת חירום לא לומדים את הדברים הנדרשים לרפואה ולכן צריך להשלים ...

ועוד שאלה האם לדוגמא סיימתי את התואר ברפואת חירום והחלטתי להשלים את הקורסים האם אני יכול ללמוד אותם לדוגמא בת"א כאילו להרשם שם רק לקורס כימיה או ביולוגיה מולקולרית לאחר שיש לי כבר תואר במשהו אחר ?

מקווה שאני מובן פה טוב (יש לי קצת בעיות התבטאות בכתב אז מראש סליחה על שגיאות או טיפה של חוסר הבנה )

אודה לעוזרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2013, 00:16
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Maverick212 שמתחילה ב "רפואת חירום בדרך לרפואה כללית"

לפני שנה הייתי במצב שלך אז הינה כמה תשובות :

1. לימודי רפואה באיטליה - קיימים 2 מסלולים .
מסלול באנגלית : קיים רק ב5 אוני' השנה יש מקום ל90 זרים , אתה צריך להיבחן שנקרא IMAT . בגדול על המבחן - המבחן נעשה בארץ , במבחן יש 80 שאלות תשובה נכונה מזכה אותך בנקודה תשובה שגויה במינוס רבע נקודה - ציון מינ' 20 - פחות מזה ואתה לא יכול להתקבל לשום אוני',

* שים לב יכול להיות שטעיתי טיפה בניקוד אבל בגדול ככה זה עובד)

40 שאלות הם על ידע כללי + 40 שאלות שמבוססות על חומר של 5 יח"ל במתמטיקה, פיזיקה , ביולוגיה , כימייה.

יתרונות - דיי ברור המבחן באנגלית , וכמובן שהמבחן מתקיים בארץ.
חסרונות - הסיכוי להתקבל נמוך , זהו מסלול חדש (לצורך השוואה יש 37 אוני' שמלמדות את המסלול הרגיל באיטלקית).

מסלול באיטלקית - מבחן מקביל רק שהוא נעשה באיטלקית (ובאיטליה) + ראיון קבלה באיטלקית , שוב יכול להיות שהניקוד טיפה שונה וגם החומר של המבחן אבל לא מדובר בהבדל רב.

יתרון - 370 מקומות +- , סיכוי גדול הרבה יותר להתקבל, אפשר למצוא אוני' ומחייה זולה בהרבה.
חסרון - למידה שפה חדשה , המבחן נעשה באיטליה.

מסלול 4 שנתי - את העיקרון הבנתה , עושים תואר מדעי (מומלץ דווקא על ביולוגיה ומדעי הרפואה - מכסים את רוב הקורסים , אם לא כולם , שנדרשים.) שומרים על ממוצע גבוה (בין 80 ל85 וכמובן כמה שיותר גבוה יותר טוב).

בשנה האחרונה של התואר אתה יכול לנסות ולהיכנס למסלול של 4 שנים של רפואה (כמובן שקיימים עוד מבחנים שאתה צריך לעבור).

החסרון הגדול שאתה עושה תואר , משקיע 3 שנים , ובמידה ואתה לא מתקבל לרפואה , בעצם עשית "סתם" תואר.

וכמובן שיש את הדרך הרגילה - 750 פסיכו + בגרויות 110 יתנו לך זימון למבחן מרקם/מור. לרוב ידרש בין שנה וחצי לשנה בשביל להגיע לממוצעים האלה.

עכשיו לסיכום - גם לי יש את הבעיה של הממון (בעיה קשה) , אפילו שבאיטליה הלימודים ממש זולים , המסלול באיטלקית לא בא בחשבון - קיימים בשוק כמה מכינות (שמתחילות באוגוסט הקרוב בשביל להתחיל ללמוד באוקט 2014 כמובן) , המכינה באיטלקית מאוד מאוד יקרה (הכולל כולל הכול ב40-50 אלף שקל). לעומת המסלול באנגלית שאליו אפשר ללמוד גם לבד (וכמו שציינתי הסיכוי להתקבל אליו דומה).

עצה שלי - תשב עם עצמך תחשוב טוב טוב על איזה מסלול אתה הולך ומה קורה במידה ואתה לא מתקבל לאותו מסלול (כמו שאתה רואה יש הרבה דרכים להתקבל לרפואה בארץ או בחול). אם מדובר על לימודים בחול אתה צריך כסף , גם באיטליה , לא מדובר רק על מימון לימודים אלה גם על מחייה.

במידה ואתה בוחר את המסלול בארץ תעשה רשימה של בגרויות שאתה צריך לשפר (תחפש באינטרנט יש המון המון חומר בנוסה) ותתחיל ללמוד לפסיכו.

הכי חשוב זה לבחור מסלול , להיות ממוקד - כול השאר זה כבר לא בעיה

בהצלחה , אם יש עוד שאלות שאל בכיף
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר