לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2013, 18:52
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
זה מאוד פשוט
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זאת כבר שאלה ארוכה..."

אם אתה מוותר על החלקים הכי חשובים של המולדת בשביל שלום/זכויות אדם הצעד הבא יהיה לוותר על כל המולדת בשביל שלום/זכויות אדם.

אם אפשר לוותר על חברון ושילה ודאי וודאי שאפשר לוותר גם על פלשת והערבה, איך אתם לא קולטים את זה?
להזכירך,בשביל מדינה יהודית שרובה בחלקים הפחות משמעותיים (היסטורית,תרבותית ודתית) של ארץ ישראל גורשו המוני ערבים ונצלפו כשניסו לחזור.אף אחד לא אמר "השהות שלנו בפלשתינה גורמת סבל רב לאוכלוסיה המקומית,שמעתי שלורד מוין זצ"ל הציע איזו מדינה במזרח פרוסיה,זה עדיין רלוונטי?"
כל צורת ההסתכלות שלך לא נכונה,במקום להבין שיש לנו זכות על המולדת שלנו ואם מישהו מנסה לזרוק אותנו ממנה אז הוא אשם בסבל שבא על עמו אתה חושב שאנחנו צריכים למכור את המולדת שלנו,שאליה אנחנו קשורים יותר משכל עם אחד קשור למולדתו - כדי לאפשר תנאים נוחים לאלו שמנסים לרצוח אותנו...
נ"ב: נתניהו אמר משהו על התנחלויות שיישארו במדינה פלשתינית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2013, 21:34
  משתמש זכר בנג'ו בנג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Xdeal שמתחילה ב "אתה יודע טוב מאוד שהתנחלויות..."

ציטוט:
אתה יודע טוב מאוד שהתנחלויות זה לא מקום מגורים רגיל במקרה הטוב או לגיטימי במקרה הבינוני אך עדיין מוצא את הדמגוגיה במינון הנכון כדי
להשתמש באמצעים כל כך נחותים של ההיסטוריה על מנת להציג את דעתו חסרת המשמעות. כמו תו בפסתנר, תמיד רועש יותר,
לפעמים פשוט משעמום, המוזיקה הכה מעוררת השראה אך הריקנית של סיפור חיפוש האדם אחר משמעות.

בלה בלה בלה, אתה זה שמגדיר מקום כרגיל ולא רגיל ומספר לי סיפורי סבתא שצריך לזרוק משם את האנשים שגרים שם בשביל ה"שלום", חבל רק שהשלום הזה הוא שם קוד לזריקה של אנשים מהבית שלהם כי אבו מאזן הוא כל כך שוחר שלום שהוא לא מוכן שיחיו לידו יהודים ושהיהודים יצטרכו לסבול תחתם גם מיעוט שמתוכו יש כמות עצומה של אבו מאזנים במנטאליות. אהה כן בקשר להגדרות הדיכוטמיות אני גם אשמח שתסביר מה זה יישוב רגיל? בפעם האחרונה שבדקתי גם יישובים "רגילים" אכלו חרא בגלל האימפריאליזם האיסלאמי שאתה כל כך רוצה לרצות ע"י מסירת שטחים וטיהור אתני של היהודים שחיים בתוכם, מה ששוב מציג סתירה אחת נוספת בקשר לשלום האמיצים החביב שלנו. על הדרך אשמח לדעת אם קצרין הוא גם כן יישוב "רגיל" ואם כך מה ההבדל בינו לבין ההתנחלויות או שמא גם קצרין היא לא יישוב רגיל ואתה רוצה למסור גם אותה ולגרש משם את תושביה בשביל עוד הסכם שלום עם יישות עויינת שתחומש מכף רגל ועד ראש?
ישן 25-03-2013, 10:01
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
"שוחר שלום"
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "[QUOTE] אתה יודע טוב מאוד..."

מי שאינו מוכן שיהיו במדינתו אזרחים יהודיים איננו שוחר שלום וגם אסור לחתום אתו כל הסכם אם תנאי כזה נמצא בסעיפיו.

אכן גם הגולן הוא שטח כבוש ובשני הבדלים מהגדה: האחד, כל הכפרים למעט כפרי הדרוזים בצפון נמחקו מעל פני האדמה; השני, השטח סופח למדינת ישראל ומהווה חלק אינטגרלי ממנה. אין זה אומר שבמהלך הסדר כל שהוא גם גורל הגולן יהיה "על השולחן".
הבדל נוסף הוא במצב בשטח: כאשר בגדה החיכוך בשטח עם התושבים המקומיים הוא יום יומי וכל סיפוח יביא להפיכתנו למיעוט. הרי בגולן לא קיים מצב כזה. סיפוח הגדה מהווה אסון למדינת ישראל כדי חיסולה - סיפוח הגולן איננו כזה.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 25-03-2013 בשעה 10:11.
ישן 20-03-2013, 21:23
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה מאוד פשוט"

אם אתה חושב שלמולדת שלך יש משמעות יותר גדולה מסתם בית בטוח ואם אתה חושב שהקיום שלך כאן לא יכול להיות עם הוא נוגד את הערכים הבסיסיים ביותר, אז אתה מבין שיש רגעים שאתה צריך בצער רב לוותר.
אתה צודק, תמיד חוזרים למה שעשינו ב 48 אבל בלי להצליח למצוא את ההוכחה הניצחת ברור לי אינטואיטבית שמה שהיה נכון ב 48 לא נכון היום.
הסיבה הפשוטה היא שב 48 הייתה מלחמת אזרחים. כך לפחות אני מתרשם מקריאה בספרי היסטוריה. אל תוך הריק שנוצר עם יציאת הבריטים נכנסו היהודים והערבים והתחילו להלחם. היינו חזקים יותר, מאורגנים יותר וצודקים יותר. ונצחנו.
אבל זאת סיבה שאני לא בטוח כמה היא מחזיקה מים. פשוט ברור לי שהיום אנחנו עומדים במקום אחר מאינספור בחינות ולכן המבחנים שלנו הם אחרים גם המבחנים המוסריים והערכיים.
ומה שנכון ומוסרי בזמן שמאירופה עדיין עולה עשן מפסיק להיות נכון כאשר אנחנו כבר יותר מיובל על האדמה הזאת.
הסטנדרטים רק הולכים ונהיים יותר גבוהים.

אתה כל זמן חוזר למה הם רוצים לעשות לנו.
ראשית אני לגמרי לא בטוח שזה נכון. ולא כי אני תמים אלא כי יוצא לי לפגוש לא מעט ערבים אבל מעבר לזה, גם אם זה נכון זה לא משנה.
כמו שתושבי שילה אמרו לעצמם שהם מוכנים לסכן את נפשם בשביל הערך הזה שנקרא ארץ ישראל ולכן הם הלכו וגרו איפה שהם גרים. אני מוכן לסכן את עצמי בשביל הערכים שאני מאמין בהם.
הסיכון צריך להיות מחושב, הוא צריך להיות חכם אבל בסוף הטוב מנצח.

ישן 24-03-2013, 08:21
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הטעות שלך היא בהנחת היסוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
הטעות שלך היא בהנחת היסוד שהסבל שנגרם לפלסטינאים החל רק באינתיפאדה הראשונה.
האינתיפאדה הראשונה הייתה התקוממות כנגד הסבל. אתה צודק שככל שהם עברו יותר ממחאה עממית לטרור הסבל שלהם רק הלך וצמח. אבל ההגבלה על הזכויות האזרחיות הבסיסיות החל קודם לאינתיפאדה הראשונה. הם מעולם לא ניתנו להם.

מעניין שלא הייתה אינתיפאדה בירדן, לבנון, סוריה או מצרים.
ציטוט:
ב 48 לעומת זאת הייתה יותר מלחמת אזרחים בין התושבים היהודים לתושבים הערבים בארץ הזאת. וברוך השם היהודים ניצחו.

ב47 אתה יכול לטעון שחלק מהלחימה הייתה מעין "מלחמת אזרחים", למרות שזה נורא תלוי הגדרה. עם זאת אפילו אז זה לא היה ככה גרידא, כפי שצבא ההצלה של קאוקג'י מוכיח. ב48 זה כבר הייתה פלישה מרובת יישויות כנגד מדינה אחת, לא מלחמת אזרחים בשום קנ"מ או הגדרה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-03-2013, 14:55
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני יכול לכתוב המון תאוריות..."

ציטוט:
אני יכול לכתוב המון תאוריות למה לא הייתה שם וכן הייתה כאן. אבל זה לא משנה את הנתון הבסיסי על מצבם של תושביה הערבים של יו"ש נכון להיום.

הכי טוב מבין כל מקביליהם במדינות ערב השונות?
ציטוט:
לגבי העבר, מסכים שלא כל שלב של מלחמת העצמאות היה מלחמת אזרחים, אבל לפחות חלק ממנו כן היה כזה,בעיקר במקומות בהם היו כפרים שתושביהם גורשו.

חלק מאוד קטן ממנו. זה כמו להגיד שמלחה"ע השנייה הייתה מלחמת אזרחים כי בחלק מהמדינות הכבושות הייתה קצת לחימה בין תומכי הנאצים ובין מתנגדיהם.

הסייפא שלך היא סתם ניסיון לדחוף גירוש כפריים לדיון, אע"פ שזה בכלל לא רלוונטי. לא. מרבית הכפרים שננטשו היו לאחר תכנית ד' בשלב שבו כבר אין אפילו ויכוח סמנטי על האם יש פה קצת מלחמת אזרחים או לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-03-2013, 16:40
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אני יכול..."

לגבי הרישא.
אתה חוזר לנקודה שבה אנחנו מסכימים, הערבים הם די גרועים. ביחס שלהם אחד לשני בעיקר. הם גם משלמים על זה מחיר, אתה יכול לראות עד כמה המדינות שלהם יציבות ומשגשגות.
בטח שאין להם את הגן היהודי שגורם לזה שגם אם נזרקת למקום חדש זה לא ימנע ממך להקים במקום בנק, לפתוח עיתון או לשלוח את הילדים שלך לבית ספר לרפואה ותוך שלוש דורות להפוך להיות גורם משמעותי במקום אליו גלית.
אבל הערבים הם לא הנושא, היהודים כן.
השאלה היא לא איך המשטר בכווית מתייחס לפלסטינאים שחיים אצלו כבר שני דורות, אלא איך המשטר הישראלי מתייחס לפלסטינאים שחיים תחת שליטתו.

לגבי הסיפא. לא מתיימר להיות מומחה של מלחמת העצמאות, אין לי מושג מה זה תכנית ד', מה שאני יודע זה מספרים שקראתי.
לא אני הבאתי את 48 לדיון, תבור הביא אותו, כטענה שאם אני מתנגד לשלילת זכויות אזרח בסיסיות מתושבי הגדה הרי שב 48 הייתי מתנגד להקמת המדינה.
בהחלט לא נקודה חשובה או משמעותית לדיון הנוכחי.

ישן 25-03-2013, 08:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לגבי הרישא. אתה חוזר לנקודה..."

ציטוט:
לגבי הסיפא. לא מתיימר להיות מומחה של מלחמת העצמאות, אין לי מושג מה זה תכנית ד', מה שאני יודע זה מספרים שקראתי.

אז זה קצת עצוב שאתה לא מכיר אפילו את הבסיסיים ביותר מהמושגים של אותה תקופה, בנושא שעושה רושם כי מעסיק אותך ע"ב קבוע.
באמת שאני לא מבין איך בנאדם יכול להגיד "גירוש כפרים" ו"אני בכלל לא יודע מה זה תכנית ד'" בנשימה אחת.
זה כמו שאני אעשה הרצאה שלמה על התקפי לב וצינתורים ובסופה אני אגיד- "עורק? מה זה עורק? לא מכיר..."
אם אתה נוטה להביע את דעתך על "הכיבוש" וה"עוול לפלסטינים המסכנים" מן הראוי שלפחות תדע קצת במה מדובר. אולי כדאי שתקרא עוד קצת ספרים ורצוי שלא יהיו עם האג'נדה שאתה מחפש.
ציטוט:
לא אני הבאתי את 48 לדיון, תבור הביא אותו, כטענה שאם אני מתנגד לשלילת זכויות אזרח בסיסיות מתושבי הגדה הרי שב 48 הייתי מתנגד להקמת המדינה.
בהחלט לא נקודה חשובה או משמעותית לדיון הנוכחי.

אני דווקא רואה אותה בתור הנקודה הכי משמעותית. הרי שם החלה להיווצר ה"בעיה הפלסטינית" לא?
ושוב לא ברורה לי הסייפא שלך, אם אתה מתנגד לזכויות שוות ערך לתושבי יו"ש הערבים אז היית מתנגד להקמת מדינה יהודית ב48 שבכלל לא כללה את יו"ש?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-03-2013, 11:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עד ה-15 במאי 1948"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
ניתן להגדיר את המלחמה כמלחמת אזרחים. מלחמה בה הישוב היהודי שאף להשיג רצף הקפי בין חלקים שונים של המדינה, כפי שהוגדרה בתוכנית החלוקה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקי
צבא ההצלה הוקם על פי החלטה של הליגה הערבית בדיוניה בקהיר בדצמבר 1947‏[3]. המדינות הפעילות בהקמת "צבא ההצלה" היו סוריה, עיראק ולבנון. מטרתן הייתה להקים כוח צבאי בין-ערבי שיביא את היהודים בארץ ישראל לכלל כניעה מבלי שיהיה צורך להפעיל את צבאותיהן.

כוח המתנדבים רוכז ואומן במחנה קאטאנה מדרום לדמשק. המתנדבים קבלו שכר, מזון ואימון בסיסי. עד סוף חודש מרץ 1948 אומנו במחנה קאטאנה כ-5200 מתנדבים (3000 מסוריה, 800 מעיראק, 800 מארץ ישראל, 300 מלבנון, 50 ממצרים וכמה עשרות יוגוסלבים). נשקו של צבא ההצלה כלל תותחים ושיריוניות מעודפי מלחמת העולם השנייה. "צבא ההצלה" נשלח למשימתו באופן רשמי בראשון לינואר 1948, אך הסתננות של יחידות קטנות החלה כבר בדצמבר 1947.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6...%A6%D7%9C%D7%94

"ניתן" לעשות הרבה דברים כשאתה מעצב את ההיסטוריה כדי להתאים לנרטיב שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-03-2013, 21:57
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אני מדבר על היסטוריונים מקצועיים, אבל מילא
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "יש גם נטייה מצד הרבה..."

הנקודה הייתה שלכנות זאת "מלחמת אזרחים" איננו תלוש אם הרבה אנשי מקצוע חושבים כך.
עכשיו, רוב הלחימה עד מאי 1948 לא הייתה מול צבא ההצלה כי אם המליציות הערביות המקומיות, אשר גם נלחמו לצד צבא ההצלה בחלק מהמקרים. הלחימה מול הערבים בארץ ישראל התחילה לפני שצבא ההצלה הגיע בכלל. חודש דצמבר 1947 היה עקוב מדם עבור היהודים ובו צבא ההצלה היה מעורב מעט מאוד (עיקר הכוח הגיע בינואר). מוקדי הלחימה הקשים ביותר, למשל על הדרך לירושליים, כללו בעיקר את התושבים הערבים המקומיים. הם אלו שתקפו את השיירות והם אלו שהרגו, למשל את הל"ה. צבא ההצלה פעל בגיזרות מסוימות אחרות, ולמעשה חלק גדול כוחו איבטח את השומרון, היכן שהרבה לחימה מול היהודים לא הייתה. מצד שני, הייתה להם דומיננטיות באיזור הגליל. במקומות אחרים, כמו הערים המעורבות במרכז הארץ, הנוכחות שלהם הייתה שולית בדרך כלל.
ואגב, אולי גם מלחמת האזרחים בספרד לא צריכה להחשב ככזו כי את הצדדים תיגברו לוחמים זרים (גורג' אורוול, למשל, שמוזכר כאן תכופות לחם בשירות הסוציאליסטים שם)?
ישן 25-03-2013, 15:13
מנהל

יצא לך לקרוא את הזמן הצהוב של גרוסמן?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "גם אם קונים את ההסבר שלך..."

הוא יצא לאור ערב האינתיפאדה הראשונה ודי חזה אותה. הוא מתאר את הסיטואציה מול הערבים מהשטחים מהרבה זוויות ומימדים. הוא בהחלט מצביע על כך שלסבל ולהשפלות של האוכלוסיה הפלסטינית בשטחים היה מקום מרכזי בהתפרצות האלימה שבאה אחרי שיצא הספר. מה שכן, הספר של גרוסמן מצביע גם על גורמים נוספים כמו השינאה העמוקה והבלתי מתפשרת למדינת ישראל, הפליטים, האיסלמיזם (הוא מהראשונים בישראל שפירסם לציבור הרחב את הפסוק הידוע על הסלע או העץ שבאחרית הימים קורא למוסלמי שיבוא לטבוח ביהודי שמסתתר מאחוריו) ועוד.
בקיצור, הסבל והדיכוי של האוכלוסיה הפלסטינית היה גורם מרכזי לפתיחת האינתיפאדה הראשונה.
ישן 26-03-2013, 11:16
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יצא לך לקרוא את הזמן הצהוב של גרוסמן?"

לא קראתי את הספר. כדי ללמוד על הלכי הרוח של הצד השני אני מעדיף לקרוא ספרים שכתבו אנשים שחיו את המציאות הזו ולא של כותבים ישראלים שיש להם אג'נדה (ולא משנה אם האג'נדה הזו היא ימנית או שמאלנית). בכל מקרה, וכמו שכבר כתבתי, השאלה אם הם סבלו או לא היא לא רלוונטית לעניין. בשביל הדיון אני מוכן לקבל את הטענה שהפלסטינאים סבלו, אבל זה רק מחזיר אותי לשאלה הקודמת ששאלתי ונותרה ללא מענה: אם האינטיפדה הראשונה נועדה להפסיק את הסבל הפלסטינאי להם הם בחרו להמשיך באלימות ומלחמות למרות שהיו להם כמה אפשרויות לקבל את המדינה שלהם ולהפסיק את הסבל? מבחינתי התשובה ברורה, המלחמות שלהם אף פעם לא נועדו להפסיק את הסבל או לקבל רק את השטחים שנכבשו ב - 67, הם רוצים את הכל ועל זה הם נלחמים.

ישן 26-03-2013, 19:34
מנהל

אז כדאי לך לקרוא
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא קראתי את הספר. כדי ללמוד..."

אני חושב שהוא כן משקף את המציאות של הפלסטינים באותם ימים.
כפי שכתבתי, גם בספר עצמו עולה שהסבל של האוכלוסיה לא היה בשום אופן המקור הבלבדי לעוינות כלפי ישראל. להיפך, גרוסמן מראיין פלסטיני בעל עמדה כלשהו וזה אומר לו בתשובה לשאלה שגם אם ישראל הייתה נוהגת בהם באופן הכי טוב בעולם זה רק היה מעכב את התפתחות הרצון שלהם לראות ביציאת ישראל משיטחיהם וחתירה לעצמאות. אני מניח שזה די טיבעי אם יש לך הכרה לאומית (ובבקשה...אני לא אומר כאן שלדעתי יש להכרה הלאומית הזו בסיס מוצדק...).
ראה, אחרי האינתיפאדה הראשונה, תקופת אוסלו של שנות התשעים, באמת הייתה רגיעה מצד רוב הפלסטינים. אבל לי לפחות ברור שהסכם אוסלו לא הניח את דעתם, ולא רק בגלל שהוא לא כלל את כל הדברים המידיים שהם רצו בהם כולל הטבת מצבם הכללי אלא גם בגלל שהכניסו להם לראש שיש להם סיכוי לקבל את זכות השיבה ואת ירושליים. בלי קשר לטיב מצבם, את זה הם רוצים ועל זה ייקום או יפול (בעיקר יפול) דבר.
ישן 26-03-2013, 12:46

את זה תשאל אותם
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "גם אם קונים את ההסבר שלך..."

נכון שהפלסטינאים רוצים את הכל או יותר נכון הם לא רוצים אותנו כאן לאו דוקא בשל יהדותינו אלא בשל העובדה שאנו נציגי המערב והדמוקרטיה שהיא לצנינים בעיני מנהיגיהם. לפיכך, על מנת לשמר ולשמור על קיומה של מדינת ישראל עלינו להפרד מעל הפלסטינאים לקבע את גבולותינו ולאפשר להם להקים את מדינתם לצידנו.

באלימות לא יושג דבר וחבל שמשתמשים בנשק הזה. אבו מאזן למד את הלקח ומנסה בכל יכולתו להרגיע את השטח. בדרך זו הוא מרדים את מנהיגינו המוליכים אותנו כמו צאן לטבח אל מדינה אחת בין הים לירדן - מדינה שלא תוכל להשאר ישראלית לאורך ימים, למסוס ליבם של אויבינו.

חבל שעדין קיימים גופים פלסטינאים המאמצים את ז'בוטינסקי שטען ששקט זה רפש במקום את בן גוריון, שסבר שרצוי וכדאי "לקחת את מה שמונח על השולחן". לבחור את הטוב ולא לחכות לטוב ביותר.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 26-03-2013 בשעה 12:53.
ישן 20-03-2013, 19:02
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "צריך להזכיר לשמאלנים שיש להם מה להפסיד מכל פינוי של יישוב יהודי."

נסביר שוב...
הוויכוח הוא לא על הזכות על הארץ הזאת, אם על זה הדיון אז הא לך - גב ההר הוא יותר משמעותי ממישור החוף.
הדיון הוא על המשמעות של הישיבה שלנו בשטחים.
אתה מוזמן כמו תמיד לחזור לשלטון הצבאי שהיה כאן עד 67, או לגירושים של הערבים ב 48. אבל כרגע, בשטח של מדינת ישראל אין אפליה חוקתית בין יהודים לערבים. יש שלטון שמפלה, יש העדפה. אבל לא רק שאין אפליה אלא כפי שאני אומר לחברי הערבים, המקום הטוב יותר להיות בו ערבי במזרח התיכון זה במדינת ישראל.
ההיגד הזה הוא כמובן לא רלוונטי לשטחים ולפלסטינאים שחיים שם.
בעוד שתוך 20 שנה מרגע הקמת המדינה הצלחנו להתגבר על הפחדים והגזענות וללכת לכיוון של מדינה מתוקנת, ברגע שחוצים את הקו הירוק מגיעים לשטח בו יש הפרדה ברורה בזכויות של שתי קבוצות על בסיס דת. וזהו שטח שאנחנו הריבון בו.
אז כן, מאיו"ש צריך לצאת כדי להפסיק את המצב הלא סביר והלא מוסרי הזה. וזה לא קשור לזה שבעין הוד היה כפר ערבי ובפסגות לא.

ישן 20-03-2013, 21:12
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה שאין לערבים אזרחות פשוט לא..."

העדר האזרחות מכיל בתוכו את כל הפגיעות שאתה רוצה.

אבל בוא נעזוב את האזרחות, מה קורה לתושב רמאללה שרוצה לבקר קרוב משפחה באירופה. סליחה לא באירופה, ברמאללה.
מה קורה למגדל זיתים משכם שרוצה לייצא את התוצרת שלו לאסיה, סליחה לא לאסיה לכפר השכן.
מה קורה לילד בחברון שרוצה לצאת מהבית שלו ובדיוק הכריזו על עוצר ל 24 שעות?
איך זה מרגיש כאשר החייל הכי פשוט שיש יכול לבצע חיפוש, לעצור, לעכב בלי שום צו כל אדם רק בגלל שהוא ערבי?
איך זה נראה לך שאיזה מח"ט גזרה יכול להחליט על פעולה שמזיקה לשדה בלי שיינתן שום פיצוי.

הזכויות הבסיסיות ביותר שאתה זכאי להן, נשללות מהרוב המוחלט של תושבי איו"ש.

ישן 21-03-2013, 13:58
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "או בקיצור:אתה מציע להמשיך את..."

אני לא מוותר על כלום.
בטח שלא לנצח. אני מחזיק תכונה יהודית ישנה וידועה - סבלנות.
התפקיד שלנו הוא לעשות את מה שנכון, מה שערכי ומה שמוסרי.
כשאורי מכנה אותי שלומיסט הוא צודק, זה סוג של דת.
מאחר ואני מאמין שהטוב ינצח ומה שצריך לקרות יקרה, אז לאורך זמן גם הזכות שלי לחיות בגב ההר תבוא לידי מימוש.
לשיטתי ב 67 קבלנו הזדמנות, החמצנו אותה. החמצנו אותה כי ההתלהבות מהחזרה לארץ גרמה דווקא לנושאי דגל הגאולה להיות עיוורים לדברים הפשוטים ביותר, בני אדם.
את הזדמנות של 67 החמצנו, אם נמשיך לדבוק בה נאבד גם את ההזדמנות שקבלנו ב 48.

ישן 22-03-2013, 13:33
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כבר אמרתי לך - צריך להבדיל..."

כפי שאמרתי ואחזור ואגיד מה שנכון ל 48 לא בהכרח נכון יותר מ 60 שנה אחרי.
אבל העיקר הוא שלקח לנו פחות מ 20 שנה מרגע שנגמרה מלחמת השחרור להפוך את ערביי ישראל לאזרחים. בערך אותו פרק זמן שלקח לפלסטינאים מהגדה ומאיו"ש להבין שבטוב הם לא יקבלו מאיתנו כלום.

ועוד סיפור אמיתי לשבת.
הדמויות והשמות לחלוטין לא בדויים.

במשתלה בה עבדתי בבני ברק היה עובד ערבי. תושב הכפר סוויאה שבאזור עילי/צומת תפוח.
רפעאת, ככה קוראים לו, הוא אחלה גבר. איש די טוב שמחפש לפרנס את אשתו ואת הילדים שלו. גם בחור אינטלגנט שמבין איך הדברים עובדים. במשך השנים הספקתי לבקר בבית שלו בכפר- יחד עם כל העובדים במשתלה חגגנו שם את הולדת הבן שלו. להכיר ולהיות די חברים.
ערב אחד בעודו נמצא בביתו יחד עם אשתו והבן שרק נולד הוא רואה שתוך החצר שלו מסתובבים חיילים, רפעאת יודע איך הדברים עובדים, אבל אז החיילים מתחילים להציץ לו אל תוך הבית. להציץ לאשתו. הוא יוצא החוצה ואומר להם ללכת.
הם מכניסים אותו לדיר העיזים ומפוצצים אותו מכות. אף שבור, שן שנסדקה והמון שטפי דם תת עוריים בכל הגוף.
לקח לו כמה שבועות לחזור למשתלה. אבל הרבה דברים השתנו אצלו מאז אותו יום.
הוא לא נהפך להיות טרוריסט אלא סוחר בנעליים משומשות שהוא מביא מישראל.
האמונה שלו בדו-קיום די נפגעה.

ישן 25-03-2013, 10:34

יהודי מכה יהודי והגוי מתבשם
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "צריך להזכיר לשמאלנים שיש להם מה להפסיד מכל פינוי של יישוב יהודי."

אין כל דמיון בין גבולות 49 (או כפי שהן מוגדרות כגבולות 67) ובין ה"גבולות" ש"השגנו" לאחר 1967. למעט העובדה שבשני המקרים היו אלו מלחמות מגן ושמירה על קיומה של מדינת ישראל. ה"קו הירוק" שנוצר כתוצאה מהסכמי שביתת נשק מהווה קו יחוס לכל הסדר אפשרי.
נכון שעוול גדול נעשה לערבים/פלסטינאים (אז הם לא הגדירו את עצמם כפלסטינאים) במהלך ובתום מלחמת העצמאות ושנים רבות לאחריה (בעצם עד עצם היום הזה) ולא אכנס כאן לסיבות ולההאשמות. אבל לאחר שהם "נדחקו" לגדה המערבית - זאת תהיה בגדר "גזילת כבשת הרש" אם לא נאפשר להם קיומה של מדינה באותם השטחים המועטים שנותרו בידיהם.
ישן 25-03-2013, 13:17
  Harmonic Oscillator Harmonic Oscillator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.12
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "יהודי מכה יהודי והגוי מתבשם"

ה"קו הירוק" שנוצר כתוצאה מהסכמי שביתת נשק מהווה קו יחוס לכל הסדר אפשרי."

למה? מה קדוש בקוו הסכמי שביתת הנשק? אני לא רואה שום טיעון עקרוני שתומך בחזרה לקו הירוק ולא יתמוך באותה מידה לחזרה לקווי החלוקה.

"נכון שעוול גדול נעשה לערבים/פלסטינאים (אז הם לא הגדירו את עצמם כפלסטינאים) במהלך ובתום מלחמת העצמאות ושנים רבות לאחריה"

נעשה עוול גדול גם ליהודים/ישראלים במהלך מלחמת העצמאות ולאחריה ע"י ערבי ישראל, ערבי יו"ש, והערבים במדינות המקיפות אותנו.

"אבל לאחר שהם "נדחקו" לגדה המערבית - זאת תהיה בגדר "גזילת כבשת הרש" אם לא נאפשר להם קיומה של מדינה באותם השטחים המועטים שנותרו בידיהם."

מכבסת מילים, הם פתחו במלחמת אזרחים והפסידו.
לחלופין זאת תהיה גזילת כבש הרש אם נקח מידי היהודים חלק מהשטחים המעטים שבידיהם בזמן שלמדינות ערב יש שטח גדול בכמה סדרי גודל.
ישן 26-03-2013, 05:26

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Harmonic Oscillator שמתחילה ב "ה"קו הירוק" שנוצר כתוצאה..."

ה"קו הירוק" איננו קו קדוש כמו גם הסכמי שביתת הנשק. הוא קו זמני הנתון לשנוי בעקבות שיחות שלום בין הצדדים.

גם אני אינני תומך בחזרה לקו הירוק . אני טוען שהקו הירוק צריך להוות קו התייחסות (הקו הירוק ולא קווי החלוקה), שיתואם למצב העכשוי הקיים בשטח ושיאפשר הקמתה של מדינה פלסטינאית לצידנו בתוך הגדה המערבית של הירדן.

נכון, נעשה עוול גדול גם ליהודים/ישראלים במהלך מלחמת העצמאות גם ע"י ערבי ישראל, לאחריה ע"י טרור ערבי שהגיע מהמדינות המקיפות אותנו.

אין מדינות ערב מהוות מקשה אחת כמו שאין מדינות אירופה, דרום אמריקה ומרכזה והמזרח הרחוק מהוות מדינה אחת. נכון שחלק לא מבוטל מהעולם אינו מחולק בצורה הגיונית וחלק מהגבולות נקבע בצורה שרירותית - כך הוקמו מדינות ערב שלמרות המאמצים לא הצליחו למזלנו להגיע לאיחוד או אפילו לשתוף פעולה ביניהם.
בעובדה לפלסטינאים אין מדינה ואף אחת מארצות ערב לא קלטה אותם במהלך 60 השנים האחרונות. אפילו בגדה המערבית ובעזה מרביתם חיו במחנות פליטים.
מאחר ומ"ראשית ההיסטוריה" אין ליהודים רבונות על כל השטח - אין ברירה אלא לחלוק.
בניגוד למשפט שלמה כאן החלוקה תביא לחיים והשארת השטח ביד אחד הצדדים יביא למוות.
ישן 26-03-2013, 19:23
מנהל

ברצון. ואגב, אני לא מאשים אותך. השימוש במונח הזה שגוי לעיתים קרובות
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אולי כבודו יסביר לי"

צריך להבחין בין מדינת "כל אזרחיה" ובין מדינה דו/רב לאומית.
"כל אזרחיה", ואולי לזה התכוונת, היא מדינה שבה ללאום או לזהות אתנית אין שום משקל. ההתייחסות לכל האזרחים היא אותו דבר מתוקף היותם אזרחים ואף תת קבוצה לא מקבל עדיפות מסוג כלשהי. קרי, במדינת ישראל כ"כל אזרחיה" אין מקום לחוק שבות, אין מקום לתוכניות לייהוד הגליל, אין חקיקה שנועדה לשמור על צביון יהודי וכדומה.
במדינה דו/רב לאומית המצב הפוך לחלוטין. כאן הקבוצות השונות שמקבלות הכרה כלאום מסדירות ביניהן צורה כלשהי של חלוקה בשילטון. יכול להיות מצב של אוטונומיה לקבוצות השונות, של חלוקת משאבים וסמכויות מוסכמות. למשל, בלבנון שהיא מדינה רב לאומית תפקידים שונים במימשל שמורים לבני העדות השונות על פי מפתח (לא הכי מעודכן) של גודל אותן קבוצות.
2 האופציות האלו הן אסון עבור מדינת ישראל לדעתי, אבל זה סיפור אחר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר