לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2013, 16:41
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נתניהו התנצל בפני הטורקים והבטיח לתת פיצוים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "דיווחים - נתניהו וארדואן שוחחו טלפונית.."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4360001,00.html

וצאה חיובית ראשונה לביקור אובמה בישראל, מיד עם עזיבתו: פיוס דרמטי בין ישראל לטורקיה אחרי כמעט שלוש שנים של איבה. ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ו') עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן והתנצל על התוצאות מתקרית המשט לעזה במאי 2010, שבה נהרגו תשעה טורקים מאש חיילי צה"ל. לפי לשכת נתניהו, השניים הגיעו להסכמה על חידוש היחסים התקינים בין המדינות. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מפי גורם אמריקני רשמי כי ארדואן קיבל את התנצלותו של נתניהו, והסכים עם ראש הממשלה הישראלי על הצורך לנרמל את היחסים בין המדינות.

ממש במקביל לטקס הפרידה מנשיא ארצות הברית בנתב"ג אחר הצהריים, הודיע הבית הלבן על השיחה בין ארדאן לנתניהו. מעט אחר כך התפרסמה הודעת לשכת ראש הממשלה הישראלי ולפיה נתניהו וארדואן "סיכמו על השבת הנורמליזציה בין המדינות, כולל שליחת השגרירים בחזרה, וביטול ההליכים המשפטיים נגד חיילי צה"ל".

"ראש הממשלה נתניהו אמר לראש הממשלה ארדואן שהיו לו שיחות טובות עם הנשיא אובמה בנושא שיתוף פעולה אזורי וחשיבות יחסי ישראל טורקיה", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה. "נתניהו הביע צער על ההידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה, והביע את מחויבותו להסדרה של חילוקי הדעות במטרה לקדם שלום ויציבות באזור". בהודעה הודגש גם כי נתניהו "אמר שהוא ראה את הראיון האחרון שהעניק ארדואן לעיתון דני, והביע הערכתו לדבריו". באותו ראיון ביקש ארודאן להבהיר שדבריו לפיהם "הציונות היא פשע נגד האנושות" לא פורשו כהלכה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://2.bp.blogspot.com/-xXj78EYUMQ8/UCG3V40pkTI/AAAAAAAAABc/xTsi0mEwlRA/s1600/sad_smiley.jpg]

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2013, 18:59
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ההתנצלות מבישה ושגיאה אבל אני לא חושב שזה ישפיע על עצירת המשט הבא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא. אני חושב שמשמעות ההתנצלות..."

ישראל תעשה מה שצריך כדי לעצור משט לעזה, אם יהיה כזה (ולא היה כזה כבר זמן מה). הלקחים צריכים להיות כאלה שפעולות ההשתלטות הבאות ימנעו מצבים מהסוג שתיארת ו/או ידאגו לתיעוד מיטיבי של האירועים כדי להתמודד עם עלילות דם למיניהן.
הכניעה לבריונות הטורקית ולמפגן הצביעות וההתנשאות שלהם הוא בעיה גדולה הרבה מעבר להשלכות על משטים נוספים. יש לזה השלכות אסטרטגיות על המעמד של הצדדים ועל המיצוב המוסרי-הסברתי של ישראל. ואגב, לא יודע מה היה נוסח ההתנצלות של נתניהו אבל אני מקווה מאוד שהוא היה נבון מספיק כדי לא להוות כניעה מוחלטת ושאם היה כזה-יפרסמו אותו כלשונו. כל עוד לא מפרסמים אותו אני חושש מאוד ממה שיש להסתיר.
ואחזור על מה שכתבתי בעבר:
טורקיה אחראית לא רק לרצח העם הארמני עליו לא התנצלה מעולם
טורקיה אחראית למותם של מאות ניצולי שואה יהודים שהם אסרו על ספינתם הרעועה (הסטורמה) לעגון בחופם ולתת להם לרדת לחוף. זאת למרות שהבריטים (לפחות בכיר בריטי אחד) דווקא ביקשו מהם לעשות זאת.
טורקיה אחראית לרדיפה מתמדת, זה עשרות שנים, של המיעוט הכורדי. במסגרת זאת טורקיה נקטה מדיניות ברוטאלית של דיכוי כל נסיון כורדי לביטוי עצמי. כך למשל, הם אסרו חברי פרלמנט שהעזו לומר כמה משפטים בכורדית על כס הנואמים בפרלמנט.
וכמובן, טורקיה מתירה ואף משתפת פעולה עם ארגוני טירור/תומכי טירור.
לחשוב שישראל תתנצל מול מדינה עם רקורד כזה שמעזה להטיף לאחרות פשוט מעורר בין גועל וחלחלה.
להגנתו של ביבי אומר רק שאנחנו לא באמת יודעים מה עמד על הכף, ומה היו המקל/גזר שהאמריקאים נופפו בהם.
ישן 23-03-2013, 09:24
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]להפך עכשיו..."

הם יקבלו התנצלות ופיצוי לפי האופן שזה נראה כרגע ותהיה בטוח שיהיה לפחות עוד משט אחד בקצב הזה וזה רק עניין של זמן עכשיו שנתניהו נכנע לאובמה.

לא הייתי בהלם אם ציפי לבני בחסות נתניהו עכשיו תוכל להביא גם הסכם שלום שרע לישראל בכל המובנים בלי הכרה בנו כמדינה יהודית יותר בקלות עקב הלחץ של אובמה על נתניהו בביקור שלו בארץ.

אם נתניהו לא יעוף מהליכוד עד הבחירות הבאות ליברמן או לא ליברמן,נתניהו לא מקבל את הקול שלי אחרי כניעה לטרור.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 23-03-2013, 18:12
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אני מקווה שאתה מבין שטורקיה חברה בנאט"ו...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יש לי חדשות עבורך, מאחר ואתה..."

ושלאחרונה הוצבו סוללות פטריוט בסמוך לגבול עם סוריה, מכיוון שהיה חשש שצבא א ס ד (שהוא כביכול ידידו של ארודאן, כלשונך...), ישגר סקאדים לעבר טורקיה...

כמו כן אל תשכח את התקרית עם מטוס הקרוב שייורט בגבול סוריה, והכי חשוב - מפקד צבא המורדים, יושב בטורקיה בכבודה ובעצמה.

אני לא אומר שהטורקים הם טלית שכולה תכלת, אני משוכנע שהם מתעבים אותנו, והיא המדינה האחרונה בעולם שהייתי רוצה לסמוך עליה בשעת צרה, אבל בסופו של דבר, כן יש לנו אויבים משותפים, הטורקים כבר מזמן היו נכנסים לסוריה אם הם לא היו פוחדים מרוסיה וסין, מה שמפריד בין ישראל, לרוסיה היא טורקיה, למעשה זה גם מה שמפריד בינה לבין אירופה, בגלל זה היא מדינה חשובה לנאטו, ולארה"ב.

כמו כן, אל תשכח שיש לה גבול עם איראן, וגם אותה היא לא כל כך מחבבת.

ישן 23-03-2013, 17:48
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
גם שאני תומך בצעד נבון של ממשלת ישראל הימנית אני חוטף ממך על הראש
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה חייב להבין שכשאתה מדבר על..."

אתה פשוט מתגלה במערומיך ומתקדם כמו עיזה עוורת ( בטוי של הרב יוסף ) אל הפיכת מדינת ישראל למדינה רב לאומית - מה שיביא לחסולה.
לא אני אביא למדינה הערבית ה-23 אלא אנשים כמותך החותרים כנגד הזרם.

התמחותך בהוצאת דברים מהקשרם עולה כל פעם בדרגה. אכן עזמי בשארה הוא אינטלקטואל אין לפרש זאת כתמיכה בהשקפותיו ובמעשיו. מי שחובר אליו זה דוקא אתה.

מדינת ישראל היא מדינתו של עם ישראל (אותו עם המוזכר בתנך בין אם האמין בה' ובין אם הוא סגד למולך ולאלילים האחרים) היושב בארצו מולדתו - היא איננה רק מדינתם של אלו השומרים על תורת ישראל (המוגדרים כיהודים ע"י הרבנות האורטודוקסית).

מה לעשות שבעיניך כל מעשה נבון לקראת יצובה של מדינת ישראל היא התקפלות. הבעיה היא שתמיד עושים מהלכים חלקיים, לא תמיד מתואמים. צעד אחד קדימה ומחצית הצעד אחורה. חבל שכך אבל בסופו של מהלך נגיע ליעד הנכסף.

ישן 22-03-2013, 22:41
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני מתכוון ירידה במובן של התכופפות כלפי האינטרסים הטורקים, בשביל תמורה גדולה בעתיד
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אני מתלבט בין ההגדרה ירידה ..."

כמו למשל, לאפשר אולי לאיזו טייסת או שתיים לעבור בשמיים טורקיים בדרך לאיראן, או אפילו רק כדי שיהיה תיאום וחזית פחות או יותר אחידה מול מה שמצפה לנו ולטורקיה עם מה שיקרה בסופו של דבר בסוריה...
רק בשביל אחד מאלה או שניהם - ובמידה כמובן והפיצויים לטורקים, אם ינתנו, לא יהיו מוגזמים - כל העסק הזה של התנצלות שווה לנו.
אני לא יודע אם אובאמה הכריח את ביבי להתנצל או רק סיפק את ההזדמנות, אבל אני בטוח שהעיתוי הוא בכלל לא מקרי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 22-03-2013, 23:36
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כי אני בטוח שהוא בלע פה צפרדע לא קטנה, אז אני לכל הפחות מקווה שהשגנו מזה משהו משמעותי"

עברתי כבר את שלב נחמת הקונספירציות,איני מחפש איזה מניע נסתר בעל השלכות עולמיות,כל הביקור הזה הופק כמו סידרה בערוץ 3 עם נגיעות ויוה,הכל היה מתוזמר ומתוכנן וצפוי להחריד כולל צמד הצועדים בסגנון ג'יימס דין כשהז'קט על הכתף לעבר השקיעה.
הדור הזה חי על תדמיות שנמכרות בעבור חופן דולרים בטלויזיה.
דבר אחד ברור שניהם מרוויחים מההפקה אובמה מקבל את הסחבק וביבי אולי מרצה את ליבני....מי יודע.
תקיפה באיראן זו לא תקיפת מבנה בסוריה,לאחר התקיפה יהיו זירות מעל ירדן,סוריה,עירק ואולי גם ערב הסעודית כך שאישור מהטורקים בטל בשישים,חלק מהמטרות נמצאות במרכז איראן ושימוש במסדרון הטורקי מצפון מספק זמן התראה ואיתור של האיראנים.

ישן 23-03-2013, 00:24
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כי אני בטוח שהוא בלע פה צפרדע לא קטנה, אז אני לכל הפחות מקווה שהשגנו מזה משהו משמעותי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אני כמובן רק מקווה, ואני מניח שלא נדע אם כן או לא עד שנראה (אם נראה) את פירות הפיוס הזה.
לא נראה לי שביבי עשה את זה מתוך רוע או טיפשות - הרי הוא היה יכול להתנצל לפני הרבה מאוד זמן אם רצה, והסיבה שהתנצל עכשיו היא כאמור בגלל אובמה.

אתה צודק. העיתוי אינו מקרי, תוצאה של אינטרס אמריקאי ואינטרס ישראלי.
אני מניח שבעתיד הקרוב כניראה נהיה עדים לכל מיני עיסקאות נשק במשולש ישראל-טורקיה-ארה"ב (בעיקר עם מערכת נשק מסויימת)

צאו מהסרט של כבוד וכל השטויות האלה, זה כלום לעומת התמורה.

ישן 23-03-2013, 11:48
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "במילים אחרות אתה אומר שאותם..."

ציטוט:
במילים אחרות אתה אומר שאותם חיילים שלנו נשכחו רק בשביל עסקת נשק או הכבוד של אובמה?

לא, זה לא מה שאני אומר.
מה שאני אומר זה שאנחנו לא יודעים את פרטי העיסקה, אז לא כדאי לרוץ למסקנות, על זה נאמר "מה שרואים משם לא רואים מכאן".
אמנם אובמה הוא הקטליזטור של ההתנצלות הזו אבל הוא לא העניין כאן.
הביקור שלו, החיוכים והחיבוקים הם אינטרס אמריקאי מובהק (פירטו כבר בפורום הזה, אין טעם לחזור על הדברים), גמגומי "טוב לשוב לארץ" עוד מעט ישכחו, אבל "סאלם עליכום" עדיין ממשיך להדהד.
הדבר נעשה, ברמת הרגש והגאווה הלאומית זה צורם ומעצבן, לרוב העולם הערבי מתרגם התנהגות כזו כאקט של חולשה.
אני מקווה שזה יהיה מחיר פעוט לתמורה שנקבל שתכלול נירמול היחסים עם טורקיה וערבויות להמנעות ממשטים דומים בעתיד.
ציטוט:
שכחת את הפיצוי שאותם פעילי טרור שפגעו בחיילים שלנו הולכים לקבל במקרה ואת הסליחה שהטורקים הולכים לקבל מאיתנו שהם אלה שצריכים לבקש סליחה מאיתנו בכלל או את התרגיל של נטו שבוטל בגלל אותו ראש ממשלה טורקי כי הוא לא רצה אותנו שם בכלל?

1. למה אתה בטוח שכסף ישראלי יפצה אותם?
2. שת"פ צבאי עם טורקיה בשכונה המזרח-תיכונית הגועשת הוא אינטרס שלנו (אם הוא לא היה כזה, צה"ל בכלל וחיה"א בפרט לא היו שם מלכתחילה).

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 23-03-2013 בשעה 11:51.
ישן 23-03-2013, 12:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[indent][QUOTE]במילים אחרות..."

שת"פ צבאי עם תורכיה היה דבר בעל חשיבות עליונה - עד לתבוסת החילונים.
בתורכיה היו שני גורמים אנטי-ישראלים לאורך השנים, וגורם אחד פרו ישראלי. הגורם הפרו ישראלי, הימין החילוני, כמעט נעלם מהמפה, ומה שנשאר זה הרבה אסלאם (מפלגת הצדק והפיתוח של ארדואן), קצת שמאל חילוני (מפלגת העם הרפובליקנית) וקצת ימין פאשיסטי. כולם לא אוהבים אותנו, למרות שארדואן הוא שונא ראשי.

הניסיון להתלות בהתנצלות הזו, פחות מחודש אחרי שהאיש הגדיר את הציונות כ"פשע נגד האנושות", הוא היאחזות בקש. הלוואי והיית צודק, אבל יותר סביר שביבי, כהרגלו, הניח לעצמו להיתקע בסיטואציה שבה גורם לא-אוהד יכול היה לדחוף אותו לצעד שהוא-עצמו התנגד לו לכל אורך הדרך.

אין לי מושג מה הבטיחו לביבי להתנצלות, אבל אני ממש לא מוצא סיבה להניח שהתמורה היא מעבר למה שנאמר (החזרת שגריר והפסקת הקריאות להעמידנו לדין בהאג למשך שבועיים...).

גם לו היה על הפרק חידוש הקשר הצבאי עם תורכיה, אתה באמת חושב שאפשר לסמוך על האיש הזה, שיעמוד בחלקו ברגע האמת?

אם מישהו מעוניין לראות איפה ישראל נמצאת בעיני התורכים, מוטב שיחפש את הסרט הבא Valley of the Wolves: Palestine
סרט שאמנם אינו יצירת מופת, אבל העובדה שהוא הסרט היקר ביותר בהיסטוריה התורכית, מלמדת על המאמץ בהפקתו - ומה שמדהים עוד יותר - הסרט רווחי, שכן הציבור רץ לראות אותו...
זה לא סרט עתיק, הוא מ2011, ונעשה בדיוק אחרי המשט (כביכול כנקמה עליו).

לא נעים לומר, אבל הסיפור עם התורכים גמור, לפחות לעתיד הנראה לעין. לדעתי, ההתנצלות לא נבעה מצורך אסטרטגי מול התורכים, אלא כי ביבי לבד בחדר עם גורמים תקיפים, תמיד ייכנע ללחץ. אובמה רצה התנצלות - והשיג אותה.
ישן 23-03-2013, 12:36
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שת"פ צבאי עם תורכיה היה דבר..."

אני מבין את ההגיון שעומד אחרי הדברים שלך.
אבל הדברים לא כאלה שחור-לבן, גם אם ארדואן הוא חמום מוח איסלאמיסטי עדיין הוא מתחשב בדעת הצבא שלו שזוכר טוב מאד את פירות השת"פ עם צה"ל. ז"א הנירמול הוא אינטרס גם של טורקיה.

לא מגן על נתניהו, אבל במבחן התוצאה של מאבקי הכוח ביבי-אובמה, נתניהו הוכיח לא אחת שהוא כן מעז לעמוד על שתי הרגליים מול אובמה וראה פלא לא רק שלא קרה כלום, אלא ממשל אובמה זה הממשל שהשקיע יותר מכל ממשל אחר בכל הקשור לצה"ל.
עשה זאת מאינטרס אמריקאי או כי הקונגרס נשף לו בעורף? יכול להיות, אבל עדיין עשה זאת על אף בוז גלוי וזילזול בנתניהו ובישראל.

לצייר תמונה של אובמה ונתניהו בחדר ואובמה אומר "קדימה, תתקשר, תתקשר!" וביבי נכנע זה ניראה לי פשטני מידי.
למה אתה חושב שלא עמדה תמורה על הפרק (לפחות בתחום הצבאי) ונתניהו התייעץ עם הגורמים הרלוונטיים (כולל צה"ל/מוסד/שב"כ) ולקח החלטה על בסיס שיקולי רווח והפסד?
בשביל עם ישראל, הלוואי ואתה טועה

ישן 23-03-2013, 12:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אני מבין את ההגיון שעומד אחרי..."

הצבא התורכי הוא צל של מה שאתה זוכר מימי השת"פ - הרבה מהגנרלים של אז עומדים לדין, הרבה אחרים יצאו לפנסיה והשאר הרכין ראש בפני החדש...
הצבא בתורכיה אינו מכתיב מדיניות יותר, ובעשור האחרון ביצע האסטרטג המוכשר ארדואן את כל המהלכים הנדרשים כדי לוודא שימי ההפיכות הצבאיות לא יחזרו יותר.

נרמול היחסים הוא אינטרס של תורכיה חילונית, לא של תורכיה אסלאמית. אסור לשכוח לרגע שמדובר במפלגה שחרתה על דגלה את שיקום מעמדו של האסלאם. המפלגה השלטת בתורכיה היא מפלגה שמעוניינת בחורבנה של הרפובליקה הנוכחית, ופועלת לשם השגת יעד זה, צעד אחר צעד. אין להם שום עניין בשימור מערכת יחסים עם ישראל, שהיא יסוד מיסודותיו של המשטר הקודם והשנוא. יש להם אינטרס לא לריב עם ארה"ב ולכן הם מוכנים להגיד בתמורה להתנצלות ישראלית ולפיצויים ישראלים ולנסיגות במצור על הרצועה, שהם מוכנים להחזיר את השגריר (ויתור עצום, כמובן...).

האגדה שבדבר היות ממשל האובמה גדול המשקיעים בביטחון ישראל, היא מסוג הדברים שקל נורא להגיד וקשה להוכיח. העובדה שישראלים בתפקידי מפתח פוחדים לערער על כך כשאובמה טוען כך, ממש לא אומרת שזו האמת. הפחד בסה"כ מעיד על כך שהם מבינים שעדיף לא לריב עם הבוס...
יוסי שריד תמיד טען ש"כולם אומרים לו שהוא גדול שרי החינוך", והיה מביא ראשי ערים מפוחדים שהיו מאשרים את דבריו. זה אומר שזה נכון? לא, זה אומר שראשי ערים לא רוצים לריב עם מי שנותן תקציבים...

לצייר תמונה של אובמה וביבי בחדר ואובמה אומר "תתקשר תתקשר", נראה לי ריאלי לגמרי, אבל אני מעריך שזה אכן היה מנומס יותר...
ברור לי לגמרי שביבי התייעץ עם כולם, וזה ממש לא מוריד מאחריותו. עם כל הכבוד לרמטכ"ל ולראשי מערכות הביטחון: הם כולם פקידים ממונים, בעוד שביבי הוא נבחר ציבור. האחריות היא עליו ולא עליהם.
השאלה של תמורה צבאית מצד תורכיה נראית לי כמו משהו הזוי (על גבול החוסר אחריות, גם אם אם מישהו עם המון פלאפלים סמך ידו עליה). לספק ציוד מתוחכם לממשל התורכי הנוכחי זה בערך כמו לספק נשק לאיראן - חצי שנה א-ח-ר-י שהשאה נפל...

כבר חטפנו מחזבאללה פגזים תוצרת סולתם. נראה לי מתבקש לוותר על האפשרות הזו, גם אם כמה סוחרי נשק מקורבים כבר מריחים עמלות תיווך שמנות...

אתה מבין, לא מזיז לי "הכבוד הלאומי" - מזיז לי איך ההתנצלות נתפשת ברחבי האזור (שבו כבוד הוא עילה לרצח ברמה של אבא ובת...). לכך שאנחנו נתפשים כחלשים, יש משמעויות ישירות בחיי אדם. לכך שלוחמי שייטת נשלחים למשימה ואז רואים איך הממשלה מתנצלת על כך שהם ביצעו את המשימה, יש השלכות ישירות, בנוגע לאפשרות של חוסר אמון בין דרג מבצע לדרג ממונה (ולא, השאלה אם רמטכ"ל תומך אינה רלוונטית - רמטכ"ל אינו דרג מבצע בפועל, מג"דים ומטה הם אלה שצריכים להתמודד עם ההשלכות של ההתנצלות הזו).
ישן 23-03-2013, 13:24
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הצבא התורכי הוא צל של מה שאתה..."

ציטוט:
האגדה שבדבר היות ממשל האובמה גדול המשקיעים בביטחון ישראל, היא מסוג הדברים שקל נורא להגיד וקשה להוכיח

דווקא קל להוכיח, ב 2009 הסיוע הביטחוני לישראל עמד על כ 2.55 מיליארד דולר, ב 2012 עמד על כ 3.1 מיליארד דולר + כ 1 מיליארד דולר נוספים לפרויקטים מיוחדים (כיפת ברזל, שרביט קסמים, חץ ועוד).

ישראל זו המדינה היחידה בעולם שקיבלה גישה כמעט מלאה לקוד המקור של ה F-35 מה שיאפשר לה להיות המדינה היחידה בעולם (נכון לעכשיו) שתתקין במטוסים שלה מערכות מתוצרתה.
טורקיה שנמצאת במעמד גבוה יותר משל ישראל בתוכנית (השקיעה כסף בתוכנית) ספגה סירוב על אותה דרישה (מה שמעלה את חמתה על ישראל) ולכן עצרה את המעורבות שלה בתוכנית כולל הקפאת הזמנת שני מטוסים לניסוי והערכה.

צה"ל וזרועות הביטחון של ארה"ב עשו ב 4 השנים האחרונות תרגילים גדולים כפי שמעולם לא נעשה

אם תגיד לי שכל אלה היו דברים מתבקשים שנפלו במשמרת של אובמה ולא היתה לו ברירה, אני מקבל את זה.
אובמה היה נשיא עוין וימשיך להיות, רק שינה טקטיקה כי המציאות במזה"ת יותר חזקה גם ממנו וגם מפנטזיות "סאלם עליכום" שלו.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 23-03-2013 בשעה 13:38.
ישן 23-03-2013, 21:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE] האגדה שבדבר היות ממשל..."

מה שכתבת בסייפא מדוייק לגמרי: הגדלת הסיוע נפלה במשמרת שלו, ולא היוותה שום שינוי במדיניות שהייתה קודם.
הגדלת סכום סיוע (שכולו חוזר לרכש בארה"ב) היא יותר סבסוד פדראלי למפעלי נשק בארה"ב, מאשר סיוע לישראל.
אם תבדוק, סכום הסיוע הצבאי היה בקו עקבי של גידול לכל אורך העשור האחרון, אובמה לא שינה דבר בזה - לקצץ בסיוע בעיצומו של משבר בארה"ב, משמעו המוני מפוטרים אמריקנים, וזה רע למחוזות בחירה כאלה ואחרים...

גם ההתלהבות מ"מעמדה של ישראל בנוגע לאף 35 - שהולך ומסתמן כתאונת עבודה אינסופית, אגב - מופרזת לדעתי: לארה"ב בכלל וליצרנית המטוס בפרט,יש עניין מובהק ברכש ישראלי של המטוס הזה, בגלל נסיבות קיומנו המצערות, הפכה תווית רכישה של חה"א הישראלי לנכס צאן ברזל ליצרן נשק מוביל - הרבה יותר מנאמר, תווית של חה"א התורכי...

מעבר לכך, המציאות הביטחונית נמדדת בקצת יותר מאשר השאלה כמה חיילים אמריקנים זכו להנות מחיי הלילה של תל אביב...
המציאות נמדדת בעיקר ביחס כללי של הממשל למדינת ישראל - ובאיך הצטייר היחס הזה בעיני האוייב: והאוייב חש, לראשונה מזה עשורים, שארה"ב כבר לא בכיס של ישראל. זה לאר דבר שאתה מודד במספר דולרים, ואין כמעט דרך לשערך את זה, אבל זה משמעותי לאין שיעור מהסוגייה האם היו הרבה פוטו אופס בתרגיל החילוץ האחרון...
אובמה מינה לכל תפקידי המפתח אנשים שאינ ם אוהדים של ישראל, כאשר בראש המודיעין ובראש משרד ההגנה יש אנשים עויינים כמעט במובהק.

האיש עויין ואני חושש שהביקור שלו היה מזיק ברמה ובהיקף שיתגלו לנו רק במהלך החודשים הבאים.
ישן 23-03-2013, 22:53
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה שכתבת בסייפא מדוייק לגמרי:..."

ציטוט:
מה שכתבת בסייפא מדוייק לגמרי: הגדלת הסיוע נפלה במשמרת שלו, ולא היוותה שום שינוי במדיניות שהייתה קודם.
הגדלת סכום סיוע (שכולו חוזר לרכש בארה"ב) היא יותר סבסוד פדראלי למפעלי נשק בארה"ב, מאשר סיוע לישראל.
אם תבדוק, סכום הסיוע הצבאי היה בקו עקבי של גידול לכל אורך העשור האחרון, אובמה לא שינה דבר בזה - לקצץ בסיוע בעיצומו של משבר בארה"ב, משמעו המוני מפוטרים אמריקנים, וזה רע למחוזות בחירה כאלה ואחרים...

כן אובמה ירש החלטות שקיבל ממשל בוש באוגוסט 2007 - להגדיל את הסיוע לישראל ב 6 מיליארד דולר לאורך עשור.
מ 2003 ועד ל 2009 הסיוע הצבאי גדל מידי שנה בכ 2.5%, מ 2009 ועד 2013 (תקופת ממשל אובמה) הסיוע גדל מידי שנה ב 150 מיליון דולר שהם כ 6%, מ 2013 ועד 2018 לא יהיה גידול והסיוע יישאר קבוע על 3.15 מיליארד לשנה.
אבל, ממשל אובמה העניק לישראל סיוע חד פעמי לפיתוח מערכת ההגנה הרב שכבתית ועוד מערכות בסכום של כ 1 מיליארד דולר נוספים.

עיקרי הסיוע לישראל לאורך השנים (קישור למסמך המלא)

ציטוט:
גם ההתלהבות מ"מעמדה של ישראל בנוגע לאף 35 - שהולך ומסתמן כתאונת עבודה אינסופית, אגב - מופרזת לדעתי: לארה"ב בכלל וליצרנית המטוס בפרט,יש עניין מובהק ברכש ישראלי של המטוס הזה, בגלל נסיבות קיומנו המצערות, הפכה תווית רכישה של חה"א הישראלי לנכס צאן ברזל ליצרן נשק מוביל - הרבה יותר מנאמר, תווית של חה"א התורכי...

כן חיה"א הישראלי הוא חותמת כשרות נהדרת, אבל עדיין לפרויקט יש בעיות שיווק לא קטנות.
טורקיה הכועסת נסוגה מהפרויקט ונגררה/גררה אחריה את אוסטרליה וקנדה, אולי גם את הולנד ואיטליה המתנדנדות.
לא אתפלא אם בלב עיסקת ההתנצלות יעמוד ה F-35 בצורה של חזרה של טורקיה אל הפרויקט וטייסת נוספת לישראל בחינם (אם יהיו חתימות בחודשים הקרובים אז זו התמורה, או לפחות חלק ממנה)

ציטוט:
האיש עויין ואני חושש שהביקור שלו היה מזיק ברמה ובהיקף שיתגלו לנו רק במהלך החודשים הבאים

כמו שזה ניראה עכשיו יכול להיות שאתה צודק, אבל גם יכול להיות בדיוק ההיפך כתוצאה מאותם אלמנטים נעלמים שלא ידועים לציבור.
השר יעלון סמך ידיו על ההחלטה הזו, אפשר לקרוא כאן בין השורות

ישן 23-03-2013, 23:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE] מה שכתבת בסייפא..."

אובמה רצה לסייע בפיתוח כיפת הברזל ושרביט הקסמים בדיוק מהסיבות שהכי צריכות להטריד אותך ואותי: הוא חפץ בהן ככלי למניעת תגובה מצידה של ישראל. אלמלא סייע במימון סוללות נוספות, ישראל כנראה הייתה עמוק בתוך עזה - והוא מתנגד לכך נורא.

אני לא רואה אותנו מקבלים בחינם עוד טייסת של אף 35 (כרגע בכלל לא ברור מתי נקבל את זו שאנחנו כן משלמים עבורה...).

יש לי הערכה רבה לבוגי יעלון (ומינויו כשר ביטחון בהחלט שימח אותי, בטח בהשוואה לקודמו...), אבל אני משער שגם הוא היה צריך לגמול למיטיבו, פחות משבוע אחרי הכניסה לתפקיד - היה נראה רע מאוד לו ביקר את ביבי, כ"כ סמוך לכניסתו למשרד בקרייה...

אני רוצה להאמין שאתה צודק, ושיש דברים נסתירם שמצדיקים את הפגיעה בלוחמים - אבל איכשהו נראה לי שמה שקרה בפועל זה ביבי בחדר עם אובמה, בסיטואציה טיפה לחוצה, כשאין מי שישמור עליו שיקבל את ההחלטה הנכונה...
ישן 23-03-2013, 23:09
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אובמה רצה לסייע בפיתוח כיפת..."

ציטוט:
אובמה רצה לסייע בפיתוח כיפת הברזל ושרביט הקסמים בדיוק מהסיבות שהכי צריכות להטריד אותך ואותי: הוא חפץ בהן ככלי למניעת תגובה מצידה של ישראל. אלמלא סייע במימון סוללות נוספות, ישראל כנראה הייתה עמוק בתוך עזה - והוא מתנגד לכך נורא.

זה פועל יוצא או הסיבה המשנית, הסיבה הראשונית היא שארה"ב תמיד רוצה בעלות על הטכנולוגיה הישראלית בכדי להיות בעל המאה הוא בעל הדיעה.
כך היה עם הלביא שהיווה איום ישיר על F-16, עם הפלקון וכניראה גם עם מערכות ההגנה הרב-שכבתית.

ציטוט:
אני לא רואה אותנו מקבלים בחינם עוד טייסת של אף 35 (כרגע בכלל לא ברור מתי נקבל את זו שאנחנו כן משלמים עבורה...).

אם כך בעניין הזה אנחנו חלוקים בדיעות, מטוסים ראשונים מההזמנה הראשונה כבר ב 2016.
הזמנה שניה היתה אמורה להיות בשנה שעברה, תהיה כניראה השנה..

ציטוט:
אני רוצה להאמין שאתה צודק, ושיש דברים נסתירם שמצדיקים את הפגיעה בלוחמים

גם אני, רע מאד אם לא

ישן 24-03-2013, 16:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין לי ספק שלרצון לבעלות על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
האף 35 מזדחל לו בקצב איטי עד אימה. אולי יגיע ב2016, ואולי לא. בכל מקרה, כמות התקלות בפרוייקט, מעוררת השתאות...
על שום מה ולמה? כמות התקלות רחוקה מלהרשים. לפחות הצפי הוא שהמטוס יטוס בסוף. לשם השוואה, ראה לדוגמה:
Bar-Yam, Y., "When systems engineering fails-toward complex systems engineering," Systems, Man and Cybernetics, 2003. IEEE International Conference on , vol.2, no., pp.2021,2028 vol.2, 5-8 Oct. 2003
(שים לב לנתון שמתואר בראש הטור הימני של העמוד השני, בין השאר.)

וראה גם תקציר וניתוח של רשימת כשלים מפורסמים (יותר ופחות) ב-
Terry Bahill, A. and Henderson, S. J. (2005), Requirements development, verification, and validation exhibited in famous failures. Syst. Engin., 8: 1–14. doi: 10.1002/sys.20017
והפרויקט המדובר כנראה לא היה פשוט בהרבה מרוב הפרויקטים שם...

הדבר היחיד שאולי מעורר השתאות הוא העלויות, אבל זה רק כי במספרים מוחלטים מדובר בפרויקט ענק. באחוזים, לא חורגים כל-כך מהנתון שהפניתי אליו במאמר הראשון (אף ששם דובר על פרויקט הנדסת תוכנה בלבד).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 23-03-2013, 23:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE] מה זה "כמעט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ישראל לא קיבלה אישור להטמיע את כל מה שהיא רוצה אלא רק אלמנטים מסויימים
זו לא תשובה לשאלה. לא שאלתי מה אושר להטמיע ומה לא. שאלתי איזה חלק מהקוד.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
באמת? לך לבדוק את עצמך עוד פעם ואת השטות הזו
חח (ל"ת). לך בדוק את עצמך. מערכת שדורשת שינוי פנימי בשביל אינטגרציה עם רכיב חיצוני היא מערכת בעייתית מאוד מבחינה הנדסית.
אבל לפנים משורת הדין ניסיתי לבדוק שוב, ולא הצלחתי למצוא במה עדיפה טענה לא ברורה של Fang על טענה לא ברורה של dwightlooi.

וגם: http://www.defenseindustrydaily.com...100-f35s-02381/

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 23-03-2013, 11:17
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
אני מרקו גם מתנצל..
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ראיתי קצת מהעליצות והשמחה שהכתבים בערוץ 2 ו-10 הפגינו לאור הביקור"

אני, מרקו ראש ממשלת ישראל מתנצל בפני פאוזי אל קאוקג'י על סילוקו מאזור עמק הירדן ב1948, פיצויים יועברו לחייליו שחוסלו ע''י חברי קיבוץ גשר ובמקביל לוחמי קיבוץ גשר... שנותרו בחיים ייכלאו לתקופות של שנתיים עד שלוש...
כמו כן אני מתנצל בפני המחבלים מפיגוע מעלות על שנאלצו לעלות במדרגות בית הספר כדי לחסל תלמידים יהודים ולא התקנו להם מעלית..חיילי סיירת מטכ''ל שהרגו את אותם מחבלים חפים מפשע ייתבעו בבית דין גבוה לצדק ויטופלו בהתאם..
ישראל מרכינה את ראשה בפני משפחות רוצחי גנדי, בפני הלוחם עז הנפש סמיר קונטאר, שכאשר נגמרה לו התחמושת , באקט של קור רוח ואומץ רב הוא רוצץ את גולגולתה של עינת ערן בת ה4...על כך סמיר קונטאר יקבל מילגה לכל ימי חייו ללימודים גבוהים..(אה שיט הוא כבר קיבל..)..
כמו כן כדי לא לאכול לכם לגמרי את הראש אנחנו מתנצלים מעומק לבנו על כל המחבלים שחוסלו מאז הקמת המדינה, במיוחד על שאילצנו את חלקם להתפוצץ תוך כדי גילוי גבורה עילאית בבסיסי הצבא הציוני דוגמת מסעדת מקסים, הדולפינריום, מלון פארק , רח' דיזנגוף ואוטובוסים...אמנם הם פזורים על כל פני הארץ אבל משפחותיהם יקבלו נסיעה חינם באגד לכל ימי חייהם...
ישראל גם שוקלת ברצינות התנצלות כנה בפני מחבלי חמאס, במיוחד אלה שניסו להעביר לנו ברזל חינם אין כסף כשכולנו יודעים איך מחירי המתכות האמירו לאחרונה...

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 23-03-2013 בשעה 11:20.
ישן 23-03-2013, 18:43
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "קודם כל, תשתדל בבקשה לא לנסות להכניס לי מילים לפה"

אני לא מכניס לך מילים לפה, זה אתה שכתבת את הטענה הלא קשורה של לסלק את השכנים ולהציק להם או משהו בסגנון. מה הקשר בין מה שאני כתבתי, או בין נושא האשכול, לבין הטענה הלא קשורה שהעלת פה? גם אם היו ליקויים בהפעלת הכוח מי שמגן על עצמו לא צריך להתנצל, בטח לא כשהוא לא הצד שהתחיל באלימות. הרי אם הטרוריסטים שעל הספינה לא היו מתקיפים את החיילים זה היה נגמר בלי הרוגים בכלל, אז על מה בדיוק ההתנצלות? זה מקבל משנה תוקף כשאתה גר באזור שבו כל גילוי של סלחנות או ותרנות מתפרש כחולשה וחושף אותך לעוד ניסיונות פגיעה (ע"ע הנסיגה מלבנון ומלחמת אוסלו 2000). כמו שכבר כתבתי, אם ביבי חשב שיש יתרון אסטרטגי בהתנצלות הוא היה צריך לעשות את זה מזמן ולא לחכות לאובמה שיבוא לפה ויעקם לו את היד.

ישן 24-03-2013, 18:34
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
קטעים אגב, הוא גר ברעננה....( לפי הויקי באנגלית)
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עם או בלי פול סמית בסביבה?"

וקצת ברצינות.. התסריטאי (אוליבר סטון) התנצל בעצמו וטען שהתסריט לא פורש כהלכה.. (לפחות עפ"י ערך הסרט בויקיפדיה.. )

ואני טוען, שמי שרוצה תשובה, מדוע עד היום טורקיה לא באיחוד האירופי, שיראה את הסרט מתחילתו ועד סופו.

ישן 24-03-2013, 00:24
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
זה הכי נכון שיש, כנס לפורומים של משקיעים ברציו(שותפה במאגר לוויתן)
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "זה נראה רע מאוד לפי הכתבה..."

כולם היו באופוריה מהאופציה של יצוא גז לאירופה דרך תורכיה, שזו הדרך הכי זולה והכי מהירה, יותר מה-LNG, ויותר מהאופציה של צינור גז דרך קפריסין(מדובר על פרוייקט של 4-5 שנים)
הנושא הזה מאוד הכביד על מניית רציו, ואם אתה רוצה לראות שאני צודק, תסתכל מחר על המניה, לא אתפלא אם תראה עליה של 5% עד סוף חודש הזה, ואם לא יותר
http://www.globes.co.il/portal/inst...nstrumentid=740

להזכירך כתבה מלפני חודש מגלובס:

טורקיה: ארדואן יצטרך לאשר יצוא גז מ"לוויתן" דרכנו

שר האנרגיה הטורקי על הדיווחים לשת"פ ישראלי-טורקי בגז: "אי אפשר להתנהג כאילו כלום לא קרה בין ישראל וטורקיה. לא יהיה הסכם בלי שהדרישות שלנו ייענו" ■ טורקיה דורשת התנצלות על ה'מרמרה', פיצוי, והסרת המצור על עזה

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000822660

עייור מי שלא קורא את הדברים, מוכרים אותנו לשמאל ולטייקונים.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 24-03-2013 בשעה 00:30.
ישן 26-03-2013, 17:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ובינתיים הטורקים מבהירים בדיוק עד כמה מדובר בצעד משפיל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "דיווחים - נתניהו וארדואן שוחחו טלפונית.."

הטורקים לא מוכנים, כפי שאולי קיוו בישראל, לקבל את הצעדים שלה ולרדת מהעץ בשקט. ההיפך.
מה התגובה שלהם להתנצלות?
חגיגות והבהרה שכופפו את ישראל. וכשטורקי מכופף אותך צפה לפגיעה מסוג מסוים, שאכן הגיעה, ובלי וזלין:
-"מקורות" בטורקיה מסבירים שלפי החוקה שלהם אי אפשר להפסיק את התביעות נגד חיילי צה"ל ומפקדיו
-הבהרה מצד ארדואן ושר החוץ שלו שההתנצלות בפני עצמה לא תביא לשיקום היחסים בין המדינות ושכל התקדמות בכיוון זה תלויה בהסרת "המצור על עזה". מכאן שאו שנתניהו הסכים להסיר את הסגר על כל החומרה שבעניין וניסה לטשטש את לציבור הישראלי, או שהטורקים עבדו עליו וסחטו התנצלות תמורת כלום.
כך או כך זה ניראה רע מאוד.
ישן 27-03-2013, 09:02
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04

והנה ההשפלה לא נגמרת...
מדיניות ההתרפסות בפני כל מדינות העולם מסתברת כלא מוצלחת משהו:
ציטוט:
מחלוקת בין ישראל לטורקיה על סכום הפיצויים למשפחות הרוגי המרמרה: ישראל מוכנה לשלם 100 אלף דולר למשפחה, הטורקים דורשים מיליון. שתי המדינות סיכמו להקים ועדה משותפת שתתחיל במשא ומתן בימים הקרובים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4361095,00.html

+
ציטוט:
במקביל ציטט הבוקר העיתון הטורקי "הורייט" את ארדואן, שסיפר על השיחה עם ברק אובמה ועם נתניהו: "דיברתי עם נתניהו ועברנו על נוסח ההתנצלות". הוא הוסיף שהשיחה עם ראש הממשלה הוקלטה ותומללה כדי "שההליך יהיה בטוח".

+
ציטוט:
בראיונות לתקשורת ובנאומים שנשא הבהיר ארדואן כי ישראל התחייבה להסיר את האמברגו (איסור על סחר) על עזה. זהו שינוי בטרמינולוגיה מבחינת טורקיה, שדיברה עד כה על הסרת ה"מצור" מעל עזה. לפי הערכות, השינוי במונחים נובע מכך שהטורקים מבינים שלא תהיה הסרה מלאה של המצור, אלא הרחבה של רשימת המוצרים והסחורות שנכנסים לרצועה - וכך יהיה להם נוח יותר להציג זאת כהישג שלהם.

איך שלא מסתכלים על זה, זה פשוט נראה כל כך רע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:22

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר