לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2013, 10:37
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
"כיפה אדומה" - ראיון עם ד"ר מרדכי שפר בנושא כיפת ברזל (סופהשבוע, 29.3.2013)

אמנם קיים בפורום אשכול העוסק בפרסומים שליליים וביקורות על מערכת כיפת ברזל, אולם, הראיון עם ד"ר מרדכי שפר, שיפורסם מחר במוסף של עיתון "סופהשבוע" הוא כל כך חריג ושונה מכל הפרסומים האחרים, שראוי להקדיש לו אשכול נפרד.

מי שנחשף לתוכן המלא של הראיון, נדהם למקרא התיאוריות הקונספירטיביות השזורות בו. כל עוד לא הופיע העיתון בחנויות לא אוכל להתייחס לעומק הטענות המדהימות במופרכותן שמעלה שפר. אציין רק כי פדהצור, פוסטול וללויד (לשעבר מרייתיאון) ביחד, מחמיאים מאוד לביצועי המערכת, אליבא דמרדכי שפר.

יש למה לחכות...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 28-03-2013 בשעה 10:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2013, 12:34
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
אז מה הם הוא קיבל פרס בטחון ישראל? אתה רוצה שאביא לך דוגמאות של חתני נובל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הלו, לא כל כך מהר בבקשה..."

שהקדיחו את תבשילם ודיברו שטויות?
ז'וז'ה סראמאגו למשל האשים את ישראל בנאציזם אחרי ביקור בראמאללה.
ג'ון נאש התחרפן לגמרי והיה חולה נפש גמור עם הזיות פראנודאידיות.

זה שאדם קיבל פרס כזה או אחר לא עושה אותו בר סמכא נצחי לכל דבר וענין, גם לא בתחום המומחיות הישיר שלו, במיוחד לא אם זה מתנגש עם המציאות: האי הזה ככל הנראה התנגד בתוקף לכיפת ברזל, והנה - המציאות טופחת לו בפנים. אז מה עושים? מכחישים את המציאות.
האיש ככל הנראה בדיסוננס קוגנטיבי חריף מאד, וזה נובע מבעיית אישיות קשה.
כאשר אדם נכנס לבעיית אגו ומתבצר בעמדה קוגנטיבית ושם עליה את כל ההון הנפשי והמקצועי שלו -קשה לו מאד להשתחרר ולהגיד שטעה. במיוחד נכון הדבר בקרב מבוגרים וזקנים שמבנה המוח שלהם פשוט לא מאפשר להם לשנות תפישות ישנות.
רבים וטובים נופלים במלכודת הדיסוננס שהיא קללה נוראה. במלחמת יוה"כ ראינו מה דיסוננס כזה בצירוף אגו מטופח יכול לעשות להערכת המודיעין הלאומית שלנו.

אני לא איש מקצוע, אבל מן הראוי שהמרואיין הזה ייבדק על ידי איש מקצוע.
כשאתה מתחיל להכחיש את המציאות - המציאות צודקת, ואתה טועה.
וכמו שנהוג לומר: אם כולם אומרים לך שאתה שיכור- תלך לישון.
ישן 28-03-2013, 16:08
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""כיפה אדומה" - ראיון עם ד"ר מרדכי שפר בנושא כיפת ברזל (סופהשבוע, 29.3.2013)"

אולי זה כבר דובר באשכול אחר ופספסתי- מה האינטרס שלו להכפיש את המערכת בצורה שיטתית? ובפרט שאנשים שמבינים בתחום יכולים להפריך את דבריו (אז אני מניחה שהוא לא מכוון אליהם)? מה יוצא לו מזה?

ועוד שאלה: עד כמה זה באמת גורם לנו נזק?
אני מנסה לחשוב מה יכול להיות נזק אפשרי -
כלפי האמריקאים שממנים את הפרוייקט- אני מניחה שאפשר לשבת עם האנשים הרלוונטים ולהפריך את הטענות
וכך גם מול כל אחד מהאנשים שבאמת מבינים ומשפיעים בתחום.
כלפי האויבים שלנו- אולי עדיף שיחשבו שיש לנו מערכת שלא עובדת ויופתעו.
הדבר היחיד שאני חושבת עליו זה דעת הקהל-
אז נניח שדעת הקהל תשתנה לרעת המערכת ותחשוב שזה עבודה בעיניים (כי אנשים שומעים "מומחה לטילים" ותאורית "עובדים עליכם. אתם פראיירים" וזה קונה אותם. ולא יעזור אף הסבר מלומד) - האם תהיה לזה השפעה רעה על רמת הבטחון של האנשים? התרעמות על הכסף שמגיע למערכת במקום לדברים אחרים?
ישן 28-03-2013, 17:55
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שאלה למדען המלומד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""כיפה אדומה" - ראיון עם ד"ר מרדכי שפר בנושא כיפת ברזל (סופהשבוע, 29.3.2013)"

סוללות "כיפת הברזל" היו כבר לפני "עמוד ענן". מדי פעם הצליחו ליירט קסם/גראד. אף פעם אני לא שמעתי שמשהו לא בסדר והכל בלוף. מה קרה עכשיו? שבמבצע "עמוד ענן" כאשר היו כמה וכמה יירוטים מוצלחים,
פתאם האיש מתעורר. איפה הוא היה לפני כן. אולי מי מכם יזמין את המדען לכאן והוא יסביר את הסברו.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 29-03-2013, 08:06
צלמית המשתמש של האזרח

תמורת 10 ש"ח...

קניתי היום את השבועון, קראתי, קראתי, קראתי:

ציטוט: "אף אחד לא יכחיש שאני מקצוען מן השורה הראשונה..."
"כיום רוב המהנדסים ברפאל הם ראש קטן..."
"גם כיפת ברזל וגם שרביט קסמים, הן נגזרות של טילים מיושנים..."

תגובה של משה"ב: "טענות חסרות בסיס, מניעים לא עניניים..."
של רפא"ל: "אנחנו דוחים מכל וכל טענות של מדעני עבר..."

אני לא מבין גדול בטילים, אני אדם פשוט, אז איך הם רוצים שאני אשפוט ואחליט מי כאן הצודק.
רק דבר אחד משלי יכול להוסיף, אני ראיתי איך טיל אחד אשר הגיע מעזה נפגע ע"י משהו מהיר מאוד
בעל אור צהוב והשמיע שריקה סילונית. היות וזה היה בלילה לא הצלחתי לזהות מה זה היה, אולי עב"מ...

ישן 29-03-2013, 10:57
צלמית המשתמש של האזרח

התכוונתי, בכמה משפטים שכל אדם "נורמלי" יכול להבין.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוג'ין סטונר שמתחילה ב "לנמק פירושו להיכנס לפרטים..."

אין צורך בפרטים טכניים, כי אף אחד מי שלא בעינינים לא יבין. רק בגדול שאוכל לישון בלילה.
עם הגרעון של שעת שינה מהלילה...

ישן 29-03-2013, 11:12
צלמית המשתמש של האזרח

נזק בעולם...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לא"

אני לא יודע, אם דו"צ קוראים את המדיה העולמית או שזה לא מעניין אותם. אך בהרבה אתרים מצטטים
את הכתבה והביקורת היא קטלנית. לא צריך להשתמש באימרה "שהכלבים ימשיכו לנבוח..."
גם בארה"ב מתחילים לחשוב אולי היהודים "עבדו עלינו" וסוגרים את הברז...

ישן 29-03-2013, 11:52
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "סליחה, אתה צודק..."

ציטוט:
לדו"צ יש לו בעיות אחרות...מה פתאם שהוא יגיב על האשמות של מישהו שלא מבין בטילים וכדומה.

נכון, לדו"צ יש עניינים חשובים יותר מאשר להתחיל ולנהל וויכוח מתוקשר עם אנשים שלא מבינים על מה הם כותבים.
ציטוט:
וקשר לקיצוצים של "הדוד סם" הם כבר בדרך...

ישראל ספגה קיצוץ של 150 מיליון דולר בלבד, כל מי שקשור לנושא ציפה לקיצוץ של לפחות 30% מהסיוע הביטחוני.
הנה לך קצת עובדות על הסיוע הביטחוני (FMF).
ב 2009 הסיוע הביטחוני עמד על כ 2.55 מיליארד דולר.
מאז ועד 2013 (כולל) הסיוע עלה כל שנה ב 150 מיליון דולר עד שהתייצב על 3.15 מיליארד לשנה וזה עד ל 2018.
נכון שע"פ הנתונים האלה 150 מליון דולר חד-פעמי זה לא הרבה יחסית כשגופים אחרים בתוך ארה"ב ספגו קיצוצים של מיליארדים?

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-03-2013 בשעה 11:55.
ישן 29-03-2013, 15:16
צלמית המשתמש של האזרח

שכחתי...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[indent][QUOTE]לדו"צ יש לו..."

דובר צה"ל עסוק בלחשב כמה עולה שעת טיסה של מסוק בלקהוק, אשר הטיס את שר הבטחון לחתונת בתו.
לא מבין רק כמה זמן זה לוקח לחשב. עם הידע שלי בחשבון של כיתה ב' הייתי מזמן מחשב את התוצאה ובזמן הנחסך היה יכול לתת איזו תשובה עניינית (מלשון "כותרת עיניינית")

ישן 29-03-2013, 11:55
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "ראה את הקישור שהוספתי למעלה"

תודה על הקישור
הנה קורות החיים כפי שמופיע באתר:
B.Sc. 2.1 הנ. חשמל בהצטיינות טכניון חיפה , M.Sc. ,1968 הנ. חשמל, טכניון חיפה, 1979, Ph.D. , הנ. תעופה וחלל, סטנפורד ארה"ב, 1983 .
2.2 פרס בטחון ישראל על מע' ההנחיה של פיתון-3, 1978.
2.3 1968-1996 רפא"ל, מו"פ של טילי-יירוט
2.4 1991-2001 יועץ למנהלת "מלחמת הכוכבים" וחומה (חץ-2).
2.5 2006-2009 יועץ למנהלת חומה (חץ-3)

בנוסף כתוב שהוא מייסד מייזם פעמון ?
משהוא יכול להוסיף מידע על המייזם הזה שמבטיח טיל יירוט לטווח קצר ב 10 אלפים דולר ולטווח ארוך (מחליף חץ ב 70 אלף דולר) ?

האם זה מייזם מהפכני או שגם אני יכול על הנייר להציע מייזם ליירוט טילים בעלות של 100 דולר למיירט (כמובן שלי אין קורות חיים מרשימים כמו לאותו מנהל מייזם)

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 29-03-2013 בשעה 12:00.
ישן 29-03-2013, 12:11
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "תודה על הקישור הנה קורות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1

בנוסף כתוב שהוא מייסד מייזם פעמון ?
משהוא יכול להוסיף מידע על המייזם הזה שמבטיח טיל יירוט לטווח קצר ב 10 אלפים דולר ולטווח ארוך (מחליף חץ ב 70 אלף דולר) ?

שים לב שהוא מדבר על "ירוט צולב תלת-מיירטי" כשאני מתרגם את זה מטילאית לעברית אני מבין שכנראה מדובר על שיגור שלושה מיירטים בעלות כוללת של 30,000 דולר, דבר שמקרב את זה לעלויות של כיפת ברזל המשופרת.

לעניין המחליף לחץ מדובר על "ירוט צולב דו-מיירטי".

חיפשתי באינסוף מקומות ברשת בדבר יוזמת פעמון המדוברת ולא מצאתי.
איך שאני רואה את הכתבה בעיניים הללו, מדובר על ממציא שמנסה למצוא מממן לפרויקט שלו וכמובן הדרך "הכי טובה" היא לרדת על המוצר של המתחרים...

ישן 29-03-2013, 11:45
צלמית המשתמש של האזרח

קצת מהכתבה...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לא מכיר את האיש ולא מצאתי עליו יותר מידי מידע באינטרנט , אבל הנה כמה שאלות:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
1. על מה קיבל את הפרס עם מותר לפרט ?
2. באיזה נסיבות עזב את רפאל ? התפטר ? פוטר ?
3. מה זה דוקטור ליירוט טילים ואיזה אוניברסטה נותנת את התואר הזה ?
4. מה החלופה שהוא מציע ליירוט הטילים ?
5. האם יש קשר עיסקי כל שהוא בין יצרן החלופה שהוא מציע (אם הוא מציע) לביינו ?

1. משהו מהנחייה של "פיתון 3 או 4 ".
2. לא כתוב
3. איזה איניברסיטה לא חשובה בארה"ב.
4. לא כתוב.
5. לא כתוב.

ישן 29-03-2013, 14:57
צלמית המשתמש של האזרח

ציטוט מהכתבה...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הוא טוען שכיפת ברזל זו הונאה..."

"לא זיהיתי בסביבת הפיצוץ של טיל הכיפה שום טיל אויב וגם לא ייזום של ראש קרבי של איום כלשהו,
או אם להיות ברור יותר: לא היה טיל אויב בשום יירוט כביכול שתועד בערוצים 2 ו-10"

"המכ"ם של "כיפת ברזל" מזהה טיל גראד עף לכיווננו. ככל הנראה, מערכת שליטה ובקרה של הכיפה מצרפת לכל טיל אמיתי מזוהה כמה טילי אויב וירטואלים כדי ליצור אחוזי יירוט גבוהים, מבלי שהמערכת מיירטת למעשה דבר..."

תגידו, לא יקום איזה צדיק ויענה לו שהוא טועה כי אני מבולבל וזה מותר לי...

ישן 30-03-2013, 04:45
  שטורס שטורס אינו מחובר  

אם היה מדובר באידיוט ניחא. אבל פה מדובר באידיוט עם תעודות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי יוג'ין סטונר שמתחילה ב "האיש מצפה שמצלמת טלוויזיה או..."

ככל הנראה - מקרה של אלצהיימר בשלב התפתחות ראשונייים, או שילוב של אלצהיימר עם תסביך רדיפה קשה (סכיזופרניה פרנואידית. זה אלו שחושבים שרופדים אותם ושרואים קונספריציה בכל דבר, גם כשלא רודפים אותם).

וכשמדובר באידיוט שזכה פעם בפרס בטחון ישראל- הנזק לא קטן כי לסביבה לוקח זמן רב להבין שהוא איבד את זה.

לדעתי, מדובר בשילוב של שתי המחלות שהזכרתי. לצערי - ראיתי כבר מקרה של אלצהיימר בהתפתחות. לא הייתי חותם על זה כי אני לא רופא, אבל הדמיון מחשיד.

הקטע עם המטרות שהמחשב מייצר באופן וירטואלי על מנת ליצור אחוזי יירוט גבוהים - קורע מצחוק, אבל אופייני לדרכי החשיבה של מוח אינטלגנטי שמאבד את הקשר עם המציאות. עדיין נשארו למסכן שרידי הכרה ושרידי מקצוענות וז'רגון והוא יכול לעשות רושם עז על הדיוטות בשל כך.
מה שקרה לו הוא שהוא נתפס להזיה - ומשתמש בכל כוחותיו המנטליים להצדקת ההזיה עד למחזוות האבסורד.

אבל מה נבוא אליו בטענה? זה קרה לאלי זעירא וליצה בעבר. זה יכול לקרות לכל אחד.
נדיר מאד שאדם מודה שהוא איבד את הקשר למציאות, ונדיר עוד יותר שהסביבה שלו מזהה את זה בזמן אמת. אולי רק מי שמכיר אותו בעברו ויפגוש אותו היום -יוכל לעמוד על השינוי
ישן 30-03-2013, 09:08
צלמית המשתמש של האזרח

לא זאת המחלה...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "אם היה מדובר באידיוט ניחא. אבל פה מדובר באידיוט עם תעודות"

אלצהיימר הוא מחלת אבדן הזיכרון:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%99%D7%9E%D7%A8

ואם אתה לא רופא אז למה שתתן דיאגנוזה. כמו כן יש כאן גם סודיות רפואית...

ישן 30-03-2013, 18:16
  שטורס שטורס אינו מחובר  

על כן סייגתי שאיני רופא. אבל ראיתי כבר אדם אינטלגנטי מאד
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא זאת המחלה..."

שמאבד את זה בתהליך איטי. ומאחר וזה לא קורה ביום אחד- מפליא ומדהים לראות כיצד מוח אינטלגנטי מאד מנסה לייצר לעצמו תמונת מציאות קוהרנטית מקרעים - ומה שזה מעולל לאישיות ולהתנהגות כתוצאה מזה.

אני לא אומר שהנ"ל לקה באלצהיימר - אלא שראיתי דפוס דומה.
ואם הוא לקה קודם כל בגרסה כזאת או אחרת של סכיזופרניה פראנואידית - מחלת רדיפה בדרגה כזאת או אחרת של חומרה - זה יכול להסביר את תיאוריית הקונספירציה ההזויה שהוא הגה על מערכת שממציאה מטרות וירטואליות על מנת לשפר את אחוזי הפגיעה כביכול.

כשלעצמו, המוח הסופר אינטלגנטי של הבחור לעיל נתקל בבעיה שהוא רקגיל לחשוב עליה - מצוות אנשים מלומדה ממש - ומצא לה פתרון לוגי יפיפיה, אבל שגוי להחריד. אם תניח שמחשב המכ"ם של כיפת ברזל ממציא מטרות או שמערכת השו"ב שלה ממציאה מטרות ומשפצרת את הסטטיסטיקות לאחור - זה יסתדר לך מעולה עם הנתונים המוצקים הידועים לכולם של כמות שיגורים, נפילות וכו'.

אם ראית את "נפלאות התבונה" קיבלת המחשה רבת עוצמה איך מוח אינטלגנטי מגיב למצבים של מחלה שפוגעת במוח עצמו.

ושוב -איני רופא. אלא רק מנסה לפרש את התופעה המדהימה בה מומחה יוצא עם תיאוריית קונספירציה הזויה המתנגשת במציאות עצמה כפי שחוו אותה מיליונים בזמן אמת לא מזמן.
ישן 30-03-2013, 14:42
  n00kie n00kie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.10
חרטא

כבר ציינתי בפוסט התלהמות הליצני השני נגד כיפת ברזל - הדברים בכתבה הם לא יותר משקרים.

המערכת מתעדת כל יירוט או לא יירוט ונתוני היירוט שיוצאים לתקשורת אמיתיים.
את מה שנשאר מהרקטות שיורטו ניתן למצוא באיזור נקודת היירוט שגם היא מתועדת ע"י המערכת.
את רוב הרקטות שמיורטות מוצאים לאחר מכן והן נראות בפועל בדיוק כמו שנראות בתאוריה לפי איך שהטיל עובד.

שרתי בכיפת ברזל בעמוד ענן וגם לפני ואני אומר בבטחון מלא שהבן אדם בדיחה (אם יש עוד שאלות על המערכת אין לי בעיה לענות במסגרת ב"מ).

-הטיעון שלו שהובא בנושא הכפלת מטרות, זה דבר שקיים, לא באשמת המערכת, לא נכנס לסטטיסטיקות ונחשב לתקלה ואין לו שום קשר למספרים שמפורסמים בתקשורת.
ישן 31-03-2013, 00:58
  שטורס שטורס אינו מחובר  

שפר הגדיל לעשות וטען שהמערכת ממציאה מטרות וירטואליות על מנת לייצר את ההתפלגות
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי nicknone שמתחילה ב "המערכת כנראה מכפילה מטרות כמו..."

הסטטיסטית המבוקשת של ייורטים לעומת החטאות.
במילים אחרות: שפר טוען שמערכת הבטחון מרמה את האמריקנים, את הציבור הישראלי, את הכנסת והממשלה ואת העולם כולו במטרה למכור עוד מערכות כיפת ברזל.

בכך שפר מבטל את יכולות המחקר והבדיקה העצמאיות המקצועיות של מגוון גופים בכל העולם כולו. משל היו כלום.
אבל ככה זה עם תיאוריות קונספירציה: כבר ראינו הזויות מאלו.
לשפר ופוסטול אין בעיה להאמין בקנוניה מושלמת רב דורית, רב ממדית, על זמנית, מרובת משתתפים, המבוססת על אינטרסים סותרים לעיתים, שפועלת באופן מושלם לגנוב את דעת הציבור , הממשלה, ממשלות זרות ומה לא. קטן עליהם.

ואנחנו מה יש לנו? עוד הנזיר אוקאהם לימדנו שאם אפשר להסביר תופעה או תצפית מסוימת בשתי דרכים: האחת פשוטה מאד והאחרת מסובכת מאד- כדאי לבחור בפשוטה, כי הטבע נוטה לבחור בפתרונות פשוטים ויעילים שעומדים בתנאי הסף, ולא בפתרונות מסובכים.
ישן 30-03-2013, 18:54
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
מה זו הבחישה הזו ?

אני לא מצליח להבין את הבחישה הזו בשטויות
אז אמר שהכל בולשיט סואו וואט ?
מה כל כך מעניין בטענות אוויליות
הדוד סם שותף לכל ניסוי - כל הניסויים המשמעותיים בנוכחותו ותחת ביקורות מחמירות
בלי קשר לניסויים - היירוטים אמיתיים לגמרי
הכל קשקוש
ואתם ממשיכים לדון בזה ולנפח את הטמטום ...

אז שיגידו שהמערכת לא שווה כלום נו אז ?

דבר אחד אני חייב לציין - בתחילת הדרך - ממש עד הצבת המערכת המערכת לא נחשבה לאמינה במאה אחוז...
עם הצבתה במיקום הנוכחי קרה נס .... (אני מדבר על יירוטי האמת הראשונים)
השאר הסטוריה ....
נס=המערכת פעלה טוב מהמצופה
הודות למדענים המוכשרים.
ישן 31-03-2013, 01:02
  שטורס שטורס אינו מחובר  

לא אנחנו דנים בזה - מערכת "הארץ" יצאה למסע צלב בהובלת פדהצור
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "מה זו הבחישה הזו ?"

להוכחת הטענות הללו של פוסטול.
פדהצור הודה שטעה - אבל לפתע הופיע המאמר של פוסטול והפיח חיים במפרשים הנפולים שלו.
ומדרך הטבע, ברגע שמתפתחת לה תיאוריות קונספירציה עסיסית עם נופך של מומחיות מקצועית של אנשים מכובדים עם רקורד מוכח והרבה הישגים - היא נוטה לצבור תאוצה ומערכות עיתונים כמו הארץ נוטות לא להתעלם ממנה שמה יש דברים בגו.
וע"ע פטריוט בזמנו.

הבעיה של מערכת הארץ היא שהם מסתמכים בנושא בלעדית על דעתו של פדהצור- שמוליך אותם ואת אמינותם כל הדרך לאבדון. הסתמכות על מומחה בעיני עצמו יחיד - בעייתית מאד.
אז או שהם מאמינים בתיזה של פדהצור בלב שלם ומחפשים הוכחות ותנא דמסייע - או שיש להם אג'נדה נסתרת אחרת.
בכל זאת -זה אותו עיתון שכותבת בו עמירה הס.
ישן 31-03-2013, 22:15

הכתבה במלואה. ההדגשות - שלי ובאחריותי
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קורן בן אשר שמתחילה ב "לא צריך לסרוק"

http://www.thepost.co.il/news/new.a...Vq=E&0r9VQ=IELI

חתן הפרס לביטחון ישראל מסביר: למה כיפת ברזל היא בלוף?
האם יכול להיות שמערכת ההגנה המהוללת אינה יותר מאשר הצגה אחת גדולה, קונספירציה משוחקת היטב, שבקושי מיירטת טילי אויב? ד"ר מוטי שפר, דוקטור להנדסת תעופה וחלל, חושב שכן. בעצם, הוא לא חושב. הוא בטוח. אז מה אם לא קיבלו את האלטרנטיבות שהציע

ד"ר מוטי שפר לא ממתין זמן רב מדי כדי להנחית את הפצצה, תרתי משמע: "להבנתי, אין שום סיכוי ש'כיפת ברזל' אכן יירטה את מה שמערכת הביטחון אומרת שהיא יירטה", הוא מכריז, וגם ממהר לגבות את ההנחה הזו בהסברים שלעתים דרוש דוקטורט בהנדסה כדי להבין אותם: "מה שאני וכל עם ישראל ראינו במהלך מבצע 'עמוד ענן' היה התהליך הבא: משגר טילים הניצב תמיד באותה הזווית ובאותו הכיוון".

"טיל מאיץ לשמים, מגיע תמיד לגובה של כקילומטר אחד מעל פני הקרקע ולאחר מכן פונה כלפי מטה ומתחיל בצניחה לכיוון הקרקע. ברגע הזה מפעיל הטיל מנוע יירוט עם ניהול סילון שמנסה לסגור את המרחק הנותר עד לטיל המאיים ולאחר מכן משמיד את עצמו. וזה ההבזק שכל עם ישראל מחא לו כפיים".

במילים אחרות, אתה אומר ש'כיפת ברזל' היא הצגה אחת גדולה. "אני אומר זאת כך: לא זיהיתי בסביבת הפיצוץ של טיל הכיפה שום טיל אויב וגם לא ייזום של ראש קרבי של איום כלשהו, או אם להיות ברור יותר: לא היה טיל אויב בשום יירוט כביכול שתועד בערוצים 2 ו-10 ".

נו, באמת, הכל מבוים?
"כך בפירוש נראה לי".

דבריו של ד"ר שפר יכולים להתקבל בהרמת גבה, פליאה או בתנועת ביטול. לא חסרים הרי יודעי דבר שמבליחים אחת לכמה זמן עם תיאוריות כאלה ואחרות. אלא שהוא אוחז בכל התעודות והניסיון המתבקשים - בוגר הטכניון בהנדסת חשמל, חתן פרס הביטחון על פיתוח מערכת ההנחיה של "פיתון 3", דוקטור להנדסת תעופה וחלל והנדסת טילי יירוט מאוניברסיטת סטנפורד ועבודה ברפא"ל במשך 28 שנים - כדי לעורר את החשד שאולי, בכל זאת, ד"ר שפר יודע על מה הוא מדבר.

אפקט הפיצוץ

במהלך מבצע "עמוד ענן", ד"ר שפר ישב בביתו ולא האמין למראה עיניו. "כיפת ברזל", אותו מתקן ליירוט טילים שהוא מכיר היטב עוד מ-2006 , מיירט קסאמים וגראדים בקלילות של אקדוחן במערב הפרוע. פעם אחר פעם ראה מבעד למסך את טיל הכיפה עולה לשמים, שובל עשן נפלט ממנועו, בהבזק המלווה בפס קול של קריאות התפעמות ותשואות הצופים והכתבים המסקרים. אלא ששפר, בניגוד לכולנו, לא נפל מהכורסה. הוא חיפש את הבמאי הנעלם.

לדבריו וטענותיו של שפר, אם אומנם יתגלו כנכונים, ייתכנו השלכות קשות לא רק על מערכת הביטחון הישראלית, אלא גם על תחושת הביטחון שבה אנו חייםכאן מאז נובמבר 2012. האפשרות שמדובר בפארסה אחת גדולה, מפחידה אולי יותר מכל טיל אויב.

שפר הרהר בדבר זמן מה, ולבסוף לא הסתפק בניתוח תיאורטי או בסימולציות. הוא נסע ליישובי עוטף עזה כדי לבחון את השטח, שם גילה כי מספר הגראדים שהגיעו לקרקע במהלך מבצע "עמוד ענן" אינו עולה על 100, וגם כי אף אחד מאותם גראדים לא נפגעו על ידי "כיפת ברזל". לעומת זאת, רובם ככולם של הנזקים על הקרקע נגרמו, לפי דיווחי רכזי הביטחון בשטח, על ידי "כיפת ברזל".

כששפר בדק את שרידי הכיפות שהגיעו לקרקע, גילה שחסרים לטענתו כמה רכיבים קריטיים המופיעים בכל פרסומי רפא"ל על הכיפה. בלעדיהם, אומר שפר, הדיוק וההנחיה של הכיפה אינו יכול להספיק כדי להשיג קרבה מספקת אל הטיל המאיים בצורה שמאפשרת את השמדתו. שפר לא מהסס לקבוע היום שכל מה שראינו על המסך במהלך "עמוד ענן", היה לא יותר מאשר בלוף.

"אסביר לך איך זה עובד", הוא אומר, "המכ"ם של 'כיפת ברזל' מזהה טיל גראד עף לכיווננו. ככל הנראה, מערכת השליטה והבקרה (שו"ב) של הכיפה מצרפת לכל טיל אמיתי מזוהה כמה טילי אויב וירטואליים, כדי לייצר אחוזי יירוט גבוהים, מבלי שהמערכת מיירטת למעשה דבר".

איך זה קורה מבלי שאף אחד יידע?
"מערכת השו"ב מעבירה את המידע על כל הטילים, אמיתיים ווירטואליים, למערך המשגרים. מפקדי המשגרים לא מודעים כמובן לעבודת התוכנה של מערכת השו"ב, מפני שהמידע הגולמי מן המכ"ם איננו נגיש לאף אדם. וכך, מפקדי הסוללות רואים את רואים רק את הגרפיקה המלאכותית של מסלולי הטילים שמציגה להם מערכת השו"ב".

נשמע כמו משחק מחשב מתוחכם.
"זה בדיוק מה שזה. והתגובה שלהם למה שהם רואים על המסך היא כמעט אוטומטית. הם משגרים על כל טיל אויב, וירטואלי או ממשי, לפחות 'כיפת ברזל' אחת.על המסך יש שמונה או תשעה טילים וירטואליים וטיל אמיתי אחד, ובשמים יש עשרה פיצוצים. הטיל האמיתי פוגע בקרקע היכן שפוגע, והנה קיבלנו אחוזי יירוט של 80%-90%".

"צריך לשים לב גם לגובה הנמוך שבו מתרחשים כל פיצוצי הכיפה. הגובה הזה נבחר כדי להשיג את האפקט המיטבי על קהל היעד - עם ישראל. גובה היירוט המרבי של 'כיפת ברזל' מסימולציות שנעשו הוא יותר מ-7 ק"מ מעל פני הקרקע, אבל בגבהים כאלה אפקט הפיצוץ לא היה מגיע לקרקע והלכה ההצגה".

אתה צוחק עלי, כן?
"האמת היא שאני בוכה".

יגידו שאתה הזוי.
"הכל כמובן חשד שלי בלבד, אבל עד שוועדת חקירה מוסמכת לא תעסוק ברצינות בביצועי הכיפה אני מוכן שתחשוב שהוא לא נכון. בכל אופן, זה מה שאני מבין ממה שראיתי וחקרתי".

שפר הוא טיפוס גבוה ורזה, הופעתו מוקפדת ודיבורו רהוט ומאופק, עד שהוא יוצא מכליו ומטיח אש וגופרית על כל מי שאינו מסכים עם דעתו הנחרצת. כשהוא לא דוהר על רוסיננטה מול טחנות הרוח של מערכת הביטחון הוא מנגן בוויולה ברביעיות מיתרים. במשך עשור שימש כיועץ ל-BMD, הרשות להגנת טילים של ארצות הברית ובמשך שלוש שנים היה יועץ "חומה", תוכנית הטילים הישראלית. כך שאת הקבלות שלו, כאמור, קשה לגזול ממנו, וגם את זכותו להתבטא. אם יכנו אותו פסיכופת או בוגד, לא ממש אכפת לו. את הדעות שלו איש לא יצליח להשתיק.

"אף אחד לא יכחיש שאני מקצוען מן השורה הראשונה ושהיושרה המקצועית שלי היא ללא רבב", הוא אומר. "במערכת הביטחון כולם יודעים שאני צודק, אבל כדי להיות בסדר עם כל העולם, אני אומר מראש שמדובר בחשדות שלי שמסתמכים על ממצאי החקירות שניהלתי בשטח וניתוח סרטי היירוט בערוצים המסחריים. הדרך היחידה להפיג את החשדות האלה היא באמצעות ועדת חקירה מוסמכת, ואני מאתגר את המערכת להקים אחת כזאת".

כל מי שמעורב ב"כיפת ברזל" יודע את מה שאתה יודע?
"מה פתאום, כל אחד תקוע עם האף בג'וב שלו".

גם אלה שיורים את טיל הכיפה או אלה שיושבים במרכז הפיקוד לא יודעים?
"לא. למה שידעו? מה שהם רואים על המסך זו גרפיקה מלאכותית שאין לה בהכרח כל קשר למידע הגולמי מהמכ"ם. לדוגמה, רוב הטילים שלכאורה שוגרו לעבר תל אביב וטרטרו את התושבים המסכנים היו תוצרים וירטואליים של תוכנת השו"ב".

זה נשמע כמו תוכנית עוקץ גאונית.
"זה מה שזה, ואף אחד ממפעילי המערכת לא אשם, כי קטע העוקץ קורה ללא מגע יד אדם בזמן אמת. תוכנת השו"ב עובדת על אוטומט וללא כל נגישות למפעילי המערכת
".

יש ברפא"ל המון מהנדסים, אף אחד מהם לא יודע את מה שאתה יודע?
"כיום רוב המהנדסים ברפא"ל הם ראש קטן. זה שאחראי על הצינור, לא מעניין אותו מה נכנס לצינור. זה שאחראי על ראש הביות שם מצלמה, ולא מעניין אותו מה קורה עם המידע שהמצלמה מפיקה. זה שעושה את המנוע מניח אותו שם וזהו".

והמהנדס הראשי? וראש המנהלת?
"מהנדס המערכת אמור לדעת. גם יוסי דרוקר, ראש המנהלת, אמור לדעת והרפרנט לתוכנה גם הוא יודע. אני מניח שגם נתן ברק, מנכ"ל חברת התוכנה, ומהנדס התוכנה הראשי שלו יודעים".

מנכ"ל רפא"ל, דידי יערי?
"יערי דווקא בחור טוב. מנין שידע?".

אהוד ברק יודע?
"אמרתי לאהוד ברק כמה וכמה פעמים שבשום מקום בעולם היום לא יודעים ליירט טילים ושכל מה שעושים בארץ מ-1986 זה להוליך שולל את עם ישראל ואת הממשל האמריקאי. לדעתי ברק ראה סרטים מהמבצע והוא בחור חכם שאף פעם לא נתן למישהו לעבוד עליו, אבל משרד הביטחון קשור באינטרסים האמריקאיים".

מה שאתה אומר בעצם, זה שמדובר בלא פחות מקונספירציה.
"בוא נגיד, קשר פשוט וגאוני".

בעבודת המגיסטר שלו בטכניון חיפה, פיתח שפר מודלים פורצי דרך של עיבוד האות ברשתית העין, שנלמדים עד היום בקורסים מתקדמים באקדמיה. בעבודתהדוקטור שלו בסטנפורד, פיתח שיטת הנחיה של טילי יירוט המסוגלת להביא לפגיעות קבועות של גוף בגוף בטילים מתמרנים.

בשובו מהדוקטורט יישם את שיטתו בטיל "פיתון 4" ובמערכות מונחות של חברת אלביט, שם הן עובדות בהצלחה עד היום. בעבודתו ברפא"ל פיתח מערכת טילי יירוט שהייתה אמורה להתחרות ב"חץ", ב"שרביט קסמים" וב"כיפת ברזל". תוכניתו לא התקבלה על דעתם של מנהליו, והדלת נטרקה בפניו.

אז לכאורה העניין ברור: מדען טילים מתוסכל שתוכניתו להצלת המדינה לא התקבלה, שופט בחומרה את ביצועי מתחריו. נוסף לזה, הוא גורר איתו טמפרמנט גועש, מלווה בארוגנטיות של גאון מוכח ולא מעט תיאוריות שבאותה המידה יכולות היו להישמע פרנואידיות קצת יותר מדי. אלא ששפר אוחז גם בפרס ביטחון ישראל על פיתוח הטילים המוצלחים ביותר של רפא"ל. נוסף לכך, כשהוא נועץ שיניים במשהו או מישהו, הוא לא מרפה. כל "קהילת הטילים" זוכרת איך רדף עד חורמה את דב רביב, ממציא ה"חץ".

אז מה בעצם הבעיה של "כיפת ברזל"?
"שיטות הנחיה מיושנות.
גם 'כיפת ברזל' וגם 'שרביט קסמים' הן נגזרות של טילים מיושנים. השיטות הקיימות טובות נגד טנקים, מבנים, מטוסים, אבל לא נגד טילים. בעצם אף אחד בעולם כרגע לא יודע ליירט טילים".

גם לא אתה?
"כן לקח לי 50 שנה, במהלכן בנייה ותכנון של יותר ממספר האצבעות על יד אחת של טילי יירוט מבצעיים מהטובים בעולם ושלושה תארים אקדמיים בהצטיינות,הממוקדים כולם בדיסציפלינות המרכזיות של הנדסת טילי יירוט. לא תמצא בכל העולם עוד מהנדס שהוא גם מומחה כמוני בראייה ממוחשבת - קרי ראשי ביות אלקטרואופטיים, וגם מומחה בדינמיקה והנחיה של טילי יירוט".

אבל יאמרו לך בתגובה שהטיל עובר ניסויים בשדמה, שדה הניסויים של רפא"ל. גם שם הוא לא פוגע?
"הניסויים בשדמה הם חלק מהבלוף. שמים באוויר בלון או מזל"ט מרחף ותולים עליו נורה של חיל האוויר, אף אחד לא עומד בחוץ מטעמי בטיחות, ומה שרואיםז ה רק מסך. המצלמה העוקבת היא באינפרה אדום שבה נראים רק מקורות חום ושובלים, אם קיימים. לפגוע במטרה נייחת המוצבת באמצע קטע העלייה של הכיפה זו משימה טריוויאלית
".

והאמריקאים? לא יודעים, לא מבינים או מסתירים?
"לאמריקאים יש אינטרס להמשיך בפיתוח. לריית'יאון ובואינג (חברות לייצור טילים - ר"א) אין היום שום פרויקט להגנה נגד טילים מלבד 'שרביט קסמים' ו'חץ'. כשמגיעים מבינים אמיתיים, אנחנו בבעיה. ב-2008 הייתה פה ועדת מומחים אמריקאית אמיתית, 14 איש בדקו את 'כיפת ברזל' והחליטו שהמערכת הזאת לא תעבוד".

מאז קרו דברים.
"שום דבר מהותי".

אז איפה העוקץ?
"כסף. כסף שנכנס לתעשיות הנשק שלנו וכסף שמשמן את תעשיות הנשק האמריקאיות. הממשל האמריקאי נלחץ על ידי התאגידים הגדולים ועל ידי בעיות אבטלה והוא משקיע בישראל כדי לפתח טילים שייוצרו בסופו של דבר בארצות הברית. ריית'יאון רוצה לייצר גם את הכיפה וגם את 'שרביט קסמים' ובואינג רוצים לייצר את 'חץ 3'. ישראל מבחינה זו היא גם מעבדת הפיתוח וגם שדה הניסויים".

אתה רוצה לומר בעצם שיישובי הדרום היו שפני הניסיונות של "כיפת ברזל"?
"גם שפני הניסיונות וגם הבמה השיווקית".

הניסוי הצליח לפחות?
"אתה צוחק עלי? כמו שאף אחד בעולם לא קנה את 'חץ 2', אף אחד גם לא יקנה את 'כיפת ברזל', 'שרביט קסמים' ו'חץ 3'. העולם הוא לא גולם, ורק על אזרחי ישראל אפשר לעבוד זמן בלתי מוגבל".

אבל האמריקאים שופכים מאות מיליוני דולרים בתוכנית "כיפת ברזל".
"במצטבר הם שמים עשרות מיליארדים בקצב של שלושה מיליארד לשנה. זה כל העניין. כסף, לא ביטחון".

ייתכן שבמקרה הזה, שפר צודק. שלושת שואבי הסיוע הגדולים ביותר של הסיוע הביטחוני האמריקאי הם "כיפת ברזל", "שרביט קסמים" ו"חץ 3".

לפי נתוני משרד הביטחון, הסתכם עד כה הסיוע האמריקאי ל"כיפת ברזל" בכ-200 מיליון דולר ("הרבה מיליארדים יותר", טוען שפר). ישראל ביקשה לאחרונה 600 מיליון דולר נוספים למימון 4 סוללות נוספות. בצנרת של הקונגרס ממתינה בקשה ל-270 מיליון דולר לטובת ה"חץ" ו"שרביט קסמים".

כדי לזרז את מתן האישור, לפני כשבועיים הוצג בפני האמריקאים תמרון של טיל ה"חץ" בחלל, והכותרות דיברו על הצלחות מרעישות. בימים אלה סובלת "כיפת ברזל" מבעיית מימון. בעקבות מינוי צ'אק הייגל למזכיר ההגנה וקיצוצי אובמה, יקוצץ גם הסיוע הביטחוני לישראל. האיתותים המגיעים מוושינגטון אינם מעודדים. הממשל אישר לטובת הכיפה 70 מיליון דולר בלבד. את שפר, באופן לא מפתיע, זה לא מרשים במיוחד.

"לא פעם קורה ש-70% מעלות פרויקט הולכים על משכורות. השאר בהחלט יכול להישרף במהלכי שיווק וקידום מכירות. משיחות עם בכירים בממשלה אני יודע בוודאות שאין כל קשר בין המספרים שמוכר משרד הביטחון לציבור והכספים האמיתיים שזורמים לתעשיות הנשק".

וכמה עולה הטיל עצמו?
"לפי יוסי דרוקר, ראש מנהלת 'כיפת ברזל' ו'שרביט קסמים', הטיל נמכר לצה"ל במאה אלף דולר עם סיכוי לירידה בעתיד. בפועל - את המנועים אפשר לקנות בהודו. את המצלמה בסין. כמה כבר יכול לעלות צינור? אני מניח שמחיר עלות רגיל של טיל עשוי להגיע לעשרת אלפים דולר, גג 15 . אני טועה? שיבדקו את הנתונים שלי על ידי ועדת חקירה".

יש לשפר נטייה לקחת את הטיעונים שלו עד קצה מצוק ההיגיון. יש לו גם כמה תיאוריות די מיוחדות על החיים עצמם, אבל כל זה עדיין במסגרת האנושי. הבעיההיא כשתיאוריות מהסוג הזה פוגשות רקורד מקצועי שקשה מאוד להתווכח איתו. עד עכשיו ניהל שפר את המלחמה הפרטית שלו במחילות מערכת הביטחון.

חברים ששיתף בסודו הגיבו ב"מה אתה, פסיכי?", אבל הוא התעקש והמשיך. פנה לאישי ציבור המשיקים למערכת הביטחון, ביקר אצל בוגי יעלון פעמים מספר וגם אצל המזכיר הצבאי של נתניהו. לאלביט הוא ניגש עם תוכנית נגדית לשילוש הקדוש של "חץ", "שרביט קסמים" ו"כיפת ברזל". הם הגיבו בחיוב, אולם כשפנו למפא"ת (המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית), שכבר ביטלו בעבר תוכנית שהגה שפר מחשש שתפגע ביעדי המכירות של הכיפה, השרביט והחצים - אלה הורו לאלביט לנתק את קשריהם עם שפר.

כשבוע לאחר סיום מבצע "עמוד ענן", נפגש שפר עם אופיר שוהם, ראש מפא"ת, ועם יאיר רמתי, ראש "חומה". את סרטי "עמוד ענן" שהביא עמו על המחשב הנישא, לא רצו לראות, ובעוד שפר מציג את טיעוניו, אמר לו רמתי "אז מה עושים איתך, שפר?". בסוף הפגישה הוסיף שוהם: "אם עד עכשיו היה פרומיל אחד של סיכוי שנממן את תוכניתך, אז עכשיו (קרי, אחרי ה'הצלחה המסחררת' של הכיפה ב'עמוד ענן' - ר"א) תבין לבד מה הסיכוי...".

זו הסיבה לראיון שאתם קוראים כרגע, לאחר ששפר הבין שזהו המוצא האחרון, כנראה. קשה שלא לתהות, אם הניסיונות של שפר להתנגח במערכת הביטחון קשורים גם באגו הפרטי שלו. במהלך השנים האחרונות ניסה שפר להגיע אל צמרת מערכת הביטחון - אהוד ברק וסגנו וילנאי, אך תמיד נהדף לאחור. ככה זה, הוא משוכנע, כשמעדיפים כסף אמריקאי על פני פיתוח ישראלי.

גם הטענות שהתוכנית שלו זולה בהרבה ואינה שואבת כסף אמריקאי בכמויות העתק ששואבות התוכניות של רפא"ל והתעשייה האווירית - לא עשו רושם על אף אחד. "אנשי 'חומה' הם אנשי התעשייה האווירית", מסביר שפר. "ביניהם ובין רפא"ל יש הסכם של חלוקת מגרשים. לא יסכנו זה את זה. רפא"ל לא מפתחת יכולת בחלל כדי להשאיר מקום ל'חץ 3' ומפתחת את 'שרביט' שיחליף את 'חץ 2'. ולכן אף פתרון שלי לא ייכנס, כי הוא מייתר את כולם".

שפר ניסה לפנות לגורמים חיצוניים: "בידיעת מפא"ת פניתי לכמה נספחים צבאיים, ביניהם ההודים, הדרום קוריאנים והטיוואנים. כולם ביקשו אישור של מפא"ת, וזה לא היה. אחר כך מפא"ת הוציאו הוראה לכל השגרירויות והתעשיות הזרות, שלא לדבר איתי ועלי".

שבועיים לפני מבצע "עמוד ענן" פנה שפר ליוסי דרוקר, ראש מנהלת "כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים" ברפא"ל. בעצם שפר היה זה שקלט את דרוקר לרפא"ל, ובמשך שבע שנים עבד דרוקר תחתיו. שפר התחנן בפניו שיאפשר לו לעזור להם לשפר את המצב הקיים. דרוקר שאל "מה אתה עושה שאנחנו לא עושים?", ולאחר שנענה, הוסיף: "אז למה הפתרון שלך לא נכנס ל'פיתון 4'?".

"אמרתי לו שהפתרון שלי דווקא כן נכנס", משחזר שפר. "אחרת ה'פיתון 4' לא היה עובד. והשאלה היא לא מה אני עושה, אלא מה שאני יודע שאתם לא עושים". ב-12 בנובמבר 2012 החזיר דרוקר מייל לשפר: "תודה רבה, אנחנו לא זקוקים לעזרה".

טענותיו של שפר קשות, מטרידות, מרעישות, אך הן בעיקר מטילות ספק בחלום הישראלי על כיפת הפלא המסוגלת ליירט כל טיל. אבל שפר נחוש שכל עוד יסרבו להקשיב לו ולהיעזר בו ובידע שלו, המחיר יהיה כבד. במהלך חקירותיו ביקש שפר מרפא"ל הסברים על ממצאיו, אך לא נענה. "עד עכשיו, חרף כל פניותי למערכת, לא זכיתי לאף התייחסות".

אולי זה סוד צבאי ולא רוצים לגלות לך?
"אין שום סודיות במערכת הגנה שעובדת היטב. נהפוך הוא - האינטרס האסטרטגי והשיווקי הוא תמיד לפרסם ביצועים טובים. מסתירים רק את מה שלא עובד
".

"אני את שלי עושה ואמשיך לעשות בעזרת השם", הוא מסכם. "אבל מכאן והלאה זהו גם, ובעיקר, עניינו של כל מי שקורא את הדברים וחושב שצריך לעשות משהו. ואני מקווה שיהיו כאלה".

תגובת משרד הביטחון: "משרד הביטחון דוחה על הסף את הטענות חסרות הבסיס המופיעות בכתבה, ואשר נובעות ממניעים בלתי ענייניים ודי לחכימא..., ומביע תמיהה על הבמה הניתנת לתיאוריות מופרכות וחסרות כל שחר. כאמור, מדובר בניתוח חובבני, אשר אין דבר וחצי דבר בינו לבין ביצועי 'כיפת ברזל' כפי שבאו לידיביטוי בשנתיים האחרונות, מאז הוכנסה המערכת לשירות מבצעי".

"תושבי הדרום וגוש דן חוו במהלך מבצע 'עמוד ענן' את היכולות המוכחות של מערכת 'כיפת ברזל' שהציגה למעלה מ-80% הצלחה. יודגש, כי הצעותיו הטכניותוהכלכליות של ד"ר שפר לפרויקטים של פיתוח מערכות יירוט נפסלו על ידי כל גורמי המקצוע, לאחר שנבחנו מספר פעמים על ידי גורמים שונים".

"מדינת ישראל היא המדינה הראשונה בעולם אשר יש ברשותה מערכת ליירוט רקטות קצרות טווח. זאת הודות לפעילות מהנדסי משרד הביטחון והתעשיות הביטחוניות. מערכת הביטחון גאה בהישג זה ותמשיך להצטייד במערכות אלה על מנת להגן על אזרחי ישראל".

תגובת רפא"ל: "אנו דוחים מכל וכל טענות של מדעני עבר למיניהם, אשר לא השלימו עם ביטול ופסילת רעיונותיהם, ועוד יותר את ניסיונם הנלוז להטיל דופי במהנדסים ובמפתחים אשר עשו לילות כימים והעמידו מערכת הגנה ייחודית מסוגה בעולם אשר תוצאותיה במהלך מבצע 'עמוד ענן' מדברות בעד עצמן. רפא"ל גאה בהישגי מערכת 'כיפת ברזל' ובתרומתה לביטחון המדינה".
ישן 01-04-2013, 18:16
  n00kie n00kie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.10
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "הכתבה במלואה. ההדגשות - שלי ובאחריותי"

הוא נסע ליישובי עוטף עזה כדי לבחון את השטח, שם גילה כי מספר הגראדים שהגיעו לקרקע במהלך מבצע "עמוד ענן" אינו עולה על 100, וגם כי אף אחד מאותם גראדים לא נפגעו על ידי "כיפת ברזל". לעומת זאת, רובם ככולם של הנזקים על הקרקע נגרמו, לפי דיווחי רכזי הביטחון בשטח, על ידי "כיפת ברזל".

לא הגיוני, בגלל אופי הפעולה של הטיל (מי שידע לזהות יוכל גם לזהות את זה בצילומים של התקשורת).

כששפר בדק את שרידי הכיפות שהגיעו לקרקע, גילה שחסרים לטענתו כמה רכיבים קריטיים המופיעים בכל פרסומי רפא"ל על הכיפה. בלעדיהם, אומר שפר, הדיוק וההנחיה של הכיפה אינו יכול להספיק כדי להשיג קרבה מספקת אל הטיל המאיים בצורה שמאפשרת את השמדתו. שפר לא מהסס לקבוע היום שכל מה שראינו על המסך במהלך "עמוד ענן", היה לא יותר מאשר בלוף.

לא יודע, הטיל במציאות נראה בדיוק כמו שהוא נראה על הנייר.

"אסביר לך איך זה עובד", הוא אומר, "המכ"ם של 'כיפת ברזל' מזהה טיל גראד עף לכיווננו. ככל הנראה, מערכת השליטה והבקרה (שו"ב) של הכיפה מצרפת לכל טיל אמיתי מזוהה כמה טילי אויב וירטואליים, כדי לייצר אחוזי יירוט גבוהים, מבלי שהמערכת מיירטת למעשה דבר".

לא נכון.

איך זה קורה מבלי שאף אחד יידע?
"מערכת השו"ב מעבירה את המידע על כל הטילים, אמיתיים ווירטואליים, למערך המשגרים. מפקדי המשגרים לא מודעים כמובן לעבודת התוכנה של מערכת השו"ב, מפני שהמידע הגולמי מן המכ"ם איננו נגיש לאף אדם. וכך, מפקדי הסוללות רואים את רואים רק את הגרפיקה המלאכותית של מסלולי הטילים שמציגה להם מערכת השו"ב".

כל מה שנאמר פה לא נכון וגם מראה על חוסר הבנה מוחלטת באיך המערכת עובדת.
(גם "המידע הגולמי מהמכ"מ" כן נגיש).

"צריך לשים לב גם לגובה הנמוך שבו מתרחשים כל פיצוצי הכיפה. הגובה הזה נבחר כדי להשיג את האפקט המיטבי על קהל היעד - עם ישראל.

הגובה שונה בהרבה מקרים.

זה נשמע כמו תוכנית עוקץ גאונית.
"זה מה שזה, ואף אחד ממפעילי המערכת לא אשם, כי קטע העוקץ קורה ללא מגע יד אדם בזמן אמת. תוכנת השו"ב עובדת על אוטומט וללא כל נגישות למפעילי המערכת".

נגישה ועוד איך.

אבל יאמרו לך בתגובה שהטיל עובר ניסויים בשדמה, שדה הניסויים של רפא"ל. גם שם הוא לא פוגע?
"הניסויים בשדמה הם חלק מהבלוף. שמים באוויר בלון או מזל"ט מרחף ותולים עליו נורה של חיל האוויר, אף אחד לא עומד בחוץ מטעמי בטיחות, ומה שרואיםז ה רק מסך. המצלמה העוקבת היא באינפרה אדום שבה נראים רק מקורות חום ושובלים, אם קיימים. לפגוע במטרה נייחת המוצבת באמצע קטע העלייה של הכיפה זו משימה טריוויאלית".

לא ככה נראים הניסויים בשדמה...

אולי זה סוד צבאי ולא רוצים לגלות לך?
"אין שום סודיות במערכת הגנה שעובדת היטב. נהפוך הוא - האינטרס האסטרטגי והשיווקי הוא תמיד לפרסם ביצועים טובים. מסתירים רק את מה שלא עובד".

יש הרבה.

התייחסות שלי במודגש בקצרה מאוד לדגשים שלך מהכתבה, לא ברור לי איך הבן אדם לא מתבייש לעשות מעצמו צחוק ככה.
ישן 31-03-2013, 22:26
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קורן בן אשר שמתחילה ב "לא צריך לסרוק"

יש משהו מבחיל ומדאיג בטרנד שהחל רווח לאחרונה אצל כל מיני יוצאי מערכת הביטחון (ועכשיו גם התעשיות הביטחוניות) - להשמיץ את המקום בו היו שנים רבות מחייהם, את הממונים עליהם ואת המדינה תוך כדי גרימת נזק ישיר/עקיף למדינה בצורה הכי בוטה בתקשורת להנאת כל שונאינו.
נניח לרגע שיש משהו בדבריהם, הרי הם יכלו לבחור בכל דרך ראויה ועניינית (אולי ניסו וזה לא הלך), אבל הם יצאו בכתבות מרושעות תוך כדי דריסת החוק והמוסר.
הד"ר נשוא האשכול הזה כניראה עשה שיעורי בית והחליט לגדר את משנתו ההזויה בתעודת ביטוח מפני תביעות עתידיות "אבל כדי להיות בסדר עם כל העולם, אני אומר מראש שמדובר בחשדות שלי שמסתמכים על ממצאי החקירות שניהלתי בשטח וניתוח סרטי היירוט בערוצים המסחריים...."

האחרים שעמדו בראשות המוסד, השב"כ והצבא לא השכילו לעשות את זה (אשכנזי לא באמת חלק מהחבורה העלובה הזו והוא לא נהג כמו שני השפלים האחרים שלא ראויים שאזכיר את שמם, אבל מסמך הרפז לא הוציא אותו טוב).

חבורת מתוסכלים ונירגנים שזיקנתם מביישת את נעוריהם ומוחקת באחת את כל מה שעשו למען המדינה (וקיבלו על כך שכר בהתאם).
איפה הם היום? זה מהמוסד מצב רפואי סתם את הפה הגדול שלו, זה מהשב"כ קשקש וקשקש וכמו נפיחה נעלם.
והד"ר הזה? גם הוא ייעלם יחד עם ערימת השטויות שלו!

זה אולי נשמע בוטה, אבל זה לא - מי שבוטה זה הם! חבורת חוצפנים ושקרנים שיורקים על המדינה מתוך תסכול ורוע בלי טיפת חשבון ואחריות.
ולחשוב שבידיים שלהם הופקרה מערכת הביטחון...

ישן 01-04-2013, 00:07
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05

ציטוט מהראיון:
"שפר הרהר בדבר זמן מה, ולבסוף לא הסתפק בניתוח תיאורטי או בסימולציות. הוא נסע ליישובי עוטף עזה כדי לבחון את השטח, שם גילה כי מספר הגראדים שהגיעו לקרקע במהלך מבצע "עמוד ענן" אינו עולה על 100, וגם כי אף אחד מאותם גראדים לא נפגעו על ידי "כיפת ברזל". לעומת זאת, רובם ככולם של הנזקים על הקרקע נגרמו, לפי דיווחי רכזי הביטחון בשטח, על ידי "כיפת ברזל"."

הערות:
1. איך גילה שמספר הגראדים שהגיע לקרקע לא הגיע ל 100 ?
הלא אדם בודד לא מסוגל לכסות את השטח הלא גדול הזה ולספור.

2. איך יתכן שרוב הנזקים נגרמו ע"י כיפת ברזל?
הרי שאריות כיפת ברזל שמגיעות לקרקע אינן מכילות חנ"ם כי התפוצצו באויר. לעומת זאת הגראד שמגיע לקרקע מתפוצץ והורס מסביב. ידוע לי שבאחד הישובים , נפילה של שאריות כיפת ברזל לא עשתה נזק (כי אין פיצוץ) ולעומת זאת נפילה של גראד כן גרמה פיצוץ ונזק.

שפר גם לא מסוגל להיות עקבי בטענותיו. הוא מתחיל בטענה שכיפת ברזל לא ירטה גראדים ואח"כ סותר טענה זו באומרו שהנזקים לא נגרמו מגראדים.

שפר טוען:
""צריך לשים לב גם לגובה הנמוך שבו מתרחשים כל פיצוצי הכיפה. הגובה הזה נבחר כדי להשיג את האפקט המיטבי על קהל היעד - עם ישראל. גובה היירוט המרבי של 'כיפת ברזל' מסימולציות שנעשו הוא יותר מ-7 ק"מ מעל פני הקרקע, אבל בגבהים כאלה אפקט הפיצוץ לא היה מגיע לקרקע והלכה ההצגה""

בניגוד לטענתו, שפר לא יכול לדעת שכל פיצוצי כיפת ברזל מתרחשים בגובה נמוך. הגיוני שבטלויזיה מראים רק את אותם פיצוצים שאכן קורים בגובה נמוך, כדי שתהיה הצגה (בלשונו). סביר שבירוט לטווחים קצרים (כלומר ליד עזה) , גובה הפיצוץ נמוך (כלומר לקראת סוף המסלול של הגראד) מכיון שהזמן קצר מאוד. בירוט לטווחים ארוכים (רקטה לראשון לציון למשל) יש יותר זמן והירוט מתאפשר בגבהים של ה 7 ק"מ שהזכיר.

שפר מומחה בהנחית טילים, אבל זה לא הופך אותו למומחה בכל הפרטים של פרויקט טיל ירוט, כמו שמ"פ חי"ר או מפקד טיסת F16 לא יודע את כל השיקולים בתכנון הציוד שלו, באחזקה וכו'.

יהודה
ישן 01-04-2013, 09:45
צלמית המשתמש של יוג'ין סטונר
  יוג'ין סטונר יוג'ין סטונר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.10
הכתבה עם פרושים

ציטוט:
"טיל מאיץ לשמים, מגיע תמיד לגובה של כקילומטר אחד מעל פני הקרקע ולאחר מכן פונה כלפי מטה ומתחיל בצניחה לכיוון הקרקע. ברגע הזה מפעיל הטיל מנוע יירוט עם ניהול סילון שמנסה לסגור את המרחק הנותר עד לטיל המאיים ולאחר מכן משמיד את עצמו. וזה ההבזק שכל עם ישראל מחא לו כפיים".

לא באמת טרחתי לעבור על כל סרטי היירוט שצולמו, וגם מה עברתי עליו לא באמת הבנתי

ציטוט:

אני לא מהסס לקבוע קביעות כאשר אני ממש לא מבין מה ראיתי. חסרים רכיבים שהכרתי מלפני 20 שנה, לא עולה בדעתי שעכשיו יש רכיבים אחרים שאני לא מכיר.

ציטוט:

המצאתי תיאוריה שנראית לי הגיונית ושמסבירה איך מוכרים טיל ללא רכיבים שאני מכיר מלפני 20 שנה כטיל מתפקד לציבור.

ציטוט:
"צריך לשים לב גם לגובה הנמוך שבו מתרחשים כל פיצוצי הכיפה. הגובה הזה נבחר כדי להשיג את האפקט המיטבי על קהל היעד - עם ישראל. גובה היירוט המרבי של 'כיפת ברזל' מסימולציות שנעשו הוא יותר מ-7 ק"מ מעל פני הקרקע, אבל בגבהים כאלה אפקט הפיצוץ לא היה מגיע לקרקע והלכה ההצגה".

שוב אני מדגיש שלא טרחתי למצוא אפילו את החומר הגלוי באינטרנט

ציטוט:
דבריו של ד"ר שפר יכולים להתקבל בהרמת גבה, פליאה או בתנועת ביטול. לא חסרים הרי יודעי דבר שמבליחים אחת לכמה זמן עם תיאוריות כאלה ואחרות. אלא שהוא אוחז בכל התעודות והניסיון המתבקשים - בוגר הטכניון בהנדסת חשמל, חתן פרס הביטחון על פיתוח מערכת ההנחיה של "פיתון 3", דוקטור להנדסת תעופה וחלל והנדסת טילי יירוט מאוניברסיטת סטנפורד ועבודה ברפא"ל במשך 28 שנים - כדי לעורר את החשד שאולי, בכל זאת, ד"ר שפר יודע על מה הוא מדבר.

יש לי הרבה תארים, אך כפי שידוע תואר הוא לא באמת ערובה לשכל ישר ולהיותי אדם נורמאלי. בעברי ברפאל עבדתי כמו רבים אחרים על פרוייקט הטיל פיתון 3. הפרוייקט זכה בפרס בטחון ישראל. לא בטוח שרק בזכותי...

ציטוט:
שפר הוא טיפוס גבוה ורזה, הופעתו מוקפדת ודיבורו רהוט ומאופק, עד שהוא יוצא מכליו ומטיח אש וגופרית על כל מי שאינו מסכים עם דעתו הנחרצת. כשהוא לא דוהר על רוסיננטה מול טחנות הרוח של מערכת הביטחון הוא מנגן בוויולה ברביעיות מיתרים. במשך עשור שימש כיועץ ל-BMD, הרשות להגנת טילים של ארצות הברית ובמשך שלוש שנים היה יועץ "חומה", תוכנית הטילים הישראלית. כך שאת הקבלות שלו, כאמור, קשה לגזול ממנו, וגם את זכותו להתבטא. אם יכנו אותו פסיכופת או בוגד, לא ממש אכפת לו. את הדעות שלו איש לא יצליח להשתיק.

במבט ראשון אני נראה נורמאלי, אך כשאני פותח את הפה יוצא שטף של שטויות. אחרי שזרקו אותי מרפאל ניסיתי למצוא עבודה ולייעץ פה ושם אבל זה לא הלך.

ציטוט:
"כיום רוב המהנדסים ברפא"ל הם ראש קטן. זה שאחראי על הצינור, לא מעניין אותו מה נכנס לצינור. זה שאחראי על ראש הביות שם מצלמה, ולא מעניין אותו מה קורה עם המידע שהמצלמה מפיקה. זה שעושה את המנוע מניח אותו שם וזהו".

בגלל האישיות הנרקיסיסטית שלי אני מאמין בכל ליבי שאני האיש החכם ביותר שעבד ואי פעם יעבוד ברפאל. בעצם לא רצו אותי בגלל הגאונות שלי.

ציטוט:
בעבודת הדוקטור שלו בסטנפורד, פיתח שיטת הנחיה של טילי יירוט המסוגלת להביא לפגיעות קבועות של גוף בגוף בטילים מתמרנים.

בעבודת הדוקטורת שיחקתי עם חוקי הנחיה של טילים בסימולציה המפושטת שכתבי כדי לבדוק את החוקים זה אפילו עבד מצויין!

ציטוט:
בשובו מהדוקטורט יישם את שיטתו בטיל "פיתון 4" ובמערכות מונחות של חברת אלביט, שם הן עובדות בהצלחה עד היום. בעבודתו ברפא"ל פיתח מערכת טילי יירוט שהייתה אמורה להתחרות ב"חץ", ב"שרביט קסמים" וב"כיפת ברזל". תוכניתו לא התקבלה על דעתם של מנהליו, והדלת נטרקה בפניו.

ניסיתי ליישם את עבודת הדוקטורט בטילים אמיתיים ברפאל - משום מה זה לא עבד. המשכתי להתעקש שהשיטה עובדת למרות הכל העובדות הצביעו ההיפך. התעקשתי, רבתי עם כולם עד שמצאתי את עצמי בחוץ.

ציטוט:
אלא ששפר אוחז גם בפרס ביטחון ישראל על פיתוח הטילים המוצלחים ביותר של רפא"ל. נוסף לכך, כשהוא נועץ שיניים במשהו או מישהו, הוא לא מרפה. כל "קהילת הטילים" זוכרת איך רדף עד חורמה את דב רביב, ממציא ה"חץ".

כל הבראנז'ה מזמן יודעת האני אידיוט גמור ולא מתייחסת אליי, אז החלטתי לפנות לקהל הרחב

ציטוט:
"שיטות הנחיה מיושנות. גם 'כיפת ברזל' וגם 'שרביט קסמים' הן נגזרות של טילים מיושנים. השיטות הקיימות טובות נגד טנקים, מבנים, מטוסים, אבל לא נגד טילים. בעצם אף אחד בעולם כרגע לא יודע ליירט טילים".

שוב לא ייתכן שמאז שעזבתי מישהו ברפאל חשב על איזשהו רעיון טוב, הרי כולם מטומטמים ורק אני חכם.

ציטוט:
מלכלך על שאר התעשיות הביטחוניות וממציא עוד תיאוריות קונספירציה

ציטוט:
"לפי יוסי דרוקר, ראש מנהלת 'כיפת ברזל' ו'שרביט קסמים', הטיל נמכר לצה"ל במאה אלף דולר עם סיכוי לירידה בעתיד. בפועל - את המנועים אפשר לקנות בהודו. את המצלמה בסין. כמה כבר יכול לעלות צינור? אני מניח שמחיר עלות רגיל של טיל עשוי להגיע לעשרת אלפים דולר, גג 15 . אני טועה? שיבדקו את הנתונים שלי על ידי ועדת חקירה".

הרי טיל מיירט זה צינור + מצלמה סינית + מנוע רקטי (גם מנוע של קסאם יתאים) לא מבין איך המטומטמים האלה הגיעו ל-100 אלף דולר ועוד טוענים שזה זול

ציטוט:
כשבוע לאחר סיום מבצע "עמוד ענן", נפגש שפר עם אופיר שוהם, ראש מפא"ת, ועם יאיר רמתי, ראש "חומה". את סרטי "עמוד ענן" שהביא עמו על המחשב הנישא, לא רצו לראות, ובעוד שפר מציג את טיעוניו, אמר לו רמתי "אז מה עושים איתך, שפר?". בסוף הפגישה הוסיף שוהם: "אם עד עכשיו היה פרומיל אחד של סיכוי שנממן את תוכניתך, אז עכשיו (קרי, אחרי ה'הצלחה המסחררת' של הכיפה ב'עמוד ענן' - ר"א) תבין לבד מה הסיכוי...".

שוב הבראנז'ה לא מתייסת אליי לא מבין למה?

ציטוט:
שבועיים לפני מבצע "עמוד ענן" פנה שפר ליוסי דרוקר, ראש מנהלת "כיפת ברזל" ו"שרביט קסמים" ברפא"ל. בעצם שפר היה זה שקלט את דרוקר לרפא"ל, ובמשך שבע שנים עבד דרוקר תחתיו. שפר התחנן בפניו שיאפשר לו לעזור להם לשפר את המצב הקיים. דרוקר שאל "מה אתה עושה שאנחנו לא עושים?", ולאחר שנענה, הוסיף: "אז למה הפתרון שלך לא נכנס ל'פיתון 4'?".

"אמרתי לו שהפתרון שלי דווקא כן נכנס", משחזר שפר. "אחרת ה'פיתון 4' לא היה עובד. והשאלה היא לא מה אני עושה, אלא מה שאני יודע שאתם לא עושים". ב-12 בנובמבר 2012 החזיר דרוקר מייל לשפר: "תודה רבה, אנחנו לא זקוקים לעזרה".

ניסיתי לסחוט את רפאל שתקח אותי בתור יועץ או שאני יוצא לתקשורת, הזכירו לי על מה עפתי כבר פעם מרפאל. אני לא מקבל שלא יישמו את הפתרון שלי בפיתון 4! הם כנראה משקרים. אני מממש את האיום והולך לתקשורת!

ציטוט:
"אין שום סודיות במערכת הגנה שעובדת היטב. נהפוך הוא - האינטרס האסטרטגי והשיווקי הוא תמיד לפרסם ביצועים טובים. מסתירים רק את מה שלא עובד".

שוב הצורך הזה שלי לדבר שטויות...
ישן 01-04-2013, 12:58
צלמית המשתמש של האזרח

המכון למחקרי בטחון לאומי...

ישן 05-07-2013, 23:42
  ready27 ready27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.13
האם שמתם לב שד"ר מוטי שפר כבר 3 חודשים מתווכח בנושא באינטרנט

שלום לכולם כאן, ראיתי שפה מדברים על בטחון ונרשמתי כדי לעדכן אותכם שמתחת לכתבה על "כיפת ברזל בלוף", באתר של עיתון the post , יש כבר מעל 1200 טוקבקים, שהצטברו כשאלות ותשובות בין מוטי שפר לבין אנשים שמתווכחים איתו, חלקם מזדהים כבכירים מרפאל.

כלומר כבר 3 חודשים ששפר ממשיך לטעון בעוז שהוא צודק, שהמערכת לא עובדת, ולהתווכח עם בכירי רפאל (או מתחזים), כולל המון פרטים טכניים שקשורים לפיזיקה והנדסת טילים, והמון פסים אישיים וסגנון דיבור ילדותי.

הכתבה והשיחה הערה בעקבותיה:

http://www.thepost.co.il/news/new.a...VQ=E&0r9VQ=IELI
ישן 07-07-2013, 18:01

הסאגה בנוגע ליעילות כיפת ברזל ממשיכה - מוטי שפר מתעקש שהוא צודק

ד"ר מוטי שפר ממשיך לטעון מספר חודשים, שלא יכול להיות שכיפת ברזל עובדת.
הוא עושה זאת במנגנון התגובות (טוקבקים) מתחת לכתבה שבה טען שלהבנתו "כיפת ברזל בלוף".
הנה כמה תגובות שלו שהוא הוסיף אחרי פרסום הכתבה איתו (ניכר שהוא מאמין שהטוקבקיסטים הם בכירים ברפאל שנכנסים איתו לויכוחים מקצועיים. בכל מקרה הוא משתמש בשפה ילדותית וחשיבה קונספירטיבית) :

עדות אילמת
בהענות להמלצת יעל מהדרום והזמנת המפכ"ל דנינו, ביקרתי הצהריים במשטרת מרחב דרום (באר שבע). הם אספו 10 גראדים בלבד וזה כולל את כל מה שלדבריהם נאסף בב-7 (באר שבע). אף אחד מהגראדים הנ"ל לא יורט ואף אחד מהם לא היה נפל, כלומר כולם התפוצצו עקב פגיעתם בקרקע. כמו-כן ראיתי כ-5 חלקי כיפות שביחד כיסו יותר מכיפה אחת שלמה. כפי שכבר דיווחתי - לכיפה רב"ת א"א בלבד ואין לו תקשורת עם הקרקע לאחר השיגור. הטיית הסילון שלה ממומשת בצורה שונה ממדפי הסילון של הברק שאני מכיר, אך הפונקציה המערכתית נראית לי זהה. משוואת רקטות האויב של עמוד ענן נותרה לאחר ביקור זה ללא שינוי:
1660 שוגרו = 70 נמצאו + 1590 וירטואליים. (10 הגראדים שראיתי היום נלקחו כבר על חשבון אי ודאויות דיווח)

המשך תגובה מאוחרת ל-318, שלא הגיע לפורום משום מה
בדו"ח שהוגש למבקר המדינה עם תום עמוד ענן העליתי את ההשערה שהכוונה היתה לשגר את הכיפה בניווט כיווני שבו היא מנסה להשוות את זוית המסלול שלה לזוית קו הראיה, ועם רכישת הרב"ת לעבור לניווט יותר קשיח ואולי פרדיקטיבי כדי לסגור את השגיאה של ניווט הביניים. במקרה של הכיפה ללא עדכון מידע אין סיכוי שהטיית סילון שאינה מוסיפה לכיפה תאוצה תצליח לסגור את השגיאה הזאת.

תשובות לדני (36) ולדניאל (38)
דני - זה פשוט לא עובד, וכל הראיות הובאו בכתבה. בתגובתך עלית אבל על נקודה מאוד מעניינת והיא שכל מערכת הביטחון כרגע בשוק מוחלט כי חוץ מ-2 עד 5 אנשי סוד אף אחד לא ידע שהכיפה לא עובדת וגם אותם 2-5 אנשים לא צפו מראש את מהלכי עמוד ענן (נוכחות צלמים מקצועיים ואובייקטיבים ושידור בזמן אמת לכל העולם שיחשוף את מערומי המלך). אי לכך מפא"ת ורפאל כרגע בפניקה למצוא תשובות לעניין. עוזי רובין כבר נכשל בלשונו כאשר שאל את פדהצור בטלויזיה לאן נעלמו 1500 גראדים מתוך 1600 שלפי רפאל ןחמאס-עזה שוגרו עלינו (אני כזכור לך טוען ששוגרו עלינו כ-70 טילי אויב בלבד ואף אחד מהם לא נפגע ע"י כיפה).
דניאל - התהיות לגבי המותקפים על ידי הוסברו לעיל בתשובתי לדני. אשמח אם תפרט את תהיותיך לגבי כך שאוכל להתייחס.

שיעור מס' 2 בהנחיית טילי יירוט - איך לא ליירט
אמרנו בשיעור הראשון שהכיפה מיירטת את המטרה ראש-מול-ראש (רמ"ר). יירוט כזה ייקרה מעצמו אם האיום ינסה לתקוף את משגר הכיפה (אירוע שהסתברותו אפסית בתרחיש מבצעי). נניח שהאיום הולך ליפול כמה ק"מ לפני המשגר ונניח שהכיפה משוגרת עם תחילת הנפילה של האיום. כדי ליירט רמ"ר הכיפה המשוגרת כמעט אנכית כלפי מעלה חייבת כמה שיותר מהר להסתובב כלפי מטה במטרה ליפול יותר מהר מהאיום, להשיג אותו ואז להסתובב בחזרה כלפי מעלה בכיוון האיום הנופל כדי לפגוש אותו רמ"ר. מסלול הכיפה נראה אז כמו האות S במישור האנכי. אם בנוסף לכך האיום רוצה לפגוע מימין למשגר אזי הכיפה חייבת לתמרן ימינה ואח"ך שמאלה במסלול S במישור האופקי כדי ליירט רמ"ר. אין ולא יהיה טיל בעולם שמסוגל לבצע את ה-S האמורים. שגיאת התכנון היא אם כן באילוץ לרמ"ר.

לראש חט"ל (חטיבת טילים ברפאל)
דוד מחמדי,
למה אתה מפריע לי בחופשתי מהפורום? האם אני אי פעם הפרעתי לך לחרופ בקומה החמישית בלשם?
האמת - עם יעל כנראה פיספסתי. אף אחד לא מושלם. אשר למכניקת הטיים, 4 מגדולי המדענים של אוניברסיטת סטנפורד חתמו על עבודת הדוקטורט שלי בהנדסת תעופה וחלל שיישומה המודגם מבוסס על מכניקת הטיים. כל זה קרה 10 שנים אחרי הקשר האחרון בינינו. מכניקת הטייס שלי הצילה את ב-1984 את פיתון-4 מסגירה אחרי 11 שנות פיתוח רצופי כשלונות אני לא מתכוון עכשיו להתווכח עם סטנפורד

איך יודעים שהכיפה לא עובדת
רפאל הכדיזה כי בעמוד ענן הגיעו לשמי ישראל 1660 רקטות אויב. מלבד הרקטות שפגעו באזרחים ברשל"צ, אשקלון, קרית מלאכי ופגיעות אפשריות באזרחים בעוד מקום או שניים שלא דווחו, לא נמצא על אף קרקע של ההמדינה כל סימן וזכר לרקטות אויב שהגיעו בעמוד ענן. הכל וירטואלי.
.1202
מאת: משפר (03/07/13 | 20:17)

למה הכיפה לא עובדת
הכיפה לא עובדת כי במשך יותר מעשרים השניות הראשונות לאחר שיגורה היא טסה בעיורון מוחלט לכיוון כללי שאין לו קשר עם איום ספציפי. ברגע שגמרה כמעט את כל האנרגיה שלה היא כבר לא מסוגלת לאתר את המטרה בכוחות עצמה ובסבירות האפסית שזה כן קורה, לכיפה אין מספיק כושר תמרון כדי להשיג את המטרה בשלב זה ולהשמיד אותה. במקום זה היא משמידה את עצמה בלבד, כדי לא להוסיף פגיעות על הקרקע.
.1201
מאת: משפר (03/07/13 | 20:15)

התגובות הועתקו מאתר עיתון thepost (סופהשבוע)
ישן 07-07-2013, 19:21
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ready27 שמתחילה ב "הסאגה בנוגע ליעילות כיפת ברזל ממשיכה - מוטי שפר מתעקש שהוא צודק"

גם בקונספירציה צריך הגיון אז בו נראה מה הוא טוען:

1. מערכת כיפת ברזל לא עובדת (או עובדת ביעילות אפסית).
2. יש מעט מאוד שוטפי סוד (4,5 ) שיודעים על זה.
3. המערכת , כדי להציג הצלחות מפברקת שיגורים בקרון הבקרה.

אם זה נכון , הרי הקונצפירציה כנראה הגיעה לכל צה"ל הרי מערכת כיפת ברזל היא לא מערכת המכ"מ היחידה שמזהה שיגורים , באזור פרוסים גם מכ"מי רז (אלו שנותנים את ההתרעות לאזעקת צבע אדום) שאינם מחוברים תמיד לכיפת ברזל (גם אם אין כיפת ברזל ההתרעות עדיין יוצאות).
כלומר שאפשר בקלות להשוות את מספר השיגורים בין המערכות ולראות אם יש הבדלים או אין.
אלה אם כן הקונספירציה פשטה גם לחיל התותחנים (המפעילים של ה ר"ז) או אולי טוען אותו מומחה שמהנדסי רפאל הצליחו להחדיר וירוס לבקרת הר"ז שמשכפל גם הוא שיגורים ?
ישן 09-07-2013, 22:33
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ready27 שמתחילה ב "הסאגה בנוגע ליעילות כיפת ברזל ממשיכה - מוטי שפר מתעקש שהוא צודק"

חתיכת סיפור מוזר.

יושב לו אדם מכובד ועתיר הישגים (גם בכתבה וגם בטוקבקים מציינים שהוא היה סמכות מקצועית בתחום המסוים של בקרת הטיסה בטילי יירוט), שהיה מעורב ברפאל עד לפני 20 שנה שזה דור וקצת במונחי טילאות, מעלה טענה קיצונית מאוד לפיה כיפת ברזל לא מיירטת ולא יכולה ליירט את מטרותיה, ואז מתווכח עם גולשים אנונימיים על פיזיקה בסיסית כמו מהו רדיוס הסיבוב בתאוצה של 5G.
זה מוזר בכל כך הרבה מובנים:
* ארגונית: יציאה של וותיק נגד מערכת שבנויה, במידה רבה, על נאמנות.
* רטורית: במאמץ שהושקע בתשובה למאות טוקבקים, אפשר היה לשבת 3 חודשים ולהוציא מאמר מפורט, שיעלה תזה ויבסס אותה. יש לי הבנה מסוימת בצו"ב ובפיזיקה, הקדשתי כמה שעות לקריאת האשכולות, ואני מתקשה להבין מדוע שפר טוען שכיפת ברזל אינה מסוגלת לירט קסאמים. טענת הקונספירציה ממש מבקשת זלזול.
ציטוט:
833.לאלה שהצטרפו אלינו עכשיו ורוצים לדעת למה הכיפה לא עובדת
הכיפה לא עובדת כי במשך יותר מעשרים השניות הראשונות לאחר שיגורה היא טסה בעיורון מוחלט לכיוון המבוסס על ניחוש גס מאוד של המערך הקרקעי,
שנמסר לה ברגע השיגור ולא מתעדכן יותר.
ברגע שגמרה כמעט את כל האנרגיה שלה היא כבר לא מסוגלת לאתר את המטרה בכוחות עצמה ובסבירות האפסית שזה כן קורה,
לכיפה אין מספיק כושר תמרון כדי להשיג את המטרה בשלב זה ולהשמיד אותה.
במקום זה היא משמידה את עצמה בלבד, כדי לא להוסיף פגיעות על הקרקע.

* פוליטית: ד"ר מוטי שפר הרס את כל הקשרים שהיו לו עם הממסד התעשייתי-בטחוני. לו היה מוציא מאמר בו הוא מסביר למה לדעתו ~20 הסרטונים שבידיו מ-"עמוד ענן" לא יכולים לכלול יירוט ומסתפק בכך, אפשר היה להתייחס אליו ברצינות.

הטיעון הנסיבתי העיקרי שלו הוא "היכן מאות הרקטות שכיפת ברזל יירטה"?
מולו אפשר להציב טיעון נסיבתי לא פחות תקף: אם החמאס אכן ירה רק עשרות רקטות, מדוע הוא ואיראן לא מזדרזות לחשוף את הבלוף הישראלי?

אז או ש:
- תחום בקרת טילי היירוט רחב ממה שאני משער, ואדם יכול מצד אחד להתמקצע בצד אחד שלו ברמת פרס בטחון ישראל, ומצד שני לא להבין כלל את אופן הפעולה של כיפת ברזל.
- כיפת ברזל היא הישג טכני מדהים שחורג ממה שהיה קיים לפני 20 שנה
- השינאה לרפאל טחה את עיניו של ד"ר שפר מלראות שאפשר לעבוד אחרת ממה שאינטואיטיבי לו.

נאמר, האם אפשרי שמנוע שיוט זול ופשוט הפועל בזמן קבוע+תזמוןן השיגורכן מביא את הטמיר למיקום קרוב לזה של המטרה (שבסופו של דבר, שומרת על אזושהיא הדירות כי זו רקטה לא מונחית שא אמורה לפגוע במטרה) בדיוק ברגע סיום הבעירה של השלב הראשון, ושהשבירה החדה מתוכננת מראש, וזאת בניגוד למה שד"ר שפר מכיר מפיתון-3?
ישן 09-07-2013, 19:56

מסתבר שהד"ר מוטי שפר מאמין בקונספירציה שנאס"א זייפה את הנחיתה על הירח

האיש לא מפסיק להפתיע. בטוקבקים שחתומים בשמו הוא טוען שגם היום אין טכנולוגיה להחזיר אדם מהירח לכדור הארץ. כלומר לדבריו, אם הבנתי נכון, אפשר להגיע לירח אבל לא לחזור, ובעצם ניל ארמסטרונג הוא שקר.
תצטרכו לשפוט בעצמכם, ציטוטים שלו :

תגובה 518:
ל-512 - על קונספירציות ושמחות אחרות:
1590 הוא כלל הרקטות החסרות, אף אחת מהן, עם דגש על אף אחת, לא נמצאה. אין להשוות חיפוש גראדים בשטחים מסוירים, מטופחים ומתוירים בקביעות, לחיפוש שברי אניות במצולות האוקינוס.
אשר לאפולו - לא לנאס"א ולא לאף אחד בעולם אין אפילו היום יכולת להחזיר בן-אדם בחיים לא מהירח, לא ממאדים ולא משום מקום למעט מסלולים סביב כדור הארץ.

תגובה 522:
למטאטא 520
לא רמזתי, אמרתי בפירוש את דעתי. המגבלות שעדיין לא התגברו עליהן לדעתי הן שתיים: דיוק בחבירה מחדש של רכב הנחיתה אל הרכב הממתין במסלול סביב הירח (או מאדים) כדי לטוס בחזרה, ומאזן האנרגיה הכרוך בכל נושא ההלוך ושוב

תגובה 526:
למטאטא
אני שייך ל-6% (לדעתי הרבה יותר. בשנות ה-80 אף פרופסור למדעי תעופה וחלל בסטנפורד לא הסכים לדבר על הנושא) שמסכימים עם תיאורית הקונספירציה של "צעד קטן וכ"ו) הסרט צולם והפס קול הוקלט חודשים לפני המבצע אי שם במדבריות נוואדה. הסרט שודר מאולפני נאס"א והוקרן משם על כל מסכי העולם. אבל זו סטייה מהעיקר. ר' תגובתי הבאה לאריה 514, 515. התמונה היא כמובן שלך או של אסטרונאוט אחר או של רכב הנחיתה על רקע כדור הארץ עם דגש על כדור הארץ.
[פה שפר טוען שלא הגיוני שלא פורסמה תמונה עם כדור הארץ ברקע, תמונה שבאמת יכלה להיות מדהימה]

תגובה 528:
אין שום דמיון בין אפולו וכיפת ברזל. אפולו היתה הפקה של עולם וירטואלי שלם, מתוכננת ומתוקתקת מהיום הראשון שקנדי ביקש מנאס"א להגיע לירח בהקדם האפשרי. כיפת ברזל התחילה מהחלטה עסקית של דני גולד בגיבוי בדיעבד של אהוד ברק, שמטרתה היחידה היתה הבאת כמה שיותר כסף, כמה שיותר עכשיו וגם בעתיד, לגופים מאוד מסוימים בארץ ובארה"ב. יסוד הקשר (האיומים הוירטואליים) השתלב להערכתי בסיפור רק לאחר 6 שנות פיתוח עתירי מיליארדים ונסיונות כושלים ליירוט בתרחיש אמת, וממש "מחוסר ברירה" ר"ל.

הכל לקוח מהכתבה שהייתה איתו בעיתון סופהשבוע / דה פוסט
ישן 27-06-2014, 13:05

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]תקשור? מתוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mpiko
למה הזלזול ?
לפי מה שכתוב, הוא עשה\תרם הרבה יותר ממני וממך, גם אם כל הסיפור הספציפי הזה לא מבוסס.

מי אמר שלא צילם ?
האם הוא הראה על מה הוא מתבסס ?

הזלזול שפרוש במעלה האשכול לאורכו ולרוחבו הוא על הקביעות והטענות בנושא כפ"ב, לא ביחס לעברו המקצועי של האיש, אז אנא דייק. הוא גם הרוויח אותו ביושר.

לגבי שאר התשובה - השבתי לך ברצינות. רצונך בהתנגחויות עם מישהו או בהעלאת גירה של מה שנלעס ונטחן עד דק - חפש קהל אחר.

אין כל תיעוד מקורי צילומי שיכול לתמוך אפילו בשבריר של הטענות של הטוען, וזאת אני אומר לך מידיעה אישית. לא רוצה להאמין? גם טוב.
ישן 10-07-2014, 23:56
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
שרידי "כיפת ברזל" בשטח
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "[QUOTE=טל ענבר]החידוש של..."

אני נמנע מלחוות דיעה על דבריו של ד"ר שפירא, אבל ראוי לקחת נשימה עמוקה ולבחון את התמונות הבאות שהופיעו ברשת (סימוני החיצים האדומים לחלקים הזהים - שלי):

טיל כיפת ברזל שצילם אבישי בוקובזה:

ראש טיל כיפת ברזל שנמצא וצולם ע"י פלוני:

"רקטה" שנפלה ונמצאה על הכביש בין אשקלון ואשדוד:

תמונה נוספת שצילם אותו אבישי בוקובזה - נראה כטיל אחר המונח בסמוך למקום התמונה הקודמת שהעלה (אזור חוות דקלים):

אין בידי צילום תקריב טוב של הרקטה או הטיל שנמצא בתחנת הדלק בת"א כדי לערוך השוואה דומה.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 11-07-2014 בשעה 00:05.
ישן 11-07-2014, 01:16
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "שרידי "כיפת ברזל" בשטח"

אין בכלל ספק שיש נפלים של כיפת ברזל (נדמה לי שאפילו היום ראיתי בשידור חי שיגור של כיפת ברזל שהיה נפל או הושמד בכוונה בגובה נמוך - קשה לדעת משידור חי מן הסתם).

מכאן ועד הטענה הקונספירטיבית ההזויה המוצגת על ידי הטוען רחוקה מאד הדרך.

אני לא הולך בעיניים עצומות אחרי הנתונים שמוצגים על ידי מערכת הביטחון או רפאל - ברור שיש כאן גם שיקולים מסחריים וגם שיקולים אחרים של יוקרה וגם הצגה אל מול החמאס כחלק מלוחמה פסיכולוגית (מוצדקת מאד אגב) של - הינה אתם יורים ושום דבר לא קורה.

מצד שני אני לא מאמין שניתן במדינה שלנו להסתיר באמת פגיעות חמורות ברכוש, פציעות של אזרחים או מוות. זה לא יעבוד. בטח שלא לאורך זמן ולא בעידן הרשתות החברתיות.

לכן אני שואל שוב את המהנדס הנכבד - אם החמאס לא שותף לקונספירציה שלך - והוא אכן יורה וניתן לוודא בצורה אובייקטיבית די פשוטה כמה הוא ירה (כאמור תציב מצלמה או כמה מצלמות מול עזה ותזהה את מרבית השיגורים - לא משימה מורכבת ולא יקרה) ועכשיו תראה מה צה"ל אומר שנפל ומה אומר שהושמד ותעשה פעולת חשבון פשוטה - זה הכל. כל עוד הוא לא ביצע זאת חובת ההוכחה עליו על פי תער אוקהם (תיאוריית קונספירציה עצומת מימדים פחות סבירה מהסיכוי שכיפת ברזל אכן עובדת פחות או יותר כפי שמתכנניה טוענים).

ואני אוסיף שוב את מה שכבר כתבתי בשרשור הזה - אם החמאס באמת יורה מאות רקטות ועד כה לא היו לנו שום פגיעות משמעותיות (בטח לא בחיי אדם) - אז או שיש לנו מזל חסר תקדים ולא ייאמן, או שיש השגחה אלוהית או (שכנראה) יש כיפת ברזל שמיירטת את מה שיכול לגרום נזק.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 11-07-2014 בשעה 01:18.
ישן 10-07-2014, 18:41

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "ראיון נוסף עם שפר היום אצל בן..."

האיש הזה הזוי ברמות שקשה לדמיין.
אפילו אם נאמין לכל מה שהוא אומר והכל קונספירציה ענקית בקנה מידה שמגמדת את רצח קנדי והנחיתה על הירח. הוא לא ענה על דבר אחד שהורס את כל מה שהוא אמר - בהנחה שהפלסטינים הם לא חלק מהקונספרציה של רפאל למכור יותר כיפות ברזל אז הם באמת משגרים רקטות.

אם הפלסטינים יורים והכיפה היא אשליה שלא מיירטת דבר - איך זה אפשרי שיש כל כך הרבה ירי ואפס נפגעים רציניים עד כה. האם הפלסטינים כל כך גרועים ולא מדוייקים? האם יש לנו איזה סוג של מזל אלוהי שמונע מנפגעים או שאולי בכלל הוא טוען שיש הרוגים וגם זה חלק מהקונספירציה והמדינה והתקשורת מסתירה את דבר מותם (וגם משפחותיהם, הפייסבוק והרשתות החברתיות וכו' כולם חלק מקונספירציית הענק שלו).
www.MegaPixel.co.il

ישן 10-07-2014, 19:13

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "צריך לחקור אותו ולגלות אם מישהו משלם לו על השטויות שהוא מדבר"

האינטרס שלו הוא אינטרס עצמי כלכלי/ואישי.

הוא הציע פתרון אחר - לא קיבלו אותו והוא החליט להשתלח במערכת הקיימת ולטעון שהכל קונספירציה.
כפי שכתבתי הטיעונים שלו מתרסקים לחלוטין כשהוא נדרש להציג הסבר כיצד זה שהרקטות של החמאס ושו"ת לא פגעו עד כה באף אחד בצורה רצינית למרות מאות שיגורים ביום בהנחה שכיפת ברזל לא יירטה אותם (ושחמאס עצמו לא שותף של רפאל). אגב אם הוא רוצה עובדות שישב ליד עזה עם מצלמת וידאו ויצלם את השיגורים - רואים אותם למרחוק ומאזורים מסויימים בעיקר בלילה רואים לדעתי הכל או כמעט הכל. אז אפשר לנהל ספירה ביחס למה שצה"ל טוען שיורט ומה שנפל בשטחים פתוחים ולבדוק התאמה.

הוא כמובן לא יעשה את זה - כי זה לא מתיישב לו עם הטיעונים (הוא טוען שהמערכת של כיפת ברזל ממציאה יירוטים ושיגורים מעזה - ולטענתו יש שבריר מהשיגורים שמבוצעים על ידי החמאס ושו"ת בפועל).
www.MegaPixel.co.il

ישן 11-07-2014, 03:42
  edge540 edge540 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
מהתגובות שקראתי פה נבהלתי יותר ממה שאמר הד"ר ההזוי שלכם

אתם כל כך מבוהלים לחשוב שכל החוסר מוסריות במדינה הביא את החברה שלנו לשפל שכזה,
שאתם מוכנים לכעוס על אותו אחד שצועק המלך ערום!

אין לכם שום בעיה להאמין לראש הממשלה שלכם (אין ספק מדובר באדם אמין בעל מוסר הגבוה ביותר שיש)

אבל לנסות באמת לבדוק אם אותו אדם צודק?! מה פתאום?! השתגעתם?!

העולם שטוח ונמצא על גבו של צב... ההיסטוריה חוזרת ואתם תשארו מפוחדים מהצל של עצמכם
עד אחרית הימים

יכול ליהיות שהוא טועה והזוי ומה לא... אך דווקא התגובות הכעוסות שלכם מראות על כך שאתם פשוט מתים
מפחד!
אני מבין מדוע - אך לא תפתרו את הבעיה ע"י הכחשה, למעשה, רק תחזקו אותה!

אם מישהו צועק המלך עירום, שווה לבדוק.
ובכל מקום הד"ר השנואה עליכם, חזר ואמר בסגנון:
אל תאמינו לי, אך לפחות תבדקו בוועדה חיצונית כלשהי (משהו בסגנון, אין לי כוח לצוטט עכשיו)

*ואגב, מבקר (המדינה או חרטה אחר...) אמר ב 2009 שהכיפה זה לא מה שמספרים לכם...
ישן 11-07-2014, 03:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "מהתגובות שקראתי פה נבהלתי יותר ממה שאמר הד"ר ההזוי שלכם"

אם מישהו צועק ברחובות שהעולם הולך להתפוצץ מחר, אני גם צריך לבדוק? איזה תימוכין אותו ד"ר הציג בדיוק? למה אני צריך ועדת חקירה על משהו חסר בסיס?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-07-2014, 06:38
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי edge540 שמתחילה ב "מהתגובות שקראתי פה נבהלתי יותר ממה שאמר הד"ר ההזוי שלכם"

למה לא קוראים פה לבדיקה של ועדה ?
כי מה שהוא טוען לא מתיישב עם הנתונים שכמעט כל אחד יכול יכול לסתור ואני אנסה לסכם :

1. הטענה שהמערכת מכפילה מטרות - יש כל כך הרבה עיתונאים ליד הרצועה שיכולים לספור את כמות היצאות ולהשוות מול כמות הנחיתות זה לא היה עובד.
2. הכפלת המטרות 2 - מספר המטרות לא מדווח ממערכת הבקרה של כיפת ברזל אלה גם ממכ"מי רז לכן אתה צריך להכפיל את המטרות במספר מערכות ולא רק בכיפת ברזל (כלומר אותה תוכנה מכפילה חייבת להיות במכ"מים האלו או לחלופין שהקונספירצייה מצוייה בחיל התותחנים ובחיל האוויר).
3. הנפלים - הטענה שכל הנפלים הם המיירטים של כיפת ברזל - ניתן לראות בהרבה נפלים (כן יש גם נפלים של כיפת ברזל) שהקוטר והצורה שונה לחלוטין מכיפת ברזל. אם רפא"ל כחלק מהקונפרצייה לא מפילה נפלים ממטוסים שכורים כנראה יש כאן בעייה לטענה.
4. קונפרצייה רחבת טווח כזאת בטוח שהיה עיתונאי אחד או יותר שהיה מקבל כבר מקורות נוספים חוץ מאותו טוען שירוץ ויספר לו עלייה , כל כך הרבה אנשים צריכים להיות שותפי סוד שסוד כזה היה דולף. המציאות שאפילו העתונאי מספר אחד שהתנגד למערכת נחרצות , ראובן פדהצור ז"ל לא טען טענות כאלו נגד המערכת אלה יותר צידד בנאוטילוס.
5. סטטיסטיקה - איך בדיוק אפשר להסביר את מספר הפגיעות הנמכות בסדר גודל שמשווים למבצעים הקודמים למרות שמספר הרקטות שנורות על ישראל הרבה יותר גדול ?.
6. לוגיקה - הטענה שאין שום מערכת שיכולה ליירט רקטות כאלו . מצד שני אותו טוען הציע מערכת שמיירטת רקטות כאלו למפא"ת , הרעיון שלו פשוט לא התקבל.
7. מבקר המדינה - דו"ח מבקר המדינה מ 2009 טען בעיקר שלש טענות עיקריות , הראשונה שדני גולד עקף סמכויות ופנה לתעשיות השונות להתחיל בפיתוח לפני אישורים ברוקרטים שונים (תודה לדני גולד), הטענה השניה שהמערכת כפי שהסתמן ב 2009 תתקשה ליירט רקטות שנורות על אשקלון וטענה שלישית לגבי בעיות בחלק מראשי הבייות. אין שם שום טענה שהמערכת לא תוכל ליירט , מאז עברו יותר מ 5 שנים בהם המערכת רק שופרה

הדבר היחדי שאני מקבל חלקית הואג שלא כל פיצוץ שרואים בשמיים הוא יירוט , חלקם הוא השמדה עצמית של המיירטים (ולא רק בגלל שלפעמים יורים יותר ממיירט אחד על מטרה יחידה).
אז לא , אני לא מפחד להתמודד עם האמת אני פשוט חושב בהגיון.

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 11-07-2014 בשעה 06:47.
ישן 11-07-2014, 07:33
צלמית המשתמש של האזרח

העיתונאים...?
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "למה לא קוראים פה לבדיקה של..."

1. סליחה, מה באמת הם מבינים בטילים? אם תציב כמה מהנדסים לאווירונאוטיקה המתמחים בלוחמת טילים
זה כבר משהו.
2. גם אותי זה מטריד, איך חתן "פרס בטחון ישראל" ודוקטור לאווירונאטיקה אשר מבין מכל אחד אחר אומר מה שאמור. עד כמה שאני מבין בפסיכיאטריה (שואף לאפס (0) ) האיש נראה לי צלול ולא לוקח סמי טשטוש.
3. אולי טל ענבר שלנו ייתן משהו מקצועי יותר, האמת איני ישן טוב בלילה בגלל זה...

ישן 11-07-2014, 07:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
תגובות כמו שלך הן שורש הבעיה שנובעת מאנשים כמו מרדכי שפר
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "למה לא קוראים פה לבדיקה של..."

אם מישהו צריך לכתוב תגובה כ"כ מנומקת לשטויות חסרות בסיס כמו מה ששפר אומר, אז מן הסתם הוא ימשיך לשטוח את הזיותיו בתקשורת - כי יש מי שמתייחס אליהן...
דברים כמו ששפר אומר, שאין בכלל ספק במופרכות שלהם, ושבינינו - גובלים בהוצאת דיבה - צריכים להתקבל לכל היותר בצורה הבאה:
- שפר: "כיפת ברזל ממציאה מטרות, חמאס לא משגר הרבה רקטות בכלל ואלה שכן משוגרות פוגעות בשטחים פתוחים או נעלמות בשמיים."
- כתב כלשהו: (מהנהן עם חיוך בפנים מרחמות) "תודה לך ד"ר שפר, ועכשיו נעבור לפינת האסטרולוגיה שלנו - והפעם בפינתנו, אנשים שמתקשרים עם החייזרים המפעילים את האזעקות ברחבי הארץ".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 13-07-2014, 20:14
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
לפני שלש שנים בערך שמעתי הרצאה מזוכה פרס נובל לרפואה
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "שמחתי לשמוע ששוב התגובות שלי..."

ההרצאה אפילו הייתה בתחום הביולוגיה- ולמותר לציין שלא רק אני חשבתי בשלב מסוים של ההרצאה שהבנאדם החליק על השכל, גם כל הפרופסורים המכובדים שישבו באולם התחילו להסתכל אחד על השני במבטים מוזרים והשתדלו להצניע את החיוכים והצחקוקים הנבוכים.

הבנאדם היה או גאון, או טועה בשוגג, או שרלטן. בפרס הנובל הוא זכה בצדק, אך גם בגיחוך מצד כל היושבים באולם.

ללמדך שזה שבנאדם צדק בגדול פעם אחת ועשה משהו משמעותי, לא הופך אותו לחסין שטויות.
זה שמתעצבנים מהשטויות שלו לא אומר שום דבר על מידת נכונותן. אותי למשל פשוט מעצבן שהתאוריה שלו היא בסגנון "לך תוכיח שאין לך אחות", ושיש מספיק ראיות סותרות שהאו בוחר להתעלם מהן באופן אלגנטי בטענת "עובדים עליכם כי אני אמרתי שזה לא הגיוני ואני מבין הכי טוב בעוווווולם נגעתי באדום פוס".
ישן 11-07-2014, 11:28

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי danielmo123 שמתחילה ב "שבת שלום לכולם, ניסיתי למצוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי danielmo123
שבת שלום לכולם,

ניסיתי למצוא התייחסות של אחד מהחברים בפורום לטענה הזויה של האיש
באחת התגובות שלו בכתבה הוא טוען שאף גורם בעולם לא יודע ליירט טילים באופן גורף
הוא התייחס לטילים באופן כללי, השאלה היא האם כל מערכות היירוט השונות בעולם הן בלוף? האם אין אף הגנה מפני טילים בליסטיים באופן כללי?

הוא טוען הרבה דברים. כשנשאלתי אתמול בראיון איך אני מסביר את טענותיו, ציינתי שאין לי את המומחיות בתחום הדרוש - ואם יש צורך לפרט - התחום הוא בריאות הנפש.

בהתייחס לטענת ההבל המגוחכת - יש ויש יכולת יירוט ופגיעה - גם ברזל בברזל. אגב, הוא טען אתמול בקולו שמה שנפל בפלורנטין (פורסם, חרדי ב"מ להירגע) הוא שרידי מיירט כפ"ב. הבל ורעות רוח. פרט לתמונות שפורסמו המזימות שקר זה, אני יכול להעיד שמראייה ומגע במה שנפל זהו חלק של רק"ק אויב.
ישן 11-07-2014, 17:04

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "אני לא הבנתי למה אנשים..."

א. אתה צודק. תואר דוקטור, פרופסור או כל תואר אחר לא מקנה חסינות מקשקשת, הזיות ותיאוריות קונספירציה שאין להן שחר (ויש דוגמאות).
ב. למרות מה שנכתב בא' - רוב המקרים שאנו שומעים הם של אנשים שמדברים על דברים שהם מעבר לתחום הידע המקצועי שלהם. המקרה פה מעניין דווקא משום שלאיש יש לכאורה קבלות בתחום עליו הוא מדבר (שוב זה לא אומר שהוא לא יכול להיות הזוי/הוזה, שקרן פתולוגי, קונספירטור או בעל אינטרסים או כל הנ"ל גם יחד).
ג. אותי אישית הטענות של האדון מעניינות במישור הלוגי (כפילוסוף של המדע אני נוטה להעריך טיעונים בדרך זו). יש כאן טענה שניתן לבחון אותה בכלים לא מורכבים במיוחד (ואני ואחרים הזכרנו דרכי בדיקה לא מסובכות לבחון את טענותיו). אני אישית לא בדקתי שרידי רקטות שיורטו וגם אם הייתי מחזיק אותן ביד אני לא בטוח שהייתה לי יכולת להעריך האם מדובר בשריד של כיפה או של רק"ק ומה גרם לאותו חלק ליפול מהשמים - מצד שני לטל אותו אני מכיר יש את הידע הזה ודעתו מקובלת עלי הרבה יותר מזו של הדוקטור, וכמי שהחזיק שרידי רקטה ויכול לומר מה מקורה ומדוע היא במצבה הנוכחי (כך שלפחות הטענה ההזויה של הדוקטור שכיפת ברזל מעולם לא יירטה כלום, היא בדיוק כזו - הזויה).
www.MegaPixel.co.il

ישן 11-07-2014, 20:05
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
לפחות גורם מקצועי אחד מחזק את דבריו של ד"ר מרדכי שפר!

Israel seeking to mislead Hamas over rocket accuracy
http://www.presstv.com/detail/2014/...s-over-rockets/

Israel is defended by one or more US Navy AEGIS ships stationed in the Mediterranean. This is the real “Iron Yamuka.”
The radar systems of Israel’s homegrown adjunct are primitive, their boosters inadequate and their own missile defense has been accused, perhaps rightly so, of doing more damage than Hamas.

Israeli air defense systems have destroyed buildings and killed Jews with missiles suffering booster failure and plunging into populated areas. Anyone threatening to report this inside Israel has a life expectancy of hours. The idea that Hamas rockets are being intercepted successfully is almost funny. In order to simulate an interception, it would be necessary to place a slow flying drone in the path of an Israeli rocket and hope the two accidentally collided. If it was a “miss,” you could always self-destruct the drone and lie about it.

גם זה אגב

The more “hits,” particularly on the Dimona nuclear weapons facility, seriously damaged in 1988 by a containment failure due to overcapacity use making nuclear weapons. A single hit on a critical area of Dimona, based on reports from the IAEA, the International Atomic Energy Agency, affiliated with the United Nations. Despite suppression by news organizations, the IAEA has cited Dimona as a nuclear weapons facility, but has also found the facility to be a danger to the region and incapable of running at more than 15% of capacity. Their report states that since 1988, Dimona has run at 25% but even then faces failures due to inadequate reactor cooling capacity and compromised containment due to neutron bombardment. Dimona is a “time bomb” that could leave much of the region uninhabitable.

Israel's Iron Dome again proves vulnerable
http://www.presstv.com/detail/2014/...ves-vulnerable/
ישן 12-07-2014, 21:34
  Experimental Experimental אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.14

‏‎‎‏
‏‎
למען הסר ספק מאוד קשה לי להאמין לדבריו של שפר, ובכל זאת לשם הדיון, אצא מנקודת הנחה שהרוב אמת לאמיתה.
דובר כאן על כמה טיפשי מצידו להניח, שהחמאס לא מנסה להביך את ישאל ומוכיח לתקשורת שאחוזי היירוט נמוכים משמעותית.
מבחינת האינטרסים של הארגון, מה עדיף לו לדעתכם, או להודות שבשם "ההתנגדות" וכל המשאבים שעומדים לרשותו,
הוא מצליח לירות על ישראל רק 100 רקטות במשך מבצע שלם ולא 1500+ כפי שנטען מפי ישראל,
או להניח לעולם לחשוב שכיפת ברזל מיירטת 90% ?

קצת תורת משחקים - שמתי לב שרבים מכם הזדרזו לכנות את הדוקטור חולה נפש, או העדיפו להאמין שהוא לוקח סמים,
מבחינה לוגית, לאחר הערכת סיכונים ביחס לסיכויים, לא עדיף לכולנו להאמין שהוא דווקא דובר אמת?
נניח והוא דובר אמת ואנחנו לא מאמינים לו - כסף רב מתבזבז, סכנת הרקטות מוחשית ובועטת ולא מחפשים חלופות.
נניח והוא דובר אמת ואנחנו מאמינים לו - התרמית מתגלה, כסף נחסך ופונים לחיפוש אחר פתרונות חדשים לבעיית הרקטות.
נניח והוא דובר שקר ואנחנו לא מאמינים לו - לא נגרם שום נזק, אבל כולנו חיים עם הספק.
נניח והוא דובר שקר ואנחנו מאמינים לו - ועדת חקירה מגלה מהר מאוד שדבריו הבל הבלים.

מסכימים איתי שהתרחישים הכי גרועים הם אלו שבהם אנחנו לא מאמינים לו ובעוד התרחישים
העדיפים לנו אלו התרחישים בהם אנחנו כן מאמינים לו?
מה ההיגיון לצדד בממסד, לו יש אינטרסים ברורים לשקר לנו?
(ידוע לי שעם הטיעון הזה הצדקתי כרגע בערך כל קונספירציה שקיימת, תתעלמו.)

לא אומר שכל עניין הרקטות הוירטואליות הוא נכון, אך לדעתי כן יש עיוות מסויים במידע שנמסר לנו
לגבי אחוזי ההצלחה של המערכת (אולי בצדק). רק לפי תגובת מערכת הבטחון, שחלק ניכר ממנה הוקדש
לניגוח אישי של האדם (מה שלא נהוג), אני מריח טיוח. פעם ראשונה שאני רואה גוף ממלכתי
מתגונן בצורה כזו תקיפה, תוך ירידה לפסים אישיים.

במקום לבדוק כמה רקטות מתפוצצות בשטחים בנויים ביחס לכמות הרקטות שנורות,
הייתי מציע גישה אחרת - בדיקת כמות טילי הטמיר שיוצאים מהמשגר ביחס לכמות
הרקטות שעתידות ליפול בשטחים בנויים. לדעתי שם בזבוז הכסף וחוסר היעילות (אם קיימת).
אגב, רציתי להפנות לנתון הבאמת מעניין שנוגע לנחיצות המערכת -
"מספר ההרוגים כתוצאה מרקטות לא ירד כתוצאה מהכנסת מערכת כיפת ברזל לשימוש מבצעי.
בשנת 2008, ללא כיפת ברזל שוגרו לישראל כ-2000 טילים שגרמו ל-5 הרוגים.
במהלך מבצע עמוד ענן, שוגרו לישראל 1500 טילים שהרגו 6 ישראלים. "

אם אפשר שאלה קטנה לחברים פה, מכל התמונות שראיתי של נפלי רקטות, בין היתר אלו שהוספו
כאן לשירשור, הם כולם יחסית בעלי מעטפת שלמה. הרסס של הטמיר לא אמור לחורר את הרקטה
לכל אורכה? איך ייתכן שאיך חורים או פתחים בגוף חלקי הרקטה שנמצאו?

תודה רבה לכולכם על דיון מרתק.
שבוע טוב ושקט (:
‏‎‏‎
ישן 13-07-2014, 00:47

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Experimental שמתחילה ב "‏‎‎‏ ‏‎ למען הסר ספק מאוד קשה..."

האמת שכמי שעוסק בתחום הצילום יש לי הצעה שדי מפתיע שלא עלתה כאן עד כה ויכולה לשלול את הטיעון המרכזי של שפר (כי כיפת ברזל מעולם לא יירטה דבר) בקלות רבה.

האם למישהו יש תמונה של יירוט אמת מהימים האחרונים בה נראית כיפת ברזל וממש לידה שנייה לפני ההשמדה רקטה באוויר?

הרי כיפת ברזל מצולמת והיירוטים מתועדים על ידי אלפי (אם לא עשרות אלפי אנשים) בכל יום (כן זה מסוכן ועדיף לשהות בממ"ד אבל אם נרצה או לא זה קורה ואנשים מצלמים).

אני לא מדבר על צילום סלולארי אלא על צלמים עם ציוד צילום מקצועי עם עדשות טלפוטו ארוכות (500-600 מ"מ מקצועיות עם מכפילים או אפילו חיבורי טלסקופ). יש מספיק יירוטים ויש מספיק צלמים שיש ברשותם את הציוד הנ"ל ויש סבירות גבוהה שצילמו. אם יש תמונה כזאת (או טוב יותר - סרטון). נשמח לראות אותו פה ולהוכיח אחת ולתמיד שבוצע יירוט.
www.MegaPixel.co.il

ישן 13-07-2014, 02:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Experimental שמתחילה ב "‏‎‎‏ ‏‎ למען הסר ספק מאוד קשה..."

הנתון לא באמת מעניין, כי אתה צריך להראות שההרוגים נהרגו באיזור שהיה מוגן ע"י כיפת ברזל. וכמובן צריך לדבר על ההבדלים בין סוג הרקטות שנורו (לפאג'ר יש סיכוי יותר גבוה להרוג בפגיעה מאשר גראד, לדוגמה).

לגבי דילמת האסיר, הרי לך עוד דילמה - אנחנו מאמינים לשפר, עושים ועדת חקירה עצמאית שחושפת את המגבלות של המערכת לציבור הרחב ומאפשרת לחמאס לשפר את הטקטיקה שלו, ובסיבוב הבא נהרגים לך הרבה יותר אזרחים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-07-2014, 23:23

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הנתון לא באמת מעניין, כי אתה צריך להראות שההרוגים נהרגו באיזור שהיה מוגן ע"י כיפת ברזל. וכמובן צריך לדבר על ההבדלים בין סוג הרקטות שנורו (לפאג'ר יש סיכוי יותר גבוה להרוג בפגיעה מאשר גראד, לדוגמה).

לגבי דילמת האסיר, הרי לך עוד דילמה - אנחנו מאמינים לשפר, עושים ועדת חקירה עצמאית שחושפת את המגבלות של המערכת לציבור הרחב ומאפשרת לחמאס לשפר את הטקטיקה שלו, ובסיבוב הבא נהרגים לך הרבה יותר אזרחים.

מן הסתם לא ניתן לבודד את כל המשתנים (כן ניתן להזניח אותם לדעתי).
לא מבין מה ניסית לנגח את הנתון, הרי ברור שהוא לא מציג הוכחה לאי יעילותה של המערכת,
כי אם ניקח בחשבון שתיקון נזק שרקטה גורמת עולה כסף רב יותר מהמיירט, הרי שהיא בהכרח יעילה,
גם אם מספר ההורגים גבוה יותר מרגע הפיכתה למבצעית.
בקשר לחלק השני בהודעה שלך - הקמת ועדה לא רק בשביל חשיפת הבעיות של המערכת,
אלא בעיקר בשביל תיקונן (עדיף לפני הסיבוב הבא). לא דחוף לי שהממצאים יפורסמו בציבור אגב.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אני מציע גם ועדת חקירה לבדיקה האם השמש זורחת בבוקר ושוקעת בערב
אם ועדת החקירה תגלה שכן - הרי לא נגרם כל נזק מלבד כמה שעולה לממן ועדת חקירה למשלמי המיסים, ואם לא - הרי שעלינו פה על תרמית גדולה ועל כמה שעלתה ועדת החקירה הזו, נצטרך להוסיף עוד כסף כדי לממן ועדת חקירה שניה שתציע חלופות..

כאמור, לא ועדת חקירה לשם ועדת חקירה. ועדת חקירה לשם הפקת לקחים ועשייה למען שיפור\תיקון\החלפת
המערכת. לא פוגעת בי העובדה שהשמש זורחת בערב, וגם אם פוגעת אין דבר שנוכל לעשות בנידון.
זאת בניגוד מוחלט למקרה הנוכחי - אנו עלולים להפגע אם לא נפעל, וכן יש איך לפעול.
אבל אהבתי את הסרקזם.

* ציינתי כבר שהדיון ברובו תיאורטי. לא מאמין לדברי הדוקטור, אבל יהיה נחמד לקבל הוכחות חד משמעיות
שישתיקו אותו לפחות עד סוף המבצע הנוכחי. יצא כל החשק להריע ליירוטים כשעמוק בליבך עוד קיים
הספק שמחאת כפיים ל 30K דולר פחות בקופת המדינה.
‏‎‏‎
‏‎‏‎
‏‎
ישן 14-07-2014, 03:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי Experimental שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הנתון לא באמת..."

לא צריך לבודד את כל המשתנים, ואתה לא מזניח את המשתנים החשובים. אם המטרה שלך היא לבדוק האם כיפת ברזל מצילה חיי אדם אתה צריך לבדוק את יחס נפגעים לעומת הירי בין איזורים שכיפת ברזל הגנה עליהם ולבין כאלה שלא.

ז"א המשתנים החשובים כאן הם כמות נפגעים וכמות הרקטות שנורו לאיזור בכל אחת מהקבוצות הנבדקות (עם/בלי כיפת ברזל). לא צריך להיות סיפור גדול

ישן 15-07-2014, 12:38

סיכום הטיעונים החידושים של שפר מהשבוע האחרון

כל הנתונים הם ציטוטים שלו, המופיעים בתגובותיו בקישור:

http://www.thepost.co.il/news/new.a...Vq=E&0r9VQ=IELI

המודגש - ניסוח שלי. כמו כן התבטא בקולו ברדיו ובטלויזיה מספר פעמים, וחזר על הטענות המובאות כאן.

1. חמאס כמעט ולא ירה רקטות על ישראל
" בעמוד ענן נורו עלינו בס"ה כ-10 רקטות."

(התיחסות לעוזי רובין) "עוזי, השמיע קול קוקוריקו תרנגול...
בעמוד ענן כידוע היום לכל, לא שוגרו עלינו הרבה יותר מ-10 גראדים. אבל הגורו מטעם נשלח להודיע לאומה כי הגיעו לכאן 1660(!) גראדים. מה עושה החמאס? מתקן את עוזי ומודיע כי שיגר 1606 גראדים - כמעט נכון. עוזי חוגג את שמירת מעמדו כגורו הלאומי"

"הרקטות שלא מתפוצצות על הקרקע הן רקטות וירטואליות שנולדו ומתו במחשב השליטה של כיפת ברזל. בעמוד ענן היו בערך 1600 רקטות וירטואליות."

2. אין שטחים פתוחים
" השטחים נסגרים ונפתחים לא לפי הגיאוגרפיה אלא לפי הנזק. רקטה שלא גרמה נזק אפילו אם פגעה 15 מטר מהבית שלך תוכרז כמי שנפלה בשטח פתוח (אלא אם הרבה אנשים ראו אותה). כל זה נעשה כדי לבלבל את הציבור ולא לאפשר לו לחשב את הסטטיסטיקה האמיתית בכוחות עצמו.

"רק 5% מהרקטות גורמות לנזק ולפי זה קובעים אם להכריז על מקום נפילתן כשטחים פתוחים, עם דגש על קובעים בלי קשר לאמת"

"נניח שאין לך כיפת ברזל ויורים עליך 100 רקטות שמתוכן 5 גורמות לנזק. מה תעשה? תכריז על מקומות הפגיעה של אלה שלא גרמו נזק כעל שטחים פתוחים וקיבלת אטימות של 95% של מערכת שאין לך (כיפה). קוראים לזה לוחמת מידע (לו"מ) ולאלמוז יש כבר יותר מגדוד של גאונים שזה עיסוקם. הבעיה היא שהלו"מ של אלמוז מתוכנן ועובד רק נגד עם ישראל."

"93% מהרקטות לא גורמות לנזק משמעותי ועל כן מקומות נפילתן מוכרזים ע"י דו"צ כשטחים פתוחים."

(אז מה אחוז הרקטות שלדבריו לא גורם נזק? 90? 93? 95?)

3. סוג חדש של רקטות אויב
(יש) "רקטות שמייזמות את הרש"ק שלהן באויר כדי למקסם את אפקט ההרג"

" לפי ממצאי האירוע בדור-אלון פלורנטין, יש מצב שרקטה M302 מתפוצצת ביוזמתה כ-100 מטר מעל הקרקע כדי למקסם את אםקט ההרג. קרי - לשם פיצוצה בשמיים היא לא נזקקת לכיפת ברזל." (הערה שלי - הייתי, ראיתי נגעתי. לא M302 ולא נעליים. שקרן).

4. כושר התמרון של מיירט כפ"ב נמוך ביותר
"כושר התמרון שלה הוא 4g גג"

"כאשר נגמר לה המנוע הראשי היא מבצעת תמרון ראווה אקראי וסתמי ע"י סיבוב גופה סביב מרכז כבדו - תמרון שאינו מוסיף לה תאוצה על אותם 4g פתטיים שיש לה"

(הערה שלי - הוא הרי עבד על טילי א"א ברפאל. טענה כזו מוציאה אותו לא רק הזוי, אלא פשוט שקרן).

5. למיירט כפ"ב אין תקשורת עם הקרקע
"לכיפה אין תקשורת עם הקרקע לאחר השיגור על כן היא טסה ללא מושג ירוק על מיקום הרקטה"

6. רב"ת אלקטרואופטי גרוע למיירט
"לכיפה ראש ביות אלקטרואופטי בלבד שברוב תרחישי עמוד ענן ובחלק מתרחישי צוק איתן הוא עיוור." (הערה שלי - אז למה קיבל פרס ביטחון ישראל? על פיתוח מוצר גרוע?)

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 15-07-2014 בשעה 12:41.
ישן 16-07-2014, 15:24
צלמית המשתמש של האזרח

אני חלמתי???
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "טיעון שביעי - קונספירצית התקשורת (טלויזיה)"

אולי מישהו יגיד לאותו מדען מפורסם מה שאני ראיתי ושמעתי...
"לפני כמה זמן הייתי באזור אשדוד וראיתי אור צהוב שמגיע מכוון דרום ויחסית נראה לי איטי מאוד.
לרגע חשבתי שזה איזה זיקוק. לפתע הגיע מצד מזרח אור בוהק וטס במהירות גבוה (ללא קול) ופגע באור הצהוב. שמעתי פיצוץ חזק מאוד ורק עתה שמעתי את קול של האור שהגיע ממזרח וזה היה כקול של מטוס סילון...

ישן 17-07-2014, 02:00
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "נו גם אלך הגיעו. עכשיו יטען..."

אגב עדויות ברורות - במהלך עמוד ענן הייתי סביב ובשטחים על גבול הרצועה במהלך נסיעה חזרה לבסיס שהיה קצת רחוק יותר על כביש שדרות - באר-שבע.
יצא לי לראות יירוט בלילה, כאשר מנוע הרקטה המגיעה מהרצועה עדיין בער והיה ברור על רקע השמיים החשוכים. היירוט+פגיעה של אחד משני טילי טמיר שהגיעו מהצד השני היה וודאי. מבלי להזכיר את שאר יירוטי היום שהתרחשו כל הזמן עת שהינו באמצע הדרך.

...איך אני מקבל את תמלוגי הקונספירציה על עדותי? ...

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 22-07-2014, 13:57

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "סיכום הטיעונים החידושים של שפר מהשבוע האחרון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר

3. סוג חדש של רקטות אויב
(יש) "רקטות שמייזמות את הרש"ק שלהן באויר כדי למקסם את אפקט ההרג"

" לפי ממצאי האירוע בדור-אלון פלורנטין, יש מצב שרקטה M302 מתפוצצת ביוזמתה כ-100 מטר מעל הקרקע כדי למקסם את אםקט ההרג. קרי - לשם פיצוצה בשמיים היא לא נזקקת לכיפת ברזל." (הערה שלי - הייתי, ראיתי נגעתי. לא M302 ולא נעליים. שקרן).

עדכון מה - 21.7.14:

"מצילומי ת"א שראיתי היום עולה כי יש מצב שהטיל M302 כולל מאיץ ניתק, כך שמה שמגיע לקרקע זה שני חלקים גדולים: המאיץ והשייט - שניהם כצינורות כמעט ריקים אבל עדיים כבדים מאוד ומאוד לא נעימים אם נופלים עליך."

אז שוב - לא נורתה על ת"א M-302. אין לו "מאיץ ניתק", וממילא מה שהוא כתב בנושא אינו נכון.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 22-07-2014 בשעה 14:01.
ישן 15-07-2014, 15:39
  Uncle Remus Uncle Remus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.12

כל מה שרפאל צריכה לעשות כדי להוכיח אותו, זה לצלם ירוטים בIR על מנת שנראה את הרקטות גם. בצילום הרגילים לא רואים באמת משהו. יצא לי לשרת בעמוד ענן ולראות את שיגורי הרקטות ואת שיגורי הטמי"ר בחיישני IR. למען האמת אני זוכר אומנם שהיו פגיעות אך עקב הזמן שעבר איני מצליח להיזכר אם היו גם
מפוספסים.

וחוץ מזה, לגבי כל הקטע של למה לא נפגענו עד עכשיו, יש טענות שיכולות לענות-
1. חוסר דיוק- הרי זה נשק שבשימוש נכון אמורים לירות במטח של עשרות רבות עד מאות למטרה וחמאס
יורה "מטח" של מקסימום עשרים (ואז יש כבר פגיעות, לדוגמא באר שבע)
2. כנראה פעילי החמאס לא עוברים אימונים שוטפים לגבי ירי רקטות וזה משפיע על הפגיעות.
3. כולם תקועים במרחב מוגן ולכן לא נפגעים O: (שימו לב שמי שנפגע אלו אנשים ללא מיגון בבית או שהיו בחוץ ללא מחסה טוב)

כל מקרה, יש דרך פשוטה להוכיח את יעילות כיפת ברזל, וזה צילום IR. אם צה"ל והתעשייה רוצים
להראות זה לא כל כך קשה, רואים יפה מהים את השיגורים.
ישן 18-07-2014, 17:33
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
לא רק הוא צריך לדאוג מתביעת דיבה...
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "תזהר. הוא עוד יכול לתבוע אותך..."

דבריו של פותח אשכול זה באשכול אחר...

"אני הייתי מדיח את האל"ם הזה מיידית. בושה לדרגותיו, למדיו, וככל הנראה הוא אינו מבין את ההבדל בין אמונתו הדתית - הצריכה להיות בד' אמותיו - לבין ממלכתיות. חרפה."

ואינטיליגנט אחר כתב במקום אחר בפורום...

"אנשים (במקרה הזה מפקד מתקן אדם ושאר חברי הכנופיה שהיו אחראים לזה) החליטו להשתמש במקום ציבורי-ביטחוני לאירוע פרטי (מעניין מה הם קיבלו?)... יש קצינים בצה"ל שהשתן עולה להם לראש והם מתבלבלים - מתייחסים לבסיסים ולאמצעים שצה"ל הפקיד בידיהם כאל חפצים פרטיים שלהם, כך היה עם איזה קצין עלוב שחשב שהטרקטורון הצה"לי רשום ע"ש משפחת תמיר"

מעניין אגב שצדקן "גיבור" שכמותך לא מצא לנכון להעיר או להזהיר בצורה דומה את כותבי העלבונות הללו כלפי לובשי מדים בכירים, העושים את מלאכתם נאמנה להגנת המדינה ואזרחיה....
ישן 18-07-2014, 17:40
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "לא רק הוא צריך לדאוג מתביעת דיבה..."

אתה צודק שלא מצאתי לנכון לעשות זאת.
רק מה ששפר ספציפית כבר הספיק לאיים בתביעה כלפי אישים כמו גיא לרר ודני גולד - האחד צילם אותו ללא רשות והשני קרא לו בשם בשידור...
לפיכך ובהתאם לזאת - מצאתי לנכון להזהיר. (אם כי בקריצה מסויימת..)

ותודה על הקומפלימנט - סבורני שקוראי הפורום מעריכים זאת.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

ישן 18-07-2014, 22:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
איזו מלאכה למשל אתה חושב שמרדכי שפר עושה נאמנה להגנת המדינה כרגע?!
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "לא רק הוא צריך לדאוג מתביעת דיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
מעניין אגב שצדקן "גיבור" שכמותך לא מצא לנכון להעיר או להזהיר בצורה דומה את כותבי העלבונות הללו כלפי לובשי מדים בכירים, העושים את מלאכתם נאמנה להגנת המדינה ואזרחיה....

אל תגיד לי שאתה מאמין לשטויות שלו - הנה, למטה יותר באשכול מובא ראיון עם שפר לערוץ ערבי בו הוא שוטח את דברי ההבל שלו מול הכתב - זו "הגנת המדינה ואזרחיה"?!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-07-2014, 23:05
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "איזו מלאכה למשל אתה חושב שמרדכי שפר עושה נאמנה להגנת המדינה כרגע?!"

אני חושב שאי ההבנות פה הולכות ומתרבות

גיל - תקן אותי אם אני טועה - האיום בתביעת דיבה היה ציני, בעקבות הקלות שבה שפר מאיים בהגשת כאלו תביעות.

Strong1 - תקן אותי אם אני טועה - הביע התרעמות כיוון שחשב שגיל מגן על שפר וטירופו ובה בעת לא מגן על מפקד גבעתי וקצינים אחרים פה...

טוב, אז לצינון הרוחות, אתם ראיתם מה קרה לרשת MSNBC לאחר הפלת מטוס הנוסעים המלזי אתמול? בחפזונם להשיג סקופ בלעדי הם האמינו שהם מדברים עם סמל מהצבא האמריקני שמוצב בשגרירות בקייב וראה את ההפלה במו עיניו (ולא טרחו לחשוב שקייב נמצאת במרחק מאות קילומטר מהאירוע), העלו אותו בשידור חי ובלי לשים לב למה שהוא אומר... התוצאה הייתה כל כך מגוחכת...

ישן 25-07-2014, 00:58

לא כל כך קשור לדיון, ובכל זאת, פורסם בוואלה ראיון נחמד עם קולונל בריטי בשם ריצ'רד קמפ,
שאשמח אם תקשיבו לו - http://news.walla.co.il/?w=/2689/2769050 .
(מי שלא מעוניין בכל הראיון, העבירו לדקה 4:17 )
שם הוא אמר בצורה די אגבית כי לדעתו הפיתוח של כיפת ברזל הוא בכלל בריטי
ופשוט הועבר למדינת ישראל. לא הצלחתי לזהות שם נימת הומור בסיסית אפילו,
כך שאני חושב שהוא באמת מאמין במה שאמר.
בדרך כלל לא הייתי מייחס חשיבות לחצי משפט שנאמר בסוף ראיון ספק בצחוק ספק ברצינות,
אבל אם אנחנו כבר כאן מתעסקים בקונספירציות, אשמח לשמוע מה דעתכם.
האם המערכת (או לפחות חלקה) היא פרי פיתוח בריטי או מבוססת על טכנולוגיה בריטית?
שמעתם את הטענה הזו בעבר (אשמח אם תקשרו אותי למקור באם תשובתכם חיובית) ?
סופ"ש נעים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:56

הדף נוצר ב 0.40 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר