לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2013, 07:53
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
ברכות לש' מפקד "הסיירת" החדש...

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=560928

כתבה נדירה על סא"ל ש' מפקד סיירת מטכ"ל החדש
בעקבות סבב קצינים בכירים הוחלף גם מפקד סיירת מטכ"ל - אל"מ ג' היוצא הועלה לאחרונה בדרגה אישית לאות הערכה על פועלו במבצעים מיוחדים שנעשו לאחרונה ע"י היחידה ועל חלקם נרמז בתקשורת. מחליפו סא"ל ש' הוא בוגר היחידה אבל לאחרונה הושאל לטובת פיקוד על "אגוז" - וכעת חוזר כמפקדה - מדובר על אדם ערכי מאוד מעבר למקצועי - תושב אחד המושבים ברמת הגולן. הנה כתבה בישראל היום לרגל כניסתו לתפקיד שמשמש בדרך כלל המשך ישיר לפיקוד על צמרת צה"ל.....

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2013, 16:48
צלמית המשתמש של האזרח

"מחיר הדמוקרטיה"...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "חג שמח אודה לכם אם מישהו..."

אנו כנראה שייכים לדור המדבר.

נזכרתי במקרה בתקופת "המלחמה הקרה". הגיע לידי ספר עבה בדומה ל"דפי זהב" של משרד הבטחון אמריקאי. היה שם פירוט מלא של הבסיסים המפוזרים ברחבי המדינה, שמות המפקדים וצילומיהם.
מחיר הספר היה USD10.00 נדהמנו משפע הגילויים והכל תמורת 10 דולר.

לאחר כמה זמן יצא לי להפגש עם קצין אמריקאי ועל כוס בירה הזכרתי לו את "דפי הזהב" שלהם.
האיש צחק וענה: "זהו מחיר הדמוקרטיה אין לנו מה להסתיר"...כשראה את התגובה שלי אמר "אל תדאג ואם אנו רוצים להסתיר, אז מסתירים הייטב, לא הכל מופיע כאן"

לאחר ההלם הראשוני ועד שהדיבור חזר אלי, אמרתי לו: "אתה יודע ויש לך מושג כמה אתם חוסכים לרוסים בכדי להגיע למה שאתם מפרסמים תמורת 10 ירוקים? "לא מעניין אותי, יחי הדמוקרטיה" ענה.
ואז הגיע תורי לזעזע אותו ואמרתי: "בכסף שאתם חוסכים לרוסים, הם משקיעים ומוצאים את הדברים שאתם מנסים להסתיר וחושבים שמסתירים...."

הפעם, הוא שתק ושתק ובוקשי גמר את הבירה.

ישן 01-04-2013, 08:21
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ברכות לש' מפקד "הסיירת" החדש..."

אני מוכרח לומר שהכתבה מלאה בסופרלטיבים, קלישאות ודברי שבח, אבל למעשה לא מספרת כמעט דבר (בשל מגבלות צנזורה כמובן) שממנו ניתן ללמוד באמת על אישיותו של האיש. בקיצור כתבה מנופחת ומיותרת. כל זאת לא בא בכדי להפחית מאיכותו, כבודו ומהערכתי לאיש (שאיני מכיר) על אישיותו ופועלו. אבל ראוי שנוותר על הסגידה הזו לקצונה הצה"לית שמזכירה יותר את הימים בטרם 1973 מאשר מבט מפוכח אודותם. אגב, אני לא נגד חינוך, ערכים וכו' אבל אם כבר הייתי שמח לכתבה על מג"ד תותחנים מצטיין או לחלופין על מג"ד בשיריון (בדומה לזו שפורסמה במוסף החג של ידיעות אחרונות). הסגידה הזו לסיירת מטכ"ל (ואל יובן מדברי שאני לא רוחש הערכה רבה מאוד לאנשי הסיירת ולמעלליה) גרמה לאנשים לחשוב שכל מה שטוב בצבא נמצא בקומנדו או בטייסת, שנאמר - "או סיירת או ניירת". לא כך הוא. בגדודים, בחטיבות, באוגדות וביחידות האפורות הנושאות בעומס הבט"ש מצוי הן כוחו ועוצמתו של הצבא ובעיקר רוב רובו של עם ישראל היפה. "כיום, כשמדברים בכלי-התקשורת על 'יחידה מובחרת', חושבים בדרך- כלל על סיירת מטכ"ל. התקשורת עשתה כל שבכוחה כדי לפאר ולהאדיר את שמה של היחידה הזאת. חלילה לי מלזלזל בה, באנשיה, במשימות שביצעה. היא היתה כפופה לי בעת היותי ראש אמ"ן. אבל כאשר נאלצתי לפרוש מתפקיד זה, אמרתי בטקס פרידה מסיירת מטכ"ל, שלטעמי, שם, בגולני, מתקיימת עוצמה אנושית בלתי- רגילה ובעצם 'לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם'. לא '11 המובחרים' - כך כינה עיתונאי אחד את מפקדי סיירת מטכ"ל לדורותיהם - הם תמצית הכוח שלנו. בעיני, היחידה המובחרת באמת, שגם נושאת על גבה את עול הביטחון השוטף, כמו גם מסתערת בראש המחנה, הינה יחידה של חיל רגלים, בין שמדובר בגולני, בין בצנחנים, גבעתי, נח"ל ואחרים. מעולם לא הבנתי מדוע מבצעים מיוחדים של יחידות מיוחדות זוכים לקטגוריה של 'מבצעי איכות', בעוד שהשאר, 'סתם', חיילי חי"ר או טנקיסטים, כמו גם אנשי הנדסה והתותחנים, הינם בדירוג אחר, בהתאם לקביעה שרירותית של התקשורת. אני גם סבור שהמבחן והאתגר שלמולו עומדים המפקדים ביחידות חי"ר הינו נוקב ותובעני מאין כמוהו, וקשה מאוד למפקד להוליך שולל את פקודיו ואפילו את מפקדיו." (מתוך הספר "אורות בערפל" מאת האלוף במיל' אורי שגיא, תל אביב, ידיעות ספרים, 1998)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 01-04-2013, 20:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "ברכות לש' מפקד "הסיירת" החדש..."

יסלחו לי כל המזלזלים, אבל מי שקורא את הכתבה צריך להיות רפה שכל במיוחד אם הוא לא מצליח לגלות בתוך דקות את שמו של ש', את מקום מגוריו ואת שמותיהם של בני משפחתו (כולל פרטים רבים מאד מאד).
אם המידע הנ"ל אינו יעד הסתרה וניתן לפרסמו, הרי שמראש לא היה צורך לצנזר אותו.

ולמי שחושב שאני מחרטט, הנה איזשהי הוכחה: כתובת המייל הפרטית של ש' מורכבת מהשמות הפרטיים שלו ושל אשתו.

ישן 02-04-2013, 00:38
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הכתבה היא "חיים שכאלה" למפקד החדש.

תמהני, חוץ מרצון להראות כמה הכתב מבין בשו-שו, למה זה טוב. נעזוב את הפרטים. לצורך העניין נניח שמדובר בעיתון מהרפובליקה של דרום-גנריסטאן, ומדובר על א.א.א. בע"מ, מפקד סיירת אסלאן שיפוצים.
מה בעצם באה הכתבה לומר, חוץ מזה שהוא היה ספורטאי, אחלה גבר, אשתו אחלה, ילדיו אחלה והחומוס אחלה?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 02-04-2013, 06:48
צלמית המשתמש של האזרח

כל הנושא או נשוא הוא סביב דבר אחד בלבד...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הכתבה היא "חיים שכאלה" למפקד החדש."

האם צריך בכלל לפרסם כי הוחלף מפקד של יחידה סודית זאת או אחרת. לדעתי הפרטית והאישית זה ממש מיותר ולא תורם בכלום לא לאיש ולא ליחידה ולא לגאוות היחידה.
לאורך השנים כאשר היו יחידות סודיות חיילים התגייסו ושרתו בכבוד ועם ישראל לא הפסיד אם הדבר לא פורסם. מה זה נותן היום? חוץ מפרנסה לכמה כתבים "מקורבים" ולכמה עיתונים.
אולי דובר צה"ל היה נותן הסבר נבון לשינוי המתרחש לעינינו.

ישן 03-04-2013, 08:01
צלמית המשתמש של האזרח

למען הסר ספק...

אם משהו חושב שעתה אני ישן טוב יותר בלילה, בגלל פרסום הכתבה אודות הקצין "ש", אז אני ממשיך לישון כרגיל עם קצת נדנודי שינה...
מצד השני אולי גם ל-"ש" יש בעיות שינה, אך אין על מי להלין. מפני שגם הוא תרם לענין ואם לא היה רוצה
ולא היה "מנדב" כמה פרטים אישיים, זה לא היה קורה והצנזורית היתה מחוסרת עבודה...

ישן 03-04-2013, 09:28
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "למען הסר ספק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
אם משהו חושב שעתה אני ישן טוב יותר בלילה, בגלל פרסום הכתבה אודות הקצין "ש", אז אני ממשיך לישון כרגיל עם קצת נדנודי שינה...
מצד השני אולי גם ל-"ש" יש בעיות שינה, אך אין על מי להלין. מפני שגם הוא תרם לענין ואם לא היה רוצה
ולא היה "מנדב" כמה פרטים אישיים, זה לא היה קורה והצנזורית היתה מחוסרת עבודה...

הזכרת לי את "זיאמה" זלמן ארן שאמר : "אני אחרי בן גוריון הולך בעיניים עצומות רק מידי פעם אני פוקח עיין לראות שהוא לא עוצם עיניים". (יש לקרוא במבטא גליציאני כבייד)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 04-04-2013, 09:41
צלמית המשתמש של האזרח

לא יודע עד כמה זה נכון, אך רצוי מאוד...

http://www.inn.co.il/Controls/SendF...=10&item=400790

חיילים וקצינים המשרתים ביחידות מסווגות וביחידות שבהן שמות המשרתים נחשבים לחסויים, קיבלו בשבועות האחרונים הנחיה ולפיה עליהם לשנות את שמם האמיתי בפייסבוק וברשתות חברתיות נוספות לשם פיקטיבי. כך מדווח העיתון "ישראל היום".

לפי הדיווח, טייסים, אנשי צוות אוויר, חיילים וקצינים המשרתים במערכים מסווגים קיבלו לאחרונה את ההנחיה. עם זאת בצה"ל מדגישים כי הנושא נתון עדיין בעבודת מטה. ההנחיה באה במסגרת מלחמה שמנהלים בצה"ל על הגנת המידע בצה"ל.

ישן 04-04-2013, 10:06
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא יודע עד כמה זה נכון, אך רצוי מאוד..."

סליחה על הקביעה הנחרצת, אבל זה טיפשי ורק מוכיח חוסר הבנה במדיה הזו.
מי שכבר יש לו פרופיל עם חברים (תן לי לנחש שמדובר ברוב האנשים, בטח הצעירים) פתאום ישנה את השם שלו או יפתח פרופיל חדש?
ומי שנרשם בשם בדוי (הערת אגב- נראה לי שפייסבוק אוכפת מדיניות מאוד קשוחה לאחרונה כלפי פרופילים שנאשמים בשימוש בשם בדוי\התחזות) איך הוא יתחבר לאנשים שהוא מכיר? "הי זה אני, X מהטייסת, וזה השם הבדוי שלי?" ומה עם כל אותם מכרים שלא מהטייסת והוא לא רוצה להזדהות בפניהם כטייס?

מה שכן, צריך להיות חינוך הרבה יותר חזק בתוספת כמה עונשי הרתעה למפרים אותו כדי להבהיר את הנושא,
כיון שנתקלתי במקרים של אנשים בתפקידים כאלה (ואפילו מבוגרים, חכמים ובעלי דרגה לא זוטרה) שפרסמו דברים בפייסבוק שלהם שמהם כל אחד בעל הגיון בסיסי היה יכול להבין את תפקידם (כולל כאלה שאמרו לי במפורש שהם לא חושפים את תפקידם ברשתות חברתיות).
ישן 04-04-2013, 10:36
צלמית המשתמש של האזרח

יש כאן בעיתיות גדולה...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Kodkodit שמתחילה ב "סליחה על הקביעה הנחרצת, אבל..."

אספר מה קרה לי כאשר השתתפתי בפורום אחר בחו"ל והשתמשתי בשמי האמיתי:

כתב באחד העיתונים כתב סיפור כולו מצוץ מפרי הדמיונו החולני והכניס את שמי האמיתי שכאילו אני מסרתי לו את הפרטים. את אותה הכתבה, תרגמו כמה עיתונים במדינות אחרות וכך שמי רשום באיזה שהוא מקום. אז תשפטו בעצמכם, אם זה כדאי ורצוי אם עדיין לא מאוחר מדי....

ישן 04-04-2013, 20:54
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לא יודע עד כמה זה נכון, אך רצוי מאוד..."

עכשיו בדיעבד שאני קורא את הכתבה, לא מפתיע שזו הוראה שהורדה מדרג גבוה, אבל כבר תקופה ארוכה שזה ככה לפחות מבדיקת ה FRIENDS LIST אצלי.
יש לי כמה חברים טייסים בFB ולאף אחד אין את שמו המלא. חלק שינו את השם הפרטי, הרוב לא פירסמו את שם משפחתם בכלל (רק 2 אותיות ראשונות) וחלק מחקו בכלל.
ההפרה של תנאי פייסבוק לא מעניינת, קודם כל הבטחון, מה גם שיש מיליוני פרופילים פיקטיביים, חלק של חברות שיווק וכו', חלק של מתחזים לסלבס וחלק של כאלו שסתם רצו עוד פרופיל לצרכים אלו ואחרים.
הנקודה החשובה
ואם יש פה מישהו שמקושר לגורמים הנכונים בצה"ל חשוב שיעלה אותה...
גם אם שינית את שימך לשם פיקטיבי שימך המקורי עדיין נשמר בהנחה ואיתו נרשמת. אסביר:
נניח שפתחת פרופיל לפני X שנים, בתקופה שלא חשבו עוד על החשיפה בפייסבוק, סביר להניח שב USER NAME כתבת את שמך האמיתי ( ה USER NAME זה לא השם שלך בפייסבוק). מאחר ועברה תקופה, הרוב משאירים את זה ככה ושוכחים מזה...
אפשר לראות את זה בשורת כתובת שבדר"כ תהיה www.facebook.com/ISRAELISRAELI (שם היוזר)
מבדיקה רנדומלית אצלי, רוב החברים השתמשו בשם הפרטי המלא שלהם ל USER NAME (שמתי לב לזה גם בקרב הטייסים למיניהם)
חשוב לציין שלשינוי השם בפרופיל אין שום השפעה על שורת הכתובת כך שעל אף שאתה חושב ששימך פיקטיבי בשורת הכתובת של הפרופיל שלך השם המלא שלך חשוף. הדבר נתון לשינוי בהגדרות הפרופיל
מאחר ועשיתי ממש הרגע בדיקה בקרב הטייסים ואנשים מיחידות שונות ברשימה שלי שאומנם שינו את שמם בפרופיל, שמם המלא חשוף בכתובת הדף, אם מישהו מכיר אחד מהגורמים הרלוונטים, אנא, שיפנה את תשומת ליבו.
מקווה שההסבר היה מובן, במידה ולא, אצרף תמונות בשביל להיות יותר מדוייק (לא עשיתי זאת כדי לא לחשוף פרופיל זה או אחר)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:46

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר