לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2013, 14:04
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "מישהו כתב בסטטוסים מצייצים..."

טוב, אני הולך להגיד כאן משהו שעשוי לצרום לאנשים מסוימים, אבל אני אגיד אותו בכל זאת.
השואה הסתיימה לפני כמעט 70 שנה. רובם המוחלט של ניצולי השואה שחיים היום היו ילדים בזמן המלחמה. מאז היו להם 70 שנה לבנות לעצמם חיים טובים ולפרנס את עצמם, ורבים מאוד מהם אכן עשו זאת ואינם נזקקים לעזרה מאף אחד. אם יש קשישים עניים במדינת ישראל, המדינה צריכה לדאוג להם לתנאים מינימליים שיאפשרו להם לחיות בכבוד, אבל אני לא מבין למה צריך להיות הבדל מהבחינה הזו בין קשיש שהיה במכנה ריכוז כשהיה בן 10, לכזה שלא.
הסייג המרכזי הוא לגבי אנשים שלא הצליחו להשתקם נפשית מהשואה, ומצבם הקשה היום הוא תוצאה ישירה של מה שעברו בשואה - אלו אכן זכאים, לדעתי, לתמיכה משמעותית מהמדינה, המקבילה לזו שמקבלים נכי צה"ל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2013, 16:01
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "למה עצם העברת הביקורת מגוכח?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MiRi_GrEEn
למה עצם העברת הביקורת מגוכח? זאת פעם שניה שאני שומעת ממך את זה. למה אתה לא מסכים לאנשים להעביר ביקורת?!? מה מגוכח בזה? אני לא תורמת, ואני מעבירה ביקורת.

אני לא מסכים? מה- חסמתי אותך? מחקתי לך את ההודעה?

אני חושב שזה מגוכח כשם שאני חושב שמי שלא שירת בצבא ומעביר ביקורת על משתמטים הוא מגוכח וכשם שאני חושב שמי שיושב על הספה וטוחן גרעינים מספר לשחקנים על המגרש למה הם לא בסדר זה מגוכח.

ציטוט:
זאת אפילו לא ביקורת, זאת דעה. אני משלמת מסים, ואני מעדיפה שהמדינה הייתה נותנת קצת יותר לניצולי השואה וקצת פחות ליד ושם. בלי לזלזל ביד ושם.

קודם כל אני לא מסכים אתך.
שנית שיפ לא דיבר על כמה המדינה מקציבה, הוא דיבר על תרומות של אנשים פרטיים. הוא אמר שזה סחיטה רגשית שיד ושם מבקשים תרומות ביום השואה (עוד טענה מגוחכת לדעתי).

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 08-04-2013, 16:25
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MiRi_GrEEn]למה עצם..."

חסר לך שהיית חוסם אותי תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני חושבת שהגבת בטעות להודעה הלא נכונה, אם כך.

תרשים קצר:

מירי - משקיעים יותר בהנצחת השואה מאשר בניצולי השואה. אני מעדיפה להביא כסף לניצולים.
שיפ - כן.
גולני - זה מגוכח להגיד את זה אם אתם לא תורמים.

אני פחות מדברת על מאיפה מגיע הכסף, אני אומרת שבתכלס הם עדיין חיים, במקום לעשות להם אנדרטאות תביאו להם מטפלת :\ למדתי על השואה יותר מסבא שלי מאשר מיד ושם. בלי לזלזל ביד ושם. לשמוע מה היה שם מבנאדם חי מעביר את הסיפור יותר טוב לדעתי.

ולגבי מה שאמרת על להעביר ביקורת, זה לא נשמע לך מגוחך...? אתה מקשיב לעצמך? חייבים להיות מעורבים בשביל להחזיק דעה? אף פעם לא הייתי בצפון קוריאה, ויש לי דעה על מה שקורה שם. אף פעם לא הייתי זמרת ואני מעבירה ביקורת על הזאתי ששרה פריידי. מה... תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-04-2013, 16:35
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "[indent]חסר לך שהיית חוסם..."

ציטוט:
[indent]
אני פחות מדברת על מאיפה מגיע הכסף

אם לא מדובר על תרומות אישיות אז אכן טעיתי. אני הבנתי שמדובר באנשים שתורמים מכספם ומרצונם האישי, כמו שההודעה שפותחת את האשכול מרמזת.
ציטוט:
אני אומרת שבתכלס הם עדיין חיים, במקום לעשות להם אנדרטאות תביאו להם מטפלת :\

ואני אומר שזה לא סותר.
יש נכי צה"ל שעדיין בחיים, זה אומר שאסור להנציח את זכר החללים?
ציטוט:
למדתי על השואה יותר מסבא שלי מאשר מיד ושם. בלי לזלזל ביד ושם. לשמוע מה היה שם מבנאדם חי מעביר את הסיפור יותר טוב לדעתי.

אבל לא לכולם יש סבא שיספר להם על השואה. לא כל ניצולי השואה יודעים להעביר את הסיפור. ומה נעשה כשכבר לא יהיו ניצולים?

עם כל הביקורת שיש לי כלפי יד ושם ספציפית ועל הנרטיב שלהם, הם אחראים על כל מלאכת ההנצחה. הם אחראים על איסוף השמות והעדויות מאז כדי שגם לנכדים שלי יהיה "לשמוע מבנאדם שחי אז".
בלי מלאכת ההנצחה הדור הבא כבר לא היה יודע מה זה שואה.
ציטוט:
ולגבי מה שאמרת על להעביר ביקורת, זה לא נשמע לך מגוחך...? אתה מקשיב לעצמך? חייבים להיות מעורבים בשביל להחזיק דעה? אף פעם לא הייתי בצפון קוריאה, ויש לי דעה על מה שקורה שם. אף פעם לא הייתי זמרת ואני מעבירה ביקורת על הזאתי ששרה פריידי. מה...

כן אני חושב שזה מגוכח.
כשאתה לא עושה משהו אבל מעביר ביקורת על מישהו שכן עושה אתה סתם קנטרן משועמם.
ברור שיש לך זכות להעביר ביקורת, אבל אתה סתם מגכיח את עצמך.
הדוגמא של צפון קוריאה היא לא נכונה, כי אין לה שום קשר למה שאמרתי. אבל אם את לא היית משרתת בצבא והיית אומרת "החרדים החארות האלה משתמטים כולם עלוקות מוצצי דם בלה בלה בלה" מה זה היה אומר עלייך?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-04-2013, 17:08

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
ואני אומר שזה לא סותר.

זה קצת סותר, כי יש בסופו של דבר עוגה אחת. ולדעתי כרגע עדיין עדיף להגדיל את החתיכה של הניצולים החיים...

ציטוט:
יש נכי צה"ל שעדיין בחיים, זה אומר שאסור להנציח את זכר החללים?

כן. זה בדיוק מה שאמרתי. שאסור.

ניצולי שואה הם "משאב (יקר ערך לאין שיעור) מתכלה". מקווה שהביטוי לא פוגע באף אחד...
כל עוד עודם בחיים, לדעתי כדאי לשמור עליהם.

ציטוט:
אבל לא לכולם יש סבא שיספר להם על השואה. לא כל ניצולי השואה יודעים להעביר את הסיפור. ומה נעשה כשכבר לא יהיו ניצולים?

יד ושם זה חשוב מאוד, לא אמרתי לסגור אותו.

ציטוט:
הדוגמא של צפון קוריאה היא לא נכונה, כי אין לה שום קשר למה שאמרתי. אבל אם את לא היית משרתת בצבא והיית אומרת "החרדים החארות האלה משתמטים כולם עלוקות מוצצי דם בלה בלה בלה" מה זה היה אומר עלייך?

כמו שאתה חושב שהאנלוגיה שלי לא נכונה וחסרת קשר, ככה אני לא מוצאת את הקשר בין האנלוגיה שלך לבין מה שנאמר. מה שאתה מתאר זה משתמט שמעביר ביקורת על משתמט.

אנחנו לא דיברנו על לא תורם שמעביר ביקורת על לא תורם... אנחנו דיברנו על לא תורם שמעביר ביקורת על התורם (או המתרים. כשאני אומרת "אנחנו" אני מתכוונת להודעה הראשונה שבה טענת שזה מגוכח ששיפ מעביר ביקורת על ההתרמה ליד ושם ביום השואה. זה לא שהוא אמר "אני לא תורם אבל מה נסגר איתכם יא חארות תתרמו קמצנים"). כמו שהלא קוריאני מעביר ביקורת על הקוריאני, כמו שהלא זמר מעביר ביקורת על הזמר.

ישן 08-04-2013, 17:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "[QUOTE]ואני אומר שזה לא..."

ציטוט:
זה קצת סותר, כי יש בסופו של דבר עוגה אחת. ולדעתי כרגע עדיין עדיף להגדיל את החתיכה של הניצולים החיים...

עוגת המדינה היא אכן עוגה אחת, עוגת תרומות הציבור היא בפירוש לא עוגה אחת.

עכשיו השאלה היא על מה אנחנו מדברים. ועדיין זה קצת לא פייר לטעון כי אז אפשר להגיד את זה על כל דבר "תחבורה ציבורית באה על חשבון ניצולי שואה" למשל. זה טענה די דמגוגית אפילו אם היא נכונה באופן אבסולוטי.
ציטוט:
כן. זה בדיוק מה שאמרתי. שאסור.

אני לא מבין אם את צינית או רצינית. נורא מקווה שאת צינית.
ציטוט:
ניצולי שואה הם "משאב (יקר ערך לאין שיעור) מתכלה". מקווה שהביטוי לא פוגע באף אחד...
כל עוד עודם בחיים, לדעתי כדאי לשמור עליהם.

אני לא חושב שיש על כך ויכוח בכלל.
ציטוט:
יד ושם זה חשוב מאוד, לא אמרתי לסגור אותו.

את אמרת שהוא לימד אותך פחות מסבא שלך ושעדיף לשמוע את הסיפור ממקור ראשון. על זה הגבתי.
ציטוט:
כמו שאתה חושב שהאנלוגיה שלי לא נכונה וחסרת קשר, ככה אני לא מוצאת את הקשר בין האנלוגיה שלך לבין מה שנאמר. מה שאתה מתאר זה משתמט שמעביר ביקורת על משתמט.

אנחנו לא דיברנו על לא תורם שמעביר ביקורת על לא תורם... אנחנו דיברנו על לא תורם שמעביר ביקורת על התורם (או המתרים. כשאני אומרת "אנחנו" אני מתכוונת להודעה הראשונה שבה טענת שזה מגוכח ששיפ מעביר ביקורת על ההתרמה ליד ושם ביום השואה. זה לא שהוא אמר "אני לא תורם אבל מה נסגר איתכם יא חארות תתרמו קמצנים"). כמו שהלא קוריאני מעביר ביקורת על הקוריאני, כמו שהלא זמר מעביר ביקורת על הזמר.

אני לא מבין, אפשר תרגום משפטית לעברית?

אם כבר מה שאת הבנת הוא חמור עוד יותר, משתמט שמעביר ביקורת על אחד שמשרת זה גרוע פי כמה וכמה ממשתמט שמעביר ביקורת על משתמט אחר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-04-2013, 17:35

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MiRi_GrEEn]זה קצת..."

ציטוט:
עוגת המדינה היא אכן עוגה אחת, עוגת תרומות הציבור היא בפירוש לא עוגה אחת.

עכשיו השאלה היא על מה אנחנו מדברים. ועדיין זה קצת לא פייר לטעון כי אז אפשר להגיד את זה על כל דבר "תחבורה ציבורית באה על חשבון ניצולי שואה" למשל. זה טענה די דמגוגית אפילו אם היא נכונה באופן אבסולוטי.

אני מדברת על התוצאה: אתרי הנצחה מושקעים יותר, ניצולים פחות. בגלל החלוקה של העוגה. וגם אני מעבירה ביקורת שאם כבר תורמים אז לדעתי כדאי יותר, כרגע, לתרום לניצולים. כדי שהתוצאה תהיה שהניצולים יחיו עוד קצת, ואתר ההנצחה עדיין יתקיים פשוט עם קצת פחות השקעה, כרגע.

בקשר לדמגוגיה ראה תגובתי לאשלי.

ציטוט:
אני לא מבין אם את צינית או רצינית. נורא מקווה שאת צינית.

אני צינית. ראית אותי אומרת שאסור לתרום ליד ושם?

ציטוט:
אם כבר מה שאת הבנת הוא חמור עוד יותר, משתמט שמעביר ביקורת על אחד שמשרת זה גרוע פי כמה וכמה ממשתמט שמעביר ביקורת על משתמט אחר.

אני רק אומרת שלא חייבים להיות חלק ממשהו בשביל להעביר עליו ביקורת

ישן 08-04-2013, 17:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "[QUOTE]עוגת המדינה היא אכן..."

ציטוט:
אני מדברת על התוצאה: אתרי הנצחה מושקעים יותר, ניצולים פחות. בגלל החלוקה של העוגה. וגם אני מעבירה ביקורת שאם כבר תורמים אז לדעתי כדאי יותר, כרגע, לתרום לניצולים. כדי שהתוצאה תהיה שהניצולים יחיו עוד קצת, ואתר ההנצחה עדיין יתקיים פשוט עם קצת פחות השקעה, כרגע.

ועכשיו נשאלת השאלה- האם אתרי ההנצחה מושקעים יותר מהניצולים (נניח שזה נכון מלכתחילה) בגלל שהם מקבלים יותר כסף מהמדינה או בגלל גורמים אחרים?
זה במישור של כספים מהמדינה, עכשיו נעבור לכספי תרומות-
לדעתך כדאי יותר לתרום לניצולים. זכותך לדיעה. אדם אחר יבוא ויגיד שלדעתו זה לא נכון. כי למשל אם יד ושם לא יפעל עכשיו, כל עוד ישנם ניצולים חיים, לאסוף את עדותם אז אחרי זה זה בכלל לא ישנה כמה כסף הוא יקבל, הוא כבר לא יוכל לאסוף את העדות, כאן טמונה העובדה ששני ה"צדדים" שזורים אחד בשני. זכותו לדעתו.
היות ועכשיו הכסף הוא פרטי ולא של המדינה, הדיעה שלך באמת לא משנה הרבה. אותו אדם יתרום לפי ראות עיניו.
לבקר אותו כאשר את אינך תורמת בעצמך הוא אקט מגוכח בעייני. כשם שישתמט יגיד על מישהו "תראה את הג'ובניק הזה".
ציטוט:
אני רק אומרת שלא חייבים להיות חלק ממשהו בשביל להעביר עליו ביקורת

ברור שלא, אבל כשמדובר באקט של הקרבה כלשהי אל תצפי שמישהו יקח את הביקורת שלך ברצינות אם את בעצמך לא מקריבה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-04-2013, 17:51

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=MiRi_GrEEn]אני מדברת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ועכשיו נשאלת השאלה- האם אתרי ההנצחה מושקעים יותר מהניצולים (נניח שזה נכון מלכתחילה) בגלל שהם מקבלים יותר כסף מהמדינה או בגלל גורמים אחרים?
זה במישור של כספים מהמדינה, עכשיו נעבור לכספי תרומות-
לדעתך כדאי יותר לתרום לניצולים. זכותך לדיעה. אדם אחר יבוא ויגיד שלדעתו זה לא נכון. כי למשל אם יד ושם לא יפעל עכשיו, כל עוד ישנם ניצולים חיים, לאסוף את עדותם אז אחרי זה זה בכלל לא ישנה כמה כסף הוא יקבל, הוא כבר לא יוכל לאסוף את העדות, כאן טמונה העובדה ששני ה"צדדים" שזורים אחד בשני. זכותו לדעתו.
היות ועכשיו הכסף הוא פרטי ולא של המדינה, הדיעה שלך באמת לא משנה הרבה. אותו אדם יתרום לפי ראות עיניו.
לבקר אותו כאשר את אינך תורמת בעצמך הוא אקט מגוכח בעייני. כשם שישתמט יגיד על מישהו "תראה את הג'ובניק הזה".

ברור שלא, אבל כשמדובר באקט של הקרבה כלשהי אל תצפי שמישהו יקח את הביקורת שלך ברצינות אם את בעצמך לא מקריבה.

שוב, אני לא רוצה שיד ושם ייסגר ואני לא רוצה שיפסיקו לתרום ליד ושם. אבל סתם לדוגמא, על שיפוצים מבניים כאלה ואחרים הייתי מוותרת.

אני לא באה לשכנע אף אחד מה לעשות עם הכסף שלו, אני אומרת שאם אני הייתי תורמת אז הייתי תורמת לניצולים. לדעתי זה עדיף. פה זה נגמר... דעה. חשבתי שזה ברור מאליו שזכותי לדעה, עד שבאת ואמרת שזה מגוכח.

ישן 08-04-2013, 17:56
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ועכשיו נשאלת..."

ציטוט:
שוב, אני לא רוצה שיד ושם ייסגר ואני לא רוצה שיפסיקו לתרום ליד ושם. אבל סתם לדוגמא, על שיפוצים מבניים כאלה ואחרים הייתי מוותרת.

שוב, אם נסתכל בטווח ארוך ובמעגלים רחבים יותר, יכול להיות שדווקא השיפוצים האלה מושכים עוד תיירים, מה שמעלה את המודעות ומגביר את התרומה לניצולי שואה.
ציטוט:
אני לא באה לשכנע אף אחד מה לעשות עם הכסף שלו, אני אומרת שאם אני הייתי תורמת אז הייתי תורמת לניצולים. לדעתי זה עדיף. פה זה נגמר... דעה. חשבתי שזה ברור מאליו שזכותי לדעה, עד שבאת ואמרת שזה מגוכח.

זה כבר עניין אחר. אני לא אמרתי שאת לא זכאית לדיעה, אמרתי שלהוכיח אדם על אופן התרומה שלו, על אחת כמה וכמה כשאתה לא תורם זה מגוכח.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-04-2013, 17:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני חושבת שזה כן קשור. כי אני..."

ציטוט:
אני חושבת שהם פשוט עדים, שהיו שם, שראו את הכל בלייב. וכל עוד הם חיים זה טוב למוסד הנצחת השואה, כי הם מספרים מה הם ראו בעיניים שלהם.

ז"א שברגע שיד ושם יגמרו לאסוף מהם את העדויות אפשר להניח להם להתפגר?

אני חושב שהתחושה שלניצולי השואה מגיע יותר, אפילו אם בניתוח קר היא לא רציונלית, נובעת מהעובדה שהם סמלים לאומיים. כשם שלציבור יש נטייה להזדהות יותר עם פצוע מלחמה מ"סתם מישהו" שנפצע בתאונת דרכים, או נולד עם מום, או שיש יותר נטייה להזדהות עם איש ציבור, או אדם ששירת את המדינה לעומת משתמט (או חרדים, ע"פ מיטב הטרנד) כך הדין לגבי ניצולי השואה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר