לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2013, 00:23
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "אני באמת לא מבינה"

אממ.. אנסה להסביר, אבל קחי את הדברים בעירבון מוגבל, כי איני בקי בנושא.
"אוהל" בהלכה נחשב כחוצץ לטומאה, כלומר שמה שנמצא מצדו האחד, לא יכול לטמא את מה שנמצא מצדו האחר (בין אם פנים ובין אם חוץ).
מטוס אינו נחשב אוהל, שכן לא נוצר על־מנת לסוכך על האדם, אלא כדי להעבירו ממקום למקום, כמו כל כלי תחבורה אחר.
שקית הניילון, לעומת זאת, נחשבת ל־"אוהל זרוק" (שמיטלטל), וחלק מהפוסקים טענו שדינו כדין אוהל רגיל, כלומר שגם הוא יכול לשמש כחוצץ לטומאה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2013, 16:57
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אממ.. אנסה להסביר, אבל קחי את..."

אז כעקרון יש משהו שמשמש חציצה, אבל הבעיה היא שלא לשם כך היה היעוד שלו כשנוצר, ולכן היה צריך להביא במקומו משהו מיוחד.

האם לא היה ראוי להקל כן עקב התגובות שזה יגרור? אני זוכרת שבבי"ס לימדו אותנו שאחד הדברים הגרועים שאפשר לעשות זה "מוציא שם רע". עכשיו אולי זה לא בדיוק מה שקורה כאן, אבל זה גם לא מאוד רחוק מזה. ההופעה הזו בציבור לא תורמת לדימוי של החרדים בעיניי שאר האנשים, שלא לומר רק מחריפה את המצב. אז לא היה עדיף לוותר?

(דיסקליימר: אני לא מתיימרת לטעון שאני ספצית בהלכה, רק סקרנית. ותודה על התגובה העניינית אגב )

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-05-2013, 16:43
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "אז כעקרון יש משהו שמשמש..."

אני חושב שאת מתבלבלת בין "הוצאת שם רע", שהיא הפצת דבר שקר על אדם אחר, ובכך פוגעים בכבודו (מוציאים לו "שם רע"), ובין "חילול השם", שהוא ביזוי הדת במעשים (חילול שמו של הקב״ה).

מכל מקום, לחילול השם יש גבולות. מדובר על אדם שנתפס כמייצג את הדת שמבצע מעשה שנחשב בלתי מוסרי.
במקרה דנן, החרדי לא ביצע מעשה שאנשים רואים בו כלא מוסרי, אלא רק מעשה שנראה בעיניהם כ־"הזוי".
אבל למעשה על כל המצוות שבין אדם למקום, לדוגמא תפילין שכבר הזכרתי, אנשים שאינם קשורים לדת יראו בהם הזויים, אז האם זה אומר שראוי "להקל" ולבטל את כל המצוות הללו?

ישן 18-04-2013, 01:48
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "נכון.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
ויתרה מזאת- אחת המצוות הכי גדולות עפ"י אמונתם היא הלעג והזלזול במי שלא דבק באמונתם

כשאתה מעלה שטות כעובדה מוגמרת, קשה להתווכח.
לא צריך אפילו להסתובב רחוק כדי לראות זאת, מספיק להציץ על דוגמאות פה בפורום של גולשים דתיים שאינם הולכים אחר "המצווה הגדולה" שלך. הדתיים הכופרים הנלוזים הללו, חילול השם בפרהסיא..

יודע מה, ננסה בכל זאת להתווכח. גם אם נניח שאתה צודק בהכללה שלך, האם שתי עוולות עושות צדק?
ויתרה מזאת, האם לשיטתך האתאיסטים ה־"ג׳יהאדיסטים", כמו שרוג קורא להם, ראויים אף פחות לכבוד? שהרי להבדיל מן אותם דתיים, הלעג והזלזול הוא מה שמגדיר את אלו.

ישן 18-04-2013, 11:43
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang]ויתרה מזאת-..."

משום מה אתה חושב שיש לי בעיה עם כל הדתיים..וזה לא נכון.
יש לי בעיה עם התנהלות המוסדות הדתיים וההנהגה שלהם (וציבור מאוד מסויים בהם)
"חיה ותן לחיות" נראה לי מוטו מספיק הוגן בשביל שכולנו נוכל להסתדר איתו,
אני אתאיסט שגדל בבית דתי (לתשומת ליבו של רועי שחושב שהחינוך הדתי הוא פשוט איום ונורא), ואני לא מנסה לכפות אמונה כזאת או אחרת על אף אחד. מבחינתי- ציבור שדורש מהמדינה, מכספי המיסים שלי ושלך, כסף בשביל לקיים את האמונה שלו- הציבור הזה בעצם כופה עלי את אמונתו ולא מקיים את אמרת החיה ותן לחיות.

ואני חושב שהמשפט "והיית אור לגויים" ודומיו נאמר בלשון ציווי=>גורר מצווה.
גם לי יש המון דוגמאות ליהודים מאמינים שלא מקיימים מצוות כאלה ואחרות.
ישן 19-04-2013, 12:25
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "משום מה אתה חושב שיש לי בעיה..."

ציטוט:
משום מה אתה חושב שיש לי בעיה עם כל הדתיים..וזה לא נכון.
באמת? יכולת לעבוד עליי.
הביאו פה תמונה של סתם חרדי כלשהו שעושה מעשה שנראה לרובנו תמוה, ובכל זאת יצאת להגן על הזכות ללעוג לו, תוך הכללה על כל המגזר שלו.

ציטוט:
מבחינתי- ציבור שדורש מהמדינה, מכספי המיסים שלי ושלך, כסף בשביל לקיים את האמונה שלו- הציבור הזה בעצם כופה עלי את אמונתו ולא מקיים את אמרת החיה ותן לחיות.
הכול טוב ויפה, אך איך זה קשור לענייננו?
גם לי יש טונות קיתונות של ביקורת שאני שופך על המגזר הדתי והחרדי בפרט (לא חסרות תגובות כאלו שלי בפורום כדי להיווכח בכך), אך יש הבדל עצום בין ביקורת לגיטימית, מתוך הבנה לעמדתם, ובין לעג שלא קשור לכלום, רק לשם הלעג.

ציטוט:
ואני חושב שהמשפט "והיית אור לגויים" ודומיו נאמר בלשון ציווי=>גורר מצווה.
דבר ראשון, לא נאמר "והיית אור לגויים" בלשון ציווי, המקור מדבר על אחרית הימים, שבשאיפה עם ישראל יהיה מוסרי יותר, כך שיהווה מודל לחיקוי לשאר העמים.
אבל דבר שני והכי חשוב, איפה בדיוק נכלל שם ציווי הלעג והזלזול שלך? האם זה מדברי גאונים? פסיקה בשולחן ערוך?
אתה מסלף ביטוי, מפרשן אותו בצורה עוד יותר מעוותת, ואז קובל על הפרשנות שהבאת לו..
האם כשראשי הציונות, כמו הרצל, "אחד העם" וז׳בוטינסקי, טענו שמדינת ישראל צריכה להיות מופת ואור לגויים, גם הם דיברו מתוך התנשאות וזלזול?
על "דרך ארץ קדמה לתורה" שמעת? אם כן, הטענה שיהודים מאמינים שאינם מזלזלים ולועגים הם אלו שעוברים על חוקי הדת די מופרכת.

ישן 18-04-2013, 11:58
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "סתם שאלה"

כביכול אין קשר בין טהרת המת לטומאת המת.
בקהלת כתוב "כל עומת שבא כן ילך" וזה מקור המנהג, והוא רק נועד להביא כבוד אחרון לנפטר, אבל אין זה פוטר אותו מן הטומאה .

הבעיה של אותו כוהן מכוסה ניילון היא טומאה רצוצה, שכן על-פי אמונתו, טומאה שאין חציצה בינה לבין שמים- סופה שתגיע עד לשמים.
ואני חושב שכנ"ל לגבי טומאת אוהל שמתפשטת לרוחב ומצריכה חיץ העומד על הקרקע,הסיבה בגללה בתי קברות מוקפים קירות. (אגב, לכוהנים מותר להתקרב לקברים כל עוד חיץ כלשהו מפריד ביניהם בנוסף למרחק קטן כלשהו). ועצם כך שמדובר בבית עלמין יהודי מחמירה מבחינתם את הבעיה, כי יש המאמינים שטומאת גוי "חריפה" פחות מטומאת יהודי, ועל כן מאמינים שטומאת גוי מגיעה ממגע בלבד. (yeah,seems legit)

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 18-04-2013 בשעה 12:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:42

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר