לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2013, 14:49
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
רכז ביטחון צעק על המתנדב: "מי הזמין את הערבי הזה?"

רכז ביטחון צעק על המתנדב: "מי הזמין את הערבי הזה?"

יוסף בלאל, ערבי ישראלי שמתנדב במשטרה, הושפל לטענתו וחווה יחס גזעני בוטה, אך לא קיבל ממפקדיו גיבוי. פנייה למפכ"ל ולשר לביטחון פנים לא זכתה למענה

המקרה של יוסף בלאל, ערבי ישראלי בן 26, שמתנדב זה שש שנים במשטרת ישראל ובמג"ב, ושסבל לטענתו מיחס גזעני בשירותו כמתנדב, מציב סימן שאלה על יכולתה של המשטרה לקבל מתנדבים ערבים, למרות הצהרות המפכ"ל בעניין זה, ולנהוג בהם בשוויון ובאחריות. פנייה של בלאל בעניין זה, למפקדיו הישירים וללשכות המפכ"ל והשר לביטחון פנים, לא זכתה למענה.

בלאל, שנולד וגדל בשפרעם, החליט להתנדב למשטרה ולהשקיע מזמנו ומכספו בארגון. לפני כמה שנים עזב את שפרעם ועבר לגור במושב נס הרים ליד ירושלים, שם התנדב במרחב מוריה במחוז ירושלים לסיור משטרתי. משם עבר למשטרת התנועה ובאחרונה הוא מתנדב באזור השפלה. בתקופה זו החל בלאל בהליך גיור ושינה את שמו מיוסוף ליוסף.

באוקטובר 2012 תוכנן בשפלה מבצע של משמר הגבול נגד שוהים בלתי חוקיים. בלאל, הדובר ערבית, היה אחד המתנדבים שהכין את המבצע ואסף מודיעין לאיתור מקומות המסתור של שוהים. ב-10 באוקטובר התאספו הכוחות לתדרוך לפני המבצע, אך בלאל עצמו התעכב בדרך, בגלל חסימת כבישים. מפקדיו הסבירו לו שהם ייצאו למבצע, ושהוא יגיע לנקודת איסוף וימתין לסיומו. בשעות הלילה המאוחרות בא בלאל לנקודת המפגש. הגיעו לשם גם הכוחות ואתם 12 שב"חים שנתפסו, לפי המידע שהעביר בלאל, ופקדי מג"ב באזור.

בין הבאים היו נסים אלימלך, רכז ביטחון שוטף של מושב כפר הנגיד ואחיו של ראש מועצת גן רווה, ויוסף אלימלך, מפקד מתנדב במשמר הגבול, אחיינו של ראש המועצה. השניים הבחינו במתנדבים והשב"חים. לטענת בלאל, נסים אלימלך שאל את מפקדי מג"ב "מי הזמין את הערבי הזה?" בעודו מביט בו, בבלאל. המפקדים חשבו שהוא מתכוון לשב"חים, ואבל אלימלך חידד את דבריו: "אני מתכוון אליו, ליוסוף אבו בלאל". המפקדים הסבירו שבלאל הוא מתנדב ותיק וחלק מהכוח. "למה אתה קורה לו יוסף, הוא ערבי וקוראים לו יוסוף אבו בלאל", אמר נסים אלימלך לאחד מהם.

לטענת בלאל, יוסף אלימלך הוסיף, "אולי הוא שינה את שמו, או עיברת אותו והוא קורה לעצמו יוסף בלאל, אבל זה לא ישנה אותו". פרץ ויכוח קולני בין המפקדים והמתנדבים לבני משפחת אלימלך. בלאל, דמעות בעיניו, לא ידע מה לעשות. "ישבו שם השב"חים, שידעו שאני ערבי, ופשוט צחקו עלי שככה משפילים אותי, שאני מתנדב במשטרה", סיפר ל"הארץ". "חזרתי משם הביתה בוכה. לא ידעתי איפה לקבור את עצמי. הם פשוט השפילו אותי מול כולם, ואין לי מושג למה. שילמתי 150 שקל דלק כדי להגיע למפגש, נתתי את שעות והרבה יותר ממה שאני צריך, ובשנייה אחת הם הוציאו לי את האוויר".

בסיום המבצע, כשנאספו המתנדבים ובלאל בתחנת הדלק וקנו אוכל, לציון הצלחת המבצע, המשיכו בני משפחת אלימלך לצעוק על בלאל והתעלמו מקציני המשטרה, בטענה שהם בעלי הסמכות באזור. לטענת בלאל, נסים אלימלך אמר "אנחנו קובעים פה הכל, אני אחליט מי מתנדב פה ומי לא. למה הוא בכלל מגיע מירושלים להתנדב בשפלה?".

בלאל התלונן על המקרה הזה במשמר הגבול. "מה שהכי פגע בי", הוא מספר, "זה שאף אחד לא עשה עם זה כלום. פניתי למפקדים, קצינים, הם פשוט התעלמו בטענה שהשניים האלה חזקים מאוד וקרוב משפחה שלהם הוא ראש המועצה. אני רק רציתי ורוצה לתרום. המשטרה היא החיים שלי. יש לי תעודות הערכה על מבצעים שעשיתי כמתנדב. הצלתי חיים ותפסתי עבריינים. כל זה נמחק בשנייה על ידי קצינים במשטרה".

בעבר ניסה בלאל להתגייס למשטרה, עבר את הליכי המיון, אך לטענתו הוכשל במבחני הכושר. לדבריו, "ראיתי שהעבירו שם אנשים פחות טובים ממני. הרגשתי שאני צריך להיות טוב יותר מכולם כדי שיסתכלו על הנתונים שלי. אני כל כך הרבה שנים במשטרה, מכיר את החוק, יש לי כושר גופני. אני עם ראש על הכתפיים. עד היום אין לי מושג למה הכשילו אותי. החלום שלי זה להיות שוטר במשטרת ישראל. אני מוכן לעבור את כל המבחנים, אני לא מבקש הקלות. אבל אני גם לא רוצה להיבחן אחרת מכל האחרים כי אני ערבי".

בלאל החליט שאינו יכול להמשיך להתנדב באזור המועצה גן רווה. בחודשים האחרונים הצטרף למתנדבים בקו התפר בירושלים, ומסייר עם מתנדבי מג"ב. הוא משקיע בהתנדבות יותר זמן וכסף ממתנדבים אחרים. באחרונה פנה בלאל ללשכת מפכ"ל ולשר לביטחון פנים, בעניין היחס אליו. עד היום לא קיבל מענה.

רכז הביטחון נסים אלימלך מסר בתגובה לדברים כי "מעולם לא אמרתי את הדברים שטוען אותו מתנדב שאמרתי. הנושא נבדק על ידי המפקדים וגרסת המתנדב לא נמצאה אמינה. היום אני משרת ומתנדב בדיוק באותו התפקיד וזה אומר הכל".

דובר מג"ב מסר בתגובה כי "פעילותו של נסים אלימלך הוקפאה מיד עם קבלת התלונה, לצורך תחקור האירוע. מבירור שנעשה עולות שתי גרסאות לשיחה. לא ניתן להוכיח בוודאות את אמיתות אחת מהן. לכן הוחזר אלימלך לפעילות בתום שלושה חודשי הקפאה".

http://www.haaretz.co.il/news/educa...emium-1.1996282

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2013, 18:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
במקרה הזה המישהו ש'אכלו לו-שתו לו' הוא מי שבא להתנדב ולתת.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "נראה כמו עוד סתם גיבוב של רפש מאת עיתון שמפליא להנפיק רפש..."

אז כן, מותר להיות חשדני כלפי 'הארץ'. אבל זה לא אומר בהכרח שכל מה שכתוב שם לא נכון, כמדומני. וכמדומני שאם מישהו בא לשרת כשזה לא מובן מאליו (בכתבה, אגב, מוזכר שהוא בהליכי גיור. עוד נקודה), זה מצריך בדיקה רצינית של הנושא.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 17-04-2013, 19:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
כשאני קורא כזה דבר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "במקרה הזה המישהו ש'אכלו לו-שתו לו' הוא מי שבא להתנדב ולתת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי G_Zhukov
בעבר ניסה בלאל להתגייס למשטרה, עבר את הליכי המיון, אך לטענתו הוכשל במבחני הכושר. לדבריו, "ראיתי שהעבירו שם אנשים פחות טובים ממני. הרגשתי שאני צריך להיות טוב יותר מכולם כדי שיסתכלו על הנתונים שלי. אני כל כך הרבה שנים במשטרה, מכיר את החוק, יש לי כושר גופני. אני עם ראש על הכתפיים. עד היום אין לי מושג למה הכשילו אותי..."

אין לי דרך אחרת מלבד לתאר זאת כ"אכלו לי, שתו לי".
תסלח לי, אבל לאור הציטוט הנ"ל, ולאור התגובות של דובר מג"ב ורכז הביטחון בעצמו - אני רואה פה מישהו ממורמר שחובר לעיתון ממורמר לא פחות, ואותו עיתון הצליח להוציא ממנו איזו עדות שאמינותה מוטלת בספק, כאמור במיוחד לאור הציטוט לעיל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 18-04-2013, 01:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "במקרה הזה המישהו ש'אכלו לו-שתו לו' הוא מי שבא להתנדב ולתת."

זה מה שקורה לעתון שצועק "זאב"...

הנושא בהחלט מצריך בדיקה רצינית, אבל לכאורה הבעיה איננה שהמתנדב ערבי, אלא שמי שפגע בו מקומבן; זה קורה גם ליהודים. (ושיש מלחמת גרסות בלי דרך טובה להכריע.)

במובן מסוים זה מצער יותר מאשר אם סתם רכז ביטחון היה צועק על סתם מתנדב, אבל כל מתנדב למשטרת ישראל הוא מתנדב. במובן הזה, זה שהוא ערבי לא כל-כך משנה.
טוב שציינו את זה כדי שאחר-כך לא יגיד מישהו "למה לא ציינו", אבל מעבר לכך זה לא משנה, לדעתי. זה לא שאם היה מדובר בערבי אסלי שלא מתגייר ולא כלום, זה היה 'יותר בסדר' שאיזה רכז ביטחון שחי בסרט יצעק עליו "למה מי זה הערבוש הזה? קחו קחו אותו מפה".

בהנחה שהכל נכון, החלק הכי מעליב לדעתי היא שהוא לא קיבל תשובה מלשכות הבכירים. אולי הם מתעלמים מפניות של כולם ולא רק של ערבים, אבל מבחינתי זו אמירה "אנחנו לא שמים עליכם, וגם אם תבואו להתנדב במשטרה 'תם לא מענייים לנו ת'סבתא", מה שכנראה לא יביא רבבות ערבים להתנדב פתאום. זה גם מעפן ברמה האישית והמקצועית וגם גרוע במובן החברתי ובמשמעויות של זה לגבי מדיניות.

אגב, סתירה קלה: אחרי שהאלימלך הזה צעק עליו, "פרץ ויכוח קולני בין המפקדים והמתנדבים לבני משפחת אלימלך", כך לפי הכתבה. מנגד, מצוטט יוסף: "מה שהכי פגע בי זה שאף אחד לא עשה עם זה כלום. פניתי למפקדים, קצינים, הם פשוט התעלמו..."

תחליטו, חבר'ה. אולי הוא לא קיבל את המענה הראוי. אולי דפקו אותו ואולי המשטרה מסריחה ומחזירה לו רעה תחת טובה, אבל זה לא שכל הקצינים התעלמו. אפשר להניח שהויכוח הקולני שפרץ בין בני משפחת אלימלך למפקדים ולמתנדבים היה בעקבות מה שאמרו לבלאל, ולא שסתם הזכירו את הדברים בסמיכות בכתבה...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר