לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2013, 15:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
מדענים סבורים כי על כדור הארץ מתקיימות צורות חיים שונות בממד חדש ובלתי נראה.

מדבריות הגדולים ברחבי תבל התגלה ברק מסתורי. שכבות המנגן, הזרניך ודו-תחמוצת הצורן שיוצרות את הברק הזה נמצאו על סלעים ואבנים במדבר אטקמה בצ'ילה, במדבר מוהאבי בקליפורניה ובמקומות צחיחים רבים. הברק הזה יכול לגרום למדבר לנצנץ בצבעים מפתיעים. באמצעות גירוד חתיכות מהשכבה הבוהקת הזו יצרו ילידים ברחבי העולם סמלים ודימויים מסקרנים על הסלעים.

למרות מחקר אינטנסיבי בנושא, אנו עדיין לא יודעים איך נוצר הבוהק הזה על פני האבנים והסלעים. לפי רוב התיאוריות, מדובר בתגובות כימיות שנוצרו במשך אלפי שנים או בתהליכים אקולוגיים שעדיין צריך לזהות אותם.

לפרופ' קרול קלילנד מאוניברסיטת קולורדו יש הצעה אחרת. היא מאמינה שייתכן שהברק הזה על סלעי המדבר הוא עדות לקיומו של עולם ביולוגי חלופי ובלתי נראה. קלילנד, פילוסופית וחוקרת במרכז לאסטרוביולוגיה של האוניברסיטה, מכנה את הממד החדש הזה "ביוספרת צללים".

www.nrg.co.il/online/1/ART2/460/851.html?hp=1&cat=666&loc=6

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2013, 20:10
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא יודע איך הנאציזם "רתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אני לא יודע איך הנאציזם "רתם את הנצרות לטובתו", במיוחד בהתחשב במה שהם עשו לקתולים. אני גם לא מכיר שהיטלר היה דאיסט.

לא טענתי שהם עשו זאת בהצלחה מרובה, אבל הם עשו זאת:

http://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Christen

http://en.wikipedia.org/wiki/Positive_Christianity

הרדיפה של הקתולים הייתה כלפי כמרים שסרבו להישבע אמונים לרייך או יצאו בהצהרות נגד היטלר והנאציזם (היו גם כמרים פרוטסטנטים שעשו כן ונרדפו). בכל מקרה, רוב הכמורה העדיפה לשתוק ולשמור על פרופיל נמוך.

לגבי הדאיזם של היטלר; מתוך עיון בהצהרותיו במיין קמפף מסתבר שהוא למעשה היה תאיסט! :

(http://en.wikiquote.org/wiki/Mein_Kampf)

"
The folkish-minded man, in particular, has the sacred duty, each in his own denomination," of making people stop just talking superficially of God's will, and actually fulfill God's will, and not let God's word be desecrated. For God's will gave men their form, their essence and their abilities. Anyone who destroys His work is declaring war on the Lord's creation, the divine will".

"
'Almighty God, bless our arms when the time comes; be just as thou hast always been judge now whether we be deserving of freedom; Lord, bless our battle!
"

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 17-04-2013 בשעה 20:14.
ישן 17-04-2013, 20:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני לא יודע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
לא טענתי שהם עשו זאת בהצלחה מרובה, אבל הם עשו זאת:

http://en.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Christen

http://en.wikipedia.org/wiki/Positive_Christianity

ועדיין זה לא הופך אותם לדתיים, רק לאופרטוניסטים מוצלחים.
אל תשכח שהם גם לא התחילו ישר להמית יהודים. הם התחילו בפרוייקט "המתות החסד", המשיכו לקומוניסטים ורק אז הגיעו ליהודים ולשאר, כך שהטיעון נשאר פתוח- תיאורטית יכול להיות שבהמשך הם היו משמידים את כל הקתולים, נניח ואח"כ את כל הנוצרים בכלל.

ציטוט:
לגבי הדאיזם של היטלר; מתוך עיון בהצהרותיו במיין קמפף מסתבר שהוא למעשה היה תאיסט! :

(http://en.wikiquote.org/wiki/Mein_Kampf)

"
The folkish-minded man, in particular, has the sacred duty, each in his own denomination," of making people stop just talking superficially of God's will, and actually fulfill God's will, and not let God's word be desecrated. For God's will gave men their form, their essence and their abilities. Anyone who destroys His work is declaring war on the Lord's creation, the divine will".

"
'Almighty God, bless our arms when the time comes; be just as thou hast always been judge now whether we be deserving of freedom; Lord, bless our battle!
"

חלק מזה לפחות יכול להתפרש כפנייה לגרמני הממוצע או כצורת ביטוי.
בכל מקרה- אם לא היה אתאיסט אז היה חסר דת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-04-2013, 18:15
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הקומוניסטים אכן היו די חזקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
לראייה - ברוסיה הקומוניסטית המשיכו לפעול כנסיות ובתי כנסת, ואף אחד לא הוציא להורג את קהל המתפללים (אם כי אלו מהם שהחזיקו במשרות ממשלתיות אכן הסתכנו באובדן מקום העבודה שלהם).

??

"The main target of the anti-religious campaign in the 1920s and 1930s was the Russian Orthodox Church, which had the largest number of faithful. Nearly all of its clergy, and many of its believers, were shot or sent to labor camps. Theological schools were closed, and church publications were prohibited. By 1939 only about 500 of over 50,000 churches remained open."

(http://www.loc.gov/exhibits/archives/anti.html)

וזה המשיך גם בשנות ה40 וה50 עד כמה שידוע לי.

תוסיף לזה את קמפיין הרצח של החמר רוז' בניסיון למחוק את הבודהיזם מקמבודיה (למרות שזה היווה רק חלק קטן מכלל הדמוסייד), הרדיפה הדתית של סין את הטיבטים והפאלון גונג וכו'.

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 17-04-2013 בשעה 18:20.
ישן 17-04-2013, 20:31
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "הקומוניסטים אכן היו די חזקים..."

אתה לא אמיתי.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%99%D7%A0%D7%99

מספר ציטוטים

לאחר מכן, המדינה המהפכנית דחפה קמפניים למחיקת הנצרות, שכללו הסרה והריסה של חפצים דתיים ממקומות פולחן, והפיכה של כנסיות ל"מקדשים לאלת התבונה", שהגיעה לשיא בחגיגה אתאיזם לתבונה בכנסיית נוטר דאם. מהפכת נגד כנגד החלקים האתאיסטים של המהפכה הובילה למלחמה בונדי שבה מאמינים דתים שנלחמו להחזיר את אמונתם נשחטו במה שחלק מגדירים רצח העם הראשון בעידן המודרני.

החוק לרפורמה חקלאית של אוגוסט 1945 הלאים את רוב הרכוש של המוסדות הדתיים, כולל רכוש של מנזרים, מסדרים דתיים, ובישופים. עד מאי 1967, הממסדים הדתיים וויתרו על כל 2,169 הכנסיות, מסגדים ומקדשים, רובם נהפכו למרכזים תרבותיים לאנשים צעירים. הרבה אימאמים מוסלמים וכמרים אורתודוקסים וויתרו על עברם ה"טפילי". יותר מ-200 אנשים דת בכירים מדתות שונות נכלאו, בזמן שאחרים הוכרחו לחפש עבודה בתעשייה או בחקלאות

מרות שבמקור קובה הייתה מדינה סובלנית לדת, לאחר הפלישה למפרץ החזירים היא מיסדה אתאיזם מדיני, עצרה מאמינים רבים וסגרה בתי ספר דתיים, בתי הכלא בקובה מלאים במאמינים וכמרים שנאסרו עוד בשנות השישים. קובה היא המדינה היחידה בחצי הכדור המערבי שניסתה לכפות אתאיזם מדיני.

פול פוט דיכא את הבודהיסטים של קמבודיה: נזירים הופשטו, מקדשים ופריטי אומנות, כולל פסלי בודהה, נהרסו; אנשים שהתפללו או הביעו רגשות דתיים אחרים לרוב נרצחו. הקהילות הנוצריות והמוסלמיות היו בן הנרדפות ביותר, והקתדרלה הקתולית של פנום פן הוחרבה. הקמר רוז' הכריח את המוסלמים לאכול חזיר, שאליו הם התייחסו כאל תועבה, ורבים מאלו שסירבו נרצחו. הכמורה הנוצרית והאימאמים המולסמים הוצאו להורג, ו48 אחוזים מן הנוצרים בקמבודיה נרצחו בגלל דתם.
ישן 17-04-2013, 22:19
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה לא..."

לקרוא אתה יודע? ראית שכתבתי איפשהו שהקומוניסטים היו סובלניים לדתות, ומעולם לא ניסו לפגוע בחופש הדת והפולחן? לא.
למעשה כתבתי את ההפך הגמור:
ציטוט:
הקומוניסטים באמת היו מהדוגמאות הקיצוניות של כפיה חילונית

ועם זאת, כשאני נולדתי בברית המועצות הקומוניסטית, ליד הבית שלי היה בית כנסת פעיל, ואנשים היו הולכים לשם ומתפללים, והרשויות ידעו מזה, ואף אחד לא בא ולא הרג אותם, ואפילו לא עצר אותם ושלח אותם לגולאג.
עכשיו קח את הדוגמה הזו של הקומוניזם, שהיא באמת הקיצונית ביותר, ותנסה לדמיין איך יראה המצב ההפוך. איך לדעתך יתייחסו לכנס שמעודד אתאיזם באיראן למשל?

ישן 17-04-2013, 17:08
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ומה בדיוק הקשר בין הכתבה..."

ציטוט:
אה, ולגבי כפיית אמונות - כשהאתאיסטים יעשו מסעות צלב, במסגרתם הם יהרגו אלפי אנשים רק בגלל שהם מאמינים באלוהים, כשהם יקימו אינקוויזיציה שתצוד דתיים תענה אותם ותוציא אותם להורג בכיכר העיר, או אפילו יחוקקו חוקים שאוסרים על אנשים לנהוג לפי האמונות הדתיות שלהם, אז נוכל לדבר על מי כופה יותר על מי.

את זה הם כבר עושים

http://www.theblaze.com/stories/201...n-u-s-soldiers/

זוכר שבסאן פרנסיסקו ניסו לאסור בחוק על ברית מילה?

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...006#post4015561

אף דת לא פצחה במסעות טיהור בתוך מאה שנה מהקמתה... תן לאתאיסטים את הזמן, הם בהחלט בדרך הנכונה ומגיעים לשם מהר....

ישן 17-04-2013, 17:49

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אה, ולגבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
את זה הם כבר עושים

לא נראה שהם ממש עושים את זה... כשיעבור חוק בארה"ב שאומר שאסור לאנשים לשים צלבים בשום מקום, אז הם יוכלו להגיד שהם עשו את זה.
המדינה היחידה שקרובה למשהו כזה היא צרפת, והיא אינה עושה את מה שהיא עושה מטעמים של אתאיזם.

ציטוט:
זוכר שבסאן פרנסיסקו ניסו לאסור בחוק על ברית מילה?

זה מצב קצת אחר... אנשים רבים רואים בזה הטלת מום בתינוק חסר ישע (וקשה לומר שאין בזה מידה מסויימת של אמת). אם נניח היה מדובר במילת נשים, אני מנח שגם אתה היית תומך בחקיקה שתאסור על הטקס הדתי.

ציטוט:
אף דת לא פצחה במסעות טיהור בתוך מאה שנה מהקמתה... תן לאתאיסטים את הזמן, הם בהחלט בדרך הנכונה ומגיעים לשם מהר....

אני בספק. יש אמנם אתאיסטים שמזלזלים באמונות דתיות, ולעיתים אף באופן בוטה במיוחד, אבל להבדיל מהדתיים, אשר מצווים על ידי הדת שלהם לפגוע באלו שאינם דתיים (במקרים רבים, לא תמיד), האתאיסטים לא מצווים לעשות שום דבר על פי האמונות שלהם (או היעדרן).

ישן 17-04-2013, 18:41
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]את זה הם..."

ציטוט:
לא נראה שהם ממש עושים את זה... כשיעבור חוק בארה"ב שאומר שאסור לאנשים לשים צלבים בשום מקום, אז הם יוכלו להגיד שהם עשו את זה.
המדינה היחידה שקרובה למשהו כזה היא צרפת, והיא אינה עושה את מה שהיא עושה מטעמים של אתאיזם.

א) בארה"ב כבר עושים את זה. יש מאבק לאסור תפילות וולונטריות בבתי ספר ברמה הפדרלית. ברמת המדינה, יש כמה מדינות שכבר אימצו זאת (באופן לא מפתיע - המדינות ה"ליברליות" ביותר כמו קליפורניה)

ב) מה לגבי איסור הצריחים על מסגדים בשוויץ או איסור הבורקות בצרפת? זה לא בשם האתאיזם?

ציטוט:
זה מצב קצת אחר... אנשים רבים רואים בזה הטלת מום בתינוק חסר ישע (וקשה לומר שאין בזה מידה מסויימת של אמת). אם נניח היה מדובר במילת נשים, אני מנח שגם אתה היית תומך בחקיקה שתאסור על הטקס הדתי.

בהתחשב בכך אפילו הCDC רואה בברית מילה דבר שמעודד בריאות ומגן מפני מחלות, קשה לי לקרוא לזה הטלת מום. באותה מידה תוכל לקרוא לכל ניתוח פלסטי הטלת מום, ובניגוד לניתוחים פלסטיים, הטענה היא שברית מילה טובה לבריאות.
איסור גורף על ברית מילה איננו כפייה אתאיסטית? בחייך.

ציטוט:
אני בספק. יש אמנם אתאיסטים שמזלזלים באמונות דתיות, ולעיתים אף באופן בוטה במיוחד, אבל להבדיל מהדתיים, אשר מצווים על ידי הדת שלהם לפגוע באלו שאינם דתיים (במקרים רבים, לא תמיד), האתאיסטים לא מצווים לעשות שום דבר על פי האמונות שלהם (או היעדרן).

במרבית המקרים, הדתות לא מצוות לפגוע בדתות אחרות. מדובר בדרך כלל במנהיגים דתיים שמשרישים מנהגים שלא היו במקור בדת. זה דומה מאוד למה שריצ'ארד דוקינס עושה לאתאיזם....

ישן 18-04-2013, 20:42
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני אמשיך. אתה מוזמן להמשיך..."

אני חושב שזה יכול להסתכם בדיוק בשני המשפטים שמופיעים בתת הכותרת של הכתבה:

"מדענים סבורים כי על כדור הארץ מתקיימות צורות חיים שונות בממד חדש ובלתי נראה. כעת הם מנסים למצוא הוכחות לקיומם".

רוב האנשים שמאמינים בדת מאמינים בה as is, כאילו שכבר הוצגו אלפי הוכחות לקיומו של אלוהים (או כל דבר אחר בו הם מאמינים לצורך העניין) או נכונות מנהגים כאלו ואחרים, ותקן אותי בבקשה אם אני טועה. לא מבוצע מחקר כלשהו הנועד לאשש\לסתור את מה שמאמינים בו. אף אחד לא שואל "למה", אלא מסתפקים ב"ככה".

מה שיפה במדע זה שמדענים מעלים סברה כלשהי בהתבסס על ממצאים או רעיונות כלשהם שגרמו להם לחשוב על טענה זו מלכתחילה ואחר כך מנסים לאשש או להפריך אותה. אם היא נכונה, מעולה. אם היא לא נכונה, לא נורא, לפחות המדע הרוויח נתונים ומידע חדשים מהניסוי שסתר את הטענה\סברה הקודמת.

בנוסף, תספור כמה פעמים מופיעה המילה "ייתכן" בכתבה. לא זכור לי שנתקלתי במילה זו בקביעות\פסיקות דתיות כלשהן, כאילו שכל מה שכתוב שם מלכתחילה guaranteed כנכון.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

ישן 19-04-2013, 14:31
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אני חושב שמי שמחליט לעטוף את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
אני חושב שמי שמחליט לעטוף את עצמו בשקית ניילון די מביא זאת על עצמו.

אם נתעלם שנייה מהעובדה שזה לא מזיק לאף אחד, עדיין מוסכם שמדובר במעשה מגוחך,אבל עצם זה שזה משך תשומת לב כה רבה מעיד שמדובר בתופעה נדירה.

להבדיל, לא חסרות תופעות מגוחכות בעולם החילוני "הנאור" שמתרחשות באופן שגרתי ושמשום מה מצליחות להתחמק באופן תדיר מהלעג שמגיע להן, כמו למשל ניסיונו של הבחור המוצג להלן ליצור שמורת טבע לכינים על ראשו:

כנ"ל לגבי ניסיונה של הנערה האדמונית והחביבה לשוות לעצמה מראה של ג'ל בליסטי

פה כבר מדובר בטמטום לשמו

ולגבי הזוועה שמוצגת כאן אני חושב שאין צורך להכביר במילים...

ישן 19-04-2013, 15:46
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אהבתי את ההתפתלויות..."

ציטוט:
אהבתי את ההתפתלויות שלך.

אתה החלטת שניתן להשוות את ההתעטפות בניילון ל"תופעות חילוניות". מה שאני עשיתי היה רק להסביר לך שאין קשר בין השניים. בעוד שאף אחד לא "מטיף" לחילונים לעשות פירסינג, לעשות ראסטות או ללכת עם ג'ינס, היה מי שהטיף לקהילה שלמה להתעטף בניילון במטוס (שזה עדיין מגוחך). לכן לא ניתן להשוות בין השניים.

לא חידשתי או ניסיתי לחדש ולו דבר אחד.

היחיד שמתפתל כאן זה אתה.
הפלפול שלך שבו אתה למעשה טוען שבתגובה המקורית שלך:
ציטוט:
אני חושב שמי שמחליט לעטוף את עצמו בשקית ניילון די מביא זאת על עצמו.

התכוונת גם לעניין ההטפה לקהילה שלמה (שגם זה לא נכון, כי ההתעטפות תקפה רק לגבי כהנים, לא שזה הופך את זה לפחות מגוחך) לא היה מבייש תלמיד ישיבה במאה שערים.

לא יעזור לך, בדבריך הנ"ל התכוונת לרמוז שמדובר בתופעה מגוחכת, אני הסכמתי איתך, אך הראיתי שגם בעולם החילוני קיימות תופעות מגוחכות שאף אחד לא רואה זאת לנכון ללעוג להן ומשום מה אתה קפצת כנשוך נחש והתחלת לעסוק בעניין הטפה.
כנראה רוג באמת צדק בטענתו - ניתן להסיק מהאשכול הזה שהפניית המראה כלפי החברה החילונית פגעה ללא מעט אנשים כאן בעצב רגיש...
ישן 17-04-2013, 17:13
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "אופס...לא חשבתי שאני צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
אופס...לא חשבתי שאני צריך לעשות הגהה על הודעה כה קצרה
ובגדול אני נוטה להסכים איתך שיש הרבה אתאיסטים שצריכים דקירה בבלון, למרות שלדעתי (מינוס הקומוניזם כמובן ) אפשר למצוא יותר אמונות ומנהגים מגוחכים כשזה מגיע לדת ולא להיפך...

האתאיזם כשלעצמה איננה אמונה מגוחכת. היא הופך למגוחכת ברגע שהיא מתמלאת זעם דתי צדקני (וקשה להגדיר את הניסיונות לכפות את האמונה הזו על מי שמאמינים באלוהים, תוך שימוש בעלבונות, זלזול ולעיתים קרובות גידופים וקללות כמשהו אחר).

מה שהכי עצוב הוא כמה מעט ידע יש למרבית האתאיסטים הצדקניים, כמה מעט מהם יוכלו לנהל דיון מדעי שיסביר איך נוצר היקום או האדם.... אבל הם מהירים להשתלח במי שמאמינים ביד מכוונת...

ישן 17-04-2013, 16:20
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מדענים סבורים כי על כדור הארץ מתקיימות צורות חיים שונות בממד חדש ובלתי נראה."

"למרות מחקר אינטנסיבי בנושא, אנו עדיין לא יודעים איך נוצר הבוהק הזה על פני האבנים והסלעים. לפי רוב התיאוריות, מדובר בתגובות כימיות שנוצרו במשך אלפי שנים או בתהליכים אקולוגיים שעדיין צריך לזהות אותם.
לפרופ' קרול קלילנד מאוניברסיטת קולורדו יש הצעה אחרת."
פרופ' לפילוסופיה.

אין הסבר להווצרות Desert varnish?
אולי אם היו בודקים בויקיפדיה היו מוצאים.
http://en.wikipedia.org/wiki/Desert_varnish

ביסוס לטענה שלה? אין.
"הרעיון של "ביוספרת צללים" שנוי במחלוקת. "אני חושב שיש סיכוי קלוש מאוד לכך שבמשך 300 שנה של מיקרוביולוגיה לא הצלחנו לגלות אורגניזמים כאלה, גם אם יש להם כביכול מבנה ביוכימי שונה מזה שמוכר לנו כיום", אומר פרופ' צ'רלס קוקל מהמרכז הבריטי לאסטרוביולוגיה באוניברסיטת אדינבורו. "

+ אתאיזם זו לא אמונה. אתה טרול לא מוצלח.

ישן 22-04-2013, 15:25
צלמית המשתמש של y.e.f
  משתמש זכר y.e.f y.e.f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.09
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "א) האתאיזם איננו דת. האתאיזם..."

א)
ציטוט:
"התעלמות מכל סתירה פנימית או חיצונית בדוגמה, תוקפנות כלפי כל מי שלא מאמין כמוך, ניסיון לכפות את דרך החיים שלך על אחרים"

ואתה קורא לי שקרן...

הינה ציטוטים שלי מהאשכול שקישרת :

"אני לא כופה את אורח החיים שלי על אף אחד ואני לא רוצה לכפות את אורח החיים שלי על אף אחד."

"לא אכפת לי מאמונה של איש, אלא אם האמונה הזו כוללת פגיעה באחר."

"אין לי רצון לכפות את אורח החיים שלי."

ב)

זוכר את ההודעה הזו? (הטקסט המודגש הוא ציטוט שלך)
ציטוט:
במקור נכתב על ידי y.e.f
איך זה: "לי אישית, אין שום בעיה עם אמונתו של אדם כל עוד איננו מזיק לאחרים או מנסה לכפות אותה"

מתיישב עם השחתת איברי מין של תינוקות?
זו בערך הפעם הרביעית שאני שואל אותך את השאלה הזו, נסה לא להתחמק כהרגלך.
ישן 22-04-2013, 17:28
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ושוב אתה מתעלם מהעובדה שאין..."

לא מדובר בהשחתה, אתה צודק. מדובר על הליך כירורגי בלתי מזיק (אני מניחה), שאף יעיל במניעת סוגים שונים של מחלות וזיהומים.

זו פעם ראשונה שאני משתתפת בדיון על ברית מילה, לא יודעת אם השאלות הללו עלו כבר ובלי להכנס בכלל לתועלות או לחסרונות, לבעד או נגד ולהיבטים הדתיים - גם התוספתן הוא איבר שתכלס? לא ממש חיוני. הסרתו יעילה במניעתה של דלקת התוספתן. למה לא מסירים אותו לכל תינוק שנולד? כנ"ל לגבי השקדים. אם הייתה מתפרסמת המלצה של המרכז לחקר מחלות ומניעתן - לכרות לכל תינוק נולד את העורלה, התוספתן, השקדים והזרתות הקטנות ברגליים (זה יעיל במניעת דפיקה שלהן ברהיטים)?

ישן 22-04-2013, 18:06
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "לא מדובר בהשחתה, אתה צודק...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MiRi_GrEEn
לא מדובר בהשחתה, אתה צודק. מדובר על הליך כירורגי בלתי מזיק (אני מניחה), שאף יעיל במניעת סוגים שונים של מחלות וזיהומים.

זו פעם ראשונה שאני משתתפת בדיון על ברית מילה, לא יודעת אם השאלות הללו עלו כבר ובלי להכנס בכלל לתועלות או לחסרונות, לבעד או נגד ולהיבטים הדתיים - גם התוספתן הוא איבר שתכלס? לא ממש חיוני. הסרתו יעילה במניעתה של דלקת התוספתן. למה לא מסירים אותו לכל תינוק שנולד? כנ"ל לגבי השקדים. אם הייתה מתפרסמת המלצה של המרכז לחקר מחלות ומניעתן - לכרות לכל תינוק נולד את העורלה, התוספתן, השקדים והזרתות הקטנות ברגליים (זה יעיל במניעת דפיקה שלהן ברהיטים)?

להשוות הסרת עורלה לניתוחים פולשניים מסובכים כמו הסרת תוספתן ושקדים זו כבר אחיזה בקש לדעתי. מה גם שהבסיס לקיום טקס ברית המילה (ואני בטוח שאני לא מחדש לך כאן דבר) הוא לא רפואי תרפיוטי, אלא דתי.
הדבר היחיד שמסוכן בטקס ברית המילה הוא מציצת הדם מהפצע ע"י המוהל, למרות שממה שהבנתי גם בזה סיכויי התינוק להידבק במחלה נמוכים ביותר.
ישן 22-04-2013, 18:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "לא מדובר בהשחתה, אתה צודק...."

מעניין שאת מעלה שתי דוגמאות של אברים שבעבר אכן היו מסירים בסיטונאות. בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת, אם היו מכניסים אותך לניתוח כלשהו, בדרך כלל בדרך כבר היו מסירים את התוספתן. שקדים היו מורידים בכל הזדמנות, כשמישהו רק השתעל. אם תבדקי עם ההורים שלך, תגלי שסביר להניח שלהם הסירו את השקדים ושהם זוכרים איך לכווווולם הסירו את השקדים באותו הזמן.

היום לא עושים זאת יותר. התוספתן איננו "אבר בלי שימוש", בניגוד למה שעדיין מלמדים אותנו בבתי הספר. התוספתן סופח אליו רעלים (ומסיבה זו דלקת התוספתן היא כזו מסוכנת) ומחקרים העלו שהסרת התוספתן בדרך כלל גוררת ירידה בעמידות הגוף למחלות. היום הסרה של התוספתן היא רק... אך ורק... במקרים שבהם יש דלקת. לגבי השקדים - השקדים הם שומרי הסף של הפה. מרבית האיכסה שאת נושמת נעצר על ידי השקדים. הסרה שלהם היא הגדלה של פגיעוּת הגוף למחלות. לכן היום, רק כשהשקדים נפגעים כל כך שהם הופכים משומר לדלת פרוצה מסירים אותם.
עוד פעם - בעבר היו מסירים הן את אלו והן את אלו בכמויות מטורפות.

אם וכאשר תהיה איזושהי עדות לכך שברית מילה פוגעת בבריאות, תהיה סיבה לאסור עליה. עד אז, מדובר בהליך פלסטי, לא ממש כירורגי, שאין לו השפעה ניכרת לכאן או לכאן.

ישן 22-04-2013, 18:55
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אחלה, זאת אומרת שבעבר חשבו..."

ציטוט:
אחלה, זאת אומרת שבעבר חשבו שהאיברים האלה סתם גורמים לצרות ועדיף בלעדיהם...? והיום למדו שלכל חלק בגוף יש תפקיד, גם אם זה לא נראה ככה

תפקידה של העורלה ידוע זה שנים רבות. העורלה מספקת כיסוי לאבר המין הגברי כדי להגן עליו מלכלוך, לשמור על הטמפרטורה שלו ובאופן כללי להקטין את הסיכון לנזק לאבר הרבייה. תפקיד זה הפך מיותר ברגע שהתחלנו ללבוש בגדים ובנקודה זו רק חסרונותיה של העורלה (שהיא אוספת לכלוך למשל) נותרו עימנו. אם תלכי פעם לחוות רכיבה, בקשי מהם שיראו לך איך נראה ה"כיסוי" על אברו של סוס זכר שהם לא ניקו יום או יומיים - מבטיח לך שאת תגידי "ברוך שלא עשני גבר" אחרי זה.

מה שחשוב מבחינתי הוא לא אם להסרת העורלה יש יתרונות רפואיים - הדיעות חלוקות על כך. מה שחשוב מבחינתי הוא שאין נזק בהסרה שלה, וזה די מוכח. מבחינתי ברגע שהסרת העורלה איננה מזיקה - ועל כך יש כמעט קונצנזוס בקהילה הרפואית, לפחות למיטב ידיעתי, הרי שאין מניעה מבחינתי לעשות ברית מילה.

ציטוט:
מה גם, אני מניחה שאז כשכרתו בסיטונאות, עדיין היה אישור של הפציינט... לא היו כורתים בלי הסכמתו... או שכן?

הדברים אז היו שונים למדיי. אז רופאים היו שניים רק לאלוהים ואם עמדת להיכנס לניתוח (נניח, לשם העניין, לתיקון בקע) והרופא אמר לך, "הו, וכיוון שאנחנו כבר פותחים לך את הבטן, אנחנו יכולים לעשות לך טובה ולהסיר לך את התוספתן, כך שלא יהיו לך צרות איתו בעתיד" היית אומרת, "וואלה, שניים במחיר של אחד, בטח, איפה אני חותמת?" הרופאים ידעו הכי טוב, אז אם הם אמרו לך שכדאי לך לעשות משהו, לא התווכחת. עוד פעם, שאלי את ההורים שלך, אני בטוח שהם יזכרו

ישן 22-04-2013, 19:29
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=MiRi_GrEEn]אחלה, זאת..."

ציטוט:
מה שחשוב מבחינתי הוא שאין נזק בהסרה שלה

מן הסתם זה לא הדבר היחיד שמכריע בשאלה האם לבצע פעולה או לא.
אפשר לעשות לך שורה של דברים שיש אפשרות שתתנגד להם בדיעבד, ולא יגרמו לך "נזק".

החל מסימונים שונים על הגוף שלך, דרך הצלת החיים שלך בניגוד מפורש לרצונך ועד לדברים שלא תשמח שיעשו בך גם אם לא ישאירו שום זכר ולא תזכור מהם דבר.

פגיעה באוטונומיה זה נזק (כך אומרים דיני הנזיקין).
אם אנשים אומרים לך שמפריע להם שביצעו שינוי בגוף שלהם, אפילו אם לך זה לא נראה - להגיד שלא נגרם להם נזק רק כי מבחינה רפואית אין בכך בעיה זה פשוט מצחיק.
אני משער שברוב המקרים הטענה כלל אינה רפואית, ולכן התשובה שלך לא רלוונטית.

ישן 30-04-2013, 22:41
צלמית המשתמש של y.e.f

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ועוד דבר- כידוע לך מילה אינה..."

אין קשר לדת כזו או אחרת.
אז המצרים נהגו, אז מה? הם המודל לחיקוי שלך?
זכותו המלאה של כל בן ובת אנוש, שהגיעו לגיל המתאים, לעשות עם גופם ככל העולה על רוחם, מכל סיבה שהיא.
התינוק שלך יסבול אם תחתוך לו את איבר המין, לא להפך.

אם תסביר לו איזה אקט חסכת ממנו ושהשארת לו את הזכות לבחור את עתיד איבר מינו, עוד כשהוא ילד קטן.
כשהוא יבין שאיבר המין שלו, הוא מאה אחוז אופציונלי, שהוא חווה תחושות ששאר החברים שלו יכולים רק לחלום עליהן.
אני בספק אם מישהו כזה יכול לשנוא הורים אחראים כאלה, שבחרו בטובת בנם ולא בגחמות של אנשים אחרים.

למה אתה חושב שהוא יוותר על זה? ועוד בגיל 13, גיל שהדבר היחיד שמעניין את הילדים זה לאונן...
בנוסף אם הוא מתבייש הוא לא חייב לספר על זה לאיש, כידוע, איבר המין לא מחובר למצח.
ועדיין שמורה לו הזכות לעבור ניתוח, פה זה יהיה מבחירה, בהרדמה ועם משככי כאבים.

אגב, לאפשר לילד בן 13 לעבור ניתוח כזה זה ממש חוסר אחריות.
ישן 02-05-2013, 07:16
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני מצפה ממך להוכיח טענה..."

ציטוט:
אם אתה לא מסוגל להוכיח את מה שאתה מאמין בו אז אתה לא פחות מגוחך מהאנשים שאתה לועג להם

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אתה שוב משווה סמנטיקה במקום תוכן.

המילה מאמין יכולה לבוא לפני כל מיני דברים שאינם דומים אחד לשני בשום צורה,
בחלקם הזוי להאמין, בחלקם פחות הזוי. חלקם יותר ודאיים, חלקם פחות.

להמר ולהאמין בהזיות זה דבר אחד,
להמר ולהאמין על הצלחתך במבחן, למשל, זה דבר אחר.

להגיד שהם דומים רק בגלל ההקדמה תוך התעלמות מהמהות ומהסבירות זה מצחיק.

לחשוב על תיאוריה סבירה שתסביר את 9/11 זה בסדר גם בלי הוכחות,
לחשוב על תיאוריות הזויות שיסבירו את 9/11 זה הזוי בגלל תוכן התיאוריה, לא רק בגלל שאין לך הוכחה.

זה שלשניהם לאדם הממוצע אין הוכחות לא אומר בשום צורה שצריך להתייחס לאנשים שחושבים כך ושחושבים אחרת באותה צורה. חלקם הזויים, מאמינים בדברים הזויים, וחלקם חושבים דברים סבירים, שיכולים להיות שגויים.

להאמין שעורלה יכולה להשפיע על הנאה זה לא הזוי, זה לכל היותר לא מבוסס.
להאמין בפיות, שדים, אלים, הוקוס פוקוס, צ'יף שיודע להוריד גשם וכו' זה הזוי במבחן התוכן. זה גם לא מבוסס.

ישן 03-05-2013, 13:16
צלמית המשתמש של y.e.f

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בהתחשב בכך שעיקר הסיפוק מגיע..."

יש הבדל בין סיפוק, להנאה, אתה יודע...

העורלה, היא רקמה עשירה בגופיפי חישה, הריכוז הגבוה ביותר שלהם נמצא בדלתת הפרינולום, גירוי של הגופיפים האלה מתבטא בתחושת עונג.

ככה זה בנרתיק, בדגדגן, בעורלה ובעטרה.

בניגוד אליך אני חקרתי את הנושא, ודיברתי עם אנשים שלמים, שאלתי אותם שאלות וקיבלתי תשובות ובנוסף, לי עצמי, יש שריד של דלתת הפרינולום, אני יודע איזה עונג האזור הזה מפיק.

אין לך מושג על מה אתה מדבר, אתה מוגבל, אף פעם לא חווית את התחושות המדוברות ולעולם לא תחווה.
ההנאה היחידה שאתה מכיר באה מהעטרה הנחותה והמתקרנת שלך, אתה בור מוחלט, אפילו לצלקת שמכסה לך שליש מאיבר המין לא היית מודע ואני לא אהיה מופתע אם גם לה אתה מתכחש.

ואתה בא ואומר, שאני מקשקש בשכל?

אי היכולת שלך להבין שכריתת רקמה מעוצבבת גורמת לאובדן תחושה וכשמדובר בעורלה,
התחושה היא הנאה מינית, היא מגוחכת.

תמשיך להתכחש למציאות ולמלמל "אתאיסטים ג'יהאדיסטים" אל עבר השקיעה.
בזה אתה טוב, ללא ספק.

נערך לאחרונה ע"י y.e.f בתאריך 03-05-2013 בשעה 13:21.
ישן 06-05-2013, 04:07
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "סליחה שאני זה, אבל אני לא..."

היי.
סליחה שאני נדחף אבל כתבתי כבר פעם שיש לי חבר שהתגייר ונימול בגיל די מבוגר והוא אמר לי שאין הבדל משמעותי בהנאה ממין, רק כיוון שאצלו זה נעשה בגיל מאוחר יש לו צלקת.

יש לי עוד חבר שהתגייר לא מזמן אבל הוא נימול כשהיה תינוק.

אני אישית יודע שפה בצרפת נעשו מחקרים מדעיים בנושא וע,כ מילת נשים אסורה ע"פ חוק (וגם אם היא נעשית מחוץ לצרפת החוק תקף ומי שמל קטינה ישפט על כך)
ומילת זכרים מותרת בתנאי שיש את הסכמת 2 ההורים.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 23-04-2013, 10:59
צלמית המשתמש של y.e.f

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ושוב אתה מתעלם מהעובדה שאין..."

שוב לא ענית לי על השאלה...

טוב לבריאות? מה זה, שוקולד מריר?

איפה ההתנגדות שלך לכפייה דתית? איפה ההתנגדות שלך למילת תינוקות?
אתה "נשמע" לא פחות מאשר תומך נלהב בהתעללות הזו.

אין הוכחות לנזק?
כשחותכים לתינוק את איבר המין, לא נגרם נזק?
כשהרקמה המענגת ביותר בגופו של הגבר נזרקת לפח, זה לא נחשב נזק?
כשתינוק נדבק במחלות בעקבות מציצה של איבר מינו, זה לא נחשב נזק?
כשמצלקים שליש מאיבר המין, זה לא נחשב נזק?
כשתינוק מובהל למיון עקב דימום, זה לא נחשב נזק?
כשפוגעים לתינוק ברקמה הספוגית, מה ששם בשאלה את חיי המין שלו, זה לא נחשב לנזק?
כשיש אלף ואחת נזקים אסתטיים, זה גם לא נחשב נזק?

אבל היי, לפחות אין השחתה.
ישן 17-04-2013, 18:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "היא עדיין בגדר תיאוריה. היא..."

הכל בגדר תיאוריה. ברגע שתמצא עובדה אחת שתסתור את התיאוריה, תצטרך להמציא תיאוריה אחרת שתענה על כל העובדות.
בהתחשב בכמות הניסויים והמידע שהצטבר בנושא הזה לאורך השנים, שאף לא אחד מהם סתר את התיאוריה הבסיסית - היא מבוססת כמו תיאורית הכבידה.

ואם תרצה - האבולוציה היא תיאוריה. הנתון שיצורים משתנים ללא הרף הוא עובדה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-04-2013, 18:46
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "כח הכבידה אינו מבוסס? תורת..."

ציטוט:
כח הכבידה אינו מבוסס?

כוח הכבידה מבוסס - מה גורם לו לא מבוסס כלל וכלל. התיאוריה של גרביטונים - חלקיק שאי אפשר להוכיח את קיומו - איננה יותר מציאותית מהתיאוריה שאלוהים קבע שכל עצם ימשוך כל עצם אחר.

ציטוט:
תורת האבולוציה איננה מבוססת?

תורת האבולוציה חסרה תשובה פשוטה לשאלה פשוטה - למה? למה התפתחו החיים כפי שהתפתחו. למה בכלל הכל החל.

ואם כבר למה, אז למה היקום נוצר ואיך?

ציטוט:
חוץ מזה, מי שמאמין בדת איננו חושב שהיא תאורייה לא מבוססת - אלא משוכנע שהיא המדע הכי מדוייק\נכון בעולם וזאת ללא הוכחה אחת.

בדומה לחממיסטים... ולמאמינים במפץ הגדול...

ישן 17-04-2013, 18:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=DeepSpace]כח הכבידה..."

תורת האבולוציה חסרת תשובות להרבה שאלות, והעובדה שאנחנו לא יודעים לא פוסלת אותה מלהיות מאוד מבוססת. אם לא הצלחת למצוא עובדה אחת שתסתור תיאוריה, ולעומת זאת יש מאות אלפי עובדות שתומכות בה הרי שהסטטוס שלה שונה מאוד מאמונה, גם אם לא הצלחת לענות על השאלה למה.

ואגב, שאלת התכלית היא שאלה מאוד אנושית אבל חסרת משמעות. תכלית היא משהו מאוד לא מחוייב המציאות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-04-2013, 19:51
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "כח הכבידה אינו מבוסס? תורת..."

ציטוט:
תורת האבולוציה איננה מבוססת?

אשמח אם חוקר כלשהוא שמתמחה בתורת האבולוציה יסביר איך ביום בהיר אחד, נוצר ההומו ספיינס (שהוא ראשיתו של האדם החושב).

איך זה הגיוני שבשומר העתיקה (ראשית הציוויליזציה המוכרת לנו), הצליחו כבר לפני בערך 6000 שנה, ליצור מבנים בעלי רמת הנדסת אנוש כה גבוהה, שעד היום דרושים לא מעט מהנדסים, אדריכלים, קבלנים, ושאר הירקות על מנת להגיע לרמת דיוק וחוזק דומה (במידה וינסו לשכפל את המבנים).

ואני יכול להמשיך עוד הרבה.

אבל בשורה התחתונה הנקודה שלי היא שאני לא פוסל את האבולוציה, אבל לדעתי מישהו או משהו התערב באמצע מסלול היצירה שלה.

אחרת אין שום הסבר אחר להופעת ההומו ספיינס, ולרמת האינטליגנציה הכה גבוהה שהוא הציג, בכל כך מעט שלבי התפתחות.

ישן 18-04-2013, 10:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "בספר המקורי של דארווין "מוצא..."

ציטוט:
בספר המקורי של דארווין "מוצא המינים" לא היה עיסוק בהתפתחות של בני האדם (מכיוון שהוא חשש מהסערה שהדבר הזה יעורר), מאז תורת האבולוציה עברה הרבה מאוד, ונכתבו מאות ואלפי ספרים, מאמרים ודוקטורטים אודות התפתחות ההומו סאפיינס.

סבבה,
אשמח אם תביא לי קישור לספר כלשהוא (אנגלית גם בסדר)ע"פ קביעתך הנחרצת יצאו "מאות ואלפי ספרים" בנושא...

שמתייחס להופעת ההומו-ספיינס לפני כ300 אלף שנה.

אני בעצמי חקרתי את הנושא לא מעט (כולל קריאת לא מעט עבודות בתחום).

ועדיין אין הסבר מחקרי \ מדעי מבוסס, להופעת אותו מין פורץ דרך.

קוף דמוי אדם, ולא משנה עד כמה הוא נבון - לא יכול יום בהיר אחד להחליט שהוא יודע להצית אש, ולגדל יבולים, ולצוד חיות.

זה פשוט לא מסתדר, זה תהליך אבלוציוני של מאות מליוני שנים, לא של מספר מאות אלפי שנים בודדות.

ישן 18-04-2013, 11:49

בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]בספר המקורי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
סבבה,
אשמח אם תביא לי קישור לספר כלשהוא (אנגלית גם בסדר)ע"פ קביעתך הנחרצת יצאו "מאות ואלפי ספרים" בנושא...

הנה שניים:
http://www.amazon.com/The-Rise-Homo...n/dp/1405152540
http://books.google.co.il/books/abo...WcC&redir_esc=y
תוכל למצוא עוד כמה וכמה פה:
http://www.goodreads.com/shelf/show/human-evolution

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני בעצמי חקרתי את הנושא לא מעט (כולל קריאת לא מעט עבודות בתחום).

ועדיין אין הסבר מחקרי \ מדעי מבוסס, להופעת אותו מין פורץ דרך.

אם קראת בעצמך כמה וכמה עבודות בתחום, איך אתה אומר שאין עבודות כאלה?
לגבי הסבר מלא ומבוסס - זה לא משהו שחסר רק בנוגע לאבולוציה של האדם, אלא משהו שקיים לגבי הרבה סוגיות אבולוציוניות. ככה זה כשאתה חוקר משהו שקרה לפני עשרות אלפי, מאות אלפי ואף מיליוני שנים - צריך להסיק הרבה מאוד ממעט מאוד מידע, ולכן שאלות רבות נשארות פתוחות. זו לא סיבה להניח שהייתה איזו "התערבות חיצונית".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
קוף דמוי אדם, ולא משנה עד כמה הוא נבון - לא יכול יום בהיר אחד להחליט שהוא יודע להצית אש, ולגדל יבולים, ולצוד חיות.

כמו שכבר אמרו לך - זה לא קורה יום בהיר אחד. זה תהליך של אלפי שנים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
זה פשוט לא מסתדר, זה תהליך אבלוציוני של מאות מליוני שנים, לא של מספר מאות אלפי שנים בודדות.

אני סקרן לדעת על סמך איזה מידע אתה עושה את ההערכה הזו שתהליך כזה אמור לקחת מיליוני שנים ולא מאות אלפי שנים. אתה לא יכול סתם לזרוק מספרים מהראש שלך בלי לנמק אותם, ולצפות שמישהו יתייחס לזה ברצינות. זה פשוט לא עובד ככה, כשמדובר בסוגיות מדעיות.

ישן 18-04-2013, 16:14
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 200 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "היא לא. לא טענתי שהאבולוציה..."

ציטוט:
היא לא.
.

צר לי אבל כנראה שאתה ניזון ממקורות שגויים בנושא.
קרא את "מוצא המינים" ותיווכח לגלות שכל מהות הספר היא לענות על השאלה "מדוע בעלי החיים שונים זה מזה ?".

ציטוט:
לא טענתי שהאבולוציה באה לספר את סיפור היווצרות הייקום. אמרתי שמי שדוגל בתיאוריית האבולוציה סביר שידגול בתיאורית המפץ הגדול או בתיאוריה דומה.
.

נניח לצורך הטענה שלך שזה סביר מבחינה סטטיסטית, עדיין אין פירוש הדבר ששני הדברים מתחייבים זה מזה, משום ששתי התיאוריות, כאמור, עוסקות בשתי שאלות שונות לחלוטין.

ציטוט:
כך שבין אם אתה מאמין באבולוציה, בבריאה או בשילוב של השניים- אתה מאמין שהעולם "נוצר פתאום מכלום"
.

פשוט לא נכון. תיאוריית המפץ הגדול לא טוענת להיווצרות היקום יש מאין, אלא טוענת שמקורו בהתרחבות של נקודת אנרגיה דחוסה (לרוב מכונה 'סינגלריטי').
ישן 18-04-2013, 17:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 201 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]היא לא...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
צר לי אבל כנראה שאתה ניזון ממקורות שגויים בנושא.
קרא את "מוצא המינים" ותיווכח לגלות שכל מהות הספר היא לענות על השאלה "מדוע בעלי החיים שונים זה מזה ?".

היא לא="התוספת שלך היא מיסרפרזנטציה של התיאוריה ידידי".
ציטוט:
נניח לצורך הטענה שלך שזה סביר מבחינה סטטיסטית, עדיין אין פירוש הדבר ששני הדברים מתחייבים זה מזה, משום ששתי התיאוריות, כאמור, עוסקות בשתי שאלות שונות לחלוטין.

שום דבר בעולם לא מתחייב לשום דבר. ה"קרב" פה, הוא בגדול בין מי שמאמין במדע באופן אבסולוטי ומי שמאמין בהשגחה באופן אבסולוטי. בלי גוונים של אפור ובלי שילובים של השניים.

ובכלל- אשמח אם תצביע על תיאוריה מדעית שגורסת שהעולם לא החל מכלום.
ציטוט:
פשוט לא נכון. תיאוריית המפץ הגדול לא טוענת להיווצרות היקום יש מאין, אלא טוענת שמקורו בהתרחבות של נקודת אנרגיה דחוסה (לרוב מכונה 'סינגלריטי').

טוב. אז היקום לא התחיל יש מאין אלא מהתרחבות של נקודה מיניאטורית שנוכחותה שוות ערך לכלום. אגב, מאיפה אותה נקודה הגיעה ומה היה לפניה?

אתה נכנס לרזולוציות לא רלוונטיות בדיון שמדבר על רובדים גדולים יותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 17-04-2013, 18:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה בולשיט. אתה מבלבל בין מדע..."

ולכן קיומם של הגרביטונים אינם תיאוריה (Theory) אלא היפותזה (hypothesis). ההבדל ביניהן היא עצמת הממצאים שעומדות מאחוריהן. הסטטוס של הגרביטונים ושל האבולוציה הוא לחלוטין לא אותו סטטוס.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 17-04-2013 בשעה 19:07.
ישן 17-04-2013, 22:10

בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "גולני הגדיר את העניין..."

אז מה המסר שלך למעשה? שצריך להתייחס בכבוד לאמונות של אנשים אחרים?
אני סקרן - זה תקף גם לגבי כל האמונות? מה לגבי אדם שמאמין שהחתול שלו ברא את העולם, והוא צריך להקריב לו קורבנות כל ערב, כדי שלא ישנה את דעתו? גם לו אסור להגיד שום דבר לגבי האמונה שלו?
מה לגבי מישהו שמאמין שכל מה שכתוב בהארי פוטר זו אמת לאמיתה, ושואל אותך למה לדעתך הוא עוד לא קיבל את המכתב שמזמין אותו ללמוד בהוגוורטס? גם לאמונות שלו אתה תתייחס בכבוד?

אני לא אומר שצריך לנהוג באנשים בחוסר כבוד. כל עוד אדם לא עשה שום דבר רע לאף אחד, מגיע לו שיכבדו אותו, אבל להעביר ביקורת על אמונות של אנשים אחרים זה בהחלט לגיטימי.

ישן 17-04-2013, 23:11
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 241 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אז מה המסר שלך למעשה? שצריך..."

ראשית, אני מאמין שלכל האמונות ראוי להתייחס בכבוד כל זמן שאינם פוגעות באחרים ואין כופות עצמן. זו הרי הסיבה שהתחלתי את כל האשכול הזה מלכתחילה - לא כדי לתקוף את האתאיזם אלא את אותם האנשים שרוצים לכפות את האתאיזם על אחרים או שמזלזלים ומעליבים את אלו שאינם אתאיסטים. מסיבה זו, בהתחשב בעובדה שהקרבת קורבנות היא פוגעות (בקורבנות) הרי שאתנגד בכל תוקף לסגידה לחתול אם היא כוללת הקרבת קורבנות.

לגבי מישהו שמאמין בהארי פוטר (דוגמא מעניינת דרך אגב) - אתייחס אליו בכבוד, אשאל אותו אם יש למשפחתו היסטוריה של קסם (דומני שהקסם עובר בירושה) ואגיד לו לא לאבד תקווה.
אני מתייחס בדיוק כך לאנשים דתיים התוהים אם ילכו אחרי מותם לגן העדן...

כשאתה מעביר ביקורת, זה עניין אחד. כשאתה מזלזל ופוגע ללא הצדקה של ממש (ובטח כשאמונותיך לא הרבה יותר מעוגנות במציאות), מגיע לך לקבל בדיוק את אותו היחס, לא כך? אשכולות כפי שעלו פה בשבועיים האחרונים בהחלט קרובים יותר לאחרון מאשר לראשון ועל כך קבילתי.

ישן 18-04-2013, 10:35

בתגובה להודעה מספר 244 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ראשית, אני מאמין שלכל האמונות..."

תראה, איך שאני רואה את זה לדתות אין רגשות, ולכן לא צריך לחשוש מלפגוע ברגשות הדת. לאנשים לעומת זאת יש רגשות ואדם טוב ישאף שלא לפגוע ברגשותיו של אדם אחר.
במקרים מסוימים זה אכן לא לעניין להתייחס בזלזול לרעיונות דתיים, אבל זה לא בגלל שאותם רעיונות אינם מגוחכים (כי בוא נודה על האמת - להאמין בזה שאתה הולך לקבל מכתב שמזמן אותן להוגוורטס זה די מגוחך), אלא משום שאתה לא רוצה לפגוע ברגשותיהם של האנשים שמאמינים בהם.
אי לכך כשאתה רואה אדם שצוחק על חרדי שעטף את עצמו בשקית ניילון במטוס, אל תגיד לו "המדע לא מבוסס יותר מהרעיון ששקיות ניילון מגינות מטומאה" (כי זה לא נכון), אמור לו "האדם הזה לא עשה לך שום רע, וזה לא לעניין שאתה פוגע בו רק משום שאתה לא מאמין במה שהוא מאמין".

ישן 18-04-2013, 16:05
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 245 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "תראה, איך שאני רואה את זה..."

ציטוט:
תראה, איך שאני רואה את זה לדתות אין רגשות, ולכן לא צריך לחשוש מלפגוע ברגשות הדת. לאנשים לעומת זאת יש רגשות ואדם טוב ישאף שלא לפגוע ברגשותיו של אדם אחר.

סמנטיקה ותו לא. הרי ברור לך שלא אכפת לי מה "דת" מרגישה אלא מה מרגישים אלו שמאמינים בה.

ציטוט:
במקרים מסוימים זה אכן לא לעניין להתייחס בזלזול לרעיונות דתיים, אבל זה לא בגלל שאותם רעיונות אינם מגוחכים (כי בוא נודה על האמת - להאמין בזה שאתה הולך לקבל מכתב שמזמן אותן להוגוורטס זה די מגוחך), אלא משום שאתה לא רוצה לפגוע ברגשותיהם של האנשים שמאמינים בהם.

גם להאמין שכל היקום האדיר שאנחנו חיים בו, אלפי גלקסיות, מספר בלתי נתפס של כוכבים, מרחב כה עצום, הכל היה נקודה קטנטנה אחת, הזמן לא זז, ואז לפתע, הכל התפוצץ, וכל זה סתם ככה,בלי סיבה, זה די מגוחך
דומני שזה היה פסקל שאמר "אם זה לא היה אבסורדי, זה לא היה דורש אמונה".
זה לא משנה אם אמונה היא מגוחכת או לא (כי ב99.9% מהמקרים, היא כן). אם אדם מתחיל לפגוע באחרים בגלל אמונתם, מגיע לו לחטוף בדיוק אותו היחס.

ציטוט:
אי לכך כשאתה רואה אדם שצוחק על חרדי שעטף את עצמו בשקית ניילון במטוס, אל תגיד לו "המדע לא מבוסס יותר מהרעיון ששקיות ניילון מגינות מטומאה" (כי זה לא נכון), אמור לו "האדם הזה לא עשה לך שום רע, וזה לא לעניין שאתה פוגע בו רק משום שאתה לא מאמין במה שהוא מאמין".

לא אמרתי שמדע לא יותר מבוסס (שים לב לתגובתי לביטיס). אמרתי שהאמונות של אותם המזלזלים לא יותר מבוססות, גם אם הם מאמינים במדע... ההבדל איננו סמנטי.

ישן 18-04-2013, 18:21
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 246 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]תראה, איך..."

ציטוט:
גם להאמין שכל היקום האדיר שאנחנו חיים בו, אלפי גלקסיות, מספר בלתי נתפס של כוכבים, מרחב כה עצום, הכל היה נקודה קטנטנה אחת, הזמן לא זז, ואז לפתע, הכל התפוצץ, וכל זה סתם ככה,בלי סיבה, זה די מגוחך
.

ההתייחסות שלך לתיאוריית ה'מפץ הגדול' צריכה להפריד בין שני דברים:
1) השאלה לגבי מקור הזמן, שלגביה אין כרגע שום תשובה מניחה את הדעת, וזאת למרות העובדה שלרוב מיוחס הדבר, ללא היגיון רב יש לציין (וכאן אני כמובן מסכים איתך), למפץ הגדול.
2) התרחבות מהירה מאוד (התיאור של "פיצוץ" לא מדוייק) של נקודת אנרגיה דחוסה, שהואטה משמעותית לאחר מכן והובילה בסופו של דבר לצורתו של היקום כפי שאנו מכירים אותו כיום. פה דווקא אין שוב דבר מגוחך, משום שזה מסביר טוב מאוד את הסיבה להימצאותה של קרינת הרקע הקוסמית בכל מקום ביקום וגם את הסיבה לכך שהיקום ממשיך להתרחב.
דווקא בנקודה הזו, הניסיון לשים את ה"רעיון חילוני" של המפץ הגדול על אותה סקאלה עם הרעיון הדתי חסר הבסיס ש"god did it", לא נוחל הצלחה מרובה.
ישן 18-04-2013, 16:11
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 251 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "זה כי הוא התחתן עם גויה וברח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gumble
זה כי הוא התחתן עם גויה וברח מישראל

כלומר - אין לך טיעון טוב לסתור את הנקודה שלי אז כל מה שאתה יכול לעשות זה לרדת לפסים אישיים.

א) אם אתה לא דתי ולא שפוט של הדת, למה אכפת לך שאישתי גויה?
ב) אתה רוצה לבדוק את העובדות לגבי "ברח מישראל"?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gumble
הוא חייב באיזה דרך להצדיק את יהדותו.

בהתחשב בכך שאני לא ממש מאמין ביהדות, לא ברור לי על מה אתה מדבר

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gumble
והוא העושה את זה ע"י הגנה על דתיים ועל דרך חייהם חסרת ההגיון.

איפה הגנתי על הדתיים?
אני כתמיד נאבק בכל כפייה שהיא, אתאיסטית או דתית. אני לא לוקח צד, לא אומר מי צודק, אפילו לא שוטח את אמונתי שלי. אני בסה"כ שם לכם מראה מול הפרצוף... ובהתחשב בתגובות הנזעמות של האתאיסטים הג'יהאדיסטים של הפורום, הייתי אומר שהמבט במראה לא ממש נעים להם.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 18-04-2013 בשעה 16:26.
ישן 18-04-2013, 22:56
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מדענים סבורים כי על כדור הארץ מתקיימות צורות חיים שונות בממד חדש ובלתי נראה."

רק רוצה להבהיר כמה נקודות:
* הכתבה המגוחכת ששמת לא קשורה לשום דבר שנכתב כאן. לא ברור לי הקישור שעשית במוח שלך שגרם לך לשים את הפוסטר הנ"ל.
* אין קשר בין אתאיזם לתאוריית המפץ הגדול.
* הפוסטר נועד להגחיך את התאוריה הכי סבירה שקיימת היום להיווצרות העולם. בהיעדר אף תאוריה הגיונית יותר [שאני שמעתי], אין סיבה לעשות את זה. והבדיחה על חשבונך. או על חשבון האנושות.

האם מישהו מסוגל לעלות בדעתו שיום אחד יהיה הסבר פשוט, נתפס, מובן, בלי שאלות נוספות, בעבור היווצרות העולם?
לא יודע. כנראה שלא.
תמיד תוכל לשים את ההסברים ללעג, כי אף פעם לא תמצא הסבר שלא יעלה שאלות נוספות, כי טבעו של ההסבר להיות מעגלי.
אבל יכול להיות שאני טועה, כמו שבעבר טעו חכמים ממני בדברים שמובנים לנו היום.
בוא ותציע רעיונות שיתרמו למדע, במקום לשבת ולאונן על כמה שהמדע לא יודע לענות על הכל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.47 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר