לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2013, 12:15
  משתמש זכר PPF PPF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.07
שלח הודעה דרך ICQ אל PPF Follow me...
שאלה דיון | שוקל לעבור ל-MAC

שלום,
לאחר שנים רבות של שימוש במערכות ההפעלה של מיקרוסופט (החל מווינדוס 95 ועד חלונות 8 העכשווית) והרכבת מפרטים שונים של לא מעט מחשבים בשבילי ובשביל חברים אני שוקל לעבור למתחרה הלא היא אפל.
אפשר לומר שבעצם נולדתי עם מקלדת ועכבר ביד וגדלתי לתוך העולם הזה. ביליתי לא מעט שעות מול המחשב ולמדתי עד היום הרבה מאוד על התחום.
המחשבה לעבור למתחרה התחילה לאחר שימוש של כחצי שנה בערך באייפון 4S. הייתי חשוף אל המוצרים של אפל הרבה לפני אבל לא בשימוש אלא יותר בכיוון של התנסות קצרה ולא יותר מכך.
לאחר כחצי שנה של שימוש באייפון 4S התחלתי להסתקרן לגבי מוצרים נוספים שלהם (בעיקר ה-iMac).
התאהבתי בעיקר בפשטות של המערכת הפעלה והביצועים הנפלאים (למרות החומרה הסבירה יחסית לעומת המתחרות). הרעיון של "הגן הסגור" משך אותי מאוד, לקנות מוצר גמור שפותח ונבנה בקפידה לאחר אלפי שעות של טסטים.
אני זוכר שלפני כשנה וחצי בערך השתמשתי ב-iMac של בן דוד שלי שנקנה ב-2008 ונדהמתי מהביצועים המרשימים של המחשב שהיה נחשב ענתיקה במונחים טכנולוגיים. כמובן שאין מילים על העיצוב המדהים והחוטים ש"נעלמו" (אצלי יש כל כך הרבה חוטים שזה בלתי נסבל).
רציתי לשמוע חוות דעת שלכם ושל אנשים שביצוע את המעבר למחשבים של אפל.
בברכה,
עדן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-04-2013, 15:49
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "דיון | שוקל לעבור ל-MAC"

הסרבול הפיזי של הכבלים אכן לא נח בעליל, אך חוסר השליטה שיש לך על מה שיש במחשב, על מה להתקין ומה לא לחבר. השליטה שיש לגוף זר עליך! עוד יותר לא נח.

תקנה טלפון שמריץ אנדרואיד (רצוי לא של סמסונג, כי התשינויים והתוספות שלהם יצרו באגים שאין במקור), השתמש בו תקופה, ותתקין לינוקס!
אגב, אתה יכול להתקין לינוקס גם בלי להתנסות קודם בטלפון שמבוסס עליו
למיטב זכרוני, בעשור האחרון מקינטוש גם מבוסס על גרעין דמוי יוניקס (Free BSD, למיטב זכרוני), כך שבבסיסו ויציבותו, הוא דומה ללינוקס.

יתרון נוסף הוא, שעבור לינוקס אתה לא צריך לרכוש מחשב יחודי, אתה יכול להתקין הפצת לינוקס כלשהי, במקביל ל-Windows, ובוודאי שאתה לא כבול לגחמותיה של אף חברה שתשלוט לך בתוכנה או בחומרה.

פיתוח, שירות,יעוץ והדרכה.

ישן 19-04-2013, 10:04
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "לפי מה שאני מבין ממך יש לך..."

אני רק יודע מה שאני רואה. בעבודה שלי, יש כמה חובבי אפל, כמוך. קונים כל מוצר נגוס שהם מייצרים.

כמות הפעמים שיצא לי לראות אותם נאבקים במחשב כדי לבצע משימות פשוטות - גדולה מאוד. יותר גדולה מכמות הפעמים שראיתי אנשים עושים זאת בעולם של מיקרוסופט (וחלונות היא מערכת מאוד לא ידידותית להרבה דברים...). נכון, מיקרוסופט התעלתה עליהם עם הממשק המזעזע של חלונות 8, אבל זה עדיין לא אומר שמק עדיף על חלונות XP או לינוקס.

אשר לאנדרואיד, שאתה מקפיד להזכיר שוב ושוב ככביכול נחות יחסית ל iOS הזה שלך... העובדה היא שעל כל אייפון נמכרים בעולם כמה אנדרואידים... וכולם מכירים את שתי האפשרויות. זאת עובדה, לא השערה/מה שהייתי שרוצה שיהיה. אלא המציאות.

זה לא מוצר פרימיום. זה בעיקר מוצר לפרייארים. אותיות דומות, but not the same thing.

קיצר, תקנה, ו"תהנה" תחזור לספר לנו איך היה.

נ.ב. אפשר לגנוב את המוצר הזה בדיוק כמו את חלונות, והוא רץ גם על x86 כיום. ובכל זאת אתה לא רואה אנשים שגונבים אותו כמו שגונבים את חלונות. למרות שהעלות לגנב היא זהה - 0 ש"ח. כנראה שרוב האנשים לא חושבים שזה 'פרימיום'... אז נכון, אתה יכול לטעון ש"רוב האנשים טפשים ולא יודעים מה טוב"... אך אם תסתכל על הקהל האופייני שקונה אייפון (להוציא את אלה שקונים בגלל העיצוב החיצוני שלו - עיצוב לא מראה כמה המערכת טובה, תסכים איתי...), תגלה שבד"כ דווקא הם אלה שלא מצליחים להתמודד עם מערכת שיש בה יותר אפשרויות (ואז אולי הם הטפשים...?)
ישן 20-04-2013, 19:17

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "העובדה שעל כל אייפון נמכרים..."

אם אתה רוצה לשקר לעצמך רק כדי להצדיק את ההחלטה שלך, זה עניין שלך... אבל גם כשיצא הגלקסי 2, שהיה יקר יותר מהאייפון, אנשים קנו אותו בכל זאת. זאת גם עובדה, לא משאלת-לב שלי.

שמת לב שהכתבה שלך מדברת על נתוני מכירות *בארה"ב* בלבד?

אני דיברתי על כל העולם. ארה"ב מהווה חלק קטן, יחסית, משוק הסמארטפונים (וה-PC-ים).

ברשותך, גרף אמיתי, המשקלל לא רק את האמריקאים :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מהגרף אתה למד שאנדרואיד עקף את iOS כבר לפני שלוש שנים, ולא רק זאת... אנדרואיד רק גדל מאז, ו iOS נשאר פחות או יותר במקום - יש עליות קטנות כל פעם שאפל מוציאה גירסה חדשה של המכשיר, בגלל כל הטמבלים שצריכים את "ההכי חדש" כי יש בו עוד 1 מגה פיקסל (אך עדיין לא הגיעו, משום מה, לרזולוציות שהיו בטלפונים אחרים עוד לפני צאת האייפון הראשון!) - אבל באופן כללי, הם מדשדשים באותה נקודה כבר שלוש שנים.

הנה איך מתנהג אמריקאי ממוצע שהוא קונה משהו, שתבין למה שם אפל מצליחה יותר:

בארה"ב גם לא צריך תמיכה בעברית או בשפות אחרות הנכתבות מימין לשמאל.

נו, עברת כבר למק?
ישן 23-04-2013, 01:35
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "העובדה שעל כל אייפון נמכרים..."

א, אנדרואיד זה חיקוי אייפון? גרמת לאיש זקן לצחוק חחח.
אייפון זה הבלוף הכי גדול בהיסטוריה של הניידים במחירים שהיו לו ובמחיר שלו היום ומה שהוא נותן בחומרה זה בדיחה עצובה.

ב, אם אתה מבסס את זה על המשפט בארה"ב צא מהסרט שסמסונג עברו על החוק, כי בכל מקום אחר בעולם חוץ מארה"ב התביעה הזאת הייתה מבוטלת והיו זורקים את אפל מיד החוצה מבית המשפט,כי אפל גנבה בעצמה פטנטים של קוד פתוח ותוכנות שהם דחו בטיעון שהתוכנה לא עוברת qa ואחרי זמן איקס שיחררו תוכנה כזאת משלהם אחרי שאותו תכנת עם הראיון והתוכנה שילם להם 100$ על בדיקה לאישור התוכנה שלו, ובית המשפט בארה"ב "שכח" לומר לציבור בארה"ב את הדברים האלה מסיבה ברורה. התרגילים של אפל ידועים וכותבים ובודקים של התוכנות נזהרים מאפל ובכל קורס מלמדים את התרגילים האלה של אפל.

המוצרים של ms לפחות עוד עובדים באופן כזה או אחר,אבל אלא של אפל הם אסון מוחלט.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 23-04-2013 בשעה 01:45.
ישן 22-04-2013, 08:03
צלמית המשתמש של wolf
  משתמש זכר wolf wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל wolf שלח הודעה דרך MSN אל wolf
ממה שאני חוויתי, לעולם אבל לעולם אני לא אחזור לאפל

אני לפני כמה שנים נפלתי בפח הזה שאפל טמנו לי ותאמין לי נפלתי בפח דרך הבאזז והשיווק שלה בעיקר
רכשתי את ה 3G, אין ספק שמבחינת גימור ועיצוב ממשק משתמש זה נראה טוב, מעבר לזה הכל רקוב, פעולות פשוטות שרציתי לעשות היו נעולות, להחליף צלצול שזה היה לגיטימי לגמרי היה פשוט סיוט, אתה מרגיש שאתה לא יכול לנצל את המכשיר, עברו כמה שנים וחבר אמר לי שב MACBOOK יש פחות הגבלות, וגם הוא לא אוהב את המגבלות של אייפון, אם הזמן שעבר כמה חברים קנו מק, לא עברו כמה חודשים וישר פנו אלי שיש בעיות בעברית בוורד והם שרפו יותר זמן לנסות לסדר שם עברית, להתקין פרלל ועוד קשקושים וגם אז העברית עבדה בצורה נכה.. בעבודה שלי קבלו מתנה IMAC שהיה עם איזה גרסא 10.X שקר כל שהוא וראו אצל מישהוא שעשה מצגת ב Keynote מצגת מונפשת שמאוד התלהבו, רצו לקנות גם את KEYNOTE וגילו שהם לא יכולים לקנות להתקין כי המערכת הפעלה שלהם לא מספיק עדכנית, והקטע הכי עצוב שהם לא יכלו לשדרג מערכת הפעלה כי המחשב בדיעבד ישן מידי, וזה קשקוש אחד גדול! המחשב היה מריץ את זה והיה עובד חלק! זה חלק מהמשטר הדיקטטורי שלהם להגביל משתמשים כדי שתשלם להם כסף ותשתדרג.. זה גם מזכיר לי שעדכנתי גרסא לאייפון 3G המכשיר הם הורידו לי מהירות CPU ולא נתנו לי אפשרות לחזור גרסא קודמת, אם הייתי חוזר לגרסא קודמת לפחות הפלאפון היה עוד איכשהוא עובד..

אני לא אגיד במילים מה אני חושב עליהם אם כי אתה בטח יכול לקרוא את ההרגשה שלי בין השורות..

ישן 23-04-2013, 05:02

זה ברור מאליו שמכשירי אנדרואיד יימכרו יותר מהסיבה הפשוטה שהם יותר זולים וכל יצרנית מוציאה כל שני וחמישי מכשיר חדש. או מגדילה את המסך בעוד אינץ (אהמ אהמ סמסונג).
אף חברה לא הצליחה להציג נתוני מכירות מרשימים כמו אפל של האיפון, מכשיר אחד! לא ליין של מכשירים אלא אחד בלבד שכל שנה זוכה לשדרוג.
זה ברור שהצרכנים באמריקה ״משוגעים״ אבל למה הם לא ״עפים״ ככה בתור לחנויות לקנות גלקסי? לא סתם האייפון והאייפד זכו להצלחה אדירה (זה לא רק שיווק מוצלח) זה פשוט מכשיר שעובד מצוין. נכון אמנם יש הגבלות כאלה ואחרות אבל אפשר ״להחליק״ על זה. בתור אחד שהשתמש באנרואיד במשך 3 חודשים באטריקס 2 (שכיום העברתי אותו לבן משפחה ושדרגתי את הגירסא לICS) זה פשוט מערכת הפעלה זוועה ושלא לדבר בכלל על המכשיר. גם בנקסוס 4 של חבר השתמשתי וכמובן שהוא טוב יותר מהאטריקס אבל עדיין אין מה להשוות לאייפון. הוא לא נוח וכדי לעשות פעולות פשוטות לוקח שעה.

ל-linuxboot:
לא משנה כמה חברות ייכנסו עם ניידים וטאבלטים לשוק האמריקאי אף אחת מהן לא תצליח ״לנגוס״ כל כך במכירות של אפל. מוצר מצליח לא מחליפים כל כך מהר.
א. האייפון זה בלוף? אתה מסתכל על החומרה? זה רק מוכיח לי שאני צודק. מה אכפת לי מהחומרה כל עוד המכשיר עובד מצויין. עשו השווה של פעולות נפוצות שעושים בניידים בין אייפון 4s מול גלקסי 3 שחזק ממנו בחומרה ונחש מה היו התוצאות?
ב. אני לא מבסס כלום על המשפט של אפל מול סמסונג ובכלל לא חשבתי על זה. ברור לי שאם המשפט מתבצע מחוץ לשטח ארהב התוצאות היו שונות. אבל אין לי שום ספק הגלקסי 1 דומה מידי לאייפון וגם ה2. יש פה סוג של העתקה - עובדה לפני האייפון הראשון לא היה בכלל שמועות על גלקסי. כל היצרניות פשוט רצו לרכב על ההצלחה של אפל. שאותו דבר בדיוק הם עשו עם האייפד.

ישן 23-04-2013, 11:24
צלמית המשתמש של wolf
  משתמש זכר wolf wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל wolf שלח הודעה דרך MSN אל wolf
אאאא הבט,
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "זה ברור מאליו שמכשירי..."

מאז ה keynote של האייפון 5 היה אפשר להבחין בירידה החדה שלהם, מאז שסטיב גובס הלך, החברה מתדרדרת יום יום שעה שעה, דוגמא מעולה לכך, בכל הבלוגים ברשת, טים קוק ציין שהם מכפילים את הסודיות שלהם, בעוד שבכל הבלוגים כבר ידעו את כל המפרט, וכל האירוע שלהם היה משעמם כל כך, כל הדיווחים היו אמיתיים וגם כי הם לא באמת חדשו שום דבר שלא ראינו בשוק, LTE? נו באמת..

מה שעוד הוא אמר שלאייפד יש 68% נתח שוק בהשוואה לאחרים שהם שזה 32%, אבל מה שהאדון הנכבד לא אמר, שהאייפד יצא היה להם נתח שוק של 98% שהיה ענק! אז עכשיו שיש לאייפד נתח שוק של 68% זה לא כזה טוב, אלו מסוג הדברים שלא תראה את אפל מדברת עליהם בעוד שנה
זה מה שהם בידיוק עשו ב 2010 הם רק דברו על כמה נתח שוק יש להם על פני אנדרואיד, אתה מוזמן לחפש ביוטיוב את ה keynote, סטיב גם דיבר על כמה אקטיבציות יש לאייפון על פני אנדרואיד, ככה גם היה על lion לבין windows 7.. הם רק מראים מה שאתה רוצה שתאמין,
מה עוד היה פאדיחה רצינית באירוע שלהם שאמרו שהאייפון הוא הטלפון הכי דק בעולם שנמדד על 7.6 ממ, בעוד שמוטורולה רייזר היה 7.1..

צעד מהפכני שהם עשו היה בגודל המסך, הם העלו את ה ל 4 אינץ, בעוד שהם אמרו שאיך שאתה מחזיק את המכשיר הוא מרגיש נוח ביד ושהם ישארו אם גודל מסך סטנדרטי, עכשיו פתאום הם האלו ל 4 וזה דיי מצחיק שהם לא עומדים במילה שלהם, והמשמעות של שינוי מסך בעיקר הגודל מסך בא ונותן נפילה חזקה יותר באשר על ה inconsistency (חוסר עקביות) אם אתה מדבר על נוחיות שים לב שבאנדרואיד יש לך מכל מקום את הכפתור back ואתה תמיד יכול לחזור שלב אחד אחורה לא משנה איפה אתה נמצא בעוד שבאייפון אתה צריך להתרוצץ בכל אפליקציה לחפש את הכפתור שהמפתח החליט לשים אותו אם זה פעם למעלה פעם למטה פעם בצד, אלוהים יודע כדי לחזור שלב אחד אחורה, ועכשיו שהמסך עלה גבוה והכפתור חזרה הוא גבוה זה נוגד את הנוחות שהם מציינים
כל זה באשר לנתח שוק ונוחיות

עכשיו שלא תבין לא נכון, אני לא גוגל\סמסונג פאן בוי בכלל, כל אחד היא תאגיד שדואגת לעצמה, יש כמה דוגמאות גם על סמסונג שהיא משחקת משחק לא יפה שהיא מתרחקת מגוגל ובונה לעצמה מעין ecosystem ובזה שהיא לא משחררת את הקוד מקור שלה למפתחים כי הם יודעים ידוע היטב שייצרו רומים איכותיים יותר אבל זה לא העניין פה.. ובתור משתמש צריך לדעת לאן ללכת כדי לסבול כמה שפחות

אם אתה מדבר על משפטים ופטנטים, המון פיצ'רים שלא היו קיימים ב IOS וכן היו באנדרואיד כמו המסך שנפתח מלמעלה (Notification bar) או בפס נגן המוזיקה שאפשר פשוט להקליק בכל שלב והנקודה תקפוץ לאיזור שרצית (שאגב יש את זה רק עכשיו באייפון 5).. אבל אלו דברים שוליים שלא על פי הם אני יקבע עם מי ללכת, שורה תחתונה כמו שאמרתי בתגובה לפני, המוצר יעבוד עד שהם יחליטו לבעוט בך ולגרום לך לקנות משהוא חדש יותר בכוח.. בכל מקרה אם אתה להוט ללכת על אפל, תלך, תרגיש את החוויה והגן הנעול, אם זה יציק לך תעבור, אם לא תשאר..

ישן 23-04-2013, 13:10

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "זה ברור מאליו שמכשירי..."

א, כיצד נפלת עכשיו בטיעון שלך... האייפון 4 היה בשוק ואחרי שמועות שה5 יצא הם הוציאו לשוק רק את ה 4s עם "קצת" שיפורים בדיוק מה שרשמת על האנרואיד... עם הבדל אחד שהמחיר שלו היה יקר יותר בהרבה ממכשירי האנדרואיד שיותר טובים ממנו בחומרה ובמערכת הפעלה.
ב, המבדקים מראים בדיוק הפוך שהאייפון נופל מגלקסי בכל התחומים ככה שתספר סיפורים לסבתא.
ג, היתרון היחיד ושוב היחיד שיש לאפל על האנדרואיד זה הבדיקות של התוכנות שלהם, שהם בודקים כל תוכנה שביקשו להכניס לחנות שלהם וזה עולה כסף בניגוד לאנדרואיד, מה שלא קיים באנדרואיד. אותם חברה מאפל אגב גם גונבים תוכנות בשם אפל ממפתחים או חברות פיתוח של תוכנה שביקשו להכניס לחנות של אפל תוכנות שונות וזה בלי לדבר על גניבה של פטנטים מהקוד הפתוח ולרשום את זה על שם אפל הנהדרת שלך.
ד, האייפון חמש החדש יותר טוב מהסמסונג האחרון בדבר אחד בלבד שהוא עם ציפוי יותר חזק וזהו,אבל בכל שאר התחומים הוא נופל מהמוצר של סמסונג באופן ברור.

אתה רוצה להצדיק את הרכישה של האייפון או מוצר אפל אחר תגיד שאתה אחד החסידים של אפל ולך תקנה לך מחשב ונייד של אפל ותשלם על זבל שאבן יותר ממנו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-04-2013, 01:58

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "א, כיצד נפלת עכשיו בטיעון..."

א. אולי אתה צודק שהשיפורים לא היו גדולים אך זה לא מנע ממנו לשבור שיאי מכירות. שוב אתה מדבר על חומרה שזה לא הhighlight באפל ומי אמר שהמערכת הפעלה של אנדרואיד טובה יותר? בולשיט. בגדול זה עניין של טעם אבל המערכת הפעלה אנדרואיד זוועתית.
ב. כדאי שתחפש בגוגל לפני שאני ילך לסבתא https://www.google.co.il/search?q=i...LMouT0AWL1oGAAw
שים לב שהדגש הוא על ביצועים בפועל ולא נתוני חומרה יבשים ו/או מבחני ביצועים סינתטיים.
ג. פה כבר נראה לי התחלת להפעיל את הדימיון שלך. ויודע מה גם אם אפל גונבת פטנטים ממפתחים ומשתמשת בהם - מה לעזאזל אכפת לצרכן מזה? למה למישהו הקונים היה אכפת שסמסונג העתיקה מאפל?
ד. אל תשווה את הגלקסי האחרון לאייפון 5 תשווה אותו לאייפון הבא שיצא. ואם כבר מדברים עליו... מה זה לעזאזל השדרוג המפלצחימ(והעוקב) הזה של המסך? סמסונג כבר לא יודעים מה אפשר עוד להגדיל. זו הייתה אחת ההשקות הגרועות שלהם.

האמת שאני לא מחפש הצדקה וסתם נגרר לדיון ארוך מידי אבל יש לך אנטי לאפל ורואים את זה. אני לפחות ניסיתי אנדרואיד למשך 3 חודשים כדי להתנסות בה (אחת הרכישות הגרועות שלי) והמוצרים שלהם מאוד רחוקים מזבל. אם המוצרים שלהם זבל אז אין לי מילה לתאר את המוצרים של סמסונג וכל שאר יצרניות הזבלדרויד.

ישן 24-04-2013, 23:20

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "א. אולי אתה צודק שהשיפורים לא..."

מה שרשמתי לך על היתרון היחיד של ה ios על האנדרואיד מבוסס על לימודים של הייטק ואנשי מקצוע שעובדים בתחום ולא על גוף מחקר שאין לו אמינות בגרוש ושוב חוץ מהבדיקות תוכנה של אפל להוציא את הפשלה של ה gps שלהם שאמר לאנשים לנסוע לים/נהר אין להם שום יתרון על הטלפונים של האנדאוריד בכלל וצא מהסרט הזה.
שימי גם צודק לגבי האחוזים של ios בשוק ואתה טועה.

בלי מחלקת הבדיקות של אפל לא נשאר לאפל היום כלום לתת פייט לסמסונג ורק החסידים של אפל מחזיקים אותה וגם הם נוטשים אותה עם כל שנה שעוברת עד שאפל יגיעו למצב הרע של נוקיה בקצב הזה.

ישן 25-04-2013, 05:17

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אתה כותב דברים ממש מוזרים...."

א. העיתון מיום ראשון.
ב. לא אמרתי שאין לי חשק להתעסק עם זה. סביר להניח שגם אחרי שיהיה לי מק אני ישתמש בווינדוס לצרכים מסוימים. העניין הוא שאני רוצה להכיר משהו חדש. בן דוד שלי למשל (הייטיקיסט במקצועו) עובד עם מחשבים מגיל מאוד צעיר (כיום הוא בן 36) ומאז שהוא עבר למק (משנת 2006 בערך) הוא לא מפסיק לשבח את המחשב/os x. הוא אמר לי משפט ששמעתי די הרבה ״when you go mac, you never go back".
ושאמרתי הרעיון של הגן סגור משך אותי התכוונתי שאני רוצה פשוט לחבר ולהשתמש במחשב בלי הרבה תקלות. אחרי חווית השימוש באייפון לעומת מכשירים קודמים החלטתי לנסות גם את המחשבים שלהם. זה ידוע גם שאחוז התקלות במק הוא הנמוך ביותר.
ג. אני עדיין לא מצליח להבין אנשים שחושבים שהמכשירים של סמסונג טובים יותר. הם מוציאים מכשירים בתדירות גבוהה מאשר אפל. המערכת הפעלה לטעמי מאוד לא נוחה והמסך פשוט גדול מידי.

ישן 25-04-2013, 05:49

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "א. העיתון מיום ראשון. ב. לא..."

א. אז הנתונים מונפצים, אין שום גוף מחקר שמראה משהו אפילו קרוב למספרים שכתובים שם. חפש בגוגל.

ב. היי-טק זה סוג של חברה. זה לא שם של מקצוע, וזה ודאי לא מראה על יכולת. בהיי-טק יש אנשים מבריקים, ויש גם מטומטמים שעושים טעויות שעולות לחברות מליונים (ואני לא מגזים כאן). לידיעתך, *רוב* הסטארט-אפים שנפתחים - נסגרים. בתור אחד שגם נמצא בענף - נתקלתי גם בכאלה וגם בכאלה. מטבע הדברים, אנשים מבריקים יש פחות מכל סוג אחר של אנשים (אחרת הם לא היו "מבריקים" שזה בעצם מילה נרדפת ל"יוצאי דופן"...). אף אחד לא אמר שהבן דוד שלך הוא כזה. למעשה, אם הוא מצטט משפטים של fanboys (אם שמעת משהו "די הרבה", כנראה שזה משפט של fanboys...) - כנראה שהוא לא מהקבוצה הייחודית הזו, שבשמה כדאי להיתלות בענף ההייטק כאילן גבוה לצורך טיעונים. אדם רציני היה נותן דוגמא קונקרטית, ולא מדבר בסיסמאות של אנשי שיווק.

ג. אם שטפו לך את המוח, ודאי שלא תבין. מה רע במכשירים בתדירות גבוהה, שמשתפרים בכל פעם? אינך מבין ששיפורים בתדירות גבוהה הם יותר טובים מאי-שיפורים-בתדירות-נמוכה (אפל) ? אין באמת הבדל בין מערכות ההפעלה (למעט העובדה שלרוב העולם יש כפתור back נוח בדיוק באותה נקודה, משהו שאפל מתגאה בו אך לא באמת נכון - שהרי הוא תלוי במפתח כל אפליקציה ואפליקציה...) - ואשר לגודל המסך, אני שולח הודעה זו אחרי שזמן העריכה שלך עבר - ואני אחזור אליה בעתיד, כשאפל יוציאו אייפון עם מסך גדול יותר מ 4 אינצ' (כי התחרות בינתיים תעבור כבר את ה 5.3 אינצ', והאייפון שוב יראה כמו צעצוע מגוחך) - ואתה תקנה אותו כמו גדול, כי פתאום הוא יהפוך להיות נוח...

נו, כבר קנית מחשב אינטל סטנדרטי בפרמיום של 25% רק כדי שיהיה עליו לוגו של תפוח נגוס? מדוע אתה מתמהמה???
ישן 25-04-2013, 12:14
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03

נאמרו כאן הרבה דברים, לא כולם נכונים.

1) המערכת של אפל אינה כמו במכשירים הסלולריים, שהם באמת ״גן סגור״. במחשבים שלהם אתה יכול להתקין מה שאתה רוצה, מהיכן שאתה רוצה. כן, יש app store, אבל אתה לא חייב להשתמש בה. כך או כך, המערכת אינה יותר סגורה מווינדוס.
2) יש למשתמש גישה לconsole אם בא לו לשנות דברים (כמו בלינוקס).
3) מחיר המחשבים של אפל אינו גבוה משמעותית ממחירי מחשבים בעלי נתונים זהים (לרוב אלו יהיו אולטרא בוקים).
4) המערכת של אפל אינה חפה מבעיות, בדיוק כמו ווינדוס. על לינוקס לא אדבר, כי אין מה לעשות בלינוקס. התקנת וחמש דקות אח״כ אתה מבין שסתם משעמם ואתה חוזר למערכת שהייתה לך קודם.
5) כל תוכנה שקיימת לווינדוס, ניתן -על פי רוב- למצוא למק. לא תמיד תהיינה גרסאות שונות לאותה התוכנה, אך ישנם תחליפים (בדיוק כמו שללינוקס יש תחליפים לתוכנות ווינדוס).
6) למערכת של אפל יש משחקים, ולא צריך תוכנות צד ג כדי להריץ אותם - פשוט מתקינים וזהו. אמנם לא כל משחק קיים גם למק, אבל זה לא אומר שלא תמצא את CoD, למשל. מצד שני, באטלפילד 3 אין (אבל יש GTA 5).
7) מעבר מווינדוס למק ולהיפך אינו קשה בכלל. רוב הדברים אינטואיטיבים ממילא, ואפשר בקלות להבין מה מחליף מה בין שתי המערכות. לדוגמא: אם בווינדוס כל התוכנות שלך מרוכזות תחת "programms״, אז במק הן מרוכזות תחת "Launcher״.
8) יש דברים שונים בין המערכות, אבל זה לא משהו שאי אפשר להבין / למצוא בגוגל תוך 10 שניות, בערך.
9) הבעיה המהותית במק, היא למעשה אינה בעיה של המק: כדי לכתוב במעבד תמלילים, צריך כזה שתומך בעברית. וורד, למשל, קיים בגרסא למק, אך רשמית אין תמיכה בעברית. מעשית - כל מה שצריך לעשות כדי לכתוב כמו שצריך זה לפתוח מסמך וורד שנשמר בווינדוס ולהשתמש בו כתבנית. לא אופטימלי, אבל גם לא אסון גדול.
10) עדיף שתשב עם עצמך ותבדוק מה הדרישות שלך ממחשב, ולפי זה תקנה. אפשר, כמובן לקנות מחשב כי בא לך/נראה מגניב/אחר; אבל זה קצת בזבוז של כסף.
11) ניתן להריץ ווינדוס בצורה חלקה על מק, ואפילו בלי לשנות את סדר הboot (בניגוד ללינוקס, למשל).

***לינוקסבוט, יש לך מנהג מגונה לדבר שטויות בנושאים בהם אתה לא מבין כלום. עשה טובה וצא מהפוזה של גוגל-פאן-בוי ולפחות תבדוק את מה שאתה רוצה לומר לפני שאתה מקיא על המקלדת.

***במכשירי אנדרואיד עדיין קיימת בעיה של screen lag, במיוחד בstock.

***המכשירים של סמסונג לא משהו, בעיקר בגלל הזבל שסמסונג דוחפת בתוכם. הרבה פיצ׳רים, רבים מהם לא עובדים מו שצריך. בנוסף, המכשירים שלהם אכן זולים (נו, פלסטיק פשוט. למה כבר ציפית?).

בסופו של יום, זה הכסף שלך. תקנה איתו מה שבא שלך. עם זאת, כאשר מדובר על מעבר בין מערכות הפעלה, כדי לקרוא קצת באינטרנט, כדי שתדע אילו תחליפים (אם צריך בכלל) יש לדברים שאתה משתמש בהם.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 25-04-2013 בשעה 12:29.
ישן 25-04-2013, 14:01
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נאמרו כאן הרבה דברים, לא כולם..."

ציטוט:
אבל יש GTA 5

איזה קטע!!! מחר אני קונה מק!!! (אין GTA5 בשום מקום, בטח לא במק), ואתה יודע מה? גם GTA4 אין גרסא רשמית למק, רק גרסא שעשה משהו, כמו גרסאות של פליסטיישן שמעברים לחלונות.
יותר מזה שאין GTA5 למק, כמעט אין משחקים למק. וגם אף גיימר לא באמת יכול להסתפק במק(imac) לצורך משחקים, למה? כי החומרה של מק מוגבלת, כי גיימר משדרג כרטיס מסך כל שנה(בממוצע).
יותר מזה כמות התכונות שקיימות עבור מק, בייחס לחלונות שואפ לאפס, בחלונות לכל תוכנה בד"כ תמצא 3-5 תחליפים ראויים, במק היו חולמים להיצע כל כך רב, בחיים לא יהיה למק מבחר תכונות ראוי לשמו, משום שמדובר בשוק קטן למדי, שוק שהרבה מפתחים לא יטרחו לפתח גרסאות תוכנה עבורו.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 25-04-2013 בשעה 14:04.
ישן 25-04-2013, 14:29

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אתה טיפש. יש גרסאות של..."

אני לא אגיד שאתה טיפש, כי אתה סה"כ ילד קטן שמשחק בחננה.(קח טישו).
עובדה מספר 1: כמעט אין משחקים למק.
עובדה מספר 2: אין GTA 4, GTA 5 למק, וגם לא יהיה(בזמן הקרוב). למעשה רק ב2010 יצאה למק GTA3. (אז אולי ב2025 יהיה GTA5 למק).
http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_...to:_The_Trilogy
עובדה מספר 3: רבים מהמשחקים(כמו GTA 4\5), שיוצאים לחלונות הם פורט(ובגלל זה דרוש מחשב חזק מדי, בכדי להריץ), פורט מקונסולות משחקים, פורט רשמי, אבל עדיין פורט, ולא משחק שתוכנן לPC כפלטפורמה העיקרית.
עובדה מספר 4: מחשבי IMAC, לא ניתנים לשדרוג(במובן הרגיל), פרט לזיכרון, מגעים מלכתחילה עם כרטיסי מסך מהדרג הנמוך, ולכן, מחשבי מק לעולם לא יהיו מחשבים המתאמים לגיימרים, אפילו סתם אנשים שמשחקים פה, ושם.
עבודה מספר 5: כמות התוכנות שקיימות עבור מק, שואפת ל-0 בייחס לכמות התכונות עבור חלונות.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 25-04-2013 בשעה 14:51.
ישן 25-04-2013, 15:09

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אסביר שוב למה אתה טיפש: יש..."

ניגבת כבר את החננה?
ציטוט:
יש משחקים למק, אמרתי לך לבדוק, וגם אמרתי לך היכן לבדוק.

בוודאי שיש, רק שיש מעט.(ואין GTA5)
ציטוט:
יש היצע נרחב של תוכנות למק.

יש הרבה אנשים בישראל, אבל כמות האנשים בישראל שואפת ל-0 בייחס לכמות האנשים בסין.
ציטוט:
מחשבי מק לא מגיעים עם כרטיסי מסך נמוכים.

בוודאי שכן. המחשב(בגרסתו היקרה ביותר) מגיעה עם כרטיס מדרג הנמוך 675M.
http://store.idigital.co.il/mac/ima...-2ghz-md096hb-a
והנה מה שווה הכרטיס הזה בשרשרת המזון.
http://www.videocardbenchmark.net/v...TX+675M&id=1460
ציטוט:
מישהו רוצה מכונת משחקים הוא יכול לקנות מק פרו ולשדרג אותו עד שהבנק שלו יפשוט רגל.

כאן כבר הטמטום שלך חוצה גבולות, אתה ממליץ לקנות מחשב ב22000 ש"ח, מחשב שעדיין מגיעה עם כרטיס מסך עלוב (למעשה עלוב עוד יותר מהIMAC) עבור כרטיס מסך נורמלי צריך להוסיף עוד 1000-2000 ש"ח, כאשר ב10000-11000 ש"ח קונים מחשב גיימינג חלומי. תשמע ההגיון, זה ממך והלאה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 25-04-2013 בשעה 15:26.
ישן 25-04-2013, 17:51

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נאמרו כאן הרבה דברים, לא כולם..."

אולי שקט מתן? יש לי תואר בהייטק במקרה ועשיתי עכשיו קורס שנוגע גם באייפונים ובאנדאוריד ככה שאתה זה לא מבין כלום מתן ולא בדקת עובדות אז עדיף שתשתוק.

היתרון היחיד של אפל זה במחלקת בדיקות שלהם וחוץ מזה סמסונג השאירה את אפל מאחורה ועכשיו לך תמכור סיפורי סבתא למשהו אחר מתן יקר שלי,כי אתה לא יודע כיצד אפל או סמסונג עובדות ואני יודע קצת יותר ממך בנושא מתן.

ולגבי הסדר איזה מערכת עולה תלמד מה זה grub ודברים אחרים דומים לפני שאתה ממשיך עם השטויות שלך מתן...

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 25-04-2013 בשעה 17:54.
ישן 25-04-2013, 19:55

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "מזה "תואר בהייטק"?"

בדיוק בגלל אנשים כמו מתן שנמצאים בפרש אני לא כותב איזה תואר יש לי בפורום פתוח ואיזה קורס בינלאומי עשיתי ואני לא מכיר אותך מספיק בשביל לומר לך את זה בפרטי זיו.
אפשר גם להבין מדוע מתן היה חסום הרבה זמן מפרש עם התנהגות כזאת ונס שזה לא קרה לו לפני אותו ויכוח עם רומק...

בכל מקרה הבחור לא יודע מה זה grub ולא מבין בחומרה כלום כמו שאלכס שימי תקנו אותו.
אה ועשיתי במקרה עכשיו קורס בינלאומי בנושא של iOS והאנדרואיד בין השאר ככה שאני יודע כיצד אפל עובדת בניגוד למתן.

ישן 25-04-2013, 20:07
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "בדיוק בגלל אנשים כמו מתן..."

אתה צודק באי הרצון שלך לחשוף, אבל ממש באשכול זה נכתבו כמה משפטים חכמים על הנושא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
ב. היי-טק זה סוג של חברה. זה לא שם של מקצוע, וזה ודאי לא מראה על יכולת. בהיי-טק יש אנשים מבריקים, ויש גם מטומטמים שעושים טעויות שעולות לחברות מליונים (ואני לא מגזים כאן). לידיעתך, *רוב* הסטארט-אפים שנפתחים - נסגרים. בתור אחד שגם נמצא בענף - נתקלתי גם בכאלה וגם בכאלה. מטבע הדברים, אנשים מבריקים יש פחות מכל סוג אחר של אנשים (אחרת הם לא היו "מבריקים" שזה בעצם מילה נרדפת ל"יוצאי דופן"...). אף אחד לא אמר שהבן דוד שלך הוא כזה. למעשה, אם הוא מצטט משפטים של fanboys (אם שמעת משהו "די הרבה", כנראה שזה משפט של fanboys...) - כנראה שהוא לא מהקבוצה הייחודית הזו, שבשמה כדאי להיתלות בענף ההייטק כאילן גבוה לצורך טיעונים. אדם רציני היה נותן דוגמא קונקרטית, ולא מדבר בסיסמאות של אנשי שיווק.

ישן 27-04-2013, 22:29

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "אני לא יודע במה אתה עוסק..."

אם זו הסיבה שלך, אזי אתה רוצה לקנות משהו מהסיבות הלא נכונות.
אם אתה רוצה מערכת הפעלה ״פשוטה״, עדיף לך כבר להישאר עם ווינדוס. זה לא שosx מסובכת, אלא היא לא מה שאתה חושב שהיא / עושה ממנה.
אפל לא יודעים יותר טוב ממך, והם לא יהיו לידך כדי להציל אותך מקובץ זדוני שתנסה להפעיל (אמנם מבחינת ווירוסים וכד׳ אין מה לדאוג, אבל זה לא אומר שאם תתקין תוכנה שמרגלת אחריך, ותיתן לה את ההרשאות הדרושות תקבל התראה מהמערכת...). אני מרשה לעצמי להניח שאתה גם לא יודע איך ווינדוס עובד , ועדיין היית מרוצה ממנה במשך לא מעט שנים. אם אתה חושב שתקנה מאק, ופתאום המחשב יכין לך קפה+מאפה ויאפשר לך את כל השימושיות שבעולם, אז אתה בבעיה.
אינדיד, בדיוק כמו שאתה מפעיל מחשב חדש לראשונה ועובר כל מיני תהליכים של ווינדוס - כך גם במאק (אם כי המערכת מוכנה לשימוש בפרק זמן קצר יותר), וגם את המאבק תצטרך להתאים לשימושך, ומבחינות מסויימות אפילו יותר מאת ווינדוס. יכול להיות להיות שתפעיל את המערכת ותחפש את התיקיה הראשית (ע״ע c ולא תמצא אותה כשתכנס ישירות לfinder, ותתעצבן, במקום להציץ ולבדוק שהסרגל מראה לך את התיקיות המועדפות עליך, וכדי להגיע לתיקייה הראשית אתה צריך להקליק על כפתור או ללחוץ על סרגל הכלים (שמתחלף בהתאם לתוכנה, ולא נשאר זהה כמו בווינדוס). ויכול להיות שלא תבין מה ה״+״ הירוק עושה בכל תוכנה, ולא תבין מדוע הוא לא אחיד (הוא עובר בין מצבים בהתאם למה שאתה משתמש: בנגן מוזיקה, למשל, הוא עובר בין הצגה של כל הסיפריה שלך לבין נגן ממוזער).

אם היית אומר שאתה רוצה מאק ״כי ככה״, אז שוויין, לך על זה ותהנה. אבל אם אתה רוצה מאק בציפיה שהוא יעשה X - כשאף אחד לא מבטיח לך אתה זה - אתה עלול למצוא את עצמך עם מחשב שאתה לא רוצה (למרות שאתה יכול להתקין ווינדוס בלי בעיה) ופחות כמה אלפים בבנק.
היחס שלך למערכת ההפעלה במיוחד כשהיא חדשה, צריך להיות כמו, ובכן - למערכת הפעלה חדשה. כמו שלא תתקין לינוקס ותצפה שזה יתנהג 1:1 כמו ווינדוס (או להיפך) אל תצפה שosx תתנהג 1:1 כמו ווינדוס. אם אתה יכול לגשת לזה כאל מערכת חדשה - אז תקנה ותהנה. רק אל תצפה לחוויית שימוש של מוצר אחר...
ישן 28-04-2013, 23:11

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "ממש לא עדיף לי להישאר עם..."

אבל אתה מחפש אלטרנטיבה לא כי ווינדוס בעייתית, אלא כי אתה פשוט ״מחפש אלטרנטיבה״ - כלומר יוצר בעיה היכן שאינה קיימת. אתה צריך להבין: אתה מחפש iOS בosx ואלו שתי מערכות שונות. אני לא אומר שהמערכת הזו אינה נוחה לשימוש, אבל היא לא פשוטה, וזה מה שאני מנסה להסביר לך. כלומר, אתה יכול להפעיל את המחשב ולהשתמש בו כבר מt=0, אבל ככל שתיכנס יותר אתה תגלה שיש המווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווון דברים שאתה יכול לעשות, ואפעס, לא כולם נכנסים לתוך הגדרות המערכת, וכדי ליישם אותם תצטרך לפתוח קונסולה/shell, ולתקתק כמה פקודות (כמו בלינוקס, עם sudo {{{אני לכשעצמי רק התחלתי ללמוד, אז אל תתפוס אותי בטרמינולוגיה}}}).

אם אתה רוצה לעבור כי אתה רוצה לעבור, זו אחלה סיבה - ולך על זה, השימוש במערכת וודאי יותר מהנה מווינדוס; אבל אם אתה מחפש תחליף כאשר אינך יודע מה בדיוק אתה מחליף אז חבל.

בכ״א שיהיה לך בהצלחה בבחירה. בסופו של דבר, אתה לא מפסיד כלום בשני התרחישים (בהנחה וממילא אתה רוצה לקנות מחשב).

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 28-04-2013 בשעה 23:16.
ישן 28-04-2013, 16:35
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
יצא המרצע מן השק
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אם זו הסיבה שלך, אזי אתה רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי metooshelah
... אם אתה חושב שתקנה מאק, ופתאום המחשב יכין לך קפה+מאפה ויאפשר לך את כל השימושיות שבעולם, אז אתה בבעיה.
...

סוף סוף ...
ואני חשבתי שהבעיה אצלי.

תמיד זה יוצא מתוק מדי, לא מצאתי בהגדרות איך לשנות או להמנע מסוכר, גם רוקנתי את כל הסוכר, אבל אז המחשב התעקש שצריך להחליף את כל החומרים (כולל קפה, כוסות, כפיות, נייר, סיגריות וגם את העוגיות) ולשלם את דמי אגרת החידוש.
ואני חשבתי שזה בגלל שלא עמדתי בזוית הנכונה...

ככה זה כשאפל יודעים טוב ממני כמה סוכר אני צריך בקפה, מתי אסור לי לשתות עוד, וכמה כסף עלי לרוקן מהחשבון כדי שלא אכנס לתסבוכות הנגרמות מעודף מזומנים...

פיתוח, שירות,יעוץ והדרכה.

ישן 28-04-2013, 22:59

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "יצא המרצע מן השק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל K
סוף סוף ...
ואני חשבתי שהבעיה אצלי.

תמיד זה יוצא מתוק מדי, לא מצאתי בהגדרות איך לשנות או להמנע מסוכר, גם רוקנתי את כל הסוכר, אבל אז המחשב התעקש שצריך להחליף את כל החומרים (כולל קפה, כוסות, כפיות, נייר, סיגריות וגם את העוגיות) ולשלם את דמי אגרת החידוש.
ואני חשבתי שזה בגלל שלא עמדתי בזוית הנכונה...

ככה זה כשאפל יודעים טוב ממני כמה סוכר אני צריך בקפה, מתי אסור לי לשתות עוד, וכמה כסף עלי לרוקן מהחשבון כדי שלא אכנס לתסבוכות הנגרמות מעודף מזומנים...

כבר אמרתי שטענתך אינה נכונה. אתה לא חייב לפתוח אפילו את האפסטור אם לא בא לך ואתה לא חייב להוריד משם כלום. אתה יכול להוריד תוכנות ממי שאתה רוצה (גם קוד פתוח, השםישמורויציל) ולהתקין אותן.

מצחיק לראות איך אנשים מוכנים להיאחז בטענות שגויות, ובלבד לנגח חברה כזו או אחרת. אותה התנהגות שמוצאים אצל מעריצי אפל, רק אצל מעריצי לינוקס.

נערך לאחרונה ע"י metooshelah בתאריך 28-04-2013 בשעה 23:20.
ישן 28-05-2013, 08:36
  amir1 amir1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.02
קרא

דבר ראשון לגבי היציבות וההתאמה, כבר שמעתי מגרפיקאי רציני שהתמש בעבר רק במאק
שהיום זה כבר לא מה שהיה פעם , ואחרי שהם עברו למעבדי אינטל אז עדיף כבר מחשב PC

והרבה פעמים אני חושב שזה לא חכמה להתפאר ביציבות שנובעת ממקובעות ,
נכון שבעל עסק לגרפיקה או עריכת וידאו שצריך מכונת עבודה ולא מחשב ביתי, יעדיף את המאק שנותן לו את התמורה,
אבל כשאתה מדבר על קשת רחבה של משתמשים , אז דווקה הגמישות והיכולת להתמודד עם חומרות שונות ורבות ,זה מעלה גדולה יותר .
לפעמים זה מזכיר לי את ההשוואה בין עבודה במצב דוס (שיש אנשים שעדיין עובדים על הנה"ח ומסדי נתונים ) כי זה יותר יציב,
או בערך כמו שתגיד את המשפט , מי שעבר למחשבון CASIO לא חוזר חזרה למחשבון שבמחשב .
דבר שעושה טוב עבודות ספציפיות ותו לא, זה טוב למי שצריך רק את זה .
והנה משהוא שפגשתי השבוע ...

טוב, את ימי ה-pc שלי עזבתי בשנת 2009. בהתחלה עברתי להאקינטוש על pc וכמה חודשים לאחר מכן קניתי
iMac Late 2009 21.5"

הדגם היקר, עם כל השדרוגים שהיו באותו זמן.

עד היום המאק הזה משמש אותי נאמנה עם שדרוג יחיד עצמי מ 4gb ram ל 16gb.

לפני כמעט שנה השתחררתי.. עובד בעיקר ויש תקציב להרשות לעצמי משהו חדש.
כשיצאו ה imac-ים החדשים ישר רציתי אחד ולפני כמה ימים שבדקתי באידיגיטל את המחיר עם הקונפיגירציה שמתאימה לי וזה הגיע לכמעט 15 אלף שקלים לגרסאת ה 27" עם המעבד, הכרטיס מסך והזכרון החזקים.

סיקרן אותי איזה מחשב pc אני יכול לבנות במחיר דומה או מופחת.

רציתי מסך שיהיה גדול ממה שיש לי אבל 27" כמו שהיה אמור להיות למאק שרציתי לרכוש יקר מדי, במיוחד עם פאנלי ה ips.
אז הלכתי על מסך 24" של dell מסך 16:10 ברזולוציה 1920x1200 עם פאנל ips כדי שיראה אולי כמו המסך הנפלא של ה iMac-ים.

אה, והחלק הטוב ביותר, כל החלקים מוכנים לעבודה עם mac os x, שהיום נהיה הרבה יותר קל מבעבר להתקנה על pc עם שימוש של אפל בעבדים, לוחות וכרטיסים גרפיים של היצרניות הגדולות.
רק אולי לחכות לעידכון של דרייברים של נאווידיה לאפל.
בשימוש יום-יומי הרבה יותר נוח לעבוד על מאק מאשר על ווינדוס.

בגדול אני מרוצה. קיבלתי הרבה יותר ממה שהייתי מקבל מ iMac חדש בקונפיגורציה הכי גבוהה בערך ל 2500 ש"ח פחות במחיר וגם אני עדיין אשתמש ב Mac OS X.
ישן 16-09-2013, 23:28

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי amir1 שמתחילה ב "קרא"

עדכון קטן:
לפני יומיים קיבלתי את המק מיני החדש שלי. קניתי אותו במבצע סטודנטים ושדרגתי את המעבד ל-i7 2.6 ובנוסף שדרגתי לכונן פיוז׳ן דרייב.*
אז ככה - קיבלתי חבילה קטנה יחסית למה שציפיתי. האריזה מאוד מרשימה, אפל משקיעים בדברים הכי קטנים. לאחר הפתיחה של הקופסה מגלים מחשב פצפון שמעוצב בצורה יוצאת דופן.*
לאחר חיבור כל הכבלים הנדרשים אני ניגש להפעלת המחשב. אני חייב להודות - מההפעלה הראשונית כבר ניתן להבין כמה המערכת פשוטה ונוחה. לאחר כל ההגדרות הראשוניות התחלתי לעבוד קצת עם המחשב. העברתי את ספריית האייטונס שלי מהמחשב הקודם, התקנתי מספר תוכנות, התחברתי ל-apple id שמיד התחיל לסכנרן את כל מה שהיה לי באייפון.*
אני אמנם משתמש במחשב רק יומיים אבל נכון לעכשיו אני מרוצה עד הגג. המחשב עובד פשוט מדהים וכבר התאהבתי במערכת ההפעלה שלו. אני עם הזמן ילמד להכיר את המערכת יותר לעומק אבל אין לי לחץ.*
בכל מקרה רציתי לשתף אתכם ברכישה שלי. אני חייב להודות שלא ציפיתי שהדיון יהיה פורה כל כך. תודה לכל המתדיינים שבינכם. קראתי את כל התגובות ולקחתי לתשומת ליבי את כל ההערות וההארות.*
תודה רבה לכם ושנה טובה!

ישן 22-09-2013, 10:21

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי PPF שמתחילה ב "לא הבנת. לחיצה על אנטר עובדת..."

אני חייב להודות שאני עובד עם מקלדות מזה כמעט 26 שנה, ואף פעם לא הצלחתי באופן קונסיסטנטי ללחוץ 5 פעמים ברצף על עוד כפתור [לא רצוי] בנוסף לכפתור כלשהו [זה שרציתי ללחוץ עליו]. האמת היא שיש יוצא דופן אחד ב 26 שנה האלה: המקלדת הסופר-לא-נוחה-של-מק. לא רק שהמערכת הזו לא נוחה, אפילו המקלדת שלה בלתי שמישה לבנאדם שמעוניין להקליד מהר... heck, אפילו על מקלדת של מכונת כתיבה הצלחתי להקליד מהר יותר בלי טעויות.

אני לא בכוח מחפש את הרע; הוא פשוט שם. אינך צריך לחפש משהו, שהוא קופץ לך לפרצוף פשוט מעצם נסיון השימוש במערכת, שזה בדיוק מה שקורה כשעובדים עם מק. צריך להיות אדיוט [או... עיוור? או fanboy?] כדי לא לקלוט משהו ששמים לך כרזה מול העיניים. איכשהו, רוב העולם רואה את זה [עובדה, תסתכל על נתח השוק של מק] - אתה - לא.

אני מסכים שווינדוס "מעפן" (לכן אני משתמש בלינוקס...) - אך המק לא יותר טוב. למעשה, דעתי היא שכל מה שמעצבן בחלונות - במק מעצבן יותר. זה לא בדיוק מפתיע, כי מק היא לא מערכת שנוצרה בשביל עבודה, אלא כמעין צעצוע שנועד להוציא עיניים (קצת כמו אייפון...) - ולכן עיקר הדגש שם הוא על מה שרואים, ולא היכולת לעשות עם זה משהו. הפארודיה הבאה מתארת לא רע את העניין הזה:
ישן 25-09-2013, 13:46

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני חייב להודות שאני עובד עם..."

אני לא משתמש במקלדת של מק אני משתמש במקלדת הישנה שלי של מיקרוסופט.
בכל אופן לפי התגובות אפשר להבין שיש לך אנטי למוצרים של אפל וזה בסדר אבל זה לא אומר שהם באמת גרועים כמו שאתה אומר.
נתח השוק של המק קטן כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות אותו וזה בסדר גמור. כל אחד שיקנה מחשב לפי יכולתו. למרות מחירו היקר יחסית למחשבים מבוססים חלונות אפל עדיין מוכרים את המחשבים שלהם באופן די מרשים ושלא לדבר בכלל על האייפד לדוגמא.טים קוק טוען שתוך שנתיים מכירות האייפד יעקפו את המכירות של המחשבים הנייחים.
אני ממש לא חושב שזה צעצוע ובטח לא האייפון. עובדה מאז שהאייפון הראשון היווה פריצת דרך לשנים קדימה לכל הסמארטפונים וכולם מתחקים אחריו. כל אייפון חדש שיוצא שובר שיאי מכירות של הקודם לו.
אני חושב שהמוצרים שלהם מצוינים. אני משתמש במשך כשנה באייפון שלי ולפניו היה לי גם אייפוד טאץ'. בתור אחד שהיה לו די הרבה פלאפונים (כולל אנדרואיד) אני חייב להגיד שבחיים לא דימיינתי אי פעם שיש לי כזה מכשיר מעולה. אני לא יכול לתת ביקורת דומה על המחשב כי אני בסה"כ משתמש בו קרוב לחודש אבל בכל אופן הוא עוד לא אכזב אותי. הוא נוח מאוד לשימוש ועונה לי כרגע על כל הצרכים שלי.
הדיון הזה סתם נגרר למקומות שהוא לא צריך להגיע אליהם ואני מקווה שכל אחד מרוצה ממה שיש לו. אני מרוצה ממה שיש לי - לנסות לשכנע אותי שיש לי צעצוע ביד או שאני fanboy זה טעות.
כמו בכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות. יש יתרונות וחסרונות למק/ווינדוס. המק עונה בצורה הטובה ביותר לצרכים שלי.

נערך לאחרונה ע"י PPF בתאריך 25-09-2013 בשעה 13:49.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:44

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר