לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2013, 21:41
צלמית המשתמש של Idjo
  Idjo Idjo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "צריך עזרה באלגברה- ליכסון מטריצות"

ראשית אני אציין שיש ערכים בויקיפדיה בנושא:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%99%D7%A0%D7%99
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C...%A6%D7%95%D7%AA
השאלות שלך כלליות למדי אז אין לי כל כך מה להוסיף על הכתוב. אני רק אגיד שהפולינום האופייני של העתקה לינארית הוא הפולינום האופייני של מטריצה המייצגת אותה בבסיס כלשהו (בחירת הבסיס אינה משנה).

לגבי אלגוריתם, כתוב בערך אלגוריתם ללכסון אבל אני אוסיף פרטים לגבי כיצד לבדוק שאכן המטריצה לכסינה (אם אני מדבר סינית, תגיד):
מוצאים את השורשים של הפולינום האופייני עם הריבוי שלהם. שורשי הפולינום הינם הערכים העצמיים של המטריצה.
אם השדה אינו סגור אלגברית (למשל [tex]\mathbb{R}[/tex]) או אינו עם מציין אפס (למשל [tex]\mathbb{F}_{p}[/tex]) אז ייתכן כי בשלב הקודם לא קיבלנו כי מספר השורשים עם ספירת הריבוי הוא כמעלת הפולינום. במקרה זה המטריצה אינה לכסינה.
אם אכן קיבלנו n שורשים אזי המטריצה הינה לכסינה אם ורק אם מימד המרחב העצמי של כל ערך עצמי (מרחב הפתרונות של [tex]Av=\lambda v[/tex]) הוא כריבוי שלו כשורש של הפולינום.
לכן יש לכל שורש [tex]\lambda[/tex] עם ריבוי r יש לפתור את מערכת המשוואות [tex]Av=\lambda v[/tex] ולראות האם מימד מרחב הפתרונות הוא r (אם r=1 אין צורך לבדוק כי המרחב העצמי הוא תמיד לפחות ממימד 1 ולכל היותר כריבוי השורש).
אם אכן כן, לכל מרחב עצמי לוקחים בסיס. באופן זה מקבלים n וקטורים. מטריצה שוקטורים אלו הם עמודותיה תלכסן את המטריצה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר