לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2013, 19:51
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
לימודי משפטים

שלום אנשים

החלטתי שרוב הסיכויים שאני רוצה להתחיל ללמוד בשנה הקרובה , בהתחלה חשבתי על לימודי רפואה - הבעיה שהקבלה בארץ לא קלה בכלל , ולימודים בחול עולים לא מעט כסף (גם במקומות הזולים).

התחלתי להתעניין במשפטים , אני מודע שיש 1001 עורכי דין , לכן חשבתי על האפשרות של לעשות תואר דו חוגי ביחד עם כלכלה.

הממוצע בגרויות שלי הוא 95 , פסיכומטרי 570 .
אנגלית 4 90
מתמטיקה 4 85

הבנתי שעל קבלה לאוני' אין מה לדבר , מה שנשאר לי זה קבלה למכללות.
ביררתי קצת עם חברים וקצת ברשת והבנתי שיש 2 מכללות שהם מעל כולם - בין תחומי , המכללה למנהל.

אז נגיע ישר לשאלות:

1.האם יש הבדל בין שני המוסדות? (אני פחות מעדיף את הבין תחומי , שמעתי שהאוירה דיי פלצנית ומה לעשות זה פחות מתאים לי. כמובן שהבדל מהותי ברמה של המכללות יהווה שיקול)
2.מהו העומס שכדאי לצפות לו בתואר דו חוגי? ( 3 וחצי שנים של 5 ימי לימודים מלאים בשבוע?).
3.האם אני עומד בדרישות קבלה ?(גם לדו חוגי?)
4.האם יש אפשרות להגיע איכשהו לאפיק לאוני' דרך מכללה מסויימת או שזה תלוש מהמציאות.
5.האם כדאי לחכות עוד שנה ולנסות ולקבל 700+ בפסיכו (להישאר עוד שנה בבית זה אופציה פחות טובה מבחינתי, אני ישמח לקבל המלצות מאנשים שהיו במצבי)

כמובן תודה לעוזרים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2013, 00:00
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חובש ותיק שמתחילה ב "לימודי משפטים"

היי,

1. לא יודעת בדיוק, אבל גם אני שמעתי שמבין המכללות שני המוסדות שהזכרת הם הכי נחשבים. אם אני לא טועה, הבינתחומי נחשב להכי טוב, אולי אפילו נחשב יותר מחלק מהפקולטות באוניברסיטאות.

2. העומס כבד. במיוחד כשמשלבים עם כלכלה, אני עושה משפטים חד חוגי אבל ביחד איתי לומדים חבר'ה שמשלבים עם כלכלה והם נורא נורא נורא עמוסים. בשנה הראשונה לפי מה שידוע לי אכן לומדים 5 ימים בשבוע (אני לומדת באוניברסיטת חיפה, יכול להיות שזה שונה במכללות), בשנים הבאות אני מאמינה שאפשר לתמרן עם קורסי הבחירה ולסדר יום חופש. בכל מקרה, אני חושבת שזה בר ביצוע. כלכלה זה יותר ריאלי, חישובים ותרגילים. ומשפטים זה הרבה קריאה, ככה שלפי מה ששמעתי השילוב הוא מרענן (כלומר הגיוון הוא נחמד, אחרי שקראת למבחן 200 עמודים, זה נחמד לעשות קצת חתרגילים, לדוגמא).

3. לגבי דרישות קבלה - אני מכירה בחור שלומד משפטים ומנהל עסקים במכללה למנהל. הפסיכומטרי שלו היה 600+-. אני מאמינה שאתה עומד בדרישות, חלק מהמכללות בכלל לא דורשות פסיכומטרי (אם אני לא טועה). אבל תנסה להכנס לאתרים של המוסדות, בדר"כ יש מחשבון סיכויי קבלה.

4. לא תלוש מהמציאות, מכירה אנשים שעברו ממכללה לאוניברסיטה. זה תלוי בציונים שלך בשנה הראשונה.

5. אם כבר אתה מחכה עוד שנה, לדעתי עדיף להרשם למכינה במקום לעשות שוב פסיכומטרי.

אל תשכח שהשכר לימוד שתשלם בבינתחומי או במכללה למנהל הוא מאוד גבוה (משהו כמו 30 אלף בשנה) לעומת שכר לימוד אוניברסיטאי (בערך עשר), ככה ששווה לבדוק מלגות.

קח את כל מה שכתבתי בעירבון מוגבל, עדיף שתנסה ללכת לימים פתוחים, או לפחות להתקשר למזכירויות. המידע שתקבל יהיה יותר מהימן, ויותר רלוונטי ספציפית אליך...

בכל מקרה בהצלחה רבה!

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 27-04-2013 בשעה 00:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר