לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2013, 22:50
  איש_רוח_ימני איש_רוח_ימני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.13
שטרות בלי מזרחיים

רק מזרחי מובהק אחד הופיע עד היום על השטרות בישראל, ומי שציפה לתיקון עוול - לא יקבל אותו בקרוב: הממשלה צפויה לאשר בבוקר (יום א') חלק משטרות הכסף החדשים שייכנסו בשנים הקרובות למחזור, ועליהם משוררים ידועים. הם יחליפו בהדרגה את השטרות הקיימים, שעל רובם הופיעו דיוקנותיהם של פוליטיקאים. הדיון בממשלה ייערך כשברקע טענותיו של אחד ממנהיגי ש"ס אריה דרעי, על כך שבין האישים החדשים שיזכו לכבוד על השטרות אין אף לא מזרחי אחד.

מאז תחילת ההנפקה של שטרות בישראל, הופיעה עליהם רק דמות מזרחית מבהקת אחת - הרמב"ם, והמדקדקים יוכלו לצרף אליה גם את השטר עם דמותו של משה מונטיפיורי, אנגלי ממוצא ספרדי-איטלקי שיש שיחשיבו אף אותו למזרחי.

בישיבה מחר תאשר הממשלה להכניס לשימוש שטר חדש בסך 50 שקלים בצבע ירוק עם דיוקנו של שאול טשרניחובסקי וציטוטים מהשירים "הוי ארצי מולדתי" ו"אני מאמין", ושטר נוסף בסך 200 שקל עם דיוקנו של נתן אלתרמן, ועליו ציטוטים מהשירים "פגישה לאין קץ" ו"שיר בוקר". הם יונפקו בעוד כמה חודשים, ויחליפו את השטרות הקיימים עם דיוקנותיהם של ש"י עגנון ויצחק בן-צבי.

במועד מאוחר יותר אמורה הממשלה לאשר גם שטרות חדשים עם ערך של 20 שקלים (ועליהם דיוקן רחל המשוררת) ו-100 (ועליהם דיוקנה של לאה גולדברג). בניגוד להיום, יהיו הבדלי גדלים בין שטרות בעלי ערכים שונים. שני השטרות האחרונים אמורים להיות מונפקים באביב 2014, והשטרות הישנים ייצאו באופן סופי מהמחזור בשנת 2017.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4372990,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-04-2013, 07:25
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
החלק העצוב באשכול הזה הוא ההשוואה למה שאשכול כזה יכל לעורר בעבר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "או, הנה השד המזרחי יוצא. הרי..."

מגיע לכאן פליט תרבות, בין אם מדובר בבעל הוראת קבע לחסימה אצלנו או בין אם מדובר בניק לא פופולרי ברוטר ופותח אשכול פרובוקטיבי. ולא סתם פרובוקטיבי אלא פרובוקטיבי בשמו של גדול הטרולים הפוליטיים הלא הוא אריה דרעי קשישא ועוד מציב פותח האשכול בהודעה השניה בובה בצורה של שד עדתי על העוגה ומה התוצאה? מאומה...

כמה פיהוקים של אקסדיל עם נזיפה של אשר טוב המזג, לוקלוק מתעלם באלגנטיות מכך שיצחק נבון יבדל"א חי עימנו באושר ובכושר ולינוקס אפילו לא מציע לסרס אף אחד. אפילו לגבי אולמרט הוא מסתפק באי הדפסת שטר ולא במשהו דרקוני יותר. פעם מזמן, אשכול כזה יכל להניב 100 תגובות. קגנס היה חובט באובססיה באחד הצדדים כשאורי משיב מלחמה שערה, גילש היה מראה להם מאיפה ממצמץ הדג ברישון לציון, טלי הייתה המבוגר האחראי ואשלי היה מעלה פואמה נרגשת על רקע העשן המתמר ממקטרתו של סטונד או מהאגזוז של מטוסו של אמיל וזה עוד בלי להזכיר אושיות כמו חתולים היקרה והחסרה ולאנס הקופצני ולופי ומינימקס ויודה וברמן והשף. היום? נאדה... כולנו הזדקנו...

לעניין - כמובן שדרעי טועה כמו שטעה כאשר השאיר מספיק ראיות לפרקליטות בפעם האחרונה שפגש אותה. נושא השטרות למיטב הבנתי הוא משוררים עבריים מתקופת ההתחדשות הציונית ומה לעשות שבשישים השנים הראשונות לציונות היו כאן בעיקר כאלה ממוצא שדרעי עושה עימו עסקים ביום יום ומשמיץ אותו בערב? נכון שרחל המשוררת לא לקחה שוחד וגם טשרניחובסקי וביאליק לא יכלו להתסיס כל כך בכשרון כמו דרעי אבל בכל זאת הם עשו דבר או שניים טובים לשירה העברית המתחדשת. גם בעשרים השנים שאח"כ להתקבל ללהקה צבאית היה קצת קשה אם לא הגעת מהמקום הנכון אז בטח שלכתוב לה שירים ולהכנס למיינסטרים היה בלתי אפשרי. האמת? לא נורא. נעמי שמר, אהוד מנור ודומיהם עשו עבודה די טובה ובאופן אישי בטח שלא חסמו אף אחד מלנסות וליצור. האם יש משוררים ראויים ממוצא מזרחי החל משנות השבעים ואילך? אין לי מושג. אני לא בודק אילן יוחסין למה שאני מזמזם. בכל אופן גם אם יש כאלה אני חושב שזה לא יהיה מנומס להרוג אותם רק בכדי שניתן יהיה להדפיס לכבודם שטרות כסף.

ישן 29-04-2013, 13:52
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "החלק העצוב באשכול הזה הוא ההשוואה למה שאשכול כזה יכל לעורר בעבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
...גדול הטרולים הפוליטיים הלא הוא אריה דרעי קשישא

זה מה שאהבתי בכל העניין: דרעי מתלונן על אי הכללת יהודי ספרדי (לא "מזרחי". תפתחו אטלס, בבקשה, תבדקו איפה מרוקו ואיפה פולין ואח"כ תחזרו אלי) בשטרות החדשים.
דרעי.
דרעי.
מי שלמד בישיבות אשכנזיות (הרי אין מוסדות ספרדיים טובים - לפחות לא היו טובים מספיק עבורו), מי שמדבר יידיש שוטפת וכמובן, מי שמתעקש להתחפש עד היום לפינגווין, כי ככה התלבש איזה פריץ בליטא או בפולין.
אה, כן: וגם מי שהקים מפלגה שהצליחה להביא להישג מרשים, של מחיקת המורשת הספרדית הידועה של שילוב חיי עמל ותורה, בשם הבטלנות מבית המדרש של היהדות החרדית הליטאית.

העיקר שאין משורר ספרדי על השטרות. באמת קשה.

http://www.baking.co.il

ישן 28-04-2013, 11:55
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
זיו הוא לא גזען כמו שאתה חושב עליו. שים לב לכותרת ליד שמו:"ציני, לא רציני"
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "אז את מודה שיצאת גזען עם..."

אין לי ספק שאילו היה צעיר יותר ואילו בתו של תשובה הייתה מוצאת חן בעיניו - זיו לא היה מהסס לבקש את ידה [או לפחות את הצמידים והטבעת].

העברת דאחקות על עדות באינטרנט היא לא ה'ג-ז-ע-נ-ו-ת ' האמיתית. קבלת החלטות הנוגעות לעתידו של אדם על סמך מוצאו היא הגזענות הממשית. כן, זה קיים עדיין פה ושם בין אנשים ארציים כמונו. בשוליים אבל קיים. אפשר להתקל במרצה גזעני שיתעמר בך על צבעך הכהה או בפקיד מס הכנסה גזעני שיכסח אותך בגלל הזכרונות מהמעברה אבל זה לא היום יום וכשזה קורה אז צריך לחשוף את הגזענים ולטפל בהם ולא ליפול לרשתם ולעסוק בסמנטיקה כמו שיעור הספרדים על גבי שטרות ובין מדליקי משואות.

גזענות של אנשי ציבור ושימוש ציני בשדים עדתיים צריך להדאיגנו הרבה יותר ודרעי, גיבורו של אשכול זה [נו טופ, גיבור משני אחרי פותח האשכול] הוא מופת לכל אלה.

פרשת עמנואל הייתה הרוח הקלילה שהעיפה את הכסות האחרונה מהחזות הגזענית והצינית של טיפוסים כדרעי. דווקא שם צידד ההוא שמייצג ספרדים בגדולי הגזענים והעבריינים שרק בגלל רפיסות מערכת החוק בישראל לא נבעטו לכלא ולא הופקע רכושם לצורך תשלום פצויים לילדות.

כמו שאמרו חכמים: "מדבר דרעי תרחק", "טוב שם טוב מדרעי רע"

ישן 01-05-2013, 09:50
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זיו הוא לא גזען כמו שאתה חושב עליו. שים לב לכותרת ליד שמו:"ציני, לא רציני""

פעם הייתי גזען גדול. גזען מקצועי. היום התבגרתי ואני מבין שאסור להכליל. מה שכן מפריע לי, זה ההתייחסות של "המזרחים" לעצמם כקבוצה. אפילו אני כבר לא מתייחס אליהם כך (ואני כאמור, הייתי מקצועי) אלא שמדי פעם מרים ראש הספרדי התורן, וצועק "למה אין כסף מזרחי??" למה באמת? למה המזרחים עדיין חיים בחמולה ומחפשים נציג מתאים שיוציא אותם מהמעברה? מה נסגר?
רוצים באמת להופיע על השטרות? תקבלו את זה בזכות ולא בחסד. תזרקו את כל הדיסקים המזויפים של אייל, קובי, משה, מושיק, דודו וכו', תזרקו את המוטיבים הערסיים שסיגלתם לעצמכם, ותחזרו לתרבות המזרחית האמיתית והמפוארת. אני בטוח שאז יהיה קשה להחליט מי המזרחים שיופיעו על השטרות, והאשכנזים יצעקו לאפלייה מתקנת (הם לא יעשו את זה כמובן, יען כי חמולה אשכנזית לא קיימת כבר 40 שנה לפחות. אולי כמה עיתונים מסויימים יעשו את זה)

ישן 30-04-2013, 22:45
  desert_oasis desert_oasis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כן, ואני לא מתבייש בזה...."

ציטוט:
כן, ואני לא מתבייש בזה. אילולי אותם מזרחים שמשתדלים לראות כל דבר שהוא באור עדתי, הגזענות הזו לא הייתה קיימת מזמן. הם אלו שמתעקשים לתחזק אותה, אז יאללה, תפאדל.

בינתיים מי שמתעקש לתחזק גזענות (ולהפגין בורות מדהימה) ולשחק על הקלף העדתי הוא אתה.
נוצר פה מקרה הביצה והתרנגולת, בגלל אנשים כמוך שמתנהגים בגזענות, האנשים שאתה כל כך מתעב ממשיכים לשלוף את השד מהבקבוק. אתם מאמתים את כל תחושות האפליה של אותם אנשים ואתם אילו שנותנים את המנדטים למפלגות כמו ש"ס שרוכבות על התחושות הללו.

האם אתה מכחיש שהייתה (ובמקומות מסוימים עדיין קיימת) אפליה כנגד יוצאי עדות המזרח?
האם האפליה הזו הייתה מוצדקת?

אם התשובה שלך לשאלה השנייה היא כן, אל תטרח לענות לי, עדיף שתשמור את הטמטום ועקרונות "עליונות הגזע" שאתה דוגל בהם לעצמך.
ישן 27-04-2013, 23:45
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איש_רוח_ימני שמתחילה ב "שטרות בלי מזרחיים"

תמיד ש"ס הולכת לשד המדובר כאשר נוח לה, ולא נשכח את הקמפיין שלה שהיושב ראש שלה זכאי למרות שהוא גנב הרבה מאוד כסף מקופת המדינה דאז...ואת המשפט של הגנב קרוב ל 10 שנים בבתי המשפט שכולם ידעו שהוא גנב את הכסף ובסוף קיבל עונש קל.

לגבי השטרות,כבר אמרתי שאנשי הרוח הבאים על השטרות יהיו עמוס עוז והחבר היקר של שריד שגרם לביטול פרס ספיר ורעש ציבורי גדול לפני כמה שנים ששניהם אוהבי ישראל ידועים.

הגיע הזמן להעביר חוק שמי שמקבל שטר במדינת ישראל הוא ראש ממשלה בלבד ולסגור את הסיפור הזה סופית,כי ראש ממשלה נבחר בבחירות בניגוד לכל שאר הקבוצות שרוצים לתת להם שטרות נשיאים או אנשי רוח.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 01-05-2013, 23:01
צלמית המשתמש של דורין הרטמן
  משתמשת נקבה דורין הרטמן דורין הרטמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.13
Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איש_רוח_ימני שמתחילה ב "שטרות בלי מזרחיים"

העיקר שדרעי, הפושע המורשע פלילים, הצליח להצית שוב את השד מהבקבוק.
ישנם גורמים במדינה שפשוט מרוויחים מקיבוע מצבים שליליים כדי שיוכלו להילחם בהם ולחזק את מעמדם הפוליטי הרעוע ממילא.

דרעי ואנשיו מנציחים בערות כדי שיוכלו להמשיך לשלוט במוחותיהם של עניי עדות המזרח הדתיים והמסורתיים. מירב מיכאלי ואנשיה מנציחים את מעמדן של נשים כנדכאות וחלשות כדי לקצור הון פוליטי. ועל חברי הכנסת הערביים, אין מה לדבר. לא סתם הם לא נוקפים אצבע עבור הציבור שלהם ומתעסקים בפלסטינים בעזה וביו"ש.

טכניקה מלוכלכת של אנשי ריב ומדון שתפורר את החברה שלנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:49

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר