לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2013, 16:06
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "שאלה טובה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
סביר להניח (כמו שכבר הוכח) שיש אישים בולטים בתחום השירה גם אצל בני עדות המזרח

איפה זה הוכח?! זה שמצאת משוררים שיש להם ערך בויקיפדיה, ממש לא אומר שהם "אישים בולטים בתחום השירה".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
בעיקרון אני נגד זה שכל מי שנבחר הוא אשכנזי בלבד.

למה דווקא המחנה המשותף הזה הוא שמפריע לך?
למה לא מפריע לך שלכל מי שנבחר יש שיער? מה, אין משוררים קירחים ראויים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
מה עם יוסי בנאי?
יכול להיות שתגיד ש"הוא לא בשורה אחת עם ..." אבל זה שהשם שלו לא עלה זה לא מפריע לך?

א. הוא לא משורר, דיברנו על זה כבר.
ב. אם הוא "לא בשורה אחת עם..." (ואתה אמרת את זה, ולא אני) אז ברור שהשם שלו לא צריך להיות מוזכר. אני בעד שהאנשים הראויים ביותר מהקטגוריה הרלוונטית יהיו על השטרות, ואם זה אומר שבמקרה כולם יהיו מכפר קטן בדרום מערם רוסיה, אז כך יהיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
תאר לך מצב שכל חברי הוועדה היו רק גברים והם היו בוחרים רק גברים.

אם הארבעה הראויים ביותר היו גברים, אני הייתי הראשון שהיה בעד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2013, 23:50
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יהודה בורלא כותב מעולה, הוא מוכר
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אם אני לא מכיר אף אחד מהרשימה..."

ולפחות כשאני הייתי בתיכון היה לנו ספר שהוא כתב לבגרות .
אאל"ט , ביאליק אמר עליו שהוא סופר בחסד
חוץ מזה, פה כתוב שהוא זכה בפרס ביאליק, פרס אוסישקין , יצירותיו תורגמו
http://www.tidhar.tourolib.org/tidhar/view/3/1322

http://www.e-mago.co.il/Editor/literature-556.htm (ביוגרפיה)

"כשביאליק קיבל מבורלא את ספרו 'נפתולי אדם' (תל-אביב 1928) הוא כתב לבורלא: "ביום שבא לידי בלעתיו כולו. אכן יודע אתה לספר". בהזדמנות אחרת כתב לו ביאליק: "יודע אתה כמה אני מוקיר את כשרונך הסיפורי שאיני יודע חבר לו במחנה מספרינו". בורלא העריך מאוד את משפטו של ברנר ושלח לו את סיפורו 'לונה' וקבע בינו לבין עצמו, שאם ברנר יתן את ברכתו ימשיך לכתוב ואם יפסול את כתיבתו – יחדל. ברנר ראה בו 'צ'כוב עברי' ועודד אותו בראשית דרכו: "לך וכתוב, כי בעל כשרון אתה",

בקיצור, אני בהחלט חושב שמי שאומר שאלא ראוי לשים את בורלא על שטר הוא גזען.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-05-2013, 22:25
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
וודאי שהוא לא ברמה של אלה המופיעים על השטרות
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אה, אז עכשיו זה פשוט ויכוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
אה, אז עכשיו זה פשוט ויכוח מקצועי.
שים לב ששמו של בורלא אפילו לא עלה. הוא סופר מעולה וזה, וכן, לומדים אותו בשיערי ספרות (במסגרת אפליה מתקנת מן הסתם) אבל הוא בהחלט לא ברמה של עגנון ביאליק ושות' יש הבדל בין סופר טוב - אפילו כזה שזכה בפרסים קטנים ושאר ירקות - לבין הגדולים באמת, אלו שמופיעים על שטרות.
להתאמץ ולמצוא מישהו שהוא מזרחי ולשים אותו באותו מקום רק בגלל שהוא מזרחי, זה עוול. וזה מה שאתה עושה לו. כי לא הרמה הספרותית שלו לקחה אותו לאותו מקום.

כי אחרת הוא גם היה מופיע על השטרות וזה שהוא לא מופיע על השטרות זו ההוכחה שהוא לא ראוי להופיע שם.

יש הבדל בין סופר טוב שזכה בפרסים וסופר טוב באמת שגם מופיע על השטרות וכולנו יודעים מהו ההבדל. רק שאת ההבדל מכסים בטענות מעגליות.

יהודה ביאליק - היה זוכה להופיע על השטרות כנראה שבעוד כמה שנים גם זוהר אלתרמנגוב היה זוכה.

נערך לאחרונה ע"י ck5760 בתאריך 02-05-2013 בשעה 22:31.
ישן 01-05-2013, 15:13

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. זה יפה שאתה מודה בעצמך..."

ציטוט:
א. זה יפה שאתה מודה בעצמך שהיית צריך להיעזר בגוגל בשביל למצוא את הדמויות האנונימיות למדי הללו. עם זאת, זה מעיד על כך שככל הנראה אף אחד מהם לא מספיק מוכר כדי שיהיה ראוי להיות מונצח על שטר.

לא זה לא - אני (הבור בשירה) הייתי צריך לחפש בגוגל, חברי הוועדה (אני מסתמך על דבריה של הגברת) לא מכירים!
תגידי שאת מכירה אבל את לא חושבת שהם ראויים אבל לומר שאת לא מכירה - זה מעיד קצת על הרמה המקצועית שלה.

ציטוט:
ב. חצי מהאנשים ברשימה שלך אינם משוררים
SO? מי אמר שחייבים רק משוררים?
ציטוט:
ג. ומה עם ייצוג ליהדות הקווקז? לאתיופים? לקוצ'ינים? ולמה בכל הרשימה שלך של מועמדים יוצאי עדות ספרד אין אף תוניסאי אחד?! באמת לא מצאת אף מועמד תוניסאי ראוי? כנראה שאתה לא פחות גזען מחברי הוועדה...

לא צריך להיות דמגוג - הרשימה שלי נקבעה ע"פ המחרוזת חיפוש בגוגל (כפי שכבר ידעת בסעיף א).

ישן 01-05-2013, 15:29

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "[QUOTE]א. זה יפה שאתה מודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
לא זה לא - אני (הבור בשירה) הייתי צריך לחפש בגוגל, חברי הוועדה (אני מסתמך על דבריה של הגברת) לא מכירים!
תגידי שאת מכירה אבל את לא חושבת שהם ראויים אבל לומר שאת לא מכירה - זה מעיד קצת על הרמה המקצועית שלה.

א. היא אמרה שהיא לא מכירה אף אחד שמתאים לרשימה = אף אחד ראוי.
ב. אם אתה בעצמך לא מכיר בכלל את הדמויות האלה, איך אתה יודע שהן מספיק משמעותיות בשביל שאנשי מקצוע יכירו אותן?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
SO? מי אמר שחייבים רק משוררים?

מי שהחליט מה הולך להיות הtheme של סדרת השטרות הזו. מה חשבת, שזו מקריות שכולם משוררים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
לא צריך להיות דמגוג - הרשימה שלי נקבעה ע"פ המחרוזת חיפוש בגוגל (כפי שכבר ידעת בסעיף א).

איך זו דמגוגיה? אתה מתרעם על כך שאין ייצוג לחלק מסוים באוכלוסיה, ומתעלם לחלוטין מחוסר הייצוג של חלק אחר באוכלוסיה! מה, יהודי גרמניה לא מספיק איכותיים כדי שיכנס לפחות ייקה אחד לרשימה? ומה עם יהדות סרביה? אני חושב שיונה וולך הייתה יכולה להיות נציגה מעולה ליהדות סרביה, שכרגע לא מיוצגת בכלל ברשימה.

ישן 01-05-2013, 19:27

העניין הוא
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Jony-G שמתחילה ב "לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jony-G
הוחלט שעל שטרות הכסף החדשים יתנוססו פרצופם של המשוררים הגדולים ביותר מהמאה הקודמת. הניסיון להכניס מישהו שהוא בינוני לעומתם רק בגלל מוצאו, רק מנציחה את ההבדל בין העדות, שבפועל כבר לא באמת קיים. באמת היית רוצה להיות מיוצג ככה? רק בגלל המוצא שלך ולא היכולות שלך? לא בטוח שאותם משוררים שאתה הצעת היו רוצים בכך... באופן אישי הייתי מתבייש בעצמי אם הייתי יודע שישימו אותי כאחד בין שווים עם אותם משוררים, ורק בגלל איפה שהורי או סביי נולדו.

שההחלטה שאותו אחד הוא בינוני היא לעיתים עקב מוצאו.
שים בצד רגע את האופורטוניסטים העסקנים מש"ס, בו ונביט עניינית
אתה לא יכול להביט בעין אשכנזית ולומר "אין הפליה הכל בסדר" - בטח בשבילך אין הפליה ומעולם לא ניתקלת בה כי אתה אשכנזי. זו בדיוק הנקודה המקוממת שמי שאומר שאין משוררים ספרדים ראויים (או בכלל) הם חברי וועדה שכולם אשכנזים.

עכשיו ראה: לבא ולומר שיש עוול מקים מייד אנשים נגדך משום שאתה אומר משהו שלילי אבל זה עדיין לא אומר שאין עוול.
מה שעלה מהאמירות בנושא הוא שהגברת המדוברת בכלל לא הביאה בחשבון משוררים מזרחיים לא שהם בדקו השוו והחליטו אלא היוצרים הספרדיים כלל לא נשקלו.
לשאלה מדוע יכולות להיות הרבה תשובות, זו שאני רואה כסבירה ביותר היא העובדה שעקב האפליה הקשה בשנותיה הראשונות של המדינה (ולא מעט שנים אח"כ) ליוצרים שאינם אשכנזים היה קשה להתפרסם בכלל כי חסמו אותם בתקשורת (עד שנות ה90!!!), לכן משורר שחי לפני שנות התשעים ולא היה אשכנזי לא היה מפורסם.
הסייד אפקט של האפליה דאז חילחל להחלטות הוועדה דהיום!

ישן 01-05-2013, 19:53

לא יודע איך התגובה שלך קשורה למה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "או מה שאתה אומר, או שתהליכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
או מה שאתה אומר, או שתהליכי החינוך הכושלים שנכפו על המזרחים ממערכת החינוך האשכנזית, גרמו לניוון מוחות ולמחסור ביצירה מזרחית איכותית. כך או כך - זה שאתה מגרד בשפכטל מיני משוררי מגירה פלמוניים עדיין לא הופך את היצירות שלהם לטובות.

תאמין לי שאם יוצר מזרחי היה באמת טוב, הוא היה מצליח לפרוץ. ע"ע זוהר ארגוב. אפילו ווזווזים מקצועיים לא מכבים את הרדיו כשהוא שם.

זוהר ארגוב הצליח למרות האפליה. ה"תאמין לי" שלך לא משכנע- יכולים להיות יוצרים טובים שפירסומם נחסם ובכלל בתחום הזה פירסום לא צריך להיות כלל שיקול.
מה עוד שלא מעט מהרשימה שהבאתי כן מוכרים (לא לחברי הוועדה מסתבר).

ישן 01-05-2013, 20:30
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "או מה שאתה אומר, או שתהליכי..."

המבנה של שירים שלמדנו אותנו בבית הספר לא דומה במבנה לשירים בערבית זיו.
סבתא שלי ז"ל הייתה מקשיבה לשירים בערבית שלך ולי היו נשמעים לא מוכרים גם במבנה שלהם ובאורך של השיר.

במפא"י בטלו את רוב התרבות של יהודי עירק,מרוקו,אירן וכו.. כולל את השירים שלהם דרך מערכת החינוך ובדרכים אחרות להוציא את המימונה של יוצאי מרוקו שהיה אירוע מעולה לגיוס קולות ולכן היום הוא חג לאומי.
האופן בו אנחנו למדנו לאהוב תרבות היה יכול שונה אם מפא"י ומי שהיה קרוב לצלחת היה נותן מקום גם ליוצאי עירק,מרוקו וכו במה במקום לבטל את התרבות שלהם לחלוטין.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 01-05-2013, 16:03

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "נסה אתה להרכיב רשימה של 4..."

דבר ראשון,הם לא היו צריכים לקבל שטר, כי הם לא נבחרי ציבור ולא נבחרו על ידי הציבור.
דבר שני, אם זה בשטר או במערכת החינוך,תביט מי מופיע בספרי הלימוד. רמז אותה קבוצה קטנה בלבד ולא אחרים ואל תגיד לי שמכל העדות והארצות שהיהודים הגיעו מהן אי אפשר היה למצוא אנשים אחרים לשטרות ולחומר הלימוד למערכת החינוך.

יש כאן קבוצה כקטנה של אנשי אקדמיה שהייתה קרובה למפא"י שמקום המדינה החליטה לקדם קבוצה איקס בלבד כפי שקרה עם המוזיקה עשרות שנים ואת קבוצות ויי,זאד ואחרות לסלק החוצה וכאן הבעיה בגדול ועכשיו אותה קבוצה רוצה לעשות את זה לא רק דרך מערכת החנוך אלא גם דרך השטרות.
אתה מבין פה את גודל הבעיה?

בו ניקח את תחום המוזיקה, כמה שנים הזמר המזרחי לא קיבל יחס מכלי התקשורת כאן יחס בכלל, ואחרי שהוא קיבל יחס תחנות כמו גלי צה"ל התעלמו ממנו לחלוטין עד שגם המחסום הזה התחיל להמחק.
לסיכום הנקודה שלי בני היא שהגיע הזמן לפרק את המונופול של אותם אנשים מימי מפא"י ולבטל את כל השטרות החדשים ,לשלוח את כל חברי הועדה הביתה מיד ולעשות שינוי בתוכניות הלימוד לשנים הבאות ולתת ליהדות רוסיה, גרמניה,רומניה,הונגריה,עירק,ומרוקו מקום בתוכניות הלימוד ולתקן את הטעות הזאת.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 01-05-2013, 16:53

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "דבר ראשון,הם לא היו צריכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
דבר ראשון,הם לא היו צריכים לקבל שטר, כי הם לא נבחרי ציבור ולא נבחרו על ידי הציבור.

ומי אמר שרק נבחרי ציבור צריכים להופיע על שטרות?! ש"י עגנון היה נבחר ציבור? הרמב"ם היה נבחר ציבור?

ציטוט:
דבר שני, אם זה בשטר או במערכת החינוך,תביט מי מופיע בספרי הלימוד. רמז אותה קבוצה קטנה בלבד ולא אחרים ואל תגיד לי שמכל העדות והארצות שהיהודים הגיעו מהן אי אפשר היה למצוא אנשים אחרים לשטרות ולחומר הלימוד למערכת החינוך.

שירת ימי הביניים בלימודי ספרות למדת? (זו שאלה רטורית, אם ניגשת לבגרות אז למדת). מי היו כל המשוררים שם? נכון, ספרדים. אתה רואה מישהו בוכה על זה שלא מצאו אף משורר אשכנזי מתקופת ימי הביניים?

ציטוט:
יש כאן קבוצה כקטנה של אנשי אקדמיה שהייתה קרובה למפא"י שמקום המדינה החליטה לקדם קבוצה איקס בלבד כפי שקרה עם המוזיקה עשרות שנים ואת קבוצות ויי,זאד ואחרות לסלק החוצה וכאן הבעיה בגדול ועכשיו אותה קבוצה רוצה לעשות את זה לא רק דרך מערכת החנוך אלא גם דרך השטרות.
אתה מבין פה את גודל הבעיה?

הבעיה פה היא שיש אנשים שמנסים לראות אפליה גם במקומות בהם היא לא קיימת. אני בטוח שאם היה משורר ספרדי שפעל במאה ה-20, ועבודתו הייתה באותה רמה כמו זו של הארבעה שנבחרו, הוא היה נכנס לרשימה. אבל לא היה כזה. האם אתה חושב שצריך להכניס מישהו פחות ראוי רק בגלל המוצא שלו?

ישן 01-05-2013, 18:05

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]דבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הרמב"ם היה נבחר ציבור?

אני צריך להזכיר לך את ההיסטוריה של האיש המדובר? אני מניח שלא ואתה יודע אותה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
הבעיה פה היא שיש אנשים שמנסים לראות אפליה גם במקומות בהם היא לא קיימת. אני בטוח שאם היה משורר ספרדי שפעל במאה ה-20, ועבודתו הייתה באותה רמה כמו זו של הארבעה שנבחרו, הוא היה נכנס לרשימה. אבל לא היה כזה. האם אתה חושב שצריך להכניס מישהו פחות ראוי רק בגלל המוצא שלו?

ליוצאי יהדות עירק,מרוקו,רוסיה,גרמניה,פולין וכו... היו משוררים משלהם ותרבות שלמה משלהם והנסיון של אותה ועדה של השטרות לא להכיר שיש גם תרבויות אחרות מראה על גזענות ברורה מצד שרי רז ושאר החברים באותה ועדה לא להכיר בשאר הקבוצות כמו שעושים במערכת החינוך כאשר מלמדים שירים בעיקר של הקבוצה שזכתה לקבל שטרות וזה ממש לא מקרה וגזענות מצד אותה ועדה לשטרות ומשרד החינוך.

ציטוט:
שירת ימי הביניים בלימודי ספרות למדת? (זו שאלה רטורית, אם ניגשת לבגרות אז למדת). מי היו כל המשוררים שם? נכון, ספרדים. אתה רואה מישהו בוכה על זה שלא מצאו אף משורר אשכנזי מתקופת ימי הביניים?

למה מקום המדינה משוררים מעירק,מרוקו,גרמניה,רוסיה לא זכו להכנס לחומר הלימוד?
אני אומר לך בדיוק את התשובה וזה גזענות מצד אותה קבוצה שנהלה כאן את החינוך מקום המדינה ועד היום והגיע הזמן לתקן את זה.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 01-05-2013 בשעה 18:10.
ישן 01-05-2013, 18:28

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]הרמב"ם היה..."

ציטוט:
אני צריך להזכיר לך את ההיסטוריה של האיש המדובר? אני מניח שלא ואתה יודע אותה.

אני יודע כמה דברים על הרמב"ם. אחד מהם הוא שהוא לא היה נבחר ציבור.
מה אתה אומר בעצם? שצריכים להיות על השטרות רק נבחרי ציבור והרמב"ם? זה נשמע כמו קריטריון קצת מוזר...

ציטוט:
ליוצאי יהדות עירק,מרוקו,רוסיה,גרמניה,פולין וכו... היו משוררים משלהם ותרבות שלמה משלהם והנסיון של אותה ועדה של השטרות לא להכיר שיש גם תרבויות אחרות מראה על גזענות ברורה מצד שרי רז ושאר החברים באותה ועדה לא להכיר בשאר הקבוצות כמו שעושים במערכת החינוך כאשר מלמדים שירים בעיקר של הקבוצה שזכתה לקבל שטרות וזה ממש לא מקרה וגזענות מצד אותה ועדה לשטרות ומשרד החינוך.

רוסיה?! אתה בטוח שלא התבלבלת? 2-4 מהאנשים שנבחרו נולדו ברוסיה (לאה גולדברג נולדה בשטח שהיה אז גרמני, והיום הוא רוסי. טשרניחובסקי נולד בורשה שהיום שייכת לפולין, אך אז הייתה חלק מהאימפריה הרוסית.)
התרבות שרוצים להנציח היא תרבות יהודית-ישראלית. כל הארבעה כתבו בעברית.

ציטוט:
למה מקום המדינה משוררים מעירק,מרוקו,גרמניה,רוסיה לא זכו להכנס לחומר הלימוד?

כדאי שתבדוק את העובדות שלך לפני שאתה מצהיר הצהרות.
הנה רשימה חלקים של יוצרים ספרדים שנלמדים בתכנית הלימודים בספרות: ארז ביטון, יהודה בורלא, סמי ברדוגו, אלי עמיר וכו'.

ישן 01-05-2013, 19:22

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "את שיר זהרה אלפסיה לא..."

פספסת את הנקודה בני והיא שיש יחס לקבוצה קטנה מאוד של משוררים במערכת החינוך שלנו כמו בועדת השטרות ורובם שייכים לקבוצה אחת של האשכנזים ורק אותם אשכנזים שזכו לקידום בקום המדינה ולפני ועל כל השאר לא שומעים עד היום וזאת בעיה באיזה אופן שלא תנסה לסובב את זה.
מקום הלידה של הקבוצה עליה אתה מדבר לא משנה,כי שוב מדובר באותה קטנה שקידמו בלי להביט באחרים מקום המדינה.

למה לא מלמדים חומר על היוצרים מעירק שסבא שלי למד או משוררים אחרים שלא ראו אותם בעין טובה בקום המדינה כמו שלומדים על חיים נחמן ביאליק מהיסודי? התשובה פשוטה ואתה יודע מה היא בעצמך.

אתה יודע כמוני כיצד העסקים התנהלו בקום המדינה עפ מפא"י ורק הקרובים לצלחת החליטו החלטות וזכו בדברים הטובים בזמן שמי שלא היה קשור לשלטון נדחק החוצה וכאן הבעיה של בכל ועדות התרבות כיום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:48

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר