לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2013, 12:19
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
שאלה (דיון) העלאת גיל הפרישה, האם זה יואיל כלכלית לחברה

מבחינה כלכלית, ברור שתקופתנו אין מנוס מלעלות את גיל הפרישה לנשים ואולי אף לגברים. מנגד, השוק לא מגיב לכך וכן פולט עובדים בני 45 פלוס ממקום העבודה כאשר הם בשיא שלהם ויכולים לתרום עוד עשרות שנים של עבודה.

אז למה להעלות? במה זה יעזור להעלות את גיל הפרישה אם מקומות העבודה לא נותנים לעובד לעבוד עד גיל הפרישה. אם אין בעיה מבחינת תפוקת העבודה וטיבה, אין סיבה לעשות זאת. כמו כן, המפוטר\ת בגיל 45+ לא מצליח כבר למצוא עבודה חדשה בגלל גילו. כתוצאה מכך, תיווצר אוכלוסייה של אותם מפוטרים שציינתי לעיל שתהיה לנטל על המדינה. אני יודע שאפשר לטעון שיש אפשרות לעשות הסבה מקצועית. אני סבור שבמקומות עבודה שמראה העובד הוא לא מהווה את עיקר עיסוקו, אין צורך להסב מקצוע רק בגלל הגיל.

ניתן לשאול שתי שאלות:

1. איך גורמים לשוק החופשי לא לעשות זאת
2. האם יש צורך בהתערבות של המחוקק

אשמח אם יתפתח דיון מכובד בנושא.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-05-2013 בשעה 12:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2013, 00:29
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הפתרון הוא בפרישה הדרגתית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "זאת שאלה שאין עליה מענה חד משמעי"

אני באמת לא מבין מדוע אנשים עובדים כל חייהם 9 שעות ופתאום בגיל הפרישה הם צונחים בבת אחת ל -0 שעות עבודה ביום

1. זו מעמסה על החסכון הפנסיוני שמוטלת על הציבור - כי צריך לממן אותם
2. מקומות עבודה מאבדים בבת אחת ניסיון וידע יקר ערך
3. עובדים כאלה עלולים להכנס לדכאון כי פתאום אין להם מה לעשות במהלך היום
4. התוצר יורד כי העובדים האלה לא מייצרים יותר

במקום זה אפשר להוריד אותם לחצי משרה, לתת להם פנסיה חלקית כדי שלא תהיה להם ירידה דראסטית ברמת החיים. ובמקביל לקלוט מישהו צעיר שרוצה חצי משרה - למשל סטודנט. נראה לי פתרון הרבה יותר סביר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-05-2013, 02:33
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא.. צריך לבטל את הזקנים במדינה.. הם סתם נטל כלכלי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "השוק "פולט עובדים" מכיוון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לא עניינה של המדינה מי פורש ומי לא, כי הרי את קצבאות הזקנה יש לבטל בסופו של דבר.

את הכסף יש להעביר במידי לתספורות של תשובה ודנקנר...

ישן 04-05-2013, 19:23
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "זה לא מחייב. חברת ביטוח..."

הדברים שציינת קיימים גם בביטוח לאומי, חוץ מהשקעות, משווקים וסוכני ביטוח. וכל הדברים האלה (כולל החריגים שלא קיימים בביטוח לאומי) ממומנים באמצעות דמי ניהול, שהם ידועים וברורים לכל לקוח. אני מעדיף שהפנסיה שלי תהיה בידיו של מי שאומר לי בגלוי כמה הוא לוקח מימני לטובת השירות שהוא נותן, להבדיל מביטוח לאומי. גם אם אצליח להיאבק בבירוקטיה ואשיג מידע על הוצאות ביטוח לאומי, זה לא ישתווה לחברת ביטוח/השקעות ששולחת לי דו"חות רבעוניים, חצי שנתיים ושנתיים ובהם מפרטת לי כל מה שאני רוצה לדעת. לעומתן, ביטוח לאומי לכל היותר ישלח לך הודעה לקונית ולא ברורה במקרים הנדירים שאתה בכלל מעיז להתעסק איתם.

ושוב, אם נציג תביעות אחד מטפל בתביעה בחודש, ולעומתו נציג תביעות בביטוח לאומי מטפל בתביעה שלושה חודשים, חוסר היעילות זועק לשמיים. לא מדובר פה בהבדל קטן שיכול להתקזז עם ה"אקסטרות" של חברות פרטיות.
ישן 04-05-2013, 20:42
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ביטוח לאומי לא משקיע את הכסף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ביטוח לאומי לא משקיע את הכסף כלל..

אתה מדבר על השקעות כאילו זה דבר רע. חיסכון פנסיוני שלא מושקע אין לו שום ערך. הרי זה אותו הדבר כמו לאסוף מתחת למזרן. העמלות שמשלמים על ההשקעות זניחות בהשוואה לתשואה מהן, לכן הן לא רלוונטיות בכלל אפילו שביטוח לאומי לא משקיע ולא גובה עמלות על השקעה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
ההבדלים הם אסטרונומיים. אני לא אתפלא אם דמי הניהול בחברות הביטוח הפרטיות גבוהים מאלו שבביטוח לאומי, בגלל אותם הבדלים שציינתי.

גם אם דמי הניהול שלהם יותר גבוהים, מה זה משנה? בשורה התחתונה בקרנות פנסיה אנשים יוצאים עם יותר כסף בסופו של דבר, לעומת ביטוח לאומי שרק שוחק את הכסף עם השנים. כל העבודה שביטוח לאומי עושה במקרה הזה הוא לאגור את הכסף, ועל זה הם גובים תשלום. עם כל הכבוד, אם כבר אוגרים כסף, עדיף שהבנק יעשה את זה.

עוד נקודה שלילית בבט"ל היא שבן אדם, שמת צעיר יחסית (68 נניח), "מפסיד". בעוד שבחברות ביטוח פרטיות יש אפשרות לקבל את כל סכום הכסף בגיל פרישה, או לחילופין לקבל את הכסף בקיצבה חודשית ובמותו המוטבים או היורשים החוקיים שלו יקבלו יתרת החיסכון.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אבל זאת לא הנקודה בכל מקרה.

הבנתי שזאת לא הנקודה שלך. אני בסה"כ מוסיף עוד משהו על הנקודה שלך. אין שום תועלת בלתת לביטוח לאומי לשמור על החיסכון הפנסיוני שלך גם אם דמי הניהול שלהם מזעריים. כאמור, זה כמו לשמור כסף מתחת למזרן ולשלם למזרן על העבודה המפרכת שהוא עושה...

כל מה שיש לך נגד ביטוח לאומי זה שהם משתמשים בכסף שלנו לא רק בשביל קצבאות פרישה, אלא גם בשביל לממן קצבאות אחרות. אם הם לא היו עושים את זה, אלא רק מחלקים קצבאות פרישה, האם זה היה בסדר מצידך? מצידי לא. וזאת בדיוק הנקודה שאני מנסה להוסיף לטיעון שלך, שמתמקד בבעיה מאוד נקודתית.
ישן 04-05-2013, 21:11
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בוא נצא מנקודת הנחה שיש גיל פרישה וחייב להפריש לפנסיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
האם אתה למשל שכדאי לתת הטבות למעבידים שמעסיקים עובדים מעל גיל 50?

אם גיל פרישה מחוייב (ולדעתי זו טעות גדולה), עדיין צריך להגביל את ההתערבות בשוק כמה שיותר. מעסיקים לא צריכים לקבל תמריצים משום סוג שהוא כדי להעדיף סוג מסויים של עובדים. זכור תמיד שאפלייה מתקנת היא עדיין אפלייה ומישהו עדיין משלם עליה את המחיר. הווה אומר - בוא נניח שהממשלה רוצה לאזן את תחום העבודה כך שיותר נשים יצאו לעבוד. היא מעודדת מעסיקים להעסיק נשים ומה יוצא מזה? לגברים יש פחות מקומות עבודות. מישהו תמיד משלם את המחיר.

לדעתי עדיף לתת למעסיקים להחליט בעצמם. במקומות שבהם יכולת פיזית, סיבולת ו\או יכולת הסתגלות מהירה חשובות, המעסיקים באופן טבעי יעדיפו עובדים צעירים. במקומות שבהם ניסיון ויכולת טכנית חשובים יותר, עובדים ותיקים יחזיקו במקומות העבודה שלהם בקלות.

זכור את כלל האצבע - אם אתה מתערב בשוק, מישהו משלם את המחיר.

ישן 07-05-2013, 21:24
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]1. רוב האנשים שפורשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
לפנסיונר אין בעיה אמיתית להמשיך במקום עבודתו אם המעסיק מעוניין בכך.

אני חושב שעדיף שכל אחד יעבוד כמה שבא לו

אולי אין בעיה אבל תראה לי מעסיק שיהיה מעוניין בזקן בן 70 כשהוא יכול לקבל מישהו בן 20?
חוץ מזה מעדיפים, בעיקר אצל עובדי מדינה, להוציא אותם לפנסיה ולהגיד להם לבוא לעבוד בהתנדבות

גם אני חושב שכל אחד צריך לעבוד כמה שהוא רוצה, אבל מעטים מקומות העבודה שייתנו לך לעבוד פחות שעות באותו השכר שאתה מקבל בכמות השעות היום.
לכן צריך לחייב את זה בחוק - את הקטנת כמות שעות העבודה, ומי שרוצה לעבוד שעות נוספות יעשה זאת.

הרעיון הוא לעשות tradeoff בין הגדלת גיל הפנסיה לבין הקטנת כמות שעות העבודה ביום

לדעתי זה יעודד אנשים לעשות דברים מועילים אחרים, כמו פעילות ספורטיבית, מה שיביא בטווח הארוך לתועלת כלכלית גדולה.
אני לא חושב שכל האנשים בנויים או אמורים לעבוד 9 שעות ביום כשאתה נמצא בדרכים 3 שעות, ואז נשאר לך 4 שעות לפנאי אם אתה יושן 8 שעות (בריא יותר ממה שרוב האנשים יושנים, שזה בערך 6 אם לא פחות). מי יעשה ספורט בתנאים כאלה?

השחיקה משמעותית במצב של ימינו בגלל שאין איזון בעניין הזה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר