לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2013, 00:42
  Dj Fistok Dj Fistok אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.04
עליתי על הבעיה אבל אני עדיין לא יודע איך לפתור אותה..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כמו שאמרתי, אולי זה סתם אחד..."

יש לי התנגשויות בגדלים שונים !

זה הקוד CSS שאני משתמש בו על מנת להפריד את סוגי המסכים השונים :

קוד:
@media screen and (min-device-width: 320px) and (max-device-width: 480px) { /* iphone 4 + iphone 4s */ #Iphone {text-align: center; font-size: 15pt; font-weight: bold;} #Galaxy S2 {display: none;} #Galaxy S3 {display: none;} #Ipad {display: none;} } @media screen and (min-device-width: 480px) and (max-device-width: 800px) { /* galaxy s2 */ #Iphone {display: none;} #Galaxy S2 {text-align: center; font-size: 15pt; font-weight: bold;} #Galaxy S3 {display: none;} #Ipad {display: none;} } @media screen and (min-device-width: 720px) and (max-device-width: 1280px) { /* galaxy s3 */ #Iphone {display: none;} #Galaxy S2 {display: none;} #Galaxy S3 {text-align: center; font-size: 15pt; font-weight: bold;} #Ipad {display: none;} } @media screen and (min-device-width: 768px) and (max-device-width: 1024px) { /* ipad */ #Iphone {display: none;} #Galaxy S2 {display: none;} #Galaxy S3 {display: none;} #Ipad {text-align: center; font-size: 15pt; font-weight: bold;} }

מה שקורה זה שלצורך העניין אם נבחן את הגדלים של הגלקסי S2 נראה שרוחב המירבי שלו הוא 800px בעוד שהטווח של הגלקסי S3 הוא בין 720 ל-1280 זאת אומרת שהגלקסי S2 עומד בשני התנאים שהצבתי (גם של ה-S3 וגם של ה-S2) וכך נוצר לי מצב של בלבול בהצגה.

אותו דבר קורה גם בין הגלקסי ל-Ipad.

איך אני יכול להפריד לחלוטין בין גלקסי 2 ל-3 גם אם הם חופפים בגדלים ?

אני לא יודע למה זה קורה באייפון כי אף גודל לא מתנגש איתו אבל כרגע גיליתי שיש לי גם בעיה בגלקסי.

שוב, תודה רבה !!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2013, 10:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Dj Fistok שמתחילה ב "מסתבר שלא בדקתי טוב, זה קורה..."

נו, אז ענית לעצמך על השאלה

אם אתה עושה עיצוב שמתאים למימדים מסויימים, ואתה עושה אותו סטטי בהתאם למימדי התצוגה, אז הוא תמיד יתאים למימדים כאלה. מה איכפת לך מה סוג המכשיר? זה עניין של רזולוציה, לא עניין של דגם. אתה לא יכול להתאים לכל דגם ודגם, אלא רק לקטגוריות של רזולוציות...

אגב, כמדומני, ישנם דפדפנים שלא מרנדרים את הדף מחדש אחרי שינוי הרזולוציה של המכשיר (למשל מעבר למצב landscape אחרי שהדף כבר נטען...) - במקרה זה שווה אולי לתפוס איזה event של javascript שיאתר שינוי רזולוציה שכזה, ויכפה רינדור מחדש...

ישן 03-05-2013, 10:24
צלמית המשתמש של MatiM
  משתמש זכר MatiM MatiM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל MatiM
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Dj Fistok שמתחילה ב "עליתי על הבעיה אבל אני עדיין לא יודע איך לפתור אותה.."

נתחיל מההגדרה שלך,
לדעתי אתה צריך לשנות את ההגדרה של "אתר מותאם" כמו שאתה מתייחס אליה -
אתה לא צריך להתאים אותו לפי סוג המכשיר, אלא לפי גודל המסך.
יש המון מכשירים ואתה הרי לא עובר אחד אחד ומתאים לו אתר.

תחשוב על נניח 2-3 גדלים שיתאימו לרוב המכשירים, לדוגמא קטן לאייפונים ודומיו, בינוני לגלקסי ודומיו וגדול לאייפדים ודומיו. ואז תבחר תנאים שלא יחפפו ויצרו בעיה.

מעבר לזה, יכול להיות שאתה בכלל לא צריך גדלים שונים.
אם האתר שלך בסופו של דבר ניראה זהה לכל המכשירים (לא בדקתי), פשוט תיצור CSS עם אחוזים.
width: 100% ימתח את רוחב האתר לכל גודל המסך, ויפתור לך בעיה של תאימות.

כמה הערות על הקוד,
מהתבוננות בקוד מקור של http://hez-laor.co.il/phone/mobile.html
ובקובץ "small.css" -

ניראה שאתה מגדיר לכל המסכים את כל הCSS מחדש.
שים לב כמה כפילויות יש בהגדרות של body , message , facebook , #div... וכדומה.
אתה יכול ליצור רשימה של כל האלמנטים עם ההגדרות הבסיסיות, ואז לשנות לכל media רק את הפרמטר הנחוץ באלמנטים הספציפיים שמשתנים.

בדוגמא שהבאת עבור שינוי התצוגות לפי ה media,
אתה יכול לנסות ולשנות את סדר ההופעה של התנאים.
תתחיל ותגדיר מהמסך הגדול ביותר לקטן ביותר.
בCSS, כל עוד לא השתמשת ב important, ואתה מגדיר פרמטר עבור אותו אלמנט, האחרון שהוגדר הוא שישפיע.
בצורה כזאת, האתר יותאם לגודל המינימלי שעונה על אחד התנאים שלך.

אם אתה רוצה להתאים בכל זאת לפי מכשירים,

יש קודים בJS / בPHP שיכולים לעזור לך לזהות את סוג המכשיר לפי יותר פרמטרים ולתת לך זיהוי קצת יותר מדוייק אודותיו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:37

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר