לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2013, 00:48
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "שטויות סיגריות זה עסק רווחי..."

עכשיו זה רווחי בכל הנוגע לדור הצעיר,אבל הדור הזה בעוד 20-30 שנה יהיה עם סרטן ומחלות אחרות בגלל הסיגריות.
תביט בדור הקודם שחשב שסיגריה זה "מדליק" או "אין" לפני 30 שנה והיום משלם על זה את המחיר ומדינת ישראל צריכה לטפל להם טיפולים, ניתוחים, ציוד רפואי לבית ונייד והכל בגלל הסיגריות.
במילים אחרות ה 800 מיליון ש"ח של היום אלכס יעלו למדינת ישראל כפול או יותר בגלל כל הטיפולים,הניתוחים וציוד רפואי שהמדינה תהיה צריכה לשלם לאותו ציבור בעוד 20-30 שנה.
תחשוב על זה כמו השקעה לטווח ארוך

הציבור הזה יבקש טיפול רפואי ומגיע לו טיפול רפואי כי אותם אנשים הם אזרחי מדינת ישראל, ולכן צריך להוציא את הסיגריות,טבק וכל מה שקשור לזה מהחוק בישראל, לתת תחליפים עד גמילה מוחלטת ועוד 20-30 שנה הציבור הזה יגיד למדינה תודה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2013, 02:20

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אנשים שמעשנים משלמים על..."

בואי ניקח דוגמא יפה עם בעיה של ריאות בגלל הסיגיות וחשש לסרטן בגלל סיגריות בסדר? (היה לאבא שלי)
ניקח אותך בדוגמא סבבה? כאשר תהיה לך בעיה בריאות וחשש לגידול סרטני מי ישלם לך את כל הבדיקות היקרות ומי יזמין קיט שעולה קרוב ל 20 אלף ש"ח לתקן לך את הריאות,אם אפשר להציל אותך? המדינה תהיה צריכה להציל אותך ולשלם עשרות אלפי שקלים,כי את אזרחית המדינה ולכן צריך לאסור עישון בארץ לחלוטין בישראל ולשלם לכל מי שמכור לזה על גמילה ולספק תחליף עד הגמילה.
המבורגרים וג'אנק הם לא כמו עישון בכלל וזה לא ממכר,כי צריכה פעם בכמה זמן לא תהרוג אותך ולא תעשה לך נזק לבריאות בניגוד לסיגריות שזה ממכר בגלל החומר שיש בסיגריות ובטבק לגלגלול.
אלכוהול את לא צודקת, כי אלכוהול עדיין משומש לקידוש, ארוחה רומנטית לשתייה בלי להגזים ובישול איתו, ובצריכה נכונה הוא לא מסוכן לבריאות כמו סיגריות בניגוד לדברים שלך.
רכבים אנחנו צריכים אותם ופועלים להפוך אותם ללא מזהמים במידה ותחשבי על זה...היה כבר חכם בלילה ששאל את זה בדיון אחר על סיגריות.

סיגריות זה רעל שאת לא צריכה וזה ממכר כמו סמים אחרת אנשים היו מפסיקים.
אבא שלי גם היה חכם ואמר שעישון לא יעשה לו כלום, אבל תני לי לומר לך משהו גברת יקרה. היום 10 שנים אחרי הניתוח שהרופאים פתחו את הריאות,הוציאו את הגידול ובדקו אותו, הסירו את כל החלק העליון של הריאות וכמה מעברים אחרים לחלוטין ואחרי הניתוח הוא הפסיק לעשן ונקי 10 שנים.
עד כאן הכל יפה אבל זאת תהיה טעות לחשוב ככה. כל מחלת נשימה היום 10 שנים אחרי הוא בסכנה להשאר בלי אויר ופעם אחת ביקור במיון עד הבוקר, הוא חייב לקבל חיסון נגד שפעת כל חורף מעכשיו בגלל מה הנזק של העישון, לעבור בדיקות ריאות כל חצי שנה ויש לו משאפים שאם היית יודעת כמה הם עולים למדינה היית מבינה שהמס בלו והביטוח הלאומי לא מכסה את העלות שלהם בכלל.
יש גם חולה סרטן ריאות שהיה איתו בבית חולים שפתחו לו את הריאות עם הקיט הזה (חד פעמי לניתוח) ולא היה מה לעשות בשבילו, ולכן סגרו את הכל ואמרו לו שאין מה לעשות ובסוף הוא מת מהסרטן בגלל העישון בלבד.

לסיכום מה שאני מנסה לומר לך שכל חולה סרטן ריאות ומחלה אחרת מעישון עולה למדינה יותר מכל המיסים שהוא נתן למדינה אם זה רציני, ועד סוף החיים המדינה תהיה חייבת לספק לו או לה הכל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 08-05-2013 בשעה 02:24.
ישן 08-05-2013, 02:40
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "בואי ניקח דוגמא יפה עם בעיה..."

אני מקווה שאבא שלך יזכה לבריאות איתנה וחיים ארוכים.

זה לא נכון להסיק מהפרט אל הכלל. אתה מכיר מקרוב מקרה כזה, ואני מכירה מקרוב מקרה אחר - קרובת משפחה נפטרה מסרטן ריאות בגיל 29 כאשר מימיה לא נגעה בסיגריות. אז מה? אילו מסקנות אפשר להסיק ממקרים בודדים?

אני מעולם לא אמרתי שעישון לא יעשה לי כלום, לא מבינה מאיפה הבנת שאני טוענת את זה. אני אומרת שאני ילדה גדולה ואני מחליטה לבד מה לעשות עם הגוף שלי בלי שתתערב.

לגבי האלכוהול בארוחות רומנטיות והג'אנק פוד מפעם לפעם - זה יפה במינונים קטנים, אבל מה לגבי מי שאוכל שווארמה כל יום? מה לגבי מי שמפריז בשתיה? גם את הטיפולים שלהם אתה מממן, לא? ואגב אני לא מבינה מדוע אתה טוען שהמדינה חייבת לשלם הכל לתמיד. יש סל תרופות, יש טיפולים שכן נותנים, ויש טיפולים שלא.

ולסיכום-עדיין, כמו שאמרתי וכמובן שהתעלמת - גם אם תוציא את העישון מחוץ לחוק אנשים ימשיכו לעשן, רק בלי לשלם על זה מסים. ראה ערך תקופת היובש בארה"ב, ראה ערך קנאביס.

נערך לאחרונה ע"י MiRi_GrEEn בתאריך 08-05-2013 בשעה 02:43.
ישן 08-05-2013, 06:12
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני מקווה שאבא שלך יזכה..."

לא תומך במיסוי הגבוה על הסיגריות, אבל כן אתקן אותך. כיום הקונצנזוס הוא חד משמעי שסרטן ריאות נגרם מסגריות. מעבר לזה שמחלת סרטן הריאות התגלתה רק מאזור 1900 שבמקרה או לא זו התקופה שהאדם המודרני התחיל להתמכר לסיגריות בהיקפים גדולים. כיום חוקרים יודעים אחרי אינספור מחקרים לומר שכמעט 90% מחולי סרטן הריאות לקו במחלה עקב עישון. וזה בלי להכנס למחלות לב, פגיעה במערכת החיסונית, מחלות ילדים וקיצור החיים ב22 שנים בממוצע (!!!) 22(!!!!!!!!!!)

הבאתי לינק כמה הודעות למעלה שמכיל סיכום יפה בעברית של האגודה למלחמה בסרטן שבא לשקף במבט גלובלי את ההוצאה הכספית הבלתי נתפסת שנופל כנטל על מדינות העולם עקב מחלות לא מדבקות למיניהן, כשאחת האחריות העיקריות להן היא כמובן הסיגריות...

אין צורך להאמין למילה ממה שכתבתי, מאד קל למצוא הרבה מאמרים ומחקרים בנושא ללא צורך לקרוא סיכומים "מוטים".

נערך לאחרונה ע"י Jony-G בתאריך 08-05-2013 בשעה 06:30.
ישן 09-05-2013, 12:53

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MiRi_GrEEn שמתחילה ב "אני מקווה שאבא שלך יזכה..."

זה ברור שתמיד יהיה מי שלא יקבל את זה ויחפש לעבור על החוק מירי,אבל רוב המעשנים יפסיקו במידה והמדינה תיתן תחליף וטיפולים להפסיק עם זה.

שאלה אליך, האם רוב הציבור בארה"ב/בארץ מכור לסמים שהם מחוץ לחוץ? לא וזאת הנקודה שלי. מוצר שאיננו חוקי לא יוכל להיות עם פלח כזה גדול מהאוכלוסיה כפי שהסיגריות מקבלות כיום. האם חשבת על זה?

ושוב אם משהו צריך לפקח על הסיגריות זה כמה גופים שונים, ככה שיהיה קשה מאוד לשחד ולהכניס את זה לארץ ולמכור את זה.

ישן 08-05-2013, 10:19
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "ה 800 מיליון האלה יעלמו לנו..."

יש לך טעות אחת מאוד מהותית, שהופכת את כל הטיעון שלך ללא רלוונטי.
אתה טוען שמעשנים פוגעים לעצמם בבריאות, והטיפול הרפואי בהם עולה כסף, וזה נכון. הסוגיה שאתה מפספס (וזה לא רק אתה, זה כשל שהמון נופלים בו בהקשר של הסוגיה הזו), הוא שגם אנשים שלא מעשנים הופכים בסופו של דבר לזקנים וחולים, וגם על הטיפול הרפואי בהם המדינה מוציאה כסף. אני לא מכיר עדין אף אחד שחי לנצח.
אם כך אנשים שמעשנים לא באמת עולים יותר כסף למדינה בטיפולים רפואיים, אלא הם פשוט צריכים את הכסף הזה בשלב מוקדם יותר בחיים שלהם.

תחשוב על אזרח אקראי, נקרא לו ישראל. ישראל הוא בן 30 ומעשן. אם ישראל ימשיך לעשן, הוא יחלה בסרטן הריאות בגיל 60, והמדינה תוציא על הטיפול בו כסף, עד שהוא ימות בגיל 65. אם, לעומת זאת, הוא יפסיק לעשן הוא יחיה חיים בריאים עד גיל 80, אלא שאז הוא יחלה בפרקינסון, והמדינה תוציא על הטיפול בו כסף, עד שהוא ימות בגיל 85. מבחינת הקופה של המדינה אין ממש הבדל.

ישן 08-05-2013, 18:06
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "כן! אבל הגבתי בכל זאת, כי..."

אל תשמחו מוקדם מדי. ההשוואה בהולנד לא בהכרח תקפה לישראל, ויש בה בעיה מבנית מרכזית.
נקודות שוני- יש לבדוק את ההוצאה הממשלתית לאזרח בהולנד ובישראל. אם בהולנד הממשלה משקיעה הרבה יותר פר אדם, וישראל הרבה פחות, אזי המסקנה לא תקפה לנו. יש לבדוק גם איזה טיפול בדיוק מסובסד. בישראל יש סל תרופות. ובהולנד? מישהו מכם בדק?

בעיה מבנית במחקר- הם "שכחו" לציין שאדם בריא יותר גם עובד יותר ולכן משלם יותר מס, כולל מס בריאות, ולכן גם אם ההוצאה עליו יקרה יותר (מה שלא בטוח, ראו למעלה) ייתכן שהוא ייצר יותר הכנסה. מבלי להתייחס אפילו לעובדה שבישראל לפחות, ולא אתפלא אם גם בהולנד, העשירונים הגבוהים יותר בריאים יותר, כלומר אלו שמרוויחים יותר ומשלמים יותר מס בריאות, הם גם אלו שלכאורה נצרכים יותר לשירותי הבריאות. וספציפית לנושא העישון- בישראל העניים מעשנים יותר מהעשירים.
ישן 08-05-2013, 19:11

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אל תשמחו מוקדם מדי. ההשוואה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אל תשמחו מוקדם מדי. ההשוואה בהולנד לא בהכרח תקפה לישראל, ויש בה בעיה מבנית מרכזית.
נקודות שוני- יש לבדוק את ההוצאה הממשלתית לאזרח בהולנד ובישראל. אם בהולנד הממשלה משקיעה הרבה יותר פר אדם, וישראל הרבה פחות, אזי המסקנה לא תקפה לנו. יש לבדוק גם איזה טיפול בדיוק מסובסד. בישראל יש סל תרופות. ובהולנד? מישהו מכם בדק?

זה נכון שמחקר בהולנד לא מעיד בוודאות על מה שקורה בישראל, אבל הוא בהחלט שומט את הקרקע מתחת לטיעון שמניח בתור ברירת מחדל שמי שמעשן עולה יותר כסף למערכת הבריאות, שכן האנשים שמניחים את ההנחה הזו לא עושים זאת על סמך ההבדלים בין ישראל להולנד, והם היו מניחים אותה גם אם המצב בשתי המדינות היה זהה לחלוטין בכל הפרמטרים הרלוונטים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
בעיה מבנית במחקר- הם "שכחו" לציין שאדם בריא יותר גם עובד יותר ולכן משלם יותר מס, כולל מס בריאות, ולכן גם אם ההוצאה עליו יקרה יותר (מה שלא בטוח, ראו למעלה) ייתכן שהוא ייצר יותר הכנסה.

לפי מחקרים שונים עישון מוריד את תוחלת החיים ב10-15 שנים. תוחלת החיים הממוצעת בישראל היא בסביבות ה-80 שנה. אי לכך, השנים שיורדות מתוחלת חייהם של מעשנים, הן שנות הפנסיה, בהן רוב האנשים לא עובדים, ולא מכניסים למדינה כסף, אלא להפך. למעשה מבחינה כלכלית, למדינה היה עדיף שלכל האזרחים תהיה תוחלת חיים של מעשן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
מבלי להתייחס אפילו לעובדה שבישראל לפחות, ולא אתפלא אם גם בהולנד, העשירונים הגבוהים יותר בריאים יותר, כלומר אלו שמרוויחים יותר ומשלמים יותר מס בריאות, הם גם אלו שלכאורה נצרכים יותר לשירותי הבריאות. וספציפית לנושא העישון- בישראל העניים מעשנים יותר מהעשירים.

זה נכון שעשירים משלמים יותר מס, אבל זה משהו שרלוונטי לכל תחומי החיים ולא רק לעישון.
באופן כללי, אני תומך במיסוי מוכוון מטרה ולא תלוי הכנסה (אם יש לך יותר ילדים, אתה משלם יותר מס חינוך, שהולך לחינוך. אם אתה משתמש ברכב, אתה משלם על הדלק, והמס הזה הולך לטובת כבישים וכו').

ישן 08-05-2013, 20:10
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=meac]אל תשמחו מוקדם..."

תוחלת ממוצעת? אני מניח שהתכוונת לתוחלת.
שגיאה בטיעון שלך- תוחלת החיים כוללת גם את אלו שמתו בגיל מוקדם. עליך לבדוק מהו הגיל בו מתים האנשים שהספיקו להגיע לגיל הפרישה או קרוב לכך. זה מן הסתם מספר גבוה יותר. בנוסף- לא כל מעשן מת מסרטן בריאות. יש גם סרטנים פחות קטלניים כמו בפה/שפתיים/גרון, יש מחלות נשימה אחרות, כולל כאלו בהן אתה מסתובב עם בלון חמצן במשך זמן מה. יש את הפגיעה בכושר הגופני שגורמת "סתם" השמנה ומחלות לב שונות איתן חיים זמן רב. אפילו את האלצהיימר שהוזכר פה- ייתכן שעישון מגביר את הסיכון לקבל אותו.

לגבי הולנד שוב- מכיוון שגם אתה מסכים שזה לא רלוונטי להשוות לישראל, לא ברור לי מדוע אתה ממשיך להגן על הטיעון הזה. הוא לא רלוונטי.
לגבי עשירים- אחלה, אז זה נכון לתחומים רבים, אז? זה עדיין תקף לפה.

לגבי פיתרון לויכוחים פה- ההודעה האחרת שלי, למטה.
ישן 09-05-2013, 00:09

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "תוחלת ממוצעת? אני מניח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
תוחלת ממוצעת? אני מניח שהתכוונת לתוחלת..

אכן.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
שגיאה בטיעון שלך- תוחלת החיים כוללת גם את אלו שמתו בגיל מוקדם. עליך לבדוק מהו הגיל בו מתים האנשים שהספיקו להגיע לגיל הפרישה או קרוב לכך. זה מן הסתם מספר גבוה יותר.

זה נכון גם לגבי אנשים שאינם מעשנים.
באופן כללי, מרבית המחלות שפוגעות במעשנים מגיעות בגיל מאוחר יחסית, אחרי עשרות שנות עישון, ולכן אני מעריך שהחיסכון בכספי הפנסיה של אלו שמתים בגיל 70 בהחלט מפצה על איבוד ההכנסה בהבודדים שמתים בגיל 40.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
בנוסף- לא כל מעשן מת מסרטן בריאות. יש גם סרטנים פחות קטלניים כמו בפה/שפתיים/גרון, יש מחלות נשימה אחרות, כולל כאלו בהן אתה מסתובב עם בלון חמצן במשך זמן מה. יש את הפגיעה בכושר הגופני שגורמת "סתם" השמנה ומחלות לב שונות איתן חיים זמן רב.

המחקר שהתחיל את הדיון הזה התייחס לכל המחלות יחדיו, ולא רק לסרטן הריאות, לכן הטיעון הזה לא ממש רלוונטי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
אפילו את האלצהיימר שהוזכר פה- ייתכן שעישון מגביר את הסיכון לקבל אותו.

הזכרתי פרקינסון ולא אלצהיימר, ומחקרים מראית שהעישון דווקא מוריד את הסיכון לחלות במחלה זו (ככל הנראה קשור להיותו של הניקוטין נוירו-טרנסמיטור, אבל זה לא לגמרי ברור).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לגבי הולנד שוב- מכיוון שגם אתה מסכים שזה לא רלוונטי להשוות לישראל, לא ברור לי מדוע אתה ממשיך להגן על הטיעון הזה. הוא לא רלוונטי.

קודם כל, אף אחד לא הוכיח שלא רלוונטי להשוות לישראל.
מעבר לזה, כפי שאמרתי, הדוגמה של הולנד לא מוכיחה שגם בישראל מעשנים עולים למדינה פחות מלא מעשנים, אבל היא בהחלט מראה שלהניח מראש שהם עולים יותר זה פשוט לא נכון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meac
לגבי עשירים- אחלה, אז זה נכון לתחומים רבים, אז? זה עדיין תקף לפה.

לא ממש... זה טיעון שרלוונטי למס הבריאות באופן כללי, ולא קשור כלל לעישון. זה יכול להיות טיעון טוב אם הדיון פה היה על הפרטת הבריאות.

ישן 08-05-2013, 02:33

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא אקפוץ עליך כמו כולם..."

מיסוי ורגולציה פוגע במי שאין לו הרבה כסף לעמוד במיסים האלה והוא מכור לעישון.
אם קופסה של סיגריות תעלה 100 ש"ח (נגיד) הוא יבחר בסיגריות על פני האוכל ולכן מיסוי ורגולציה לא מתאים כאן לדעתי.

יצא לי לראות משהי שאין לה כסף לאוכל ושכר דירה,אבל כסף לסיגריות תמיד יש לה.
אח שלי לחוץ כספית כמו חלק מהסטודנטים,אבל הוא קונה סיגריות תמיד וכבר הייתה לו דלקת ריאות פעמיים.

אני מעדיף שהמדינה תיקח לו ולכל מי שרוצה לעשן את הזכות לעשן סיגריה או טבק מגולגל (יש כזה דבר) ותיתן לכולם גמילה בשביל הבריאות של כולם והכיס של המדינה עוד 20-30 שנה.

האם אתה מבין את גודל הבעיה במיסוי ורגולציה עכשיו על עישון?

ישן 09-05-2013, 12:48

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוי די, מה, אתה חי בנדמה..."

אז תמכור מדבקות ניקוטין, סיגריות של usb ומוצרים אחרים שנותנים לגוף סיפוק שאתה מעשן במחיר יותר נגיש יותר דרך סל הבריאות וטיפולים להפסיק לעשן על חשבון המדינה.

אני יודע מה קרה בתקופת היובש וזוכר את זה, אבל קשה לי להסכים איתך שהיום יהיה קל למכור סיגריות באופן לא חוקי כמו על התקופה שאתה מדבר עליה אם המשטרה תעבוד עם משרד הבריאות הועד למלחמה בסרטן,המשרד לאיכות הסביבה,מכס ומבקר המדינה וחלק גדול מציבור המעשנים לא ירכשו מוצר לא חוקי אלא יקחו מה שיתנו להם במקום בסופו של דבר.
קשה לי להאמין שיהיה ניתן לתת שוחד לכל הגופים האלה יחדיו בשביל להכניס לארץ סיגריות ולמכור אותן.

שורה תחתונה אני מאמין ותקרא לי אופטימיסט בנושא הזה וזה בסדר,שאחוז ניכר מהמעשנים יפסיקו ברגע שזה לא יהיה חוקי, כמו שהם לא רוכשים סמים שמחוץ לחוק כמו מריחואנה,חשיש וככה הלאה.

ישן 08-05-2013, 12:09
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כי זו איננה התמכרות כי אם מחלת נפש..
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מיסוי ורגולציה פוגע במי שאין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
מיסוי ורגולציה פוגע במי שאין לו הרבה כסף לעמוד במיסים האלה והוא מכור לעישון.
אם קופסה של סיגריות תעלה 100 ש"ח (נגיד) הוא יבחר בסיגריות על פני האוכל ולכן מיסוי ורגולציה לא מתאים כאן לדעתי.

יצא לי לראות משהי שאין לה כסף לאוכל ושכר דירה,אבל כסף לסיגריות תמיד יש לה.
אח שלי לחוץ כספית כמו חלק מהסטודנטים,אבל הוא קונה סיגריות תמיד וכבר הייתה לו דלקת ריאות פעמיים.

מי שמשתעבד למותרות - שיאכל אותה ומצדי שירעב ללחם.

ישן 08-05-2013, 05:24
צלמית המשתמש של MiRi_GrEEn
  MiRi_GrEEn MiRi_GrEEn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.03
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא אקפוץ עליך כמו כולם..."

וואו, אתה רציני? נקודה שאנשים שוכחים להעביר?

ניסיתי להעביר את הנקודה הזו ב3/3 הודעותיי באשכול הזה, והנקודה זכתה להתעלמות מצד בוט :

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MiRi_GrEEn
תוציא את העישון מהחוק - עדיין יהיו מעשנים שעדיין יצרכו טיפולים, רק שאת החלק שהמדינה הייתה אמורה לקבל יקבלו ארגוני טרור למיניהם.

ציטוט:
ולסיכום-עדיין, כמו שאמרתי וכמובן שהתעלמת - גם אם תוציא את העישון מחוץ לחוק אנשים ימשיכו לעשן, רק בלי לשלם על זה מסים. ראה ערך תקופת היובש בארה"ב, ראה ערך קנאביס.

ציטוט:
אתה חושב שברגע שעישון יהיה לא חוקי אנשים פשוט יפסיקו לעשן ולחלות בסרטן?

נראה לי שאתה לא ממש מבין את הקונספט הכללי של המציאות. אתה כל הזמן מציע להוציא דברים מהחוק כפתרון קסם... נוציא מהחוק וזה יעלם!!! איך לא חשבו על זה קודם??

אתה מבין שאנשים ימשיכו לעשן, וימשיכו לגדל כלבים מסוכנים או לעשות כל דבר אחר שאתה מציע להפליל בכל מקרה?

אני כבר לא יודעת איך לנסח את זה בצורה יותר ברורה

ישן 08-05-2013, 09:57
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
שאלה אבל מה אשמתם של האשה והילדים של המעשנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "גזירת פתע: המס על הסיגריות עולה בחצות, חפיסה תתייקר בכ-3 שקלים"

אם המעשנים היו מפסיקים לעשן, עוד ניחא. אבל ככל הנראה הם ימשיכו לעשן על חשבון הנעליים, החלב והלחם של הילדים.

אני מציע שכל המעשנים יעשו מאמץ על ולא יהיו פריירים ויפסיקו לעשן. אולי זה אפשרי, רק בכדי לנצח ...

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 08-05-2013 בשעה 10:00.
ישן 09-05-2013, 08:00
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
כבר עושים את זה, בוא נבחן את זה...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ימשיכו לעשן על חשבון הנעליים, החלב והלחם של הילדים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
אסור לתת את קצבת הילדים להורים. יש להשקיע אותה בקידום הילדים - בחינוך, בבריאות ובתזונה. הכל במסגרת בתי הספר.

ניקח לדוגמה בתי יתומים,
האם אתה חושב שהם מסוגלים להסתדר עם 175 ש"ח לחודש עבור ילד (מה שנותנים לקצבאות ילדים).
http://www.btl.gov.il/benefits/chil...7%91%D7%94.aspx תכפיל את זה ב100 מינימום.

ומה התוצאות? כמעט בכל הבתי מחסה יש סמים וזנות ומה לא. היחידים שמסוגלים לגדל ילדים בתקציב כה מצומצם זה ההורים הטבעיים, הביולוגיים. גם אם ההורים מעשנים ברוב רובם של המקרים הם מטפלים בילדים הרבה יותר יעיל מאשר כל פקידי הסעד, ובעלות פי כמה יותר נמוכה.

הנה קישור לדוגמה:
http://cafe.themarker.com/post/1386398/
ציטוט:
ממצאי המחקר מראים כי פעוטות שהוצאו למשפחות אומנה השיגו במבחני IQ תוצאות גבוהות באופן דרמטי מפעוטות שנשארו בבית היתומים. הפער היה גדול ביותר עבור קבוצת הפעוטות שהוצאה מבית היתומים לפני גיל שנתיים, מה שתומך עוד יותר בעובדה כי ככל שהפעוט נשאר זמן רב יותר בבית הילדים, הנזק גדול יותר. המחקר הראה כי הפער בין הקבוצות גדל והולך ברזולוציה של חודש. כל חודש בו הילד נותר בבית היתומים מקטין את ציון ה IQ שלו.

ועוד קישור:
http://pkidat-saad.blogspot.co.il/2...og-post_09.html

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 09-05-2013 בשעה 08:21.
ישן 09-05-2013, 07:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ישנם כלים להתמודדות וחישוב נזקים עקיפים, כמו בכל תחום אחר בביטוח...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ומה יקרה עם מי שלא מעשן, אבל..."

לי דווקא מפריעה העובדה שבחברות הביטוח בישראל יעדיפו לעשות שמיניות באוויר ולגרור את המבוטחים לביהמ"ש, ורק לא לשלם את כספי הפיצויים.
הרי השופט - במקרה הכי גרוע מבחינת חברת הביטוח - יפסוק שעל חברת הביטוח לשלם את הפיצויים המגיעים למבוטח ובמקרה הכי טוב הוא יפטור אותה מלשלם, אז מה יש לה להפסיד?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 09-05-2013 בשעה 07:22.
ישן 09-05-2013, 14:42
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
איזה הוצאות משפט? השופטים מחייבים את חברות הביטוח בהוצאות משפט? ממש לא.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "מה זאת אומרת מה יש לה להפסיד?..."

השופטים אף פעם לא מענישים את חברות הביטוח על עינוי הדין שהן גורמות ללקוחות שלהן, ובנוגע להוצאות כמו למשל תשלום על עורכי-דין - חברות הביטוח ממילא מעסיקות הרבה עורכי-דין, כך שממילא המשכורת של העו"ד ששלחו למשפט מקבל משכורת, בין אם הוא יהיה בדיון או לא.
בקיצור, ההפסד של חברת הביטוח באם תנסה להוכיח שהמבוטח שלה לא זכאי לקבל את הכסף - הוא זניח עד לא קיים, ולכן עדיף לה לנסות ולמנוע ממנו מלקבל את כספו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 09-05-2013, 17:03
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "עובדה שהרבה פעמים חברות הביטוח מעדיפות ללכת עם הלקוח למשפט, גם על הדבר הכי קטן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
עובדה שהרבה פעמים חברות הביטוח מעדיפות ללכת עם הלקוח למשפט, גם על הדבר הכי קטן

על תעשה הזנייה למילה "עובדה". תשתמש בה רק כאשר אתה באמת מדבר על עובדות, כמו: "השמש זורחת במזרח ולא במערב", "כדור הארץ מסתובב" וכדומה. מה שהן מעדיפות או לא מעדיפות זו לא עובדה, אלא פרשנות שלך. וזה שהן הולכות לבית משפט על הדבר הכי קטן זו גם פרשנות שלך. אני מכיר הרבה אנשים שגם עם "הדברים הקטנים" קיבלו את כספם ללא בית משפט.

ואם כבר מתבססים על ניסיון אישי, אז מהניסיון האישי שלי אני יודע שרוב המבוטחים לא באמת יודעים על מה הם מבוטחים וזה מה שיוצר בלבול, וזה מה שגורר אנשים לבית משפט, כי הם בטוחים שמגיע להם יותר ממה שבאמת מגיע להם. כמו כן, במדינה שלנו להונות את חברת הביטוח לא נתפס כפשע בעיני רוב האנשים אלא כנורמה, וזה גם משהו שגורר הרבה מאוד תביעות לבית משפט. אבל זו רק הרושם האישי שלי, ולפחות אני לא משתמש במילים גדולות כמו "עובדה" שלא לצורך.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
כי אין להם מה להפסיד. אני זוכר שבזמנו ניתנה לשופטים אפשרות להעניש את חברות הביטוח שגוררות ככה לקוחות, בתשלום פיצוי וקנס מוגדלים - אבל אף שופט לא משתמש באפשרות הזו. במקום זה, חברות הביטוח תובעות, ואם הן מפסידות הן רק צריכות לשלם את מה שממילא היו צריכות לשלם.

הויכוח הזה עקר ללא נתונים ממשיים. למען האמת, ניסיתי לחפש נתונים על כמות התביעות שנגררות לבית משפט, ועל אחוז הקייסים המשפטיים בנושא שנמצאו מוצדקים מצד המבוטחים, אבל העלתי חרס... אם יש לך נתונים, אשמח לראות.

בשורה התחתונה, אני יודע שישנם מקרים שנגררים לבית משפט שלא בצדק, אבל התופעה לא כזו גדולה כמו שאתה מציג אותה.
ישן 09-05-2013, 22:04

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "פעם ראשונה שאני שומע על זה..."

ל Vladin, מנהלים בפרש בקשו ממני לא להכניס כאן שמות של חברות ביטוח שלא משלמות,אבל קיימות כמה חברות בשוק של ביטוח שאתה חייב להזהר מהן וסביר להניח שאתה גם מבוטח אצלן באופן כזה או אחר.
עו"ד עושים הרבה מאוד כסף מלתבוע את אותן חברות ענקיות בשם לקוחות שלהם.
אתה מוזמן לשאול עו"ד או סוכן ביטוח שקרוב אליך על ביטוחים מסוכנים שלא משלמים בתחום הסיעוד וביטוח חיים והם יתנו לך את כל השמות.

ל meac, זה לא משנה שתכניס בהצהרה של הבריאות הכל, כי החברות האלה לא ישלמו לך בלי משפט נגדן וכל עו"ד/סוכן ביטוח בתחום הזה יגיד לך את זה ומדובר בחברות שאתה מכיר ואולי אתה אפילו מבוטח אצלן וחושב שהן ישלמו לך כסף בעתיד,אבל הן לא הולכות לשלם לך.

לי אישית אני יכול לומר לכם שהיה לי ביטוח אצל אחת החברות המדוברות, וביטלתי אותו מדי שהבנתי עם מי יש לי עסק,אחרי שסוכן ביטוח חבר של המשפחה הזהיר אותי מאותם חברות ואחרי זה גם עו"ד שהם חברים של המשפחה הזהירו אותי והסבירו לי כיצד הם לא משלמים מה שהם צריכים לשלם בלי תביעה משפטית נגדם.

ישן 10-05-2013, 00:20
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
המחאה ברשת בתמונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "גזירת פתע: המס על הסיגריות עולה בחצות, חפיסה תתייקר בכ-3 שקלים"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/49427DB57FA84369854469A165F1CE07.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/615AB9D7C0D741168964B7B42BAC1432.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/6E02F392B32145CC88BB722AB00CD631.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/363861B8347349899C5A55CAA6A33B8C.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/63A8FC40B42741CEAC33FE221FA38629.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/32FAA4B532B749728AE3BC2521192B6C.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/F0A91E84FBBC4111A75DC4D17386889B.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/0F0B7E3E9933490C9BEA615D5537ECB8.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.bhol.co.il/upload0708/C9960D95F0724CFEAEE718BD8D278A93.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cache.bhol-forums.co.il/upload0708/201359_1543220353_jpg.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cache.bhol-forums.co.il/upload0708/201359_1543367279_jpg.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cache.bhol-forums.co.il/upload0708/201359_15442525596_jpg.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cache.bhol-forums.co.il/upload0708/201359_15444314269_jpg.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://cache.bhol-forums.co.il/upload0708/201359_1543481510_jpg.jpg]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר