לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2013, 23:04
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי flaming ice שמתחילה ב "אתחיל בזה, למה לא עובדת לי..."

ההימור שלי (בתור אחד שלא ראה את שפת התכנות מעולם, רק מקריאת הודעת השגיאה) :

כי מנסים בתוכנה הזו להציב 'n' בתור הערך של 'digit-num'. כידוע 'n' היא מחרוזת. בכל שפות התכנות שאני מכיר, בד"כ מחרוזת נוהגים לייצג ככזו, על ידי תחימתה בסימן כלשהו, בד"כ מרכאות. כאן אין מרכאות, אז הייתי משער שהמפרש מצפה לקבל ערך שהוא מספרי (Real...). אבל הוא קיבל משהו שהוא לא Real (אבל גם לא במרכאות), ולכן הוא צועק שלא נראה לו.

אם התאוריה שלי נכונה, אז השורה הראשונה צריכה להיות משהו כמו:
קוד:
(define (n 5)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-05-2013, 06:28
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי flaming ice שמתחילה ב "בשורה הראשונה מגדירים משתנה ל..."

אם כך, הייתי אומר שהשפה הזו די מוזרה במבנה שלה... אינני מבין מדוע בעצם צריך את ה n אם מה שמכיל את המספר הוא digit-num (אם הבנתי אותך נכון...) - היה אפשר להציב את הקלט (5?) ישירות ל n, או לעשות את ה if-ים ישירות על digit-num - בכל שפה אחרת שיצא לי להתקל בה עד היום...

אולי digit-num הוא בעצם סוג המשתנה? שם מוזר קצת לסוג משתנה (גם לא "סטנדרטי" כמו int/float/real) - בחיפוש קל בגוגל על המילה הזו יחד עם שם השפה לא מצאתי שום דבר מעניין, חוץ מ... הקוד שהבאת כאן במדוייק (מה שאומר שסביר שהעתקת אותו מאותו הדף), ולכן אני מסיק, בצדק או שלא, שזה לא סוג משתנה, אלא שמה שכתבתי לעיל הוא הגישה שלי לבינתיים.

מעניין על איזו שורה מהקוד הזה נזרקת הודעת השגיאה הזו... ההערה שלי כמובן התייחסה לשורה הראשונה בקוד...

בכל מקרה, כיוון שהגיע מישהו עם דעה מפוזרת שהתעסק בשפה מוזרה זו בעבר, נשאיר לו את הבימה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר