לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2013, 11:35
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "..."

אז אתה אומר שאני התמים שנכנס לקישור שלך כדי לראות היכן הוידאו פורסם, משום שזה היה הקישור היחיד בדף, והיה סביר להניח שהבאת אותו כמקור, כמקובל... אוקיי.

אם נתעלם שנייה מהתמימות שלי, בוא נחזור שוב לתמימות שלך. היוטיוב שממנו פרסמת את הדבר הזה (איך הגעת לשם, אגב?) - הוא של "אם תרצו". אתה מכיר את המילה קונטקסט (הקשר)? אתה מכיר את המושג "הוצא מהקשרו"?

אם לא, אסביר לך בשמחה.

ההקשר שבו דברים נאמרים או מפורסמים, נותן נופך ומידע נוסף, שבהתאם אליו צריך להתייחס אל התוכן המדובר.

למשל: אם אתה רואה שמשהו פורסם בבלוג של ריצ'רד סילבסרטיין, אתה יכול להניח שזה נגד מדינת ישראל. למה? כי אתה כבר מכיר אותו, ויודע שזה מה שהוא חושב, שזו לכאורה האג'נדה שלו, ולכן סביר להניח שאפילו אם הדבר לא ברור ישירות מהטקסט, שיש כאן כוונה סמוייה.

באותה הצורה בדיוק, כשגוף פוליטי כלשהו מפרסם משהו מיוזמתו, בערוץ היוטיוב שלו, אתה יכול להניח שזה משרת את האג'נדה שלו (אחרת לא היה שש לפרסם זאת, הלא כן?). במקרה של "אם תרצו", אם אינך יודע עדיין, האג'נדה שלהם היא להיות קונטרה לכל מי שפועל נגד מדינת ישראל, בייחוד אם משום מה נותנים לו פה (אקדמיה ותקשורת שמאלנית?). מכאן, שאם לא מנתקים את הוידאו הזה מהקשרו, סביר יהיה, עבור הקורא המודע למה שהולך בישראל, שמדובר בהפגנת נגד למשהו שהוא נגד המדינה (ולכן בעד הרוב המוחלט במדינה, שאינה חושבת כמו מה שהם מפגינים נגדו, מן הסתם...)

כשאתה מעתיק את הוידאו ומוציא אותו מהקשרו (קרי - שהוא פורסם על ידי אם תרצו עצמה, ולכן משרת את מטרותיה) - אתה מאבד את הנדבך החשוב הזה - שמדובר בקונטרה למשהו לא תקין שנעשה מלכתחילה (למה נכנסתי לקישור שהבאת? כדי לראות את הקונטקסט המאוד חשוב. אני כבר מכיר אותך, והנחתי שתעוות אותו...)

מבין?

עריכה: אני רואה שהקדימו אותי בזמן שכתבתי הודעה ארוכה זו (+הפסקות). אני מתנצל אם אמרתי דברים שכבר נאמרו על ידי אחרים באשכול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2013, 11:59

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אני חושב שמי שצופה בסרטון..."

חמוד. באמת.

אני קראתי את הכותרת. תהיתי מדוע אם תרצו מפגינים (המידע לא הופיע בטקסט שהבאת).

ולכן התחלתי לצפות בוידאו. המצלמה נעה ימינה ושמאלה על אנשים שמחזיקים שלטים "נכבה חרטא". אחרי חצי דקה (!) שהמצלמה מצלמת שוב ושוב את אותם X אנשים בפריים, עשיתי הנחה (תמימה) - שזה מה שמכיל כל הסרטון, ושם הפסקתי. לא הלכתי לראות את כל השלוש וחצי דקות, כי אני לא אוהב לבזבז את עצמי בצפיה בדברים שנחזים להיות מחזוריים.

לפיכך נראה לי שמדובר בסתם הפגנה שהם ארגנו, כי לא ראיתי בוידאו שום דבר חוץ ממנה (כן, אני מודה שלא ראיתי עד הסוף, כי זה נראה משעמם...).

לסיכום, מי שקרא את הכותרת שלך, ו"טעם" חלק יחסית ארוך מוידאו, יכל היה בקלות להתרשם שמדובר במשהו ספוטנטי בתגובה לכלום.

ייתכן שהכל אצלי דפוק (אני לא שולל), ומשום מה זה תמיד קורה רק באשכולות שאתה וה"תמים" השני, "ישראל היפה", פותחים, אבל ברשותך, אציג בפניך כותרת שמתארת נכון (לדעתי) את מה שהיה שם:

<שם כובע של עיתונאי מאוזן>
בעקבות הפגנת פעילי שמאל (קיצוני? שיקול שלך) בעד ה"נכבה": הפגנת נגד של "אם תרצו" (וידאו)
<מוריד את הכובע>

מה דעתך? לא מסכם יותר טוב מה היה?
ישן 14-05-2013, 12:24

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שימי אתה לא הוגן בעליל. אם..."

אני הוגן מאוד, ואיכשהו, ידעתי שזו בדיוק תהיה תגובתך, לכן גם הדגשתי את המילה המאוד חשובה: מדוע. בחרת, במודע או שלא, להתעלם ממנה (אתה לא טיפש, ולכן אני מניח שבמודע...). אגב, איפה הלימיט שלך? אם זה היה וידאו של שעה וחצי, ואת השמאלנית שהיא בעד זריקת היהודים לים, רואים ל 5 שניות, דקה לפני הסוף, ועד אז זה מחזורי, רואים שוב ושוב את אותם מפגינים צועקים את אותו הדבר, גם אז זו הייתה אשמתי שהשתעממתי הרבה קודם, ולא זכיתי לראות את הרגע ה"מאזן"?

אין חולק שכל מה שכתבת בהודעה, אמת לאמיתה. אבל שוב, אתה מפספס את ההקשר. זה מזכיר בדיחה מאוד מפורסמת:

איש בכדור פורח מרחף בשמיים ופתאום מבין שהלך לאיבוד. הוא ממהר להוריד גובה ומזהה במרחק מה ממנו, איש על הקרקע. הוא מנמיך גובה עד לנקודה שבה הוא יכול לצעוק אליו "סליחה, אתה יכול לעזור לי?"

"בשמחה" האיש נענה לבקשתו.

"הבטחתי לחבר שאפגוש אותו כבר לפני שעה אבל אין לי מושג איפה אני" מסביר האיש בבלון.

האיש מתחתיו מסתכל לצדדים "אתה בכדור פורח, מרחף בגובה 30 רגל מעל הקרקע. אתה בין 40 ל-41 מעלות צפונה ובין 59 ל-60 מעלות מערבה"

"אתה בטח מהנדס" צועק לו האיש מהכדור הפורח.

"נכון" עונה האיש בהתפעלות "איך ידעת?"

"ובכן, זה די פשוט" צועק לו האיש מהבלון "כל מה שאמרת לי כרגע הוא כנראה מדוייק ב 100%, אבל אין לי מושג מה לעשות עם המידע הזה ובשורה התחתונה אני עדיין אבוד. בכנות, אתה בכלל לא עזרת לי, אם כבר, רק עיכבת אותי יותר"

---

100% נכון. 100% מפספס את מהות ההפגנה. עדיין לא הבנת? כנראה שלא תהיה עיתונאי בעיתונים שאינם Ynet או הארץ... גם הם סובלים מקשיים כאלה. למשל, טילים "נופלים" או "מתפוצצים", בשטח פתוח. סתם ככה, טילים. כמו מטאוריטים מהחלל שרחפו להם שם במשך מאות בשנים, ובמקרה עומד כדור הארץ במסלולים, אז הם נכנסים בו. לא קרה שום דבר לפני שהם נפלו/התפוצצו. לא ירה אותם איזה ערבי משטח שכבר אין בו כיבוש, למשל. סתם כך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר