לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-05-2013, 11:10
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אני אומר שאפשר להתמקד רק..."

ואני אומר די עם היללות.
זה לא יהיה אשכול עם אופי פוליטי (מה שמאד קשה לעשות, אבל אתם מוזמנים לנסות)
מה נשאר? יללות של אכלו לי שתו לי.

מה הכתבה הפטתית הזו? ראיינו חייל בכיין ועשו מזה מדיניות
"בשבועות האחרונים הגיעו לסופשבוע עשרות עדויות של חיילים, במילואים ובסדיר.."
באמת? ממתי חיילים מתראיינים סתם כך ללא אישור דו"צ (ז"א צריך להיות ריאיון מסודר)? מי החיילים האלה? לא מאמין לאף מילה!

אז נכון יש מצב מורכב באיו"ש וגם כמה דברים יצאו לתקשורת, אבל בין זה לבין צה"ל מסכן וחבול המרחק עצום.
צה"ל צריך לספק ביטחון ע"פ החלטות הדרג המדיני, זה מה שיש אז עם זה פקמ"ז יתמודד ושיפסיקו ליילל שם, אגב אנ'לא חושב שזו המדיניות הרשמית של פקמ"ז ובודאי לא של אלוף ניצן אלון שיש לו מספיק ניסיון בנושא ומספיק מרחב פעולה גם בתוך המגבלות האלה ככל שיהיו.
חוצמזה הדבר אינו שונה מאף תקופה אחרת, כבר לפני כעשרים שלושים שנה היו הבכיות האלה, ההבדל הוא שהיום יש פייסבוק ואייפון

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 19-05-2013 בשעה 11:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-05-2013, 16:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ואני אומר די עם היללות. זה לא..."

אה, סליחה. אם החבר'ה האלה מתראיינים אחרי השחרור שלהם, אז אין עם זה שום בעיה והם לא צריכים לבקש אישור מאף אחד - בין אם הם סדירים ובין אם הם מילואים, וממה שאני שומע, הכתבה הזו מאוד עדינה.

גם אם מדובר ביוזמות מקומיות של מח"טים - ואני מאוד בספק אם מח"ט מיוזמתו עושה זאת, יש אלוף ותא"ל כמפקדים ישירים של אותם מח"טים. אז או שאין להם מושג מה פקודים ישירים שלהם עושים, או שהם בהחלט מעודדים זאת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-05-2013, 16:56
  בו רדלי בו רדלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.13
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "ואני אומר די עם היללות. זה לא..."

צר לי, אך עלי לחלוק עליך. לטעמי אין מדובר בסוגייה פוליטית אף לא בקיטורים גרידא. לדעתי, הבעיה העיקרית הינה הגדרה מעורפלת של המשימה, והבלבול הנגזר ממנה.

החייל והמפקד בשטח אמורים לקבל - ולדרוש (!!) - פקודה ברורה (כל פקודה שהיא - נסיגה, איגוף, תפיסת שטח מסוים או נטשית אחר, וכו' - ולכן אין מדובר בסוגייה פוליטית).

לא ניתן להניע גוף מבצע, החל בצבא וכלה במע"צ, באמצעות פרוזה או שירה לירית נשגבה ככל שתהיה. גם לא במגילה משפטית בנוסח המגנא כרטא.

מפקד מנוסה ידע לתת פקודה מסודרת, ישימה, המכילה מדדי ביצוע ברורים. ניתן להכניס מקרים ותגובות, אך לא בנוסח הוכחת אקסיומת המקבילים של אאוקלידס, אלא ברמת פסק זמן בכדורסל - קצר, ישים, וברור.

מותר ורצוי שתהיה מדיניות, ואם היא גם ברורה הדבר כמובן עדיף. אך ככל שמתרחקים מן המזגן ומתקרבים אל השטח, המדיניות חייבת לקבל ביטוי פקודתי. מדיניותה של מפקדת החטמ"ר יכולה להתמקם בכל נקודה על המשרע האפשרי (למשל "אפס נפגעים להם, גם במחיר צירים סגורים" או ההפך, "צירים פתוחים ויהי-מה") - ובלבד שתרגום המדיניות לפקודות יהיה ברור (תפיסת גבעה א, מארב על מבתר ב, חסם בנקודה ג וכו').
ישן 19-05-2013, 17:26
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי בו רדלי שמתחילה ב "צר לי, אך עלי לחלוק עליך...."

מחזק אותך ואת ביטיס ורוצה להוסיף מנקודת מבט של אזרח.החבר'ה האלה לא בכיינים, אנחנו רואים את התמונות, שומעים מחברים שעדיין במילואים ואני מדבר עם הסדירים מהיישוב שלי, ומה שהם אומרים לי רק מחזק את אלה שהתראיינו, ראינו את החייל שכמעט ניצלה בעמדת הפלסטיק שלו, ראינו את הסופה שהושמדה בעזרת בקת''ב, ראינו את כל הסרטונים של החיילים ש"משפרים לאחור", את טרור האבנים בכבישי איו''ש שכבר התחיל לגלוש לכביש 6..ראינו את המחבלים שרוקדים על ההאמר כאילו זה בית הזונות הפרטי שלהם, ראינו סמח''ט שנענש כי הוא העז להחטיף מכות לאנרכיסט אלים, ולאט לאט ככה מאבדים את השטח, הרי מה יקרה בסוף? יקומו אנשים ויגנו על עצמם, לא יהיה ואקום.

ישן 19-05-2013, 22:32
צלמית המשתמש של sgrimber
  sgrimber sgrimber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.09
בצער רב אני נאלץ להסכים עם דבריך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי בו רדלי שמתחילה ב "צר לי, אך עלי לחלוק עליך...."

בתעסוקה האחרונה שביצענו זה בדיוק המצב שהצטייר בנוגע להוראות הפתיחה באש:
ראשית, קיבלנו ביום הכנה לקו סקירה מאחד מקציני החטמ"ר על כך שאין יותר הוראות פתיחה באש ברורות ומצומצמות אלא ישנם מקרים ותגובות בלבד - הבעיה: המקרה השני סתר את הראשון והשלישי את השני וכו'. כמו כן, בחיים כמו בחיים, מקרים ותגובות ספציפיים זה נחמד רק המציאות לא תמיד מתיישרת אם מקרה ותגובה ספציפית - מה לעשות שהמפגעים והמנסים לפגע לא פועלים על פי המקרים והתגובות שצה"ל קבע (אולי צריכים שגם הם יעברו את השיעור).

שנית, בשיחת המח"ט התברר שקיימות הוראות פתיחה באש - מסמך משפטי קצר של לא יותר מ-12 עמודים (בכתב קטן וצפוץ) ודורש הכשרה מלאה כולל סטאז ובחינת לשכה בעריכת דין.

בשורה התחתונה - מחט"י החטמ"ר והגורמים בפיקוד שמעליהם או מתחתם עסוקים בכסת"ח משפטי במקום בהפשטת הנושא לחיילים והפיכתם לפקודה קצרה וברורה ברמת משפט או שתיים! הדבר חמור שבעתיים במילואים היות וחיילי מילואים לרוב אינם חיים ביום יום מציאות זו ואף זוכרים זמנים בהם היו הוראות פתיחה באש מאוד ברורות וחד משמעיות.

תוספת מאוחרת:
אני אגב משתדל להמשיך לפעול במילואים ע"פ הרוח שמאחורי הוראות הפתיחה באש שהיו מקובלות בעבר - כאשר אני חש סכנה לא אהסס לירות (אם באויר ואם לרגליים בעת הצורך) או לתת פקודה לחיילי לירות ובמצב של סכנת חיים לירות על מנת להרוג. אם תהיה למישהו בפיקוד אני עומד מאחורי מעשיי ואין בליבי כל חשש מהליך משפטי.

נערך לאחרונה ע"י sgrimber בתאריך 19-05-2013 בשעה 22:39.
ישן 25-05-2013, 23:39
  kingshlomo kingshlomo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.13
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "אני מאוד מקווה שאתם טועים/לא..."

שום טעות.

אני לא אמרתי שאין בכלל הוראות פתיחה באש. יש הוראות אבל משום שהן אינן פשוטות כבעבר כמו זיהוי "אמצעי וכוונה" ונוהל מעצר חשוד שיכול להסתיים בירי על מנת להרוג - אז עברנו להוראות פתיחה באש שמדברות על נוהל מעצר חשוד במקרים מסוימים שמסתיים לכל היותר בירי לרגליים. ובמקרה של סכנת חיים מיידית - ירי על מנת להרוג אף ללא נוהל מעצר חשוד כלל.

משום שההוראות יכולות להיות נתונות לפרשנות (מהי סכנת חיים מיידית?) נדרשת רשימת מקרים ותגובות ארוכה שהוצגה לנו במצגת שהוכנה על ידי החטמ"ר.

אני מתלבט אם להביא כאן את עיקרי הדברים, אני לא בטוח שכדאי שהאוייב שמן הסתם קורא גם כאן ידע בדיוק מה מותר לנו ומה אסור....
ישן 22-05-2013, 09:57
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

לכל מי שהגיב לי, או שזה מקרה קלאסי של "דברי הוצאו מהקשרם" או שלא הובנתי כהלכה.
אסביר שוב, ע"פ החלטת הדרג המדיני צה"ל באיו"ש יעסוק גם בשיטור, אז צה"ל יעסוק גם בשיטור!
הותווה לו נתיב עבודה צר מאד, אבל גם בתוך הנתיב הזה יש לפקמ"ז מרחב פעולה מספיק גדול על מנת שהמקרים האלה שהחיילים מתארים לא יקרו ולמעשה צה"ל ישלוט (או לפחות ישלוט יותר טוב) במאורעות.
בזה אין חדש, זה קורה באיו"ש כבר עשרות שנים (לפעמים פחות, לפעמים יותר).
אולם, המקרים האלה הם לא מדיניות חולשה של צה"ל אלא מקרים בודדים של הסחפות/אי הבנה של מצב/הססנות וכד' (שהם לא בסדר לכשעצמם ויש לתחקר אותם) מהם יש לאנשים נטייה להשליך על הכלל, לכן צריך לקחת דברים בפרופורציות.
מקומם אותי שחיילים מתראיינים בתקשורת במקום להעלות את העניין בצינורות המקובלים בצה"ל ו/או מחוץ לצה"ל (שימו לב לכותרת המרושעת "לוחמי צה"ל ביו"ש שוברים שתיקה")
הכתבה הזו בסך הכל עשתה טוב לפלסטינים ומשמשת כחותמת להתנהגות שלהם מול חיילי צה"ל.
מהתקשורת אני לא מצפה, אבל מחיילים כן ולצערי החיילים האלה התגלו כחבורת בכיינים שעכשיו חיילים אחרים יצטרכו להתמודד עם הרוח הגבית שהם העניקו לפלסטינים.

מקווה שעכשיו הייתי ברור

ישן 24-05-2013, 02:49
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לכל מי שהגיב לי, או שזה מקרה..."

בבקשה לכם, גם אלוף הפיקוד באותה דיעה כמו שלי
אלוף פיקוד המרכז שלח איגרת לקציני השטח ביו"ש בשל המצב החדש שנוצר שבו חיילי צה"ל חוטפים אבנים ולא מגיבים
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/256411

קטעים מתוך האיגרת
"ניתן לפעול בנחישות תוך הרתעת מפרי סדר וגורמי טרור ושמירה על כבוד צה"ל וחייליו. הפעלת כוח מידתית אין פירושה רפיון וחוסר נחישות".
"לדוגמה, פעולה מקצועית ונחושה של כוח רכוב שנקלע להפרת סדר, לא תביא למצב בו הכוח מתעלם מזריקת אבנים מטווח קרוב. מצופה כי יפרוק בזמן מכלי הרכב כשהוא מציוד באלפ"ה ובמיגון איש, יפעיל את אמל"ח באופן מקצועי, ימנע מהתוקפים להתקרב לטווחים קצרים".
"מפקדים - תסכול וטרוניות אינם מהווים 'תוכנית עבודה' להתמודדות עם קשיים. אני סומך עליכם שבמקצועיות ובמסירות נשפר את הטעון שיפור"

אגב, באותו הקשר כתבה באתר דו"צ המראה שכשבפקמ"ז רוצים לעבוד אז גם מצליחים
ירידה בכמות אירועי הטרור באיו“ש, עלייה במספר המעצרים
http://www.idf.il/1133-19028-HE/Dover.aspx

ישן 24-05-2013, 04:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "בבקשה לכם, גם אלוף הפיקוד..."

זה כסת"ח - קיימת התעלמות גורפת מתלונות של מילואימניקים על דברים הרבה יותר חמורים, כמו השבתה מלאה של כל הרכבים הממוגנים של פלוגה, מחסור בקרמיים וכו' מזה שנים רבות מאוד. אני בהחלט מאמין שמח"טי גזרה הורידו הוראה לאיסור שימוש בגומי ללא אישור פרטני. זה קרה כבר בעבר ועם אותן תוצאות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-05-2013, 17:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "גם אורי אליצור אומר את זה, אם..."

מח"ט לא מכסתח על דעת עצמו. הוא עושה מה שיעזור לו להתקדם - בשנת 96 זה היה להמנע מכל דבר שיגרום לעימות, ב-2002 זה היה כל דבר שיראה אגרסיבי והיום חזרנו ל-96. כשהמח"ט יושב עם המאו"ג ברור לו לאן נושבת הרוח, וכך גם מאו"ג עם האלוף.

ישן 19-05-2013, 18:16
  Tal-T Tal-T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06

אני לא מסכים. קשה לי להאמין שהם "המציאו" חיילים ואירועים.
ציינו גם בכתבה שבגלל האיסור על חיילי צה"ל להתראיין ללא אישור דו"צ, מציינים את שמם כשם חסוי, באותיות.

מעבר לזה, יש מספיק עדויות במדיה שמראות שזה המצב, והוא אבסורדי.
לדעתי מדובר במחדל מבצעי. לא ירחק היום שאבן, במשקל קילו וחצי, ובמהירות לוע שניתן לצבור עם קלע דוד תרסק לחייל את הפרצוף ועם קצת חוסר מזל גם תהרוג אותו.
ועוד לא הגעתי לבתקבי"ם או בקתב"ים בתוך ג'יפ.
צריך להיעשות שינוי במדיניות, בלי להיכנס לפוליטיקה. רק מפאת העובדה שחייל צריך להגן על עצמו מסכנה ממשית.

ישן 19-05-2013, 22:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי asafk.asafk שמתחילה ב "תקנו אותי אם אני טועה (וסביר..."

פוחדים מדין פלילי, כאשר צה"ל מתנער ממך, ובצדק.

ישן 24-05-2013, 19:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תכלס, כמה פעמים קציני צה"ל עמדו לדין על התנהגות סבירה בעינינו?"

גם אם לא הועמדו לדין, להגרר למצ"ח במשך חודשים ארוכים באמצע החיים זה דבר מספיק מרתיע. לך תסביר למעסיק שאתה צריך להעלם יום בשבוע לפרק זמן בלתי ידוע בשביל להחקר על מעשה פלילי בפוטנציה.

ישן 02-06-2013, 01:25
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "שוב נפלא מבינתי מדוע שולחים..."

למה צריך להיות שם כדי להעביר ביקורת - אין לי שום בעיה אם אתה כותב גם מחדר במלון 5 כוכבים, אבל בדיוק בגלל שאנחנו זוכים לראות קטעים ערוכים בקפידה, שלא מספרים את כל הסיפור אנחנו מעבירים ביקורת נוקבת בלי שראינו את כל ההתרחשות.
המציאות היא שאין לחיילים ברוב המקרים תוכנית מוכנה מראש להתמודדות.
אין ניתוח של המצב, ישיבה מסודרת של כוח שיוצא לאירוע שכזה בה מנתחים את דרכי ההגעה והמנגנונים השונים שיופעלו, אין תרגולת מסודרת לדברים הללו.
צריך לשנות גישה מבחינת הערכות מראש, וליצור בכל פלוגה וגדוד "זיכרון אירועי הפס"ד" כמו שצריך. המכיל תאור, ניתוח והתייחסות למיקום,מאיפה הם הרימו את האבנים,כמה אנשים,מה נעשה על ידי הכוח, נקודות כשל , סרטים שצילם המתעד הקרבי וכו.
רק ככה אפשר לבנות צורת התמודדות נכונה, התאמה של כמות החיילים, פקל"ים. סוגי פק"לים שהפלוגה המחזיקה בגזרה הזו מחזיקה באופן חריג לדוגמא, יותר מטוליסטים מאשר בדרך כלל.
כמות אלפ"ה בסיור,חפ"ק, סוג אלפ"ה וכו.
מכאן אפשר להגיע להרבה מסקנות שימנעו תמונות שכאלו, יתנו לחיילים תחושה טובה יותר וכמובן ישרתו את המטרה.
ישן 02-06-2013, 04:00
צלמית המשתמש של Fxtrage

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הרזולוציה שאתה נכנס אליה..."

אני לא חושב שזה מסובך לבצע ברמת פלוגה או שלא יכול ללכת יד ביד עם מטרה והכשרה.
יש הרבה זמן מת בבט"ש במיוחד ללוחמים וותיקים.
כל מה שצריך זה לבנות צוות שמורכב מקצין (אפשר גם סמל) ושלושה חיילים ותיקים יחסית
יש לו ולהם את הזמן להתעסק בזה, הם מכירים את הגזרה טוב ומסוגלים לעבוד.
כותבים פורמט תחקיר, ממלאים אותו אחרי כל סיכום אירוע, עם הערות של כל מי שהשתתף, לוחמים,נהגים וכו. מסובך? לא כלכך, בסך הכל דורש שינוי חשיבה ועוד 10-50 דקות מצד הכוח המסכם.
את העבודה היותר מאתגרת אפשר לעשות יחד עם מחלקת המודיעין הגדודית ביום מרוכז פעם בשבועיים שלושה. והיא כוללת העברה של כל הנתונים לפורמטים מתאימים ובניית תמונה רחבה יותר.

לא חושב שזה משהו מתקדם במיוחד ואינני מזלזל באנשים שנמצאים בשטח.
אני חושב שלרובם יש מוטיבציה לגישה שתביא לתוצאות.
לאנשים יש שכל וצריך לגרות אותו מידיי פעם, זה בריא לכל מסגרת.
.

נערך לאחרונה ע"י Fxtrage בתאריך 02-06-2013 בשעה 04:22.
ישן 02-06-2013, 13:02
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "לאן אתה נשלח זה לא רלוונטי -..."

בסרט שהובא כאן רואים חיילים נסוגים מפני מפגינים וה'משימה' לא מושלמת,
אני מניח כי אם משימתם היתה פינוי כביש ראשי, המשימה היתה מושלמת,
חיילים ההודפים מפגינים בתוך כפרם [עד לאן הם צריכים להודפם?עד לכביש הראשי ?] אין להם מטרה ברורה בראש אותה הם חותרים להשיג,ואז לא נורא מבחינתם לסגת,שימוש באמצעים דרמטיים יותר לא יתנו להם,כי אין כאן משימה חשובה, וגם תיגבורת לא תישלח בכדי לא להסתבך במשימה לא חשובה.... נכון כי חייל צריך לעשות המיטב בתנאים שנכנס אליהם,במקרה שלפנינו המיטב נהיה לצאת בלי להיפגע.
אגב,הסימפטיה שלי לחיילים,המראים מוטיבציה,קריאה טובה של המציאות,התיחסות טובה למציאות...וזו הסיבה גם שהם מוותרים.
ישן 19-05-2013, 19:46
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש מדיניות מלמעלה שצה״ל פועל לפיה. פשוט מאוד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "לוחמי צה"ל ביו"ש שוברים שתיקה"

״מישהו״ החליט שטוב יותר לביטחון ישראל שלא תיפתח הסלמה רבתי ביו״ש מאשר שחיילים יאלצו לספוג פה ושם ״השפלות״ ובמקרים אלו ואחרים ייסוגו במקום להסתער.
הייתי מחלק את העניין לשני היבטים שונים:
1. עד כמה התנהלות צה״ל בשטח אכן חריגה יחסית לעבר ויחסית למקומות אחרים בעולם שבהם כוחות נמצאים במשימות שיטור. ובכן, שוטרים כל העולם שנמצאים מול מתפרעים נאלצים להפגין איפוק רב מול התגרויות של המתפרעים ולא פעם גם נסוגים מולם כשהנסיבות הטקטיות מצדיקות זאת. בסופו של דבר, אנחנו מדברים פה על חיילים שאין להם המנטליות או המקצועיות הדרושים כדי להפנים זאת.
מעבר לכך, בפועל קשה להצביע על זה שבתקופה הנדונה יש עליה בפיגועים או באבידות בגלל מדיניות מחמירה של פתיחה באש. מספר הנפגעים בקרב חיילים ואזרחים הוא בסופו של דבר נמוך מאוד ביחס לרוב התקופות בעבר והיקף ההתפרעויות בסופו של דבר מוגבל ואפילו לא מתחיל להזכיר את סוף שנות השמונים.
2. ההיבט המקצועי. כאן יש בעיה. בהינתן הוראות הפתיחה באש וההגבלות על שימוש באמצעים צריך לתרגל את הכוחות ולהכינם באופן אחר. למשל, להימנע בכלל ממגע עם התפרעויות אלא אם כן הם מסכנות יישובים ישראלים או צירים. לכנס לעימות רק כשהכוח גדול מספיק ובוודאי שלהימנע מפעולות של צוותים קטנטנים
כמו שהיה קובל בעבר כשאלו יכלו להשתמש באופן חופשי כמעט באלפ״א ובמידת הצורך בירי חם. לעשות שימוש מוגבר במעצרים, ולאו דווקא בעת ההפגנה עצמה. וכדומה.
ישן 19-05-2013, 23:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש מדיניות מלמעלה שצה״ל פועל לפיה. פשוט מאוד."

זה צריך להיו מוגדר מאוד, וזה לא. אם אתה נותן לפלסתינאים לסגור ציר אתה מודח. אם אתה פועל כנגדם באמצעים שסופקו לך ע"י החטיבה (שלרוב לא כוללים אלפ") אתה מודח. זה מצב לא נורמאלי.
תפקידם של כל גורמי הפיקוד לפשט ככל הניתן את ההוראות לחיילים - בפועל מתבצע ההיפך. אם ההוראה היא להמנע מעימות (ואין כזו!) אז לא מוציאים משימות שלא ממש חייבים. אבל אתה לא יכול לתת לפלוגה להוציא כוח למקום שברור שיתפתח עימות ואז למנוע מהם להגיב. אתה לא יכול להגדיר ציר מסויים כשטח חיוני, ולמנוע מהכוח להגן עליו.

הנזק גדול בהרבה מהשפלה - הוא מאפשר לאויב שלך למנוע ממך גישה לשטח, וזה מתכון לצרות צרורות.

ישן 20-05-2013, 00:17
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

כאמור, כאן באה לידי ביטוי הבעיה המקצועית
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה צריך להיו מוגדר מאוד, וזה..."

הדרג המדיני מכתיב אסטרטגיה של מניעת הסלמה. אני חושב שתסכים איתי שזה המצב ולא מדובר באיזה התקף פצפיזם של הפיקוד. את האסטרגיה צריך לתרגם למדיניות אופרטיבית ולמהלכים טקטיים. התירגום מאוד לקוי לפי כל מה שאפשר להיווכח. זה מזכיר לי קצת איך היינו צוחקים על התדריכים שמפקד הפלוגה שלנו היה מעביר בזמן תעסוקה בחברון בשנות התשעים: זה היה משהו בסיגנון:
המ"פ-"חשוב להראות להם מי הבוס ולא להיות פרייארים"
בועז (החייל הצעיר והפלספן)-"אז להיכנס בהם"?
המ"פ-"אל תיגררו לפרובוקציות"
בועז-"אז להתעלם?"
המ"פ-"אסור להראות חלשים"
בועז-"אז להכניס להם?"
המ"פ-"תפגינו איפוק"
וכך זה נמשך ונמשך...
הרעיון הוא שצריך להגדיר היטב לכוחות את המשימה, ואיך למלא אותה בעזרת האמצעים הנתונים. אני מתרשם שבמקום זה ממשיכים מבלבלים את החיילים והמפקדים בהוראות מעורפלות וסותרות, ושולחים אותם לבצע משימות באותו אופן שהן בוצעו טרם השתנתה המדיניות, ולכן שולחים אותם בעצם למלא משימה שהם לא יכולים לבצע בהצלחה.
ישן 19-05-2013, 23:28
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "לוחמי צה"ל ביו"ש שוברים שתיקה"

יתכן שיש להפנים שצה"ל לא יכול לנצח ב'קרב' מול מיידי אבנים ושאר התגרויות אזרחיות, היות ואין לו כלים לכך. מצד אחד לא ניתן להגיב בנשק צבאי להתפרעויות אזרחיות, בשל הנזק התקשורתי הגדול שיהיה במערכה לאחר נצחון ב'קרב' כזה. מצד שני הנשק המשטרתי (גז בעיקר) לא יעיל מספיק, כפי שעולה בכתבה.

כדי לנצח במאבק מול אזרחים, צריך פעולות אזרחיות כנגד. לדוגמא, בפעם האחרונה שבה היו התפרעויות על רקע לאומני בקנה מידה ארצי (בראשית האינתיפאדה השנייה, "אירועי אוקטובר 2000"), כעבור כמה ימים החלו תגובות אזרחיות יהודיות כנגד, ויש לשער ששילוב הלחץ כנגד הציבור הערבי (המשטרה + הציבור היהודי בפעולות עברייניות משלו), תרם ליצירת מאזן אימה ולהפחתת ההתקפות מהצד הערבי.

אני לא בא להצדיק פעילות עבריינית מצד אזרחים (גם כשהם בעידוד נסתר של גורמים שלטוניים), אפילו להפך. אני רק רוצה לטעון שכדי לנצח במאבק אזרחי במציאות הנוכחית, שבה ישנו רצון להמעיט בנפגעים פלסטינים ועל כן אין גביית מחיר צבאי, יש צורך בגביית מחיר אזרחי.

כדי לגבות מחיר אזרחי, צריך הרבה יצירתיות, ולא בהכרח מהדרג הצבאי (שנושאים אזרחיים אינם עיקר התמחותו). דוגמאות למשל: מניעת מעבר של תושבי כפר מסויים בנקודות בידוק / מחסומים צבאיים, שלילת היתרי עבודה בישראל, באיוזרי תעשייה ביהודה ושומרון ובהתנחלויות לפי כפרים 'בעייתים', התמקדות של משטרת תנועה במוקדים בעייתים (העדר פטיש בטחון, לדוגמא), ואפילו פגיעה מחושבת ברכוש ציבורי הנעשית במידה ובחוכמה (חשמל, מים, גז בישול), אם על ידי מניעת אספקה, ואם על ידי מניעת פעולות תיקון.

יתכן שנקודת ההסתכלות צריכה להיות מערכתית ולא נקודתית, מדובר בגל התפרעויות אזרחיות (עם הקפדה לא לגלוש לפיגועים ושימוש בנשק חם) שמנוהל מגבוה על ידי הרשות הפלסטינית מסיבותיה שלה, ועל כן הפעולות שכנגד צריכות להיות מכוונות לדרגים השלטוניים (חובות לחברת החשמל, העברת כספי מיסים וכדומה, שלילת תעודות אח"מ ועוד), ואין כל טעם בהתקוטטות עם הנערים שהם בסך הכל דרג מבצע. חידוד הוראות הפתיחה באש לא יועיל, היות והוראות הפתיחה באש הם 'לא לירות פרט למקרים יחודיים'.

בכל מקרה, בשביל לנקוט בפעולות אזרחיות יש צורך בהחלטה של הדרגים המדיניים, ואז הנושא הופך לפוליטי. אבל עד שהמערכה הנוכחית לא תעבור מהשדה הקרב הצבאי לשדה הקרב האזרחי, לא יחול שום שינוי ושיפור במצב. אם חיילים רוצים לשנות את המצב ברמת הקרב הבודד, יתכן והדרך הטובה לכך היא דווקא לסגת. אישור לשימוש באמצעים צבאיים ינתן כשיגיעו למצב קיצון (מאות מתפרעים מעבר לגדר ההפרדה בצד הכחול, מול ישוב יהודי, עשרות מתפרעים בתוך בסיס צבאי, גניבת מפות קוד וציוד צבאי מסיורים). זה אומנם יהיה משפיל להגיע למצב כזה, אבל רק אז ינתנו אישורים חריגים, ורק אז יבינו בדרגים הפוליטיים שיש לפעול, ולא רק להכיל.
ישן 20-05-2013, 01:26
צלמית המשתמש של Fxtrage

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "צריך קודם כל לאסור את המנהיגים והפעילים המרכזיים"

לדעתי, אפשר להוסיף למעצרים הללו עוד כמה דברים:
1. איתור מוקדם של אנרכיסטים מהעולם המגיעים לישראל וסרוב כניסתם לארץ עוד בנתב"ג. אני מניח שמישהו מבצע עיבוד של הנתונים מבחינה סטטיסטית ויודעים לומר על אילו טיסות בדרך כלל מגיעים פעילים אנרכיסטים,באילו חברות תעופה הם משתמשים וכו.
2. גירוש של אזרחים זרים הנתפסים בהפגנות בשטחים,ומניעת כניסתם לארץ.
הגירוש צריך להתבצע למדינות כמו מצרים או ירדן, ולא בדרך הקלה (טיסה חזרה לארץ המוצא).
ככה שהם יחזרו לספר כמה לא משתלם להגיע לכאן בשביל לעשות בלגאן כמובן גם לקנוס אותם בסכומים יפים, 1000-4000 אירו, ככה שהמשפחות שלהם יצטרכו לשלם כל השטויות שהם עושים.
3. צווי הרחקה מהשטחים לאנרכיסטים מקומיים, פעילים המוכרים למערכת וידועים כמעודדי התקוממויות.

זה בטוח יותר יעיל מלעמוד כמו איפוסון לזורקי אבנים.

עמית
ישן 20-05-2013, 13:14
צלמית המשתמש של Fxtrage

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לרכב על אופניים עם דגל ולצעוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
לרכב על אופניים עם דגל ולצעוק על חיילים זה לא עבירה על החוק. גם להפגין באופן לא חוקי זו לא עילת מעצר אמיתית.

לרכב על אופניים זה אירוע נקודתי שמהדהד אצל כולנו בגלל תגובה לא נכונה של קצין צה"ל.
לפעילים הללו יש המון השפעה, הם מלבים את השטח, מדרבנים אנשים,מעודדים אותם לצאת להפגין, מתרוצצים סביבם ומפזרים ססמאות, מכשילים את החיילים, מעודדים את החוצפה והתעוזה של הצד השני.
עצם העובדה שילדה בת 18-20 מהולנד\פינלנד\גרמניה מגיעה לתמוך במאבק שלהם מספיקה כדי לתת לגיטימציה לדברים נוספים.

אם מחפשים לנטרל את הכוח המניע של האירועים האלו, לדעתי לפחות כדאי גם לטפל בגורמים המעודדים המסייעים לכך.
ישן 20-05-2013, 14:43
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

סליחה שאני חוזר על עצמי
1. הסמח"ט הצטלם לא טוב. בפועל הייתה חסימת ציר ראשי וצפצוף על החוק. על פי מיטב היכרותי את משטרות שוויץ גרמניה והולנד, חסימה כזו של ציר במדינתן הייתה נתקלת בתגובה הרבה יותר חריפה, שלא לדבר על אזרח זר. עובדה שמרגע הצילום הלא טוב הציר נפתח. כל עוד התקשורת דיווחה מה שראתה זה בסדר. מה שהיה לא טוב שהתקשורת חצתה קו אדום - בהקלטת שיחה פרטית.
2. אני חוזר וקורא להוציא את השטחים מצה"ל. חייל שלומד "להכיל" לא ישנה פזה בזמן !!! יש בעיות בגבולות לשם צה"ל צריך להיערך ולהתכונן. חייל צריך הוראה פשוטה ומובנת. בלי כפל משמעויות נחילים או נכלולים.
3. הוראות הפתיחה באש ברורות לחלוטין ומסתכמות במשפט הבא : לא חשוב מה תעשה אתה אשם. הגיבוי נעלם מזמן. כשמשדרים לך לא תעשה לא תסתבך - מה הפלא שזו רמת התפקוד?

4. בשטחים תכנית החלוקה = פלסטין, לא בוצע בגלל פלישת מדינות ערב ! ישבו בהם ירדן 19 שנה {לא הקימו פלסטין} אח"כ ישראל {לא הקים פלסטין} מה שיש זה לא שטח כבוש אלא שטח במחלוקת. מי שצריך לתפוס אחריות זה המשטרה / מג"ב. יש להחיל חוק ישראל על הישוב היהודי והצירים {מפת הדרכים}. לעצור במקרה הפס"ד זה תפקיד המשטרה ואחריותה. אם המשטרה תאבד שליטה והצבא ידרש להיכנס הוא צריך להכנס כמו צבא שכובש שטח ועל מי שיוזם הפס"ד לדעת את זה. בעיית הבעיות שאנחנו לא החלטנו מה אנחנו רוצים !!! מדברים פעם ככה ופעם ככה. אם נדבר ברור והקו האדום יהיה אדום כהה מי שיחצה אותו ידע מראש את תג המחיר.

צבא זה צבא - תפקידו להילחם. משטרה זו משטרה תפקידה לשטר. והמדינאים צריכים לנהל את המדינה.... (אם מישהו ימצא אותם שיודיע) בפועל בחלם הצבא משטר, המשטרה שקופה והמדינאים חוגגים. כמו בטיטאניק למטה יש חור גדול והמים נכנסים אבל למעלה על הסיפון התזמורת מנגנת.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 23-05-2013, 08:41
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "בנינו צבא גדול שעולה הרבה ע"פ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
בנינו צבא גדול שעולה הרבה ע"פ האיומים על המדינה,
ואותו הדבר עם השטחים, יש לנו הרבה שטחים משוחררים הדורשים אוכפי סדר רבים,
אני לא בטוח כי אם נחסוך בזה, זה חיסכון אמיתי,
בכל מקרה, אם החיילים הם עושה הסדר שם, הכשר אותם למשימתם, פירושו, הכשרת שוטרים.

הצעתך להכשרת החיילים כשוטרים - לדעתי תפגע בתפקודם כלוחמים.

יש מה שנקרא תסמונת הברווז.
יודע ללכת - יודע לעוף יודע לשחות
(תינוק הולך כמו ברווז מדדה - עף תעופה כבדה וקצרה ונוחת לנוח, חביב הציידים, שוחה בעזרת קרומי הרגליים)
הוא יודע לעשות הכל - אבל שום דבר הוא לא יודע לעשות טוב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 25-05-2013, 11:59
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "לא ידעתי שחיי החיילים היא קבוצה פוליטית..."

צה"ל הוא אחד הגופים המעטים שזוכים לקונצנזוס כמעט גורף בחברה הישראלית.
יש סיבה למה מצד אחד אסור לך להראות תשדירי פרסומות ותשדירי בחירות עם חיילים, ולמה מצד שני כל מיני חברות שמייצרות חומרי ניקוי, סלטים בקופסא, משקאות קלים ועיתונים מציגות לך פרסומות עם חבר'ה שנראים כמעט כמו חיילים (טישירט לבן, דגמ"ח ונעלים גבוהות, אם לצטט כמה פרסומות).

מכיוון שכולם אוהבים חיילים (חרדים וערבים פחות, אבל עדיין חושבים שצה"ל זה מגניב, אם התחפושות של ילדים חרדים והמכירות של בטאון חיל האוויר במגזר הערבי זה מדד למשהו) וכל מי שרוצה שיאהבו אותו ואת המוצר/רעיון שלו נהנה להתחכך בצה"ל ולהיות מזוהה איתו, זה עובד גם ההיפך.

להבדיל מצה"ל, הקבוצה הפוליטית המדוברת לא אהודה במיוחד חוץ מבחוגים שלה-עצמה. עד כדי כך שמידי שנה בערך היא נאלצת להקים ארגוני קש שמזדהים כ"תנועת מרכז לא פוליטית" כדי לשווק את התכנים שלה, ולהקים חדשים ברגע שהבלוף נחשף.

אז מה עושים? משווקים דרך פניה לאהדה לצה"ל - זה לא שהאלוף לא נותן לנו לעשות מה שבא לנו, זה כי הוא מסוכן לחיילים שכולכם אוהבים! נכון שאתם לא תרצו שהחייל המסכן ימות? אז השליכו את אלוף הפיקוד לסל - וחסל. רק צריך לארגן כמה ציטוטים אנונימיים, כתבה אוהדת וקצת באזז ברשת החברתית.

בינתיים, העובדות כנראה קצת אחרות - מעצרים ופעילות מבצעית מתקיימים בכסדרם, ומסתבר שצה"ל נותן גיבוי למי שמשתמש בנשק בנסיבות מבצעיות וגם לא כל כך מבצעיות. כמה כתבי אישום הוגשו נגד חיילים שירו במישהו? לפי הנתונים שאני זוכר, זה די שואף לאפס - וגם בעתירות הגדולות לבג"ץ השופטים מגלגלים את העותרים מכל המדרגות ומרביצים להם עם מקל (ובכפיות תודה דוחה במיוחד מושמצים כאילו הם עשו ההיפך).

אם הסרט של הריגת הרב מרצבך הוא דוגמא למשהו, אז נראה שהאצבע דווקא די קלה על ההדק כשנראה שיש איום. כי כשנראה שיש איום אפשר לירות במישהו שהחזיק קלשון-בקבוק-מזרק-בעצם כלום, לירות למישהו שתקף את החיילים בריצה אחורה (אחרת למה ירו לו בגב?),לירות במישהו שקם מהמיטה באמצע מעצר (הרי מי מתעורר כשנכנסים לו הביתה רעש? זה בטח נסיון תקיפה!) וכמובן - במישהו שנסע מהר מידי או סתם יצא לעקיפה (מה שהוביל למקרה בו פתחתי את הפסקה).

אם יש גיבוי לירי ופעילות התקפית במקרים שבהם דווקא לא נראה שנשקפה סכנה מרובה לחיילים. אז מתי בדיוק חיילינו "מפסידים" לפלסטינים ולא יורים בחזרה? לפי הכתבה, עושה רושם שמלבד תחושת העלבון העמוקה של החייל שפלסטיני מתחצף אליו והוא לא יכול להשתמש נגדו בנשק (כשזה קורה במועדון ולפלסטיני קוראים איציק יש שם אחר לצורת החשיבה הזו) הרי שחיילינו לא ממש מצטיינים ברוח הלחימה שלהם כשהפלסטינים, ארורים שכמותם, מגיעים בקבוצה גדולה או מתחמשים באבנים ובקבוקי תבערה.

אם אפשר לקבל גיבוי מהמערכת ולצאת בזול כשמפעילים כוח בנסיבות מבצעיות ומוצדקות פחות, כנראה שלא אלוף הפיקוד ובטח שלא בג"ץ הוא שכובל את ידי צה"ל, אלא סתם מחסור ביוזמה והתקפיות. מכיוון שאף אחד לא רוצה להצטייר כמי שזכאי לסיכת הארנבת של הבריחה המבצעית, נוח לתלות את האשמה במישהו אחר ש"תקע סכין בגב". ואז זה גם מצטרף לבעלי עניין פוליטי בהחלפת אלוף הפיקוד, וננטע על קרקע נוחה של דעת קהל חובבת-חיילים, ואז ברור שמי שלא יסכים עם הטענות הוא כנראה שופט בג"ץ ממומן על ידי הקרן החדשה ואוטו-אנטישמי.

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 25-05-2013 בשעה 12:02.
ישן 25-05-2013, 14:05
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אתה מבסס יותר מדי דברים על הזיכרון שלך, ואז בונה על סמך זה תילי-תילים של מסקנות
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "צה"ל הוא אחד הגופים המעטים..."

ובכן, אני לא בדיוק עוקב אחרי העיניין, אבל אי-שם למעלה באשכול - ביטיס העיד שהוא מכיר לא מעט חיילים כאלה שנתבעו.
בשורה התחתונה: נניח וניקח חייל מילואימניק שנקלע להפס"ד כמו זה שמתואר כאן בתחילת האשכול; המילואימניק קיבל פקודה לשמור שאף אחד לא יעלה על גבעה מסויימת, אבל עכשיו עולה עליו המון ברברי ומוסת שזורק עליו אבנים ובלוקים ומסכן את חייו.
מכיוון שעד היום ידיהם של כוחות צה"ל בגזרה היו כבולות והם נמנעו מלירות במפגינים גם כאשר חייהם בסכנה, המפגינים הפכו לנועזים יותר ויותר ועכשיו הם גם רצים בסכינים שלופות אל עבר החיילים, שבתורם קיבלו פקודה שלא לירות בשום פנים ואופן, כי אף אחד לא יגבה אותם בצה"ל גם אם הירי היה מוצדק...
אז כן, המילואימניק יכול פשוט לברוח - ואפילו שזה לא מצטלם טוב, זה עדיף מלהיהרג ו/או להפר את הפקודות - עדיף לחזור הביתה בחתיכה אחת ולתת לצבא לשבור את הראש עם איך שזה נראה בטלויזיה.
אבל כמה פעמים אפשר יהיה לברוח ממטר הבלוקים והאבנים והסכינים השלופות? מתי-שהוא מישהו יהרג או יפצע קשות; האם כל זה היה שווה בסופו של דבר? לא היה עדיף להקל קצת על המגבלות של החיילים ולסמוך קצת יותר על שיקול הדעת שלהם (כי גם כאשר הפקודות בעבר היו יותר מתירניות מבחינת הפתיחה באש - עדיין לא ראינו גלים של מתפרעים שנקצרים בירי אוטומטי בגלל זריקת אבנים), כך שבמקרים בהם באמת ישנה סכנת חיים אותו מילואימניק ידע שיש לו "גב" לירות במתפרע ע"מ לפצוע או להרוג? הרי לאחר הרוג אחד או שניים כאלה מהצד המתפרע, הם יזהרו פי שניים ויתמקדו "אך ורק" בזריקת אבנים לכל היותר (לא שזה בסדר, אבל את זה איכשהוא כבר למדנו "לבלוע").
לסיכום, לדעתי התרת המגבלות תוביל בטווח הארוך לחיסכון בחיי אדם (בחייהם של המתפרעים אני מתחשב הרבה פחות, שכן כל מה שהם צריכים כדי למנוע הרוגים מקרבם זה פשוט לא להופיע להפגנה אלימה). לתת להם לצאת עם ידם על העליונה בוודאות רק יעלה לנו בהרוגים, בהתחשב בטבע הידוע של בני-דודנו הכולל שיסוף גרונות, לימוד כפוי של צניחה ללא מצנח, צמא בלתי נגמר לדם וגם קניבליזם מזדמן...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 25-05-2013, 18:24
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה מבסס יותר מדי דברים על הזיכרון שלך, ואז בונה על סמך זה תילי-תילים של מסקנות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
ובכן, אני לא בדיוק עוקב אחרי העיניין, אבל אי-שם למעלה באשכול - ביטיס העיד שהוא מכיר לא מעט חיילים כאלה שנתבעו.

מישהו דווקא כן טרח לעקוב אחרי העניין - אפילו מישהו שיש לו עניין בתביעות נגד חיילים, הארגון "יש דין":
http://www.yesh-din.org/userfiles/f...7%99%202012.pdf

והרי המסקנות - אחוזי ההעמדה לדין מכלל התלונות הם משהו בין 0% (2012) ל3% (2009, 2010, 2007) עם חריגה של 6% (!) ב2008.

אז, רובם המוחלט של החיילים לא מועמדים לדין. הלאה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
בשורה התחתונה: נניח וניקח חייל מילואימניק שנקלע להפס"ד כמו זה שמתואר כאן בתחילת האשכול; המילואימניק קיבל פקודה לשמור שאף אחד לא יעלה על גבעה מסויימת, אבל עכשיו עולה עליו המון ברברי ומוסת שזורק עליו אבנים ובלוקים ומסכן את חייו.

ובוא נדמיין גם שהוא מותקף על ידי דובים שיורים קרני לייזר מהעיניים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מכיוון שעד היום ידיהם של כוחות צה"ל בגזרה היו כבולות והם נמנעו מלירות במפגינים גם כאשר חייהם בסכנה,

שקר. עבדו עליך. עד עכשיו, קו ההגנה של חיילים שכן ירו היה "חשתי מאויים" וזה הוציא אותם מצרות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
המפגינים הפכו לנועזים יותר ויותר ועכשיו הם גם רצים בסכינים שלופות אל עבר החיילים, שבתורם קיבלו פקודה שלא לירות בשום פנים ואופן, כי אף אחד לא יגבה אותם בצה"ל גם אם הירי היה מוצדק...

כאמור, שקר. אתה מודע לזה שלפי החוק החדש שכרגע יש "בתנור" יוכלו לתבוע אותך על הפצת שקרים ודיבה על צה"ל ומפקדיו, נכון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אז כן, המילואימניק יכול פשוט לברוח - ואפילו שזה לא מצטלם טוב, זה עדיף מלהיהרג ו/או להפר את הפקודות - עדיף לחזור הביתה בחתיכה אחת ולתת לצבא לשבור את הראש עם איך שזה נראה בטלויזיה.

בינתיים, מכיוון שבמצבים הרבה פחות מסוכנים חיילים דווקא כן ירו, אז כנראה שלברוח נובע מאותן סיבות של להשתמש במגן אנושי - חוסר יכולת להתמודד עם הסיטואציה המוזרה הזו של אויב שמסוגל להילחם בך בחזרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אבל כמה פעמים אפשר יהיה לברוח ממטר הבלוקים והאבנים והסכינים השלופות? מתי-שהוא מישהו יהרג או יפצע קשות; האם כל זה היה שווה בסופו של דבר? לא היה עדיף להקל קצת על המגבלות של החיילים ולסמוך קצת יותר על שיקול הדעת שלהם (כי גם כאשר הפקודות בעבר היו יותר מתירניות מבחינת הפתיחה באש - עדיין לא ראינו גלים של מתפרעים שנקצרים בירי אוטומטי בגלל זריקת אבנים),

אולי בגלל שהסיטואציה שאתה מתאר היא פרשנות פוליטית מפוקפקת? אולי בגלל שעל כל סיטואציה שבה חיילים יורים רק כי "חשו מאויימים" ועל כל שתי סיטואציות בהן מישהו בורח כי מוזר לו שהפלסטיני לא מטפס בהכנעה לשבת על המדרגות של הספארון עם פלנלית על העיניים, יש גם סיטואציות שבהן מבצעים שימוש יעיל באמצעים העומדים לרשות הכוח, או שלפעמים מחכים לתגבורת כדי להפעיל כוח בצורה אפקטיבית?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
כך שבמקרים בהם באמת ישנה סכנת חיים אותו מילואימניק ידע שיש לו "גב" לירות במתפרע ע"מ לפצוע או להרוג?

יש גב. ירו, יורים וירו. גם כשאין ממש סכנת חיים, מסתבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
הרי לאחר הרוג אחד או שניים כאלה מהצד המתפרע, הם יזהרו פי שניים ויתמקדו "אך ורק" בזריקת אבנים לכל היותר (לא שזה בסדר, אבל את זה איכשהוא כבר למדנו "לבלוע").

באוקטובר 2000 ירו די הרבה במתפרעים. כמובן שזה מיגר את האינתיפאדה מזכינו לשנות שקט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לסיכום, לדעתי התרת המגבלות תוביל בטווח הארוך לחיסכון בחיי אדם (בחייהם של המתפרעים אני מתחשב הרבה פחות, שכן כל מה שהם צריכים כדי למנוע הרוגים מקרבם זה פשוט לא להופיע להפגנה אלימה).

באותה מידה אפשר לא לשלוח את הצבא למקום שיש בו הפגנות אלימות, אבל זה כבר דיון פוליטי שעוסק במדיניות.
ומה עם האיום הממשי שהוא לא הפגנות אלימות אלא ירי/השלכת בקת"ב/מטען ממארב למשל. כאן לא כובלים את ידי אף אחד, אבל בואו נאשים את אלוף הפיקוד גם בזה, כשבעצם מפריע לנו שהוא הרס את מאחז "שפמנוני קדם".

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
לתת להם לצאת עם ידם על העליונה בוודאות רק יעלה לנו בהרוגים, בהתחשב בטבע הידוע של בני-דודנו הכולל שיסוף גרונות, לימוד כפוי של צניחה ללא מצנח, צמא בלתי נגמר לדם וגם קניבליזם מזדמן...

אחרי שבכיר מסויים ברבנות הצבאית נתן לגיטימציה (כשעוד היה אזרח) לאונס נשים בזמן לחימה כדי להעלות את מורל החיילים, לא הייתי ממהר להתנשא על השכנים - אצלנו בניגוד לאצלם יש מלבד "ערכים" ו"תודעה" גם חוקים - ולא מהסוג שרק "כובל את ידי החיילים".

ישן 25-05-2013, 21:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=efekt] ובכן, אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
מישהו דווקא כן טרח לעקוב אחרי העניין - אפילו מישהו שיש לו עניין בתביעות נגד חיילים, הארגון "יש דין":
http://www.yesh-din.org/userfiles/f...7%99%202012.pdf

והרי המסקנות - אחוזי ההעמדה לדין מכלל התלונות הם משהו בין 0% (2012) ל3% (2009, 2010, 2007) עם חריגה של 6% (!) ב2008.

אז, רובם המוחלט של החיילים לא מועמדים לדין. הלאה.

יודע מה, אם הנתונים האלה נכונים (אף על פי שאם מישהו מ"יש דין" היה טוען שעכשיו לילה, הייתי מוציא את הראש מהחלון כדי לוודא זאת במו עיניי) - אז הם דווקא מאוד מעודדים, אם כי לפי מה שנראה בשטח כנראה שעדיין ישנה בעיה אם רואים תמונות של פלסטינאים מטפסים על גגות של רכבים צה"ליים.
שווה לבדוק, בכל זאת.

ציטוט:
ובוא נדמיין גם שהוא מותקף על ידי דובים שיורים קרני לייזר מהעיניים.

בי מיי גסט, אבל דובים שיורים קרני לייזר מהעיניים לא קיימים, בעוד המון ברברי ומוסת היא תופעה שבני-דודנו יודעים לייצר בקלות יתרה.

ציטוט:
שקר. עבדו עליך. עד עכשיו, קו ההגנה של חיילים שכן ירו היה "חשתי מאויים" וזה הוציא אותם מצרות.

כאמור, האשכול הנ"ל מבוסס על הטענה שההרגשה היא שאם אותם חיילים יירו בגלל שחשו מאויימים - זה רק יכניס אותם לצרות. הנתונים שהבאת מראים משהו אחר וזה מעודד, אבל כנראה שזה לא מספיק (או שהנתונים לא נכונים, שזו גם אופציה שצריך לחשוב עליה, בהתחשב בקונסטלציה שאספה את אותם נתונים).

ציטוט:
כאמור, שקר. אתה מודע לזה שלפי החוק החדש שכרגע יש "בתנור" יוכלו לתבוע אותך על הפצת שקרים ודיבה על צה"ל ומפקדיו, נכון?

לא, דווקא לא הייתי מודע. על איזה חוק אתה מדבר? אם זה כמו שאתה אומר - הרי שבאמת הגיע הזמן שיהיה חוק כזה.

ציטוט:
בינתיים, מכיוון שבמצבים הרבה פחות מסוכנים חיילים דווקא כן ירו, אז כנראה שלברוח נובע מאותן סיבות של להשתמש במגן אנושי - חוסר יכולת להתמודד עם הסיטואציה המוזרה הזו של אויב שמסוגל להילחם בך בחזרה.

או אוייב שמסוגל להילחם בחזרה, או מפקדים שכובלים את ידיך - כאמור, לא בטוח בדיוק היכן האמת נמצאת. אם חיילים בורחים כי "נלחמים בהם בחזרה", הרי שיש כאן בעיה ערכית חמורה מאוד שגורמת לאותם חיילים שלא לחתור למגע.
אם כובלים את ידייהם, כמו שציינתי - גם כאן יש בעיה של מפקדים שמכסת"חים. על כל פנים, יש לוודא מה מקור הבעיה המדוייק ולטפל בה במהירות - אסור שהמצב ימשיך להתדרדר.

ציטוט:
אולי בגלל שהסיטואציה שאתה מתאר היא פרשנות פוליטית מפוקפקת? אולי בגלל שעל כל סיטואציה שבה חיילים יורים רק כי "חשו מאויימים" ועל כל שתי סיטואציות בהן מישהו בורח כי מוזר לו שהפלסטיני לא מטפס בהכנעה לשבת על המדרגות של הספארון עם פלנלית על העיניים, יש גם סיטואציות שבהן מבצעים שימוש יעיל באמצעים העומדים לרשות הכוח, או שלפעמים מחכים לתגבורת כדי להפעיל כוח בצורה אפקטיבית?

אולי, ואולי לא. לא יודע מה לענות לך כאן, אבל הבריחה של אותם חיילים באמת שלא מצטלמת טוב, וגם בני-דודנו יושבים ורואים טלויזיה ורואים את התמונות האלה, מה שיכול לגרום להם לבצע מעשים נועזים יותר ולפגוע בחיילים.

ציטוט:
באוקטובר 2000 ירו די הרבה במתפרעים. כמובן שזה מיגר את האינתיפאדה מזכינו לשנות שקט.

זה לא אמור למגר אינטיפאדה זו או אחרת, זה רק אמור להרגיע מתפרעים. כשהמתפרע הראשון נופל, אני בטוח שכל החברים שלו רצים לתפוס מחסה - אם זה מונע פגיעה בחיילים שלנו, מבחינתי זה כשר.

ציטוט:
באותה מידה אפשר לא לשלוח את הצבא למקום שיש בו הפגנות אלימות, אבל זה כבר דיון פוליטי שעוסק במדיניות.
ומה עם האיום הממשי שהוא לא הפגנות אלימות אלא ירי/השלכת בקת"ב/מטען ממארב למשל. כאן לא כובלים את ידי אף אחד, אבל בואו נאשים את אלוף הפיקוד גם בזה, כשבעצם מפריע לנו שהוא הרס את מאחז "שפמנוני קדם".

אני חושב שאתה טועה בנוגע להשלכת בקת"ב - יש מספיק עדויות של חיילים שמעידים שההוראה שניתנה להם היא לא לירות לעבר מי שכבר זרק עליהם בקת"ב בתואנה המטופשת ש"הוא כבר לא איום".
בכל מקרה, כל מה שהמתפרעים צריכים לעשות זה או לא להתפרע, או פשוט לא להגיע להתפרעויות האלה. גם לחיילים יהיה שקט וגם למתפרעים. WIN-WIN Situation.

ציטוט:
אחרי שבכיר מסויים ברבנות הצבאית נתן לגיטימציה (כשעוד היה אזרח) לאונס נשים בזמן לחימה כדי להעלות את מורל החיילים, לא הייתי ממהר להתנשא על השכנים - אצלנו בניגוד לאצלם יש מלבד "ערכים" ו"תודעה" גם חוקים - ולא מהסוג שרק "כובל את ידי החיילים".

אנחנו באיזו תחרות של "למי יש יותר ארוך"? אז אם יש איזה אידיוט שאמר משהו מפגר כזה, זה אומר שמה שעושים בצד השני בסדר? עובדתית חיילים לא אנסו נשים פלסטינאיות (ויש חוקרים מצד מסויים במפה הפוליטית שעשו מחקר שטען שעצם העובדה שחיילי צה"ל לא אנסו פלסטינאיות מעיד על כך שהם גזענים) אבל כידוע בני-דודנו אכן משספים גרונות - גם של תינוקות - אכן צמאי דם ואכן אכלו חלקי גוף של האנשים אותם הם הרגו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 25-05-2013, 23:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=efekt] ובכן, אני לא..."

כל זה נחמד מאוד, אבל הוא היה נכון עד 2009 בערך. מאז הצבא ממש לא מגיב בחריפות שאפיינה אותו לפני כן.

ישן 25-05-2013, 23:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי בנג'ו שמתחילה ב "הוא לא עשה זאת בגלל שכשלא פעל..."

מנהרת הכותל היה לפני, וכן חוסר מוכנות לאירועים האלה הניעו את ההתכוננות ל-2000. הפעילות של צה"ל בפני עצמו בגדול היה די לא יעילה. ירו על כל מי שהיה מספיק טמבל להרים נשק מול חיילים וירו באופן כללי. יותר יעילה היתה הפעילות המוכוונת (ע"י השב"כ) של הצבא מול גורמים שעסקו בפח"ע. וכן, פעילות אגרסיבית מדכאת את הצד השני מלפעול, מה לעשות. ברגע שאתה פועל ברמה יותר נמוכה, לעיתים נדירות יותר ונמנע מלהכנס לאיזורים, אתה מאפשר לצד השני לשקם את התשתית שלו. יחד עם השחרורים של עסקת שליט, השטח מאורגן הרבה יותר.

ישן 26-05-2013, 14:33
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "נכון, ועדת אור עסקה בתפקוד..."

דמגוגיה בגרוש.

משטרת ישראל חטפה ביקורת מוצדקת לחלוטין על התפקוד שלה בארועי אוקטובר 2000 במחוז הצפוני. שלחו שוטרים בלי ציוד, כמעט בלי מיגון, במסגרות לא מתאימות הן בהרכב שלהן והן בגודל לסוג כזה של התפרעויות. אחרי זה מתפלאים שהמשטרה יורה.

משטרה זה לא צבא ומשטרה לא אמורה לירות באזרחים שלה גם אם המוצא האתני שלהם לא מוצא חן בעיני מישהו. כמו שאתה לא מצפה ששוטרים יירו בחרדים שסוגרים חצי מהצירים בירושליים כשהם מפגינים או בדיוק כמו שאתה לא מצפה שיירו במי שחוסם את נתיבי איילון בהפגנות על יוקר המחייה (ואיילון הוא גם ציר מרכזי) וכמו שאתה לא מצפה שיירו במתנחלים בארועי הפס"ד כגון פינוי עמונה.

לפזר בכח, כן. אם יש הרוגים ועוד בכזו כמות מאש חיה במהלך פיזור המון, זה כישלון.

מומלץ לקרוא את דוח אור, באמת מומלץ. אתה יודע מה, אפילו את התקציר בוויקיפדיה.

וגיא רייף? עדיף שלא תביא אותו כדוגמא. שוטר שיורה על החברים שלו לא צריך להיות במערכת.

ישן 26-05-2013, 15:22

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "דמגוגיה בגרוש. משטרת ישראל..."

מעולם לא היו בארץ חסימות צירים תוך כדי נסיונות רצח של אזרחים ( ואזרח אחד אכן נרצח ע''י מחבלים שזרקו סלע על מכוניתו בג'סר א זרקא) אז אני חושב שההשוואה שלך את המתנחלים\חרדים\או החסימה המצחיקה לשעתיים של נתיבי איילון לאותה אינתיפאדה היא במקרה הטוב עצימת עיניים נוחה..אני לא יודע אם יצא לך להיות באזור ואדי ערה ב2000, לי זה קצת הזכיר אזור קרבות, המוצא האתני שלהם לא מעניין אותי, הם כבר מזמן החליטו באיזה צד בסכסוך הם תומכים , ההנהגה שלהם כולל המחבל ראאד סלאח וועדת המעקב וכל שאר החכ''ים הערבים שליבו את האש, הם היו צריכים להיות נשוא החקירה של ועדת אור, איך רצית שהמשטרה תהיה מוכנה לסדרי גודל כאלה של פרעות? זה אף פעם לא קרה בעבר, אבל אנחנו תמיד, אבל ת מ י ד נחפש בעצמנו את האשם, זה משהו בגנטיקה של עמישראל כנראה.

ישן 26-05-2013, 19:52

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "[b]מעולם [/b]לא היו בארץ..."

אם היו ארועים כאלו או לא זה לא ממש משנה. מה שמשנה זה שצריך להיות מוכנים אליהם ברמה הפיקודית ופה זה לא קרה, לא במחוז הצפוני.

הלאה, הפגנות חרדים- נכחתי ביותר מאחת שבה נזרקו סלעים על ניידות, ואבנים על שוטרים שלא לדבר על הפרשות גוף שלדעתי הן לא פחות מסוכנות מאבנים . אף אחד לא חלם לתת אישור ירי. אפילו לא גומי, כנ"ל בעמונה.

הלאה- ציר זה ציר. אם חסימה של ציר מרכזי במדינת ישראל היא יהרג ובל יעבור, אין הבדל בין איילון לואדי ערה ולא משנה מי חוסם.

בשורה התחתונה- משטרה לטפל בארועים כאלו ללא הרוגים. שיסגרו את הצירים, יאספו מספיק כח וישברו לכל מתפרע את העצמות ויחנקו אותם עם גז מדמיע, אבל ארוע הפס"ד בתוך מדינת ישראל אמור להסתיים ללא הרוגים.

אגב, הוועדה הטילה אחריות מלאה על ההסלמה על ערביי ישראל ו-ועדת המעקב, רק שהם לא נושאים שום תפקיד מיניסטריאלי ולח"כים שלהם יש חסינות. ת'כלס אין אפשרות לוועדה כזו לעשות יותר מזה. אבל האחריות הוטלה גם הוטלה. הם גם ברשימת המוזהרים, ככה שגם הגוועלד שלך על ההלקאה העצמית לא ממש תופס

ישן 26-05-2013, 16:36
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "דמגוגיה בגרוש. משטרת ישראל..."

הלכתי על ההמלצה שלך וקראתי את תקציר ההמלצות בוויקי. אני חושב שהן מדגימות היטב את דרך החשיבה של הדרג המדיני והצבאי הבכירים ומראות את רלבנטיות נושא האשכול. הוועדה לא רואה כישלון של המשטרה בזה, שבמשך שעות, אם לא ימים, לא הצליחו לדכא התפרעות אלימה, שצירים מרכזיים היו חסומים ואזרחים שומרי חוק היו נעולים בישוביהם, שנוסעים בכבישים חטפו אבנים לעיני שוטרים, שבקושי התערבו בנעשה.
כל ההמלצות המבצעיות מדברות על יותר שיקול דעת, שימוש באמצעים פחות קטלניים, הוראות מחמירות יותר.
הוועדה מודאגת רק מפגיעה בלתי-מידתית בעבריינים, אבל לא מפגיעה בשומרי החוק. אין פלא, אפוא, שגם בשטחים הפיקוד הצבאי הולך באותה הדרך.
ישן 26-05-2013, 19:36

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "הלכתי על ההמלצה שלך וקראתי את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
הלכתי על ההמלצה שלך וקראתי את תקציר ההמלצות בוויקי. אני חושב שהן מדגימות היטב את דרך החשיבה של הדרג המדיני והצבאי הבכירים ומראות את רלבנטיות נושא האשכול. הוועדה לא רואה כישלון של המשטרה בזה, שבמשך שעות, אם לא ימים, לא הצליחו לדכא התפרעות אלימה, שצירים מרכזיים היו חסומים ואזרחים שומרי חוק היו נעולים בישוביהם, שנוסעים בכבישים חטפו אבנים לעיני שוטרים, שבקושי התערבו בנעשה.

נקודת המוצא של הועדה היא שהמשטרה נכשלה. אם התפקוד היה סביר לא הייתה קמה ועדה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
כל ההמלצות המבצעיות מדברות על יותר שיקול דעת, שימוש באמצעים פחות קטלניים, הוראות מחמירות יותר.
הוועדה מודאגת רק מפגיעה בלתי-מידתית בעבריינים, אבל לא מפגיעה בשומרי החוק. אין פלא, אפוא, שגם בשטחים הפיקוד הצבאי הולך באותה הדרך.

אין פה סתירה. שיקול דעת זו לא מילה גסה ופגיעה בלתי מידתית אסורה גם כלפי עבריינים. גיא רייף הוא דוגמא קלאסית, ניכנס ללב התפרעות ללא כח משמעותי ואחר כך מחלץ את עצמו באש, ממת"ח, בטח מת"ח משגב, מצפים שיבין שזה א- לא מקצועי, ב- בהכרח יוביל לאסקלציה של הארועים בגזרתו כפי שאכן קרה.

כל מי שהיה בשטח במהלך המהומות הללו ראה את מה שהוועדה מדברת עליו- מתן אלפ"ה לשוטרים שראו ררנ"גים או גז בפעם הראשונה, הכנסת כוחות לא מצויידים להתפרעות בכוחות קטנים מדי ואחר כך חילוצם באש וכהנה וכהנה....האמן לי, הייתי שם, בואדי ערה, בכפר כנא ובירושליים שאגב, נפקדה לחלוטין מועדת אור ובצדק...

ישן 27-05-2013, 17:56

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נהדר, ידעתי שזה ייצא בסוף,..."

כרגיל השוואות מוטעות..מובארק היום נרקב על האלונקה בתא המעצר כי הוא התעלל בעמו ולא סיפק להם מזון כשהוא ומשפחתו חוגגים במשך 40 שנה ואוכלים יהלומים לא.בוקר..אבל אל תלחץ, אני מבטיח לך שמהר מאוד המצרים הטמבלים יתגעגעו לחוסני , לדעתי הם כבר...

לגבי ה"ירי המאסיבי לתוך ההמון"...סבבה, אנחנו כאלה הומניים שהורדנו כמה אלפים מבלי לירות לתוך ההמון..
בינתיים אנחנו רואים לאן מביאה אותנו מדיניות ה"הכלה" ושאר ירקות.
אני מודה שאין פתרונות קסם ואי אפשר להצביע על כללים שאם נלך לפיהם הערבים יהפכו להיות ציונים נלהבים...אבל לזרוק עליהם ספוגים??

ישן 28-05-2013, 01:57

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "כרגיל השוואות מוטעות..מובארק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
כרגיל השוואות מוטעות..מובארק היום נרקב על האלונקה בתא המעצר כי הוא התעלל בעמו ולא סיפק להם מזון כשהוא ומשפחתו חוגגים במשך 40 שנה ואוכלים יהלומים לא.בוקר..אבל אל תלחץ, אני מבטיח לך שמהר מאוד המצרים הטמבלים יתגעגעו לחוסני , לדעתי הם כבר...|

מה זה קשור?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
לגבי ה"ירי המאסיבי לתוך ההמון"...סבבה, אנחנו כאלה הומניים שהורדנו כמה אלפים מבלי לירות לתוך ההמון..

שאלתי דבר פשוט, מי יהיו החיילים שייקחו את המאג וירוקנו שרשירים לתוך הפגנה ומי יהיו השריונרים שיירו פלאשטים באותו המצב? הרי בסופו של דבר מישהו צריך לעשות את זה. מי אלו יהיו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
בינתיים אנחנו רואים לאן מביאה אותנו מדיניות ה"הכלה" ושאר ירקות.
אני מודה שאין פתרונות קסם ואי אפשר להצביע על כללים שאם נלך לפיהם הערבים יהפכו להיות ציונים נלהבים...אבל לזרוק עליהם ספוגים??

אין פתרונות קסם, זה נכון, והערבים לא יהפכו לציונים נלהבים בדיוק כמו שאתה לא תתלה דגל של הרשות על החלון שלך ותדקלם את שירי מחמוד דרוויש. הקונטקס הצבאי באיוש לעולם לא יופרד מקונטקסט מדיני מול ארופה והאמריקאים ומפה נגזרות ההנחיות לצבא, ואם בשביל להשיג מרווח נשימה מדיני האגו שלך קצת נפגע, אז so be it. זה נחמד להביא את חומת מגן או הטיפול של הצבא בתחילת האינתיפדה השנייה בתור דוגמאות לטיפול יעיל, רק שהאקלים המדיני היה אז שונה לחלוטין מהמצב היום.

ישן 27-05-2013, 18:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נהדר, ידעתי שזה ייצא בסוף,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
נהדר, ידעתי שזה ייצא בסוף, הירי חי ללא הבחנה לתוך המון. שלושה דברים לי אליך:
1. איפה מובראק בדיוק היום?
3. אסד משתמש בגז וזה לא ממש עוזר לו.
2. מי בדיוק יעשה את ההצעה הזו שלך. אני מתכוון מי בדיוק יהיה זה שילחץ על ההדק וירוקן ברוסים שלמים לתוך המון?
נהדר. ידעתי שתוציא את זה בסוף. שלושה דברים לי אליך:
1. למה עדיף למות בעריסה מאשר בשיבה טובה?
2. למה עדיף להיטבח ישר מאשר "לחיות על החרב" ולשרוד במשך עשרות שנים (לבודד, מאות שנים למדינה)?
3. איפה היה מובארכ בשלושים השנים הקודמות?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-05-2013, 21:06
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

אלו הם מיתוסים שאני שומע מאז 1988 בערך...
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אנא כורדי... ב1987..."

ראשית כל, אני לא מכיר מקור מוסמך לגבי אותם מעשי טבח שהמצרים/ירדנים עשו במתפרעים פלסטינים. זה לא אומר שלא היו כאלו, כמובן, אבל אני חושד שמדובר בהגזמה/אגדה אורבנית.
שנית, ירי חי במפגינים ערבים זה משהו שבקושי ערבים יכולים להרשות לעצמם (כפי שלמד מובארק). בוודאי שזה לא משהו שישראל יכולה להרשות לעצמה. זה אולי לא מוצא חן בעיניינו, אבל זו המציאות שמכה בנו שוב ושוב ושוב. במלים אחרות, אנחנו מדברים על פוטנציאל הסתבכות מדינית עצום, הרבה יותר ממה שהכרנו מההרג בטיפין טיפין שאתה מתאר. אני מבטיח לך שראשי צה"ל ומדינת ישראל לא נמנעו מצעדים כאלו בגלל עודף סמולנות או טיפשות. יצחק שמיר ידע היטב למה פעולה כזו יכולה להוביל.
על כן, אנחנו מדברים על מעין משאלת לב נוסח "שעזה תיטבע בים" ולא על אופציה ריאלית שבאמת הייתה.
שלישית, בסופו של דבר את האינתיפאדה הראשונה די הכריעו, אסור לשכוח. אמצעי האל-הרג עשו את שלהם ועושים את שלהם,אלא שצריך כל הזמן לבחון את יעילותם ואת מידת אי-קטלניותם בפועל ולשנות בהתאם. זה בדיוק התהליך שאתה תיארת וזה בסדר גמור. אין כל רע בכך שיצליחו לפזר התפרעויות בלי להרוג אף אחד. המטרה של פיזור ההתפרעות איננה ענישה ללא משפט אלא ניטרול ההתפרעות. המקרה הרצוי הוא ניטרול ההפגנה ללא הרוגים ופצועים קשה, ולכידת המעורבים בה, לצורך משפט וענישה לפי דין. בדיוק כפי שעושים בתוך הקו הירוק עם מפגינים/מתפרעים מכל הסוגים.
ישן 27-05-2013, 20:56
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

כל כדור הוא קטלני כשהוא מפספס קצת את הברך
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "שום כדור לא קטלני בברך...."

את הפטנט של ירי בברכיים עם רובי טוטו ניסו עוד בתחילת האינתיפאדה הראשונה וזה לא ממש עבר כי ה"צלפים" פיספסו קצת וגרמו הרג. שלא לדבר על כך שהנזק מכדור בברך הוא די בלתי הפיך ו"לא מצטלם טוב" (תרצה או לא תרצה זה חלק מהעניין). גם על הגז המדמיע טענו שהוא הרג וכמובן שטענו כך גם על האלות והבעיטות. הכל יכול להרוג בנסיבות מסוימות. אלא שיש גבולות מסויימים של סבירות. כדורי גומי מטווח של עשרים מטר הם קטלניים מאוד ולכן כבר בתחילת השימוש בהם הגבילו את השימוש לטווחים ארוכים יותר.כמובן שהחיילים לא באמת מצוידים במדי טווח לייזר, ובהעדר אמצעים אלטרנטיביים לטווח הבינוני והקצר-בינוני הם ירו גומי, פגעו והרגו. הרגו הרבה מאוד במצטבר. כדור הספוג נותן מענה לבעיה. הוא יעיל לא פחות מכדורי הגומי (כל אחד בטווח שלו) מבחינת ניטרול המתפרע שנפגע מהם רק בלי בעיית הקטלניות בטווחים הדרושים. יש רק יתרונות מבצעיים בהכנסתו לשימוש.
ישן 28-05-2013, 04:15
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

אל תתבלבל, גם בין השקפות העולם שלנו יש פערים ניכרים
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אותי שכנעת, אך לא קל לשכנע מי..."

יתרה, אני לא חושב שמרקויס היה מרוקן ברוס של מאג על התפרעות ערבים ברצועה אם הוא זה שהיה מוצב שם בדצמבר 1987. יש אולי כאלו שכן, אבל מרקויס ולפחות כמה מהכותבים באשכול הזה לא. אני רואה בדיבורים מסוג זה יותר בגדר הוצאת קיטור ותיסכול (שגם אני שותף לו) מאשר הצעה ממשית לפעולה. בסופו של דבר, רובנו מבינים היטב את גבולות האפשר ואת הגבולות הערכיים הבסיסיים. בהקשר הזה אני שב וכתוב ששמיר היה עושה כל פעולה אגרסיבית שהיה מאמין שתועלתה רב על נזקה. מדוע שמיר דווקא? כי הוא היה ראש הממשלה באותם ימים של תחילת האינתיפאדה והגעתה לשיא, ומשום שהוא היה אחד מראשי הממשלה הישראליים שפחות היו מושפעים משיקולי לחץ בינלאומי. אם שמיר לא חשב שצריך לרוקן ברוסים של מרבים, כניראה שהייתה סיבה טובה לכך.
ישן 28-05-2013, 06:41

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אל תתבלבל, גם בין השקפות העולם שלנו יש פערים ניכרים"

קודם לכל בוא נתחיל עם זה שאתה צודק, לעולם לא היה עולה בדעתי לרוקן ברוסים לתוך ההמון, אני אולי קצת ניצי בדעותיי אבל אני לא רוצח וגם לא המלצתי לעשות זאת, אני רק חושב שיש דרכי ביניים בין לירות ללא הבחנה לתוך מפגינים לבין לזרוק עליהם חצץ או ספוגים..היום נקלענו, ולא מעט באשמתנו למין סיטואציה משתקת שגורמת לנו נזק לטווח הארוך, אני חושב שמפגינים כמו בבלעין צריך לפזר עם אלפ''ה תוך כדי שמירה על חייהם. ממש אין לי בעיה אם חיילים ייצאו קצת מתוסכלים או אם כמה אנרכיסטים ייצאו עם כמה צלעות שבורות, כל עוד גם הם שומרים על כללי המשחק, אבל ברגע שמזהים בקתביסת''ים הכללים משתנים והם הופכים למחבל חמוש לכל דבר. לגבי מעשי הטבח שהירדנים ביצעו בפלסטינים זה ממש לא אגדה אורבנית, אתה בטח מכיר את ספטמבר השחור 1971..את מה שעשו המצרים ברפיח ב87 אני פשוט זוכר מהעיתונות..

ישן 28-05-2013, 17:57
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כל כדור הוא קטלני כשהוא מפספס קצת את הברך"

ומצד שני אליק רון העיד שירי צלפי הימ,מ במתפרעים ערבים היה מדוייק להפליא ויעיל ביותר, ירי בברכיים הכוונה. אז לא לתת לכל חייל באימון מתקדם לעשות זאת, אבל בטח שלא לשלול ירי באש חיה כדי לנטרל גורמים מרכזיים. וזה כולל גם ישראלים שמתחכמים ומנסים לפרוץ את הגדר. זה עבד מעולה בפעם האחרונה שקראתי על זה.

נזק בלתי הפיך מכדור בברך? כן, להגביל אדם בלצאת מביתו ולזרוק אבנים זה בהחלט בלתי הפיך, וטוב שכך.

אם כדבריך גם נשקים "פחות קטלניים" יכולים להרוג, ואם הם תמיד יביימו מצב בו מישהו מת רק כי כיוונו אליו את הנשק, אז למה אנחנו נזהרים כל כך? הרי אם נחטוף בכל מקרה, לפחות שנהיה יעילים ולא נירה ספוגיות.
ישן 29-05-2013, 00:57
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

לאליק רון הייתה סיבה טובה להעיד כך
בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ומצד שני אליק רון העיד שירי..."

אחרי הכל, הוא היה צריך להצדיק מדוע השתמש בצלפים במהומות. מאידך גיסא, לי זכור שהמהומות בנצרת המשיכו גם אחרי השימוש בצלפים. וכמובן, באינתיפאדה הראשונה היו מקרים רבים מאוד של ירי במתפרעים (כשאלפ"א אזל/לא היה בנימצא/לא היה יעיל) עם הרבה מאוד הרוגים ופצועים קשה. זה לא הרתיע את המתפרעים ולא גרם להפסקת ההתפרעויות. במידה מסוימת זה אפילו רק תידלק אותם. מה שסיים את האינתיפאדה הראשונה (או לפחות גרם לדעיכה רצינית שלה) היה התשה מתמשכת של הפלסטינים, ההיגררות הרגילה שלהם לעימותים בינם לבין עצמם והמעבר של הפעילים המרכזיים שלהם לפעילות טרור קלאסית, שאיתה היה יותר קל לישראל להתמודד. ירי והריגה של מתפרעים לא הביא שקט.
ירי בברך בהחלט גורם נזק בלתי הפיך בסבירות גבוהה. מי שחוטף כדור ברגל אולי כבר לא יזרוק אבנים, אבל יהיו עוד הרבה דברים שלא יוכל לעשות, כמו ללכת כמו שצריך.
מבחינתי ירי ברגליים הוא מוצא אחד לפני אחרון כשיש מהומות רציניות ומסוכנות. ואני חוזר, גם צלף יכול לפספס ולפגוע בירך במקום בברך ולקרוע למוות את העורק הראשי. ניראה לך פשוט להבחין בין הברך לירך, ועוד כשמדובר במטרה נעה?
ההבדל בין הרג מאלה או מגז מדמיע ובין הרג מירי חם הוא שירי חם הוא הרבה יותר קטלני מטיבעו והשימוש בו לפיכך גם מסוכן יותר וגם מעורר תהודה קשה הרבה יותר. על מתפרע שמת מגז מדמיע אפשר לומר שמדובר באמצעי מקובל נגד הפגנות בעולם והמנוח היה חסר מזל או בעל ליקוי בריאותי מטיבעו. על ירי חי לא ניתן לומר את זה.
אשר כי כן, אני בהחלט חושב שהשימוש המודרג באמצעים הוא הנכון ושצריך להכניס כמה שיותר אמצעי אלפ"א שנותנים מענים שונים (כולל כדורי הספוג) ולהפעיל את הכוחות באופן שמתאים למדיניות הזאת (למשל, לא לשלוח קבוצות חיילים קטנות להתעמת עם המון מתפרע).
ישן 28-05-2013, 21:18
  aaa906 aaa906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.12

אני אוסיף ואשדרג הודעה שכתבתי באשכול דומה .אשמח לתגובות .
יש שני סוגי פתרונות שיכולים לייצר שקט. בתמונות כאן וכמובן בשטח המציאות היא שהחיילים/השוטרים נוסעים בכפרים בג'יפים וחוטפים מכל הבא ליד , מנגד אין אפשרות לעצור ולרדוף אחרי הפורעים מיכוון שהכוח בנחיתות מספרית , וברגע הפריקה מהרכב יהיו פגיעות רבות - אבנים בלוקים ואף בקבוקי תבערה הרי יזרקו לעבר הכוח הפורק.
הצעתי פשוטה בתוך הגי'פ יחכה כלב תקיפה מאומן של מג''ב ( ולא חסרים כאלה .. ) הדלתות יפתחו ובתוך 5 שניות המחבל על הריצפה צורח מכאבים , נכבל על ידי השוטרים ומועבר למתקן חקירות + הגשת כתב אישום . האפקט של הכלב לדעתי יעשה סדר חלקי בבאלאגן שמתרחש באיו''ש.
כמובן שהתקיפה של המחבלים תתועד בווידאו שיתווסף לראיות במשפט.
.
בנוסף בכל כפר שבעקביות מתרחשים בו הפרות סדר חמורות .(נבי סלאח לדוגמא) - יוקם מחסום שיעבוד 24 שעות ביממה בכניסה לכפר , כל רכב יעבור בידוק מעמיק כולל פירוק של כל הרכב , לתוך הכפר ייכנסו שוטרי תנועה בליווי של לוחמי מג''ב כמובן , ויחלקו דוחות (וכמו שאתם יודעים הם לא בדיוק נוסעים לפי החוק ..) - כאן מדובר על תושבים עם תעודה כחולה - למשל עיסאוויה -שועפת וכו'
בנוסף רכבים רבים יורדו מהכביש , ממש למרר את חייהם של תושבי הכפר .
ובנוסף עוצר לפי הצורך . בדיוק כמו שבשעתו עשתה המשטרה בלוד וברמלה .
האמינו לי שהתושבים יעצרו בעצמם את מפירי הסדר ואף מוכתאר הכפר יתקשר בעצמו למפקד המחוז ויתחייב שההתפרעויות לא יחזרו על עצמם.
ישן 29-05-2013, 01:04
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

אני מניח שאתה בחור צעיר
בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי aaa906 שמתחילה ב "אני אוסיף ואשדרג הודעה שכתבתי..."

ראשית, ההצעה השניה שלך התקיימה לעייפה במשך שנות האינתיפאדה וגם לאחריה. כל מיני פטנטים של עונש קולקטיבי, כולל כאלו יצירתיים יותר, ואכזריים יותר, ממה שתיארת כאן. היה לזה אפקט מצטבר של שחיקת הציבור הפלסטיני וזה תרם לדעיכה של האינתיפאדה אבל בטווחי הזמן היותר קצרים, שאליהם אתה בעצם מתייחס, זה בדרך כלל עזר כמו כוסות רוח למת.
שנית, על הצעת הכלבים: יש כאן לא רק בעיה מעשית-מבצעית כמו שתיאר ליאור אלא גם בעיה נוספת-זה לא מצטלם טוב. אנחנו יכולים לזלזל בשיקול הזה, אבל הוא חשוב מאוד בימינו. תמונות של כלבים המתנפלים על ערבים "תמימים" בשטחים יכולים לגרום לנו נזק עצום. וכבר הייתה דוגמא לזה בעבר.
נכון ששיקול הלא מצטלם לא טוב לא צריך לקבוע כשמדובר בדרך פעולה שאין לה תחליף, אבל לשימוש בכלבים בהחלט אפשר למצוא תחליפים לא פחות טובים.
ישן 29-05-2013, 01:33
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מניח שאתה בחור צעיר"

בתור מי שכבר שנים מדבר על שימוש בכלבים כאלפ"ה, אני חושב שהגענו לנקודה שבה האמירה "לא מצטלם טוב", ביחד עם האמירה "אפשר למצוא תחליפים לא פחות טובים" פשוט מרתיחה אותי.

ראשית, לא משנה מה נעשה, זה לא יצטלם טוב. שים סגר, זה לא יצטלם טוב. פזר הפגנות במינימום כוח, זה לא יצטלם טוב. תעמוד שם ותספוג בלי להגיב, זה לא יצטלם טוב. אם תחלק להם פרחים ושוקולדים, יאשימו אותך שאתה מנסה לשחד אותם, מנסה לגרום להם לבעיות של השמנה וסוכרת ומנסה להפוך אותם להומואים ונחש מה - זה לא יצטלם טוב.

שנית, אם אפשר למצוא תחליפים לא פחות טובים לשימוש אפקטיבי בכלבי תקיפה נגד מתפרעים, בוא ותמצא לי אחד. אתה אדם חכם ומשכיל (אני אומר זאת בשיא הרצינות). אם אתה מסוגל להעלות תחליף לא פחות טוב שיצטלם יותר טוב, אני אסיר את הצעתי לשימוש בכלבים

ישן 30-05-2013, 00:00

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אל תרתח אדון עזריאל..."

איך גורמים לכך כי יהיה שימוש באמצעים המתאימים לפיזור הפגנות ?
אפשר לעשות במטכ"ל -מה שאנחנו עושים כאן- ישיבה בנושא ,שבסופה תצא רשימה של אמצעים מומלצים,
אך יש משהו חשוב יותר, והוא, מערכת הקוראת נכון המציאות,וחותרת תמידית לשיפור,
כי אותו אמצעי המומלץ פה , או המומלץ ע"י המומחים הצבאיים, מתאים להיום ולא מתאים למחר, מתאים לסיטואציה אחת, ופחות מתאים לשניה,
רשימת האמצעים מוכרת,אפשר להוציא אותה גם מהמחשב,
השאלה מה יגרום לכך,שבסיטואציה מסוימת בשטח,יהיה שימוש באמצעים מדויק לאותו רגע,
האם נרגיש כשאמצעי הטוב לעכשיו, מפסיק להיות רלוונטי [כעובדה, הכתבה במעריב מראה שאיננו מגיבים למציאות בזמן]?
לשם כך צריך צבא החותר תמידית לשיפור ,פחות דוגמטי ,ועם חשיבה עניינית וגמישה יותר,
תאורתית אף אמצעי אינו פסול,הוא נהיה פסול כשיש אמצעי טוב יותר,
לדוגמא [גם אני לא יכול להתאפק ומצטרף למציעי האמצעים],אם כלב מצטייר כתגובת יתר,אפשר לחשוב על גזע חביב יותר, או על כלב עם זמם, פרושו,לא להיות נעול על הקיים, אלא להיות נעול על הצורך להתאים עצמך למציאות משתנה.
ישן 30-05-2013, 00:35
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 188 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כלבים עם זמם מפילים מפגינים,..."

ציטוט:
כלבים עם זמם מפילים מפגינים, הדבר עובד גם אצל חברות המתמחות בתפיסת גנבים,

גנב בודד, כן. מפגין אירופי, כן. הייתי רוצה לראות כלב מזומם שורד התנגשות עם השבאב הפלסטיני.

ציטוט:
לגבי גזע ,רועה גרמני/בלגי ודומיו, מעוררים אסוציאציות....נראים מפחיד, יש כלבים מגזעים אחרים ,גם בשימוש משטרה, הנראים יותר 'נסבלים' 'סולידים' היכולים להתאים.
אני לא קובע נחרצות מה יותר טוב, אני טוען כי אם חושבים נכון, מגיעים פתרונות טובים יותר.

עוד פעם, המטרה היא להרתיע. כלב שנראה חמוד לא ירתיע אף אחד.

ישן 30-05-2013, 01:19
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם היה מדובר על מחבל יחיד -..."

זה לא מכוון לפגוע, לכל גדוד הפועל בשטחים תוצמד בקרוב מחלקת עו"ד שסיימה התמחות בדיני חיי אדם ותצורף לכל פעולה, למעשה לפני פריקה מג'יפ או טעינה של רינגו תתבצע בדיקה משפטית והמציאות תקבע לפי האמנות הרשמיות של כל מיני מדינות הזויות שהמלחמה האחרונה שלהם הייתה במאה ה8.

הצעירים לא מפחדים, וגם אם ייפצעו או ייהרגו ייחשבו כגיבורים וכשהידים שמתו במאבק על שחרור האדמות הכבושות. יצרנו מוסד שלם מעין משוואה עם ערכים מדויקים והיא כובש ציוני+פצועים פלסטינאים= מצטלם טוב בתקשורת= נראה אתכם מתמודדים עם הצורה שבה אתם נראים ציונים.

חוששים מאוד מההסלמה שתהווה את נקודת הפריצה של האינתיפאדה השלישית בשטחים, אנחנו כל יום שעובר מתקרבים לזה יותר, הפעם זה יעבוד בצורה כזאת שהם פשוט יתאבדו עלינו , ושוב פעם יפנו לאמצעים קטלניים באמת, מלכודות ויאטנם סטייל (מקררי נפץ, שמנים רותחים, צבעים, צמב"רים וכו')

ישן 30-05-2013, 01:47

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אם היה מדובר על מחבל יחיד -..."

כל אמצעי יכול בנסיבות מסוימות להיות יעיל, ובנסיבות אחרות לא.
רימון הלם יעיל כשה'בום' לא מוכר ומפתיע,כשהוא מוכר אין לו משמעות,
כלב מסתער הינו מפחיד [גם עם זמם שלא רואים אותו, ואפילו עם רואים אותו],
כמובן צריך להפעיל אותו בנסיבות מתאימות, הכלב יבריח מפגינים, ויכול להתמקד במשליך אבן/בקת"ב אותו אפשר לתפוס אחרי שהכלב מפיל אותו,
כלב עם זמם זה עוד משהו שהמפגיניים יקחו בחשבון, גם כלוב ריק ברכב יעשה העבודה,
כמובן כי מפגינים לומדים להתחכם לאמצעים שלנו, וזה מחייב אותנו להתחכם גם,אם אחרי שהתרגלו לכלב מסוג מסוים,אתה מאפר הכלב עם צבעי קרב,או מחבר לו אביזר לרושם, הלא מוכר יעשה שוב העבודה...תפקידנו לשפר תמידית האמצעים.
גם כלב ללא זמם יכול להיות כישלון אם לא נשתמש בו כמו שצריך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:19

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר