לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2013, 11:44
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
תשלום ארנונה כפול ייגבה עבור דירות מגורים ריקות

התקנה לגביית כפל ארנונה מדירות רפאים שלא יהיה בהן שימוש תשעה חודשים, שנחתמה על ידי שר הפנים גדעון סער, נכללה בהמלצותיה של ועדת טרכטנברג, ונועדה לעודד השכרת דירות אלה ובכך להגדיל את היצע הדיור בבנייה הקיימת.

http://www.themarker.com/realestate/1.2024028

----------------------------------------

אין גבול לחוסר המחשבה ולפופוליזם הזול של המחוקקים שלנו? הדירות שמשמשות כדירות נופש הן בדרך כלל דירות יוקרה. גם אם האנשים (העשירים מין הסתם) שמחזיקים בדירות הנופש האלה לא יוכלו/ירצו לספוג את ההכפלה של הארנונה השנתית וימכרו את הדירות האלה הן לא יעזרו למעמד הביניים ולא יורידו את המחיר של הדירות הזולות יותר. אם צו השעה הזה יעשה משהו זה אולי להוריד את מחיר דירות היוקרה, וגם זה לא בטוח. אותו כנ"ל לגבי שכר הדירה, אני לא מכיר הרבה סטודנטים למשל שיכולים להרשות לעצמם להשכיר דירה ב - 10,000 ₪ וצפונה. בקיצור, המדינה "הסוציאליסטית" שלנו מצאה עוד דרך להעניש את העשירים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-05-2013, 16:12
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אף אחד לא אמר שכל 46 אלף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אף אחד לא אמר שכל 46 אלף הדירות הן דירות יוקרה. נאמר שחלק "נכבד" מהן הן כאלה.
אז אם יש דירות שאינן דירות יוקרה שנשארות ריקות כי ככה, אתה בטח עדיין מתנגד להתערבות הממשלה,
כי עדיין תגיד שזה סוציאליזם חזירי, עדיין תבכה על זכויות הקניין, ובכלל לא מעניינים אותך מחירי הדיור והצלחת המהלך הזה וכו' אני מניח.

גם אם כל 46 אלף הדירות הן דירות שמעמד ביניים מסוגל לקנות, למה להגביל את היזמים/קבלנים? למה לא להפשיר עוד כמה קרקעות ואז היזמים יבנו עוד 46,000 יחידות דיור?

הטלת ארנונה כפולה לא באמת תגרום להם למכור את הדירות. היזמים פשוט ישיתו את העלות הזו על הלקוחות שלהם, שכנראה לא סובלים מבעיות כלכליות. לעומת זאת, אם יפשירו עוד קרקעות, אז תושבי קבע במדינה יוכלו לרכוש/לשכור דירות ביתר קלות.

לצורך העניין בשביל לבנות עוד 46 אלף דירות, צריך עוד 600-1000 קמ"ר בהערכה גסה. כאמור, זה לא מה שיחסל את קרקעות המדינה.
ישן 21-05-2013, 13:33
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה כ"כ מתמיד ומקפיד לכתוב בעד העשירים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תשלום ארנונה כפול ייגבה עבור דירות מגורים ריקות"

שזה כבר ממש מעורר תהיות......

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אין גבול לחוסר המחשבה ולפופוליזם הזול של המחוקקים שלנו? הדירות שמשמשות כדירות נופש הן בדרך כלל דירות יוקרה. גם אם האנשים (העשירים מין הסתם) שמחזיקים בדירות הנופש האלה לא יוכלו/ירצו לספוג את ההכפלה של הארנונה השנתית וימכרו את הדירות האלה הן לא יעזרו למעמד הביניים ולא יורידו את המחיר של הדירות הזולות יותר.

אתה רציני?? מטבע הדברים, אם ימכרו, אז זה יהיה למי שיהיה מסוגל לרכוש אותם ויהיה מסוגל גם הוא לשלם ארנונה בהתאם..אבל זה בתנאי שמדובר רק בדירות יוקרה ולא כפי ששיפ ציין. וגם אם מדובר רק בדירות יוקרה, אל תשכח שמדובר בשטחים עצומים שהיו יכולים לשמש לבניה קצת פחות יוקרתית עם יותר דירות - לבני מעמד נמוך יותר.

אז באמת שלא כ"כ ברור לי, כפי שכבר ציינתי, מדוע אתה יוצא מגדרך להגן כ"כ על עשירים?

ישן 23-05-2013, 09:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

לחלוטין אין לי בעיה עם מי שהצליח בחיים והתעשר..
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "גם חוסר ההצלחה שלך להבין מה..."

רק מה - כסף זה כוח, ולכן יש וצריך שיהיו מגבלות לכוח הזה. אל תשכח שהכסף הזה ברשותו, לא רק כי העשיר "הצליח". העשיר הכניס לחשבונו כסף ממך, ממני ומאחרים (לרוב הרבה מעבר למה שהוא נתן לך בתמורה).. על הכנסות צריך לשלם וגם על מימוש ההכנסות הללו.

ישן 23-05-2013, 10:52
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא זה אתה שמציג את זה בשמי ודוחף לי מילים (למקלדת) שאני בכלל לא חושב כך או רק חלקית.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "העשיר לא לקח כסף מאף אחד..."

ציטוט:
העשיר לא לקח כסף מאף אחד בכפיה, הוא נתן שירות מסוים וקיבל תמורתו כסף. למה אתה מציג את זה כאילו מדובר בחבורה של גנבים? לא כל עשיר הוא גנב, לא כל עשיר הוא שקרן, לא כל עשיר עשה את הכסף שלו במרמה. אין לי בעיה עם תשלום מס, אבל במקרה הזה מדובר על מס שלא יפתור את הבעיה שאותה הוא אמור לכאורה לפתור. כל מה שהוא יעשה זה לגרום לכמה סוציאל קומוניסטים להרגיש יותר טוב כי הם הצליחו להעניש עוד כמה אנשים שהצליחו והתעשרו.

עם מה יש לי בעיה?

אז ככה:

יש לי בעיה, עם בעלי חברות קבלן שלא נותנות את תנאים הראויים לעובדיהן ויותר גרוע, נותנים משהו בקמצנות מחליאה מתוך כוונה לחסוך. לא יתכן שרועי AZ יתעשר - וברווז וmeac יעבדו אצלו בתנאי עבדות.

יש לי בעיה עם תסרוקות ותספורות שעושים כלאחר יד לטייקונים..

יש לי בעיה שמקלים במיסים לחברות ענק ומיטיבים עמם במיליארדים (רווחים כלואים?? בחייאת!!)

אין לי בעיה, שאדם יתעשר שיהיו ברשותו גם מילארדים - אבל צריך שיהיו מגבלות לכח הזה וכן - הוא צריך לשלם על הרווחים הללו בהתאם לרווחיו, בדיוק כשם שאני ואתה משלמים על רווחינו - שבאמצעותם מקיימים כלכלת מדינה!

ישן 23-05-2013, 11:11
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא זה אתה שמציג את זה בשמי ודוחף לי מילים (למקלדת) שאני בכלל לא חושב כך או רק חלקית."

כמה דברים:

ציטוט:
יש לי בעיה, עם בעלי חברות קבלן שלא נותנות את תנאים הראויים לעובדיהן ויותר גרוע, נותנים משהו בקמצנות מחליאה מתוך כוונה לחסוך. לא יתכן שרועי AZ יתעשר - וברווז וmeac יעבדו אצלו בתנאי עבדות.

אם הוא לא נותן את התנאים הקבועים בחוק - שישפטו אותו ויכניסו אותו לכלא.
מעבר לזה, הוא יכול לתת משכורת מינימום על כל עבודה שיחפוץ. אף אחד לא מכריח אף אחד לעבוד אצלו. לא מתאימה לך המשכורת? תתפטר.

ציטוט:

מסכים איתך. יש בעיה גם עם לא לתת להם את התספורות האלה, אבל זה כבר שיחה לפוסט אחר.

ציטוט:
יש לי בעיה שמקלים במיסים לחברות ענק ומיטיבים עמם במיליארדים (רווחים כלואים?? בחייאת!!)

אתה צריך להבין דבר אחד - ההטבות האלה ניתנות לעיתים על מנת למשוך השקעות לארץ. המדינה לא תרוויח דבר אם העסקים של אותו טייקון רשע יעבור למדינה אחרת. ותהיה בטוח שהם יעברו.
ציטוט:
אין לי בעיה, שאדם יתעשר שיהיו ברשותו גם מילארדים - אבל צריך שיהיו מגבלות לכח הזה וכן - הוא צריך לשלם על הרווחים הללו בהתאם לרווחיו, בדיוק כשם שאני ואתה משלמים על רווחינו - שבאמצעותם מקיימים כלכלת מדינה!

כל עוד אתה מדבר על מס שווה, אחלה. אני לא חושב שבגלל שאותו בן אדם עשיר צריך לקחת ממנו יותר. כלכלה לא יכולה להבנות מלקחת מהעשירים ולתת לעניים.
ישן 23-05-2013, 12:21
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא זה אתה שמציג את זה בשמי ודוחף לי מילים (למקלדת) שאני בכלל לא חושב כך או רק חלקית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ

אני מניח לרובנו יש בעיה עם 'חברות הקבלן'. מובן שצריך למנוע בחקיקה מהמדינה להעסיק עובדי קבלן וצריך להעניש בחקיקה שכבר קיימת מעסיקים קבלניים שמתעמרים בעובדי הקבלן. צריך אבל לזכור שרוב ההתעמרות מתרחשת בגלל שמדובר באנשים חלשים יחסית ויש מעסיקים קבלניים כדוגמת נס טכנולוגיות שאינם יכולים או רוצים לפגוע בעובדיהם כמו הקבלן הפוגע במנקה. ההתעמרות במנקה ובשומר סביר שהייתה לובשת פנים אחרות. צריך גם לזכור שיש סיבות למעסיקים להעדיף למשרות מסויימות עובדי קבלן ובחלק מתחומי הזכויות השיגה ההסתדרות 'נצחון פירוס' שדחף מעסיקים הרוצים לשרוד להעדיף בחירת עובדי קבלן. הברירה השניה במסגרת שוק העבודה הנוכחי היא כמובן שלא יהיה עסק ואז לא יהיה אפילו מקום לאותם עובדי קבלן. אם בשלב ההקמה של העסק אתה זקוק ל5 טלפניות נמרצות ומנוסות אבל אתה יודע מראש שבעוד שנתיים תזדקק רק לאחת - מה עליך לעשות? לוותר על הקמת העסק? לשלם משכורת עד הפנסיה ל4 עובדות שאינך זקוק לשרותיהם? נראה לך שקל ליזם קטן-בינוני להשיג הלוואה להקמת עסק או לעמוד בסכנת חדלות פירעון? נראה לך שלשוק יהיה טוב יותר בלי יזמים?

ובכל מקרה - איך זה קשור למסויים של יהודים עשירים מחו"ל הרוצים לקנות דירה שבלי כספם לא הייתה קיימת ומספקים פרנסה לקבלנים שבונים אותה ולעובדיהם, מבזבזבים כספים כתיירים חודשיים בשנה ומכלכלים את ענפי המסעדנות ומדריכי הטיולים ובעיקר משלמים ארנונה נטולת הוצאות לעיריות המאכסנות?

ציטוט:

'כלאחר יד' ברור שאסור שיעשה ובטח שלא 'כלאחר יד לטייקונים' שם לתספורות השלכה על הכיס של כולנו. אבל מן היושר לזכור שבשוק העסקים לא רק טייקונים הם חדלי פירעון. כמות ההמחאות חסרות הכסוי וחסרות הסכוי לפירעון וכמות פושטי הרגל הזוכים להסדרי חובות גם אם הם לא תשובה - אינה מבוטלת. זה לא שהרעים הם טייקונים ובנקאים והטובים הם עובדי קבלן ומובטלים. השוק המערבי של 2013 המאפשר איכשהו פרנסה לכולנו בצורה יותר טובה מהשוק הסוציאליסטי של 1975 כנראה מותאם יותר לאופים של בני האדם.

ובכל מקרה - איך זה קשור למסויים של יהודים עשירים מחו"ל הרוצים לקנות דירה שבלי כספם לא הייתה קיימת ומספקים פרנסה לקבלנים שבונים אותה ולעובדיהם, מבזבזבים כספים כתיירים חודשיים בשנה ומכלכלים את ענפי המסעדנות ומדריכי הטיולים ובעיקר משלמים ארנונה נטולת הוצאות לעיריות המאכסנות?

ציטוט:

והאופציה השניה היא שהמפעלים [בעיקר חברות חוץ ענקיות] לא יהיו כאן, שהכסף הזה לא ייוצר כאן, שהאנשים שמתפרנסים ממה שהחברה מייצרת יהיו עניים יותר ושלמשק לא יהיו לא רווחים כלואים ולא מיסים משכר. מפעלים התלויים בארץ כמו ים המלח הם כמובן סיפור אחר אבל כשיוצאים נגד טבע ואינטל עלולים להפסיד בשני העולמות.

ציטוט:

העשירים לא רק שמשלמים על רווחיהם טבין ותקילין 'בדיוק' כמונו - אלא שהם משלמים הרבה יותר מאיתנו. העשירונים שקל לשנוא משלמים למס ההכנסה ולבטוח הלאומי והבריאות לעיתים 60% מכל שקל מעל הכנסה מסויימת. את כלכלת המדינה מקיימים באמצעות מיסים ואם נרצה או לא - העשיר הזה וחברים משלמים הרבה הרבה יותר מיסים מכולנו. מהתשתיות שמקימים מהמיסים של אריסון והורוביץ סוללים כבישים בהרבה מקומות שאריסון והורוביץ בכלל לא מכירים ומשלמים שכר למורים שתשובה ולבייב לא פגשו אף פעם. מגבלות הכח הזה הינם מגבלות החוק והדרך הטובה ביותר להגביל את כוחם העסקי היא בדיוק בעזרת כיוון של שוק חופשי ולא של שוק עם פיקוח מרכזי. האנשים הללו [יותר נכון מקביליהם] היו הרבה יותר חזקים בשנות השישים והשבעים.

זו לא לונדון של ימי ויקטוריה, אנחנו לא פועלי מפעל מדוכאים והעשירים שמשכרם ומעסקים פעילים הם לא אצילים בריטיים בטלנים שהשיגו את שלהם בזכות הכח והשחיתות של אבותיהם. הם פשוט מצליחנים יותר מוכשרים מאיתנו. זה לא פשע ואנחנו לא 'מהפכנים אדומים' שבתור טובה מרשים להם להשאר עשירים.

ישן 23-05-2013, 18:49
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבדלי גישות שכנראה לעולם לא יהיה להן פיתרון
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "[b][QUOTE=רועי AZ] ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה

אם בשלב ההקמה של העסק אתה זקוק ל5 טלפניות נמרצות ומנוסות אבל אתה יודע מראש שבעוד שנתיים תזדקק רק לאחת - מה עליך לעשות? לוותר על הקמת העסק? לשלם משכורת עד הפנסיה ל4 עובדות שאינך זקוק לשרותיהם? נראה לך שקל ליזם קטן-בינוני להשיג הלוואה להקמת עסק או לעמוד בסכנת חדלות פירעון? נראה לך שלשוק יהיה טוב יותר בלי יזמים?

מאה אחוז, אז אתה לוקח עובדי קבלן שמתוגמלים כראוי ובבוא העת, כשלך כבר אין צורך בהם - העסקתם מסתיימת והעובדים חוזרים למאגר ועל הקבלן לדאוג להם לעבודה אחרת, במשך כל הזמן הזה העובד מקבל את מלוא זכויותיו מהקבלן עצמו שגבה עשרות שקלים פר שעה עבור כל עובד..

זה - כמעט ולא קיים וזה צריך להשתנות.

והאופציה השניה היא שהמפעלים [בעיקר חברות חוץ ענקיות] לא יהיו כאן, שהכסף הזה לא ייוצר כאן, שהאנשים שמתפרנסים ממה שהחברה מייצרת יהיו עניים יותר ושלמשק לא יהיו לא רווחים כלואים ולא מיסים משכר. מפעלים התלויים בארץ כמו ים המלח הם כמובן סיפור אחר אבל כשיוצאים נגד טבע ואינטל עלולים להפסיד בשני העולמות.

האיומים הללו של החברות, לא בדיוק עושים רושם, אולי עלייך (למה?)..חמישה (שלא לדבר על 10) אחוז מהרווחים הללו היו עכשיו מקלים מאוד את המצב של מעמד הביניים...

העשירים לא רק שמשלמים על רווחיהם טבין ותקילין 'בדיוק' כמונו - אלא שהם משלמים הרבה יותר מאיתנו. העשירונים שקל לשנוא משלמים למס ההכנסה ולבטוח הלאומי והבריאות לעיתים 60% מכל שקל מעל הכנסה מסויימת. את כלכלת המדינה מקיימים באמצעות מיסים ואם נרצה או לא - העשיר הזה וחברים משלמים הרבה הרבה יותר מיסים מכולנו. מהתשתיות שמקימים מהמיסים של אריסון והורוביץ סוללים כבישים בהרבה מקומות שאריסון והורוביץ בכלל לא מכירים ומשלמים שכר למורים שתשובה ולבייב לא פגשו אף פעם. מגבלות הכח הזה הינם מגבלות החוק והדרך הטובה ביותר להגביל את כוחם העסקי היא בדיוק בעזרת כיוון של שוק חופשי ולא של שוק עם פיקוח מרכזי. האנשים הללו [יותר נכון מקביליהם] היו הרבה יותר חזקים בשנות השישים והשבעים.

כפי שציינתי בכותרת ההודעה - הבדלי גישות וגם הבדלי חשיבה.

זו לא לונדון של ימי ויקטוריה, אנחנו לא פועלי מפעל מדוכאים והעשירים שמשכרם ומעסקים פעילים הם לא אצילים בריטיים בטלנים שהשיגו את שלהם בזכות הכח והשחיתות של אבותיהם. הם פשוט מצליחנים יותר מוכשרים מאיתנו. זה לא פשע ואנחנו לא 'מהפכנים אדומים' שבתור טובה מרשים להם להשאר עשירים.

נכון, אבל אנחנו לא רחוקים מהמצב...

כי כפי שצויין, יש השלכות למעשים אלו שלהם, אפילו שיש רווחים ממה שציינת - אבל זה בעיקר למראית עין...

ישן 23-05-2013, 20:26

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבדלי גישות שכנראה לעולם לא יהיה להן פיתרון"

[2] האיומים של החברות הללו עושים עלי רושם עז כי אני זוכר את הימים שהחברות הללו לא היו במשק. הייתה פחות עבודה וגם רמת החיים הייתה נמוכה יותר ואפילו התלות של העובד במעסיק וכוחניןות המעסיק היו גדולים יותר [ראה חברת העובדים וכור]. שריפת הריהוט בזמן חורף קר יכולה לספק חום לזמן קצר, לא יותר מכך.

[3] אני לא חושב שהעובדה שעשירונים גבוהים משלמים יותר מס היא ענין של 'דרך חשיבה'. זו עובדה מספרית.

[4] אני חושב שאתה צריך לרדת יותר לפרטים אודות מצב העובד בתקופה הויקטוריאנית ואפילו בתקופה הסוציאליסטית של ישראל בכדי להרהר שנית במידת המרחק שלנו מהימים ההם.
ישן 21-05-2013, 13:36

טוב מאוד! אבל זה רק צעד קטן. אני חושב שצדק אמיתי יושג רק כאשר יוטל מסוי כפול גם על
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "תשלום ארנונה כפול ייגבה עבור דירות מגורים ריקות"

חדרים פנויים.

אם למשל יש משפחה חיפאית עם דירת 4 חדרים אבל יש להם רק שני ילדים - הרי ברור שהם תופסים בחזירותם חדר למחוסרי דיור ומעלים את ערך הנדל"ן שלא לצורך. ברגע שיוטל מסוי כפול על הדירה שבה יש יותר חדרים מאנשים לפי נוסחה המשקללת את הצורך של ההורים רק בחדר אחד ומתיחסת למטראז' המגורים הממוצע בישראל - אנשים ינסו להפטר מדירות רחבות מדי לצרכיהן ויוזילו בכך את המחירים מה שיאפשר לסטודנטים או למשפחות מרובות ילדים מהעשירון התחתון לרכוש סוף סוף דירה.

אני לא מבין איך זה לא ברור לכל השרוקאים באשר הם שאם היהודי העשיר מצרפת לא היה קונה את דירת היוקרה בקומת הגג מול שפת הים בנתניה - הקבלן היה בונה אותה בכל מקרה ואחרי שהיה מחכה ומחכה ומיבב כיאה לקבלן חזיר קפיטליסטי הוא מוריד את המחיר בנאמר 50% [הטוקבקיסטים של גלובס בונים על 80% אבל חראם על הקבלן] ומיד אחרי שהיה מוכר אותה במחיר נמוך הוא היה בונה עוד 5 כמוה או לפחות עוד 30 דירות סטנדרטיות כדי לשמר את מספר הדירות הפנויות בשוק.

זה ברור שזה שיש משקיע לבניית דירה זהו פרט זניח בבנייתה של אותה דירה או בשיקוליו של זה שיטול הלוואה כדי לבנות אותה. זה גם ברור שהסיבה שהקבלנים לא בונים המוני דירות סטנדרט למעמד הביניים במחירי רצפה זה רק בגלל שהם עסוקים בבניית דירות יוקרה לתיירים צרפתים. זה בכלל ברור שרוב הדרים בשכירות עושים זאת רק בגלל שהמשכיר הקדים אותם בקניית הדירה ואם רק היה המחיר יורד ב20% היו קונים אותה במקומו ואולי אפילו משכירים אותה לאחרים במחיר נמוך מעלות המשכנתא שלהם או מהרווח המדדי המקביל כי הם הרי עמך ישראל רחבי לב.

אם שרוקי היה כאן הוא היה אומר שלמהלך יהיו שלושה שלבי המשך [1] הוזלה יחסית במחירי דירות יוקרה וירידה קלה וזמנית במחירי שכירות דירות קטנות להשקעה [2] צמצום מעורבות משקיעים בשוק הבניה הישראלי והאטה בענף הנדל"ן בישראל [3] לחצים על השוק עקב צמצום המלאי ועליית מחירים
ישן 21-05-2013, 23:19

מיק נעם. אני מקווה שהוא לא באמת נחטף ללילה הראשון של איזו מנהיגת כת סוציאליסטית
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "יש בזה משהו.אתם בטח תריבו ותעשו הרבה רעש והפוליטיקאית הבכירה תפתח את החלון ותנזוף בכם"

בינתיים עלתה בי המחשבה שאנחנו משקיעים כל כך הרבה בבל"ת ב'הסבר פניך לתייר' עם פטור ממע"מ ומבצעי שיווק כדי שיבואו ויקנו גמלים מעץ ובקבוקים עם חול גואש צבעוני במט"ח שלהם ויניעו את ענף התיירות. ואז כשבאים אלפי תיירים ומתחייבים לחודשיים של נופש בארצנו ועוד משקיעים בענף הבניה תוך אספקת פרנסה ללא מעט בוני דירות, מע"מ רב על קניה בסכום עצום של דירה וארנונה גבוהה במשך 10 חודשים בשנה למשך שנים מבלי לקבל שרות בתמורה - אנחנו הופכים אותם ל'גורם עויין' כי הרי הבעיה הגדולה בבנין ה15 קומות בנתניה זו דירת הגג בקומה ה16 המהווה משאב לאומי ולא ההגבלה על בניית עוד 3 קומות של דירות רגילות [בקומות הבלתי קיימות 17-19] בשל סעיף קטן 18 ב' לתוכנית מתאר 475/נת/39 או העיכוב של 15 שנים בהפשרת הגבעה הצהובה מדרום לאנדרטת חטיבת הנגב בבאר שבע שלא לדבר על הפרסלציה בדיונה השמאלית ברישון מערב שתקועה בועדה המחוזית מ1953

ישן 21-05-2013, 14:51
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

צעד מעולה, ואם הוא לא יעודד השכרה אז צריך להעלות את הארנונה פי 4 או פי 6 או פי 8 עד שנפסיק את התופעה.
שלא כמו בלא מעט דברים אחרים, קרקע היא המשאב המוגבל ביותר במדינת ישראל והיא אחד המשאבים הבסיסיים ששייכים ברמה כזאת או אחרת לאזרחי מדינת ישראל.
זה שיהודים מהתפוצות רואים בישראל כמדינת הגיבוי שלהם וזה שמצבם הכלכלי מאפשר להם לרכוש בית שני ולהחזיק אותו ריק, זה אחלה. אבל מאחר והמהלך שלהם פוגע באזרחי המדינה אז הם צריכים להיות מוגבלים.
למרות מה שאומרים, התוצאה של מהלך כזה יכולה להיות אחת מן השתיים.
1. עשרות אלפי דירות שייכנסו לשוק ההשכרה.
2. העדפה של הקבלנים לבנות בתים שפחות קורצים לכאלו שמחפשים דירת נופש ריקה ויותר מחפשים נכס להשקעה. עדיין יש שוק חופשי שמעודד יזמות, אבל יזמות שלא מזיקה לישראלי הממוצע.

ישן 21-05-2013, 15:39

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "צעד מעולה, ואם הוא לא יעודד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
עדיין יש שוק חופשי שמעודד יזמות, אבל יזמות שלא מזיקה לישראלי הממוצע.

יש בעייתיות במשפט הזה. קודם כל אין שוק חופשי, אלא שוק יותר מוגבל. שנית, יזמות לא יכולה להיות מזיקה. לכל היותר היא יכולה להיות לא תורמת. אבל מזיקה? רק במקרים ממש נדירים (למשל יזמות עבריינית). כל הרעיון ביזמות זה איתור צרכים של הלקוח. השלב השני הוא מתן פתרונות ללקוח. אני לא יודע איך אפשר לקרוא לרעיון נפלא שכזה דבר מזיק.

בשוק חופשי כל זמן שיש מישהו עם צרכים, יהיה מישהו שינסה למצוא לו פתרון. הוא לא תמיד יצליח בגלל מגבלות כאלה ואחרות, אבל הוא בהחלט ישקיע בזה מכספו וממרצו. לצורך העניין יש יהודים צרפתים עשירים שצריכים דירות יוקרה בישראל. למה? זה לא באמת משנה. יזמים מסויימים נותנים להם פתרון בדמות דירות יוקרה. בד בבד יש ישראלים שצריכים דירות פשוטות וזולות יחסית. יזמים אחרים נותנים להם פתרון בדמות דירות קטנות (3-5 חדרים) בבנייה לגובה. אתה חושב שזה לא קיים? אם כך, אני מזמין אותך לבוא לבקר בחדרה ולראות כמה בנייני מגורים נבנים פה ממש ברגע נתון זה.

דירות היוקרה אמנם תופסות שטח יותר רחב כאשר מסתכלים על זה ביחס של שטח/נפש, אבל עשירים מטבעם הם חלק זניח מהאוכלסיה. מה שאומר שבנייה עבורם זה לא מה שיחסל את קרקעות המדינה. הבעיה היא שהמדינה לא הפשירה בעבר מספיק קרקעות לבנייה בשביל שקבלנים יוכלו לבנות הרבה דירות. עכשיו הופשרו מספיק קרקעות באיזור, אז ישנה בנייה מואצת, והיא מיועדת למעמד הביניים ומטה. לכן כל מה שנותר לעשות זה להוציא את השליטה של ממ"י (מנהל מקרקעי ישראל) מקרקעות המדינה, שבמשך עשורים מונעת בנייה מואצת שכזו (באמת שאני ממליץ לך להגיע לכאן לצפות באיזה מהירות בונים פה לאחר ששוחררו קרקעות).
ישן 21-05-2013, 17:31

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "במבחן התוצאה התאוריה שלך..."

ציטוט:
במבחן התוצאה התאוריה שלך מוכחת כלא נכונה.
למרות שיש מחסור משמעותי של דירות בישראל, בפועל יש עשרות אלפי דירות ריקות הנמצאות באזורים מבוקשים.

זה שיש דירות ריקות באיזורים מבוקשים גורם למחסור רק באיזורים המבוקשים.
שום דבר לא מונע מתושבי ישראל לרכוש דירות באיזורים פחות מבוקשים כמו חדרה.
ציטוט:
יזמות יכולה להיות מזיקה כאשר היא גורמת לפגיעה במשאב מוגבל, וקרקע במרכז הארץ היא לחלוטין משאב מוגבל.

אכן, קרקע במרכז הארץ היא משאב מוגבל. נו ו...?
ציטוט:
היזמות יכולה להיות מזיקה אם היא מדכאת בעקיפין יזמות אחרת.
אם לא הייתה כאן התערבות צועקת מדי בשוק, אז במקרה של נדל"ן הייתי מעדיף להציב עוד חסמים על מנת להגביל רכישת בתים להשקעה על ידי מי שלא גר כאן בארץ.

יזמות אחת לא יכולה לדכא את היזמות האחרת. זה שיזם א' בוחר לבנות דירות לעשירים לא מונע מיזם ב' לבנות דירות למעמד הביניים. מה שכן יכול להזיק ליזמות זה רגולציה. למשל אם המדינה מחליטה לתת תמריצים להייטק אבל לא לתחומים אחרים, אז היא מעודדת אנשים לפתוח עסקים שלא בהכרח מועילים רק בגלל העלות הנמוכה שלהם (בזכות התמריצים). לצורך העניין מפתח אפליקציות לאייפון יקבל יותר תמריצים ממישהו שמפתח מכשירי שמיעה לכבדי שמיעה. והרגולטור כבר הוכיח בעבר שהוא לא יודע להגדיר מייזמי הייטק, ובכך גם מונע מהייטקיסטים מסויימים לקדם מייזמים שלהם. כאשר אין התערבות של הרגולטור, מגוון המייזמים בשוק יותר רחב. לעומת זאת, כאשר הרגולטור מתערב בשוק, זה פותח צוהר ללוביסטים להשפיע על הרגולטור ובכך למנוע מיזמים אחרים לקדם רעיונות שלהם.

הדבר היחידי, שאני יכול לחשוב עליו, שפוגע ביזמות, זה הרגולטור.
ישן 23-05-2013, 09:41

כתגובה לשתי התגובות שכתבת לי
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "[QUOTE]שום דבר לא מונע מתושבי..."

את מדברת על בעיות נקודתיות, שאין ספק שהן בעיות רציניות, אבל מפספסת את הנקודה שלי. אני טוען שגם אם תפקיעי מאותם עשירים את דירות הרפאים, תהרסי אותן, ותבני במקומן דיור בר השגה, המחיר של הדירות בירושלים עדיין ימשיך לעלות. מה הראציונאל שעומד מאחורי זה? נכון, בהתחלה תהיה ירידת מחירים קלה בגלל היצע שגדל, אבל הביקוש לדירות בירושלים לעולם לא ייפסק. תמיד יהיה עוד ועוד ביקוש, והמחירים ימשיכו לעלות בשלב כלשהו.

הכפלת הארנונה לדירות רפאים משולה לטיפול בסימפטום. אני מציע לטפל בתחלואה שבסופו של דבר תעלים גם את הסימפטום הזה. כתבתי איך לדעתי צריך לעשות את זה בתגובות אחרות באשכול.
ישן 21-05-2013, 19:55

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "סליחה? אתה טוען שארנונה היא..."

תיזהר, הוא עוד עלול להביא הסבר מפולפל מדוע הוא חושב שזה לא עונש אלא דווקא מיסוי הוגן.
מדהים איך גזילה בדמות מיסוי אגרסיבי נשמעת לגיטימית באוזניי ההמון, אבל מאסר על אותם מעשים נשמע בזוי.

וברצינות אשלי, מדוע לא לזרוק לכלא אנשים שמחזיקים דירות ריקות רוב השנה? אם אתה מצדיק ענישה באמצעות מיסוי, מדוע לא להשתמש באמצעי ענישה נפוצים (מאסר, קנסות וכו')? כי זה נשמע רע? ובכן, גם המיסוי שאתה מציע נשמע רע. אין שום סיבה להעניש אנשים שקונים דירות במיטב כספם רק בגלל שכמה חדלי אישים מלמעלה שמטילים רגולציה על בניית דירות ובגללם יש מחסור בדיור. ולא, המחסור לא נובע בגלל מספר זניח של 46 אלף יחידות דיור של נופשים. המספר הזה הוא כקליפת השום לעומת פוטנציאל הנדל"ן במדינת ישראל. ואל תשתמש שוב בטיעון השחוק "הקרקע במרכז מוגבלת", כי הקרקע בכל מקום מוגבלת. המדינה צריכה לחשוב איך היא ממצה את פוטנציאל הנדל"ן בשאר נחלות ישראל, ולא איך היא ממצה את פוטנציאל הנדל"ן של גוש דן שמנוצל כמעט עד תום - לא שם מסתתר הפתרון לבעיית הדיור בישראל.
ישן 21-05-2013, 16:24

גם אם כבוד השר יגיע למטרה המיוחלת, קרי יבנו רק דירות שמיועדות למעמד הביניים (לא שזה אפשרי, אבל ניחא), הביקוש של יהודי התפוצות לדירות בישראל עדיין לא ירד. הם פשוט יקנו דירות זולות, ישפצו אותן ויהפכו אותן לדירות יוקרה. או יותר גרוע: יקנו קומה שלמה או אפילו שלוש קומות בבניין דירות. ישפצו אותן, ויהפכו אותן לפנטהאוס מהמם. כסף לא חסר להם, קשרים ועו"ד בטח שלא, אז הם יוכלו להתגבר כמעט על כל רגולציה מגוחכת שהרשויות יתקינו על מנת למנוע תופעות כאלה.

כשיש ביקוש, לא פותרים את "הבעיה" באמצעות חיסול הביקוש, אלא עונים על הביקוש ובונים עוד דירות, ולכן ההצעה שלי עומדת בעינה - לחסל את ממ"י, לשחרר חסמים ורגולציות. השוק החופשי יודע הכי טוב איך לענות על ביקוש - זה מה שהיזמים הכי טובים בו.
ישן 21-05-2013, 17:43

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אחלה, שיקנו, רק אם הם יבחרו..."

ונראה לך שבני מעמד הביניים יהיו מסוגלים לשכור את הדירות שהם קנו? כאמור, הדירות יעברו שיפוץ מאסיבי שמתאים למעמד העליון.

ואשמח לקבל תשובה לשאלה הבאה - זה לא שמדובר בדירות לעשירים או דירות למעמד הביניים. אפשר גם את זה וגם את זה. מדוע לא?

עריכה: גם עכשיו הם משלמים ארנונה כמו כל אזרח אחר. מספר החודשים שהם שוהים בדירה לא משפיע בשום צורה על גובה הארנונה, כי ארנונה זה תשלום שנתי ביסודו וחייבים לשלם אותו גם אם לא שוהים בדירה.

עריכה נוספת: אני גם לא מבין את האינטרס למנוע מהם לקנות דירות באופן הזה. גם אם הם שוהים רק שלושה חודשים בשנה, הם משלמים ארנונה כמו כולם. ובנוסף לזה, הביקורים התכופים שלהם בישראל רק מחזקים את הקשר שלהם למדינה. כשהילדים שלהם גדלים, הם שואפים לעלות לארץ ולהתגייס, רבים אפילו נשארים לאחר מכן בארץ, מקימים כאן משפחה וחיים מלאים ותורמים לכלכלה בזכות עושרם. אני לא מבין הרצון העז לדכא עולים יהודים פוטנציאליים. על אחת כמה וכמה כאשר הם לא מזיקים לאוכלסיה פה. הם לא באים על חשבון אף אחד, אלא משלמים מחירים מלאים על השכירות/מחיר-הדירה והארנונה, ולא מונעים מהמדינה לבנות בתים נוספים לאוכלסיה המקומית. באמת שאני לא מבין את צרות העין שלכם.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 21-05-2013 בשעה 18:12.
ישן 21-05-2013, 19:57

אני תקווה שיום יבוא במהרה ויהיו לך אשה נאה בית נאה וכלים נאים.
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אחלה, שיקנו, רק אם הם יבחרו..."

על הדלת יהיה שלט חמוד ומצויר : 'כאן גרים בכיף אשלה ואשלי אשליהו'. אל תתן לאף אחד לשכנע אותך שאתה גר ב'משאב של מדינת ישראל'. או ב'נכס של כלל עם ישראל'. זה יהיה ביתך, רכושך, נכסך אשר השגת בעמל וזה יהיה המשאב הבלעדי שלך. אם תרצה לסוע לתת התמחות לשנתיים בלי להשכיר את הדירה [מתוך חשש לאוסף עטיפות הבזוקה ואלבומי העולם המופלא שלך] - לאף אחד לא תהיה זכות מוסרית להכפיל לך את הארנונה. זה לא יהיה יותר מאשר 'מס קנאה'.

אני מניח שזה גם לא יותר מפלופ של האוצר כדי לכוון את החבר'ה עם הקילשונים לצד השני של העיירה [שם מחלקים כידוע אבטיחים]. דירות להשקעה לא עומדות ריקות 9 חודשים בשנה. משקיע הוא לא סוציאליסט והוא לא רוצה 'להפסיד בפרנציפ'. גם הדירות של יהודי חו"ל מן הסתם לא עומדות ריקות 9 חודשים. יש חודשיים חופש בשנה ויש את ברז'יט בת הדודה שגרה שם חודש וחצי ויש את סימון מת"א שישן בדירה של הדוד פעם בשבועיים כשהוא בירושלים. גם כשהם לא נמצאים אז אין כל בעיה לתת לעוזרת מתחזקת הדירה זכות לינה במקום ללילה בשבוע ולהדליק קצת חשמל וקצת להוריד מים. איך נפקח על 'המשאב הלאומי הגזול'? נקים מינהל לפיקוח על דירות ריקות? נעסיק בלשים? נקים ועדה? סביר להניח שכן... אם הדודים מחו"ל היו פחות חכמים מגאוני אותן ועדות ומפקחים הם מן הסתם היו עובדים בהסתדרות ולא מתעשרים כל כך ומחזיקם דירות נופש בארץ ולכן סביר שגם על מכשלה זו הם יתגברו.

מעבר להתרחקות מרעיון 'ישראל היא ביתם ומקלטם של יהודי העולם', ל'עין הרעה' המשולחת במי שחפץ להשקיע כאן ובעיקר לפגיעה הבוטה בזכות הקנין [ובהגיון הכלכלי של הרחקת משקיעים המפרנסים קבלן ופועלי בנין ועוזרת בית ומוציאים באופן קובע כסף זר על אדמתנו ושאולי יעלו ילדיהם ארצה בלי 'תגלית'] - מאומה לא יצא מהמהלך הזה. 500 דירות ריקות ישלמו כפליים ארנונה [בהנחה שבג"צ לא יתערב] 500 דירות ריקות תמכרנה במחיר נמוך יותר ויורידו זמנית את שוק דירות היוקרה ב10%. חוץ מהוצאת הקריזה על האנשים 'הזרים' הלא נכונים לא יצא מכך כלום למחפשי הדיור הרגילים.

ישן 21-05-2013, 21:49
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני תקווה שיום יבוא במהרה ויהיו לך אשה נאה בית נאה וכלים נאים."

הבית הוא שלי, כי אני אזרח מדינת ישראל.
כאן מרכז עולמי, ישראל היא לא רק העבר שלי והעתיד שלי היא בעיקר ההווה שלי.
ושוב, יש בעיה אמתית של קרקע במדינת ישראל, הנדלן הוא לא ממש בועה כי הביקוש גדול על ההיצע.
לא רק התיאורים בתקשורות אלא גם סיבוב פשוט של ערב בשכונת ממילא בירושלים מציגים את הבעיה היטב.
אז כן אני פוגע ברמה מסוימת בזכות הקניין, אבל במקרה הזה אין לי ברירה.

אגב, אם הייתה התארגנות של ארגון אירופאי עם כסף מהמפרץ שהיה מוצא לנכון לרכוש דירות בסיטונאות במדינת ישראל, האם גם אז זכות הקניין הייתה נראית כזכות שאסור להניח עליה רגולציה?

(בעזרת השם על הדשא בישוב...)

ישן 21-05-2013, 23:50

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הבית הוא שלי, כי אני אזרח..."

ציטוט:
אגב, אם הייתה התארגנות של ארגון אירופאי עם כסף מהמפרץ שהיה מוצא לנכון לרכוש דירות בסיטונאות במדינת ישראל, האם גם אז זכות הקניין הייתה נראית כזכות שאסור להניח עליה רגולציה?

אם הכוונה שלהם היתה לרכוש דירות בסיטונאות בשביל להחזיק אותן ריקות, זה היה נחשב לטרור כלכלי ומכאן הדרך להכריז על אסון לאומי היתה קצרה. אני חושב שבמקרה כזה אפילו חזיר קפיטליסט שכמותי היה מסכים להגביל אותם. ההשוואה ליהודי התפוצות אינה רלוונטית, כי הם לא מנסים לעשות טרור כלכלי וזה גם לא מה שקורה בפועל. כאמור, 46K יחידות דיור זה מספר זניח. אדרבא, מצידי שירכשו עוד 100K יחידות דיור במידה והם יהודים. כדי לפתור את הבעיה המדינה פשוט צריכה להפשיר קרקעות לבנייה, ולתכנן פרוייקטים ארוכי טווח ליישוב הנגב שמהווה כשני שליש משטח המדינה, אבל לצערי האוכלסיה שלו מהווה רק כ-2% מאוכלסיית המדינה.
ישן 23-05-2013, 08:51
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "א. חלקם בעלי אזרחות. ב. כל..."

כשמדינת ישראל מעודדת יצוא פלפלים לאירופה היא בעצם מייצאת מים לאירופה.
כשעושים כזה מהלך צריך לבדוק שבאמת יש מספיק מים למדינת ישראל.
אם כתוצאה מיצוא הפלפלים הזה תהיה לי בעיה להתקלח כי המקלחת תהיה הרבה יותר מדי יקרה, אני אגיד שאם כל הכבוד לכסף הזר שנכנס אני מעדיף להסריח פחות בקיץ.
מצד שני, אם כמות הכסף שתכנס מיצוא הפלפלים הוא כזה שיאפשר למדינה לפתור את בעיית המים, אז כמובן אשמח שהחקלאי מהערבה יתעשר.

במקרה הזה הקרקע היא המים. וכמו לא מעט דברים בחיים הנושא הוא מורכב.
מצד אחד חשוב שהשוק יהיה חופשי עד כמה שניתן, מצד שני צריך למצוא דרך שלא לייצא משאב מוגבל לחו"ל.
במקרה הזה, הבלם היחיד שנראה סביר הוא לגרום שכמה שיותר מהדירות הללו שנרכשות על ידי תושבי חו"ל יושכרו.

העמדת בלמים לשוק החופשי, שגם לדעתי צריך להיות הדרך הבסיסית להתנהלות הכלכלית, היא כלי חשוב להגנה.
בדיוק כמו שלפעמים אנחנו מוותרים על עקרונות דמוקרטיים על מנת להגן על האזרחים, מדינה וגם על הדמוקרטיה. בדיוק כמו שלפעמים אנחנו מוכנים לשלם מחיר מוסרי ולפגוע באנשים מאותן הסיבות שמניתי. אז גם עיקרון השוק החופשי הוא לא קדוש ולא בכל מחיר.

מבחינת הסעיפים שמנית.
הם יכולים לקבל אזרחות אבל בוחרים שלא. מעבר לזה שהחוק לא בא לפגוע בלא אזרחים אלא בהקטנת מאגר הדירות הריקות, בלי קשר לאזרחות.
אני שמח כאשר כסף שנכנס מקדם את המקום בו אני חי, כאשר הכסף הנ"ל מעמיק בעיה יסודית אני מוכן לוותר עליו.
ואני נבזה במיוחד

ישן 23-05-2013, 17:28

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אז הוויכוח הוא על קיומן או..."

ציטוט:
אז הוויכוח הוא על קיומן או העדרן של עתודות קרקע.

לא על זה הויכוח. עתודות קרקע קיימות, ואני לא רואה איפה הויכוח פה. אמנם בירושלים ותל אביב כבר אין כל כך עתודות, אבל בכל מקום אחר בארץ יש ובשפע.
ציטוט:
מאחר ודירות הרפאים הן לא רק וכנראה אפילו לא בעיקר באזורים שהן הרבה מעבר ליכולתו של המעמד הבינוני. זאת לפחות ההערכה שלי.
אז בפועל אנחנו כן מייצאים לחו"ל קרקעות באזורים שאמורים לשמש את המעמד הבינוני גבוה של מדינת ישראל.

כאמור, יש עתודות קרקע שמספיקות לשמש גם את המעמד הבינוני והנמוך וגם את היהודים העשירים בחו"ל. אפשר לבנות דירות גם לאלה וגם לאלה. על השאלה מדוע לא לעשות את זה אתה מסרב לענות לי, למרות ששאלתי אותך פעמיים, אבל בסדר, לא נלחץ עלייך אם לא בא לך לענות.
ישן 23-05-2013, 19:03
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אז הוויכוח..."

כי אני לא חושב שזה נכון.
הפשרת קרקעות באזור שלומי כאשר אין עבודה בשלומי היא פתרון פופליסטי.
מעבר לזה, הרווחיות על בניית דירות ומכירתן ליהודים תושבי חו"ל היא פעמים רבות גבוהה יותר, ולכן כאשר מפשירים קרקע לבניה הקבלן, באופן טבעי מעדיף לבנות נכס שיתאים ליהודי עשיר מחו"ל ולא לזוג צעיר שחי בארץ.
אם הטענה שלך, שההשפעה של 46 אלף דירות ריקות ושככל שהתופעה הזאת תתרחב אז גם המספר יגדל על מחירי שכ"ד הוא זניח אז אין לנו ויכוח.
אני לא חושב שזה המצב, ואני לא חושב שזה יעצר ב 46 אלף דירות ריקות.

(התופעה של שכונות רפאים בירושלים ואינספור דירות ריקות בערים מרכזיות מטרידה כשלעצמה, אך אני מבין שבמקרה ואין השפעה משמעותית על מחירי שכר הדירה כמדינה נהיה חייבים להכיל אותה.

ישן 23-05-2013, 20:18

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כי אני לא חושב שזה..."

ציטוט:
כי אני לא חושב שזה נכון.
הפשרת קרקעות באזור שלומי כאשר אין עבודה בשלומי היא פתרון פופליסטי.

זה או ירושלים וגוש דן או שלומי? אין ערים באמצע הסקאלה?
ציטוט:
מעבר לזה, הרווחיות על בניית דירות ומכירתן ליהודים תושבי חו"ל היא פעמים רבות גבוהה יותר, ולכן כאשר מפשירים קרקע לבניה הקבלן, באופן טבעי מעדיף לבנות נכס שיתאים ליהודי עשיר מחו"ל ולא לזוג צעיר שחי בארץ.

הקבלן מעדיף לעשות את זה כאשר אין לו יותר מידי ברירות. כאשר מפשירים קרקעות בשפע, הוא בונה דירות לכל מי שחפץ בכך. לצורך העניין נתתי לך את הדוגמא של חדרה. הופשרו באיזור קרקעות לבנייה, אז בונים גם למשפחות צעירות. בעצם "גם" זו לא המילה המתאימה. בונים בעיקר למשפחות ממעמד הביניים ומטה.

עבודה לא חסר באיזור. אם לא מוצאים עבודה בתוך העיר, ניתן למצוא בערים בסביבה. לצורך העניין, נסיעה מחדרה לערים אחרות באיזור תהיה יותר מהירה מאשר נסיעה לעבודה בתוך ירושלים (מהניסיון שלי גם בשעות לא עמוסות קשה להתנייד בתוך ירושלים).
ציטוט:
אם הטענה שלך, שההשפעה של 46 אלף דירות ריקות ושככל שהתופעה הזאת תתרחב אז גם המספר יגדל על מחירי שכ"ד הוא זניח אז אין לנו ויכוח.
אני לא חושב שזה המצב, ואני לא חושב שזה יעצר ב 46 אלף דירות ריקות.

גם אני לא חושב שזה יעצר ב-46 אלף דירות. להבדיל ממך אני גם לא רוצה שזה יעצר ב-46 אלף דירות. כתבתי את זה כבר באשכול ואני אכתוב את זה שוב. אם יהודי התפוצות רוצים לקנות כאן דירות רפאים, אז מצידי שייבנו עבורם עוד 100 אלף יחידות דיור. אם תרצה, ארחיב על זה. בינתיים ההודעה גם ככה ארוכה.

אני חוזר ואומר, ל-46 אלף דירות יש השפעה על מחירי הדירות, אבל הן לא פותרות את הבעיה, כי אנשים ימשיכו לנהור למרכזי אוכלסיה גם אם הדירות יתמלאו עד אפס מקום. מה שאומר שהביקוש לדירות באיזורים האלה ימשיך לגדול בהתמדה, וכמובן מחירי הדירות ימשיכו לעלות אחרי הירידה (אם היא בכלל תורגש. ייתכן שבעקבות כניסה של עוד יחידות לשוק תהיה רק האטה בעליית המחירים, לכן אני כל הזמן אומר שזה זניח).

חשוב גם להבין מדוע יהודי התפוצות מעדיפים לרכוש/לשכור דירות בערים מרכזיות. למעשה זה מאותה הסיבה שתושבי ישראל מעדיפים לגור בערים הללו. אם המדינה תדאג לפיתוח ערים פחות מבוקשות, לא רק שתושבי ישראל יעדיפו לעבור אליהן, כי המחירים מן הסתם יהיו יותר זולים, גם בעלי דירות הרפאים ישמחו לרכוש דירות באיזורים מפותחים חדשים. השאיפה צריכה להיות לבזר את האוכלסיה, ולא לנסות לסחוט את טיפות המיץ האחרונות מפירות שניסחטו כמעט עד תום.

נערך לאחרונה ע"י Vladin בתאריך 23-05-2013 בשעה 20:20.
ישן 23-05-2013, 18:57
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "התחמקות לא מוצלחת במיוחד אבל..."

ציטוט:
התחמקות לא מוצלחת במיוחד אבל מובנת לגמרי. אני מניח שרוב רובם של הגולשים לא היו רוצים להיכנס לדיון שבו המוסר הכפול שלהם והנכונות שלהם להתעלם מהזכויות של אנשים אחרים כדי לקדם את האג'נדה שבה הם מאמינים היו נחשפים בפומבי. מצד שני, אם זה מעודד אותך, אתה לא היחידי באשכול הזה שמוכן להתעלם מזכויות של אחרים כדי להשיג את המטרות שלו.

אם הייתי מחפש להתחמק מוויכוחים אז כנראה שהייתי בוחר במקום אחר להביע בו את דעתי.
כנראה שאני נהנה לדון/להתווכח עם אנשים כל עוד הטיעונים הם ראויים ולגופו של עניין.
עד אז אאלץ להתמודד עם זה שאני חמקן.

ישן 22-05-2013, 00:07

במדינה יש אוכלסיות שלמות שלא משלמות ארנונה בכלל

יורקים רעל לכיוון הלא נכון. אני מעדיף שיהיו יהודים שירכשו/ישכרו דירות וישלמו ארנונה מלאה למרות שהם לא משתמשים בתשתיות במשך רוב השנה, מאשר שיהיו כאלה שלא ישלמו ארנונה בכלל וישתמשו בתשתיות במשך כל השנה. ואם אתם תוהים, אני לא מדבר על האוכלסיות שמקבלות הטבות ומשלמות סכומים יותר נמוכים, אלא על יורשי הקרקעות שאבותיהם קנו קרקעות עוד בתקופת העליות והקרקעות שייכות להם במלואן. מילא, הם היו חיים בארץ. היה אפשר לומר שהם מתוגמלים על העמל של אבותיהם לטובת תקומת המדינה, אבל נוצר מצב אבסורדי שהם משכירים את הדירות שעל הקרקעות האלה לאנשים רנדומליים, שמשתמשים בתשתיות לא פחות מאיתנו, אבל לא משלמים שקל לרשויות המקומיות.

מישהו אמר צדק חברתי?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:08

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר