לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2013, 13:14
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כצופה מהצד לא ברור לי פשר המהומה וגם לא האינטרס של הבית היהודי לתמוך בחוק שטרן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "קרע בבית: ח"כים בבית היהודי לא יצביעו בעד חוק שטרן"

אם הרב סתיו הודיע בלאו הכי שלא יתמודד מול הרב אריאל - הרי שרוב רבני בפורום הבוחר יטיב עם הרב אריאל, מועמדה של מפלגת הבית היהודי.

אם הרב אריאל לא יתמודד - הרי שמובטח לרב סתיו רוב מעצם הסיוע של החלק 'הלא יותר מדי דתי' בגוף הבוחר.

כלומר, ברגע שהבית היהודי הסדיר את העסקה להמשך כהונת הרב עמאר, נראה כי מועמדו באשר יהיה - יזכה. בכך יקיים בנט את הבטחתו לבוחריו להשיב את הרבנות הראשית להגמוניה 'סרוגה'.

אם יורחב הגוף הבוחר הרי שהדבר ישמש כלי בידי שר הדתות הבא בעוד 10 שנים למנות את שיחפוץ בו ואיש לא מבטיח לבית היהודי כי זה יהיה 'השר שלה'

לא מצאתי פרוט על הרכב ובניית הגוף הבוחר אבל מבחוץ זה נראה כמו בוכלטריה הסתדרותית במיטבה.

שתי הערות/תהיות שלי: [1] מוזר כי לבית היהודי חשוב כל כך למנות רב ראשי אשכנזי ציוני ותפקיד הרב הספרדי בעיניה הוא מטבע עובר לסוחר ב'קרב האמיתי'. האם אין רבנים ספרדיים במסגרת הציונות הדתית בשעור קומתו של הרב אליהו זצ"ל? [2] מדוע רבנים חרדיים אשר כיהנו בעשור האחרון במוסדות הרבנות הראשית לא רוממו את המוסד הזה בעיני קהילתם (למשל ע"י מתן דוגמא אישית לשימוש רק בהכשרי הרבנות ולא בהכשרים חיצוניים העולים טבין ותקילין לציבור החרדי) ומדוע המשרות שבעבר כיהנו בהן הרב עוזיאל, הרב קוק, הרב אליהו והרב עובדיה מצטיירות יותר כמשרות אדמינסטרטיביות שלא מלכתחילה מנסים למנות אליהם את הבכירים ביותר מבחינה תורנית?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2013, 13:27
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כצופה מהצד לא ברור לי פשר המהומה וגם לא האינטרס של הבית היהודי לתמוך בחוק שטרן"

למיטב הבנתי הגוף הבוחר הנוכחי מצריך התחשבות בש"ס ומחייב דיל ש"ס - הבית היהודי (ללא הרחבה יהיה קשה לרב סתו ייבחר ומאידך קשה לסמוך על דרעי ובפרט לאור העובדה שהרב שטיינמן לו השפעה בכל החוגים מתנגד). הרחבת הגוף לא מצריכה דיל כזה ותאפשר 2 רבנים ציוניים. אך דא עקא שאיש לא יודע היכן זה יגמר ומי ייכנס לגוף הבוחר.
במקרה שכזה לרב אריאל אין סיכוי אך משמעות הקריאה שלו היא בעצם הודעה שאנו שוברים את הכלים ומצביעים ברגליים. כלומר אתם הולכים להכניס נציגים שישנו את הרבנות ללא הכר, ושיגרמו לה לסגרת מעמדותיה השמרניות (רפורמיזם). ובאם תקום רבנות אורתודוכסית בינ"ל בלתי תלויה, אנחנו נהיה שם.
(הנ"ל פרשנות שלי ולמיטב הבנתי)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר