לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2013, 13:04
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי avrahamrl שמתחילה ב "הלחמת אלומיניום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי avrahamrl
כל השיטות לחיבור אלומיניום הן מסובכות וגם יקרות ומצריך ידע וניסיון של שנים אני מסגר ורתך במקצועי
לכן אם אתה לא פותח מפעל וזה רק חד פעמי תלוי גם בעובי החומר אתה יכול לבקש ממי שמתקן ראשי מנועים שעשויים בדרך כלל מאלומיניום ואם החומר דק תנסה בהלחמת בדיל או שישנם דבקים כמו אפוקסי רק שמיועדים לאלומיניום ועל-ידי מבער גז מחברים ביניהם
אברהם

סלח לי אבל אתה סתם טועה ומטעה.

1. בהחלט אפשר לחבר בין שתי חתיכות אלומיניום ללא ציוד יקר ולא חייבים ריתוך בעזרת גז מגן (ארגון).
בעזרת לחם מתאים+פלקס ומבער גז ניתן 'להלחים' אלומיניום. למעשה השיטה נקראת אינוך או BRAZING בלועזית.

2. ישנם תקנים בינלאומים ובמיוחד תקנים של המכון או האיגוד האמריקאי לריתוך (AWS או AMS) אשר מגדירים באופן ברור את הלחם הנדרש וחוזק ההלחמה המתקבל.

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 20-06-2013 בשעה 13:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2013, 22:13
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

שטויות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "קשקוש"

1. לא תוכל להלחים אלומיניום בעזרת מלחם עם בדיל סטנדרטי 63/37 ללא שימוש בפלקס מתאים אשר מסיר את שכבת התחמוצת של אלומיניום ומגן בפני היווצרות שכבה תחמוצת החדשה בזמן ההלחמה.
2. בעזרת מבער העובד על גז פרופאן או פרופן או MAPP לא תוכל לשרוף צינור או פח העשוי מאלומיניום ולגרום לשריפה.
לפי דעתי פחי אלומיניום או צינורות אלומיניום הנמכרים בשוק לא בוערים כתוצאה טמפ' חימום גבוהה או אם בכלל.

לפי דברייך נראה באמת שאף פעם לא הלחמת אלומיניום בשיטה הנקראת אינוך.
שום שריפה ושום נזק לא יקרה אם לומדים ויודעים איך להלחים אלומיניום.

להלחמה של צנרת או חלקים העשויים מאלומיניום ישנם סגסוגות של לחם המתאימים להלחמה של אלומיניום בטמפ' נמוכה מנקודת ההיתוך של האלומיניום.

טמפ' ההתכה של אלומיניום היא בסביבות 660-680 מעלות צלזיוס לכן בוחרים בלחם אשר מותך בטמפ' של 440 מעלות צלזיוס וגם מכיל פלקס המתאים להלחמת אלומיניום.

מחממים בעזרת מבער את האלומיניום ובמהלך החימום בודקים אם הלחם נמס. כאשר הלחם נמס ניתן להלחים את החלקים.

אני משתמש בלחם תוצרת חברת HARRIS הנקרא Alcor Flux-Cored Aluminum.

איך לפי דעתך בתי מלאכה מתקנים רדיאטורים ומחליפי חום של תיבות אוטומטיות ברכבים שבהם החלקים עשויים מאלומיניום בעובי של 1 מילימטר ?

תשובה: אינוך (BRAZING).

קרטרים או בשפה העברית אגן שמן ומנועים שנוצר בהם סדק בדרך כלל מרתכים בעזרת רתכת עם גז מגן ארגון הנקראת TIG.

בקיצור עדיף שתשאל שאלות מאשר תכתוב תשובות בנושאים שאין לך שמץ של מושג בהם.

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 20-06-2013 בשעה 22:38.
ישן 21-06-2013, 19:56
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

נו שויין
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "נו, ואתה בשלך..."

אלומיניום לא בוער ולא נשרף גם בטמפ' גבוהות. אם אלומיניום היה נשרף לא היה ניתן למחזר אותו עובדה, אלומיניום ממחזרים.

מאלומיניום בונים גשרים וגם חיזוקים למבנים מסויימים והדבר מאושר לביצוע בהתאם לתקנים בינלאומיים, אם אלומיניום היה בוער או מתפוצץ לא היה ניתן להשתמש בו לשימושים שציינתי.

הידעת שחישוקים קלים לרכב הנקראים בשפת העם 'גלגלי מגנזיום' הם למעשה חישוקים המיוצרים מסגסוגת אלומיניום, אם הסגסוגת הייתה בוערת או מתפוצצת ייצרני הרכב לא היו משתמשים בה.

לסיכום

אם יש ביידך אסמכתא רשמית של איגוד ייצרני האלומיניום או הערת אזהרה בתקני SAE שאלומיניום לשימוש תעשייתי כמו סגסוגת 6061 או 5032 או אלומיניום המשמש בתעופה הנקרא 2024 בוער ונשרף אשמח לקרוא.

אם אין ביידך מסמך כזה אז אני לא ממשיך את הדיון איתך בכלל חוסר הידע שלך בתחום המתכות.

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 21-06-2013 בשעה 19:59.
ישן 21-06-2013, 21:17
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
הגיע הזמן באמת לסיים את ויכוח הסרק הזה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מרק10 שמתחילה ב "נו שויין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרק10
אלומיניום לא בוער ולא נשרף גם בטמפ' גבוהות. אם אלומיניום היה נשרף לא היה ניתן למחזר אותו עובדה, אלומיניום ממחזרים.

אתה מוזמן לקרא כתבה קצרה של איגוד תעשייני האלומיניום, בקשר לסכנות ולאמצעי הזהירות בעת עיבוד אלומיניום:

http://www.aluminum.org/Content/Nav...ety/default.htm

יתרה מזו - האלומיניום היא מתכת מאד ריאקטיבית, ועל כן לא תמצא אותה בטבע במצבה הטהור והמתכתי. לא אלאה אותך בספרות הכימית והמינרלוגית בנושא.
כמו כן, אני יכול לתת לך מראי מקום על השימושים של האלומיניום בפירוטכניקה, חמרי נפץ והודפים מוצקים, אך חבל על הטירחה, כי זה לא הנושא כאן.

מאלומיניום בונים גשרים וגם חיזוקים למבנים מסויימים והדבר מאושר לביצוע בהתאם לתקנים בינלאומיים, אם אלומיניום היה בוער או מתפוצץ לא היה ניתן להשתמש בו לשימושים שציינתי.

נכון, וגם סירי בישול, כלי עבודה, צעצועים ותרופות, ומה לא. מה הקשר?

הידעת שחישוקים קלים לרכב הנקראים בשפת העם 'גלגלי מגנזיום' הם למעשה חישוקים המיוצרים מסגסוגת אלומיניום, אם הסגסוגת הייתה בוערת או מתפוצצת ייצרני הרכב לא היו משתמשים בה.

לא תאמין, אבל הדבר לא נסתר מעיני, ואתה יכול להעמיד סיר אלומיניום על האש - והוא לא ידלק, ואתה יכול לזרוק חישוק קל למדורה והוא לא יבער. שונה המצב בלהבה של מלחם מסחרי שיכולה להגיע לטמפרטורות גבוהות בהרבה.

לסיכום

אם יש ביידך אסמכתא רשמית של איגוד ייצרני האלומיניום או הערת אזהרה בתקני SAE שאלומיניום לשימוש תעשייתי כמו סגסוגת 6061 או 5032 או אלומיניום המשמש בתעופה הנקרא 2024 בוער ונשרף אשמח לקרוא.

אם אין ביידך מסמך כזה אז אני לא ממשיך את הדיון איתך בכלל חוסר הידע שלך בתחום המתכות.

ושוב - לסיכום - אין שום צורך "לזרוק" עלי סימולים של סגסוגות אלומיניום, כי זה לא הנושא כאן (אם תרצה, אפשר לפתח שיחה מאד מעניינת על התיאוריה שמאחורי הסגסוגות שונות של המתכת, אבל לא כאן)! אין שום ספק שאפשר לרתך ולעבד אלומיניום בהרבה צורות. העניין הוא שזה נושא למי שמבין ומנוסה, ולא לחובבן! זה כל העניין, ואם יש לך השגות על זה - הבמה שלך.

ואגב - אין לך מושג קלוש מה אני יודע או לא יודע, כפי שלי אין מושג מי ומה אתה, ודי לחכימא ברמיזה.

ישן 22-06-2013, 18:05
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

לא משנכע אותי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "הגיע הזמן באמת לסיים את ויכוח הסרק הזה."

אתה מוזמן לקרא כתבה קצרה של איגוד תעשייני האלומיניום, בקשר לסכנות ולאמצעי הזהירות בעת עיבוד אלומיניום:

http://www.aluminum.org/Content/Nav...ety/default.htm

קראתי את ההנחיות בקישור שצירפת.

1. רוב ההנחיות אשר מופיעות בקישור נכונות כמעט לכול מתכת בתעשייה, המקרים הבודדים שבהם עובד או פועל עלול להפגע בעבודה עם אלומיניום הם מאוד חריגים וצריכים להתקיים המון תנאים בכדי להפגע
.

2. בשום מקום בקישור שצירפת אין אזהרה שחימום בעזרת מבער עלול לגרום לשריפה כתוצאה מזה שאלומיניום עלול להדלק.

כמו כן, אני יכול לתת לך מראי מקום על השימושים של האלומיניום בפירוטכניקה, חמרי נפץ והודפים מוצקים, אך חבל על הטירחה, כי זה לא הנושא כאן.

אז מה ? גם Copper thermite או Iron thermite יכולים לשמש בפירוטכניקה.

3. עבדתי מספיק זמן בתעשיה בארץ בתחום העיבוד השבבי כמהנדס תיכנון בצמוד לעובדי ייצור בתחום האלומיניום וגם פלדות קרי עיבוד שבבי/כיפוף/חיתוך ולעולם לא שמעתי על מקרה שפועל נפגע מאלומיניום כתוצאה מהתלקחות.

4. תהליך החיבור בין אלומיניום למתכות שונות בטכניקה הנקראת BRAZING מוזכרת בתקנים בין לאומים ובמיוחד בתקני ASME/ASTM שבו מוסברת הטכניקה כיצד להלחים אלומיניום בעזרת מבער.

5. מצורף מאמר שבו כתוב שחור על-גבי לבן שאלומיניום לא נדלק/נשרף אלא רק ניתך ונוזל.[/B]

[B]אני לא רואה שום סיבה שבעולם שגם חובבן אשר שואל שאלות בפורום 'בנייה עצמית' לא ילמד גם להלחים אלומיניום בעזרת מבער.[]

https://2013-uploaded.fresh.co.il/2...22/54322537.pdf

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 22-06-2013 בשעה 18:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר