לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2013, 13:09
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
מאמר באתר אל-אהרם על חיל הים הישראלי

מאמר מעניין מהשבוע האחרון על התגברות עוצמתו של החיל והמשמעות של הצוללות מדגם דולפין מאת סלאח נעמי.
הכותב עושה כמה שגיאות בוטות, כמו ציון העובדה שראש הממשלה ושר הביטחון ביקרו בצוללת החמישית מדגם דולפין שנמצאת באשדוד (הצוללת הרביעית והחמישית עדיין נמצאות בגרמניה) או טענה שפרופסור אפרים ענבר מנה את תעלת סואץ, מיצרי הורמוז, מיצרי באב אל מנדב ומיצרי הבוספורוס כנתיבי השיט החשובים ביותר לישראל שנמצאים תחת שליטה ערבית/איסלמית ועוד.
עם זאת, בסך הכל מדובר בקטע קריאה מעניין על המבט מקהיר לכיוון ירושלים (או בעצם תל אביב, כי הם מקפידים לדבר על תל אביב ולא על ירושלים).

אל אהרם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2013, 16:16
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "בהחלט מעניין, ומסכם בצורה..."

ועדיין רצופה שטויות, פנטזיות וטעויות (מצטטים שם את בוחבוט).
בסוף גם נטען בקשר למצבה הכלכלי של מצרים וההשלכות בשל כך על יכולותיה בים.
במציאות זה לא כך, חיל הים המצרי הזמין בסוף 2012 שתי צוללות U-209/1400 מחברת HDW הגרמנית הכוללות את "הטכנולוגיה האחרונה" כפי שפורסם בזמנו.
נכון שאלה צוללות נחותות משמעותית מהדולפין אבל עדיין הן יכולות להוות סוג של איום.
נכון לעכשיו הבניה עדיין לא התחילה וגם יש ספקות רבות בקשר ליכולתה של מצרים לממן את הצוללות האלה (אגב, ישראל הביעה מחאה על כך בפני ממשלת גרמניה).

כמו כל אתר חדשות ישראלי שמכבד את עצמו שמו תמונה לא שייכת (של צוללת מדגם U-212 גרמנית) ולא של דולפין.

יפה, הדולפין עושה גלים....

ישן 14-06-2013, 18:39
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE] בסיס הצוללות באשדוד..."

אתה צוחק? הינה סיפור קטן.
אימון נאט"ו עם חה"י מסתכם בהפלגה במסדר 1. אני עם קצין הקישור האיטלקי שלהם בדבורה המובילה של חה"י. במפגן "מקצועיות" בשביל הפוזה אני שם POP על שולת המוקשים הגרמנית לפניי ומודד את הסטייה שלנו מהנתיב. הקצין מפטפט כמו איטלקי ממוצע ואני חולף עם הPOP על הספינה הגרמנית תוך הפגנה של יכולת זיהוי פרטים, פתאום שנינו קולטים בלונד מבצבץ לו על רקע האפור והחום של הספינה. אני נכנס זום- אין, גרמנייה בהפסקת סיגריה. האיטלקי מסתכל עלי, אני מסתכל על האיטלקי, הוא מחייך, אני מגביר את הזום. מטווח ה20 מטר בינינו, הPOP רואה הכל ובפרטים מלאים, פלא שנשארנו לבהות בה כמעט כל ההפלגה.

עכשיו, מזלנו שהיה לי קצין ערני בגשר ואנחנו ספינה קטנה וזריזה. כשהמשחתת האיטלקית חלפה על פני הספינה הגרמנית היא סטטה ממש לתוך הנתיב וכמעט התנגשה בה. אני יכול רק לנחש במה בהה כל הצוות של המשחתת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר