לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-06-2013, 18:12
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
להמשיך בחו"ל VS לחזור לארץ

היי, רציתי לשתף ולשמוע דעות על דילמה שאני מתלבט בה לאחרונה. אני מסיים כרגע שנה שנייה של לימודי ווטרינריה באיטליה, ברגע שאני אסיים את השנה הזאת יהיו לי את התנאים הדרושים לקבלה ללימודי שנה שנייה לווטרינריה בארץ. יש כמה שיקולי בעד ונגד מרכזיים שרצים לי בראש:

בעד חזרה לארץ:
1) לימודים בעברית, משמע לא לאבד נקודות או זמן על ענייני שפה.
2)הוודאות לסיים את התואר תוך 3 שנים- באיטליה במיוחד בפקולטה שלי הסיכוי שלי לסיים תוך 5 שנים הוא אפסי, אם אני ילך לי כמו שהולך עד עכשיו (לא רע בכלל) אני אצליח לסיים תוך 6-7 שנים.
3)ניסיון פרקטי- בארץ יש הרבה יותר דגש לזה, באיטליה הניסיון הפרקטי שואף ל0 ומתנקז ב6 חודשים בלחץ בסוף התואר.

נגד חזרה לארץ:
1) כלכלית- על השנה הראשונה שילמתי כ800 יורו, השנה קיבלתי מלגה וככל הנראה גם בשנה הבאה אני אהיה זכאי לאחת. סך הכל הגעתי עם גב כלכלי רעוע למדי (50,000 שקל בתחילת הלימודים) ואני מחזיק מעמד לא רע. בארץ המחיר לשנת לימוד הוא 15,000 שקל, ולמרות שיש מלגות מסוימות ואפשרי יותר לעבוד, זה עדיין נטל רציני.
2)גם בארץ אני אאלץ לשכור דירה ברחובות, כלומר לא יהיה לי בכל מקרה "גב" להתבסס עליו, ורחובות היא לא עיר זולה במיוחד.
3) הסיכוי לנשור מהלימודים, עקב מבנה שונה של התואר ושיטת לימוד שונה לחלוטין הסיכוי אמנם גבוה יותר לסיים בזמן, אך גבוה גם להתבלבל עם עצמי ולנשור לחלוטין.

דעות, הצעות ושיקולים יתקבלו בברכה, כרגע אני עדיין בתהליך של גלגול העניין בראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2013, 19:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "להמשיך בחו"ל VS לחזור לארץ"

הייתי מציע לך להפוך כמה שיותר מהשיקולים לסכומים כספיים, ולנסות להשוות אחרי זה. אתן לך דוגמה למה אני מתכוון:
  • ענייני שפה - לא מתומחר
  • שנתיים נוספות באיטליה לעומת ישראל - בהנחה שהכוונה שלך בסוף הלימודים לחזור לארץ ממילא, אתה מאבד שנתיים של עבודה בארץ. נניח גם שאתה מצליח למצוא עבודה בארץ תוך מיד בסוף הלימודים. המשכורת החודשית שלך תהיה X (אני מניח שאתה יודע מה זה). תוציא את הנטו מזה ותכפיל ב-24 (או מספר שונה, אם מקובל שבתקופה הזאת של שנתיים השכר עולה).
  • ניסיון פרקטי - לא מתומחר בינתיים
  • שכר לימוד - באיטליה 800 יורו, שזה בערך 4000 שקל ובישראל 15,000 שקל, לכן העלות של הלימודים בארץ היא 11,000 שקל.
  • שכר דירה - מזה שלא ציינת את הנושא לגבי איטליה אני מניח שהמלגה שלך כוללת מגורים. בדוק מה מחירי הדירות המקובלים ברחובות, לדירות שמתאימות לך, ושים כאן איזה ממוצע של 10 דירות שאתה רואה ב-Yad2/winwin/homeless שנראות מתאימות לך.
  • סיכוי לנשור מהלימודים - לא מתומחר
  • מחיה - לא ציינת, אבל אני מניח שהמחירי בארץ ובאיטליה שונים. אם המחירים באיטליה זולים או יקרים משמעותית, שווה לכלול גם את זה. זה יכול להיות הפרש של כמה מאות שקלים (אולי אפילו אלף?) בחודש, ולפרק זמן של שנתיים זה יוצא משמעותי.
עכשיו נכין טבלה של העלויות: )
[TEX]
\begin{array}{ c | c | c | }
~ & Italy & Israel \\
\hline
2 \space years & 24x & ~ \\
\hline
tuition & ~ & 3 \cdot 11000NIS \\
\hline
rent & ~ & 36r \\
\hline
living \space expenses& l_1 & l_2 \\
\hline
\end{array}
[/TEX]

את השיקול של הניסיון הפרקטי נסה גם לתמחר בצורה כספית אם אתה יכול - אולי זה משפיע על המשכורת ההתחלתית, או אולי בגלל שזה עמוס ונדחס לחצי שנה, תצטרך לקחת כמה חודשי מנוחה אחרי סוף הלימודים ולא תוכל להתחיל לעבוד ישר, וכד'.

השלם את הסכומים שאתה אמור לדעת יותר טוב ממני, ונסה לתרגם כל שיקול שסביר להפוך אותו לסכום כסף לשורה בטבלה הזאת. בסוף תקבל תוצאה בסגנון "בסכך הכל, הלימודים בישראל עולים לי כך וכך שקלים יותר מבאיטליה", ואז תוכל לשאול את עצמם "האם השיקולים א, ב, ג (שלא הפכתי לסכום כסף בטבלה) שווים לי כך וכך שקלים?"

לדוגמה, נגיד שהוצאות המחיה זהות, שהדירה ברחובות תעלה לך 5000 שקל בחודש (כולל חשבונות), ושכל חודש בעבודה יכלת להרוויח בישראל 8500 שקל נטו.
העלות שלאיטליה היא [TEX]24 \cdot 8500 = 204000[/TEX] ואילו העלות של ישראל היא [TEX]36\cdot 5000 + 33000 = 180000 + 33000 = 213000[/TEX].
אז על לחזור לישראל במקום להישאר באיטליה אתה משלם 9000 שקל.
עכשיו אתה יכול לשאול את עצמך "האם שווה לי לשלם 9000 שקל על זה שאין לי את בעיות האיטלקית?"

בכ"א, הכוונה היא שתהפוך את כל מה שאפשר לכסף, ואז יהיה לך יותר קל לענות על השאלה "האם השיקולים האלה והאלה שלא הצלחתי להפוך לסכום מסוים שווים לי יותר או פחות מהמספר שחישבתי בטבלה"?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:58

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר