לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-06-2013, 18:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eseblese שמתחילה ב "תודה, אתה צודק M16 מקוצר..."

אם יש לך את האפשרות לעשות את זה אז מלכתחילה תיקח את הM-4, למה לערבב רסיברים?

מעבר לכך- איזה סוג של כוונת אתה מתכוון להרכיב?
לכוונות מסוימות (השלכה) דווקא יש יתרון כאשר מרכיבים אותן על M-16 עם גשר ולא על M4. הסיבה לכך היא שהמיקום הטוב ביותר שלהן הוא קרוב ככל האפשר לקצה הקנה. בנוסף העובדה שאתה מרכיב אותן על גשר קיים מאפשרת לך מעבר לכוונות ברזל במידה והכוונת לא עובדת/נשברה, במקום הצורך לקנות, להרכיב ולאפס סט כוונות גיבוי.
אפשר להשיג אפקט דומה ע"י הרכבה של מסילת פיקטיני על החלק העליון של המתפסים ועליהן להרכיב את הכוונות.

אם אתה הולך על כוונות טלסקופיות (נניח טריג'יקון) אז כן יש עדיפות לM-4, עם זאת- אם אין לך גישה לM-4 אתה יכול להרכיב אותן על הגשר (עם מתאם ייעודי או עם הרכבה של מסילת פיקטיני על הגשר) ולשים קת עם תומכת לחי. לא אידיאלי אבל פתרון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2013, 19:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eseblese שמתחילה ב "תודה, לא נראה לי שאני אקבל M4..."

אתה לא מחליף את המכלול, המכלול הוא חלק פנימי שאין לו שום משמעות בהקשר הזה. מחליפים רסיבר שהוא החלק העליון של גוף הנשק ואין שום סיבה לעשות את זה, כי אם אתה יכול להחליף רסיבר- אתה יכול פשוט לקחת את הנשק האחר ובכלל לא מומלץ סתם לערבב חלקים של נשקים.

לא, אתה לא בהכרח תצטרך תומכת לחי אם תרכיב כוונת. כוונות השלכה- בין אם על מסילה שיושבת על המתפס ובין אם על מתאם ייעודי לגשר יושבות בדיוק באותו גובה כמו פלטופ.

איזה כוונת אתה מתכנן להרכיב?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-06-2013, 21:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני לא רואה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
כל הכסף שהוצאתי זה לציוד איכותי שישאר איתי למשך שנים רבות,

ואתה חושב שכיתת כוננות מזדכה על הנשקים שלה מחר? ואם היא כן אז הכוונת הופכת לדלעת? ואאוטק זה לא ציוד איכותי שיחזיק מעמד לשנים רבות?
ציטוט:
לא הוצאתי 4,000 ש"ח על EOTECH...

אתה בכלל קורא את האשכול? יש לו אלביט פאלקון. בטח מהצבא. גם אם לא- מה אתה נכנס לו לכיס?
ציטוט:
בשמחה הייתי מוציא סכום כזה אם היה לי נשק פרטי (לצורך העניין כמו בארה"ב).

נשק של כיתת כוננות הוא לא רחוק מנשק אישי לצורך העניין.
ציטוט:
במקרה הספציפי של הבחור כאן, מדובר בנשק של כ"כ, מה יקרה אם מישהו בטעות יפיל את הנשק וישבור לו את הכוונת?

1) זה הנשק שלו, למה שהוא ינופק למישהו אחר?
2) ומה אם מישהו יקרע לך בטעות את הווסט, או שהשקית שתיה שלך תתפוצץ? ציוד זה משהו שנועד לשימוש, דברים כאלה עלולים לקרות. זה חלק מהעניין.
זאת גם הסיבה שאני מעדיף לקנות דברים שיש להם אבא ואמא בארץ, אבל זה שיקול שלי.
3) שוב- למה אתה נכנס לו לכיס ולעניינים האישיים?
ציטוט:
מקווה שעכשיו יותר הבנת את האנלוגיה...

אני חושש שאתה פשוט לא מבין מה זה נשק של כיתת כוננות של יישוב.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-06-2013, 21:54
  משתמש זכר חנית כהה חנית כהה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.09
כיתות כוננות וציוד
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "של יישוב מן הסתם, אני מניח."

הערה בנוגע לתקנון ציוד של כיתות הכוננות והיחס של צה"ל אלינן בכלל
הידעתם כי הפעם האחרונה בה תוקננו כיתות הכוננות בידי צה"ל הייתה 1983 ?
ב1983 הוגדר כי כל לוחם כיתת כוננות בישובי ספר או יש"ע יקבל קרמי קסדה ואמ 16 או עוזי , כמו כן פיקוד העורף יקצה לטובת העניין תדר רב-גל ושלשוה מכשירי רב-גל בכל מעוצה מקומית .
כמו כן הוגדר כי כיתות הכוננות יתבססו על משרתי הגמ"ר ויאומנו בידי ההגמ"ר אחת לשנה יומיים .
בינתיים הייתה אינתיפאדה אחת ושנייה והתקנון הוא אותו תקנון ודרך אגב הקרמי המסופק לעיתים לאנשי כיתות כוננות הוא אותו הקרמי משנת 1983 .
תוכ"ד האינתיפאדה השנייה עלו מספר נושאים לדיון :
האם משרתי הגמ"ר באמת מתאימים ללחימה נגד מחבל חודר לישוב ?
האם כיתת כוננות יכולה להסתדר ללא אמצעי ראיית לילה , כוונות מדוייקות , יראורים ?
מה הסטטוס של לוחמי הכיתה כשהם נפצעים / מתים ?
האם לחלל שנוצר מתוך המחסור באימון וציוד יכולים להיכנס גופים פרטיים : מועצות מקומיות , מועצת יש"ע , עמותות פרטיות של הישובים , עמותות של תומכי כהנא וזוללי ערבים ?
האם באימונים פרטיים של כיתות כוננות אפשר להשתמש בנשק הצבאי ?
לדעתי הנושא הזה מוזנח בידי צה"ל ומבחינה משפטית מסוכן מאד - מדינה ריבונית המחמשת פלנגה עצמאית של קבוצת אזרחים אחת כנגד קבוצת א\רחים שנייה .
בקיצור רצונו של האזרח הנ"ל להחליף את חלקו העילי של גוף הנשק הוא הבעיה הקטנה .
דרך אגב חבר שלי ניצל מילואים ביחידה שלו וביצע את ההחלפה הנ"ל .
ואחי אם לא הבנת הרווח הגדול בהחלפה הזאת הוא לא מסילת האמצעים אלא הקנה ...

ישן 22-06-2013, 22:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "כיתות כוננות וציוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חנית כהה
האם משרתי הגמ"ר באמת מתאימים ללחימה נגד מחבל חודר לישוב ?

הם לוחמים? הם צריכים להיות מתאימים.
תפקיד ההגמ"ר לא אמור להיות לסיים אירוע בני ערובה, אלא לטפל למיטב היכולת שלהם ובעיקר להקפיא מצב עד שיגיעו יחידות מתאימות.
ציטוט:
האם כיתת כוננות יכולה להסתדר ללא אמצעי ראיית לילה , כוונות מדוייקות , יראורים ?

למיטב ידיעתי (כמו שאמרתי, אני לא חלק מכ"כ אבל יש לי נגיעה קלה לתחום, מכאן כל מה שאגיד מגיע ממצב למיטב ידיעתי ולא מידיעה אמיתית) יש אמר"לים בכ"כ. יכול להיות שזה תלוי בקומבינות של הרבש"צ, יכול להיות שזה מתוקנן, אני לא יודע. כנ"ל גם כוונות טלסקופיות וגם השלכה. כנ"ל יראורים- למרות שזה יכול מאוד להיות מרכישה עצמית.
ציטוט:
מה הסטטוס של לוחמי הכיתה כשהם נפצעים / מתים ?

מרגע שמוקפצים עד לגמר אירוע מילואימניקים אני חושב. בכל מקרה מכוסים ע"י ביטוח כלשהו, צה"לי למיטב ידיעתי.
ציטוט:
האם לחלל שנוצר מתוך המחסור באימון וציוד יכולים להיכנס גופים פרטיים : מועצות מקומיות , מועצת יש"ע , עמותות פרטיות של הישובים , עמותות של תומכי כהנא וזוללי ערבים ?

נתעלם מההערות הלא קשורות- כן, כיתות כוננות קונות ציוד לעצמן ויש ארגונים פרטיים שמתעסקים באימון כיתות כוננות.
ציטוט:
האם באימונים פרטיים של כיתות כוננות אפשר להשתמש בנשק הצבאי ?

אני לא מבין את השאלה, הנשק של כיתת הכוננות הוא נשק צבאי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 23-06-2013, 07:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי חנית כהה שמתחילה ב "תשובות פשטניות על שאלות מורכבות"

אני לא מבין אותך, אתה שואל על X- אני עונה על X ואז פתאום אתה מדבר על Y (ועוד דברים שאינם נכונים בעליל) בשביל מה...?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי חנית כהה
בחלק מכיתות הכוננות חברים אנשי הגמ"ר שאינם בעלי הכשרה צבאית מתאימה (ג'ובניקים) , פטורים ממילואים , נושא כושר והכשרה גם הוא בעייתי.

אתה אמרת "לוחמי הגמ"ר". לוחמים הם לוחמים וזהו. אם אינם לוחמים הם אינם לוחמים. אני לא מכיר גדודי הגמ"ר שמשובצים בהם לוחמים שלא עומדים ברף ההכשרה והבריאות הדרושה מלוחם מילואים.
יתרה מכך- לוחם מגדוד הגמ"ר לא בהכרח יגיב באירוע שכזה, סביר שבכלל לא יגיב אלא אם הוא חבר בכיתת הכוננות היישובית. לאירוע יוקפצו חברי הכ"כ של היישוב והכוח הצה"לי הקרוב והזמין (זה שתופס את הקו).
ציטוט:
צה"ל לא מתקנן שום ציוד נוסף על קרמי קסדה נשק ו3 קשרים .

תשמע, כמו שאמרתי אני לא חבר בכ"כ אבל כן יש לי זיקה די קרובה לתחום, אז אני אהיה פחות נחרץ ועל כן פחות טועה ממך.
אולי בכ"כ שלך זה המצב, אבל אתה לא יכול לקחת את המקרה שלך (שאם הוא נכון הוא החריג ואינו מעיד על הכלל) ולהשליך אותו באופן גורף על כל כיתות הכוננות.
כיתות הכוננות שאני מכיר מקבלות (פרט לנשק, תחמושת וכו') גם אופטיקה- אמר"לים (עכברים ושח"עות) , כוונות (טריג'יקונים, מפרולייט) ועוד.
ציטוט:
החלטה של רבש"צ להקפיץ כ"כ לא מחייבת את צה"ל להכיר בנפגעים כאנשי מילואים .

אני לא מכיר רבש"צ שמקפיץ כ"כ כי משעמם לו במוצ"ש ונפל האינטרנט. כ"כ מקפיצים (פרט לאימונים או מקרי קיצון פנים יישוביים אם יש) בלא פחות מאשר פרש טורקי- שהוא כמובן הגדרה צבאית מחייבת.
ציטוט:
אסור לאנשי כיתת כוננות להשתמש בנשק אזרחי למטרת אימון בחברה אזרחית - קליבר 3 , בית ברל וכדו'

ואתה שוב עושה זאת. מדבר על נשק צבאי ואז מחליף לנשק אזרחי. מה אתה רוצה?
מעבר לכך בבית ברל מאמנים בפיינטבול ואיירסופט- מה הקשר?
ציטוט:
רק מטווח "ברי שמירה" המאושר בידי ק. הגמ"ר מדווח לחמ"ל חטיבה ומנוהל בידי קצין בשירות פעיל בלבד !

לנשק הצבאי. כ"כ יכולה להחזיק גם מפעל ראוי ועם הנשקים שלו אפשר להשתמש בכל מטווח אזרחי. זה פרט לנשקים האישיים האזרחיים של החברים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 23-06-2013, 15:56

להערכתי אתה לא יודע על מה אתה מדבר ומבלבל חופשי
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא מבין אותך, אתה שואל על..."

א. לגדודי הגמ"ר באיוש משבצים מכל הבא ליד כולל תומכ"ל , בגדודי ההגמ"ר משובצים אנשים מבוגרים שאמורים להשתחרר ממילואים אך אין פולט אותם , מבחינת החטמ"רים שירות מיל' זה התבחין לכיתת כוננות וככה נוצר מצב שיש חבר'ה שממשיכים להתנדב למרות שברור שהם לא בכושר ולא מתאימים ככה זה אצלנו , ככה זה בבנימין ככה זה בהר חברון וכן הלאה
ב. הציוד שקיים בכיתות כוננות לא כולו צבאי ברובו נרכש ע"י הישובים, וגם מה שצבאי לא בא בתקנון אלא מתחת לשולחן וכך נוצר מצב שאלוף פקמ"ז אסף אמר"לים מכיתות כוננות בהר חברון בשנה האחרונה אפילו בלי להגיד שזה "מושאל לבט"ש" .
ג. טעיתי בכתיבה אסור לכיתות כוננות להתאמן בנשק צבאי במתקן אזרחי שזה הגיוני , אבל אם תבדוק תגלה עד כמה שזה נפוץ (חיפוש בגוגל קליבר 3 אפרת ) .
מובן עד כאן ? אל תהיה כזה קשה הבנה אמנם גולני אבל הגעת לתחתית .

ישן 24-06-2013, 09:28

לש"ב נותן אוריינטציה של התנהגות , סגירות , פתחים
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "לא ברור לי מה עוזרות לך..."

אם יש לך חי"רניקים בגזרה הם מכירים את הנושא והם כשירים ברמת לו"ז.
הסכנה היא שהם מגיעים בפולגז ומתחילים לזרוק לך רימונים לפני כניסה באש ... בתרנגול כמובן !
אם יש לך שריונרים הם מתנהלים בשכונתיות ובאים והולכים לא סורקים פינות לא מנהלים חיפויים כי פשוט אין להם את זה במודעות .
אם יש לך 12 לוחמי כ"כ ואתה מתרגל אותם פעם בחודש וחצי מתחיל בהתקדמות ברחוב ממשיך לסגירה על בית עובר לפתח לפתח להמשך וכן הלאה תוך שנה האנשים יודעים מה לעשות גם בלי להיות לוחמי על ...
אני מפקד כ"כ חמש שנים לא הייתי באירוע אמת אך הייתי באירועי חודרים פליליים ומסתננים .

ישן 24-06-2013, 11:37
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "לא ברור לי מה עוזרות לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yotman
golani_2, בנוגע לנושאי הנשק - לא התכוונתי שהם יהוו כח תגובה ראשוני - אלא עצם נשיאת הנשק באותם יישובים יכולה לסיים אירוע כזה במהירות אם יושבי הבית שהותקף הצליחו להגן על עצמם באמצעות הנשק שהונפק להם בדיוק למטרה זו.

כמובן, זאת הכוונה. אבל באותה מידה אתה צריך את אנשי היישוב. כשאומרים שיש מחבל שנצפה ברחוב הכלניות ואחד אחר שנראה נכנס לבית של פלונינסקי- לכוחות צה"ל ייקח הרבה מאוד זמן להגיע לנקודה ולסיים אירוע (או לפחות להקפיא אותו). כ"כ תדע מיד איפה מדובר, התמונה של השטח תקפוץ לה לראש, היא תדע את הנתיב המהיר והבטוח ביותר להגיע וכו' ולא מדובר באספסוף של אנשים חמושים שרץ, אלא כוח מסודר.

בנוסף- כמו שאמרתי- שדכן לכוחות צה"ל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-06-2013, 13:43
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "חנית כהה - שטויות, אף חירניק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yotman
חנית כהה - שטויות, אף חירניק לא יודע לבצע סריקה מאובטחת (לו"ז) ברמה מספקת, שלא לדבר על כניסה לבית במצב בני ערובה - שזה התרחיש הסביר ביותר במקרה של חדירה של מחבלים לישוב כלשהו.

אבל איפה אמרתי שזה תפקיד הכ"כ?
ציטוט:
מספיק להגדיר לכל יישוב רבש"צ שידאג לחסום את האזור בו יש חשש לאירוע פח"ע ויהווה שדכן לכוחות צה"ל שמגיעים. אין צורך בחבורת מילואימניקים שאף אחד לא באמת יודע מה הרמה המבצעית שלהם (ואת זה אני מסיק מתוך הדברים שנכתבו בשרשור הזה וגורמים לי להבין שכיתת הכוננות איננה כוח מסודר מספיק)

אני לא מדבר על מילואימניקים, אני מדבר על חברי הכ"כ שחיים את היישוב. חנית כהה מצייר מציאות עגומה שכנראה נובעת מהתנהלות קלוקלת של גורמים מקומיים. כיתות הכוננות שאני מכיר רחוקות מכך שנות אור (ולמען הסר ספק לא מדובר על עלי או נוב שמחזיקות בערך את כל סד"כ המילואים והסדיר של כו"מ של צה"ל. אני מדבר על יישובים צנועים שלא בהכרח נמצאים בעדיפות לוגיסטית-מבצעית כלשהי ותמהיל התושבים שלה לא ייחודי).

למה לאפשר למצב להדרדר לאירוע התבצרות ובני ערובה בזמן שאתה ממתין לכל מיני יחידות שיכול לקחת להם המון זמן להגיע- כשאפשר להרוג את המחבל עוד לפני שהוא מגיע לבית?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-06-2013, 17:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "חנית כהה - שטויות, אף חירניק..."

לא, זה לא התרחיש הסביר, וזה לא היה התרחיש הסביר כבר יותר מעשור. התרחיש הסביר היו ירי של המחבלים על מנת להרוג כמה שיותר לפני שהם יברחו או יחסלו אותם. בתרחיש הסביר צריך לחסל את המחבלים מה יותר מהר, ולא להתעסק עם הקפאות מצב ושאר ירקות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-06-2013, 17:08

ההגדרה היום היא למנוע תרחיש של הקפאה
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא, זה לא התרחיש הסביר, וזה..."

שהוא תרחיש רע בו פצועים נהפכים להרוגים ובו המחבל מקבל יתרון מסויים
היום מדברים על חתירה למגע שעדיפה על חבירה זיהוי והזדהות
ואני לא מדבר שטויות
יש פה בעיות ארגוניות עמוקות כשכל חטמ"ר מועצה וישוב מתמודדים איתן ברמה שלהן
באיו"ש בדר"כ המצב הרבה יותר טוב : מתנדבים ברמה , השגת הקצאות , אימונים וחבירה לצה"ל
באזורי קו התפר כשהאחריות היא על מג"ב אינני יודע איך זה עובד
באזורי גבול אחרים המצב על הפנים והבאתי למעלה לינק בנוגע לרמה"ג שם לקח לצה"ל זמן להבין שאין דבר כזה כיתת כוננות שהנשקים שלה מאופסנים ויחולקו בעת אירוע ...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:43

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר