לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2013, 06:57
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
צילום גשר הולכי הרגל ברחוב ויצמן בכפר סבא קרס, לאחר שגרר עם טרקטור פגע בו. כוחות הצלה במקום

גשר להולכי רגל שמשמש תלמידי בתי ספר קרס הבוקר (יום א') על משאית גרר ברחוב ויצמן הראשי בכפר סבא. נהג המשאית נפצע קשה מאוד ונותר לכוד בתוכה, וצוותי מד"א וכיבוי הוזעקו כדי לטפל בו. הם מעריכים כי יתקשו לחלצו בחיים.

המשאית הגיעה מכיוון מזרח, והטרקטור שנשאה הוא שפגע בגשר - בגובה 4.6 מטרים - וגרם לקריסתו. תושבים רבים דיווחו במייל האדום על קריסת הגשר, שמשמש תלמידים בחטיבות ביניים וכן תלמידי בית ספר יסודי שנמצאים בסמוך.

אחד מעדי הראייה, גדי בורגר, סיפר ל-ynet שנסע באוטובוס 50 מטרים מאחורי האירוע. "שמעתי רעש של מתכת נגררת. בהתחלה חשבתי שיש שם אתר עבודה אבל אז הבחנתי שהגשר פשוט קרס.האוטובוס עצר בתחנה ופשוט ראיתי שהגשר נפל".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer3/2013/06/23/4696182/46961750100094408288no.jpg]

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4395644,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2013, 07:04
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא מסכים"

זה גשר להולכי רגל, אני מניח שיש אמות מידה שונות מאשר למחלף לרכבים. מעבר לכך לפעמים יש מבנים שמתכננים אותם שבכוונה יתמוטטו כמקשה אחת בעת פגיעה ולא יתפוררו לחלקים. לא יודע אם זה רלוונטי עכשיו אבל אני סתם עושה סיעור מוחות עם עצמי.

בשורה התחתונה, כשבנאדם נוסע באופן לא זהיר עם מטען חורג ומנסה לעבור מכשולים שהוא בפירוש לא יכול לעבור- כל מיני תלונות הנדסיות נשמעות לי פתאום שוליות. אולי גם המהנדס (או הבנאי או העירייה או מי שלא יהיה) אחראי למחדל. אבל אחראי 1 לפחות כבר ידוע ואותו אי אפשר לשפוט.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-06-2013, 07:15
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה גשר להולכי רגל, אני מניח..."

זו חוכמה שבדיעבד. כולם עושים טעויות בנהיגה כל הזמן, אנשים לא מתים בגלל מזל, ומתים בגלל מזל.
כמובן להוציא נהגים לא זהירים במיוחד.

ברור שאי אפשר לסמוך רק על זה שנהגים לא יעשו טעויות, ובכל פעם שנהג עושה טעות והורג/נהרג - להגיד "ובכן, אני לא הייתי עובר תחת הגשר הזה עם מטען חורג" (no shit). צריך לתכנן כבישים וגשרים כך שגם אם מישהו עושה טעות, זו לא תהיה קטסטרופה.

כן, זו גם אשמתו. אבל ממש לא רק, ולא בעיקר.
כמובן, אם יוכיחו שהגשר היה מעולה וכל גשר אחר היה קורס - אז הם לא אחראים.
אבל אם יראו שהיו הרבה תלונות לאורך זמן על זה שהגשר גרוע, ולא עשו מספיק כדי למנוע מראש את התאונה הזו - שיארזו מברשת שיניים.

ישן 24-06-2013, 07:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זו חוכמה שבדיעבד. כולם עושים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
זו חוכמה שבדיעבד. כולם עושים טעויות בנהיגה כל הזמן, אנשים לא מתים בגלל מזל, ומתים בגלל מזל.
כמובן להוציא נהגים לא זהירים במיוחד.

...

כן, זו גם אשמתו. אבל ממש לא רק, ולא בעיקר.
כמובן, אם יוכיחו שהגשר היה מעולה וכל גשר אחר היה קורס - אז הם לא אחראים.
אבל אם יראו שהיו הרבה תלונות לאורך זמן על זה שהגשר גרוע, ולא עשו מספיק כדי למנוע מראש את התאונה הזו - שיארזו מברשת שיניים.

נהג משאית (כמו גם נהגי אוטובוס) צריך להיות שונה במיומנות שלהם מנהגים רגילים. גם בגלל העובדה שהם מרבית שעות היום על הכביש וגם בגלל הגודל של הרכב שהם נוהגים והמטען שלו.

אם הנהג משאית שכח שיש לו טרקטור מאחורה והוא לא ידע שהטרקטור גבוה יותר מהמשאית ועל כן הוא צריך להתייחס לגובה שלו אחרת- מי יודע מה עוד הוא עשה לא טוב? מי יודע איזה תרחיש גרוע יותר היה יכול להתפתח?

אז ברור שלא צריך לדון אותו למוות, יכול מאוד להיות שהוא לא האשם היחיד ולא העיקרי, אבל הוא אשם ולא צריך להפחית מכך רק בגלל שהוא נהרג.

את התאונה הזאת המהנדסים (או בוא נקרא להם "הצד של הגשר") לא יכלו למנוע. הם אולי היו יכולים למנוע את תוצאות התאונה, אבל התאונה עצמה הייתה מתרחשת גם אם הגשר היה עשוי מיהלומים, בגלל שהגורם היה טעות אנוש של הנהג.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 24-06-2013 בשעה 07:21.
ישן 24-06-2013, 09:40
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]זו חוכמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
נהג משאית (כמו גם נהגי אוטובוס) צריך להיות שונה במיומנות שלהם מנהגים רגילים. גם בגלל העובדה שהם מרבית שעות היום על הכביש וגם בגלל הגודל של הרכב שהם נוהגים והמטען שלו.

אם הנהג משאית שכח שיש לו טרקטור מאחורה והוא לא ידע שהטרקטור גבוה יותר מהמשאית ועל כן הוא צריך להתייחס לגובה שלו אחרת- מי יודע מה עוד הוא עשה לא טוב? מי יודע איזה תרחיש גרוע יותר היה יכול להתפתח?

אז ברור שלא צריך לדון אותו למוות, יכול מאוד להיות שהוא לא האשם היחיד ולא העיקרי, אבל הוא אשם ולא צריך להפחית מכך רק בגלל שהוא נהרג.

את התאונה הזאת המהנדסים (או בוא נקרא להם "הצד של הגשר") לא יכלו למנוע. הם אולי היו יכולים למנוע את תוצאות התאונה, אבל התאונה עצמה הייתה מתרחשת גם אם הגשר היה עשוי מיהלומים, בגלל שהגורם היה טעות אנוש של הנהג.

סליחה, אבל אתה ממש נאיבי.
אתה לא קורא בעיתונים/רואה בטלוויזיה על "קופת השרצים" שרובצת על חלק נכבד מנהגי המשאייות/אוטובוסים (מבלי לפגוע באלפי הנהגים שהינם בעלי רגש אחריות ומקצועיים)?

הזעזוע שחוטף גשר הולכי רגל ממטען המונח על משאית - בזמן התנגשות בגשר, היא איומה. אם היה מדובר בגשר של רכב/רכבת, המצב היה שונה ואז הטרקטור היה "נתלש" מהמשאית ופוגע ברכב שנסע אחרי המשאית, או שהיה נוצר ממונט שהיה מרים את תא הנהג לגובה.

ישן 24-06-2013, 11:33
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
סליחה, אבל אתה ממש נאיבי.
אתה לא קורא בעיתונים/רואה בטלוויזיה על "קופת השרצים" שרובצת על חלק נכבד מנהגי המשאייות/אוטובוסים (מבלי לפגוע באלפי הנהגים שהינם בעלי רגש אחריות ומקצועיים)?

וזה פותר אותם מאחריות?
ציטוט:
הזעזוע שחוטף גשר הולכי רגל ממטען המונח על משאית - בזמן התנגשות בגשר, היא איומה. אם היה מדובר בגשר של רכב/רכבת, המצב היה שונה ואז הטרקטור היה "נתלש" מהמשאית ופוגע ברכב שנסע אחרי המשאית, או שהיה נוצר ממונט שהיה מרים את תא הנהג לגובה.

מה הפואנטה? אתה בסה"כ אומר את מה שאני אומר, זה לא היה מונע את התאונה אלא רק את תוצאותיה. אולי. באותה מידה הטרקטור שהיה "נתלש" מהמשאית היה יכול להרוג נהג במכונית אחרת או הולך רגל. לפחות חלק מהאחריות עדיין יושבת על הנהג של המשאית.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-06-2013, 13:52
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
במקרה הזה, זה לא כשל של בונה הגשר.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "צריך להכניס את מי שגרם לכשל לבית הסוהר"

כמעט אף גשר לא יוכל לעמוד בפני משאית שתיכנס בו חזיתית. ואם הוא כן יוכל לעמוד, אז המשאית בין כה תינזק על ידי שתקבל מכה קטלנית מהגשר.

מתחת לכל גשר יש שילוט מה הגובה המקסימלי של משאית שמותר לעבור מתחתיו. זה נועד שלא להיכנס עם משאית שיש לה מטען שיכול לנגוע בגשר.

פה היה רשלנות שנגמר עם מקרה מצער מאוד שהמטען לא רק פגע בגשר אלא פגע גם במשאית עצמה. אבל בכל מקרה אסור בשום פנים ואופן לגעת באף גשר.

מה שהיו צריכים לעשות זה פעמונים עוד לפני הגשר שאם המשאית היא גבוהה מדי שתיגע מקודם בפעמונים וזאת תהיה אזהרה.

יש עוד אפשרות: לחייב לשים בכל משאית תוכנת זיהוי שתזהה האם הגשר שממול אפשר לעבור מתחתיו בקלות ללא הפתקאה עם המטען שמעל המשאית, ואם לא, שתצלצל מייד למשטרה ותדווח על רשלנות הנהג. אותו דבר גם על מהירות וכדומה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 24-06-2013 בשעה 13:57.
ישן 27-06-2013, 12:06
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
אולי לא רוורס של 15 ק"מ. אבל בוודאי לא לנסות לעבור.
חוץ מזה נהגים מקצועיים אמורים להכיר את הדרכים שבהם הם נוסעים, ואם לא אז קצין הרכב של החברת הובלה צריך לידע אותו, ועל אחת כמה וכמה שנהג מחוייב על פי חוק לדעת מה גובה הרכב+המטען שאותו הוא נושא.

אני חושב לא הבנת את השאלה. הנהג יודע מה גובה הרכב והמטען, אבל הוא לא ידע מראש מה גובה הגשרים בדרך. יצוין שבניגוד לשילוט אחר בדרך, גובה הגשרים מצוין רק על הגשר עצמו ולא לפני כן, ולא בכתב גדול במיוחד...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 27-06-2013, 14:04
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]אולי לא..."

ידידי.
אני את השאלה הבנתי. אתה אולי לא הבנת את התשובה.
כאשר נהג היודע את גובה הרכב, מנסה בשיטת "מצליח" לעבור. זאת התוצאה.

לגבי שילוט. אני לא מכיר הוראה בחוק המציינת שבהמשך הכביש קיים גשר עם גובה מסויים.

בבדיקה שערכתי מול הגורמים המקצועיים במשטרת ישראל, נאמר שנכון להיום אין שילוט וזאת מהנימוק שכל הנהגים המובלים חייבים להיות מצויידים במפה מיוחדת המגדירה את גובה הגשרים בדרכים.

יש מספר "פתרונות" - "לנהג הטיפש" שלא יודע להיכן הוא נוסע. הראשון - במידה והפרשי הגובה עד 10 ס"מ הוא יכול להוריד את האוויר מהגלגלים ולעבור מתחת למרכז הגשר.
במידה וההפרש גבוה יותר הוא חיב להוריד את המטען ואז לעבור ולהעמיסו שנית.

בכל מקרה של הובלת "מטען חריג" יש לקבל אישור והנחייות מאגף התנועה.

בכל מקרה. אסור היה לנהג לנסות לעבור מתחת לגשר, כאשר הוא יודע שיש "בעית גובה"

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 27-06-2013 בשעה 14:24.
ישן 27-06-2013, 08:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי שושנת יעקב שמתחילה ב "אתה מוכן לענות ברצינות?"

אני מוכן לענות ברצינות רק למי שרציני.

התאונה הייתה קורת בכל מקרה, גם אם הגשר היה עשוי מיהלומים. הטרקטור התנגש בגשר- זה העדות הכי פשוטה. הסיבה היחידה שהטרקטור התנגש בגשר היא שהנהג ניסה לעבור במקום נמוך מכלי הרכב שלו- הנהג אחראי לתאונה.
הגשר לא פתאום נהיה נמוך יותר, הטרקטור לא הצמיח כנפיים והתעופף, אלא הנהג משאית היה לא מקצועי, לא בטיחותי ולא זהיר, שכח שיש לו טרקטור מאחורה- או שלא טרח לחשב את תוספת הגובה למשאית שלו- או כל טעות אנוש אחרת בסגנון ונכנס בגשר שנשאר במקומו ובגבוהו.

התוצאה של התאונה זאת שאלה אחרת, אבל אין שאלה לגבי האחריות לתאונה עצמה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2013, 23:27
  שושנת יעקב שושנת יעקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.13
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "לפי מה אתה קובע שהגשר צריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mc3
לפי מה אתה קובע שהגשר צריך להיות מסוגל לעמוד במכה כזו?

היגיון בריא, נסה להשתמש בו לפני שאתה ממהר לפתוח את ספר הנהלים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mc3
אני אשמח לראות תקן כלשהו שאתה מסתמך עליו.

כתבתי שאני לא מהנדס...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mc3
אגב כדאי לך לעשות הכרות עם שני מושגים חשובים יותר לאנליזה הזו, מתקף ותנע.

חחח חמוד, אין קשר לתנע, אנחנו מניחים שהמכה על הגשר תבוא מאחד הצדדים שלו ולא מלמעלה או למטה, ובמקרה הזה לוקחים את האופציה הקיצונית שבה כל האנרגיה הקינטית מושקעת במכה, מצב כזה קורה כאשר הכביש מאונך לגשר... אין שום קשר למתקף, השינוי בתנע הוא רגעי, שוב, אנחנו הולכים למקרה הקיצוני שבו כל התנע מועבר כולו אל הגשר, אני לא מתכוון לבדוק עכשיו אלף ואחד אפשרויות, אלא רק את המקרה הקיצוני: הגשר והכביש מאונכים, הטרקטור קשור כל כך חזק שהוא לא יכול להתנתק, המשאית לא הייתה מקבלת מומנט סיבוב ועושה סלטה אלא בולמת, כל התנע עובר אל הגשר, זה המקרה הקיצוני, אין לי שמץ לגבי מסה של משאית מועמסת בטרקטור, עדיין גשר צריך להיות מסוגל לעמוד במכה כזאת...
ישן 27-06-2013, 20:21

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי שושנת יעקב שמתחילה ב "ממש ממש לא... אתה שוטר לא?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שושנת יעקב
ממש ממש לא...
אתה שוטר לא? הייתי מצפה ממך לדעת שחובה ההוכחה היא תמיד על הצד המאשים(חוץ מבצבא האדום ובפרש...)

אתה בוודאי יודע שאיני חייב להסגיר את מקורות המידע שלי (במידה ובכלל יש כאלה).

כנר לרגלי עומד המשפט שלמדתי בקורס קציני מודעין במשטרה "מודיעין-קולט ולא פולט".

אני לא רואה כל חובה להוכיח לך כלום, עצם זה שגם אתה וגם אני יודעים שאתה טרול, זה מספיק.
במהלך עבודתי, נתקלתי בהמון מקרים של הכחשה שנגמרו בבכי ובקשת סליחה ו-"לא התכוונתי".

מעבר לכך, אם אתה חושב שפרש מנוהל כמו הצבא האדום, אתה מוזמן לעבור למקומות "ליברליים" יותר לטעמך.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 27-06-2013 בשעה 20:24.
ישן 28-06-2013, 10:49
  שושנת יעקב שושנת יעקב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.13
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
אתה בוודאי יודע שאיני חייב להסגיר את מקורות המידע שלי (במידה ובכלל יש כאלה).

כנר לרגלי עומד המשפט שלמדתי בקורס קציני מודעין במשטרה "מודיעין-קולט ולא פולט".

חמוד, אני לא יודע באיזה עולם אתה חושב שאתה חי, אבל אתה ממש לא הקצין מודיעין של האינטרנט ואני לא מקבל את הסמכות שלך בכל נושא שהוא...

ציטוט:
אני לא רואה כל חובה להוכיח לך כלום, עצם זה שגם אתה וגם אני יודעים שאתה טרול, זה מספיק.

עומדות בפניך שתי אפשרויות:
1. להוכיח/לנסות להוכיח שאני טרול ואז ננהל ויכוח ענייני אם אתה צודק או טועה
2. להגיד "אני לא חייב להוכיח לך" ולסתום את הפה, אם אתה רוצה לקרוא לי טרול, ספק הוכחה, אם אתה לא רוצה לספק הוכחה, אני אוסר עליך להשתמש בכינוי הזה כלפי(שימוש בכינויים מעליבים הוא עבירה על חוקי פרש אדוני השוטר)

ציטוט:
במהלך עבודתי, נתקלתי בהמון מקרים של הכחשה שנגמרו בבכי ובקשת סליחה ו-"לא התכוונתי".

לא מעניין אותי כמה מכוניות גררת או כמה וודקות שפכת לילדים בשישי, אל תנסה לעשות עליי רושם...

ציטוט:
מעבר לכך, אם אתה חושב שפרש מנוהל כמו הצבא האדום, אתה מוזמן לעבור למקומות "ליברליים" יותר לטעמך.

אני חושב שפרש מנוהל כמו הצבא האדום, אבל מי אמר שאני לא אוהב את דרך הניהול הזאת? כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים...

נערך לאחרונה ע"י שושנת יעקב בתאריך 28-06-2013 בשעה 10:52.
ישן 28-06-2013, 11:47

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי שושנת יעקב שמתחילה ב "[QUOTE=שמולביץ אשר]אתה בוודאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שושנת יעקב
חמוד, אני לא יודע באיזה עולם אתה חושב שאתה חי, אבל אתה ממש לא הקצין מודיעין של האינטרנט ואני לא מקבל את הסמכות שלך בכל נושא שהוא...

עומדות בפניך שתי אפשרויות:
1. להוכיח/לנסות להוכיח שאני טרול ואז ננהל ויכוח ענייני אם אתה צודק או טועה
2. להגיד "אני לא חייב להוכיח לך" ולסתום את הפה, אם אתה רוצה לקרוא לי טרול, ספק הוכחה, אם אתה לא רוצה לספק הוכחה, אני אוסר עליך להשתמש בכינוי הזה כלפי(שימוש בכינויים מעליבים הוא עבירה על חוקי פרש אדוני השוטר)

לא מעניין אותי כמה מכוניות גררת או כמה וודקות שפכת לילדים בשישי, אל תנסה לעשות עליי רושם...

אני חושב שפרש מנוהל כמו הצבא האדום, אבל מי אמר שאני לא אוהב את דרך הניהול הזאת? כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים...

ראשית אני לא החמוד שלך.

אגב.... לגבי המשטרה. אני עסקתי בתחום הבילוש והומדיעין ועסקתי ועוסק גם כיום, בדברים קצת שונים מהתאורים הפלסטיים שלך (לא שאני מזלזל בשאר תפקידי משטרת ישראל - אגב - משטרת ישראל לא גוררת רכבים, רק לאחר תאונות קשות, אבל את זה אתה לא יכול לדעת.... מה לעשות?)

לצערך הרב. אני כן הסמכות כאן, מתוקף תפקידי כמנהל הפורום.

ולגבי הגלים...... אז כאשר הגלים מתחזקים, אלה שלא יודעים לשחות מתחילים לטבוע.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 28-06-2013 בשעה 11:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:39

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר