לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2013, 15:00
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "עבודה בחברת סטארטאפ או בינלאומית"

ממה שאני מכיר, אחד החסרונות המשמעותיים ביותר בעבודה בסטארטאפ, זה חוסר היציבות וחוסר הוודאות, מעבר לזה התנאים נוטים להיות טובים (מקבלים אופציות וכאלה...) והעבודה נוטה להיות מעניינת ומאתגרת יותר, ובנוסף תמיד יש את הסיכוי הקורץ של להרוויח בגדול (תחשוב שהיית פותח את האשכול הזה לפני כמה שנים, והיה מדובר על waze). ברגע שהעבודה בחברה הגדולה מוגדרת מראש כזמנית, הרי שהיתרון הכי משמעותי שלה על פני הסטארטאפ גם הוא לא קיים כבר. במצב כזה, אני הייתי מעדיף את הסטארטאפ.

*למען הגילוי הנאות יש לציין שכל הדברים הנ"ל מבוססים על שיחות עם חברים הייטקיסטים ולא על נסיון אישי, שכן אני בכלל ביולוג

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-06-2013, 00:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ממה שאני מכיר, אחד החסרונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
ממה שאני מכיר, אחד החסרונות המשמעותיים ביותר בעבודה בסטארטאפ, זה חוסר היציבות וחוסר הוודאות, מעבר לזה התנאים נוטים להיות טובים (מקבלים אופציות וכאלה...) והעבודה נוטה להיות מעניינת ומאתגרת יותר, ובנוסף תמיד יש את הסיכוי הקורץ של להרוויח בגדול (תחשוב שהיית פותח את האשכול הזה לפני כמה שנים, והיה מדובר על waze). ברגע שהעבודה בחברה הגדולה מוגדרת מראש כזמנית, הרי שהיתרון הכי משמעותי שלה על פני הסטארטאפ גם הוא לא קיים כבר. במצב כזה, אני הייתי מעדיף את הסטארטאפ.

*למען הגילוי הנאות יש לציין שכל הדברים הנ"ל מבוססים על שיחות עם חברים הייטקיסטים ולא על נסיון אישי, שכן אני בכלל ביולוג

זה היתרון הכי גדול? טוב.
וזה שבחברה גדולה אתה עובד בשעות קבועות יחסית, בעוד שבסטארטאפ אתה יכול בכיף להיגרר לתוך הלילה ולתוך יום ששי ולתוך שבתות? כנראה זה לא משנה.

חוסר יציבות וחוסר וודאות דווקא אין אם יש לך הנהלה טובה ואתה בוחר סטארטאפ לא מגוחך. מי שהולך לעבוד בסטארטאפ בלי לדעת כלום על האנשים ובלי לחשוב האם הרעיון שלהם יצליח או לא ואחרי שבוע החברה נסגרת לו על הפרצוף יכול להאשים רק את עצמו; לא את עצם זה שהמעסיק היה חברת סטארטאפ ולא מפלצת ענק שמתפרשת על 4 יבשות...

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-06-2013, 00:23
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]ממה שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
זה היתרון הכי גדול? טוב.
וזה שבחברה גדולה אתה עובד בשעות קבועות יחסית, בעוד שבסטארטאפ אתה יכול בכיף להיגרר לתוך הלילה ולתוך יום ששי ולתוך שבתות? כנראה זה לא משנה.

אני מכיר כמה וכמה אנשים שעובדים בחברות היי-טק גדולות מאוד, ונמצאים בעבודה בשעות הזויות וגם בשבתות, אבל בגדול אתה צודק, בממוצע בסטארטאפים קורעים את התחת יותר מבחינת שעות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
חוסר יציבות וחוסר וודאות דווקא אין אם יש לך הנהלה טובה ואתה בוחר סטארטאפ לא מגוחך. מי שהולך לעבוד בסטארטאפ בלי לדעת כלום על האנשים ובלי לחשוב האם הרעיון שלהם יצליח או לא ואחרי שבוע החברה נסגרת לו על הפרצוף יכול להאשים רק את עצמו; לא את עצם זה שהמעסיק היה חברת סטארטאפ ולא מפלצת ענק שמתפרשת על 4 יבשות...

הכל יחסי. ברור שיש סטארטאפים שיהיו יותר ייציבים מאחרים, אבל כל סטארטאפ, מעצם היותו סטארטאפ, יהיה פחות יציב מבחרה כמו גוגל או אינטל.

ישן 27-06-2013, 00:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]זה היתרון הכי..."

ציטוט:
אני מכיר כמה וכמה אנשים שעובדים בחברות היי-טק גדולות מאוד, ונמצאים בעבודה בשעות הזויות וגם בשבתות, אבל בגדול אתה צודק, בממוצע בסטארטאפים קורעים את התחת יותר מבחינת שעות.
יש ויש. אפשר לקחת דוגמה קיצונית כמו תעשיה אוירית ואלתא בתקופת עמוד ענן (או מה שלא יהיה) שהכניסו שינויים לכיפת ברזל כמעט מדי יום. אני מניח שהם לא היו בסופרלנד יותר מדי פעמים בשבועות האלה, אבל אנחנו מסכימים שבדרך-כלל הלו"ז יותר רגוע.

בעיקרון, ככל שהקבוצה שאליה אתה שייך יותר גדולה , יהיו פחות קטעים כאלה, כי כל אדם פחות חיוני. כמובן שאם התמזל מזלך להיות העובד הכי חיוני, או שאתה עובד בחברה גדולה, אבל יש 3 אנשים שעובדים על פרויקט שפתאום ההנהלה באמריקה החליטה שצריך להיסגר עד סוף החודש, זה שהחברה ענקית לא יציל אותך מהטחינה.

אני רק רוצה להדגיש שלא דיברתי רק על כמות השעות, אלא גם על הפיזור שלהן. גם אם אחרי סופ"ש של עבודה אתה מקבל יומיים חופש, ככה שבממוצע עובדים בסטארטאפ כמו בחברה מבוססת, עצם זה שמצאת את עצמך בסופ"ש מול מסך מחשב, זה לא כל-כך נעים (לרוב האנשים, כמובן ).

לדעתי זה שיקול משמעותי מאוד.

ציטוט:
הכל יחסי. ברור שיש סטארטאפים שיהיו יותר ייציבים מאחרים, אבל כל סטארטאפ, מעצם היותו סטארטאפ, יהיה פחות יציב מבחרה כמו גוגל או אינטל.
ברמת ה-corporate אולי כן. ברמת העובד, בסטארטאפ טוב זה לא משנה. בסטארטאפ טוב אתה (לא היזמים! אתה!) לא מוצא את עצמך במצב שאומרים לך "וואלק אחי, שמע. אם לא עושים את המכירה הזאת החבר'ה נסגרת, אז כדאי שתרביץ עבודה".

הסטארטאפ חי מהיד לפה. כל השקעה הולכת ישר למשכורות(/שכירות/ציוד/וואטבר); היא לא הולכת למאזן של החברה כאיזה נכס חסר תועלת למחצה. קל לחשב את זה מכל ידיעה בעיתון כלכלי על סטארטאפ שהושקעו בו כך וכך מיליונים, אחרי שמחלקים אותם ל-20 או כמה שלא יהיו עובדים שם (שלא לדבר על השכירות והציוד וכו'). הסטארפ חי מהיד לפה, אבל העובדים לא. לעובדים יש משכורת קבועה שנכנסת לבנק ואין להם ממה לחשוש. אם אתה חי בחשש תמידי, כנראה שבחרת בסטארטאפ הלא-נכון. (אני לא אומר בטר פלייס!)

אל תשכח שגם בחברה גדולה יכולים לסגור את המחלקה שלך או את כל המפעל שלך. יעזור לך שהחברה עושה את זה כחלק מ"צעדי התייעלות" (שבאמת משפרים את המצב של החברה כולה!) כשאתה מתחיל לשלוח קו"ח לכל העולם ואשתו?

ישן 25-06-2013, 19:59
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "עבודה בחברת סטארטאפ או בינלאומית"

בו נפריד את הנושאים, כאשר עבודה בחברה קטנה או גדולה זה נושא ראשון ומעבר מ qa לפיתוח זה נושא שני ואחר לחלוטין.

לגבי הנושא הראשון, חברות קטנות יכולות לשלם לך שכר רעב בלי תנאים אבל גם חברות גדולות אם חסר לך ניסיון של מפתח או ניסיון ב qa יכולות לעשות את זה.

לגבי הנושא השני, היום בשביל לעבוד ב qa אתה חייב לדעת אוטומציה ולעבוד עם תוכנות של hp או של ms ויש גם כאלה לקוד פתוח לחומרה ותוכנה (לתחום הבדיקות יש תוכנות אחרות בדרך כלל), תואר ראשון בנושא או בפיתוח וחלק מהחברות דורשות הסמכה של itcb לפחות ברמה הבסיסית (תלוי בתפקיד) ומעבר אפשר לעשות מבדיקות לפיתוח, אבל מפיתוח לבדיקות יותר קל לעבור בגלל שאפשר לבצע בדיקות מעבר לבדיקות של קופסה שחורה.
אוטומציה בדיקות זה תת תחום נפרד ובדרך כלל לוקחים לזה מהנדסים ולא כל אחד יכול לעבוד בזה, כי חייב לדעת לעבוד עם קוד בזה בחלק מהתוכנות של האוטומציה.

הבעיה הגדולה היא שכאשר בודקים מוצרים של itcb מגלים שהם בעצמם לא שומרים על התוכן של המתודולוגיות תוכנה של בדיקות והפיתוח אם זה במסמך דרישות, בדיקות של קופסה לבנה וקופסה שחורה, עומסים ואלה אותם דברים שהם מנסים לקדם שיהיו תקינים כאשר הם עושים הפוך מזה והם פוגעים במשתמש הסופי.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 25-06-2013, 20:37
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04

לגבי לנסות לעבור מ-QA לפיתוח - אלא אם מדובר על QA שאתה כותב טסטים ועוסק בפיתוח בתוך תחום ה-QA (יש כזה דבר) אני לא הייתי ממליץ על זה ולדעתי שווה להשקיע עוד חודש(ים) בחיפוש עבודה בפיתוח.

לגבי סטארטאפ נגד חברה גדולה - זאת שאלה שקשה לענות עליה.
לסטארטאפ יש יתרונות מבחינת זה שהניסיון שתצבור יכול להיות הרבה פעמים גדול משמעותית מהניסיון בחברה גדולה, תוכל להתעסק בהרבה יותר נושאים, תצטרך להתמודד עם הרבה בעיות בעצמך, וכמובן שיש את האפשרות להרוויח בגדול אם הכוכבים מסתדרים.

בחברה גדולה יש את היתרון של תהליך עבודה מסודר, ברוב המקרים תצטרך להשתלב בפרוייקטים שקיימים כמה שנים וזה דבר לא פשוט להתמודד פתאום עם מסה של קוד וזה תהליך שמאוד עוזר לדעתי, בנוסף בד"כ השעות די מוגדרות ואף אחד כמעט אף פעם לא יצפה ממך להישאר מעבר.

אני לא רואה איך עבודה בחברה גדולה יכולה להיות דבר שלילי בהנחה שהמשרה הוגדרה להיות זמנית, מה גם שיש אמרה נפוצה בעברית ש"זמני זה קבוע", כלומר אם תיכנס לעבודה שם ותרשים אותם מספיק אני בטוח שלא תהיה בעיה להאריך את התקופה שלך שם. אני לא הייתי רואה את זה לשלילה (מצד שני אף אחד לא שואל אותי).
ישן 27-06-2013, 00:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "זה תמיד יכול לקרות וזה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
זה תמיד יכול לקרות וזה לא משהו שאפשר לדעת מראש ברוב המקרים ולכן אין ממש טעם לרשום את זה ואני לא חושב שזה שיקול קריטי בבחירת תפקיד (בפיתוח). אין לי מושג לגבי QA.
במקומות שעבדתי בהם המפתחים היו גם כותבים את הטסטים וגם במקום שאני הולך אליו עכשיו המפתחים הם אלא שכותבים אותם.
מה זה "כותבים את הטסטים"? הם כותבים את ה-unit tests לקוד שלהם? duh. המפתחים הם גם אלה שכותבים את תשתית הבדיקות שמרימה את המכונות הוירטואליות, את סביבות הרשת ומריצה מיליון ואחד תרחישים על מיליון ואחת קונפיגורציות? לא קבוצה מיוחדת שמתעסקת בזה?

ישן 27-06-2013, 00:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorM
אם היו נותנים לכם שתי אופציות:

1. לעבוד בחברת סטארטאפ (קטנה, עם הרבה אתגר)
2. או לעבוד בחברה בינלאומית (מבוססת, יציבה וכו')

ובחברה הבינלאומית הייתם מקבלים רק משרה זמנית שהיא מתחת לשנה.

לאיזו עבודה הייתם מעדיפים להתקבל?

איך זה משפיע על הרזומה?
האם עבודה לזמן מועט בחברה גדולה יכול להשפיע לרעה? אפילו שהמשרה הוגדרה כזמנית.

עריכה:

שאלה נוספת בבקשה (לא יודע איפה עוד לשאול אותה):

זה נכון לומר שמי שמתחיל לעבוד ב-QA יהיה לו קשה לעבור לפיתוח?

חחח QA

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר