לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2013, 09:08
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב ""כל מי שתתגייס עכשיו תוכל..."

גולני גנבת לי את המילים, אוסיף ואומר לעשות את בוחן הסמל ואת הבוחן מסלול בפק"ל מלא, לא מופחת. לעמוד בסרגל של הלוחמים, רשמית לא ראיתי עוד בחורה לוחמת שעומדת בסטנדרטים של לוחם חי"ר רגיל, כאשר מדובר ביכולת סחיבת משקלים ולחימה מתמשכת.
אפשר לרשום כתבות (כי מבחינתי, הכתבים הצבאיים לא משקיעים יותר מדי אלא רוצים אייטם מפוצץ).
אני לא יודע עד כמה לוחמים יקבלו את העניין הזה שיש להם מפקדת ולא מפקד, יש נטיה לגברים לא להאמין ביכולות נשיות, היא תצטרך לעבוד כפל כפליים כדי להוכיח את עצמה.
אם נניח אותה לרגע בצד, ונסתכל על גד' קרקל, היא תצטרך לעשות השלמת פערים גדולה, שכן המקום שממנו היא באה לא נראה כמו פלוגת חי"ר או גד ' חי"ר אלא משהו באמצע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2013, 10:27
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "גולני גנבת לי את המילים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
אני לא יודע עד כמה לוחמים יקבלו את העניין הזה שיש להם מפקדת ולא מפקד, יש נטיה לגברים לא להאמין ביכולות נשיות, היא תצטרך לעבוד כפל כפליים כדי להוכיח את עצמה.

מעבר לעבודה קשה, זה גם תלוי בגיבוי שהיא תקבל מלמעלה.
עם הזמן ואחרי שיבהירו את המצב לכמה "גברים שלא מאמינים ביכולות נשייות" (בהנחה שיש לה יכולות וזה בלי קשר למין שלה) - הם יאלצו לקבל את זה.

אני נמצאת ומכירה הרבה נשים שעובדות בתחומים עם רוב גברי מובהק כולל ניהול\פיקוד ולא נתקלתי ב"גברים שלא מאמינים ביכולות נשייות" (ואם היה כזה, הגברים עצמם לא היו מקבלים אותו בהבנה)
ככלל, ככל שהאנשים צעירים יותר, כך המחשבה הזו של אי קבלת מפקדת/מנהלת אישה נפוצה פחות (ראיתי את זה יותר אצל אנשים בני 50 ומעלה).

אני לא אגיב לגבי השאר, אבל אני חושבת שהשיח שלכם קצת נגוע במרמור ולא לגמרי ענייני.
ישן 04-07-2013, 19:14
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ואולי זו בדיוק הגישה שצריך לשנות"

הרף נקבע בשלב מסוים כדי לעמוד ביכולות הכרחיות לפעילות מבצעית, פעילות שבה אין הנחות. ברגע שמתחילים לבצע אותן הרף של היכולות בפועל צונח אוטומאטית. הבעיה היא לא קיומן או אי קיומן של הנחות הכרחיות ללוחמות, אלה שימור הרף המקורי (זה שידרש בפועל מהגדרת היחידה), ואי עמידה בו לאורך ההכשרה.
לשאלותייך:
1) הנחות הן לא פתרון ליחידה שהגדרתה X, כי אז היא לא עומדת ביעדים שלה, לא זמני ולא קבוע. אם רוצים להפוך הנחות למשהו לקבוע יש לשנות את יעדי היחידה ולא להתעקש על רף בלתי אפשרי לעמידה.
2) שברי מאמץ קיימים גם אצל גברים, אבל הסיכוי לקבל אותם תחת אותו מאמץ הוא נמוך בהרבה ודרוש פחות להמנע ממנו.
3) בזמן מלחמה חייל שמוגבל אוטומאטית מביצוע פעולות מסוימות פוגע בגמישות היחידה. אני לא חיר"ניק וביחידה שעבדה בסימביוזה עם שלי היה 70% בנות, ועדיין זה לא הוחל על היחידה שלי. למה? כי ברגע שיש איש צוות המסוגל לבצע כהגדרה 50% מהפעולות זה אומר שהבטיסט התורן, הפצוע, הצעיר ואחרים הופכים מיד לנטל כבד יותר על הצוות, ואתה מאבד את גמישות הצוות והיכולת להגיב למצבים מתפתחים או לשגרה.
ישן 04-07-2013, 20:53
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "הרף נקבע בשלב מסוים כדי לעמוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
1) הנחות הן לא פתרון ליחידה שהגדרתה X, כי אז היא לא עומדת ביעדים שלה, לא זמני ולא קבוע. אם רוצים להפוך הנחות למשהו לקבוע יש לשנות את יעדי היחידה ולא להתעקש על רף בלתי אפשרי לעמידה.
2) שברי מאמץ קיימים גם אצל גברים, אבל הסיכוי לקבל אותם תחת אותו מאמץ הוא נמוך בהרבה ודרוש פחות להמנע ממנו.
3) בזמן מלחמה חייל שמוגבל אוטומאטית מביצוע פעולות מסוימות פוגע בגמישות היחידה. אני לא חיר"ניק וביחידה שעבדה בסימביוזה עם שלי היה 70% בנות, ועדיין זה לא הוחל על היחידה שלי. למה? כי ברגע שיש איש צוות המסוגל לבצע כהגדרה 50% מהפעולות זה אומר שהבטיסט התורן, הפצוע, הצעיר ואחרים הופכים מיד לנטל כבד יותר על הצוות, ואתה מאבד את גמישות הצוות והיכולת להגיב למצבים מתפתחים או לשגרה.

1. גם אם נקבע שרק 70% מיחידה צריכה לעמוד בתקן הגבוה - ניתן עדיין לעמוד בכל היעדים. לא כולם צריכים להיות מאגיסטים.
2. יש את עניין סרגל מאמצים. ייתכן וכניסה יותר מדורגת לכושר הדרוש תפתור את הבעיה. וזה אומר שיגיעו לכשירות רק לאחר הטירונות. לפי מה שהבנתי - מדובר בבעיה לא קטנה גם אצל הגברים שגורעת מכוח האדם שמסיים מסלול.
3. אם יש לך פחות מדי כוח אדם זה גם פוגע בגמישות.
ומלבד זאת - גם כשיהיו יחידות מעורבות לצידן תמיד יהיו יחידות של גברים בלבד, גם בגלל שיקולי גמישות וגם בגלל שיקולי דת.
ישן 05-07-2013, 15:57
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=לוגיין] 1) הנחות הן..."

1) אם היעד הוא יחידה שתוכל לצעוד 30 ק"מ בלילה ואחרי התארגנות להיות כשירה ללחימה, מה זה עוזר ש70% עומדים ביעד הזה. אחרי צעדה של לילה שלם נמצא את עצמינו עם 70% יחידה? לא כולם צריכים להיות מאגי"סטים, אבל כולם צריכים לעמוד ביעד מינימום כדי לאפשר פעילות.

2) הבעיה היא להסמיך כוח לוחם בזמן קצר יחסית ולהשאר עם יתרת זמן לשירות, כבר עכשיו יש לגברים בעיה עם לעמוד בזה. שיפור הסרגל, תזונה וסידור האימונים יכולים להועיל להם. כדי לאפשר לנשים להגיע לאותה הרמה יצטרכו להיות עוד התאמות, ובעיקר עוד זמן. אז מה הטעם שלוחם הופך לכשיר אחרי שנתיים בצבא, ישאר בקושי זמן לשנה של שירות ברוטו? זה אומר סבב גיוסים גדול בהרבה למלא אותו תקן וההפך מכל רעיון החסכון בכוח אדם שנובע משילוב בחורות במערך.

3) הדיון הוא לא "פלוס בחורה לסד"כ" אלה בחורה על חשבון בחור. אם יש לי לוחם שיכול לעשות 100% מהתפקידים, ובחורה שיכולה לעשות 60% מהתפקידים, הרי ברור שלוחם יהיה תמיד עדיף. יותר מזה, צוות של 12 לוחמים יהיה עדיף מבחינת גמישות על צוות של 15 שחצי ממנו זה בנות.

את הטיעון האחרון שלך אני לא מבין, זה ששילוב בחורות ישחרר גברים למערכים תובעניים יותר זה נכון, הדיון כאן הוא כניסה של בנות לאותם מערכים עצמם, אז נשנמך את היכולת שלהם גם כן וניצור יחידות לא מעורבות ש"יפצו" עליהם? ולגבי הדת ושילוב, זה נושא מורכב בפני עצמו שלא ממש קשור לדיון על היכולות בפעול.
ישן 04-07-2013, 20:39
  משתמשת נקבה Kodkodit Kodkodit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.13
עשית קצת סלט
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אם לא הגבת לכל השאר כנראה..."

בוא נעשה סדר-
ציטוט:
אם לא הגבת לכל השאר כנראה שאין ביכולתך להגיב ולהודות

או שהבוס שלי לא היה מקבל את "אני לא יכולה להעביר את ההרצאה כי אני צריכה לכתוב תגובה ארוכה בפורום בפרש" כתירוץ קביל....

ציטוט:
את לא מכירה אותי או את גולני כדי להגיד שאנחנו נגועים או מממורמרים

אכן ולכן לא אמרתי את זה.
אמרתי "אבל אני חושבת שהשיח שלכם קצת נגוע במרמור ולא לגמרי ענייני."
ושלא יהיו עוד אי הבנות-
הדיון הזה ולא אתם באופן אישי,
קצת נגוע במרמור - ולא אתם נגועים או אתם ממורמרים
ולא לגמרי ענייני- כלומר זה לא שאין לכם נקודות ענייניות, אבל לא כל הדיון הזה ענייני.

ציטוט:
כנראה שאת לא יודעת מה הולך בביסל"ח או בכל מקום אחר.

בביסל"ח אני אכן לא יודעת מה הולך וגם לא התיימרתי.
אבל בכל מקום אחר?? אם אני אגיד שקצת הגזמת, זה יהיה לשון ההמעטה של השנה.
(ואני באמת לא רואה סיבה שתרד לפסים אישיים כאלה, אבל זו כבר בעיה שלך)

ציטוט:
וכן הכל עניני

להגיד בתגובה לכתבה על מישהי שנבחרה לתפקיד "בשביל להרוויח את הזכות להגיד דברים כאלה צריך לעבור קיר של בוחן מסלול בלי מדרגה." זה נקרא ענייני?
קודם כל, יש לה זכות להגיד מה שהיא רוצה עם מדרגה ובלי.
דבר שני, המשפט שצטטת היה "כל מי שתתגייס עכשיו תוכל לראות שאם יש מפקדת בביסל"ח ובהמשך תהיה בבה"ד 1, לאט-לאט לא יהיו הבדלים בכלל. אנחנו צריכות להוכיח את עצמנו"
- כלומר זה לא שעכשיו אין הבדלים. אלה היא מקווה שלאט לאט לא יהיו הבדלים (מכאן אתה יכול להסיק שהיא גם אומרת שעכשיו יש הבדלים) ושהיא חושבת שבנות צריכות להוכיח את עצמן.

ואם תשיב לב, אני אפילו לא אמרתי שאתם לא צודקים.
אני לא מבינה בנושא ולא התיימרתי, אבל דיון ענייני היה - אני לא חושב שנשים מתאימות להיות בחי"ר\מדריכות בביסל"ח בגלל ש... מבחינה פיזית צריך לעמוד בX ולנשים קשה להגיע לזה\ההשקעה בגדוד קרקל חוסכת Y ימי מילואים לגברים אבל בראיה רחבה יותר זה גוזל Z משאבים וזה לא משתלם \ גדוד חי"ר שלא יכול לבצע Q יהיה בעייתי במלחמה - אלו לדוגמא נושאים עניינים שאפשר להתווכח עליהם ולהביא עובדות ואולי גם הייתי לומדת משהו מהאשכול הזה,
אבל כשהתגובה היא "יהיה לה זכות לדבר אם היא תעבור קיר בלי מדרגה", אז תסלח לי אם זה נשמע כמו אוי אוי אוי ולא דיון ענייני.
ישן 04-07-2013, 17:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "לא הבנתי , איך מדריכה בקורס..."

במצב חירום אותה מ"מית תהיה מפקדת בפועל - זה התקן שלה. תביא מ"מ אחר במקומה? אני לא חושב.

אני מסכים איתך שהיא יכולה להיות מפקדת ומדריכה מעולה, אבל יש בעיה בסיסית במצב בו הגוף האחראי להכשרת המפקדים לא מקפיד על ישומו של הסטנדרט אותו הוא מציב. שימורו של העיקרון חשוב מהתרומה היחסית של מפקד זה או אחר. אתה חושב שהחניכים לא ישימו לב לאבסורד הזה? זה יהפוך להיות בדיחה כמו בוחן רובאי 07.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-07-2013, 16:06
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "והאשכול הזה מוכיח את עיניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
והאשכול הזה מוכיח את עיניין העניים שמחכות בפינה שתכישל בגלל מירמור לא ברור.
נשים לא שוות מבחינה פיזיולגית לגברים זאת עובדה ,השאלה אם הצלחה בתפקיד נמדדת על ידי בוחן פיזי מסויים והאם הבוחן הזה עדיין רלוונטי (אם הוא לא נחוץ לחיילת אין סיבה שהוא יהיה נחוץ לחייל באותו תפקיד בדיוק)

אי אפשר בלי פסים אישיים ובלי לקחת את העניין למחוזות אפלים (מירמור/שוביניזם וכו')?
מה העניין? לאנשים יש דיעות ענייניות בנושא והם מביעים אותם, כל מי שלא מוצא חן בעיניו לשמוע את זה ישר רץ/רצה לכיוון של מירמור/שוביניזם ושאר החירטוטים האלה.

אגב, אתה יכול להוסיף גם אותי לרשימה של אלה שרואים בניסוי הזה עוד נפיחה פוליטית בדיוק כמו כל גדוד קרקל-חרטא.
מי שהיה בחי"ר מבין טוב מאד על מה אני מדבר - חי"ר זה לא לנשים!
כל מי שחושב אחרת ועושה ניסויי ג'י איי ג'ו כאלה עושה את זה מהסיבות שלו על גבן של הנשים האומללות האלה שבאות מלאות מוטיבציה ואמונה ומהר מאד מוצאות את עצמן מרוסקות.

זה לא משנה את העובדה שתמיד יהיו כמה בודדות שיצליחו (כמו המתוקה הזו), צה"ל זה לא מועדון חברים, זה צבא שאמור לספק למדינה מקסימום ביטחון במינימום עלויות.

ישן 04-07-2013, 17:59
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "ועדייו לא הבנתי איך זה פוסל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
ועדייו לא הבנתי איך זה פוסל אותה מלהיות מפקדת בקורס מכ"ים.

כבר הוסבר כאן, ביסל"ח היא חט' חי"ר לכל דבר אשר יכולה למצוא את עצמה מיידית בלב פעילות מבצעית הכוללת לחימה ארוכה כפי שהיה בעבר (מבצע ליטני, לבנון 1982, חומת מגן, ציר פילדלפי).
אז להדריך זה בסדר ולא מאמץ גדול, כולם יודעים.
אבל תאר לך שהיח' שלה ניקראת לפעילות, צריך לשאת משקלים, להיות בשטח, ללכת והרבה, להלחם, לפקד ועוד כל מיני דברים כאלה "ששבוע לחימה" שעושים בחט' החי"ר הוא כאין וכאפס לעומת הדבר האמיתי, מה אז? היא לא תהיה מסוגלת לעמוד באלפית של זה ויצטרכו למצוא מפקד אחר.

עוד פעם, כמו בקרקל, זה הכל שאלה של הגדרות, תגדירו אותה כמ"מ הדרכות, מובן וברור ואפילו אפשרי.
אבל לא , מחפשים כותרות מפוצצות שעושות טוב לכל מיני גופים הזויים כמו יוהל"ן ושדולות נשים, אבל כשבאים לפרוט את זה לפרוטות רואים שזה הבל הבלים.

בדיוק כך היה עם קרקל, הגדירו את הגדוד הזה כחי"רמ ונתנו לו הקצאות והכשרות בהתאם, אבל בפועל זו יח' בט"ש שעושה עבודה חשובה, אבל בט"ש.
אף אחד לא קורא להם למשימות חי"ר ואף אחד לא מאמין שהם מסוגלים למשימות חי"ר (מספיק להסתכל על מסדרי הרופאים שם, אינסופיים).
יותר מזה, כשיח' חי"ר מגיעות לגזרה שלהם לשם פעילות, מסלקים אותם שלא יסתובבו בין הרגליים ויפריעו.

אגב, זה נכון בכל העולם, אין סיבה שזה לא יהיה נכון אצלנו.

ישן 04-07-2013, 18:27
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "או קי זה כבר נימוק מובן שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
או קי זה כבר נימוק מובן שאני יכול להסכים איתו.
אבל כאן יש לנו בעייה אחרת שלא כשורה לנשים בצבא או לא לנשים בצבא והיא האם אותם ממי"מ בבתי ספר ההדרכה השונים שמהווים חטיבות חרום אכן כשירים לתפקידם בחרום.

לא יודע לגבי זה.
להרבה יח' יש את מה שנקרא מפקדי הכשרות או אימונים (מפל"ג), קצין חי"ר (או יותר) ביח' אשר אחראי על האימונים וההכשרות וכך הוא מפנה למפקד היח' מקום וזמן לדברים אחרים חשובים לא פחות.
(לא לבלבל עם סגן מפקד היחידה).
ביח' הזו זה קצת מוזר כי היח' בהגדרה הבסיסית שלה כולה מיועדת להכשרות.
אני חושד שמי שהסמיך אותה התכוון שהיא תהיה בתפקידי הדרכה ולא למצבי חירום כשהעיקר זה הכותרת שהמשמעות שלה היא קופון פוליטי (פוליטיקה צבאית ופוליטיקה אמיתית).
ועכשיו נשאלת השאלה מה יהיה כשהיח' תקרא חמצב חירום? ההתשובות הישראליות הטיפוסיות: נעבור את הגשר כשנגיע, יהיה בסדר, סמוך עליי וכו'....

החשד שלי בא מהעובדה שמינו אותה למ"מ בביסל"ח ולא בחט' חי"ר אמיתית (ניראה לך שהיתה שורדת שעה בגולני? )

ישן 04-07-2013, 18:44
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אני טוען שבתי הספר השונים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
אני טוען שבתי הספר השונים שמוגדרים כחטיבות חרום אינם , לצערי עומדות בקו אחד עם חטיבות החי"ר השונות

בכל מלחמות ישראל ביסל"ח ובתי הספר לקצינים הופעלו אופרטיבית.
ציטוט:
חלק אולי משום שעוד לא סיימו את כל הכשרותיהםם וחלק אולי בגלל הנטייה לפעמים שלהפנות לשם מפקדים שכבר התעייפו ואינם בכושר.

אני לא מכיר חניכים בבתי ספר לפיקוד שלא סיימו את הכשרותיהם. אני לא מכיר מפקדים בבתי ספק לפיקוד ש"אינם בכושר".
ציטוט:
יש הבדל פיסיולגי בין נשים לגברים , ולא בכל מקום יכולה לשרת אישה בצבא (מעטים מאוד יחלקו על הקביעה הזאת)

וזאת בדיוק הטענה שאנחנו שוטחים בפנייך כל הדיון הזה ומשום מה אתה בוחר להתעלם ממנה. היא מ"מית חי"ר, לא מדריכה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-07-2013, 18:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אני טוען שבתי הספר השונים..."

זה ממש לא נכון. גם בה"ד 1 וגם ביסל"ח נחשבים כחטיבות חי"ר לכל דבר ועניין. חטיבת בה"ד 1 ביצעה משימות חי"ר ביוה"כ, של"ג וחומת מגן, וביצעה תע"מ בעשור האחרון. חטיבת ביסל"ח השתתפה במבצע ליטני, של"ג וחומת מגן.
אם כבר, התפיסה הכללית היא שלמרות חוסר האורגניות, המיומנות הגבוהה יותר של הסד"כ ביחידות האלה נותנת להן יתרון על יחידות רגילות. המגבלה היחידה היא התלות בסד"כ מילואים לשם הפעלה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-07-2013, 20:01
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

ציטוט:
אני טוען שבתי הספר השונים שמוגדרים כחטיבות חרום אינם , לצערי עומדות בקו אחד עם חטיבות החי"ר השונות

אני ממש לא מבין מה הבסיס לקביעות האלה? כבר כמה פעמים טענת שהקצינים בבתי הספר עייפים, חסרי כושר וכו' וכמה אנשי חי"ר באתר אומרים לך שזה ממש לא נכון.
ידידי ממש הפוך, מי שנשאר להדרכה הם לרוב המוכשרים ביותר, בעלי המוטיבציה לחנך ולהכשיר עוד דור ועוד דור של חניכים.
חלקם גם עושים תפקידי רוחב כחלק מתהליך ההכנה שלהם לתפקיד בכיר יותר.
ולגבי החניכים, מדובר בלוחמים לא צעירים בצבא אשר כבר עברו מסלולים, טעמו מהחי"ר ואמרו שהם רוצים עוד, לא תאמין אבל בהרבה גדודים יש התלבטויות רבות את מי לשלוח כי יש כל כך הרבה רוצים, הרבה יותר מהמכסה.
אז קיבלת חטיבה שמורכבת ממפקדים מנוסים, מוכשרים ובעלי מוטיבציה וחניכים מוכשרים מנוסים ובעלי מוטיבציה, יש גם חסרונות לעומת חטיבת החי"ר.
הנה לך דוגמה אחת קטנה ש golani_2 יאהב, סרן בר לב, האיש היה מ"פ בביסל"ח ונחשב למאד מוכשר ומיוחד.
פגשתי אותו והתרשמתי ממנו עמוקות, כל כולו ציונות ורעל צבאי משובח, החניכים שלו ושאר הסגל משוגעים עליו ומוכנים לעשות בשבילו הכל, כולל ללכת בדרכו.
קרא על הביקור שלנו בביסל"ח כאן

אגב, קראתי כאן באשכול בכל מיני הודעות על סרגל המאמצים, למי שלא מבין מה זה חי"ר - חי"ר זה בראש ובראשונה מאמץ פיזי אדיר, כזה שמפרק נשים אחרי 2 דקות!
תשכחו מזה שנשים יעמדו במאמץ הזה (אני לא מדבר על מתאבקות WWF), אין דבר כזה גם לא בקרקל שצה"ל עוד פעם היה חלש מול כל מי שגרם לו להשוות את מעמד הגדוד לחט' החי"ר.
אבל הן מצטלמות יופי בעיתון במחנה עם התבור וצבעי הסוואה....

ישן 04-07-2013, 17:04
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ואין ספק שמ"מית החי"ר הזו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
ואין ספק שמ"מית החי"ר הזו (אגב, היו מ"מיות חי"ר קל לפניה, במילואים, בגדודי הגנ"ק) היא זו שהורסת לגמרי את האופרטיבי של חטיבת ביסלמ"ח. גם אלה האשמות שכבר שמענו בעבר על נשים בתפקידים אחרים.

אני לא יודע אם אתה מתאמץ ממש לא להבין מה שאומרים לך או שזה בא לך בטבעיות.
ציטוט:
וכן, אני חושב שאתה מאוד ממורמר על גיוס נשים לתפקידי חי"ר מסיבות אישיות לגמרי.

אז אתה טועה מאוד וגם אם אתה יודע שאני למעשה חלק מהשדולה של זכויות הגבר במשפחה, אתה לא תגיב על החיים הפרטיים שלי בפורום. מלבד העובדה שזה מוציא את הטיעונים שלך מגוכחים וילדותיים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-07-2013, 18:49
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מה לעשות , לא כולם ניחנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
מה לעשות , לא כולם ניחנים ביכולות הקריאה המשובחות הקיימות "בצד" שלך.

צריך רק לרצות לקרוא ולהבין. 3 אנשים שונים אמרו זאת במהלך כ10 הודעות לאורך האשכול.
ציטוט:
האשכול היה על התפקיד והכותרת שלו לא היתה "נשים מקבלות הקלות במבחנים במקצעות הלחימה" אתה בחרת להפוך את האשכול לכזה , לדעתי זה לאו דווקא המקום (אגב באשכול ההוא אולי הייתי מסכים איתך מההתחלה).

אז אני שוב מפנה אותך לכישורי הקריאה ותשומת הלב שלך. אולי כדאי שתקרא את הכתבה עצמה או לפחות את התגובה הראשונה שהגבתי פה (השנייה באשכול).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-07-2013, 17:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "א) אני לא רוצה להיכנס..."

האופרטיבי הוא נגזרת, בין היתר, של ההכשרה, הציוד וההגדרה היבשה.

המצב בו אנחנו נמצאים כיום מאפשר (תיאורטית) הפעלה הן של כפיר והן של קרקל כחיר"מ היות והם מוגדרים, מוכשרים ומתוקננים כחיר"מ (כאמור מינוס מסייעת לשתי המסגרות). הדבר היחיד ששונה פה הוא העובדה שלקרקל אין "מסגרת גדולה". זה לא אומר שאי אפשר יהיה להפעיל אותם כחלק מצח"מ או צק"גים.
למען הסר ספק אני הייתי נגד הפיכת כפיר לחיר"מ באותה "מיליטנטיות" שהייתי נגד הפיכת קרקל לחיר"מ, אם כי היו לכך פחות סיבות (כל הסיבות שרלוונטיות לכפיר רלוונטיות לקרקל. לא כל הסיבות שרלוונטיות לקרקל רלוונטיות לכפיר). אין לי שום בעיה עם קרקל ככוח חיר קל בט"שי בתנאי שהוא מוגדר, מתוקנן ומוכשר כאחד כזה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-07-2013, 17:36
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "האופרטיבי הוא נגזרת, בין..."

וכאן אנחנו נכנסים לתחום המופלא של פוליטיקה פנים-צבאית/ארגונית. כמו למשל הנסיבות הדי מוזרות בהן אגד 900 הפך לחטיבה.

אבל אם לחזור לנושא המקורי, אנחנו צריכים לשאול שתי שאלות:

1) האם הקצינה ראויה וכשירה למלא את תפקידה? כנראה שכן. ואם לא, היא תודח בשקט כמו הרבה קצינים-בנים שכשלו בתפקידם.

2) האם יש לשיבוצה ערך מוסף כלשהו? צה"ל הוא הצבא המערבי היחיד נראה לי שיש בו גיוס חובה לנשים - מטעמי השמיכה הקצרה. בחוד החנית אתה בסופו של דבר צריך לוחמים עם פרופיל 97, כושר גבוה ורצוי בלי משקפיים. כל אחד/אחת שלא עונה לתנאים הנ"ל שאתה שם יותר לכיוון בסיס הפירמידה, מפנה לך יותר מהחומר האנושי הזה לשים בחוד.

ישן 04-07-2013, 17:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "וכאן אנחנו נכנסים לתחום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
וכאן אנחנו נכנסים לתחום המופלא של פוליטיקה פנים-צבאית/ארגונית. כמו למשל הנסיבות הדי מוזרות בהן אגד 900 הפך לחטיבה.

רק שבמקרה הזה, בניגוד לחטיבת כפיר, נוספים על חטאי הפוליטיקה הפנים ארגונית גם פוליטיקה "אמיתית".
ציטוט:
1) האם הקצינה ראויה וכשירה למלא את תפקידה? כנראה שכן. ואם לא, היא תודח בשקט כמו הרבה קצינים-בנים שכשלו בתפקידם.

תגדיר ראויה.
היא בפירוש עומדת במדדים שצה"ל הציב לקצינות חי"ר. הפער הוא שצה"ל מציב מדדים שונים לקציני חי"ר ולקצינות חי"ר בעבור אותו תפקיד.
ציטוט:
2) האם יש לשיבוצה ערך מוסף כלשהו? צה"ל הוא הצבא המערבי היחיד נראה לי שיש בו גיוס חובה לנשים - מטעמי השמיכה הקצרה. בחוד החנית אתה בסופו של דבר צריך לוחמים עם פרופיל 97, כושר גבוה ורצוי בלי משקפיים. כל אחד/אחת שלא עונה לתנאים הנ"ל שאתה שם יותר לכיוון בסיס הפירמידה, מפנה לך יותר מהחומר האנושי הזה לשים בחוד.

אבל פה אתה מדבר על שתי יחידות שהן בעלות אותו ייעוד ואותו מיקום בפירמידה, רק שכ"א שמהם הוא מורכב שונה בתכלית.
זה מבלי להיכנס לנושא לכידות היחידה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-07-2013, 09:57

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]וכאן..."

אם השאלה היא פוליטיזציה של קבלת החלטות צבאית ופגיעה בלכידות כדברים שגורמים נזק מבצעי לצבא, אז כאן דווקא "הסטת הדיון" רלוונטית לעוד מקרים, חמורים בהרבה ומזיקים הרבה יותר מסרגל מאמצים שונה או תקנון גדוד חי"ר קל כגדוד חיר"ם גם כשמעולם לא מתכוונים להתייחס אליו ככזה.

קרקל חוסך לנו גיוס של 13 גדודי מילואים בשנה. ההסדר מוחק לנו מחלקות שלמות מהסדיר, ומוריד את הכשירות במיל' (מה לעשות, שנה וחצי פחות של צבירת נסיון עדיין משפיעות...) וכל זה - בגלל לחץ של שדולה פוליטית חזקה ולא משום סיבה אחרת (שוויון בנטל - לנו הנטל, להם השוויון בהטבות חיילים משוחררים).

והטיעון על "לכידות" יכול להיאמר גם על כל אוכלוסיה ששונה מהכלל ולא רק במינה. במסגרת "גירוד תחתית חבית הסד"כ" מוסמכים כלוחמים אנשים עם בעיות משונות ביותר, הרבה יותר גרועות מציצים ושיער ארוך.

ישן 04-07-2013, 18:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "וכאן אנחנו נכנסים לתחום..."

1. אם היא עומדת באותם קריטריונים כמו הבנים - כן. מכיוון שהיא לא, אז לא.

הבעיה היא - שוב - עקרונית. במקום בו אנחנו מכשירים את מפקדי החי"ר, אנחנו צריכים להקפיד על לעמוד בסטנדרטים עליהם אנחנו מקנים לחניכים. זה נתון חשוב הרבה יותר מאשר מפקד זה או אחר.

ישן 05-07-2013, 10:02

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אם היא עומדת באותם..."

מבחני כושר הם בסה"כ מבחני כושר. מה נאמר על צוערי חש"ן שנדרשו בזמנו לדקה שלמה פחות בבוחן מסלול ואז מצאו את עצמם מוסבים לחי"ר פתאום כי סגרו להם את החטיבה?

הדרישה היא לכושר גופני, ולכושר פיקוד. המבחנים לכושר גופני מותאמים לפי מין כך שגברים ונשים נדרשים למקסימום שונה, אבל כזה שחוצה רף מסויים שעדיין עולה על זה שנדרש מחייל עורפי או צוער בנחשון. כושר פיקוד לעומת זאת לא מגיע בהכרח בעסקת חבילה עם תלתלי גב דווקא.

אם כושר גופני הוא המדד הבלעדי, אין ספק שעל פלוגת חי"ר צריך לפקד הכדורגלן הזה שעושה יומיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:44

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר