לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-07-2013, 18:01
  lido lido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.13
מחפש ראוטר WiFi שמקבל גישה לאינטרנט ע"י חיבור לרשת WiFi אחרת

היי, אני לא ממש מתמצא בתחום אז תסלחו לי אם הטרמינולוגיה שלי לא משהו. אני אנסה להסביר את המצב הכי טוב שאני יכול.

יש לי רשת אלחוטית בדירה עם קליטה טובה, והראוטר\AP נמצא בחוץ ומחובר לאינטרנט (לא יודע איזה סוג, בזק ממתגים אותו בתור "privatebox"). נקרא לזה "הראוטר החיצוני".

אני רוצה לקנות ראוטר (או ברידג', או ריפיטר, לא יודע איך קוראים לזה בדיוק...) וליצור רשת _נפרדת_ ועצמאית בתוך הדירה, כך שכל המכשירים בדירה יוכלו לדבר אחד עם השני באמצעות הראוטר האלחוטי החדש שיימצא בתוך הדירה. נקרא לזה "הראוטר החדש".

מה שחשוב הוא שהראוטר חדש הזה יהיה מסוגל "להעביר" גישה לאינטרנט לקליינטים שמחוברים אליו, באמצעות התחברות אלחוטית לרשת הקיימת של הראוטר החיצוני. בלי כבלים. ויש צורך שמכשירים ברשת החדשה יוכלו לתקשר בצורה מקומית וללא קשר לראוטר החיצוני.

אין צורך שמכשירים ברשת החדשה יוכלו לזהות מכשירים ברשת הישנה ולהפך (זה לא יכול להזיק, אבל אם זה מסבך את הפתרון אז אין טעם). עוצמת הסיגנל לא צריכה להיות חזקה במיוחד כי הדירה קטנה. כמו כן אני מעדיף פתרון שלא מצריך התעסקות עם הראוטר החיצוני הקיים, כלומר כזה שבו הראוטר החדש יהיה "סתם" קליינט ברשת הקיימת, ובו זמנית יהיה AP בעצמו. וכמובן שעדיף פתרון שלא פוגע במהירות, אם זה אפשרי.

הסיבה שאני עושה את זה היא שלמרות שהקליטה של הרשת החיצונית מעולה, יש דיליי מאוד גדול בהתקשרות בין מכשירים בתוך הדירה (אני מניח שזה בגלל שהראוטר החיצוני מאוד רחוק), מה שלא מפריע לי לגלישה, אבל כן מפריע לדברים כמו streaming בין מכשירים בתוך הדירה למשל. לצורך בדיקה הקמתי סתם רשת WiFi (ללא גישה לאינטרנט) עם ראוטר ישן שמצאתי ואין את הבעיה הזאת.

השאלה שלי היא, איזה מכשיר אני צריך לקנות? ברור שסתם ראוטר פשוט לא מסוגל לעשות את זה. אני אודה לכם אם תוכלו לכוון אותי למכשיר אמין (ורצוי גם לא יקר מדי) שיכול לעשות את העבודה. מבחינתי אפשרי גם להתקין עליו DD-WRT או קושחה אחרת אם יש צורך.

מצטער על החפירה, ותודה מראש!

נערך לאחרונה ע"י lido בתאריך 08-07-2013 בשעה 18:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-07-2013, 20:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lido שמתחילה ב "מחפש ראוטר WiFi שמקבל גישה לאינטרנט ע"י חיבור לרשת WiFi אחרת"

נדמה לי שלמעט WDS (שמתחבר לרשת הקיימת, שזה משהו שאתה אומר שאתה לא בדיוק רוצה, למרות שאני לא בטוח שהבנתי מדוע...) - אין הרבה אפשרויות שלא כוללות שילוב של שני מכשירים יחדיו... (אחד שישמש כ"לקוח" AP ואחד שישמש כ AP Infrastructure). עם מחשב נוסף וראוטר נוסף פשוט שיש לך - אפשר לעשות את זה (בתנאי שיהיה dongle על המחשב). הטריק פשוט - להתחבר לאינטרנט באמצעות ה dongle מצד אחד, ומצד שני לחבר את כרטיס הרשת הרגיל של המחשב ליציאת ה WAN של הראוטר. להגדיר IP קבוע בכרטיס הרשת של המחשב, וה IP קבוע בראוטר החדש, עם DGW שהוא ה IP של המחשב. משם, זה להגדיר למחשב פשוט לעשות MASQUERADING על כל התקשורת היוצאת דרך ממשק האלחוט שלו. בלינוקס, למשל, עושים זאת כך:
קוד:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward iptables -t nat -I POSTROUTING -o wlan0 -j MASQUERADE

כאשר wlan0 הוא שם כרטיס הרשת של הכרטיס האלחוטי...

ישן 08-07-2013, 23:07
  lido lido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "נדמה לי שלמעט WDS (שמתחבר..."

תודה על התגובה, אני מנסה בינתיים לעשות את זה ע"י חיבור הלפטופ אל הראוטר הרזרבי שהיה לי (לפני שאני הולך וקונה dongle לנייח), אבל נתקעתי בשלב של ה MASQUERADING.
חיברתי את הלפטופ עם כבל לכניסת WAN של הראוטר, הגדרתי ללפטופ להיות עם IP קבוע 192.168.137.1 ברשת הזו, ובראוטר הגדרתי WAN IP להיות 192.168.137.2 ו WAN Gateway 192.168.137.1 (אני מניח שה LAN IP לא רלוונטי והוא שייך לרשת האלחוטית, השארתי אותו על 192.168.123.254). בנוסף בראוטר הגדרתי שיהיה על static IP ב WAN.
אני עובד על ווינדוס 8 אז לא כ"כ הבנתי מה הלאה. ניסיתי לעשות share connection לחיבור ווייפי של הלפטופ (ואז ווינדוס החליט עבורי שהאייפי ב WAN צריך להיות דווקא 192.168.137.1, לא יודע למה, בהתחלה שמתי משהו אחר) אבל זה לא עובד. אני יכול להתחבר לראוטר אבל אין שום גישה לאינטרנט דרכו.
ישן 08-07-2013, 23:32
  lido lido אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא אמרתי שבחלונות זה אפשרי...."

לצערי הייעוד של הנייח מחייב שהוא יריץ ווינדוס, אז אני צריך לחשוב בכיוון אחר...
אולי כדאי שנלך צעד אחורה, אני חושב שסיבכתי את הבעיה שלא לצורך וכנראה קיים פתרון הרבה יותר פשוט. אני אתאר את הבעיה בצורה יותר כללית ואשאיר את ההצעות לאנשים שמבינים יותר ממני: כרגע המצב הוא שיש לי קליטה מעולה בדירה מראוטר שנמצא בחוץ (די רחוק, הרבה מכשולים בדרך). למרות המרחק הגלישה במהירות גבוהה מאוד, אבל יש דיליי כששני מכשירים מתקשרים בינהם בתוך הדירה (למשל, אם אני עושה streaming של מוסיקה מהפלאפון אל המחשב, מהר מאוד זה מתחיל לגמגם ובסוף מתנתק). כשהמכשירים נמצאים קרוב לראוטר אין את הבעיה הזו. כשאני מקים רשת נפרדת אצלי בדירה גם כן אין את הבעיה הזו. השאלה היא איך אני יכול לעשות פה רשת שתאפשר לי לעשות סטרימינג, ובו זמנית גישה לאינטרנט ע"י החיבור שכבר קיים לראוטר החיצוני, וכל זה ובלי להעביר חוטים.
אתה חושב שקיים פתרון פשוט יותר מזה שהצעתי? למשל, אם אני אקנה repeater אוניברסלי פשוט - זה יעזור? (אני מזכיר שהסיגנל דווקא מתקבל טוב מאוד..)
ישן 09-07-2013, 05:38
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי lido שמתחילה ב "לצערי הייעוד של הנייח מחייב..."

כאמור, אתה יכול להשתמש ב WDS, אבל לזה יש את הבעייה שרוחב הפס מתחלק כך לחצי. אני מקווה שתקשורת בין תחנות מקומיות על אותו ראוטר שעושה WDS לא מדלגת הלאה לראוטר שמולו נעשה ה WDS (האמת היא שאינני יודע; אני בד"כ נוהג להעביר כבל בין הראוטרים בפתרונות מסוג זה - הרבה יותר אמין...).

אופציה אחרת - אם החיבור איכותי, ורק השיהוי הוא בעייה (ולכן מגביל את המהירות בפרוטוקולים מבוססים HTTP) - הוא לנסות לעשות סטרימינג על גבי UDP (מה שלמשל אפשר לעשות עם NFS. השאלה היא אם אתה יכול לתמוך בזה בשרת הקבצים שלך... בייחוד אם הוא לא מריץ לינוקס). כיוון שב UDP המידע יכול לזרום ללא צורך ב ACK-ים - אז כל עוד החיבור אמין (ואני מדגיש מאוד את הנקודה הזו. חייב להיות zero packet loss!), הדבר ייתן ביצועים טובים ללא קשר ל latency... זו הסיבה שפרוטוקולי VoIP (שרצים ע"ג האינטרנט, בין יבשות), מזרימים כולם על UDP...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר