לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2013, 12:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "תמיד שאין לך משהו טוב להגיד..."

אתה באמת חושב שמה שגולני כתב, זו הנפצה?

אתה חייב להבין שלזרוק קלישאות PC על הערבים, לא הופך אותך לנאור - ובוודאי שלא הופך את אלה שלא מתייחסים ברצינות לאותן קלישאות, לגזענים.

תופעת ההונאה בבגרויות במגזר הערבי היא כ"כ אקוטית שגרמה לכך שבתוך שנה נזנחו תכניות לקבל ללימודים אקדמיים בתחומים מסויימים, תלמידים בעלי בגרויות גבוהות ללא פסיכו'.

הקביעה שיהודים לא הולכים ללמד בבתי"ס רק בגלל "פחד" ו/או "גזענות", היא יפה, אלמלא הבעייה הקטנטנה שהפחד נובע ממציאות חיים שצריך להיות בעל יכולות מיוחדות, בכדי להיות מודע לה. אני אתן לך רמז ואציין שכמה אלפי יהודים נרצחו כאן בידי ערבים לאורך השנים, ובנוסף היישובים הערביים מלאים בכלי נשק שמשמשים אותם לקרבות ירי שעוברי אורח נפגעים בהם פה ושם...
אפשר, כמובן, לטעון שהחשש להכנס לאזור ירי חופשי מהווה גזענות - אבל זו טענה שבאה מאותו עולם מושגים שמציג את העדר מקרי האונס של ערביות בידי חיילי צה"ל, כביטוי לגזענות...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2013, 10:07
  משתמש זכר teddy002 teddy002 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.12
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה באמת חושב שמה שגולני כתב,..."

אוקיי פה פתחת סוגייה חדשה שאני מקבל את הטענות שלה -
לא בטוח לחיות בכפרים ובערים ערבים, לאו דווקא בגלל הסכנה ליהודים (והרי ידוע שמקרי הרצח קטנו בצורה חדה ומשמעותית בשנים האחרונות) אלא בגלל הסכנה באופן כללי בגלל אחוזי פשיעה גבוהים, אחזקת כלי נשק וכיו'.
אני מסכים לחלוטין שישנה בעיה שם, שנובעת גם מהשתרשות תרבותית שגויה, רצון למרוד בשלטון יהודי וכן תאוות בצע וכוח. והכי קל כמובן, לשבת מלמעלה ובצד, לצקצק ולא להפנים שמדינת ישראל 2013 חלשה וחסרת ביצים בכל מה שקשור לביטחון פנים. משטרת ישראל לא מסוגלת להכניס כוחות למקומות מסוכנים, לא מסוגלת לעצור אנשים שמופעל עליה לחץ, לא מסוגלת לפרק משפחות מנשק - ופשוט לא מסוגלת להגן על הערבים ועל היהודים.
אבל הדיון פה עסק במערכת החינוך, והטענות שהשמיעו גולני מהתגובה הראשונה היו שקריות, את ספרי הלימוד הערבים מדינת ישראל מדפיסה, את המנהלים משרד החינוך בוחר בקפידה, את הבוחנים והמפקחים בבחינות הבגרות משרד החינוך בוחר, את התלמידים משרד החינוך לא מוליד או בוחר - אבל יכול להשפיע עליהם לטובה ולעצב את דמותם. והריחוק בין תלמידים יהודים וערבים ובין בתי ספר יהודים וערבים - זה משהו שבתי הספר היהודים בוחרים לעשות, להרחיב את השסע ולא לתת לתלמידים לחוות הכרה של עמים.

"זה לא מספיק שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו, לפעמים עלינו לעשות את מה שנדרש"
- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 13-07-2013, 10:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "אוקיי פה פתחת סוגייה חדשה..."

כל מה שאתה טוען שטענתי (למעט עניין הפשיעה האלימה המאוד-נפוצה במגזר) לא נטען על ידי מעולם.
משטרת ישראל מסוגלת לטפל בכל הבעיות שתיארת פה - הבעייה היא הדרג שמעליה, שמטעמי כסת"ח ופחד מהניפים למיניהם, ומשלוחיהם בפוליטיקה, בתקשורת ובמערכת המשפט, נמנע מלהורות למשטרה לפעול בעוצמה הנדרשת (וחמור מכך, הוא נמנע מגיבוי המשטרה במקרה שכזה).

הדברים שכתבת על המשטרה ש"לא מסוגלת", הם עיוות ברור של המציאות, ומזכירים את הקביעה כאילו צה"ל לא מסוגל לכבוש את עזה. ובכן, המשטרה יכולה להכנס לכל פינה במגזר - אבל כל כניסה כזו תהיה מלווה בהפעלת כוח, שכמובן יגרום לכך שאנשים "נאורים" יזעקו על גזענות (זוכר את מהומות אוקטובר?...).

הדיון פה עוסק במערכת החינוך, וכל טענותיך בעניין (למעט העובדה שאת הספרים אכן מאשר משרד החינוך), היו גיבוב של קלישאות לא מדוייקות ברוח הפסאודו-נאורים.
הטענה כאילו הזיופים בבגרויות זה קטע של תלמידים ולא של מנהלים/מורים/מפקחים (שמשרד החינוך בוחר מתוך מאגר מאוד מאוד מצומצם - שהרי כללי הPC מכתיבים שאנשים אלה יהיו בעצמם מתוך המגזר הערבי), היא בדיחה עצובה. תופעת הזיופים בבגרויות במגזר, בדומה להשתמטות ענק מחובות וממסים, בנייה בלתי חוקית ועוד שאר עבירות לא-אלימות שנפוצות שם הרבה יותר מאשר פה (במגזר הלא-ערבי) - הן כולן תוצאה של נצחון ה"נאורים" בקרב היהודים, שהצליחו לכפות מצב של העדר אכיפה שלטונית במגזר - מה שבתורו הביא לכך שהתופעות רק מחמירות.

במקום לספר לעצמך קלישאות מצחיקות על גזענות, כפי שסיפרו לך כל מיני מורים-מטעם - מוטב שתפקח עיניים בעצמך ותנסה ללמוד את הנושא. מדינת ישראל, מתוך רצון שלא להיחשב לגזענית, נופלת באותו פח ששאר מדינות המערב נופלות - ופועלת לריצוי האלמנטים הלאומניים והמתסיסים ביותר בקרב קבוצות המיעוט. זה נכון בעניין החינוך, זה נכון בעניין הקרקעות בנגב, זה נכון בעניין אכיפת החוק.
ישן 13-07-2013, 12:17

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל מה שאתה טוען שטענתי (למעט..."

אני לא אמרתי שבמגזר הערבי זה דבר פחות נפוץ -
אני טענתי שזה קרה במגזר היהודי לא היה שום אזכור של זה בתקשורת
ושהסיבה שזה קורה היא נטו כישלון של משרד החינוך ושל אמצעי הפיקוח שלו - הרי ברור שהבוחנים כשלו בתפקידם.
בעבר הפרוצדורה בנושא הייתה הרבה יותר פשוטה, בית ספר שהציג תוצאות גבוהות מידי בבגרות באופן מוזר, כל הציונים של בית הספר היו מבוטלים - הוא היה מפסיד תמיכה, כסף והתלמידים לא יכלו לקבל תעודת בגרות. זו שיטה מכלילה מידי שיש בה יותר מידי חסרונות עבור אנשים שכן עבדו קשה להגיע להישגים, ולכן כיום כמעט ולא משתמשים בה. הכל מתחיל ומסתכם בחינוך, וקל להגיד שזה חינוך הורים, אבל מדובר פה בתרבות הגינות ומוסר שבית הספר צריך לחנך.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 13-07-2013, 20:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי teddy002 שמתחילה ב "אני לא אמרתי שבמגזר הערבי זה..."

נתחיל מהסוף - בחיים לא שמעתי על מקרה שבו כל הבגרויות של בי"ס נפסלו אם הציונים נראו גבוהים מדי. אשמח לקבל איזושהי אסמכתא לעניין.
אתה לא טענת שבמגזר הערבי זה פחות נפוץ - טענת שזו תופעה שקיימת בשני המגזרים, שזה בערך כמו לטעון שגם בבוורלי הילס וגם בהארלם עלול להיות מסוכן ללכת לבד בלילה. זה נכון, רק שבהארלם מסוכן פי מליון, ומן הראוי להתעלות מעל הרצון "לצאת נאור", ולהתייחס גם לפרופורציות: במגזר הערבי זיופי הבגרויות הן תפופעה שכיחה מאוד, בעוד שבמגזר היהודי הן לא.
לטעון שמשגיחים שמסייעים בהעתקה בבגרות הם "משגיחים שכשלו", דומה לטענה ששודדי בנקים הם "לווים שלא החזירו"...

גם אם נורא נרצה לטעון שכל האנשים הם אותו הדבר, עדיין ישנה הבעייה של ההבדלים התרבותיים שגורמים לכך שאחים שרוצחים את אחותם על רקע "כבוד המשפחה", זו תופעה שקיימת אך ורק במגזר אחד בחברה הישראלית.

הרצון להיות נאור ממש לא מחייב לטחון את הראש באדמה ולהשמיע קלישאות שאין קשר בינן לבין המציאות. פוליטיקאי או מקבל שכר מאחת העמותות אמור לעשות כן - אבל מי שרק מסתכל על המציאות, אמור להיות מסוגל להתעלות על הפיתוי לחזור על משפטי-מפתח שנועדו בעיקר להישמע פרוגרסיביים...
ישן 13-07-2013, 21:31

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נתחיל מהסוף - בחיים לא שמעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
נתחיל מהסוף - בחיים לא שמעתי על מקרה שבו כל הבגרויות של בי"ס נפסלו אם הציונים נראו גבוהים מדי. אשמח לקבל איזושהי אסמכתא לעניין.
אתה לא טענת שבמגזר הערבי זה פחות נפוץ - טענת שזו תופעה שקיימת בשני המגזרים, שזה בערך כמו לטעון שגם בבוורלי הילס וגם בהארלם עלול להיות מסוכן ללכת לבד בלילה. זה נכון, רק שבהארלם מסוכן פי מליון, ומן הראוי להתעלות מעל הרצון "לצאת נאור", ולהתייחס גם לפרופורציות: במגזר הערבי זיופי הבגרויות הן תפופעה שכיחה מאוד, בעוד שבמגזר היהודי הן לא.
לטעון שמשגיחים שמסייעים בהעתקה בבגרות הם "משגיחים שכשלו", דומה לטענה ששודדי בנקים הם "לווים שלא החזירו"...

גם אם נורא נרצה לטעון שכל האנשים הם אותו הדבר, עדיין ישנה הבעייה של ההבדלים התרבותיים שגורמים לכך שאחים שרוצחים את אחותם על רקע "כבוד המשפחה", זו תופעה שקיימת אך ורק במגזר אחד בחברה הישראלית.

הרצון להיות נאור ממש לא מחייב לטחון את הראש באדמה ולהשמיע קלישאות שאין קשר בינן לבין המציאות. פוליטיקאי או מקבל שכר מאחת העמותות אמור לעשות כן - אבל מי שרק מסתכל על המציאות, אמור להיות מסוגל להתעלות על הפיתוי לחזור על משפטי-מפתח שנועדו בעיקר להישמע פרוגרסיביים...

אני אחפש איזה כתבה בנושא (אעפ'י אני יכול להגיד לך ממקור ראשוני, בגלל שאני השתתפתי בפאנל בנושא ביטול בחינות הבגרות לפני שנתיים וחצי ודיברתי עם מפקחת על אחת מהמקצועות ודיברנו על אופן הענישה הזה).
אני לא משקר לעצמי ואני כן רואה את המציאות ודיברתי עליה כאן - במגזר הערבי יש יותר פשיעה, יותר העתקות בבחינות הבגרות, יותר כלי נשק. אני פשוט לא מתעלם מכך שבמקרה הספציפי של העתקות בחינות בגרות, התלמידים היהודים כלל לא 'נאורים' למדתי בקיבוץ, בית ספר חצי פרטי עם תלמידים חכמים אבל רובם הגדול העתיק בשלב כזה או אחר בחייו - גם המוצלחים ביותר. ובנוסף, אני מאשים לא רק את התרבות הערבית בבעיות בטחון הפנים והכלכלה במגזר הערבי, אלא גם את המדינה שלא יודעת עד היום איך להתמודד עם בעיות הפשיעה כמו שצריך, המדינה כמו שאמרתי, חסרת ביצים ורצון לטפל בבעיה שבסופו של דבר גם פוגעת במגזר היהודי ובכלכלה של המדינה.
משגיחים שכשלו זה כלל לא כמו ששודדי בנקים הם לווים שלא החזירו, אלא כמו מאבטחי בנק שאפשרו לשודד עם נשק להיכנס.
לעומת מה שאתה מנסה לצייר כאן, אני לא מנסה לזרוק קלישאות או לצאת נאור, אני באמת סומך על מה שאני אומר כהסתכלות רחבה של הדברים והבנה כי האשמה חד צדדית וצרה של הדברים לא תוביל לפתרונם.

- וינסטון צ'רצ'יל

ישן 09-07-2013, 08:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם נפשות הילדים יפגעו אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
האם נפשות הילדים יפגעו אם המורה שלהם למתמטיקה יהיה מהמשולש?
(להפך, למורה מהמשולש בטח יש גישה טובה יותר לטריגנומטריה)
אולי בחברה הגזענית בה אנו חיים. בה כל אידיוט נהפך להיות מומחה לאסלם ומומחה למזרח תיכון גם אם הידע היחיד שלו על השכנים שלו הוא מהתקשורת נהפוך להיות אנשים טובים יותר אם נגלה שהמורה לאנגלית או לפיזיקה הוא בכלל מוסלמי או נוצרי?
אולי יהיו לנו פחות תופעות כאלו אם נייצר שילוב בלי לפגוע באורח החיים של האחר?
אם המורה מהמשולש יהיה יהודי דתי, הן לא ייפגעו...

ואולי הערבים יפסיקו לנסות לרצוח אותנו אם נכניס מורים יהודים לבתי הספר ברש״פ? ואולי הסעודים יפסיקו לתמוך באלקאעדה אם נכניס מורים יהודים למדרסות שלהם? ואולי ההמון המצרי יפסיק לאנוס נשים בכיכר תחריר ולא ינסה לשחוט שגרירים ישראלים אם נשלב מורם יהודים בלאזהר? ואולי אתה מדבר שטוית?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 09-07-2013, 14:49
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]האם נפשות..."

התגובה שלך בדיוק מחזקת את הנקודה.
אתה בוחר לראות את כל הערבים כאיזו שהיא תמונה אחידה.
אבל המציאות היא הרבה יותר מורכבת כי במציאות יש לא מעט ערבים ישראלים שלא רוצים להרוג אותך, לא רוצים לזרוק אותך לים והם בעצם די שלמים עם זה שאנחנו כאן ושאנחנו בעלי הבית.
ערביי ישראל הם אזרחים כאן, ומאחר ואנחנו הריבון האינטרס שלנו הוא שתהיה פחות עוינות.
אם אתה רוצה לחזק את הכוחות המתונים, אז האינטרס שלך הוא לפרק את העוינות משני הצדדים.

וכן, באותה מידה הייתי מתעקש על מורים יהודים בבתי ספר ערבים, ואם יהיה כלפיהם איזה שהוא גילוי של אלימות אז צריך להפעיל את הזרוע האלימה של החוק כדי לדכא אותה.

ישן 10-07-2013, 15:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "התקצוב לישיבות התיכוניות הוא..."

ציטוט:
התקצוב לישיבות התיכוניות הוא מהגבוהים ביותר ביחס למערכות המקבילות.
משכורת של ר"מ ותיק בישיבה תיכונית גבוהה משמעותית ממשכורת של מחנך בתיכון חילוני.
(לפחות בתקופה בה אני למדתי)
התקצוב למדריכי סנפלינג בנפלא הוא מהגבוהים ביחס למערכות המקבילות. אז מה? למה זה קשור בכלל?
השאלה היא כמה מהתקצוב הזה מגיע מרשויות המדינה, וכמה משכר הלימוד שלהן, שגבוה פי 10 משכר הלימוד ב״מערכות המקבילות״. אתה טוען ששכר הר״מים מגיע מרשויות המדינה ולא מהורי התלמידים? לי זה נשמע כמו שקר, במיוחד בהתחשב בזה שמוסד מוכר שאינו רשמי מקבל לפי החוק 75% מהתקצוב שמקבלים המוסדות הרשמיים, אבל בוא תוכיח לנו שזה לא שקר...

ישן 10-07-2013, 16:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אומנם על הממ"ד אבל בכל זאת..."

זה כל כך לא קשור לשום דבר. דובר על ישיבות תיכוניות. טענת שהמשכורות שם גבוהות יותר ושהן מגיעות מהמדינה. כידוע, שכר הלימוד שמשלמים ההורים שם מתחיל מ-5 ספרות: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4107133,00.html

לא הבאת שום נתון שיראה שזה המצב בישיבות התיכוניות, או אף קרוב לכך; כאשר הישיבות התיכוניות נמצאות במעמד של מוכר שאינו רשמי.
אין שום בסיס להשליך מהמצב בחינוך היסודי הרשמי. ה"מחקר" שעליו התבבסו ב'מידה' מציין במפורש בהקדמה כי:
כמו כן המחקר לא כלל תחומים שאינם חלק מבקרת התקן: מוסדות שאינם רשמיים (בעיקר
חרדיים), תלמידי החינוך המיוחד ומקורות העומדים לרשות מוסדות חינוך כשירותי העזר
(מזכירות, שרתים וכדומה), תשתיות בתי הספר וכן מקורות כספיים (להבדיל משעות עבודה
של מורים) המגיעים להם.
שקלת בכלל לכתוב לעניין או שפשוט חיפש בגוגל "חינוך דתיים תקציב" והבאת את הדבר הראשון שמצאת?

ישן 09-07-2013, 16:14
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בר אילן התעקשו בזמנו..."

בר אילן היא לא ישיבה ותיכון זה לא אוניברסיטה. ואין כל קשר בין השניים בהקשר הנוכחי כמובן - מהרבה מאוד סיבות. לגופו של ענין הדרישה מתלמיד ערבי לחבוש כיפה מגוכחת (אין להם שום חובה לעשות זאת), בפרט לאור העובדה שעל פי הלכה אסור ללמד אותם תורה, (הכיפה שאין לה כל משמעות במקרה זה, לא ממש מבטלת את האיסור).

אני חולק עליך ואני מייחס חשיבות למידת השפעתו של כל מורה באשר הוא. יחד עם זאת אני לא חושב שהויכוח על מידת השפעתו של מורה כזה או אחר, הוא הנושא. מה שצורם מבחינתי הוא שהחלטות עקרוניות אלו צריכות להיות נתונות לשיקול הדעת הבלעדי של צוות ההנהלה וההורים, ולא לשיקול הדעת של פקיד מזדמן במה"ח, שלא מבין לא דבר ולא חצי דבר בנוגע לישיבות ואופי התנהלותן.

הרעיון כשלעצמו מזעזע וברור לי שהוא לא בר ביצוע. אנסח זאת כך מוסד שהוא ישיבה לא יעסיק מורה ערבי. ובאם יעסיק מורה שכזה הוא כבר לא יהיה מוגדר כישיבה - לפחות לא בעיניי.
ישן 09-07-2013, 17:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הבנתי את הנחת העבודה..."

ציטוט:
הבנתי את הנחת העבודה שלך.
עכשיו אבקש הסבר, מה לדעתך יקרה לתלמיד ישיבה עם המורה שלו למתמטיקה יהיה ערבי?
אני מנסה להבין מהו הרושם החינוכי שצעד כזה ישאיר על הנפש הרכה של התלמיד שכל כך מטריד אותך?

הבנתי את הנחת העבודה שלך. מעניין לראות שלמרות מופרכותה אתה ממשיך להחזיק בה ולהתבסס עליה.
עזוב מה יקרה לנפשו הרכה של התלמיד. שאלה יותר גדולה היא מה יקרה לבלוטת יותרת המוח שלו?!
יש שמועה שהתשובה זהה (ורלבנטית באותה מידה).

ישן 09-07-2013, 18:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בר אילן התעקשו בזמנו..."

ציטוט:
בר אילן התעקשו בזמנו שסטודנטים ערבים יחבשו כיפה בזמן שעורי יהדות, לא הייתה עם זה שום בעיה.
אם אתה אומר שלא הייתה בעיה כנראה שזה נכון...
אני גם רוצה לנסות: ״יגאל עמיר רצח בזמנו את רבין, לא הייתה עם זה שום בעיה״. מגניב.
אתמול הרכבת ממש איחרה, לא הייתה עם זה שום בעיה.
זליכה החליט שיש בעיה עם זה שלוזון יו״ר התאחדות הכדורגל, אבל בשבוע שעבר לוזון היה יו״ר התאחדות הכדורגל ו...״לא הייתה עם זה שום בעיה״.

ישן 09-07-2013, 23:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא הייתה עם זה בעיה, קרי,..."

ציטוט:
לא הייתה עם זה בעיה
הייתה בעיה. זה היה מטומטם אז וזה רעיון מטומטם גם עכשיו. טוב שלא דרשו מהם לברך ברכות התורה לפני תחילת השיעור...

ציטוט:
קרי, סטודנטים ערבים/חילוניים כיבדו את הכללים של המוסד בו הם למדו וענו על דרישות הקורס שכלל בתוכו גם את הדרישה לשבת עם כיפה בכיתה.
לא הייתה הבעיה המסוימת והלא-מעניינת הזאת - שסטודנטים יגידו "מה זה החרא הזה?" ויסרבו לדרישה מטופשת כזאת. זה לא אומר בשום צורה שלא הייתה שום בעיה, שזה מה שכתבת למעלה.
אתה אומר "לפציינט לפני אין שום בעיה".
מבקשים ממך "תוכיח", ואתה עונה "בדקתי את האצבע המורה על יד שמאל שלו והיא בריאה לחלוטין!"
סו פאקינג וואט? איך זה אומר שאין שום בעיה?

ציטוט:
חשוב להנהלת בית הספר שהתלמידים לא יראו מורה שלא חובש כיפה (אצלי בישיבה התיכונית זה היה כך) אז יואיל בטובו המורה וימלא אחר הוראות המעסיק.
אילו זה מה שהיה חשוב להנהלת בית הספר, הקשקוש הזה היה רלבנטי. אבל כמו שעולה מהעצומה לא זאת הבעיה.

ישן 09-07-2013, 23:39
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]בר אילן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אם אתה אומר שלא הייתה בעיה כנראה שזה נכון...
אני גם רוצה לנסות: ״יגאל עמיר רצח בזמנו את רבין, לא הייתה עם זה שום בעיה״. מגניב.
איזה נאיבי אתה שאתה מאמין לזה שיגאל עמיר רצח את ראש הממשלה
אתמול הרכבת ממש איחרה, לא הייתה עם זה שום בעיה.
איזה קישקוש, אתמול הרכבת הגיעה בזמן.
זליכה החליט שיש בעיה עם זה שלוזון יו״ר התאחדות הכדורגל, אבל בשבוע שעבר לוזון היה יו״ר התאחדות הכדורגל ו...״לא הייתה עם זה שום בעיה״.
תהרוג אותי מה אתה רוצה מלוזון ומה כולם מתעסקים עם זה, אפשר לחשוב שאם פלה היה יו"ר ההתאחדות הכדרוגל היה במקום אחר

ישן 09-07-2013, 22:46
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "מכיוון שאתה הוא בעל הסמכות ההלכתית בינינו"

אין לי כל מושג אם טענותיה של הנ"ל מוצדקות או לא, וככל הנראה מדובר באירועים דו משמעיים שהנ"ל פירשה בדרך מסוימת. בכל אופן כן צריך להתייחס לכך שהנ"ל שהיא כנראה בעלת יכולות מסוימות חשה כך. היא לא היחידה ומדובר בבעיה שחוצה את כל שכבות החברה בארץ.
אני חושב ששילוב מוצלח של הנ"ל ודומיה אמורים להיות קודמים, בסדר העדיפויות של השר ועוזריו, לרעיון ההזוי שילובם של מורים ערבים בישיבות התיכוניות. (השוותי את הבעיות החברתיות שהן דומות ואת רמת העדיפות שאני מייחס לכל אחת מהן).
ברור שיש לי תרעומת בנוגע לחלק מפעולותיו של הרב פירון. חלקם הן בגדר של רדיפה כלפי הציבור החרדי. אבל מנגד אני לא נגרר לקיצוניות ולא עולה בדעתי להתיר את הפגיעה בו לריק.

בכל מקרה העובדה שהבאתי את טענותיה של הנ"ל רק מעידה על כך שאני חושב שהן מבטאות בעיה כללית הראויה להתייחסות, ולא מעידות על מידת הנכונות שאני מייחס להן.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 09-07-2013 בשעה 22:50.
ישן 09-07-2013, 23:10
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "מכיוון שאתה הוא בעל הסמכות ההלכתית בינינו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
אני מניח שבדקת ואין בעיה של קבלת לשון הרע בפוסט שלך.
אני מניח שגם אם הייתה בעיה כזו אז זה "לשם שמיים" כי הוא מבצע מהלכים שבמגזר החרדי הדעת לא נוחה מהם (ואז זה בסדר).

אני גם מקווה שאתה יכול לנמק את הקשר בין טענותיה של העו"ד לבין הכותרת של הפוסט.

אני ממליץ לפנות בשאלת רב כדי לבדוק את הנושא!
בתור המשנה לסמכות ההלכתית בפורום אני מניח שבדקת שאין ברמיזות לך באשר ל-channb ולו אבק לשון הרע...

(לעניין החופר והמיותר: יש צדדים להתיר סיפור בפני יותר משלושה, וכל שכן כשמדובר בידיעה שכבר הובאה בפורום וכבר ראו ממילא וכו', אבל אם בא לך לחפור יותר, אפשר לפתוח את ספר חפץ חיים ולהביא בחפירות...
ראוי גם לציין שבעצם רוב הידיעות בפורום עוברות על איסורי לשון הרע, אינן עומדות ב-7 תנאים להיתר שמביא החפץ החיים, ואי-אפשר לטעון בתום לב שאפשר לפרש את הידיעות הן לטוב והן לרע)

ישן 10-07-2013, 17:42
מנהל פורום סטודנטים

תגובה עקרונית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "מורים ערבים גם בישיבות התיכוניות"

כמובן שהדיון ימשיך גם ברמה הפסטנית שלו, (שאני די מחבב) של קנטרנות והדבקות לקטנות, אבל חשוב לי יותר לגעת בנקודה העקרונית.

לפני כן נקודה אחרת בה אני כן מסכים.
מאחר ושיטת הוואצ'רים נראית לי בסופו של דבר כפתרון הטוב ביותר למערכת החינוך, יהיה כנראה קשה להנהיג את הרעיון של מורים ערביים ויהודיים שמלמדים במוסדות חינוך הפוכים, למרות שאולי זה עדיין יהיה אפשרי.

ולעניין.
אני אחרי שנתיים בגליל הערבי, בחמש שנים האחרונות אני נחשף להמון ערבים ומוסלמים ובשנתיים האחרונות לערבים ישראלים.
יש כל מני סוגים שלהם.
חלקם אויב לגמרי, כזה שלומד איתי בכיתה, אינטלגנט, רהוט ואויב.
חלקם די אדישים, וחלקם נמצאים במקום בו יותר ממקבלים את הרעיון של ארץ ישראל כבית של העם היהודי.
שתי דוגמאות. הפחות קיצונית היא הטיוטורית שלי במחלקה. רופאה מומחית בוגרת הדסה, מאוד מוכשרת שבחרה לשלוח את הילדים שלה לבית ספר בקיבוץ. (ובית הספר הפרטי במקום שלה הוא מעולה) היא רוצה להשתלב בחברה, בלי שום שאיפה שמדינת ישראל תהפוך להיות מדינה ערבית.
הדוגמה השניה, והיותר מרשימה הוא דר' ברהום, מנהל בית החולים גליל מערבי. במקרה שלו הוא ציוני לגמרי. כאשר הוא מדבר על האתגרים שעומדים בפני בית החולים ועל ההתמודדות בשעת חירום אז אין שום ספק שאצלו החיזבאללה והסורים הם הרעים וישראל הם הטובים.
והם לא היחידים, יש הרבה כמוהם, יותר כמו הטיוטורית ופחות כמו דר' ברהום.

החברה הישראלית נהיית יותר ויותר גזענית, כל אחד כאן בפורום הוא מומחה לאסלאם ולמזרח תיכון. וכולם בוחרים להסתכל על הערבים כאל מקשה אחת.
כשזה מגיע לערבים או למוסלמים כולם אונסים נשים בתחריר, מתפוצצים בדמשק או רוצחים ישראלים בתל אביב.
המציאות כמובן הרבה יותר מורכבת.
בחקיקה, אין חוקים מפלים בין ישראל לערביי ישראל.
בהקצאת משאבים יש מעט אפליה.
אבל כשזה מגיע לשיח בחברה הישראלית המצב הוא אחר לגמרי. חלק מהכוח שלנו, חלק מהיכולת שלנו להמשיך ולהתנהל במרחב הזה, נובע מהיכולת להבין שהמצב הוא הרבה יותר מורכב ושערביי ישראל מורכבים מפרטים בודדים.
בעבריינים צריך להלחם, את המחבלים צריך לעצור או להרוג. אבל השאיפה צריכה להמשיך ולהפוך את ערביי ישראל לאזרחים במלוא מובן המילה של מדינת ישראל.
על כל המשתמע מכך.

ישן 10-07-2013, 18:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

החברה הישראלית נהיית יותר ויותר נאיבית (אותם חלקים מתוכה שמדברים על "לא מקשה אחת"...)
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "תגובה עקרונית"

מכיוון שהדיון כאן הוא ממש לא על "האם כל הערבים הם אותו הדבר", הרי שהשאלה היא מהו הטרנד השולט במגזר.
ובכן, אני חסיד קטן מאוד של התסמכויות בסגנון "אני מכיר אותם, כי יש 4 כאלה בכיתה שלי", שכן הם מהווים מדגם מייצג של בדיוק אותם ארבעה חבר'ה.
מנהל ביה"ח הממשלתי בנהריה הוא עובד מדינה (פקיד, לא נבחר) ודי יקשה עליו לתמוך בחזבאללה, כך שההתפעמות מהעובדה שאינו מצהיר בגלוי על רצונו לשחוט אותנו, לא צריכה להרטיט את לבך. ייתכן שמדובר באישיות נדירה, וייתכן שמדובר בפקיד מדינה בכיר שיודע שמעמדו הבכיר הוא נגזרת ישירה של קיומה של מדינה זו, ועל כן די טפשי לתמוך בהשמדתה (אם כי ראוי לציין שיש לא מעט טיפשים שכאלה).

המגזר הערבי הוא ברובו לא אוייב ישיר, שכן המגזר הערבי מצוי בבעייה מאוד קשה: מחד, הרצון העז לחזות בחורבנו של המפעל הציוני הנפשע, הגזעני, הכובש, המכדא וקולוניאליסטי - ומאידך, העובדה שהמשטר הזה הוא מקור כל השפע והטוב שאופפים את המגזר הערבי ומבדלים אותו מכל הערבים במזה"ת שלא משתייכים לאחת ממשפחות האצולה של נסיכויות הנפט...

הכתבות המשעממות שצצות ב"הארץ" ונגזרותיו מפיהן של עמותות ניף כאלה ואחרות (ורובן מהוות לא יותר מקופי-פייסט שעשה הכתב למייל שקיבל מהעמותה התורנית בעניין ערביי הביטוח הלאומי/המסתננים/חוקי דיכוי הדמוקרטיה/המתנחלים/המחאה החברתית/הדרת נשים חרדית וכיו"ב) אכן מייצרות כאן תחושה של גל גזעני קשה שמציך אותנו. האמת, כמובן, הפוכה לגמרי. הציבור בישראל הוא קרבן למערכת הסתרה מאורגנת וצינית שמסתירה מפניו את העובדה שהפשיעה הערבית כאן היא במימדים אחרים לגמרי, לא בגלל אפלייה, אלא בדיוק להיפך: בגלל שהרצון מלא להיתפש כגזענים, מונע מהממשלה להנהיג אכיפה יעילה.

אין ספק שנורא נאור וליברלי לספר לנו שיש גזענות ואם רק נפקח עינינו, נגלה ערבים נפלאים. האמת עצובה בהרבה: ישנם ערבים נפלאים, אבל המדינה הזו, מתוך נטייתה לאפשר לעמותות-משליטות-הPC להכתיב את התנהלותה, מאפשרת לגורמים המתונים והחיוביים במגזר (למשל, האב ג'יבריל נדאף), להפוך לקרבנות רדיפה.

הבעייה של המדינה היא חוסר יכולת להתמודד עם מיעוט עויין, מתוך רצון שלא להיתפש כגזענים - ולא גזענות.
ישן 14-07-2013, 15:52
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "החברה הישראלית נהיית יותר ויותר נאיבית (אותם חלקים מתוכה שמדברים על "לא מקשה אחת"...)"

[QUOTE=ori]מכיוון שהדיון כאן הוא ממש לא על "האם כל הערבים הם אותו הדבר", הרי שהשאלה היא מהו הטרנד השולט במגזר.

ובכן, אני חסיד קטן מאוד של התסמכויות בסגנון "אני מכיר אותם, כי יש 4 כאלה בכיתה שלי", שכן הם מהווים מדגם מייצג של בדיוק אותם ארבעה חבר'ה.

גיליתי שאני חסיד לא פחות קטן, של אני מבין את הערבים למדתי מזרח תיכון או לחלופין אני מבין את הערבים אני מקפיד לעקוב אחר ערוץ הכנסת.
אני לא מומחה לערבים, ובעצם למעט צלילה ורפואה דחופה אני לא מתיימר להבין באופן מיוחד בכלום.
אבל ניקח את התגובה שלך לדר' ברהום, היא אולי המייצגת ביותר.
הנחת העבודה שלך שמדובר בפקיד שצריך לשמור על המעמד שלו ולכן משלם מס שפתיים.
במילים אחרות אשם עד שלא הוכח אחרת, סליחה גם לאחר שהוכח אחרת. (שילם מחיר לא פשוט על העמדות שלו, ונכנס לתפקיד אחרי שניהל בית חולים פרטי בנצרת.) אתה כנראה שלא קונה את ההוכחה.

ולא השאלה היא לא המגזר הערבי כגוש, כי ברגע שאנחנו עושים את זה אנחנו מתחילים להפסיד.
כשאתה מדבר על כך שבמסגרת הרוחות שיש במגזר אתה מוכן להפסיד את הבודדים, שהם כנראה במספר לא קטן. אתה מפסיד לגמרי.
ובנוסף יש בזה איזה שהוא עיוות מוסרי.
כי לא מדובר פה על איזו שהיא פעילות מבצעית שבמסגרתה אתה מסכן חפים מפשע כדי להגן על אחרים. יש כאן בסך הכל כלי שמשרת את הרצון שלך לראות את הערבים כגוש אחד.

אף אחד לא מדבר על הכתבות מהארץ, והציבור הישראלי יודע בדיוק על מימדי הפשיעה והעבריינות של ערביי ישראל.
כפי שכתבתי אין ספור פעמים מי שאשם בזה זה משטרת ישראל וממשלת ישראל הימנית שבוחרת שלא להתמודד.
אבל זה בסדר משטרת ישראל גם לא מתמודדת עם משפחות הפשע בנהריה, או עם השחיתות ברשויות המקומיות.

יש ערבים נפלאים, יש ערבים חראות, יש שם מלא עבריינים.
ויש חלק לא קטן מהם שרוצה להיות אויב שלנו. (הדור הזקוף וכל הבולשיט הזה,)
אבל זה לא משנה שכל פעם שאתה והחברה הישראלית עושים את המגזרציה הזאת שכל כך נעימה, אתם מגדילים את היאוש אצל אלו שרוצים להשתלב.

ישן 14-07-2013, 16:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=ori]מכיוון שהדיון כאן..."

לא אכנס איתך לתחרות "מיכ מכיר ערבים", שכן זה דבר אבסורדי לגמרי - ההיכרות הבסיסית ביותר עם המגזר צריכה להיות ברמת היכולת להקשיב להם בשפתם. אתה מסוגל לכך?
הנחת העבודה שלי לגבי מנהל ביה"ח בנהריה היא שאין לי מושג מי זה - אבל אין בדל של סיבה שאראה בו מלאך (או שטן, לצורך העניין), רק בגלל הפוזיציה שאותה הוא ממלא. אתה חושב שבגלל שהוא מסכים לקבל מעמד גבוה ושכר מהמשטר הציוני, הרי שזה מלמד על היותו מלאך - אני סבור שבדיוק כמו שמנהל ביה"ח רמב"ם (מי שזה לא יהיה...) אינו מלאך רק בגלל תפקידו, כך גם ד"ר ברהום - שכאמור, מפיק תועלת אישית לא מועטה מקיומה של היישות הציונית הנפשעת.

אין לי מושג מאיפה הגעת למסקנה שאני מוותר על הבודדים, שכן אני כתבתי במפורש של הדומים לאב ג'יבריל הדאף אני חושב שצריך להגן, גם אם זה נורא-נורא-נורא יפריע לרוב המגזר, וגם אם רבים ייפגעו כתוצאה מהפעילות הנדרשת להגנת נדאף והחושבים כמוהו. אני מסתייג מהקביעות הPCיות חסרכות האחיזה במציאות שנוטות לראות כל הסתכלות על המציאות כסוג של גזענות, רק מתוך רצון לחוש איזושהי צביטה מזוייפת של נאורות.

הניסיון להאשים את השלטון הנבחר (החלוש והחסר כל אחיזה במוקדי הכוח האמיתיים שאינם עומדים לבחירה) בהעדר אכיפה במגזר, במקום להודות בכך שישנו פחד משתק מפני הצגתם כגזענים אם רק יעזו לבצע את הפעולות הנדרשות כדי לאכוף את החוק במגזר - הוא עצימת עיניים מצערת, שגם היא באה מאותו מקום של רצון בלתי נשלט "לצאת נאור".

כאשר אני עושה מגזריזציה, אני מסתכל על המציאות המייאשת, במקום לשקר לעצמי, ובכך לסייע למגמות העדאליזציה שמופעלת ע"י לאומנים ערביים משם, ואדיוטים שימושיים מכאן...
ישן 10-07-2013, 20:24
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

קראתי את כל השרשור הזה. שמאלנים, לא נמאס לכם?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "מורים ערבים גם בישיבות התיכוניות"

כבר 40 שנה אתם טוענים שהארץ הופכת להיות יותר ויותר גזענית
כבר 40 שנה אתם טוענים שהארץ הופכת להיות פחות ופחות דמוקרטית
כבר 40 שנה אתם טוענים שהכיבוש ישמיד את כולנו
כבר 40 שנה אתם טוענים שאם נראה את כוחנו כל העולם ישמיד אותנו
כבר 40 שנה אתם טוענים שאנחנו הופכים להיות מדינה מצורעת

לא נמאס לכם לפעמים מהשקרים של עצמכם? ואולי התחלתם להאמין בהם? הניג'וסים האלה כבר לא מרגיזים הם מתחילים לשעמם, תגידו לקיצוניים שלכם מ"הארץ" שיפסיקו לעשות לנו נזק מבפנים והכל יסתדר.

ישן 10-07-2013, 22:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
האם אתה מודע לסובב אותך - או שאתה חי בתוך ערפל
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "קראתי את כל השרשור הזה. שמאלנים, לא נמאס לכם?"

כבר 40 שנה אתם טוענים שהארץ הופכת להיות יותר ויותר גזענית
===== האינך מרגיש שהאזרחים הופכים יותר ויותר גזענים . שונאים את הערבים (בטח מגיע להם), שונאים את הזרים (בטח מגיע להם) מפלים את המזרחיים ( גם להם מגיע) וכו'.
כבר 40 שנה אתם טוענים שהארץ הופכת להיות פחות ופחות דמוקרטית
===== תעבור על ספר החוקים ההולך ונבנה ותבין לבד. תראה את ההפליה לה זוכים חלק מאזרחי מדינת ישראל בגלל היותם לא יהודים ואפילו כלפי אלו שיהדותם אינה מוכרת ע"י הרבנות האורטודוקסית.
כבר 40 שנה אתם טוענים שהכיבוש ישמיד את כולנו
===== זה איננו קורה ביום אבל זה הולך ונבנה. אם לא נדע לשים לו קץ קצנו ממשמש ובא.
כבר 40 שנה אתם טוענים שאם נראה את כוחנו כל העולם ישמיד אותנו
===== על טענה זו לא שמעתי
כבר 40 שנה אתם טוענים שאנחנו הופכים להיות מדינה מצורעת
====== חרמות חרמות וחרמות. הגבלת רכישת תוצרת ישראלית; אי התייחסות לשר חוצנו היקר - עד כדי כך שאת עיניני החוץ ניהלו שרים ו/או סגני שרים אחרים; ביטול ו/או אי הופעה של אומנים. אמלא שמעון פרס המצליח לסחוף אחריו/אליו שועי עולם להיכן היינו מגיעים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:48

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר