לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2004, 21:14
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
שאלה בקשר למנילה שמקבלים ב-י"ב

אני תלמיד י"ב במגמת מחשבים (5 יח"ל) ורציתי לדעת האם במנילה הזאת מופיעים גם תפקידים קרביים וגם תפקידים טכניים (ממ"רם, 8-200 ושאר מקצועות המחשבים) הפתוחים בפני?

די חשוב לי לדעת את זה, כי אני בהתלבטות רצינית אם ללכת בצבא על תחום המחשבים שאמור לתת הרבה באזרחות עפ"י דברי צה"ל (ואם בכלל לעשות י"ג), או לעשות שירות קרבי יותר, חשבתי על סטיל"ן או דבור"ן.

אני די לחוץ עכשיו בקשר להחלטה כי יום חמישי הזה (11.11) יש לי צו ראשון וזה לא הכי טוב שאני לא סגור על כיוון בצבא, כי הבנתי שבראיון האישי היא מדברת איתך על מה שאתה רוצה לעשות בצבא.

אשמח אם בנוסף לתשובה לשאלה הראשונה, תעזרו לי לפתור את ההתלבטות הזאת.. אני "מפחד" לעשות 3 שנים משהו שאני לא ירצה אבל מצד שני, לעשות משהו ש-"יזרוק אותי" אחרי הצבא. אני מודע לעובדה ששירוצ קרבי בהחלט עוזר "לבנות את הבן-אדם" מבחינת האישיות, אבל מה עם התרומה המקצועית?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2004, 21:39
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
אל תדאג
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "שאלה בקשר למנילה שמקבלים ב-י"ב"

תשמע קודם כל בראיון אישי תגיד את מה שרשמת פה שאתה רוצה לעשות משהו מועיל במשך השלוש שנים ואם אפשר שזה יהיה קשור למחשבים.
מעבר לזה אתה לא יודע את הפרופיל שלך, אם יהיה לך פרופיל קרבי אתה תמויין לתפקידים קרביים ואם יהיה לך פרופיל לא קרבי אתה תמויין לתפקידים אחרים שונים ורבים שיהיו תלויים בקב"א שלך שגם היא תיקבע ביום חמישי.
אז שיהיה לך בהצלחה ואתה לא צריך כיוון מעכשיו ואני משער שאתה תשנה את הדעה שלך כמה פעמים עד לגיוס, בהצלחה.

ישן 10-11-2004, 00:43
  סגול סגול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
תקשיב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OverDog שמתחילה ב "שאלה בקשר למנילה שמקבלים ב-י"ב"

הקטע עם ממר"ם הוא קצת בעיתי, אני לא יודע בדיוק את החוקים אבל דיי קשה להגיע.
בכל מקרה אם תתעקש לא להתגייס לקרבי אז תוכל להשתחרר מזה אישהו, למרות שלפי דעתי אם רוצים שתלך לקרבי אז תלך לקרבי כי זה הכי שווה בעולם.
בכל מקרה קודם כל יש לך את כל האפשרויות של תומכי לחימה וכל מיני תפקידים ממש טובים שקשורים למחשבים, גם ביחידות כמו נ"מ .
אבל אתה יכול גם פשוט להתעקש עם הצבא שאתה רוצה להתגייס לתחום המחשבים ולהשיג איתם איזושהי פשרה, למשל חתימת שנת קבע ממש ביום הגיוס(ככה אח שלי עשה, למרון שהוא הגיע לקרבי לסטילי"ם). וד"א גם בחיל הים, בסטילי"ם יש אחלה תפקידי מחשב ובקרה וחומרה אז פשוט תחפש חומר על זה באתר של חייל הים.
ישן 11-11-2004, 22:11
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
אוףףף לא יודע באיזה תחום לבחור..

היום היה לי יום הורים בבית ספר וישבנו אני ואבא שלי עם הרכזת מחשבים ורכז אלקטרוניקה והסבירו לנו איך כל הקטע עם י"ג הולך. מה שהתחדש לי זה שברגע שאתה חותם למכללה של י"ג (טכנאי מחשבים) הצבא מתחייב (עפ"י החוזה) שתשרת בתפקיד טכנולוגי בצבא, הבעיה שאחרי החתימה אין חזור..

אני לא יודע אם לבחור ב-י"ג הזה, עד כמה התפקידים מעניינים, מה גם שאני לא יודע איזה תפקיד אני יקבל כי הסיכויים להתקבל לממר"ם זהומים.. מצד שני הרבה פעמים דמיינתי את עצמי בתפקיד קרבי מאתגר כלשהו (די נדלקתי על חיל-הים על הדבורים והסטי"לים.. ).

יש לי בעיה להתרגל לשגרה, אני תמיד מחפש משהו חדש ומעניין ואני חושש שבתפקיד טכנולוגי אני ימצא את עצמי כל יום עושה אותם דברים (ויתכן שגם משעממים)..

אוףףף
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר