לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-07-2013, 19:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי T.J שמתחילה ב "אל תשכח שהוא אנטישמי..."

הוא לא אנטישמי בנשמה, ללא יהודים אין נשמה.

סתם, זה היה מתבקש, אבל אני חושב שכל מי שחושב שלפיד רוצה בטובתם הוא או תמים מאוד או טיפש מאוד. קצת כמו מי שמאמין לשטיק של הפוליטיקה החדשה שלו. ברור שהוא פועל פה מתוך גזירת קופון פוליטי נטו. הרי כל מי שמבין קצת במשהו אמר ואומר שהאופן שבו מדינת ישראל מנהיגה את גיוס החרדים יוצר יותר אנטגוניזם וניכור, במקום קירוב הלבבות שעאלק מנסים ליצור פה.

רוצה את זה במשל?
מתישהו שבוע שעבר שמעתי את ראש התנועה הקיבוצית מתראיין אצל סג"ל. מלבד כל מיני דברים מביכים וצדדיים שהוא אמר (כמו "אנחנו הקיבוצניקים היינו פה לפני כולכם", שחוץ מכך שזה שקר ו/או בורות היסטורית מחפירה, זה קצת משעשע שהוא אמר את זה למישהו מהס"ט שהוא איזה דור 18 בארץ, "אנחנו הקיבוצניקים נושאים במרבית הנטל של ההגנה על מדינת ישראל" וכל מיני כאלה...) הוא טען שהתנועה הקיבוצית תגן בגופה על מתגייסים חרדים ותציב שומרים על בתיהם של חיילים חרדים.
עכשיו באמת שזה פרובקציה בגרוש וחצי. שאל אותו סג"ל מדוע הם לא עשו אותו דבר כשהיה בעיות דומות אצל הדרוזים והבדואים, למה עכשיו (עכשיו-עכשיו, במקביל ל"חרד"קים") הם לא עושים זאת בעדה הנוצרית כשמפטרים כמרים שנואמים בעד גיוס לצה"ל ותוקפים חיילות במדים על שם שהן במדים והוא כמובן גמגם ופטפט.
בין כל הבילשוטים ברחה לו גם האמת "התנועה הקיבוצית לא תשאר זנב, היא תשוב להוביל ולקבוע את האג'נדה במדינת ישראל".
סבבה אחי, תגיד שאתה עושה פרובוקציה פוליטית בשביל שלא תשכחו לחלוטין מדפי ההיסטוריה, אבל אל תצפה את זה בדאגה לאינטרס של מדינת ישראל או של כל קבוצה שהיא לא הקליקה הקטנה שלך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2013, 19:22
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי T.J שמתחילה ב "1. לפיד לא קובע איך המדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי T.J
1. לפיד לא קובע איך המדינה מגייסת חרדים, הרעיון שלו לשיוון בנטל מוצדק וכל מי שחושב שצריך להתיחס לחרדים כאזרחים סוג א.א הוא הטיפש האמיתי.

קצת מצחיק שאתה אומר שלפיד הוא לא זה שקובע איך המדינה מתייחסת לחרדים אבל באותו משפט אתה אומר הרעיון שלו לשיוויון בנטל מוצדק.
ציטוט:
2.בדומה ראש התנועה הקיבוצית יש לא מעט דיבילים שאומרים כל הזמן שבני הישיבות תורמים יותר מכולם ( אתה כמובן יודע שהם תורמים פחות מכולם )

תפסיק להיעלב ולתקוף כמגננה. סבבה אתה קיבוצניק ונעלבת. תסתכל על התוכן של מה שקבעתי, אל תגיב בדמגוגיה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-07-2013, 19:30
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי T.J שמתחילה ב "כתבתי שלפיד לא קובע איך..."

לא משנה, המשמעות היא אותה משמעות. הוא לא קובע איך היא מגייסת אותם אבל הוא הגה את רעיון השיוויון בנטל?
באמת? אף אחד לא דיבר על שיוויון בנטל לפני לפיד? אף אחד לא הגה את זה לפניו? אף אחד לא דיבר על זה? עד בואו של המשיח בן טומי אף אחד לא אמר שיש איזה משהו לא בסדר בחוסר השיוויון בנטל?

בקשר ל2, שוב- אתה נטפל לתבן ולא למוץ. אני לא מדבר על האם הם הכי תורמים או מס' 2 או 89308, אני מדבר על הספין הפוליטי. אתה יודע מה? תקרא שוב את מה שכתבתי מינוס מה שכתוב בסוגריים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-07-2013, 19:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי T.J שמתחילה ב "איבדתי אותך... החרדים צרכים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי T.J
איבדתי אותך...
החרדים צרכים להתגייס, הם צרכים להיות שווים לכל האזרחים במדינה נקודה, לפיד גייס מספיק כוח פוליטי בשביל להעמיד את החרדים במקומם.

אז לא.

לא נתווכח על אם וכמה החרדים צריכים להתגייס. הדיבור פה הוא על לפיד. ספציפית מה שצ'אקי אמר- שלפיד הוא למעשה האביר על הסוס הלבן של המגזר החרדי ושהוא רוצה להציל אותם ולהכניס אותם למעגל העבודה וכו' (בטוח לא למעגל ההשכלה היות והוא מצמצם בהשכלה...).

לפיד לא מנסה לגייס את החרדים. אם הוא באמת מנסה אז הוא יותר טיפש משחשבתי.
לפיד יזם שיטה שיוצרת הרבה יותר ניכור ודיסונס של החרדים מהחברה שלנו ולמעשה תיצור יותר בעיות משיש היום. חוסר השיוויון בנטל יהפוך להיות בתחתית השרשרת.
מה שהוא כן עושה ויפה מאוד זה מגייס המון כוח פוליטי בעקבות התוכנית שלו, שהיא פארסה. פרובוקציה שכל ייעודה הוא לגייס כוח פוליטי ולכן היא מצליחה.

לסיכום, שתי אופציות-
1) לפיד הוא גאון "מרושע". הוא לא באמת מנסה להטיב עם העם רק לגזור עליהם קופון. במילים אחרות- פוליטיקאי. זה לא היה כזה נורא אם זה לא היה מגיע מאדון פוליטיקה חדשה.

2) לפיד הוא אוויל משריש שאין לו מושג איך דברים אמורים להתנהל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-07-2013, 20:10
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=T.J]איבדתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ספציפית מה שצ'אקי אמר- שלפיד הוא למעשה האביר על הסוס הלבן של המגזר החרדי ושהוא רוצה להציל אותם ולהכניס אותם למעגל העבודה וכו'

זה לא מה שאמרתי. זו פרשנות שלך למה שאמרתי

אני לא תופס את יאיר כמושיע של המגזר או ככזה שתופס את עצמו כמושיע של המגזר. אני חושב שהוא פועל מתוך עמדה של "אני חילוני ששייך לפלח החילוני בחברה הישראלית והפלח הזה שאני שייך אליו נושא על הגב שלו את רוב הנטל של תחזוקת המדינה והאינטרס שלי ושל הקבוצה שאני שייך אליה הוא להוציא את החרדים מהגטו הקהילתי שהם נמצאים בו כי זה ישרת את הקבוצה שלי. אם החרדים ילמדו ליב"ה, יצאו לשוק העבודה וישרתו בצבא/יעשו שירות אזרחי זה ישרת את הקבוצה שלי כי החרדים יהפכו לגורם שתורם יותר לחברה ובנוסף, ע"י זה שאני אגרום להם לעשות את כל הדברים האלה אני אאנוס אותם, בין אם הם רוצים או לא, לצאת מהגטו הקהילתי שהם נמצאים בו וכך הם יהפכו יותר דומים לי ולקבוצה שלי".

הוא פועל מתוך אינטרס.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 20-07-2013 בשעה 20:13.
ישן 20-07-2013, 20:27
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אוקי, נניח שזה התרחיש. זה..."

הרצונות של החרדים לא מעניינים אותו ולכן זה שהמהלכים הנוכחיים מעוררים אצלם אנטגוניזם ומפחיתים את המוכנות שלהם להשתלב כאזרחים פרודקטיבים - זה חסר חשיבות מבחינתו. הוא מאמין שהתוצאה הסופית הבלתי נמנעת של המהלכים שלו תהיה שהוא ישיג את מה שהוא רוצה: לימודי ליב"ה, יציאה לעבודה ושירות המדינה כי מנופי הלחץ שהוא יפעיל עליהם (סנקציות כלכליות כמו קיצוץ קצבאות וקיצוץ תקציבים למוסדות חינוך חרדיים וסנקציות פליליות נגד משתמטים) יהיו כ"כ מאסיבים ש... איך אמרו הבורג? resistance is futile. הוא לא מחפש לשכנע אותם בחיבוק, הוא רוצה להכניע אותם, לנצח אותם - להביא אותם בכוח למקום שבו הוא חושב שהם צרכים להיות בו.

גולני, יש פה מלחמת ציוויליזציות והוא מתכוון לנצח.
ישן 20-07-2013, 21:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "הרצונות של החרדים לא מעניינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
הרצונות של החרדים לא מעניינים אותו

רע מאוד. החרדים הם אזרחים של מדינת ישראל. אפשר להגיד שהם מעניינים אותו פחות מ, או שכשיש ניגוד אינטרסים חלק מהרצונות שלהם מפסידים.
מעבר לכך- את המונח רודנות הרוב אתה מכיר?
ציטוט:
ולכן זה שהמהלכים הנוכחיים מעוררים אצלם אנטגוניזם ומפחיתים את המוכנות שלהם להשתלב כאזרחים פרודקטיבים - זה חסר חשיבות מבחינתו.

כלומר הוא לא באמת רוצה שהם ישתלבו כאזרחים פרודקטיבים.
הוא רק רוצה לדרוס אותם, להשפיל אותם, לרמוס אותם, להוקיע אותם מהחברה.
זאת אסטרטגיה, זה פשוט לא מה שהוא מתיימר לטעון וזה די מנוגד למה שאמרת מקודם.
So- which one is it?
ציטוט:
הוא מאמין שהתוצאה הסופית הבלתי נמנעת של המהלכים שלו תהיה שהוא ישיג את מה שהוא רוצה: לימודי ליב"ה, יציאה לעבודה ושירות המדינה כי מנופי הלחץ שהוא יפעיל עליהם (סנקציות כלכליות כמו קיצוץ קצבאות וקיצוץ תקציבים למוסדות חינוך חרדיים וסנקציות פליליות נגד משתמטים) יהיו כ"כ מאסיבים ש... איך אמרו הבורג? resistance is futile. הוא לא מחפש לשכנע אותם בחיבוק, הוא רוצה להכניע אותם, לנצח אותם - להביא אותם בכוח למקום שבו הוא חושב שהם צרכים להיות בו.

לול, אתה חושב שהוא יכול להכריח אותם?
זה מצחיק. תעשה סקירה היסטורית קצרה על כמה הצליח לכל מי שרצה להכריח אנשים לשנות את חייהם בניגוד לרצונם, אחרי זה תעשה סקירה קצרה על כמה זה הצליח כשהיה מדובר בחברות סגורות, מלוכדות וחזקות. בסוף תבדוק כמה זה הצליח עם יהודים בכלל וחרדים בפרטץ

אני לא רוצה להכנס להשוואות שזה לא מקומן, אבל מהדברים שלכם עולה יותר ויותר כי לפיד סתם מעוניין לקצוץ לחרדים פאות וטובת המדינה היהודית לא עומד ולו להבזק מול עיניו.
ציטוט:
גולני, יש פה מלחמת ציוויליזציות והוא מתכוון לנצח.

אשריכם שהמנהיג של הציווליזציה "שלכם" מנהיג מאחור עם שוט ולא מלפנים בדוגמא אישית. אשריכם שהמנהיג שלכם הוביל אתכם בכזאת קלות למלחמת אחים חסרת הגיון או הצדקה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר