לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2013, 23:27
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "אתה מוזמן לשלוח את זה כהודעה..."

תראה, אתה עושה עבודה מרשימה בחיפוש אחר מקורות עניין והעלאתם כאן, וכבר נאמרו לך כאן לא אחת תודות.

ההערה שלי נוגעת לסגנון. מצטער שצריך לומר לך זאת אך הסגנון שלך מעט ילדותי. זהו פורום רציני והכתיבה בו צריכה להיות אובייקטיבית ככל הניתן.

מבחינה טרמינולוגית שים לב: ההתייחסות שלך למורדים כ"מחבלים" היא שגויה שכן היא מכניסה פרשנות אישית וזו פוגמת באובייקטיביות של הדיווח. היא יוצרת קישור בין האובייקט (מורד) ובין התווית השלילית (מחבל) וכך מתקבלת פרשנות מוטה. האם כל המורדים הם מחבלים? האם הם עונים על מאפייני הביטוי "מחבל"? תשאל את השאלות הללו ותנסה להגיע להבנה ברורה של העניין. אני יודע שהעניין פעוט ואולי נשמע שאני חופר, אבל אם אתה רוצה שייקחו את דבריך ברצינות, עליך להציגם באופן כמה שיותר מדעי ומדוייק.

רק לשם המחשה: איך היית מגיב אם היית פותח מחר עיתון וקורא בכותרת הראשית "אבו מאזן, רודף השלום והצדק, הודיע ש..." . נראה שהנקודה ברורה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2013, 00:44
  Populous Populous אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.13
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ofermar שמתחילה ב "תראה, אתה עושה עבודה מרשימה..."

אני מבין שזו הדעה שלך, אבל במקרה זה אני מאמין שאתה טועה.

מחבל-
ע"פ מילון אבן שושן: טרוריסט, אדם הפועל בשליחותו של גוף עוין ונוקט דרכי חבלה וטרור לשם השגת מטרות פוליטיות ואחרות.
ע"פ מילון ספיר: מי שמשתמש באלימות למטרות פוליטיות.
לפי רב מילים: אדם המשתמש באלימות (כגון רצח, חטיפה, הטמנת פצצות) לרוב נגד אזרחים, כדי להשיג מטרות פוליטיות או כדי להכריח ממשלה לפעול על פי אינטרסים שלו, טרוריסט.
http://www.snunit.k12.il/seder/mabat/terror.html

העובדה שהמורדים במקרה נלחמים נגד אסד לא נותן להם פטור מהתעלמות מפעולות טרור שהם מבצעים.

ולכן מי שנותן פה פרשנות למושג הוא אתה.
בכל מקרה, זה דיון סמנטי שאינו תורם לאשכול.
ישן 26-07-2013, 07:14
  ofermar ofermar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.12
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "אני מבין שזו הדעה שלך, אבל..."

זה לא קשור לפרשנות שלי, זה קשור לכך שההתקוממות התחילה כמרידה עממית ועדין, רוב המורדים אינם משתייכים לקבוצות סלפיות קיצוניות מחוץ לסוריה. אמנם מגמה זו משתנה כעת כאשר לסוריה נשאבים מדי יום גורמים חיצוניים למלחמת הקודש הקודש התורנית. הנה כמה נקודות למחשבה:
האם כל הפיכה צבאית או התקוממות עממית אלימה נעשית ע"י מחבלים. אם כך גם במצרים ובתוניסיה ובלוב הם מחבלים..
מחבלים בהגדרה הרווחת הכוונה למי שעושה שימוש ב]גיעה באזרחים להשגת מטרות פוליטיות. עד כמה שאני יודע המורדים עושים שימוש כזה אך בהיקפים קטנים בהרבה ממה שעושה למשל השלטון הסורי, שאולי לו מתאים יותר ביטוי זה.
מעניין שמי שקורא להם מחבלים דווקא משתמש במינוח המקובל בכלי התקשורת של השלטון הסורי, החיזבאללה, אירן ורוסיה...מעניין למה?
בכל מקרה, כך או כך, לא בכדי, מלבד מר Mpiko, כל אמצעי תקשורת/מחקר רציני קוראים להם מורדים.

אני יודע שזה זה לא תורם סרטונים או דיון על אמל"ח, אבל צורם לי לקרוא את הפרשנות הזו. ולא רק את זו..יש עוד דוגמאות.

נערך לאחרונה ע"י ofermar בתאריך 26-07-2013 בשעה 07:23.
ישן 26-07-2013, 10:00
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "יש לי תחושה שאתה מבלי לדעת מחזק את הנרטיב הערבי"

עניין של פרשנות - מה יעשו א-נוסרה, ג'ייש מוהדג'רין ו-אנסר וכו', אחרי שיביסו (במידה ויביסו) את צבא אסד, יבואו אלינו עם פרחים? זה לא עניין של נרטיב ערבי. חוץ מזה שנרטיב ערבי במקרה זה מאוד רב-גוני. יכול להיות שהתכוונת לנרטיב הסורי הרשמי (סוג של ערבי), אירני (פרסי) ורוסי בעיקר. חוץ מזה, צליינים ומזדהים למיניהם בסוריה, אגב, גם ממחוזותינו, זה לא סוד. יש שם לבנונים ואירנים ועירקים מצד אחד וסונים סלפים ולא סלפים מכל רחבי תבל וגם מעירק מצד שני. תגגל Jaish Muhadjerin wal-Ansar, אבל לפני, תנחש למה קראו לעצמם כך.
אני נוטה לכנות את כל הצדדים מחבלים בסכסוך הזה ומצב אידיאלי, לדעתי, הוא כתישה של שני הצדדים לאורך כמה שיותר זמן.

ישן 27-07-2013, 12:26
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "ואתה, לעומתו, תתחיל להפנים את..."

כמה וכמה פעמים גולשים וגם מנהלים (כולל אותי) העירו לך על צורת התבטאות מזלזלת, ושימוש במושגים לא מקובלים - ולצורך העניין אתה היחיד שמשתמש במושג "מחבלים" בהקשר של המורדים בסוריה, וזה מפריע וצורם להרבה אנשים (מבחינת רוב עם ישראל, מחבל הוא טרוריסט שנלחם בפועל נגד ישראל כאן ועכשיו, לא אולי בשנה הבאה). אני לא מורה ולא מחנך, אני כן עושה סדר איפה ומתי שצריך - וכשמפריעה להרבה חברים פה צורת ההתבטאות שלך, הגיע הזמן שתחשוב שאולי מי שטועה כאן הוא אתה. בעבר כבר שלחתי לך מסרים בפרטי, משום מה בחרת להתעלם מהם ולכן המסר נעשה כאן בפומבי.

ישן 26-07-2013, 13:49
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Populous שמתחילה ב "יש מסמכים או הערכות לכמות..."

בנוגע לאבידות רק"מ, מצאתי את העדכון הזה של syrianews מאפריל של השנה:

Tanks: 380
Infantry fighting vehicles: 320
Command post vehicles: 6
Armoured recovery vehicles: 7
Self-propelled guns: 14
Armoured personnel carriers: 14
Self-propelled anti-aircraft weapons: 24
Reconnaissance vehicles (BRDM): 26
Shilka / (Flak) Self-propelled guns: 30
Armored cars: 31

ובכלליות:
862 כלים, נכון לאפריל.

שני דברים:
א. הדיווח באתר מתבסס על בלוגר רוסי שעוקב באדיקות אחרי הרשת, סופר אבידות, ובורר בין הסרטונים את הרלוונטיים (כפל סרטונים לאותו אירוע, תיארוך שגוי, ועוד). אני מפרט את הדרך שבה הוא עובד, כי בניגוד למקורות מוטים אחרים הוא משתדל להישאר אובייקטיבי ומדויק, מה שעובד לטובתנו.
עכשיו, כל זה ברוסית, ובגלל שהנתונים מוצגים כתמונה, אי אפשר להשתמש בגוגל טרנזלייט.
אז, אם יש דובר רוסית שמוכן להרים את הכפפה, אני אשמח לעזרה קטנה פה.

ב. כל המידע שהוא מעלה הוא ממקורות גלויים, כדוגמת סרטונים, ולכן, אפשר להסתכל על המספרים האלו בתור סוג של מינימום. (ועדיין, בעירבון מוגבל)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:30

הדף נוצר ב 3.68 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר