לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2013, 15:02
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
תואר שני - התלבטות

אהלן חברים,

הייתי שמח להתייעץ פה עם חברי הפורום לגבי לימודי תואר שני.

קודם כל, אני מסיים השנה לימודי תואר ראשון בפקולטות למדעי הרוח והחברה. הגעתי למסקנה שלמרות שהנושאים מאוד מעניינים אותי, אין טעם להמשיך ללמוד את זה משלוש סיבות עיקריות. האחת, אני לא חושב על קריירה אקדמאית; השנייה, לא נראה לי שהמשך לימודים בפקולטות הללו ישנו משהו אם באמת ארצה להעזר במה שלמדתי ואפשר יהיה לעשות מקסימום השלמה; השלישית, אני כן מעוניין בהכנסה טובה בעתיד, כאילו זה נחמד להסתלבט בחוגים כאלה, אבל בעתיד צריך בסיס כלכלי יציב ואת זה לא משיגים דרך לימודים כאלה.

לכן, הגעתי למסקנה שארצה לעשות תואר שני במשהו אחר. עד לפני חודשיים בערך חשבתי שכשאסיים עם המבחנים והכל, אז אני אקח לי לפחות סמסטר הפסקה כדאי לא להשתגע מהלימודים. העניין הוא שאני לא הייתי בטוח מה אני רוצה לעשות. כרגע אני נמצא בהתבלטויות לגבי הצעדים הבאים שלי.

מצד אחד, יש לי חבר שנורא ממליץ לי על לימודים והכשרה בתחום ההייטק. אני אישית מאוד מתחבר ונהנה מעולם המחשב. למרות שמעולם לא התעסקתי עם תכנות בעברי, אני מאמין שאוכל להתחבר לנושאים באופן יחסית אינסטנקטיבי, למרות שיכול להיות שזה די קשה. הבעיה הגדולה ביותר עבורי שהצד הריאלי שלי הוא די חלש ובאופי שלי אני אימפלוסיבי. יחד עם זאת, מבחינת הכנסה זה יכול להיות תחום טוב מאוד וגם באופן כללי זה תחום רחב ומבוקש שאפשר להתפתח ממנו להרבה כיווונים.

עוד כיוון אפשרי זה בי"ס למנהל עסקים בחו"ל שמלמד באנגלית ומציע מלגה של לימודים, לינה ומזון. אני שוקל לעשות בו תואר שני בתחום הזה. האמת שאני לא מכיר את התחום, אבל נראה לי שאולי כדאי ללכת על זה משתי סיבות. האחת, המלגה שמכסה את ההוצאות העיקריות. שנית, זאת יכולה להיות תוספת טובה לקורות חיים. אבל מה בתכל'ס תואר קצת יכול לתת לי? עוד סיבה נוספת שאני חושב על התואר הזה היא המעבר מהבית, מכיוון שאני חושב שאני צריך להיות יותר עצמאי כדאי להכיר את עצמי יותר טוב....

אני אספר על עצמי, שבעבודה הנוכחית שלי יוצא לי לעבוד עם הרבה אנשים מחו"ל ואני מרגיש טוב בעבודה עם אנשים בכלל. מבחינת האופי, ההומור וכיו"ב אני מרגיש באותו ראש עם אנשים ממוצא אירופאי/ אמריקאי וכו'. אני גם דובר כמה שפות ואני מרגיש שאני שוחה בטריטוריה מוכרת כשאני עובד מול אנשים... אני מתלבט מאוד מה לעשות בכלל עם החיים שלי... לאיזה כיוון לקחת אותם.

תודה לעוזרים..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2013, 15:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "תואר שני - התלבטות"

אתה אמרת שאתה נהנה בעבודה שלך - האם יש לך אופק לקידום שם?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-07-2013, 15:45
צלמית המשתמש של Lycans
  Lycans Lycans אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה אמרת שאתה נהנה בעבודה שלך..."

היי, באופן כללי כן אפשר להתקדם. יש עלייך יותר אחריות ואתה עובד יותר בדרך כלל, אבל מבחינת השכר אין הבדל משמעותי. קולגות שלי, כאלו לדוגמא שעובדים שם נניח ארבע שנים אומרים שהשכר שם לא משתנה בצורה משמעותית. כמו כן, ההתקדמות, במחלקה שבה אני עובד היא בכיוון יותר מנהלי-בירוקרטי - משהו שאישית אני לא כל כך נמשך אליו. הצוות אחלה ואני נהנה מהעבודה, אבל לא לגמרי שהעתיד שם נמצא במקום הספציפי הזה. אין לי יותר מידי נסיון תעסוקתי משמעותי, אני במחצית שנות העשרים שלי - אז יכול להיות שאני טועה וזה ככה גם במקומות עבודה אחרים. ספציפית המקום הזה, לא דורש מיומנות לתפקיד וההתקדמות היא מלמטה למעלה. מהסיבה הזו, אני חושב שיש הבדל בין מקום עבודה כזו ודומיו לבין מקומות עבודה שדורשים השכלה בשביל לעסוק בתחום.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.angelfire.com/ga2/kttenkaboodle3/images/stbern.gif]

נערך לאחרונה ע"י Lycans בתאריך 24-07-2013 בשעה 15:54.
ישן 25-07-2013, 23:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "היי, באופן כללי כן אפשר..."

השאלה היא האם הנסיון שאתה צובר כרגע הוא בעל ערך בתעסוקה בחברות אחרות, ששם אופק הקידום טוב יותר. נסיון עדיף על השכלה (עד לרמה מסויימת) - ואם כן, אולי עדיף להתחיל לחפש משרות במקומות אחרים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-07-2013, 16:04
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "תואר שני - התלבטות"

אני לא יכול לעזור לך עם האפשרות של מנהל עסקים, כי גם אני לא ממש מכיר את התחום. אני לא בטוח האם תואר כזה עושה משהו חוץ מלדחות את ההתלבטות שלך בעוד שנתיים, אז תעמוד בדיוק באותה דילמה, רק שתהיה בשנתיים זקן יותר, ועם שורה נוספת שאתה יכול לכתוב בקו"ח, שאולי תעבה אותם, אך לא ממש תקנה לך מקצוע.

לגבי האופציה של היי-טק - חוסר החיבור שלך לתחום הריאלי מהווה בעייני בעיה משמעותית בכל הנוגע ללימודים אקדמיים בתחומי מדעי המחשב / הנדסת מחשבים / הנדסת חשמל. אני לא הולך ליפות את זה בשבילך - התארים האלה מאוד עמוסים במתמטיקה ברמה גבוהה. אם אתה לא חושב שתוכל להסתדר עם זה, פשוט אל תיכנס לשם. מה שכן, יש אפשרות אחרת, שאולי לא שקלת - אתה יכול לקחת קורסים מקצועיים בתכנות, שיקנו לך מקצוע של מתכנת בלי לדרוש ממך לעבור קורסים כמו חדו"א ת' ואלגברה לינארית. יתרון נוסף של לימודים כאלה הוא שמשכו של קורס מקצועי ממוצע הוא כשנה, וכך הסיכון שאתה לוקח בכניסה למסלול כזה הוא נמוך יותר (אם לא התחברת, מקסימום בזבזת שנה ולא שלוש-ארבע שנים). ממה ששמעתי מחברים, יש מוסדות שמעבירים קורסים כאלה ברמה לא רעה, הדוגמה ששמעתי הכי הרבה היא ג'ון ברייס.
קח בחשבון שכמו כל דבר בחיים, למסלול כזה יש גם חסרונות -
- מלמדים אותך מקצוע צר למדי שבו תוכל לעסוק (למשל פיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד). לא תהיה לך הגמישות שיש למישהו שסיים תואר אקדמי מלא.
- משרות רבות בהיי-טק דורשות תואר אקדמי בתחום בתואר דרישת סף. האפשרויות שלך יצטמצמו לאלה שלא.
- השכר, לפחות ההתחלתי, יהיה פחות גבוה מאשר זה של מהנדסים. עם זאת אני מכיר אנשים שעשו את המסלול הזה ואחרי כמה שנים בהן צברו ניסיון והוכיחו את מקצועיותם הגיעו למשכורות של 20K+ בחודש.
- התקדמות במעלה הדרגות בעולם ההיי-טק תהיה יותר קשה לאלו שאינם בוגרי תואר בתחום. למרות זאת, גם כאן אני מכיר לפחות אדם אחד שעובד היום כראש צוות, ומתחתיו מספר מהנדסי מחשבים, בעוד הוא חסר תואר אקדמי.

חפרתי.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 24-07-2013 בשעה 16:08.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר