לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2013, 07:29
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
זעזוע בנתניה: 10 ספרי תורה נשרפו בשל הצתה מכוונת

http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=65009
זעזוע בעיר נתניה: עשרה ספרי תורה נשרפו כתוצאה מהצתת בית כנסת, סמוך לשכונת חב"ד ● לפני יומיים הוצת בית כנסת נוסף בעיר ● הרב מנחם וולפא, השליח הראשי לנתניה, אמר בשיחה עם שטורעם: "בשם קהילת חב"ד נתניה, אנו משתתפים בצער מנהלי בית הכנסת. אני וראש בית הכנסת ידידי נפש כבר שנים רבות. ליבנו איתם" ● חסיד חב"ד המתגורר בעיר תוקף את תחנת מכבי האש: לקח להם 25 דקות להגיד, במקום 3 דקות. צריך ועדת חקירה" ● "ההצתה היא תוצאה של אווירה ההסתה כנגד יהדות במדינה".

זהו המקרה השני בתקופה האחרונה של הצתת בית כנסת בנתניה. כעת נתפס חשוד. "אומרים שהוא מעורער בנפשו", אומר התושב. "אך ודאי הדבר שהעובדה שאדם מצית שני בתי כנסת בזה אחר זה - נובעת מאווירת ההסתה כנגד כל מה שקשור ליהדות ולחרדים. קברניטי המדינה צריכים לעשות חשבון נפש לאן הם רוצים להוביל את כולנו".

לא היו נפגעים בנפש. בסופו של דבר, לוחמי האש הצליחו לכבות את השריפה.

מהמשטרה נמסר כי החשוד בהצתת בית הכנסת הלילה, חשוד גם בהצתת בית כנסת נוסף באותה הסביבה לפני יומיים, ברחוב זלמן שזר בנתניה.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/260058

"כשמסיתים נגד התורה מטורפים שורפים ס"ת"

ח"כ אייכלר התייחס בנאומו במליאה לשריפת ספרי התורה, ואמר, כי "זה אבל גדול מאוד לכל העם היהודי, וכל בית ישראל יבכו את השריפה".

אייכלר ציין, כי "שמענו שנתפס בחור כבן 20, שקנה דלק והצית את האש. אני מאוד מקווה שיתברר שהאיש הזה הוא מטורף ולא שפוי. אבל בעבר היו אומרים שהמשוגעים הם הראי של החברה".

"מה יכול לגרום לאנשים להתפרץ בשנאה ולשרוף בתי-כנסת וספרי תורה. האם יכול להיות שכאשר בכנסת ובתקשורת מבעירים אש של שנאה נגד התורה ולומדיה ועושים דה-לגיטימציה של ילדי תלמודי התורה, המטורפים ברחובות שורפים ספרי תורה בבתי-כנסת?! התשובה בידכם", הוסיף אייכלר.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 31-07-2013 בשעה 07:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2013, 08:15

"חילוני" שרף עשרה ספרי תורה? - דעה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "התעלמות מכוונת - הגובלת מאוד..."

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/260059
אבל מה הקשר? שואל השואל. לך תסביר לו שגם אני שואל את השאלה הזו כבר עשרות שנים. אמש שרף חוליגן עשרה ספרי תורה בנתניה.המשטרה עצרה חשוד במעשה גלוי ראש, כלומר, בעל חזות חילונית. האם הכותרת סיפרה על"חילוני ששרף עשרה ספרי תורה"?

לכתבה בשלימותה:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/260059
ציטוט:

האם מעשי הזוועה המפרנסים מידי יום את עמודי הפלילים בכל אתרי החדשות מיוחסים למוצא אליו משתייך מבצע הזוועה? שמעתם פעם על אתיופי שרצח את אחותו? על רוסי ששדד את הקיוסק הפינתי? אז מדוע רק כשאדם בעל חזות חרדית מבצע מעשים שכאלו מיד הכותרת דואגת לציין את שם מוצאו? מה לי ולו? מה חטאי ומה פשעי? היכן נוסח החוזה הבלתי חתום בין החרדים לכלי התקשורת לפיו החרדים מחויבים לספק את ליטרת הרייטינג היומית לכלי התקשורת תוך שהם יורים לעצמם ברגליים?

שאלות רבות ותשובה אין.

ישן 01-08-2013, 10:00
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "זעזוע בנתניה: 10 ספרי תורה נשרפו בשל הצתה מכוונת"

אז הנה, אני מגיבה כאן, כי ביקשת כ"כ יפה.
המעשה נפשע, ואני מקווה שימוצה הדין עם החשוד שנתפס. עם זאת, לפי הכתוב מדובר באדם מעורער בנפשו, ואולי אי אפשר לראות אותו אחראי למעשיו. במקרה כזה אישפוז בבי"ח פסיכיאטרי נראה לי מתאים. לא ברור לי מה המניעים של אדם להצית בי"כ, או כל מקום אחר, אבל לתלות את הסיבה לכך ב"אוירת הסתה" זה לקחת את הדברים קצת הרבה רחוק מדי.
אין כאן הסתה, יש תחושת מיאוס מנשיאת עול הפרנסה של ציבור גדול שיכול לפרנס עצמו אבל בוחר לא לעשות כן, ואם כבר עובד זה באחוזים גבוהים בשחור, כך שאת עול המיסים אני ושכמותי נושאים לבד.
ומשום מה, דוקא הציבור הזה, הוא ציבור שמצליח לרכוש דירות, אפילו הפלא ופלא, בונה פרוייקטי-ענק בירושלים, מקום שבו אני יכולה רק לפנטז מרחוק על דירת שלושה חדרים בקומה רביעית בלי מעלית... איכשהו הציבור הזה מצליח לקבל מענקים והטבות כאלה, שהם קונים דירות. מענקים שאני לא זכאית להם, כי לא התחתנתי בגיל 18, אלא הלכתי לצבא ולמדתי אי אילו תארים, שהאינטנסיביות שלהם לא בדיוק עמדה בקנה אחד עם הקמת משפחה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-08-2013, 10:09

יש פה בתגובה הזו כמה דברים שצריך ללבן היטב:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אז הנה, אני מגיבה כאן, כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
המעשה נפשע, ואני מקווה שימוצה הדין עם החשוד שנתפס. עם זאת, לפי הכתוב מדובר באדם מעורער בנפשו, ואולי אי אפשר לראות אותו אחראי למעשיו. במקרה כזה אישפוז בבי"ח פסיכיאטרי נראה לי מתאים..

יש פה סתירה בדברים שכתבת:

ואני מקווה שימוצה הדין עם החשוד שנתפס

ומייד פוסקת כבר: לפי הכתוב מדובר באדם מעורער בנפשו, ואולי אי אפשר לראות אותו אחראי למעשיו. במקרה כזה אישפוז בבי"ח פסיכיאטרי נראה לי מתאים.

ימוצה הדין או יחליטו מייד על אישפוזו?

וגם בקטע הבא:

ציטוט:
לא ברור לי מה המניעים של אדם להצית בי"כ, או כל מקום אחר, אבל לתלות את הסיבה לכך ב"אוירת הסתה" זה לקחת את הדברים קצת הרבה רחוק מדי.
אין כאן הסתה, יש תחושת מיאוס ...

למה זה לא בא מהסתה? דוקא בן אדם שמעורער בנפשו ההסתה פועלת עליו הכי הרבה. אם על יגאל עמיר שהיה לכאורה בן אדם חושב לבד, והיה יכול לשים בכיס חלק גדול של האידאולוגים הימניים, עליו אמרו שהוא פעל תחת השפעה של הסתה, מה אפשר כבר להגיד על בן אם שאת כבר קבעת מראש שהוא מעורער בנפשו.

קטע הבא: אין כאן הסתה, יש תחושת מיאוס ... (יש עוד המשך שנתעסק בזה עוד מעט...)

אי אפשר לאכול את העוגה להשאירה שלימה: אי אפשר גם להסית וגם לטעון שלא מסיתים.

ועכשיו אני אמשיך לשאר הדברים, צריכים קצת ריכוז וחתירה לאמת בכדי לקלוט ולהבין:

ציטוט:
עול הפרנסה של ציבור גדול שיכול לפרנס עצמו אבל בוחר לא לעשות כן, ואם כבר עובד זה באחוזים גבוהים בשחור, כך שאת עול המיסים אני ושכמותי נושאים לבד. .

עובדים בשחור? יש גם בין החילוניים.

החלוקה בין עובדים בשחור לבין עובדים בלבן אפשר לחלק ככה: מי שהתמזל לו המזל ועובד בחברה ממשלתית או הסתדרותית הוא לא יוכל לעבוד בשחור, כי זה טבע של העבודה הזו. ומי שאין לו את המזל הזה, לא משנה אם הוא חילוני או חרדי, יש יותר סיכויים שיעבוד בשחור. אולי זה שבין החרדים יש יותר עובדים בשחור רק מראה שהם מקופחים יותר באשר למקומות עבודה טובים.

ציטוט:
ומשום מה, דוקא הציבור הזה, הוא ציבור שמצליח ... כי לא התחתנתי בגיל 18, אלא הלכתי לצבא ולמדתי אי אילו תארים, שהאינטנסיביות שלהם לא בדיוק עמדה בקנה אחד עם הקמת משפחה...

אולי בעצם השנאה נובעת מ"ציבור שמצליח". אולי ההצלחה נובעת גם מזה שבמקום לנסוע לחו"ל, לבקר בהודו, אוסטרליה ודרום אמריקה, ולבזבז שם עשרות אלפי ש"ח אם לא יותר מזה, וחלקם עם הלוואות בריבית, הציבור הזה משקיע באמצעים הדלים שלו בלהקים משפחות יהודיות לתפארת עם ישראל, וגם עוזרים אחד לשני.

אם במקום להתקיף ולעשות דה-לגיטימציה לצבור שלם, היינו לומדים אחד מהשני, היינו מתקדמים הרבה יותר טוב.

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-08-2013 בשעה 10:35.
ישן 01-08-2013, 10:41
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "כשהגבת הייתי עוד באמצע..."

ציטוט:
עובדים בשחור? יש גם בין החילוניים.

החלוקה בין עובדים בשחור לבין עובדים בלבן אפשר לחלק ככה: מי שהתמזל לו המזל ועובד בחברה ממשלתית או הסתדרותית הוא לא יוכל לעבוד בשחור, כי זה טבע של העבודה הזו. ומי שאין לו את המזל הזה, לא משנה אם הוא חילוני או חרדי, יש יותר סיכויים שיעבוד בשחור. אולי זה שבין החרדים יש יותר עובדים בשחור רק מראה שהם מקופחים יותר באשר למקומות עבודה טובים.

אז זהו, שלא. היקף העבודה בשחור בקרב המגזר החרדי (וגם הערבי, לצורך העניין) גדולה בהרבה מההיקף שלה במגזר החילוני. בגלל שזו עבודה בשחור אין על זה ממש נתונים, אבל אני לא מכירה חילונים או סרוגים שעובדים בשחור. חרדים דוקא כן (וכן, אני יודעת, המדגם שלי קטן). זו בדיוק הסיבה שמאד רוצים לשלב את שני המגזרים הנ"ל בצורה טובה יותר בשוק העבודה...

ציטוט:
אולי בעצם השנאה נובעת מ"ציבור שמצליח". אולי ההצלחה נובעת גם מזה שבמקום לנסוע לחו"ל, לבקר בהודו, אוסטרליה ודרום אמריקה, ולבזבז שם עשרות אלפי ש"ח אם לא יותר מזה, וחלקם עם הלוואות בריבית, הציבור הזה משקיע באמצעים הדלים שלו בלהקים משפחות יהודיות לתפארת עם ישראל, וגם עוזרים אחד לשני.

איפה ראית שכתבתי על נסיעות ארוכות להודו/דרא"מ/אוסטרליה? (רמז, לא כתבתי כי לא היו). כתבתי על זכאות למענקים ברכישת דירה, שציבור שת-ו-ר-ם כלכלית ובטחונית למדינה (משלמים מס הכנסה, עושים צבא והולכים כל שנה למילואים, כן, אפילו אני, אישה, שירתתי 12 שנים במילואים, עד שנכנסתי להריון) לא זכאים להם, וציבור שלא תורם, מקבל אותם כי הקריטריונים הדפוקים (שכולי תקווה שסופסוף ישתנו) נותנים את מירב המשקל ל"וותק בנישואין" (בהחלט יתרון למי שמתחתן בגיל 18..)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:15

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר