לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2013, 20:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
הנוסעת מבית-שמש: "האישה ביקשה ממני והסכמתי; הנהג התעצבן וקרא למשטרה; עשו פיל מזבוב"

הנוסעת בבית שמש: לא ידעתי שזה קו חרדי

רחל רוזנפלד, הנוסעת שהתבקשה לעבור לסוף האוטובוס בבית שמש, סיפרה
ל-ynet כי האישה שעוכבה לחקירה העירה לה וביקשה ממנה לעבור לאחור,
והיא הסכימה. החרדי שעוכב לחקירה טען: "הנהג אשם"

קובי נחשוני פורסם: 31.07.13 , 19:21

המהומות בבית שמש - גרסת החרדים: שעות לאחר שעוכב על ידי המשטרה יחד עם אשתו, בחשד
שניסה לכפות הפרדה בין גברים לנשים בתחבורה הציבורית, מגולל משה מבית שמש את גרסתו
לאירוע, שהסתיים בהתפרעויות ה"קנאים" המקומיים ובניפוץ שמשות אוטובוסים של אגד.

לטענתו, אשתו ביקשה מאחת הנוסעות בצורה "נעימה" לשבת בחלק האחורי של האוטובוס - וזו
הסכימה מיד, ומי שחולל את המהומה היה דווקא הנהג, ש"השתולל", כלשונו, הזמין משטרה - ולא
נרגע עד שבני הזוג נאזקו ונעצרו. גם רחל רוזנפלד, האישה שהתבקשה לפנות את מקומה, העידה
בשיחה עם ynet כי המעצר היה מיותר - "הפכו זבוב לפיל" - אך האשימה בו את הגברים החרדים
שהשתתפו בנסיעה, ולטענתה התגרו בנהג לאחר המקרה.

...

הנוסעת ש"הודרה" בתחבורה הציבורית היא רחל רוזנפלד, דתייה-לאומית תושבת העיר. ל-ynet
סיפרה כי כעולה חדשה היא אינה מכירה את אופי הקו ה"חרדי", שנוסע מבית שמש לבני ברק, ולכן
ישבה בקדמת האוטובוס. "אחרי כמה תחנות, כשהוא התחיל להתמלא בנוסעים, ניגשה אליי אישה
ואמרה לי שזה אוטובוס מהדרין", שחזרה, "לא הבנתי מה היא מתכוונת, אז היא הסבירה לי שנשים
יושבות מאחור. אני מכבדת את זה ולכן לא הייתה לי בעיה לעבור מקום - רק אמרתי שקשה לי עם
התיק ושני הילדים. היא הציעה לעזור לי ועברנו".

"ברגע הזה הנהג התעצבן ואמר שאם הם לא מפסיקים הוא יקרא למשטרה, והיו שם כמה גברים
שלא התנהגו כמו שצריך וכנראה חיפשו קצת אקשן, ואמרו לו 'תקרא למשטרה, תקרא למשטרה'.
אחרי שתי תחנות הגיעו שוטרים ועצרו את האישה והגבר. אחרי שלקחו את הזוג בא אליי השוטר
ושאל אותי מה קרה. אמרתי שהאישה נהגה אליי בנחמדות ושהם עושים פיל מזבוב. המשכנו והגענו
לבני ברק ושמענו שאחר כך זרקו אבנים".

דובר אגד רון רטנר מסר בתגובה: "הטענה כאילו נהג האוטובוס הוא שאשם בקונפליקט ולא היה
צורך להזמין את המשטרה כדי שזו תשליט סדר במרחב הציבורי, היא בבחינה לעג לרש". לדבריו,
החלטת בג"ץ והנחיית משרד התחבורה היא כי לא תהיה בתחבורה הציבורית הפרדה יזומה בין
גברים לנשים, כך שהישיבה באוטובוס תהיה על בסיס וולונטרי וכל אדם בוחר היכן לשבת, ובהתאם
לכך חוייבו הנהגים לפנות למשטרה בכל מקרה של כפיה המלווה באלימות מילולית או פיזית בנושא
זה. "הזוג שעוכב לחקירה ימסור את גרסתו למשטרה, ואם אכן יתברר שלא הייתה להם יד בתהליך
שכזה אני מאמין שלא ינקטו נגדם צעדים".

...

מקור והכתבה המלאה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4412253,00.html

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2013, 20:44
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הנוסעת מבית-שמש: "האישה ביקשה ממני והסכמתי; הנהג התעצבן וקרא למשטרה; עשו פיל מזבוב""

פיתרון פשוט, להפסיק להם את האוטובוסים בשכונות שלהם וזהו.
זורקים אישה מאוטובוס ציבורי ובגלל שהיא אישה... אם הם רוצים תחבורה פרטית שישלמו על זה מהכיס שלהם באופן פרטי עם קווים פרטיים ומוניות ולא קווים של אגד.

יש לחרדים האלה מזל שהאישה הזאת לא ישבה ליד משהו כמוני ועוד כמה שלא היו נותנים להם לעשות כפייה דתית דוחה, כי היו מהר מאוד לוקחים צעד אחורה. גיבורים גדולים להפחיד אישה וואו והם עוד טוענים שהם אנשים שמאמינים באלוהים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 31-07-2013, 21:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אין פה תירוצים, גם אם היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
אין פה תירוצים, גם אם היא הסכימה.
אסור שיהיה דבר כזה אוטובוס לחרדים, בדיוק כמו שאין דבר כזה אוטובוס לחילונים.
מי שלא נוח לו לנסוע באוטובוס אז שלא ייסע.
אין צורך למרר חיים של אחרים רק בגלל האמונות שלך.

בהמשך ל-meac, איך הצלחת לפספס את "אני מכבדת את זה ולכן לא הייתה לי בעיה לעבור מקום" ואת "אמרתי שהאישה נהגה אליי בנחמדות ושהם עושים פיל מזבוב", או שאולי בהווארנגלנד להתנהג בנחמדות נחשב ל"למרר חיים"?

ישן 01-08-2013, 02:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "נניח בצד אם היה מוצדק או לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DeepSpace
נניח בצד אם היה מוצדק או לא היה מוצדק להזמין משטרה - בכל מקרה לתקוף שני אוטובוסים זה לא מוצדק, לא משנה כמה תנסה לסובב את זה.
מוצדק או חוקי?
לא חוקי? בוודאי.
לא מוצדק? על זה אפשר להתווכח.

לצורך העניין נניח שזה אפילו לא מוצדק. אז מה? לא על זה דיבר hwarang.
רוצה לדבר על האם זה מוצדק או לא לתקוף את האוטובוסים? בכיף. אחר-כך.

כרגע ה-issue הוא אנשים שטוענים שאסור אפילו לבקש מאנשים לעבור מקום, אם אתה חרדי. אם אתה קשיש, או בהריון, או נכה, או סתם רוצה לשבת ליד החלון - מותר לבקש מאנשים לעבור; אם אתה חרדי - אפילו הבקשה אסורה!

במילותיך שלך: זה לא מוצדק, לא משנה כמה תנסה לסובב את זה.

ישן 01-08-2013, 16:56
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "איך שאני לא מסתכל על העניין -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Private
איך שאני לא מסתכל על העניין - אין שום סיבה שחרדי יפנה למישהי ויבקש ממנה לעבור מקום מפני ש"זה אוטובוס שנשים יושבות בו מאחור". זה שיש נשים שמקבלות את ההשפלות בכיף, לא אומר שזה משהו מוסרי\ערכי או שזה משהו שאפשר לקבל אותו בחברה מתוקנת.

באותה מידה אני יכול להגיד שאישה שחוטפת מכות מבעלה כל פעם כי "כנראה מגיע לה" ולא מגישה תלונה נגדו - זה תקין.

לקשיש\היריון\נכה - יש סיבות פיזיות. אל תשווה בין השניים.
איך שאני לא מסתכל על זה, אתה כותב שטויות:
  • עובדה שיש לו סיבה, אחרת הוא לא היה פונה. נדיר למדי שאנשים עושים דברים ללא סיבה.
  • זה שיש אנשים שמשקרים וקוראים לכל דבר "השפלה" לא אומר שיש בכך השפלה במציאות, כמו שזה שיש אנשים שקוראים שקוראים לאבו-מאזן "פרטנר" לא הופך אותו לפרטנר וזה שיש אנשים שאומרים שאינו מכחיש שואה לא אומר שאיננו מכחיש שואה.
  • גם ברמה החוקית, גם ברמה החברתית וגם ברמה המוסרית אין שום דימיון - יש חוק נגד תקיפה ואין חוק נגד לבקש מאנשים לעבור מקום (מכל סיבה שהיא); יש סיבות חברתיות לאסור אלימות כלפי אנשים שמוכנים לסבול את זה, ויש אפילו טיעונים אתיים בנושא.
  • כאן דובר על מי שבעצמה טוענת שאין לה בעיה עם זה, ולא על מישהי שחוטפת מכות ומי שמכה אותה אומר ש"כנראה מגיע לה". זה כמו ההבדל בין מי שאוהב ללכת לים והולך לים לבין מי שזורקים אותו מדופן של ספינה כי "כנראה מגיע לו". כלומר, אין פה שום "אותה מידה".
  • הן ברמה החברתית והן ברמה המשפטית, בהחלט מוכנים לקבל אנשים שמפעילים אלימות במידה מסוימת, בתנאי שזה בהסכמה. אני מחכה להפניות לפס"דים בהם הורשעו בני-זוג שהיו במערכת יחסים סאדו-מאזוכיסטית (ללא אלמנטים אחרים כמו גיל, פיגור שכלי, יחסי מרות, או פרטים אחרים שבפני עצמם היו הופכים את המעשה לבלתי-חוקי).
  • לא התייחסת למי שרוצה לשבת ליד החלון. מסיבה טובה. הנה עוד מקרה: רוצה לשבת ליד חבר שלו. הנה עוד מקרה: יש לו תיק גדול שהוא חייב לשים במעבר והוא רוצה לשבת לידו. הנה עוד מקרה: אין לו משקפי שמש והוא לא רוצה לשבת בצד של השמש. הנה עוד מקרה: הוא לא רוצה לשבת מתחת למזגן...

ישן 01-08-2013, 21:54
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Private]איך שאני לא..."

• ציטוט:
    עובדה שיש לו סיבה, אחרת הוא לא היה פונה. נדיר למדי שאנשים עושים דברים ללא סיבה.
    איזה מן עובדה זו? גם לדפוק לבחורה סתם ברחוב מכות ולאנוס אותה זה עם סיבה. מה הקשר?
  • ציטוט:
    זה שיש אנשים שמשקרים וקוראים לכל דבר "השפלה" לא אומר שיש בכך השפלה במציאות, כמו שזה שיש אנשים שקוראים שקוראים לאבו-מאזן "פרטנר" לא הופך אותו לפרטנר וזה שיש אנשים שאומרים שאינו מכחיש שואה לא אומר שאיננו מכחיש שואה.
    מה הקשר בין מה שאנשים אומרים לבין מה שאני אמרתי. להושיב אישה מאחור באוטובוס רק כי היא אישה זו אפליה בדיוק כמו שלהושיב יהודי מאחור באוטובוס רק כי הוא יהודי זה אפליה. בעיני, זה ניסיון להשפיל ו"לשים את הנשים" במקומן.
  • ציטוט:
    גם ברמה החוקית, גם ברמה החברתית וגם ברמה המוסרית אין שום דימיון - יש חוק נגד תקיפה ואין חוק נגד לבקש מאנשים לעבור מקום (מכל סיבה שהיא); יש סיבות חברתיות לאסור אלימות כלפי אנשים שמוכנים לסבול את זה, ויש אפילו טיעונים אתיים בנושא.
  • ברמה החוקית: גם להגיד למישהו שהוא מכוער זה חוקי, איך זה קשור?
  • ברמה החברתית\מוסרית: לא יודע איך אתה רואה את זה. אני רואה בזה השפלה ויש הרבה נשים שגם רואות את זה כך.
  • לא כנגד כל דבר צריך להוציא חוקים. זה לא אפשרי לביצוע. צריך קצת להפעיל שיקול דעת.
  • לגבי זה שיש טיעונים אתיים בנושא המכות למישהו שמוכן לסבול את זה, יש גם טיעונים אתיים לגבי למה לא צריך לנדות את הנשים למושב האחורי של האוטובוס (ע"ע השפלה).
  • בהמשך אני מקווה להסביר את עצמי קצת יותר טוב.
  • ציטוט:
    כאן דובר על מי שבעצמה טוענת שאין לה בעיה עם זה, ולא על מישהי שחוטפת מכות ומי שמכה אותה אומר ש"כנראה מגיע לה". זה כמו ההבדל בין מי שאוהב ללכת לים והולך לים לבין מי שזורקים אותו מדופן של ספינה כי "כנראה מגיע לו". כלומר, אין פה שום "אותה מידה".
  • ואם מי שמכה אותה לא אומר שמגיע לה, אלא היא אומרת לעצמה שמגיע לה לחטוף מכות? תראה... כשאדם גדל עם ידיעה שהוא נחות ושתפקידו לשרת ולעבוד מישהו ספציפי, ברוב המקרים הוא לא יקרא תיגר על זה. הנשים גדלות ולומדות מגיל קטן שהן נחותות. הן לומדות שהן צריכות לשבת מאחור רק כי הן נשים. זה נראה להן טבעי. כל אדם שיגדל וילמד כל חייו משהו ספציפי הוא יראה בזה כדבר לגיטימי בהמשך חייו. זה שהנשים למדו שלשבת מאחור זה תקין - לא הופך את זה לתקין. בדיוק כמו שאין סיבה שאתיופים ישבו מאחור באוטובוס ושאין סיבה שיהודים ישבו מאחור באוטובוס. זה באמת לא נראה לך דומה כל הסיפור הזה?
  • ציטוט:
    הן ברמה החברתית והן ברמה המשפטית, בהחלט מוכנים לקבל אנשים שמפעילים אלימות במידה מסוימת, בתנאי שזה בהסכמה. אני מחכה להפניות לפס"דים בהם הורשעו בני-זוג שהיו במערכת יחסים סאדו-מאזוכיסטית (ללא אלמנטים אחרים כמו גיל, פיגור שכלי, יחסי מרות, או פרטים אחרים שבפני עצמם היו הופכים את המעשה לבלתי-חוקי).
  • אין לי הפניות לפסקי דין ואני בכנות לא הולך לחפש. ראיתי מספיק סרטים על נשים מוכות שחטפו מהבעלים שלהן על זה שהן לא בישלו\קנו\עשו משהו בשביל הבעל. או סתם כי הבעל חזר עצבני מהעבודה והחליט להוציא את זה על אישתו. במקרים האלה לפעמים עוברים שנים עד שהאישה מחליטה להתלונן ולפעמים היא פשוט לא מתלוננת ולומדת לחיות עם האלימות. היא פשוט מקבלת את זה שכנראה מגיע לה לחטוף מכות.
  • אולי לא הייתי ברור - אבל לא דיברתי על יחסים סאדו מאזוכיסטים. דיברתי על זה שגבר חוזר ומרביץ לאישה מסיבותיו שלו.
  • ציטוט:
    לא התייחסת למי שרוצה לשבת ליד החלון. מסיבה טובה. הנה עוד מקרה: רוצה לשבת ליד חבר שלו. הנה עוד מקרה: יש לו תיק גדול שהוא חייב לשים במעבר והוא רוצה לשבת לידו. הנה עוד מקרה: אין לו משקפי שמש והוא לא רוצה לשבת בצד של השמש. הנה עוד מקרה: הוא לא רוצה לשבת מתחת למזגן...
  • אתה משווה לשבת ליד החלון ללומר לבחורה שבגלל שהיא אישה, היא צריכה לעבור לקצה של האוטובוס?
  • הסיבות לכל הדברים שהזכרת הן סיבות לגיטימיות שאין בהן שום אלמנט של השפלה כלפי אף אחד.
אני אתייחס בכלליות:
מה שאני אומר הוא כזה דבר - המון פה אמרו שזה דבר לגיטימי לבקש ממישהי לעבור למושב האחורי. אני לא אתייחס כרגע למה שקרה אחר כך או לניסיון לעיתים בכוח להעביר בחורה לאחורי האוטובוס (אני בטוח ששמעת על לפחות שני מקרים כאלה בשנה האחרונה, אם לא - אחפש לך אותם).
בעיני אפילו הבקשה לא לגיטימית, מהסיבה הפשוטה שהסיבה שמבקשים ממנה לעבור לקצה השני של האוטובוס היא בגלל שהיא אישה.

לצורך העניין, אם אני אתן דוגמא פחות קיצונית: אם היו באירופה אומרים ליהודים לשבת מאחורי האוטובוס, איך היית מרגיש עם זה? היית חושב שזה בסדר? לגיטימי? רק כדי לא לפגוע ברגשות של אחרים שחושבים שאתה מצורע?
אישית, זה מחזיר אותי לתקופות אפלות.
ישן 02-08-2013, 09:45

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כן, תקופות אפלות. באמת..."

ציטוט:
כן, תקופות אפלות. באמת הקלישאה הזאת לא נאמרה מספיק.

צודק. שהרי אין דמיון כלל, נכון?

ציטוט:
לסיכום כל ההודעה שלך- אין בעיה חוקית לבקש בנימוס. מבחינת החוק,

אין בעיה חוקית לעשות המון דברים במדינה הזו. אני יכול למצוא לך פרצה להרבה מאוד חוקים, זה לא אומר שזה תקין - וזו הנקודה שלי.
ציטוט:
אין גם בעיה חוקית לבקש בנימוס את מספר הטלפון של אישה זרה ברחוב.

לא הבנתי איך זה קשור?
ציטוט:
הנהג יצא פה מאוד טמבל, והמתפרעים רק שיחקו לידיים שלך ושל כמותך.

שלי ושל כמותי? כבר אפיינת אותי? אני אשמח לשמוע, כי אני די בטוח שתופתע אם תדע עלי עוד פרט או שניים.

בכל אופן, מי שמחפש על מה להתפרע - ימצא. אף אחד לא שיחק לידיים של אף אחד. מי שחושב שהוא מעל החוק, יתנהג כמו הפרזיטים האלה שחושבים שמישהו למעלה שומר עליהם אז אפשר בכוח ובאלימות להביע מחאות. גם אם זה אומר שזה נוגד את כל הערכים שהם גדלו עליהם כל החיים - כמו קדושת החיים.

האישה קיבלה בכניעה את זה שביקשו ממנה לעבור לצד האחורי של האוטובוס. היא לא רצתה "לפגוע" ברגשות שלא אחרים והייתה מוכנה בכיף לעבור לחלק האחורי של האוטובוס בגלל הערכים שהיא כנראה גדלה עליהם. האישה אמרה שהיא לא ידעה שזה קו "מהדרין" (שלמעשה לפי החוק אין דבר כזה בכלל). ובהמשך מספר חרדים ניסו להקניט את הנהג. ולאחר מכן נהגו באלימות פיזית כלפי האוטובוס. כפייה מישהו?

אין לי מושג מה בדיוק הלך שם לפני ההקנטות (ואני בטוח שגם אתה לא בטוח לגמרי), אבל גם פה כל הסיפור הזה לא נשמע לי תקין.

ושוב אני אשאל גם אותך, אם זה היה יהודי בקו אוטובוס באירופה, שהיו מבקשים ממנו יפה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס, כי זה קו "נקי מיהודים" או משהו בסגנון, זה היה מפריע לך? משנה לך משהו? או שזה היה בעינייך תקין?
ישן 03-08-2013, 17:46
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[QUOTE]כן, תקופות אפלות. באמת..."

הו, רק שאת הערכים שלך בנושא מה תקין ומה לא- אנא אל תכפה על אנשים אחרים. מותר לשאול. הבאתי את דוגמת מספר הטלפון כדי להראות שלשאול מותר, וזה עדיין לא הטרדה מינית. ובהשאלה- לא מותר להתחכך באישה כדי לקבל ממנה את מספר הטלפון שלה, ולא מותר להעיף מישהי בכוח או לירוק עליה כי היא לא רוצה לשבת מאחור.
לגבי הפורעים- בהחלט שהתנהגותם לא היתה תקינה, אבל- הנהג בעצמו חימם את האירוע. האישה החליטה לכבד את הבקשה ולשבת מאחור, לנהג לא היתה סיבה להתערב, אלא אם רצה לצאת גיבור או משהו בסגנון. רק חבל שהוא נפל על אישה דתיה שדווקא הסכימה לעשות זאת, בלי איומים ובלי קריצה של גובי פרוטקשן. הסכימה, כי ככה בא לא.

לגבי אירופה- לא, לא מפריע לי במיוחד, אם זאת חברה פרטית שלא רוצה להסיע יהודים, זאת החלטה שלה, עסקית או גזענית. זאת, בהנחה שיש ליהודים אפשרות להקים חברה משלהם שתסיע אותם. ליברליות פועלת לטובת כל הצדדים..
גם לא מפריע לי שעסקים בישראל לא ירצו להכניס מיעוטים שונים לתוכם. אני חושב שזאת זכותם המלאה, ושהחוק בנושא הוא פאשיסטי.
ישן 09-08-2013, 20:55

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "הו, רק שאת הערכים שלך בנושא..."

ציטוט:
הו, רק שאת הערכים שלך בנושא מה תקין ומה לא- אנא אל תכפה על אנשים אחרים.

כפיתי על מישהו משהו?

ציטוט:
מותר לשאול.
תזכיר לי בהזדמנות לשאול את אשתך\אמא שלך\אחותך אם אפשר לירוק לה בפנים. אני רק אשאל. זה מותר.

ציטוט:
ובהשאלה- לא מותר להתחכך באישה כדי לקבל ממנה את מספר הטלפון שלה, ולא מותר להעיף מישהי בכוח או לירוק עליה כי היא לא רוצה לשבת מאחור.

איתך לגמרי.

ציטוט:
לגבי הפורעים- בהחלט שהתנהגותם לא היתה תקינה
לפחות על משהו אחד אנחנו מסכימים.

ציטוט:
אבל- הנהג בעצמו חימם את האירוע. האישה החליטה לכבד את הבקשה ולשבת מאחור,
לאור כל מה שאתה שומע בחדשות בשנים האחרונות, בתור אישה עם ילדים באוטובוס, אתה לא היית מכבד את הבקשה מהפחד שיתנפלו עליך? בתור אישה דתיה, אתה לא היית מפחד שמה שתגיד יכול לשמש נגדך בחברה שאתה נמצא בה?

ציטוט:
לנהג לא היתה סיבה להתערב, אלא אם רצה לצאת גיבור או משהו בסגנון.

שניינו לא יודעים מה בדיוק הנהג ראה או שמע שהוא התערב.

ציטוט:
רק חבל שהוא נפל על אישה דתיה שדווקא הסכימה לעשות זאת, בלי איומים ובלי קריצה של גובי פרוטקשן. הסכימה, כי ככה בא לא.

באמת חבל. אם האישה לא הייתה מסכימה אולי מתישהו הם היו מבינים שלרדות בנשים ולהוכיח להן שוב ושוב שהן נחותות, זה לא דבר קביל...

ציטוט:
לגבי אירופה- לא, לא מפריע לי במיוחד, אם זאת חברה פרטית שלא רוצה להסיע יהודים, זאת החלטה שלה, עסקית או גזענית. זאת, בהנחה שיש ליהודים אפשרות להקים חברה משלהם שתסיע אותם. ליברליות פועלת לטובת כל הצדדים..
גם לא מפריע לי שעסקים בישראל לא ירצו להכניס מיעוטים שונים לתוכם. אני חושב שזאת זכותם המלאה, ושהחוק בנושא הוא פאשיסטי.

אחלה. נסכים שלא להסכים. היה חשוב לי להוציא את המילים האלה מהפה שלך. מבחינתי, זה מסכם הכל. קח בחשבון שברגע שאין לך בעיה עם הפליה וגזענות ובחברה שלך, הדבר יכול להוביל מאוד מאוד מהר לפגיעות בנפש וברכוש של אותה אוכלוסיה.
ישן 02-08-2013, 02:38
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[list] [*] [QUOTE]עובדה שיש..."

ציטוט:
ואם מי שמכה אותה לא אומר שמגיע לה, אלא היא אומרת לעצמה שמגיע לה לחטוף מכות? תראה... כשאדם גדל עם ידיעה שהוא נחות ושתפקידו לשרת ולעבוד מישהו ספציפי, ברוב המקרים הוא לא יקרא תיגר על זה. הנשים גדלות ולומדות מגיל קטן שהן נחותות. הן לומדות שהן צריכות לשבת מאחור רק כי הן נשים. זה נראה להן טבעי. כל אדם שיגדל וילמד כל חייו משהו ספציפי הוא יראה בזה כדבר לגיטימי בהמשך חייו. זה שהנשים למדו שלשבת מאחור זה תקין - לא הופך את זה לתקין. בדיוק כמו שאין סיבה שאתיופים ישבו מאחור באוטובוס ושאין סיבה שיהודים ישבו מאחור באוטובוס. זה באמת לא נראה לך דומה כל הסיפור הזה?

כל הורה מחנך את הילדים שלו דברים שאינם תקינים (וזה בלי להיכנס להתפלסות מה תקין ומה לא. רק נצא מנקודת הנחה, שאם יש אמת מוחלטת, היא רק אחת. משמע יש הרבה מאוד אנשים שפועלים בצורה לא תקינה), כי אף אחד מהם לא מושלם. הבעיה הכי גדולה היא באנשים שחושבים שהם מושלמים. אנשים כמוך שחושבים שהם יכולים להכתיב להורים אחרים את החינוך שהם נותנים לילדים שלהם. נתקלתי בלא מעט אנשים כמוך, וזה תמיד מפתיע אותי מחדש.

זה שאתה חושב שזה לא תקין, לא הופך את זה ללא תקין.
ישן 02-08-2013, 09:29

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=Private]ואם מי שמכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
כל הורה מחנך את הילדים שלו דברים שאינם תקינים (וזה בלי להיכנס להתפלסות מה תקין ומה לא. רק נצא מנקודת הנחה, שאם יש אמת מוחלטת, היא רק אחת. משמע יש הרבה מאוד אנשים שפועלים בצורה לא תקינה), כי אף אחד מהם לא מושלם. הבעיה הכי גדולה היא באנשים שחושבים שהם מושלמים. אנשים כמוך שחושבים שהם יכולים להכתיב להורים אחרים את החינוך שהם נותנים לילדים שלהם. נתקלתי בלא מעט אנשים כמוך, וזה תמיד מפתיע אותי מחדש.

זה שאתה חושב שזה לא תקין, לא הופך את זה ללא תקין.

מסכים עם מה שאתה אומר בנוגע לחינוך של הילדים. ואני מסכים איתך לגבי זה שהבעיה היא באנשים שחושבים שהם מושלמים. אני אתן לך לחשוב טוב טוב מי חושב שהוא מושלם בסיפור הזה...

מעולם לא אמרתי שאני יכול להכתיב להורים אחרים את החינוך שהם נותנים לילדים שלהם - וזאת למרות שאני בכלל חושב שכל אחד שרוצה להביא ילדים צריך לעבור סדנא לגידול ילדים כדי לא לדפוק אותם בהמשך (אני מדבר גם עלי וגם על חברים שלי - לאו דווקא עליהם).
אני רוצה שכאן תעצור רגע ותחשוב מי היה מעוניין להכתיב להורים אחרים את החינוך שהם נותנים לילדים שלהם? החרדים היו מעוניינים להכתיב לנו? או שאנחנו מנסים להכתיב להם? מי מנסה לכפות על מי את דרך החיים שלו? מי משתמש באלימות כדי לבצע את זה?

זה חמוד שאתה אומר שנתקלת בלא מעט אנשים כמוני, כשאתה לא מכיר אותי כלל. וזה אפילו יותר חמוד ואלגנטי הצורה שבה התעלמת מהשאלה שלי בסוף.

אני אשאל אותה שוב, כי ממש מעניינת אותי התשובה שלך: אם באירופה היו אומרים ליהודים לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, איך היית מרגיש עם זה? היית חושב שזה בסדר? לגיטימי? רק כדי לא לפגוע ברגשות של אחרים שחושבים שאתה מצורע? או שזה בסדר כי הם גדלו עם הידיעה שהיהודים נחותים ומצורעים?

זה שאני לא חושב שזה תקין ללא ספק לא הופך את זה ללא תקין. מה שהופך את זה ללא תקין הוא המניע לבקשה. והסיבה היא שהנשים הן מצורעות ונחותות שצריכות לשבת מאחור. איך שלא תסובב את זה, הסיבה לא תשתנה. אם בעינייך זה תקין, אחלה. בעיני זה לא.
ישן 06-08-2013, 15:46
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[QUOTE=Vladin]כל הורה מחנך את..."

ציטוט:
אני אשאל אותה שוב, כי ממש מעניינת אותי התשובה שלך: אם באירופה היו אומרים ליהודים לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, איך היית מרגיש עם זה? היית חושב שזה בסדר? לגיטימי? רק כדי לא לפגוע ברגשות של אחרים שחושבים שאתה מצורע? או שזה בסדר כי הם גדלו עם הידיעה שהיהודים נחותים ומצורעים?

אני לא חושב שהחרדים תמימים. ברגע שיש להם את האפשרות לשלוט באורח חייהם של אחרים, רובם מנצלים אותה עד תום. הבעיה היא שאתה לא שונה מהם, כי גם אתה מנסה להכתיב להם את החינוך שהם נותנים לילדיהם. ברגע שהסבירו לך שלא היתה אלימות ולא היתה כפיה באירוע הזה, אז קבעת שאין להם זכות אפילו לפנות אליה, כי מילדות שטפו לה את המוח. משמע אתה רוצה שהמדינה תתערב גם בחינוך הילדים שלהם, ושזה יהיה לפי גישת החינוך שלך.

אני לא צריך להכיר אותך בשביל לדעת שאתה מנסה להוביל התערבות מדינית בחינוך ילדים, הרי כתבת את זה בצורה מפורשת בהודעה שלך - ואלה בדיוק האנשים שהתכוונתי אליהם כשכתבתי "אנשים כמוך".

לא התחמקתי מאף שאלה, מכיוון ששאלת אותי את אותו הדבר באשכול אחר (אתה שואל את זה כמו רובוט את כל מי שמגיב לך, לא פלא שאתה לא זוכר שעניתי לך), אבל אענה לך שוב עם תשובות מדוייקות לכל שאלה ששאלת, כדי שלא תגיד לי שאני מתחמק באלגנטיות משאלות:
ציטוט:
אם באירופה היו אומרים ליהודים לשבת בחלק האחורי של האוטובוס, איך היית מרגיש עם זה?

חרא. הייתי שונא אותם, אבל אני כבר היום שונא אירופאים גם בלי שיגידו לי לשבת מאחור, כי היבשת הזאת מורכבת ברובה מעמים עלובים, חסרי חוליות ואימפוטנטים, שסובלים מתסמינים של טראומה פוסט-אימפריאליסטית, אז הם מתנהגים כמו חלאות המין האנושי בשם הנאורות.
ציטוט:
היית חושב שזה בסדר?

למי אכפת? יש הרבה דברים שהם לא בסדר, אבל עדיין לא מוציאים אותם מחוץ לחוק. למשל לבגוד באישתך זה קטע ממש מסריח, אבל בישראל זה עדיין מעשה חוקי.
ציטוט:
לגיטימי?

למי אכפת? עיין תשובה אחת למעלה בשביל לקבל תשובה מלאה.
ציטוט:
רק כדי לא לפגוע ברגשות של אחרים שחושבים שאתה מצורע? או שזה בסדר כי הם גדלו עם הידיעה שהיהודים נחותים ומצורעים?

פה ניסית להכניס לי מילים לפה בצורה מחוכמת.
לא, ולא.
ישן 09-08-2013, 21:44

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "[QUOTE=Private]אני אשאל אותה..."

ציטוט:
אני לא חושב שהחרדים תמימים. ברגע שיש להם את האפשרות לשלוט באורח חייהם של אחרים, רובם מנצלים אותה עד תום.

וזה אחת הנקודות שלי.
ציטוט:
הבעיה היא שאתה לא שונה מהם, כי גם אתה מנסה להכתיב להם את החינוך שהם נותנים לילדיהם.

הדבר היחיד, שזה משהו שלא אמרתי כאן, שאני הייתי רוצה להכתיב להם את החינוך של הילדים שלהם זה לימודי ליב"ה בבתי הספר. מעבר לזה, שיחיו איך שהם רוצים. רק שלא יערבו אותי בכל הסיפור הזה ויכריחו את אמא שלי לשבת מאחור באוטובוס כאילו היא בן אדם סוג ב'. מבחינתי גם כשהם מבקשים ממנה לשבת מאחור וגורמים לה להרגיש לא בנוח (כי מה לעשות, לא לכולם יש עמוד שדרה להתמודד וחלק מרכינים ראש כדי לחטוף כאפה כשאומרים להם להרכין ראש) בזה שהיא עושה משהו שהוא זכותה המלאה.

ציטוט:
ברגע שהסבירו לך שלא היתה אלימות ולא היתה כפיה באירוע הזה, אז קבעת שאין להם זכות אפילו לפנות אליה,
בהחלט אין להם זכות. אם הסיבה שהם היו מבקשים ממנה לא הייתה בגלל שהיא אישה והיא נחותה - לא הייתה לי בעיה עם זה. עצם זה שבעיניהם היא נחותה וצריכה להרכין ראש ולשבת מאחור כמו כלב טוב - זו סיבה מספקת בשביל שלא יבקשו את זה אפילו.
ציטוט:
כי מילדות שטפו לה את המוח. משמע אתה רוצה שהמדינה תתערב גם בחינוך הילדים שלהם, ושזה יהיה לפי גישת החינוך שלך.

לא. אתה מניח את זה. קטונתי מלתת עצות בחינוך לאנשים אחרים. אני מסביר לך את המניעים להסכמה של הבחורה ואת המניעים לבקשה, זה הכל.

ציטוט:
אני לא צריך להכיר אותך בשביל לדעת שאתה מנסה להוביל התערבות מדינית בחינוך ילדים, הרי כתבת את זה בצורה מפורשת בהודעה שלך - ואלה בדיוק האנשים שהתכוונתי אליהם כשכתבתי "אנשים כמוך".

אני ממש לא מתכוון להוביל התערבות מדינית בחינוך ילדים. אני באמת אשמח לדעת איך הבנת את זה, כי ממש לא התכוונתי לזה.
כל מה שאמרתי זה שלדעתי כל הורה צריך לעבור סדנא מיוחדת לגידול ילדים. בעיקר בגלל שהורים לא יודעים לגדל כמו שצריך את הילדים שלהם. אני ממש לא מתכוון לדעות של ההורים או לכל מה שקשור לדת. אני אתן לך דוגמא למה התכוונתי:
כשהייתי ילד ההורים שלי רבו מלא. והכניסו אותי לריבים שלהם. זה דפק אותי בהמשך החיים כשבתור ילד הגעתי להחלטות שלקח לי אחר כך שנים להיפטר מהם...
הכוונה שלי לא הייתה שצריך לעשות איזו רפורמה במערכת החינוך כיום. מצד שני הייתי שמח אם היו להורים יותר אופציות ללמוד איך להיות הורים טובים יותר לילדיהם.

ציטוט:
לא התחמקתי מאף שאלה, מכיוון ששאלת אותי את אותו הדבר באשכול אחר (אתה שואל את זה כמו רובוט את כל מי שמגיב לך, לא פלא שאתה לא זוכר שעניתי לך),

מבחינתי התשובה לשאלה הזאת היא מאוד מהותית.

ציטוט:
חרא. הייתי שונא אותם, אבל אני כבר היום שונא אירופאים גם בלי שיגידו לי לשבת מאחור, כי היבשת הזאת מורכבת ברובה מעמים עלובים, חסרי חוליות ואימפוטנטים, שסובלים מתסמינים של טראומה פוסט-אימפריאליסטית, אז הם מתנהגים כמו חלאות המין האנושי בשם הנאורות.
אז למה כשזה קורה בארץ זה תקין בעינייך?

ציטוט:
למי אכפת? יש הרבה דברים שהם לא בסדר, אבל עדיין לא מוציאים אותם מחוץ לחוק. למשל לבגוד באישתך זה קטע ממש מסריח, אבל בישראל זה עדיין מעשה חוקי.
לי אכפת. ברגע שאתה נותן גושפנקה לגזענות, אתה מעודד את הקיצוניים. משם הדרך להדרדרות מאוד קצרה...

אני אסכם כי באמת התחלנו לחפור:
אני חושב שהבקשה לא תקינה בגלל המניעים שלה. לחלק מהאנשים פה אין בעיה עם גזענות כל עוד מותר לכולם בצורה שווה להיות גזעניים. ואני לא מסכים עם זה.
ישן 02-08-2013, 21:33
  חבשביש חבשביש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.13
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Private]איך שאני לא..."

יש שתי נושאים שבהם אוכל לענות לך, הנושא החוקי והנושא המוסרי...
מהבחינה החוקית, תמיד כשנגררים לנושא הזה כל אחד נהיה עורך דין בשקל ומתחיל להביא ציטוטים מהאינטרנט אז בוא נעזוב את זה...
מהבחינה המוסרית, יש משהו פגום מלבקש מאישה לעבור לאחורה של האוטובוס כי היא אישה, אין שום בעיה במישהו שרוצה מזגן/שמש/מים/רוח/לשמוע באוזניות אבי ביטר, אבל לבקש מאישה לעבור לאחורה כי היא נוסעת בקו "מהדרין" זה לא מוסרי ולא הייתה לאישה החרדית שום זכות לבקש את זה(לפני שתתחיל עם בלבולי המוח המשפטיים של האם זה הטרדה או לא, תחסוך ממני, כבר אמרנו שאנחנו לא מעוניינים להיות עורכי דין בשקל)

דרך אגב ראית פעם סרטי מאפיה? רואים שם בחור "חביב" מגיע לאיזה מנהל עסק ואומר לו בנחמדות "יש לך עסק מאוד יפה, מה דעתך לשלם כל חודש כמה אלפים? אני רק מציע בנחמדות תעשה מה שתרצה"...
תחליף עכשיו את הבחור החביב בדוס/דוסית שיש מאחוריו/ה 10-15 דוסים שמסתכלים עליך במבט עצבני, "מה דעתך לעבור לאחורה של האוטובוס? אני רק מציע/ה בנחמדות"

דרך אגב2 אין לי עד היום מושג מה זה אומר קו "מהדרין", הרי בכל מקרה אין שום אוטובוס שפועל בשבת וכל שאר האוטובוסים "נוסעים אותו דבר"...
ישן 01-08-2013, 18:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "זה נראה כאילו לא קראת את מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
זה נראה כאילו לא קראת את מה שכתבתי או שאת צריכה לחזור ללמוד לשון בבית הספר.
ולשאתלך, איך זה נחשב בעיני למירור חיים?
גם אם אני "לא חייב" להעינות לבקשת הקיצוניים, וגם אם הם ביקשו ממש בנחמדות, בעיני זה יותר בכיוון האיום והמטרד.
למה איום? כבר ראינו ילדות שירקו להן בפרצוף וכבר ראינו אלימות פיזית במקרים דומים.

זה נראה כאילו יש לך מנת משכל של פשפש מצוי, ויכולת הבנת הנקרא של שימפנזה.
meac ציין שלדברי ה"מודרת" עצמה ביקשו ממנה בנימוס לזוז והיא הסכימה בתגובה לטענה השקרית של linuxsboot ש"זורקים אישה מהאוטובוס".
את הגבת ל-meac וכתבת ש"אין פה תירוצים" ו"אין צורך למרר חיים של אחרים רק בגלל האמונות שלך", אלא שלא מיררו פה לאף אחד את החיים, מלבד לאנשים שנשלחו למעצר כי העזו לנסוע באוטובוס...
בעיני הטענה שבקשה פשוטה שאינה מפריעה בשום צורה לאדם ממנו מבקשים היא "מירור חיים" ו"איום ומטרד" היא יותר בכיוון השקר המטופש שמקורו בשנאה נתעבת.
למה? כי זה לא איום וזה לא מטרד. חד וחלק.

ישן 01-08-2013, 07:22
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אין פה תירוצים, גם אם היא..."

לפי ההיגיון הזה, אפשר לתבוע כל סוכן ביטוח שמצלצל אלי ומבקש ממני בעדינות לשלם כל חודש על ביטוח.

אפשר להאשים אותו בהטרדה, ולשים עליו מייד אזיקים ללא משפט.

ואתה יודע עוד משהו: אני נכנסתי עכשיו לאתר YNET לאיזושהי כתבה תמימה לכאורה, ומייד צצה שם פרסומת שהייתה בבחינת הטרדה מינית נגד יהודי דתי, ואתה יודע מה, לא רק נגד יהודי דתי, אפילו המון חילוניים בעלי משפחות, אולי אפילו רובם, סולדים מפרסומות כאלו. פשוט אי אפשר לקרוא את הכתבה בלי תמונות התואבה.

לפי אותו חוק של אוטובוסים, שכל המקומות באוטובוס צריכים להיות נגישים לכולם, כל הכתבות בYNET צריכים להיות נגישים לכולם בלי יוצא מהכלל, בלי שיצטרכו לעצום עיניים, ואם לא, שיסגור בבקשה את העיתון.

לפי אותו היגיון הזה היו צריכים לעוט שוטרים על אתר YNET ולכבול את כל העורכים ואת הבעל הבית על הטרדה מינית . אחר כך יבררו במה בדיוק היה מדובר, אבל לא משנה, קודם כול אזיקים.

אני מתאר לעצמי שאם היו עושים את זה, היו גם כן התפרעויות של קיצוניים בצד השני של המפה, אבל פי כמה יותר חמורות.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-08-2013 בשעה 07:50.
ישן 01-08-2013, 02:11
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "פיתרון פשוט, להפסיק להם את..."

אכן הפיתרון הפשוט הוא להפסיק את הפעילות של אגד בשכונות החרדיות ולאפשר לחברות פרטיות להפעיל קווים לפי הצע וביקוש.
הצרכן העיקרי של הקווים הללו, הוא הציבור החרדי שהוא כמובן המממן העיקרי שהופך את הפעלת הקו לכדאית. הנוסעים האחרים הם למעשה טרמפיסטים בקו שממומן על ידי חרדים. אז ירשה נא משרד התחבורה לחרדים להפעיל קווים פרטיים סדירים, וימנע בכך את העימות הבא.

יובהר בזאת שאני נגד כל אלימות בהקשר זה אבל עד כמה שאכן העצור ביקש בצורה מכובדת מנוסעת לכבד את נוסעי הקו הקבועים והנהג הוא שעורר את הפרובוקציה, אין לכך מקום. מקוממת במיוחד תגובתו של דובר אגד (שלא הכחיש את הנ"ל) בהקשר זה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 01-08-2013 בשעה 02:14.
ישן 01-08-2013, 02:45
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אכן הפיתרון הפשוט הוא להפסיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אכן הפיתרון הפשוט הוא להפסיק את הפעילות של אגד בשכונות החרדיות ולאפשר לחברות פרטיות להפעיל קווים לפי הצע וביקוש.
הצרכן העיקרי של הקווים הללו, הוא הציבור החרדי שהוא כמובן המממן העיקרי שהופך את הפעלת הקו לכדאית. הנוסעים האחרים הם למעשה טרמפיסטים בקו שממומן על ידי חרדים. אז ירשה נא משרד התחבורה לחרדים להפעיל קווים פרטיים סדירים, וימנע בכך את העימות הבא.

יובהר בזאת שאני נגד כל אלימות בהקשר זה אבל עד כמה שאכן העצור ביקש בצורה מכובדת מנוסעת לכבד את נוסעי הקו הקבועים והנהג הוא שעורר את הפרובוקציה, אין לכך מקום. מקוממת במיוחד תגובתו של דובר אגד (שלא הכחיש את הנ"ל) בהקשר זה.
כמו שנאמר כל-כך הרבה פעמים (גם על ידי), חברה פרטית מוגבלת על-ידי אותו חוק במדינה ישראל. להגיד "מותר להדיר נשים בחברה פרטית" זה כמו להגיד "מותר לי לא להכניס שחורים וערבים למועדון שלי אם זה מועדון פרטי" או "מותר לי להרוג אנשים אם זה בתוך הבית שלי". אסור לך. בכל שלושת המקרים.

ישן 01-08-2013, 16:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "לפי זה אסור לי גם לקיים אירוע..."

למי אכפת איפה עובר הגבול לדעתי? השאלה היא איפה הוא עובר לדעת השופט באותו יום שהעניין מגיע אליו.
אירוע נפרד - כבר היום אסור לך לפעמים. ס"ק 3(ד) בחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, התשס"א-2000 קובע ש:
(ד) אין רואים הפליה לפי סעיף זה -
(1) כאשר הדבר מתחייב מאופיו או ממהותו של המוצר, השירות הציבורי או המקום הציבורי;
(2) כאשר הדבר נעשה על ידי ארגון או מועדון, שאינו למטרת רווח, ונעשה לשם קידום צרכים מיוחדים של הקבוצה שאליה משתייכים החברים במועדון או בארגון, ובלבד שצרכים מיוחדים כאמור אינם נוגדים את מטרת החוק;
(3) בקיומן של מסגרות נפרדות לגברים או לנשים, כאשר אי הפרדה תמנע מחלק מן הציבור את הספקת המוצר או השירות הציבורי, את הכניסה למקום הציבורי, או את מתן השירות במקום הציבורי, ובלבד שההפרדה היא מוצדקת, בהתחשב, בין השאר, באופיו של המוצר, השירות הציבורי או המקום הציבורי, במידת החיוניות שלו, בקיומה של חלופה סבירה לו, ובצורכי הציבור העלול להיפגע מן ההפרדה.
שים לב עד כמה מעורפל הניסוח וכמה מקום לתמרון הוא מאפשר.
האם האירוע הנפרד שלך "מוצדק"? בוא נתחשב ב"אופיו של המוצר". נתחשב באיזה אופן? לא ידוע. העיקר שנתחשב! איך שיתחשק לבית-המשפט...

חופים נפרדים - כרגע מותר. אבל חכה...

ישן 06-08-2013, 22:55
  ybd123 ybd123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אכן הפיתרון הפשוט הוא להפסיק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb

הקווים המוזלים לחרדים, בעיקר הקווים ה"סודיים" שאגד נמנעת מלפרסמם, ממומנים (גם) על ידי סבסוד צולב מהקווים היקרים יותר של החילוניים/כלל האוכלוסייה. אין שום הגיון כלכלי בלקיים קו שנסיעה בו עולה מחצית מהמחיר של קו שעושה מסלול דומה ואף זהה. זה שאגד מתקפלת ללחצי הציבור הקולני הזה עדיין לא אומר שהחרדים מממנים את אגד והחילונים הם הטרמפיסטים - למעשה ההיפך הוא הנכון: החילונים מסבסדים את קווי החרדים.

נערך לאחרונה ע"י ybd123 בתאריך 06-08-2013 בשעה 22:58.
ישן 08-08-2013, 15:19
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
אני מבין שאתם cfo באגד
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כשאוטובוס לב"ב מירושלים,..."

יודעים כמה הכנסות, כמה הוצאות ולפי זה החלטתם....
אז ככה,
האוטובוסים החרדיים מפוצצים עד אין מקום, וזה אומר גם לעמוד,
אוטובוסים של חילונים פעמים נוסעים על ריק,

זה שבציבור החילוני משלמים מחירים מופקעים, זו בעיה שלהם, זה כמו שבתל אביב ירקות עולים פי 10, ובדרום הם עולים זול בהרבה יותר, ותתפלא גם בדרום מרוויחים, אולם הרווח הגולמי נמוך יותר, אבל מרוויחים.

ואין זה אומר שמסבסדים מישהו אחר, אדרבא, לפי מה שאמרתי לעיל, אולי את הציבור החילוני מסבסדים,

ועל זה אמרתי שאנשים פה מפתיעים אותי כל פעם מחדש.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 08-08-2013 בשעה 15:21.
ישן 01-08-2013, 06:53
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
כבר אתמול הייתה לי תחושה שלא מספרים פה את כל הסיפור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "הנוסעת מבית-שמש: "האישה ביקשה ממני והסכמתי; הנהג התעצבן וקרא למשטרה; עשו פיל מזבוב""

כי באחרונה כמעט בכל קווי מהדרין יושבות פה ושם נשים מקדימה וכולם נוהגים באיפוק מאוד, בזהירות עצומה כמו עם כילי זכוכית, כי יודעים שכל המדינה עוקבת אחריהם, ויודעים גם שהנהגים קיבלו הוראות מאוד חזקות שכל בקשה לאישה לעבור מקום גם הכי מנומסת תיתקל מייד עם משטרה ומעצרים.

ופתאום התפרעויות וכן הלאה, הבנתי שמשהו היה פה שהסעיר מאוד את הרוחות. אבל אי אפשר להתווכח עם עובדות, ולמרות שאני טוען שאני מדינאי דגול, גם אני נפלתי בפח, וסמכתי על התקשורת בכזו נאיביות, ואפילו התביישתי קצת עם חרדים שאני לא מכיר אותם ולא יודע עליהם. אולי אני צריך להפסיק עם הכינוי מדינאי.

מעניין אותי האם גם כל החילונים גם הם מתביישים עם מה שעושים האנרכיסטים נגד חיילינו בסיטואציות פי כמה יותר חמורות.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 01-08-2013 בשעה 07:03.
ישן 07-08-2013, 09:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "כבר אתמול הייתה לי תחושה שלא מספרים פה את כל הסיפור"

חילונים לא צריכים להתבייש בשביל אנרכיסטים, כי אין כזה דבר "חברה חילונית", להבדיל מהחברה החרדית. אתה מבין, אצל רוב החילונים יש עניין קטן שנקרא אינדיווידואליזם. לי, למשל, אין מנהיג רוחני, אין לי רועה, ואין לי מישהו שאני רואה כמאור הגולה שצריך ללכת אחריו (אתה מבין, זו הסיבה שלא הייתה לי בעייה להצביע עבור מפלגה שרובה הגדול דתית). אי לכך, ודאי שאין לי סיבה להרגיש בדל של מבוכה מהתנהגותם של כמה מטומטמים שדיעותיהם קרובות לשלי בערך כמו אלה של צ'אנב...
אתה, שמרגיש הזדהות אוטומטית עם חרדים מתוקף קרבה רעיונית ואידיאולוגית (מדומיינת או אמיתית), מרגיש בושה כשאתה נתקל במעשים בעייתיים שלהם. לטעמי אין סיבה שתרגיש כך, אבל העובדה שאתה בוחר להרגיש כך - ממש לא צריכה לגרום לאדם אחר להרגיש בושה בגלל מעשים של אנשים אחר, שלפי תשיפתך, הם קרובים אליו.

יש חברה חרדית - ואין חברה חילונית. רמז להבדלים א]שר לקבל מהעניין הכי פשוט בעולם: חרדים מתלבשים דומה. חילונים לא...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:58

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר