לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2013, 08:14
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
"השד העדתי" התוכנית החדשה של אמנון לוי

בתוכנית היו דברים שידעתי, כמה שטויות כמו אותם ילדים שטענו שהם לא יכולים להיות עו"ד או רופאים אבל כן רצו להיות שחקני כדורגל, והדבר הכי חשוב בה שלא ידעתי כמו חיוב מצד המדינה בשנות ה 50 לחייב עולים לגור בגבול ובמקומות אחרים ולא במרכז הארץ ולעשות גם שימוש במשטרה ובתלושים שהיו מקבלים להשאיר אותם שם בכוח.

הפיזור של העולים ברחבי המדינה, הוא נושא חשוב ונשאר לשאול מדוע לא לימדו אותנו את זה בבית הספר בחטיבה ובתיכון. אחרי הכל את טבח כפר קאסם (טעות קטנה של כמה אנשי ביטחון בפירוש הפקודה שעשו ממנה משהו שהוא לא) דואגים ללמד בזכות השמאל (אותה מפלגה רק בשם אחר) בזמן שאת הפיזור הלא הוגן וגם בכוח של העולים הלא אשכנזים השמאל בוחר לא לדבר על זה ובחרו לשכוח את זה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2013, 08:33
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב ""השד העדתי" התוכנית החדשה של אמנון לוי"

המזרחים הם בכיינים ואני אומר את זה בתור אחד ממוצא מזרחי.

הרוסים עלו לארץ, לקחו כל עבודה מסריחה שיכלו, השקיעו בחינוך של הילדים שלהם וטיפסו למעלה בסולם החברתי, הכלכלי והפוליטי.

הייתה לי בת זוג שאחרי שעלתה לארץ היא עבדה בניקיון, למדה את השפה, מימנה לעצמה תואר באוניברסיטה והיום היא עובדת בחברת חשמל (תפקיד ניהולי) ובזמנה הפנוי מייצגת את ישראל בתחרויות באירופה. לעומתה - הסבתא של בן דוד שלי עלתה לארץ ממצרים אחרי קום המדינה, עד היום היא לא יודעת עברית והיא מתקיימת מקצבת זקנה.

אלה שתי דוגמאות קצה שאומנם לא מעידות על הכלל באופן גורף אבל הן בהחלט מדגימות את הפער האדיר בחומר האנושי בין המזרחים שמכורים כמו נרקומנים לתחושות הקיפוח שלהם ומחכים לאביר על סוס לבן שיבוא להושיע אותם לבין הרוסים שהחליטו לקחת אחריות אישית על החיים שלהם במקום לדרוך במקום ולהתבכיין.
ישן 11-08-2013, 22:52

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "כן, קנו את התואר. ואתם עוד..."

הייתה בזמנו בעיה עם תארים שקנו אותם בעיקר עם העולים מרוסיה ולא מדובר על כל העולים מרוסיה בניגוד לכיוון שאתה מנסה לרמוז אליו, ולכן היום יש מוסדות שהתארים מאותם מקומות לא מוכרים כיום או נבדקים אבל דאז זה לא היה מאורגן.

קח כדוגמא את המכללות כאן מול הטכניון/אונברסיטה, כיצד בוחנים כאן בוגר מכללה מחלק מהמכללות בישראל בניגוד למי שלמד אותו דבר בטכניון/אונברסיטה.
סביר יותר שבוגר טכניון/אונברסיטה יהיה יותר יעיל מבוגר מכללה אם זה מסלול של תואר, ולכן זה לא אותו מקרה כמו עם עדות המזרח בכלל בניגוד לדברים שלך Vladin.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 13-08-2013, 17:05
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "הייתה בזמנו בעיה עם תארים..."

לקנות תואר ברוסיה (גם בהווה וגם בעבר) לא יותר פשוט מלקנות תואר בארץ. כל הקטע הזה של קניית תארים ברוסיה זה דעה קדומה לא פחות מכל דעה קדומה שיש על מזרחים.

בשורה התחתונה עלו לארץ המון רוסים עתירי ניסיון בתחומם ועם יכולות מוכחות, אבל הם נדחקו לפינה בגלל דעה קדומה שקיבלה גושפנקא ממסדית כאשר המדינה החליטה לפסול את התארים שלהם. אבל זה בסדר - אני מאמין שעולי רוסיה הסתדרו טוב ויסתדרו טוב גם בהמשך, גם בלי לבלבל את השכל בפריים טיים.

ואם כבר עוסקים באנשי טלוויזיה, אז זה מזכיר לי איך נטשה מוזגובייה נדחקה מחדשות ערוץ 2 בגל שהיא רוסיה ובגלל המבטא שלה, וזה אפילו לא אשמת ערוץ שתיים אלא אשמת הצופים הגזענים שהחליטו למחות נגדה אבל במקום לבכות על מר גורלם, הרוסים החליטו לפתוח ערוץ משלהם שדי מצליח, להבדיל מהמזרחים שעד היום בוכים על האפליה של גלגל"צ במקום לקדם את תחנות הרדיו שלהם.

וזה בדיוק ההבדל בין חברה שעושה הכל כדי להתקדם לבין חברה שלא מפסיקה להתבכיין על קיפוח.
ישן 02-08-2013, 11:43
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
פוסט בסטטוסים מצייצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב ""השד העדתי" התוכנית החדשה של אמנון לוי"

ציטוט:
Oz Almog

אמנון לוי יוצר את הרושם שהתמונה שהוא משרטט על אפליית המזרחיים מבוססת על מידע שנבדק ונשקל היטב. האומנם? הפרק הראשון בסדרה על "השד העדתי" עוסק בפריפריה הישראלית, שמיוצגת בתוכניתו על ידי בני נוער מקופחים ומודרים לכאורה מקרית מלאכי (ספק אם הם מייצגים אפילו את קריית מלאכי). בכך הוא רומז שעיירות הפיתוח משקפות את מצבם החברתי של המזרחיים בישראל. אז בואו נדבר רק על מספרים יבשים: בישראל יש 23 עיירות פיתוח (לדעתי, השם הזה אנכרוניסטי ומעליב את רובן). מספרם של כלל התושבים בעיירות הללו עומד על כ-710,000 נפש. מתוכם כ-227,000 הם יוצאי אירופה-ברה"מ (הלמ"ס מגדירה מוצא לפי האב בלבד). מכאן שבעיירות פיתוח מתגוררים היום כ-483,00 יוצאי עדות המזרח.

אגב, חשוב לדעת כי השיעור הממוצע של התושבים דוברי הרוסית בעיירות הפיתוח מתקרב ל-30%. בלוד, רמלה, כרמיאל, מעלות, ערד ואור יהודה, שיעורם קרוב למחצית מאוכלוסיית המקום. בנצרת עילית, שכבר מזמן אינה עיירה, הם מהווים 70%.

נעבור הלאה: סה"כ המגזר היהודי-חילוני/מסורתי הוותיק בישראל מונה כ-3.5 מיליון נפש (ללא אוכלוסיית העולים החדשים וצאצאיהם, וללא הדתיים והחרדים). כיוון שקבוצת המוצא הגדולה בארץ היא "ישראלים" (ילידי ישראל שאביהם יליד הארץ), וכיוון ששיעור הזוגות המעורבים במגזר החילוני-הוותיק גבוה, קשה לחשב במדויק את התפלגות המזרחיים והאשכנזים בתוך המגזר הזה. ההערכה היא שכ-50% מתוכו הם ממוצא מזרחי. כלומר בישראל יש לפחות 1.7 מיליון תושבים יהודיים לא-דתיים מרקע מזרחי.

מה כל זה אומר? זה אומר שהיהודים ממוצא מזרחי המתגוררים בעיירות הפיתוח (שיעור לא מבוטל מהם בכלל קרובים לש"ס) לא מהווים אפילו שליש מסך כל המזרחיים במדינת ישראל. החלק הארי (שני-שלישים), שעשה את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר בעשורים האחרונים (שיפור ברמות ההכנסה וההשכלה), מתגורר בעיקר בערים הגדולות. למעשה היום, המשתנה המשפיע ביותר על הרמה הסוציו-אקונומית הוא המשתנה הגיאוגרפי (מקום מגורים) ולא העדתי, כבעבר
ישן 04-08-2013, 07:55
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הפיזור הלא הוגן וגם בכוח של העולים הלא אשכנזים

הושבת העולים - כל העולים באשר הם, לאורך גבולות הארץ היה נכון בשעתו. באזורים אלו, ניתן היה להעסיקם או במשקיהם החקלאיים או כפועלים יומיים. מה שלא היה ניתן לעשות במרכז הארץ.
הטעות הגדולה הייתה שלא הקימו תשתיות מתאימות ו/או הקימו תשתיות ש"התכלו" עם הזמן ולא השכילו להקים חליפויות תואמות. הלקוי המרכזי היה כשלון החינוך לא רק שלא הציבו מורים מעולים ובעלי מוטיבציה אלא שלא "הדביקו" את ההורים בחשיבותם של הלימודים. גם הלווי החקלאי היה לקוי - "זרקו" להם שתי פרות ועשרים תרנגולות ונטעו עבורם מטעים מתוך מחשבה שזה יאפשר להם קיום נאות. את הפרות הם אכלו את העופות טגנו ואת המטעים זנחו. חלק מהעולים בעלי היוזמה והתושיה, לא סמכו להסב אל שולחן הממשלה ויצאו לחפש דרכם. אחרים נותרו ב"קלונם" וסחפו את הדורות הבאים בעקבותם.

אז מי שהעדיף לשמור על מסורת קדומה שאינה מתאימה לתקופתנו המתפתחת, שלא יבוא בטענות לאף אחד.
ישן 04-08-2013, 10:12
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה טועה ובגדול

1. אין להשוות בין מי שהלך מרצונו לקיבוץ מתוך דחף ציוני לבין מי ש"נכפה" עליו להתיישב ולשנות את אורח חייו.
2. אנשי הקיבוצים שהוקמו לפני קום המדינה קבלו הכשרה עוד בהיותם בחו"ל והשלמה במחנות עבודה בארץ.
3. אלו שהוקמו לאחר הקמת המדינה, ידעו בדיוק מה עומד לקרות. עברו הכשרות במסגרת תנועתית ובחינת יכולות במסגרת השרות בנח"ל.
4. נסיבות העליה לאחר קום המדינה - לאו דוקא היו מסיבות של "פריצת תודעה ציונית". חלקם הגיע למדינת ישראל כתוצאה ממצוקתם, אמונתם ומחוסר ברירה אחרת.
5. בעלי יוזמה ופורצי דרך - תמיד ימצאו דרך להיטיב עם עצמם. מי שדבק במסורת אבותיו - בו לעבוד אתי בחנות ו/או בשיפוץ ו/או לא יעודד המשך לימודים ישאר ב"נבלותו".
6. נכון שלמדינה יש יד ואפילו יד רחבה בכשל - אבל כבר נאמר מזמן מי שאינו עוזר לעצמו גם אלוהים לא יעזור לו. רוצה לזכות בפיס קנה כרטיס -פ תפילות ללא כרטיס לא תעזורנה.

ישן 07-08-2013, 21:19
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
כל מושב עולים קיבל סיוע והדרכה של לפחות שנה.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה טועה ובגדול"

אנשי ההתישבות העובדת, קיבוצים, מושבים וגם ממושבות גויסו לסייע ולהיות מדריכים חקלאיים. חלקם בתשלום וחלקם ממש התנדבו. המדריכים היו ברוב המקרים אנשי מקצוע טובים ובעלי רצון עז.
בקשר למורים. אכן לא היו די מורים באותה התקופה. מספר המורים ואנשי החינוך מבין העולים החדשים מארצות האיסלאם היה זעום ביותר. היו מעט מורים מבין העולים מעיראק, והם שולבו מיד בעבודה. חלקם שולב בעבודה עם ילדים יהודים וחלקם שולב בהוראה באוכלוסיה הערבית - גם שם היו חסרים מורים. מורים ותיקים, מבוססים, שלימדו ילדים יהודים בערים ובמוושבות, לא רצו כל כך לעבור לגור בפריפריה. זה המצב גם היום, ראה המחסור במורים בישובי הדרום ואילת. לכן, לקחו חיילות בוגרות תיכון והפכו אותן למורות.
אין טעם לחפש "אשמים". מדינה שקלטה כמעט מספר זהה לתושביה לא יכולה לפתור את כל הבעיות.
ישן 07-08-2013, 10:24
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "הוא קשקשן בגרוש. הגורם העיקרי..."

מסכים ולא מסכים..מסכים שהוא קשקשן ובכיין אבל לא מסכים לגבי התרבות המזרחית,
התרבות המזרחית היא מפוארת, פיוטים ושירים , מסורות יפות שלא לדבר על מאכלים...יש שירים מזרחיים יפהפיים (לא מדבר על הזבל'ה בסגנון "אהבתי אותך, לא אהבת אותי, מה אני יעשה?") אני מדבר על צלילי הכרם, אהובה עוזרי, יואב יצחק, אבנר גדסי, ועוד רבים וטובים..
אני חושב שזה הכל עניין של האדם עצמו, כשאני רואה ושומע למשל את עו''ד יפעת ביטון, אישה משכילה, מלומדת והכל..אבל 4\3 מהאנרגיה שלה היא מוציאה על ליידע אותי כמה מקופחת היא..או אמנון לוי עם הרגשי נחיתות שלו, מה, אני הפסיכולוג שלו? הוא אשקרה התבייש והתנכר למשפחתו רק כדי להתחבר לברנז'ה, אז שלא יבלבל לנו את המוח רק כי הוא מניאק קטן...
מי שיש לו את הרגשי, גם עם בנזין לא תוציא לו אותם, אין מה לעשות..

ישן 07-08-2013, 20:39

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "הוא קשקשן בגרוש. הגורם העיקרי..."

עדיין המדינה בחרה לפזר את העולים לפי מזרחי או אשכנזי ולפי הרקשרים שלך בשילטון באותם ימים.
יש לי כמה דודים שזכו לגדול בקיבוץ עם הכל בגלל הקשרים של משהו במשפחה במפא"י.
רוב עולי המזרחיים פוזרו מחוץ לאיזור מרכז בניגוד לעולים מאירופה וארה"ב שהם רוכזו במרכז הארץ אלא אם בוחר להתעלם מהנתונים של ארכיון המדינה.
המדינה בקום המדינה נתנה לעולים מזרחיים פחות סיכוי ולכן היה להם פחות סיכוי להצליח עוד לפני שהם הגיעו לפה בכלל.
לא מדובר בערבים/מהגרים לא חוקיים מאפריקה אלא ביהודים שעלו לכאן אחרי שחלקם איבד הכל בעירק,מרוקו וכו... והגיעו לכאן. היו גם שכונות בירושלים שהוסיפו גדרות בשביל שיושבי המעברות לא יכנסו לשם בכלל, דוד שלי סיפר לי שהיה אסור להם להכנס לאותן שכונות של אשכנזים בכלל בדומה למה שיש בהרצליה פיתוח כיום עם השערים והגדרות ושאר היישובים של ההעשירון העליון שסגורים לרוב הציבור.
סבא שלי ז"ל בעירק היה אדם חכם מאוד וחשוב וכאן נתנו לו להיות שומר בכניסה במכון 3, ולא נתנו לו יחס הוגן כמו משהו שהגיע מאירופה/ארה"ב וחשבו שהוא לא ידע כלום למעשה.

לכן אתה יכול לומר הרבה דברים על אמנון לוי ואני לא אבקר אותך על זה, אבל היחס למזרחיים בקום המדינה היה משפיל ביותר ולא הוגן ועוד ליהודים ובזה הוא צודק.

ישן 09-08-2013, 16:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי חבשביש שמתחילה ב "הבעיה בזה היא שמאה אחוז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
הבעיה בזה היא שמאה אחוז מהדיעות הקדומות שנתקלתי בהן הו נגד מזרחים...
לא תאמין כמה מקרים של סלידה עצמית קיימים... גם איש כח אדם מזרחי יעדיף להעסיק לרוב אשכנזי... זה מאוד נפוץ וזה קיים הרבה יותר ממה שאתה חושב(מזרחי מפלה מזרחי)...
אולי כי אתה בכיין שחי בסרט.
במציאות אומרים שרומנים גנבים, רוסים שיכורים, רוסיות זונות, פולניות קרות, קווקזים ברברים שעירים (גם הקווקזיות), וכו' וכו'. או שאתה האחד שלא נתקל בדעות קדומות נגד "אשכנזים", או שאתה בכיין והזיכרון שלך פשוט מסנן את מה שלא מתאים ל"נראטיב" שלך. אני מהמר על אפשרות 2!

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-08-2013, 22:44
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי חבשביש שמתחילה ב "הדיעות הקדומות נגד אשכנזים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
הדיעות הקדומות נגד אשכנזים הם שהם קרים או אדישים או חלשים פיזית או "יקים", אלה לא דיעות מזיקות כמו הדיעות הקדומות נגד מזרחים, בקשר לשאר הסטריאוטיפים שלך, יש הבדל בין להגיד "רוסי שיכור"/"רומני גנב" ולהשתמש בזה בתור התחלה של איזו בדיחה, לבין דיעה קדומה שמיושמת במציאות בבחירה של בעל עסק את מי להעסיק...
ושוב אני לא רואה איפה התבכיינתי בהודעות שלי, אתה שוב כותב מהבטן ומשתמש בדיעה קדומה ולא מהראש...
אתה חייב לבדוק את עצמך...

קודם אמרת שאין דעות קדומות (סליחה, "לא נתקלת").
עכשיו אתה מודה שיש אבל טוען שהן "לא מזיקות". טוב. להגיד שמישהו הוא שיכור גנב ואחותו זונה זה לא מזיק. להגיד שמישהו אוהב המון חריף בפלאפל שלו זה כן מזיק.
זה כבר לא סתם בכיינות, אלא הזוי ומטומטם. אתה שוב כותב שטויות עילגות ונכות כמו "כותב מהבטן ומשתמש בדיעה קדומה ולאט מהראש". זה אפילו לא להיות קטובה בעיברית!111
אתה חייב רופא שיבדוק אותך...

ישן 12-08-2013, 13:06
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "תראה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
בעקרון הבעיה שעליה הוא מצביע, זו ההתייחסות המוסדית לעניין, בקום המדינה,
ידוע מה עשתה המדינה לספרדים שהגיעו לפה, וידוע גם איך עד היום מתייחסים לספרדים בצה"ל, במקומות עבודה.
אני מכיר הרבה סיפורים של ספרדים שהגיעו לארץ, ושלחו אותם מיד לנתיבות, וכשהם רצו לסוע למקום אחר, לא נתנו להם.

לך תראה איפה נמצאים רוב הספרדים ואיפה רוב האשכנזים, מרכז-אשכנזים, דרום-ספרדים.

ואני אשכנזי.
אולי זה נכון. אולי לא. כך או כך - זה לא קשור.

אני מכיר הרבה אשכנזים - לא סיפורים, אלא את האנשים עצמם - בעלי תארים מתקדמים במקצועות אמיתיים ששלחו לחורים הנידחים ביותר בארץ לעבוד בעבודות פיזיות נחותות ולהרוס לעצמם את הבריאות, ולא בקום המדינה. אז מה?

ישן 12-08-2013, 13:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

נכון, זו שאלה של קשור או לא קשור.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "זה לא שאלה של נכון לא נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
תשאל ספרדים, מה עברו הסבים והסבתות שלהם, איך הם הגיעו לפה, לאן שלחו אותם,
בוודאי שלא לצפון תל אביב.
מה שסיפרתי לך זה סיפורים של אנשים אמיתיים שסיפרו את זה, לא סיפורים של טלפון שבור.

ולגבי זה שרוב הספרדים נמצאים בדרום, זו לא דעה, זו עובדה.
וכל מה שאתה כותב לא קשור.
איזה יצור טוען שיש דעות קדומות רק נגד מזרחים, ואיך אתה מנסה לתמוך בקשקוש הזה? מספר שלפני 60 שנה את העולים המזרחים לא שלחו לצפון תל-אביב. זה כל-כך לא קשור שאני אפילו לא יודע איך לצחוק על זה.

ישן 13-08-2013, 16:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "זה לא שאלה של נכון לא נכון"

אתה יודע - ב91 שלחו המון עולים מרוסיה לירוחם, דימונה, ערד וכדומה. הם תפסו את עצמם, הלכו לעבוד קשה מאוד, השאירו את הסבתא עם הילדים, שיפרו את מצבם הכלכלי ועברו למרכז. יש כאלה שלא עשו את זה, כולל אנשים מקהילות מסויימות שגם באו מברה"מ. זה ששלחו מישהו לנתיבות זה לא סוף פסוק.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-08-2013, 22:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי חבשביש שמתחילה ב "אין בהודעה כתובה אינטונציה או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
אין בהודעה כתובה אינטונציה או צליל, וגם לא כתבתי מיליון סימני שאלה או משכתי אותיות, למה אתה חושב שהכיוון בכייני?
בוא אני אעזור לך קצת כי אתה מסתבך יותר ויותר, אין לך דרך לדעת אם ההודעה שלי היא בסגנון "אני מזרחי ומקפחים אותי" או לא, כמו שאין לך דרך לענות לי על השאלה "האם לביטון ולרובינשטיין יש סיכויים זהים?", אתה מסיק ומנחש על פי תחושת הבטן שלך, אותה תחושת בטן שגורמת לאפליות בקבלה למקומות עבודה ולעוד אלף ואחד דברים, אז במקום לענות בצורה עניינית אתה כותב שטויות...
בוא ואני אסביר לך. בתגובה שלך לברווז התחלת לבכות שיש אפליה נגד מזרחים.

בוא ואני אעזור לך עוד טיפה: משפט מהצורה "אם P אז Q" יכול להיות נכון, אפילו אם לא P ולא Q אינם נכונים. לדוגמה, המשפט "אם אהיה מיליארדר אקנה רק מזון אורגני" עשוי להיות נכון, אפילו שאינני מיליונר. המשפט אינו מביע שום טענה באשר לאמיתות התנאי, אלא רק קובע קשר מסוים בין התנאי לתוצאה.

זה שבחרת לראות בחלק התנאי של המשפט ייצוג של המצב הנוכחי עם כל מיני חפירות על סטטיסטיקה ותחושות בטן ואפילות ובכיינות מעיד כאלף עדים עליך. מעיד הרבה דברים. ביניהם שאתה חלש בעברית. ובלוגיקה.

ישן 11-08-2013, 22:27
  חבשביש חבשביש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.13
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=חבשביש]אין בהודעה..."

ניראה שאתה לא מבין, הטענה שלי נגדך הייתה שבדוגמא שלך בחרת בביטון להיות העבריין, למרות שאני לא משכתי לכיוון הזה ולא רמזתי אליו, אתה בחרת, השאלה אליך, למה בחרת דווקא בו?
אני יודע שלא קבעת שביטון הוא הוא העבריין אלא רק נתת דוגמא, השאלה היא למה הדוגמא הזאת?
אם כבר מדברים על לוגיקה, דמיין לך עולם הפוך, שבו הפוסט הזה היה על אפליה של אשכנזים בקבלה לעבודה, ואז את אותה הודעה שלי("אז אתה אומר שאין אפליה בקבלה לעבודה? ליצחק ביטון ולגד רובינשטיין יש אותו סיכוי?"), האם הניסוח וההודעה מתאימים לפוסט "הפוך"? כן! למה? כי ההודעה הייתה נייטרלית לחלוטין לא משכתי בה לשום כיוון ולא טענתי שום דבר, רק שאלה פשוטה... אבל אתה חושב עקום, חשבת שהתבכיינתי וענית לי בצורה הזאת.
ישן 11-08-2013, 22:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי חבשביש שמתחילה ב "ניראה שאתה לא מבין, הטענה שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
ניראה שאתה לא מבין, הטענה שלי נגדך הייתה שבדוגמא שלך בחרת בביטון להיות העבריין, למרות שאני לא משכתי לכיוון הזה ולא רמזתי אליו, אתה בחרת, השאלה אליך, למה בחרת דווקא בו?
אני יודע שלא קבעת שביטון הוא הוא העבריין אלא רק נתת דוגמא, השאלה היא למה הדוגמא הזאת?
אם כבר מדברים על לוגיקה, דמיין לך עולם הפוך, שבו הפוסט הזה היה על אפליה של אשכנזים בקבלה לעבודה, ואז את אותה הודעה שלי("אז אתה אומר שאין אפליה בקבלה לעבודה? ליצחק ביטון ולגד רובינשטיין יש אותו סיכוי?"), האם הניסוח וההודעה מתאימים לפוסט "הפוך"? כן! למה? כי ההודעה הייתה נייטרלית לחלוטין לא משכתי בה לשום כיוון ולא טענתי שום דבר, רק שאלה פשוטה... אבל אתה חושב עקום, חשבת שהתבכיינתי וענית לי בצורה הזאת.
בחרתי בדוגמה הזאת כי אתה ניסית לירמוז שיש אפליה לרעת מיזרחים על ידי מיקרה אפילו-לא-היפותטי שבו במקרה לאדם בעל השם האשכנזי יש סיכוי גבוה יותר להיתקבל לעבודה (הקשר! כולם חוץ מהמיתממים ומהמטומטמים יודעים להבין את הכוונה בתגובה שלך לברווז לפי ההקשר - דבריו של הברווז), ואני הסברתי שיכולים להיות פרמטרים נוספים מילבד השם שמשפיעים על הסיכויים האלה. אני בחרתי במישהו להיות העבריין כדי שהמישהו הזה יהיה בעל הסיכויים הפחותים להיתקבל לעבודה, והמישהו הזה היה ביטון כדי להתאים לדוגמה שלך. אילו הבאת דוגמה אחרת, הייתי אני נותן דוגמה נגדית אחרת.

ישן 11-08-2013, 23:16
  חבשביש חבשביש אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=חבשביש]ניראה שאתה לא..."

איפה ניסיתי לרמוז דבר שכזה? כמו שכבר כתבתי לך, השאלה הייתה נייטרלית לחלוטין, אם ראית בה רמיזה טעית, עובדה שהסברתי לך שאותה הודעה ניתן היה למקם באשכול "הפוך", אני לא מיתמם, אתה נפלת למלכודת, בשרשור האינסופי בינינו, אתה היית זה שגרר את השיחה בינינו לכך שמזרחי יופלה בעבודה, לא אני, לא מאמין לי? פשוט תסתכל אחורה על ההודעה ותראה, העניין הוא שאתה כניראה רגיל להתווכח עם בכיינים, וראית בכיינות גם כשהיא לא הייתה, בקשר להסקת המסקנות שלך והדרך שבה אתה מבין את ההקשר, טוב זה אתה והראש שלך וזה עניין שלא תלוי בי, אני רשמתי שאלה נייטרלית לחלוטין, וכמו שכבר כתבתי לך, לא משכתי לשום כיוון, אתה משכת...
ישן 11-08-2013, 23:30
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי חבשביש שמתחילה ב "איפה ניסיתי לרמוז דבר שכזה?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
איפה ניסיתי לרמוז דבר שכזה? כמו שכבר כתבתי לך, השאלה הייתה נייטרלית לחלוטין, אם ראית בה רמיזה טעית, עובדה שהסברתי לך שאותה הודעה ניתן היה למקם באשכול "הפוך", אני לא מיתמם, אתה נפלת למלכודת, בשרשור האינסופי בינינו, אתה היית זה שגרר את השיחה בינינו לכך שמזרחי יופלה בעבודה, לא אני, לא מאמין לי? פשוט תסתכל אחורה על ההודעה ותראה, העניין הוא שאתה כניראה רגיל להתווכח עם בכיינים, וראית בכיינות גם כשהיא לא הייתה, בקשר להסקת המסקנות שלך והדרך שבה אתה מבין את ההקשר, טוב זה אתה והראש שלך וזה עניין שלא תלוי בי, אני רשמתי שאלה נייטרלית לחלוטין, וכמו שכבר כתבתי לך, לא משכתי לשום כיוון, אתה משכת...

כתבתי איפה. בתגובה שלך לברווז. אולי לא קראת. אז אכתוב שוב: בתגובה שלך לברווז.
בתגובה שלך לברווז.
בתגובה שלך לברווז.

השאלה ה"נייטרלית" שלך התחילה במילה "אז" - בהמשך ישיר לתגובה של הברווז.לך תשקר למישהו אחר.
זה שאפשר היה למקם כל דבר בכל מקום זה מעניין מאוד מבחינה פילוסופית. במציאות את הקשקוש שלך מיקמת פה במקום מאוד ספציפי.

ישן 12-08-2013, 10:26
  חבשביש חבשביש אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=חבשביש]איפה ניסיתי..."

אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה, זאת דעתך, אבל אתה לא יכול להכניס מילים לפה שלי או לטעון לגבי הכוונות שלי, אתה שם לב שבכמה פוסטים אחרונים אתה מתווכח איתי על מה שעבר לי בראש? אם אני אומר לך שההודעה הייתה נייטרלית, אז מאיפה הבטחון לטעון שלא? כמו שכבר כתבת לי שלוש פעמים ״בתגובה שלך לברווז״ אני אנסה להכניס את העניין לראש שלך באותה צורה:
״ההודעה הייתה נייטרלית״
״ההודעה הייתה נייטרלית״
״ההודעה הייתה נייטרלית״
זה לא משנה שהיא התחילה במילה ״אז״, אולי אם היית נותן לברווז לענות היינו יכולים לראות את ההמשך אבל בחרת לצעוק ולהתבכיין על זה שאין אפליה... אגיד לך שוב: אתה גררת את ההודעה לנושא האפליה״
ישן 11-08-2013, 23:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי חבשביש שמתחילה ב "אז תגיד שאתה לא יודע, להגיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
אז תגיד שאתה לא יודע, להגיד "לא יודע" זאת גם תשובה
לא שאלת מה אני יודע אלא שאלת האם יש אפליה. התשובה היא (כן [TEX]\lor[/TEX] לא). בוודאות. זה הדבר היחיד שנכון בוודאות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
גם אני לא יודע בוודאות אבל אני מהמר שכן
ואיך ממשיך המשפט?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי חבשביש
אולי זה לא כזה דרמטי וקיצוני כפי שמציגים זאת בתוכנית([...]), אבל עדיין, אפליה קיימת...
לא יודע. כן יודע.
לא יודע.
כן יודע.
בתחילת המשפט לא יודע.
אחרי כמה פסיקים וסוגריים כן יודע.
לא יודע. כל יודע.
איך זה קרה?
אני לא יודע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:24

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר