לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2013, 21:52
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ThWolf שמתחילה ב "תודה על התגובה. האמת שחשוב..."

זה לא העניין של ההקלטה, כמו העניין של מה תהיה איכות התמונה. כשאתה לוקח תמונה אנלוגית ברזולוציה של 480p (וזה מה שאתה תקבל עם כרטיס אנלוגי, למיטב ידיעתי), ומותח אותה על גובה מסך שמכיל לפחות 768 פיקסלים (אם לא 1080 או 1200...) - זה לא נראה להיט...

אם אתה בכל זאת הולך על אנלוגי - הכרטיס צריך לתמוך בשיטת השידור בישראל - PAL. שזה בד"כ אומר אירופאי. עדיף שתהיינה לו כניסות S-Video, קומפוזייט וקומפוננט בנוסף ל RF - יקל לך מאוד את החיים. אולי גם כניסת אודיו [כי אחרת צריך לחבר דרך כניסת aux/mic בכרטיס הקול, ואז עלול להיות עניין עם שינוי הווליום באמצעות תוכנת הצפיה...].

ולבסוף, הכרטיס צריך לעבוד עם מערכת ההפעלה הדי מעפאנה שנקראת חלונות 8, כי זה מה שלצערנו התקנת. עם זה קשה לי לעזור לך, אני מעריך שכרטיסים ישנים (והאנלוגיים הם מדגמים ישנים, שהרי היום הכל HD), פחות ישקיעו בהם בעניין חלונות 8, אם בכלל.

הכרטיס המפורסם והידוע של היצרן הזה הוא PVR-150, אבל נדמה לי שהוא תקוע עוד איפשהו בעולם ה 32 ביט, אז כל מערכת עם 64 ביט ו/או הרבה זיכרון ואולי אפילו "חדשה יותר מ XP" - נדמה לי שבעייתית איתו...

אז אני מקווה שלפחות עזרתי לך עם סוגי החיבורים ושיטת השידור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2013, 22:15
  ThWolf ThWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה לא העניין של ההקלטה, כמו..."

אכן עזרת. בקרוב אפתח את המחשב ואראה אילו חיבורים יש לכרטיס הנוכחי שלי ואבצע השוואות.
עדיין לא התקנתי ווינדוס 8, יש לי XP כרגע, הסיבה שאני רוצה 8 היא בגלל שזאת מערכת הרבה יותר מהירה, ואני כבר לא יכול לסבול את הלאגים המטורפים של XP.

אז בהנחה שאני הולך על משהו דיגיטלי - זה לא משנה אם התקן יהיה אירופאי או אמריקאי (הרי אמרת שהוא צריך להיות תקן אירופאי רק אם הכרטיס יהיה אנלוגי)? לא תהיה שום בעיה שהממיר יתחבר לכרטיס והוא יציג לי את מה שבטלוויזיה כמו שצריך?

עריכה: בוא נגיד ככה, אני אנסה להיות יותר ספיציפי.
תחת Internal TV Tuners לחברת Hauppauge יש חמישה כרטיסים. הכי "חלש" מביניהם הוא ה-WinTV-HVR-1150 (http://www.hauppauge.com/site/produ...ta_hvr1150.html).
הוא מכיל את כל הכניסות שציינת (כניסת ה-RF היא הכניסה הצהובה? למה צריך אותה? וכניסת האודיו היא ה-Line in? ומהי הכניסה הכי עליונה?)
האם הכרטיס מתאים מבחינת תקנים? אם כן, לא רואה סיבה לקנות אפילו אותו כי באמת שאני זקוק לפונקציונליות הכי פשוטה של לראות טלוויזיה.

נערך לאחרונה ע"י ThWolf בתאריך 03-08-2013 בשעה 22:27.
ישן 06-08-2013, 22:48

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ThWolf שמתחילה ב "תודה רבה על התשובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

HDMI (High-Definition Multimedia Interface) is a compact audio/video interface for transferring uncompressed video data and compressed/uncompressed digital audio data from a HDMI-compliant device ("the source device") to a compatible computer monitor, video projector, digital television, or digital audio device.[1] HDMI is a digital replacement for existing analog video standards.

אגב, יש מסכי מחשב שיש להם כניסות DVI/HDMI ספייר, ואז בכלל לא צריך כרטיס טלוויזיה. לי כבר לא מעט שנים יש מסך שהממיר מחובר אליו ישירות, ורק האודיו מחובר דרך המחשב (ולאחרונה השתדרגתי, ככה שהאודיו מחובר אופטית לרסיבר; בעצם, אני יכול לצפות בטלוויזיה כשהמחשב כבוי לחלוטין...)
ישן 07-08-2013, 06:11

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ThWolf שמתחילה ב "פצצה, טוב לדעת. גם למסך שלי..."

או, אם כבר יש לך כבל HDMI (וכשבאים להתקין לך ממיר HD, אתה אמור לקבל אחד, לדעתי...), רק תקע שממיר בין שני החיבורים - שאולי יהיה יותר זול. למשל: http://dx.com/p/hdmi-f-to-dvi-24-5-m-adapter-8308

לממיר יש יציאות אודיו, לא כניסות אודיו. ה"אדום/לבן" אלו יציאות אנלוגיות מסוג RCA.

בחיבור HDMI למכשיר תומך (כלומר - עם רמקולים) - אכן עובר גם אודיו. במסך שלך, גם אם יש רמקולים, אין HDMI. יש DVI. ההבדל המהותי בין HDMI ל DVI, הוא ש DVI (שהר"ת שלו הם "Digital Visual Interface") - כשמו - מעביר רק תצוגה דיגיטלית.

אם הממיר שלך תומך בשינוי עוצמת הווליום, אז כן, היא אמורה להשתנות גם ביציאת ה RCA (ואין לכך קשר לשלט או ל HDMI - גם אם תלחץ על כפתורי הווליום בממיר זה יקרה). בהוט למשל אי אפשר לעשות את זה ישירות עם השלט (למיטב ידיעתי), אלא רק דרך תפריטי ההגדרות (מה עבר להם בראש?) - וביס כן (אם לא עשו "נעילת ווליום").

וכן, גם במחשב תוכל לשנות... סביר להניח שבמחשב אין לך כניסת RCA לאודיו... אתה תצטרך כבל זוג-RCA ל 3.5mm סטריאו זכר-זכר בשביל זה... כדי לשמור על איכות קול מקסימלית, עדיף שהממיר יהיה בווליום מקסימלי, שהוא יהיה מחובר לכניסת LINE במחשב, ושהנמכת עוצמה תעשה דווקא בצד המחשב. הסיבה לכך היא שאם הממיר שולח אודיו בעוצמה נמוכה, היחס בין האות לרעש קטן - וכשהמחשב מגביר שאתה מעלה שם את הווליום - הוא מגביר גם מה שמגיע מהממיר שאתה מעוניין בו (אודיו), וגם רעשי רקע שהם בלתי נמנעים. ככל שעוצמת המקור תהיה חזקה יותר, יהיה פחות רעש רקע כשאתה מגביר.

מעבר בין הכניסות נעשה בד"כ באמצעות כפתור... בד"כ קוראים לו INPUT. לפעמים יש לו סימן, לרוב חץ שנכנס לתוך המסך. במסכים מסויימים (אני משער - "היקרים יותר") - יש גם אפשרות לעשות PIP. אם תתן את הדגם אולי נוכל למצוא את חוברת ההוראות כדי לראות איפה הכפתור הזה נמצא...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר