לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2013, 11:58
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
טלוויזיה מדוע רשויות החוק \ משהב"ת לא פועל נגד אזרחים בחו"ל שכביכול מייצגים את צה"ל?

לאחרונה יצא לי לראות פרק בסדרה האמריקאית "USC" - Ultimate soldier challenge.

סדרה שבה בכל פרק מתחרות 3 קבוצות לוחמים, שמייצגות גוף כשלהוא (לדוגמא "הכומתות הירוקות" נגד "SFK" - יחידה מובחרת מנורווגיה), הקבוצה השלישית היא קבוצה של מאבטחים פרטיים (סוג של שכירי חרב, מחברת קבלן פרטי).

בכל אופן, באותו פרק היה צוות של IDF, נגד צוות של יחידת צנחנים אמריקאית, ועוד צוות של מאבטחים פרטים.

הצוות ההישראלי נראה הכי רע, הלוחמים לא היו בכושר, יכולת הקרב שלהם לא הייתה רחוקה משל ג'ובניקים, הם פשוט ביזו בכל דרך אפשרית את המונח "IDF".

אפילו אם היו מביאים חבר'ה מגדוד קרבי, אני משוכנע באלף אחוז שהיינו רואים תוצאה אחרת.

עכשיו, מה שהכי צורם לי זה שהחבר'ה האלה כביכול מייצגים את הצבא, ומליוני אנשים בכל רחבי העולם נחשפים לסדרה הזאת.

אני חושב שכן יש מקום להתערבות של גוף כלשהוא במדינה.

אני לא חושב שזה הגיוני שכל פלוץ יחליט מחר בבוקר לייצג את IDF, רק בשביל כמה ג'ובות מהצד.

סרטון מאותו פרק (העצבים שתקבלו אחרי שתצפו בו על אחריותכם בלבד).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2013, 13:59
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי דה-דה שמתחילה ב "בכתבה בעיתון אני זוכר שקראתי..."

בדיוק.
והם מופיעים בפנים חשופות.
והצנחן האמריקאי עם זקן צרפתי מעוצב ומוהוק מוזר.
אני לא אומר שהם מתחזים, אני אומר שיש שם הוספת הילה מוגזמת. ראיתי את אחד הפרומואים ובחור (שעכשיו אני מזהה אותו בתור הלוחם הישראלי מהסרטון שהובא לפה) אומר משפטיים נדושים בסגנון "אם אני אספר לך אני אצטרך להרוג אותך".
בנוסף באחד הפרקים שראיתי הם עשו משימת לש"ב, חלק מהחבר'ה באמת התנהלו כמו שצריך, חלק נראו כמו ילדים במשחק פיינטבול. אחד אפילו התמוטט שם מאיזה ריצה קצרה.

זה אומר שחלק אולי מתחזים, חלק באמת חיילים, חלק פשוט משוחררים לא מעט זמן ואת הרוב (או כולם) מאדירים שם ללא בושה.
פעם הייתה תכנית בAXN על עיקרון דומה אבל יותר לעניין...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2013, 21:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "סבבה, ואיזה לגיטימציה יש להם לייצג את צה"ל?"

אני מנסה ללכת עם הראש שלך, אבל קשה לי. פגיעה בתדמית הצבא בגלל סצינה בתוכנית בערוץ ההיסטוריה?!
- קודם כל, בכל סצינת קרב שמאורגנת ע"י ערוץ ההיסטוריה, תמיד ינצחו האמריקאים (או הנאצים.. אבל זה סיפור אחר). זה ערוץ שמוטה מאוד לטובת הקהל (האמריקאי) שלו. מבחינתו, שקוף שאפשר היה להכריע את מלחמת קוריאה אם היו מנחיתים את המארינס ליד בייג'ינג ולא באינצ'ון, ואת ויאטנם- אם היו שולחים את "הנשרים הצורחים" להאנוי.
- בחיאת, מי מתבסס על ערוץ ההיסטוריה? אני מעריך שעשרות מיליוני האמריקאים שצופים בו, כמו האמריקאים בכלל, די מעריכים את ישראל; הם יכולים בשקט לחשוב שישראלי יפסיד לאמריקאי- אבל ינצח את שאר העולם עם יד קשורה לצלחת חומוס (-:
ישן 04-08-2013, 07:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "סבבה, ואיזה לגיטימציה יש להם לייצג את צה"ל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
צה"ל הוא גוף גדול, מחזיק את אחד הצבאות הסדירים הטובים בעולם, עם יחידות עילית ולוט"ר אזרחיות מהטופ העולמי - וזה מה שמייצג אותנו?

מה זה כ"כ איכפת לך?
אתה באמת חושב שאת צה"ל מעניין מי מייצג אותו בתוכנית המעאפנה הזאת?
אתה חושב שיש מישהו ששווה לקחת אותו ברצינות שלוקח את התוכנית הזאת ברצינות?
ציטוט:
-בכל אופן אני רוצה לכתוב מכתב בנושא למשהב"ת, לדעתכם יש בכלל טעם?

כן, תתלונן גם על הקבוצת איירסופט השוודית שמחקה את גולני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-08-2013, 21:26
  אחד_העם_אחד אחד_העם_אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מדוע רשויות החוק \ משהב"ת לא פועל נגד אזרחים בחו"ל שכביכול מייצגים את צה"ל?"

"אפילו אם היו מביאים חבר'ה מגדוד קרבי, אני משוכנע באלף אחוז שהיינו רואים תוצאה אחרת."

אתה משוכנע לא נכון.

עם כול הכבוד למה שאתה חושב, אין ממש רמה בגדודים, וזה תלוי במיוחד באנשים שם, לכן זה משתנה מגדוד לגדוד. אין ספק שיודעים את העבודה, אבל לא ברמה שאפשר להגדיר אותה כמקצוענות.

שאתה עולה לגדודים אתה יכול לראות איך חברה שעד לפני כמה חודשים עברו כמעט הכול, נופלים מריצת אלפיים או מרחק של כמה קילומטרים פתאום הופך למרחק גדול...

מה שכן, יפה בכול זאת שלמרות שגודלים שם בטטות, בסופו של דבר אחרי חצי שנה נותנים עבודה ראויה בתרגדים...
ישן 04-08-2013, 21:02
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

התוכניות הזאת משודרת בערוץ גדול עם חשיפה למאות אלפי אנשים בארה"ב
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "נו באמת, עם כמות הישראלים..."

ועוד כמה מליונים בעולם.

למה לעזאזל הם צריכים לקבל רושם שצה"ל מורכב מפדלאות עם קרחת שבקושי מסיימים 2000 מטר?

צה"ל משקיע לא מעט כסף על התדמית שלו, אז נכון שבסה"כ מדובר כאן בסוג של תוכנית ווסאח, אבל זה עדיין מייצג את המדינה במידה מסוימת.

בואו נהיה אמיתים:

אני לא חושב שיש כאן אחד שלא היה רוצה לראות יוצאי שלדג \ שייטת \ מטכ"ל, פותחים את התחת לאמריקאים בתוכנית כזאת.

זו כל הנקודה שלי באשכול הזה.

כשעבדתי באבטחת אוניות בחו"ל, האיטלקים, ושאר אנשי הצוות הסתכלנו עלינו בהערצה כמעט עיוורית.

כשהייתי מדבר עם סמאונים (אנשי מקצוע מאוד חזקים, שבין היתר התפקיד שלהם באוניות קשור לסירות חילוץ, כיבוי אש, ועגינה), והם פשוט היו אומרים לי שהתדמית שלנו בעולם, או לפחות בסמואה.

זה שכל ישראלי בוגר צבא הוא סוג של לוחם עילית.

עכשיו בואו נחזור לסדרה - מה רואים שם?

קיבלת את התשובה לבד...

ישן 05-08-2013, 05:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מדוע רשויות החוק \ משהב"ת לא פועל נגד אזרחים בחו"ל שכביכול מייצגים את צה"ל?"

וואו, אתה הזוי.... על מה אתה מתבכיין כמו נקבה? מישהו פצע לך את האגו? צה"ל לא נראה כמו הצבא הכי טוב בעולם, הבלתי מנוצח שיקרע את כל הצבאות האחרים בעולם כי שלנו הכי טוב, הכי מתקדם, הכי בלתי מנוצח... אוי אוי אוי... וואלה, מיליוני בורים וחסרי שכל שלא מבינים דבר בנושאי צבא וביטחון יחשבו שצה"ל לא מספיק טוב בשביל לנצח את הצבא האמריקני... וואו... חלילה שלא תיפגע ההרתעה...

אפילו לו הגאווה הילדותית של "אבא שלי הכי חזק" הייתה במקום, על חופש הביטוי שמעת?

אגב, זה לא שהחברים שלך "יוצאי יחידות העילית" עם האצבע בשמורת ההדק והכפכפי דונלד דק ייצגו את צה"ל או ישראל בצורה יותר טובה...

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 05-08-2013 בשעה 05:57.
ישן 05-08-2013, 20:10
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "וואו, אתה הזוי.... על מה אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
וואו, אתה הזוי.... על מה אתה מתבכיין כמו נקבה? מישהו פצע לך את האגו? צה"ל לא נראה כמו הצבא הכי טוב בעולם, הבלתי מנוצח שיקרע את כל הצבאות האחרים בעולם כי שלנו הכי טוב, הכי מתקדם, הכי בלתי מנוצח... אוי אוי אוי... וואלה, מיליוני בורים וחסרי שכל שלא מבינים דבר בנושאי צבא וביטחון יחשבו שצה"ל לא מספיק טוב בשביל לנצח את הצבא האמריקני... וואו... חלילה שלא תיפגע ההרתעה...

אפילו לו הגאווה הילדותית של "אבא שלי הכי חזק" הייתה במקום, על חופש הביטוי שמעת?

אגב, זה לא שהחברים שלך "יוצאי יחידות העילית" עם האצבע בשמורת ההדק והכפכפי דונלד דק ייצגו את צה"ל או ישראל בצורה יותר טובה...

ועדיין...
מה שהחבר'ה האלה עשו ברבע מהשירות שלהם, אתה לא עשית כל החיים שלך.
תזכיר לי ולחברי הפורום איפה בדיוק אתה עושה מילואים?
איפה עשית סדיר?

תעשה טובה, ותפסיק לעשות בושות.

ישן 05-08-2013, 21:26
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "אף אחד מהאנשים האלו לא מייצג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
אף אחד מהאנשים האלו לא מייצג אף מדינה או אף צבא .
זה שכמה טמבלים הוצגו כשרתו בצבא הישראלי ועוד אומרים ששרתו ביחדה סודית זה לא עילה לתבוע אותם , יותר חשוב לתבוע כל מיני ישראלים שמלכלים בחול , הורסים מלונות ומשאירים לנו שם רע , הרבה יותר חשוב מלתבוע את הליצנים האלו

מצטער אבל אני חולק עלייך.

אני לא בא לתבוע אף אחד, אבל אני כן חושב שצריך לעשות סדר בעניין.

בכל אופן, באותה תוכנית - החבר'ה האלה כן הוצגו כלוחמים שמייצגים את צה"ל, זה שהם לא בכשירות מבצעית כבר איזה 200 שנה זה משהו אחר.

עם כל הכבוד לסדרה הזאת, אני חושב שהיא הייתה צריכה אישור מצה"ל, או גורם ישראלי סמכותי כלשהוא, על מנת להציג בתוכנית שלה לוחמים שכביכול מייצגים את צה"ל.

משהב"ט \ רשויות צריכות לפעול נגד המפיקים של אותה תוכנית.

האבסורד של כל הסיפור הזה, זה שהזבל הזה גם מוצג בYES ובהוט.

ישן 05-08-2013, 21:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה ממשיך ללכת מסביב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני אנסה לנסח זאת אחרת:

האם לדעתך זה ראוי, או תקני, שכל אזרח ישראלי שאי פעם שירת בצה"ל, ירשה לעצמו לייצג את הצבא בתוכנית ריאלטי כזו או אחרת?

ראוי זה דבר אחד. לא יודע ולא אכפת לי. או ל-meac. או להרבה אנשים אחרים.
תקני זה דבר אחר. בנושא הזה אין תקנים שאני מודע אליהם, אבל אתה מוזמן להפנות אותי לתקן הרלבנטי של ISO או מת"י.
שני הדברים האלה לא קשורים לזה שהתחלת את כל הסיפור מרשויות החוק ומשרד הביטחון. רשויות החוק עוסקות בחוק. מה אתה רוצה שהן ומשרד הביטחון יעשו?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 06-08-2013, 10:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב ""חייל" - מילה ראשונה. ברגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוגיין
"חייל" - מילה ראשונה. ברגע שאתה מוסיף את ה"לשעבר" זה חסר טעם וגם לגבי מילואים לא בטוח שתקף. זה חוק צבאי המונע התחזות של חיילים, לא חוק לאזרחים שמציגים את עצמם. מבחינה משפטית אפשר להתפלפל על זה עד מחר, תכל'ס, קשה לי להאמין שיחזיק מים.
לא. ניסיון התחכמות נחמד עם המילה "חייל", אבל למרבה המזל סעיף 16 לחוק אומר:
מי שאינו חייל כהגדרתו בסעיף 1, וחוק זה חל עליו - יהיה דינו לענין חוק זה, כדין חייל; וכל מקום שמדובר בחוק זה על חייל, גם אדם כאמור במשמע; והוא, כשאין הוראה אחרת.
וכאמור, סעיף 11 אומר שכאשר מדובר על עבירה לפי סעיף 131 החוק חל גם על חייל מילואים שאינו בשירות.
אתה יכול להפנות אותנו ל"הוראה אחרת" בעניין?

ישן 05-08-2013, 22:04
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "על איזה חוק? חוקי מדינת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
על איזה חוק? חוקי מדינת קליפורניה? אולי על חוקים פדרליים? אולי על חוקי ההגירה האמריקאים? מה למדינת ישראל ולזה?

אני לא עו"ד ואני לא מבין בתחום החוק, בטח שלא בתחום החוק האמריקאי.

אבל זה נראה לי לא תקין שתוכנית טלוויזיה תציג לוחמים שמייצגים צבא, שלא באמת שלח אותם, מכיר בקיומם, או אישר את השתתפותם בתוכנית.

זה כמו שמחר יפיקו תוכנית בערוץ 10 על תחרות בין יחידות עילית בעולם, את ישראל ייצגו מילאומניקים של השייטת, ואת ארה"ב זוג בטטות שיטענו שהם מיחידה מובחרת מהצבא האמריקאי - למרות שאין לכך שום סימוכין.

בתוכנית הצוות האמריקאי יהיה הכי בזיוני, ויעוף ראשון.

אתה באמת חושב שזה לא יעצבן את האמריקאים?
אתה חושב שהאמריקאים לא ינסו לבדוק את הנושא, ולברר למה מתחזים כביכול ייצגו את הצבא שלהם?

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 05-08-2013 בשעה 22:07.
ישן 06-08-2013, 10:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה מה שאמרו בתוכנית...אם הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
אגב, חוק שיפוט צבאי חל על חיילי מילואים שאינם בשירות רק במספר סעיפים מצוצמצם ואם איני טועה, 131 אינו בינהם...
אנסה שוב.
recap, זו תגובה אחת למעלה שלי שהגבת אליה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
תלוי מה הם טענו בדיוק.

כידוע, ס' 131 לחש"צ קובע כי
חייל המתחזה כבעל דרגה שאינה שלו, או כבעל תפקיד בצבא, מבלי שהוא רשאי לעשות זאת, או עונד סימן או תג צבאי, אות מערכה או עיטור ואינו מוסמך לענדו, דינו - מאסר שנה.
ס' 11(א)(1) קובע כי עבירה לפי סעיף 131 היא אחת העבירות שהחש"צ חל גם לגבי אנשי מילואים שאינם בשירות העוברים אותן.
יכול להיות שהיא לא הייתה ברורה מספיק, אז אפרט.

כשכתבתי ש"ס' 11(א)(1) קובע כי עבירה לפי סעיף 131 היא אחת העבירות שהחש"צ חל גם לגבי אנשי מילואים שאינם בשירות העוברים אותן" כוונתי הייתה שחוק השיפוט הצבאי חל על חיילי מילואים שאינם בשירות בהקשר של סעיף 131, בניגוד לדבריך ש"131 אינו בינהם". אפשר לראות זאת בסעיף 11 עצמו:
11. (א) איש מילואים שאינו בשירות שעבר אחת העבירות המנויות להלן יחול עליו חוק זה בכל הנוגע לאותה עבירה, ואלו הן:
(1) מעשה המהווה עבירה לפי הסעיפים 57, 94א, 99, 100, 101, 102, או 104, 109(א)(1) או 131;

(2) מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 59 או 62, ועשה את המעשה כלפי מפקדו באשר הוא מפקדו, או כלפי מי שהיה מפקדו כאשר היה מפקדו;

(3) מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 64 ועשה את המעשה לגבי חייל הבא לשים אותו במשמורת לפי חוק זה;

(4) מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 65, ועשה את המעשה כלפי פקודו באשר הוא פקודו;

(5) מעשה המהווה עבירה לפי סעיף 85, לגבי נשק שקיבל מטעם הצבא;

(6) מעשה המהווה עבירה לפי תקנות שהותקנו על ידי שר הבטחון לפי חוק שירות בטחון [נוסח משולב], התשמ"ו-1986, או לפי חוק שירות המילואים, התשס"ח-2008, והמטילות חובות על אנשי מילואים כשאינם בשירות.
הדגשתי בשבילך את הקטעים החשובים. כאשר החש"צ מונה בפסקה (1) בס"ק 11(א), בין מספר עבירות, גם עבירה לפי סעיף 131 בחש"צ, ולפני כן בראש ס"ק (א) בסעיף 11 מציין כי "איש מילואים שאינו בשירות שעבר אחת העבירות המנויות להלן יחול עליו חוק זה בכל הנוגע לאותה עבירה" הכוונה היא שהחש"צ ("חוק זה") חל על אותו "איש מילואים שאינו בשירות" אם הוא עבר עבירה לפי סעיף 131 (לחש"צ, כמובן!).

אני מקווה שעכשיו הדברים ברורים יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:16

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר