לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2013, 02:28
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בריטניה: "לא נתפשר על הריבונות בגיברלטר"

טריטוריה זעירה, באורך של 6 קילומטרים, מביאה למתח רב בין שתיים מהמדינות הגדולות באיחוד האירופי. שר החוץ הספרדי מציע להטיל מס מיוחד על כל רכב שנכנס לגיברלטר ולאסור על טיסות למושבה לטוס מעל ספרד, ובלונדון מבהירים כי הם לא נלחצים ואין להם כוונה להתפשר על הריבונות בחצי האי הזעיר

ביבי תלמד! תראה מה מוכן ר"מ מדינה קולוניאליסטית קלגסית ודורסנית, ששולטת שלא בצדק - למעלה מ 300 שנה - על נק' קטנה בעולם - שאין לה ולו גרם של קשר וזיקה אליה - לעשות כדי להישאר ריבון שם.

ואילו אתה, ששולט בצדק גמור, על שטחים שלהם יש את הזיקה האמיתית למדינתך, כבר למעלה מ 3000 שנה, נכנע לאותם קלגסים ולפריצים אחרים ומתדיין על שטחי מולדת יקרים..

אנשים מחפשים הגינות, אל תצפה למצוא אותה. היה אתה נכון ליצור אותה - בכל מחיר - כולל עוד סבב שפיכות דמים וכולל בידוד בינ"ל מוחלט! רק בנחישות עצומה ועמידה על עקרונות צודקים ומוחלטים וללא מורא ופחד שמטילים עלינו ארורי השמאל הישראלי והעולמי - הצדק יעשה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2013, 17:23
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "אתה מאמין שלחתימה על הסדר עם..."

לפי ההיגיון הזה אי אפשר לחתום על אף הסכם שלום אף פעם, כי אתה לא יכול לדעת מי יהיה בשלטון בעתיד, והאם הוא יכבד את ההסכם. עם מצריים חתמנו על הסכם, וקיבלנו יותר מ-30 שנות שקט בגבול שעד אותו הרבה היה המסוכן ביותר עבור מדינת ישראל. גם כשהאחים המוסלמים עלו שם לשלטון, הפלא ופלא, לפתוח במלחמה נגד ישראל לא היה הדבר הראשון בלו"ז שלהם, והשקט נשמר.
לא אמרתי שצריך לפרק את צה"ל יום אחרי שחותמים על הסכם שלום. ישראל תמשיך להגן על הגבולות שלה ואם המדינה הפלסטינית תתחיל פתאום להפעיל אלימות נגד ישראל, היא תדע להגן על עצמה. גם מבחינת העולם המערבי, הגנה עצמית מפני מדינה תוקפנית היא הרבה יותר לגיטימית מאשר כיבוש של עם אחר ששואף לעצמאות ולמדינה משלו.

ישן 06-08-2013, 21:02
צלמית המשתמש של רועי AZ

בעינייך זה "היגיון".. בעיננו זו המציאות העגומה..
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לפי ההיגיון הזה אי אפשר לחתום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
לפי ההיגיון הזה אי אפשר לחתום על אף הסכם שלום אף פעם, כי אתה לא יכול לדעת מי יהיה בשלטון בעתיד, והאם הוא יכבד את ההסכם.

בכל פעם שהתקפלנו ונסוגנו - מפלס הטרור והאלימות עלה והמעגל התרחב. בעימות האחרון הגיעו הטילים למרחב ת"א ורק בגלל מערכת כיפת ברזל לא אירע אסון. אתה לא יכול להפקיר שטחים אסטרטגיים ולהתפרש על פני רצועה צרה, גם אם תרחיש האימים שיזרקו אותנו לים הוא לא ממשי - ולהפקיר את ביטחוננו בידיו של בובה שגם אם וכל כוונותיה טובות, תינגף בידי כוחות אל קעידה.. ראה מה קורה בסוריה, שם השלטון חזק לאין שיעור ומגיב בברוטליות. שים לב שאיום הרקטות איננו מתקיים מהיכן שבו שליטתנו הרמטית.

אין לי מושג מדוע אתה בוחר להתעלם מכך, אבל טילים על נתב"ג (ולא בגלל שזה מקום הפרנסה שלי) - יביא בהכרח לסגירתו ומכאן לנזק כלכלי בל יתואר!! ואם את זכותינו הלגיטימית להגנה - תוקפים בכל מיני ועדות והחלטות אנטישמיות - מה יקרה בבואנו לממש את זכותינו, בתוך מדינה פלסטינית ריבונית שזה עתה קמה? גם אז תזעק בדבר הצורך "לגלות איפוק ולעשות צעדים לחיזוקו של אבו מאזן".. ??

עם מצריים חתמנו על הסכם, וקיבלנו יותר מ-30 שנות שקט בגבול שעד אותו הרבה היה המסוכן ביותר עבור מדינת ישראל. גם כשהאחים המוסלמים עלו שם לשלטון, הפלא ופלא, לפתוח במלחמה נגד ישראל לא היה הדבר הראשון בלו"ז שלהם, והשקט נשמר.

מסתבר שהצורך בלהבטיח רמה מסוימת היגיונית של לחם וחלב למרבית האוכלוסיה - מסכל את הרצון העז להכריז עלינו מלחמה. אתה רק שוכח, שמלחמה מולם היא גם קונוונציונאלית - צבא מול צבא ולא א-סימטרית מול מחבלים המתחבאים מתחת לשמלות נשים ועגלות תינוקות... מלחמה מול מדינה ריבונית מזה שנים.. אבל תראה מה קורה בשטח ההפקר שנקרא סיני. ממש חממה לאל קעידה.

לא אמרתי שצריך לפרק את צה"ל יום אחרי שחותמים על הסכם שלום. ישראל תמשיך להגן על הגבולות שלה ואם המדינה הפלסטינית תתחיל פתאום להפעיל אלימות נגד ישראל, היא תדע להגן על עצמה. גם מבחינת העולם המערבי, הגנה עצמית מפני מדינה תוקפנית היא הרבה יותר לגיטימית מאשר כיבוש של עם אחר ששואף לעצמאות ולמדינה משלו.

שמע, עד כה הקונפליקט הישראלי - ערבי/פלסטיני, מסתכם במירור חיים טראומטי ומשמעותי, בעל השלכות כבדות שלעיתים גם גובה חיים - של רבים מתושבי מדינת ישראל. אתה לא רוצה שהעימות הזה יכלול את כל תושבי מדינת ישראל ויגרום לפגיעה אנושה בכלכלתה..

אתה לא רוצה לצאת משטחים, כדי לחזור אליהם במוקדם מאוד - ע"מ להילחם באיסלאם ראדיקלי רצחני בסיוע הפלסטינים שלמעשה רואים בהסכם עם ישראל רק כגרסא מודרנית של הסכם חודייביה.. כמה שלא תחשוב ותצהיר שהם "פרגמטיים"..

ישן 06-08-2013, 16:35
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "כן. אם ניסוג משטחי הגדה..."

ציטוט:
כן. אם ניסוג משטחי הגדה המערבית במסגרת הסכם שלום, שכולל בתוכו את סיום הדרישות הפלסטיניות, ונורמליזציה על העולם הערבי, אני בהחלט מאמין שזה יחסוך חיי אדם.

אם ואם.
אם יבוא המשיח מחר בבוקר אז הכל יהיה טוב.
סיום הדרישות הפלסטיניות= "זכות השיבה", משמע מדינה דו-לאומית בכל מקרה. מה גם שמי אומר שהפלסטינים יכבדו את ההסכם הזה? הם כיבדו את אוסלו? הם כיבדו איזשהו הסכם אי פעם? מי ערב לנו לגבי כל הפלגים הפלסטינים הרבים? מי ערב במידה והמשטר מוחלף?
נורמליזציה של העולם הערבי? נראה לך שלסוריה ולחיזבאללה יהיה איכפת? ואיפה איראן עומדת בהקשר הזה?
בקיצור, אני מעדיף לחשוב שאתה תמים חסר תקנה מאשר טיפש חסר הבנה.
ציטוט:
להבדיל, להמשיך להחזיק בשטחים האלה, תוך התעלמות מסוגיות דמוגרפיות

אני מסכים, את הבעיה הדמוגרפית היה צריך לצפות מראש.
ציטוט:
ומבידוד הולך וגובר של ישראל בעולם כתוצאה מכיבוש מתמשך של מיליוני פלסטינים, זה מה שיביא לחורבן המדינה.

אה. ישראל במצב בינ"ל הרבה יותר טוב מאשר הייתה אי פעם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-08-2013, 17:40

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]כן. אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אם ואם.
אם יבוא המשיח מחר בבוקר אז הכל יהיה טוב.
סיום הדרישות הפלסטיניות= "זכות השיבה", משמע מדינה דו-לאומית בכל מקרה. מה גם שמי אומר שהפלסטינים יכבדו את ההסכם הזה? הם כיבדו את אוסלו? הם כיבדו איזשהו הסכם אי פעם? מי ערב לנו לגבי כל הפלגים הפלסטינים הרבים? מי ערב במידה והמשטר מוחלף?

תראה מה שכתבתי לצ'אקי. הנימוק הזה יכול להיות טוב כדי להסביר למה אסור לחתום על אף הסכם שלום עם אף אחד אף פעם.

ציטוט:
נורמליזציה של העולם הערבי? נראה לך שלסוריה ולחיזבאללה יהיה איכפת? ואיפה איראן עומדת בהקשר הזה?

סוריה היא בעיה שצריך לפתור בנפרד. מסיבות מובנות, כרגע זה לא ממש רלוונטי.
חיזבאללה היא ארגון טרור לכל דבר ועניין. שום דבר שישראל תעשה לא יגרום לחיזבאללה להכיר בקיומה. זו לא צריכה להיות סיבה לא לנהל יחסים תקינים עם הרוב המתון של העולם הערבי.
מה שאמרתי לגבי חיזבאללה תקף גם לגבי איראן. עם זאת, אני מאמין שהלחץ הבינלאומי וגם הפנימי על המשטר האיראני יגדל משמעותית כשכל הטענות שלה כלפי ישראל יהפכו ללא רלוונטיות.

ציטוט:
בקיצור, אני מעדיף לחשוב שאתה תמים חסר תקנה מאשר טיפש חסר הבנה.

בינתיים אני מציע פתרונות, ואתה רק עסוק בnaysaying. לימין בישראל אין היום שום רעיון טוב, חוץ מלהשאיר את המצב כמו שהוא ולקוות שיבוא המשיח והכל יסתדר. קצת קשה לי להבין איך אנשים שחלקם אינליגנטים למדי, לא רואים איך כל הסיפור הזה הוא פצצה מתקתקת שהולכת להתפוצץ לנו בפרצוף.

ציטוט:
אני מסכים, את הבעיה הדמוגרפית היה צריך לצפות מראש.

ועם זאת, אתה מסרב לצפות מראש את הכיוון אליו הבעיה הזו הולכת.

ציטוט:
אה. ישראל במצב בינ"ל הרבה יותר טוב מאשר הייתה אי פעם.

ברור. ספר את זה לאוניברסיטאות שהולכות לאבד מימון אירופאי אם לא יפסיקו כל פעילות מעבר לקו הירוק, לקציני צה"ל שלא יכולים לדרוך במדינות אירופאיות מסוימות מחשש שיוציאו נגדם צווי מאסר, ולארצות הברית שנאלצת להטיל וטו אחרי וטו במועצת הביטחון, כי חוץ ממנה כמעט כל העולם מוכן להצביע נגדינו.
להגיד שישראל במצב בינ"ל טוב, זה להיות לגמרי עיוור למציאות...

ישן 06-08-2013, 18:40
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מצחיק... ישראל חתמה עד היום..."

ציטוט:
בעריכה - ולגבי העמידה בהסכמים קודמים שנחתמו עם הפלסטינים - אף אחד מהצדדים לא עמד בדברים שהתחייב להם. קצת צבוע להציג את זה כאילו ישראל עשתה 100% והפלסטינים הם אלה שהפרו את ההסכם.

מדינת ישראל עמדה בהרבה יותר, הפלסטינים לא עמדו באחד.
מעבר לכך שההסכם היה רקוב ונורא מיסודו.
ושוב יש פה את העניין שמיד אחרי אוסלו היה גל הפיגועים הנורא ביותר בהיסטוריה עד שנת 2000. למה? בגלל הפלגים הפלסטינים וחוסר הריבונות של הרש"פ. זה לא יקרה עכשיו כי....?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 07-08-2013, 10:38
צלמית המשתמש של רועי AZ

שנזכיר לך את אירועי הטרור של תקופת אוסלו?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא, אתה זה שמשחק ברולטה רוסית..."

ציטוט:
לא, אתה זה שמשחק ברולטה רוסית בחיים שלי ושל משפחתי - כבר עשרים שנה שהימין בשלטון. ראינו איזה שקט ובטחון זה הביא לנו. חיים ממתקפת טילים אחת לזו שאחריה.

והתקופה משנת 99-01 ...שראה"מ דאז לא נקפו אצבע כנגד המבצעים, עד שבא אריק הבולדוזר ועשה סדר?

להזכיר לך מי הוציא אל הפועל את חומת מגן? שמאותו המבצע, לא חזר הטרור לממדים אותם היו בתקופת שלטון השמאל הארור. להזכיר לך מי היה הפרטנר שלך במשך שנים ועל מה הוא היה חתום אישית גם כשהיה "פרגמטי"?

כיצד אתה מאשים אחרים ברולטה רוסית על משפחתך - שעה שאתה תומך בקירוב הסכנה לפתחה??

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 07-08-2013 בשעה 11:00.
ישן 07-08-2013, 11:53
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה אני לא מתפלא לקרוא את השורות הללו?
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני תומך בלשאוף להביא לפתרון..."

ציטוט:
אני תומך בלשאוף להביא לפתרון שיאפשר לישראל להתקיים בשלום, ולא בפחד מתמיד על קיומה.
אם הייתי מגיע למסקנה שמדינת ישראל תצטרך לחיות במלחמה לנצח, לא הייתי נשאר לחיות פה. מדינה יהודית זה נחמד והכל, אבל אם אין למדינה הזו סיכוי לחיות בשלום, ואם המשמעות של קיומה של מדינה כזו הוא הרג מתמשך שאין שום סיכוי שיופסק, אז זה פשוט לא שווה את זה.

מה לך וליהדות בכלל?

זו המדינה שלי ושל הרוב השפוי (להבדיל מסהרורי השמאל הקיצוני) - לטוב ולרע..

אז נלחמים קצת מדי פעם (הרי בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, גם כשהיינו באירופה הנאורה ושוחרת השלום) אבל סה"כ בנינו כאן מדינה שאפשר לחיות בה בלי להיות נרדף ומושפל ומוכה וכנוע...

אממה, יש נאורים כמוך, שמוכנים למסור שטחי מולדת, להכנע בכל פעם שקצת לא טוב, מדברים בגלוי ובלי בושה על לעזוב את המדינה - משדרים חולשה לכל העולם - והרוב השפוי - משלם את המחיר!!

שלום ולא להתראות!!

ישן 08-08-2013, 09:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

נכון דן! צודק!
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עד שבא אריק הבולדוזר והתחיל עשה סדר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אהוד אולמרט
בתום הפגישה נקראו לחדר ראש צוות המשא ומתן של אש"ף, סאיב עריקאת, והיועץ המדיני שלום תורג'מן. "ביקשנו מהם להיפגש למחרת עם מומחי מפות כדי להגיע לנוסח סופי של הגבול בין פלסטין וישראל", נזכר השבוע ראש הממשלה לשעבר. "אולם ברביעי התקשר עריקאת לתורג'מן וביקש לדחות את המפגש כי הם שכחו שאבו מאזן צריך לצאת לעמאן. עריקאת אמר שהם ישובו וייפגשו בשבוע הבא. מאז אני מחכה", הוא אומר בחיוך

ישן 07-08-2013, 11:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אל תצחיק אותי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא, אתה זה שמשחק ברולטה רוסית..."

אלה חבר'ה מהמחנה הפוליטי שלך שהביאו את הרקטות האלה עלינו, מה גם הם תומכים בלא להגיב לאותו הירי ולהבליג, וכבר יצא לי לפגוש כמה וכמה שאפילו טוענים ש"כמה רקטות בחודש [שפוגעות בישראל] זה דבר שאפשר לחיות איתו" - כמובן שהם לא גרים באיזור בו פוגעות הרקטות, אבל מה זה משנה - השמאל תמיד היה מומחה בלהקריב את דמם של אחרים בשביל המטרות שלו, בעוד הוא יושב בצד בפנים חמורות סבר, מצקצק בלשונו וממרק את המצפון שלו...

אז, תפסיק לשחק ברולטה רוסית עם החיים שלי ושל משפחתי...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-08-2013, 11:56
צלמית המשתמש של רועי AZ

זה לא משנה כרגע ימין או שמאל..
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברור שהשמאל הביא את הרקטות......"

יש מצב מסוים - שכל התקפלות, בין של ממשלת ימין, בין של ממשלת שמאל - תביא להחרפה במצב עד כדי סכנה קיומית.

את זה יש למנוע בכל מחיר.

בכל מחיר!

גם שפיכות דמים, גם "בידוד בינ"ל" וסכסוך עם כל העולם!

לא להחזרת שטחים!!

ישן 07-08-2013, 14:34
צלמית המשתמש של רועי AZ

ההתקפלות.. שאם תהיה, כמו שאתה רוצה
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "באמת?! סכנה קיומית?! איזו..."

ציטוט:
באמת?! סכנה קיומית?! איזו התקפלות הביאה לסכנה קיומית?
האם עזה מאיימת על קיומה של מדינת ישראל?
האם חיזבאללה מאיים על קיומה של מדינת ישראל?
הפעם האחרונה שישראל עמדה בפני סכנה קיומית אמיתית הייתה ב-73. הסכנה הקיומית ההיא לא רלוונטית יותר, כי ניצחנו אותה במלחמה, ואז חתמנו עם רובה על הסכמי שלום.

תהווה סכנה קיומית ברורה ומיידית. היא תביא עלינו את אל קעידה חמאס וחיזבאללה (שממקם את עצמו היטב בסוריה ויתקוף אותנו בגולן) - שיביאו למצב שייפלו פה טילים על כל הרצועה הצרה הזאת שתשאר ועל בן גוריון - העורק הראשי בחיבור שלנו לעולם. מי ימנע את זה? האיש שמכחיש את השואה ושזקוק כל הזמן לזמן וחיזוקים? וכשאנחנו נצטרך לחזור.. מה תגיד אז? שאתה חושב ששני הצדדים צריכים לשמור על איפוק.. או שאנחנו משתמשים בכוח מופרז מדי?

חיזבאללה כיום מחזיק בארסנל של אלפי טילים המכסים כל נק' בישראל. אתה רוצה להביא ארסנל כזה עלינו גם ממזרח? החמאס והג'יהאד האיסלאמי מחזיקים גם הם בארסנל מטורף.. האם אתה רוצה להביא ארסנל כזה גם למזרח?

הסכמי השלום נחתמו, לאחר שהבינו שבקונספציה הישנה, של צבא מול צבא - אין להם בדל של סיכוי. לכן החליטו להשאיר את העניין בתחום הבעיה הפלסטינית, של לוחמת גרילה וטרור, מחבלים שנלחמים מתחת לשמלות נשים ומתחבאים מאחורי עגלות ילדים.. ואז כשנחזור לגבולות 67' אפשר יהיה לסגור סיפור.

תראה מה הם עושים אחד לשני בסוריה.. תראה מה הם עושים אחד לשני בעזה (זרקו אנשים ממגדלים אם שכחת)

על איזה שלום אתה מפנטז?

ישן 07-08-2013, 13:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

השמאל הביא את ההתנתקות ומבקש להביא עוד אסונות כאלה עלינו, אז כן - זה ה"בייבי" שלכם
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברור שהשמאל הביא את הרקטות......"

בנוסף, זה מצחיק אם אתה רומז שאם השמאל היה בשלטון ההתנתקות לא היתה מתרחשת... אגב, אני ממליץ לך לחזור ולקרוא את מה שכתבתי - לא דיברתי עליך אישית כמי שלא חי תחת איום הרקטות, אבל מה לעשות שרוב החברים מהמחנה הפוליטי שלך דווקא לא גרים באזורים שחוטפים רקטות כתלות במצב הרוח של אחמד מהחמאס...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-08-2013, 14:19
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

ההתפלגות זניחה והמצביעים הם מצביעים אוטומטיים
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "השמאל הביא את ההתנתקות?! אני..."

הגרעין הקשה והפעיל בשמאל עובדתית נמצא בת"א, ולראיה למשל הבחירות לראשות העיר - שם אין סיכוי למועמד שאינו מן השמאל להיבחר.
וכן, השמאל הוא אבי ההתנתקות - הוא פמפם בעולם ובישראל נון-סטופ על כך שצריך להתנתק מעזה, עד כדי כך ששרון שהיה צריך להשתיק את העיתונאים בגלל האי היווני זרק להם את ההתנתקות בתור ליטרת הבשר הזו כדי שינעצו בה את השיניים ולא בו, וכמובן שהעיתונות בארץ שמחה לאתרג אותו בתמורה.

ציטוט:

ישן 07-08-2013, 15:07
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

לזה אני מסכים, ולכן כדאי מאוד שהפלסטינאים יפסיקו עם זה...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ברור שלא עושים שלום בכל מחיר,..."

הדור החדש של הפלסטינאים משתתף בקייטנות ג'יהאד של החמאס, וצופה בתוכניות ילדים בהם ילדים אחרים מתגאים ברצונם להרוג יהודים ולהיות שאהידים, ובטוחים שהאבנים והעצים מסביבם ידברו אליהם וילשינו על יהודים שמתחבאים מאחוריהם.
כשהם שוחים בים הם נזהרים מהכרישים של המוסד, ונזהרים גם ממכנסי ג'ינס וסוכריות שגורמות לעקרות ואין אונות, כי כמובן שזו מזימה של השב"כ...
מה תעשה עם הילדים האלה כשהם יגיעו לגיל בגרות? איך תוציא מהם את כל השינאה הזו שהם אכלו בכפית כל השנים האלה?

ציטוט:

ישן 07-08-2013, 17:29
צלמית המשתמש של רועי AZ

ראית מה זה? וכל זה רק בגלל שהם מוסלמים. אם רק הם היו בלונדינים עם עיניים כחולות
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לפחות לפלסטינים יש תירוץ -..."

ציטוט:
לפחות לפלסטינים יש תירוץ - מערכת החינוך שלהם שטפה להם את השכל. אתה הצלחת להפוך לגזען מלא שנאה לגמרי בכוחות עצמך.

ועדיין היו אויבנו - הייתי מת עליהם.....

אבל מעניין איך זה שאני שונא את השמאל הישראלי.... עזוב, שיטתך לא מעניינת אותי.

ישן 07-08-2013, 11:59
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מעניין... לא ידעתי שחתמנו על..."

עם המדינות שחתמנו איתן על הסכמי שלום גם היו הסכמי ביניים קודמים. קוראים להם הסכמי שביתת הנשק. הפלא ופלא, הן ידעו לעמוד בהם.
הפלסטינים חתמו מולנו על כמה הסדרי ביניים, ולא היה אפילו יום אחד בו עמדו באחד מהם.
בניגוד להסכם שלום מול מדינה שיצאה מולך למלחמה או הגדירה אותך כאויב, כאן אתה אמור לחתום מול מי בדיוק? אש"פ? חמא"ס? ג'יהאד איסלמי? ארגון שקרכלשהו אחר? אין כאן גוף שמסוגל לחתום מולך על הלוואה של שני שקלים, שלא לדבר על סיום הסכסוך...

אתה טוען שלימין אין תכנית - גם שימור המצב הקיים הוא תכנית. לא כזו שאתה אוהב, אבל לפחות זו אינה תכנית של התאבדות המונית. השמאל, מנגד, טוען שצריך להמשיך ולנסות מה שכבר ניסינו והתפוצץ לנו בפנים. pun intended.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 07-08-2013, 13:08

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "עם המדינות שחתמנו איתן על..."

כמו שכבר אמרתי, גם ישראל לא עמדה בהתחייבויות שלה בהסכמים מול הפלסטינים, כך שיש שני צדדים לזה שהמו"מ לא הצליח עד כה.
ולגבי שימור המצב הקיים, זה אכן סוג של תשובה. לדעתי זו תשובה גרועה, אבל זו בכל זאת תשובה. אם זו אכן התשובה, ואנחנו חושבים שמצב בו יש תחת שליטה ישראלית כמה מיליוני בני אדם הנתונים למשטר צבאי, שאינם אזרחים ושאינם שווי זכויות, ולישראל אין שום כוונה לשנות את המצב הזה, אז כדאי שנקרא לילד בשמו ונודה שישראל היא מדינת אפרטהייד, ואנחנו לא גאים בזה, אבל לא מצאנו פתרון טוב יותר.
אגב, זה שפתאום שימור המצב הקיים הפך לפתרון פופולרי, מוכיח שכמו הפלסטינים, גם ישראל מבינה רק כח. כל עוד היו פיגועים כל שני וחמישי, אף אחד לא היה מרוצה מהמצב הקיים. חלק אמרו שצריך לחתור לשלום, חלק אמרו שצריך למחוק את הפלסטינים מהמפה, אבל אף אחד לא רצה לשמור על המצב הקיים. פתאום כשנפסקו הפיגועים כולם הפכו לחסידי הסטטוס קוו.

ישן 07-08-2013, 14:54
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא הבנתי איך אתה מצפה מהמתגונן לעמוד בהסכמים כשהצד התוקף לא מכבד אותם?
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "כמו שכבר אמרתי, גם ישראל לא..."

איזה שיוויון זכויות אתה רוצה לתת לאויב שלך? אויב שכבר מאה שנה עושה הכל כדי לזרוק אותך מפה ומצהיר בגלוי על כך....??

למה לתת מתנות למי שרוצה למחוק אותך ומחנך את הדורות הבאים לשנאתך? לפי אלו אמות מידה אמיתיות? יש לך טיעון חזק יותר, חוץ מסיסמאות בדמות "שוויון זכויות" ו"אפרטהייד"..?

ישן 06-08-2013, 18:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אם ואם. אם..."

ציטוט:
תראה מה שכתבתי לצ'אקי. הנימוק הזה יכול להיות טוב כדי להסביר למה אסור לחתום על אף הסכם שלום עם אף אחד אף פעם.

לא. יש יישויות שנחשבות יציבות יותר ויש כאלה שיציבות פחות. יש ריבוניות יותר וריבוניות פחות. הרש"פ אפילו לא נכללת ברשימת האולי.
ציטוט:
סוריה היא בעיה שצריך לפתור בנפרד. מסיבות מובנות, כרגע זה לא ממש רלוונטי.
חיזבאללה היא ארגון טרור לכל דבר ועניין. שום דבר שישראל תעשה לא יגרום לחיזבאללה להכיר בקיומה. זו לא צריכה להיות סיבה לא לנהל יחסים תקינים עם הרוב המתון של העולם הערבי.
מה שאמרתי לגבי חיזבאללה תקף גם לגבי איראן. עם זאת, אני מאמין שהלחץ הבינלאומי וגם הפנימי על המשטר האיראני יגדל משמעותית כשכל הטענות שלה כלפי ישראל יהפכו ללא רלוונטיות.

אז איפה הנורמליזציה פה בדיוק?
ציטוט:
בינתיים אני מציע פתרונות, ואתה רק עסוק בnaysaying. לימין בישראל אין היום שום רעיון טוב, חוץ מלהשאיר את המצב כמו שהוא ולקוות שיבוא המשיח והכל יסתדר. קצת קשה לי להבין איך אנשים שחלקם אינליגנטים למדי, לא רואים איך כל הסיפור הזה הוא פצצה מתקתקת שהולכת להתפוצץ לנו בפרצוף.

אתה לא מציע פתרונות, אתה מציע דרכים להפחית מכוחנו.
מודה- אין לי פתרון. הסיבה העיקרית לכך היא שאין פתרון ללא פגיעה חמורה באתיקה, בעבר היו כמה הזדמנויות לפתרון או לcutting the loses שהוחמצו. האבסורד הוא שהסטטוס קוו טוב פי כמה מכל "פתרון" שהוצא משנות ה90.
ציטוט:
ועם זאת, אתה מסרב לצפות מראש את הכיוון אליו הבעיה הזו הולכת.

הכוונה שלי הייתה שב67 היה צריך לעודד הגירה של ערבים החוצה מהשטחים שנכבשו. אני לא משליך את הבעיה הדמוגרפית על העתיד ב"מימד" שלנו.
ציטוט:
ברור. ספר את זה לאוניברסיטאות שהולכות לאבד מימון אירופאי אם לא יפסיקו כל פעילות מעבר לקו הירוק, לקציני צה"ל שלא יכולים לדרוך במדינות אירופאיות מסוימות מחשש שיוציאו נגדם צווי מאסר, ולארצות הברית שנאלצת להטיל וטו אחרי וטו במועצת הביטחון, כי חוץ ממנה כמעט כל העולם מוכן להצביע נגדינו.
להגיד שישראל במצב בינ"ל טוב, זה להיות לגמרי עיוור למציאות...

קודם כל- תראה שאתה לא מגזים בכל מילה שאתה אומר. שנית אני עומד בדעתי, המעמד הבינ"ל של מדינת ישראל עלה באופן אדיר בשנים האחרונות. זה שהוא אולי ירד מעט בזמן האחרון זה לא אומר שמצבנו ד'היום לא הכי טוב שהיה מאז הולדת המדינה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-08-2013, 18:51

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]תראה מה..."

ציטוט:
לא. יש יישויות שנחשבות יציבות יותר ויש כאלה שיציבות פחות. יש ריבוניות יותר וריבוניות פחות. הרש"פ אפילו לא נכללת ברשימת האולי.

הרש"פ מחזיקה מעמד לא רע מאז הקמתה.
זה נכון שהיום רצועת עזה נשלטת על ידי חמאס, אבל עדין הרש"פ היא ההנהגה הפלסטינית שזוכה להכרה בינלאומית. חוץ מזה השתמשו בתירוץ הזה גם לפני ההשתלטות של חמאס על הרצועה. מי שמבחינתו ערבים הם לא יציבים מהגדרתם, יוכל תמיד להשתמש בתירוץ הזה.

ציטוט:
אז איפה הנורמליזציה פה בדיוק?

תמיד יהיו קיצוניים. הנורמליזציה תהיה עם כל אלו שאינם כאלה.

ציטוט:
אתה לא מציע פתרונות, אתה מציע דרכים להפחית מכוחנו.
מודה- אין לי פתרון. הסיבה העיקרית לכך היא שאין פתרון ללא פגיעה חמורה באתיקה, בעבר היו כמה הזדמנויות לפתרון או לcutting the loses שהוחמצו. האבסורד הוא שהסטטוס קוו טוב פי כמה מכל "פתרון" שהוצא משנות ה90.

א. הסטטוס קוו, אם רואים בו פתרון ארוך טווח ולא רק אילוץ של הרגע, הוא אפרטהייד, שכן אתה שולט במיליוני אנשים, ולא נותן להם אזרחות או שיוויון זכויות. אי לכך הוא גרוע מבחינה מוסרית.
ב. הסטטוס קוו של שקט לא יחזיק מעמד לאורך זמן. אם הפלסטינים יאבדו שוב תקווה, תהיה לך עוד אינתיפאדה. לכן הסטטוס קוו לא טוב מבחינה בטחונית.
ג. עם שמירת הסטטוס קוו תהיה העמדה הרשמית של ישראל, העולם יבין שהיא אכן זו שמונעת קידום של התהליך המדיני, והיא תמשיך להפוך למדינה מצורעת.

ציטוט:
הכוונה שלי הייתה שב67 היה צריך לעודד הגירה של ערבים החוצה מהשטחים שנכבשו. אני לא משליך את הבעיה הדמוגרפית על העתיד ב"מימד" שלנו.

או לא לבנות התנחלויות בשטחים שברור שהחזקתם תביא יותר נזק מאשר תועלת.

ציטוט:
קודם כל- תראה שאתה לא מגזים בכל מילה שאתה אומר. שנית אני עומד בדעתי, המעמד הבינ"ל של מדינת ישראל עלה באופן אדיר בשנים האחרונות. זה שהוא אולי ירד מעט בזמן האחרון זה לא אומר שמצבנו ד'היום לא הכי טוב שהיה מאז הולדת המדינה.

להזכירך ישראל הוקמה אחרי שהאו"ם הצביע ברוב קולות בעד הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. אם היו מקיימים הצבעה חוזרת היום, איך אתה חושב שזה היה הולך?
מתי בעבר הוחרמו מוסדות אקדמאים בישראל?
מתי בעבר היו הגבלות על חתימת הסכמים כלכליים עם ישראל?

אם אתה חושב שהמצב כל כך טוב, בו תן לי דוגמה אחת של משהו אחד שהיה גרוע יותר בעבר.

ישן 07-08-2013, 04:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא. יש..."

1. הרש"פ מחזיקה מעמד לא רע בזכות מדינת ישראל ובזכות איפוזיה של כסף מהמערב - ואת זה חשוב לזכור. בכל מקום שצה"ל יצא, החמאס עלה - וגם את זה חשוב לזכור. מדובר ב"צמח" פוליטי וכלכלי.

2. אתה עושה הסכמים עם חלק מהאנשים? או שאתה עושה הסכם עם ישות מדינית שיש לה את היכולת לאכוף את סמכותה?

3. עובדתית זה לא נכון. התקוממויות התבצעו בזמנים של צמיחה כלכלית פלסטינאית, לא בגלל יאוש זה או אחר.

4. מדינת ישראל לא הוקמה בגלל האו"מ. מדינת ישראל הוקמה לאחר לחץ מדיני על בריטניה לפנות את השטח, כחלק מהנסיון הסובייטי לנשל את בריטניה ממושבותיה ונסיון אמריקאי כושל להציל את המצב. האו"מ לא נתן לנו שום מתנה, ועובדה שהארגון ורוב חברותיו עמדו מנגד נוכח איומים לשואה שניה ע"י הליגה הערבית

5. לפעמים סטטוס קוו עדיף מכל פתרון נראה לעין.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-08-2013, 13:11

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. הרש"פ מחזיקה מעמד לא רע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. הרש"פ מחזיקה מעמד לא רע בזכות מדינת ישראל ובזכות איפוזיה של כסף מהמערב - ואת זה חשוב לזכור. בכל מקום שצה"ל יצא, החמאס עלה - וגם את זה חשוב לזכור. מדובר ב"צמח" פוליטי וכלכלי.

ישראל עשתה וממשיכה לעשות כל דבר אפשרי בשביל לחזק את החמאס. מצחיק אחר כל להאשים את הרש"פ כשהחמאס עולה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
2. אתה עושה הסכמים עם חלק מהאנשים? או שאתה עושה הסכם עם ישות מדינית שיש לה את היכולת לאכוף את סמכותה?

לאף ישות אין יכולת מוחלטת לאכוף את סמכותה, גם לא לישראל. אם הייתה לה, לא היו מחתרות יהודיות, תגי מחיר, ועמי פופרים. זה נכון שההתנתקות החד צדדית מעזה (צעד מפגר מאין כמוהו) יצרה סיטואציה לא נוחה, אבל אנחנו נאלצים לעבוד מול המציאות הקיימת ולא מול זו שהיינו רוצית שתתקיים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
3. עובדתית זה לא נכון. התקוממויות התבצעו בזמנים של צמיחה כלכלית פלסטינאית, לא בגלל יאוש זה או אחר.

אם אתה מתחיל משפט במילה עובדתית, מומלץ להביא תימוכין. בשנים אחרונו המצב בגדה השתפר במידה מסוימת, ולכן יש שם שקט יחסי. כל מחקר היסטורי שעוסק במרי עממי מראה שהו קמות מתוך תסכול, ושעמים שטוב להם בדרך כלל לא מתקוממים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
4. מדינת ישראל לא הוקמה בגלל האו"מ. מדינת ישראל הוקמה לאחר לחץ מדיני על בריטניה לפנות את השטח, כחלק מהנסיון הסובייטי לנשל את בריטניה ממושבותיה ונסיון אמריקאי כושל להציל את המצב. האו"מ לא נתן לנו שום מתנה, ועובדה שהארגון ורוב חברותיו עמדו מנגד נוכח איומים לשואה שניה ע"י הליגה הערבית

איפה אמרתי שמדינת ישראל הוקמה בגלל האו"ם.
בסך הכל טענתי שהיה זמן בו ישראל זכתה בהצבעה באו"ם ברוב קולות, ושהיום המצב רחוק מזה מאוד, ולכן לא סביר לטעון שמצבה של ישראל בעולם טוב מאי פעם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
5. לפעמים סטטוס קוו עדיף מכל פתרון נראה לעין.

לפעמים כן. אבל רק כשהסטטוס קוו לא כל כך גרוע כמו זה שקיים היום. ראה תגובתי לטלי בנושא.

ישן 07-08-2013, 18:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. הרש"פ מחזיקה..."

ציטוט:
ישראל עשתה וממשיכה לעשות כל דבר אפשרי בשביל לחזק את החמאס. מצחיק אחר כל להאשים את הרש"פ כשהחמאס עולה.

1. לא, עצוב שאתה לא מכיר את המציאות בשטח. מציאות בה היכולת של הרש"פ לשלוט בשטח תלויה בגיבוי צבאי של מדינת ישראל, ותלויה באופן מוחלט בנדבות שמדינות שונות בעולם מעבירות לה. אבל לעניין הטיעון שלך - אתה טוען שהרש"פ הינה פיקציה שלא מסוגלת לעמוד מול ארגון מתחרה. מה הטעם לעשות הסכם עם גורם שיכולת הקיום שלו כ"כ שברירית?

לאף ישות אין יכולת מוחלטת לאכוף את סמכותה, גם לא לישראל. אם הייתה לה, לא היו מחתרות יהודיות, תגי מחיר, ועמי פופרים. זה נכון שההתנתקות החד צדדית מעזה (צעד מפגר מאין כמוהו) יצרה סיטואציה לא נוחה, אבל אנחנו נאלצים לעבוד מול המציאות הקיימת ולא מול זו שהיינו רוצית שתתקיים.

אתה משווה את עמי פופר ואת המחתרות היהודיות לארגון טרור שפעל ופועל בגלוי? ואני לא מדבר רק על החמאס. אם אתה רוצה להשוות, נא השווה עד הסוף - מהו חופש הפעולה של ארגון טרור במדינות המערב, מהו חופש הפעולה במדינות בעלות משטר טוטליטרי כמו ברש"פ, ומהו חופש הפעולה ממנו נהנו החמאס, הג'יהאד האיסלאמי וכיוב'.
אם בזה שאתה נאלץ לעבוד מול מציאות קיימת אתה פשוט מתעלם מההשלכות, אז זה לחלוטין לא להתמודד עם המציאות

אם אתה מתחיל משפט במילה עובדתית, מומלץ להביא תימוכין. בשנים אחרונו המצב בגדה השתפר במידה מסוימת, ולכן יש שם שקט יחסי. כל מחקר היסטורי שעוסק במרי עממי מראה שהו קמות מתוך תסכול, ושעמים שטוב להם בדרך כלל לא מתקוממים.
אתה יכול להתחיל להסתכל על האינטיפדה האחרונה, כמובן .או את המאמר העוין של לילה פארח שאף היא מודה שהתל"ג הפלסטיני צמח פי 2 לאחר 1967, ואף עבר מדינות שכנות כמו מצרים וירדן.
ואם כבר אנחנו מדברים, אז היכן התימוכין שלך ל"כל מחקר היסטורי מעמיק"?

איפה אמרתי שמדינת ישראל הוקמה בגלל האו"ם.
בסך הכל טענתי שהיה זמן בו ישראל זכתה בהצבעה באו"ם ברוב קולות, ושהיום המצב רחוק מזה מאוד, ולכן לא סביר לטעון שמצבה של ישראל בעולם טוב מאי פעם.
אכן היה זמן. אתה רוצה לבחון מתי הזמן הזה נגמר? לטעון שההצבעה הזו עמדה במנותק מאינטרסים אסטרטגיים של המדינות השונות באותו זמן זו היתממות. מצבה של ישראל בעולם אולי לא טוב מעולם, אבל הוא גם לא הגרוע ביותר. ואגב, אם אתה רוצה לדבר על מצבה של ישראל בעולם, אז מצבה בעולם ב-1992 היה הרבה יותר טוב מהיום. לפי ההגיון שלך, המסקנה היא שכל תהליך השלום היה טעות.

לפעמים כן. אבל רק כשהסטטוס קוו לא כל כך גרוע כמו זה שקיים היום. ראה תגובתי לטלי בנושא.

רק כשהאופציות האחרות טובות יותר. אני עדיין לא ראיתי טיעון שתומך בכך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-08-2013, 18:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא. יש..."

ציטוט:
הרש"פ מחזיקה מעמד לא רע מאז הקמתה.
זה נכון שהיום רצועת עזה נשלטת על ידי חמאס, אבל עדין הרש"פ היא ההנהגה הפלסטינית שזוכה להכרה בינלאומית. חוץ מזה השתמשו בתירוץ הזה גם לפני ההשתלטות של חמאס על הרצועה. מי שמבחינתו ערבים הם לא יציבים מהגדרתם, יוכל תמיד להשתמש בתירוץ הזה.

הכרה בינ"ל לא מעניינת לי את התחת.
האם יש להם את היכולת להכיל את ההסכמים על הציבור הפלסטיני? האם יש להם ריבונות?
התשובות הן לא ברור ונחרץ. על כן- לא יהיה הסכם עם הפלסטינים.
ציטוט:
תמיד יהיו קיצוניים. הנורמליזציה תהיה עם כל אלו שאינם כאלה.

אז מה אני מרוויח פה בדיוק? העסק הזה הוא או הכל או כלום, אין פה באמצע.
ציטוט:
א. הסטטוס קוו, אם רואים בו פתרון ארוך טווח ולא רק אילוץ של הרגע, הוא אפרטהייד, שכן אתה שולט במיליוני אנשים, ולא נותן להם אזרחות או שיוויון זכויות. אי לכך הוא גרוע מבחינה מוסרית.

איך שלטון עצמי הוא אפרטהייד?
אני מסכים שהפתרון בר התוקף היחיד שימצא יהיה לא הכי הומניטרי בעולם, אבל הוא עדיין יהיה פחות נורא מהאלטרנטיבה.
ציטוט:
ב. הסטטוס קוו של שקט לא יחזיק מעמד לאורך זמן. אם הפלסטינים יאבדו שוב תקווה, תהיה לך עוד אינתיפאדה. לכן הסטטוס קוו לא טוב מבחינה בטחונית.

דווקא הסטטוס קוו הוא הכי טוב מבחינה בטחונית. כאמור- שתי האינתיפאדות פרצו בתקופת של שגשוג ביחסים בין שתי היישויות, שיא כלכלי וסוציאלי של הפלסטינים. התקופה הכי בטוחה לישראל הייתה דווקא כשהפלסטינים היו רצוצים.
ציטוט:
ג. עם שמירת הסטטוס קוו תהיה העמדה הרשמית של ישראל, העולם יבין שהיא אכן זו שמונעת קידום של התהליך המדיני, והיא תמשיך להפוך למדינה מצורעת.

אבל איך ישראל מונעת קידום תהליך מדיני בדיוק?
אין לי בעיה עקרונית מחר בבוקר לחתום על הסכם תיאורטי כלשהו עם הפלסטינים. אבל מי זה הפלסטינים? מי מייצג אותם ולמי היכולת להכיל את ההסכם?
התשובה היא אף אחד.
ציטוט:
להזכירך ישראל הוקמה אחרי שהאו"ם הצביע ברוב קולות בעד הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. אם היו מקיימים הצבעה חוזרת היום, איך אתה חושב שזה היה הולך?

זה לא מעניין אותי וזה לא קשור. החלטת עצרת כללית היא החלטה שאינה מחייבת וזה בכלל לא תוקף נדרש בשביל להקים מדינה.
ציטוט:
מתי בעבר הוחרמו מוסדות אקדמאים בישראל?
מתי בעבר היו הגבלות על חתימת הסכמים כלכליים עם ישראל?

מאז יסודה.
ציטוט:
אם אתה חושב שהמצב כל כך טוב, בו תן לי דוגמה אחת של משהו אחד שהיה גרוע יותר בעבר.

מה אתה עושה צחוק? תקופת החרם הערבי למשל. תקופת הצנע. האמברגו הצרפתי. האמברגו הכללי של שנת 48. חסר?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 06-08-2013, 14:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

דן, הנק' היא איננה מדינה דו לאומית. הנקודה היא תאוות הכיבוש הלונדונית
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אוי אוי בריטניה הגדולה - מיל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה

גיברלטר ואיי פוקלנד ואפילו המלכה אינם מהווים סכנה קיומית למה שנותר מבריטניה. אבל יצירת מדינה דו לאומית בודאי ובודאי תסכן את קיומנו.

המכוערת, אגב צביעות מגעילה כלפי משהו אחר, שנלחם על חייו ועל גבולותיו האימפריאליסטיים שלא מעבר לים - אלא על מנת שלא להיזרק לים....

מדוע הנך מגמד ולא מגנה את תאוות הכיבוש הזו, שאכן איננו תוצר של סכנה קיומית, ושהוא בניגוד מובהק לרצון האחר - שטוען גם הוא לבעלות על השטח - בטיעונים היגיוניים?

האם אתה מודע לעובדה שה"כיבוש" באזורנו הוא אכן מבוסס סכנה קיומית, ויותר מכך - המדובר בשטחי מולדת של הכובש עצמו - ולא תוצר של יצר הרפתקני ברמה כזו או אחרת?

אשמח לתשובה מפורטת.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 06-08-2013 בשעה 14:49.
ישן 06-08-2013, 16:27
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "דן, הנק' היא איננה מדינה דו לאומית. הנקודה היא תאוות הכיבוש הלונדונית"

1. הצביעות מגעילה כלפי מעשיה של מדינת ישראל, אפילו כאשר היא מתגוננת, איננה מהווה חדשה. היא איננה נחלת בריטניה בלבד, אלא של העולם כולו. מה שמותר להם אסור לנו למרות שמעשינו אענם מגיעים לדרגות החומרה שלהם.
2. אכן אנחנו נלחמנו ועדין נלחמים על חיינו ונגד רצונם של שכינינו ויותר משכנינו, לזרוק אותנו לים. כפי שלא הצליחו בעבר לבצע את זממם, כך לא יוכלו גם היום וגם בעתיד הניראה לעין..
3. לא הייתה לי כל כוונה לגמד את תאוות הכיבוש הבריטית. פשוט התייחסתי להאחזותם בזלזול וברחמים. באשר לטענות בעלות על השטח - להיסטוריונים הפתרונים. אינני משוכנע שהספרדים של היום ו/או הארגנטינאים הם הבעלים הבלעדיים של השטח. אני משוכנע שקיימים "בעלים" בעלי זכויות נוספים.
3. אכן כיבושנו מראשית התחדשות ישובה של ארץ ישראל בידי יהודים היה מבוסס על סכנה קיומית לעם ישראל באשר הוא.
4. אין לי ספקות שבארץ ישראל "נולד" עם ישראל. אמנם תמיד שמר על שבטיות, על מחלוקת פנימית, אבל הצליח לחיות באותה טריטוריה או בטריטוריות שכנות ( אפרופו הגדה ורצועת עזה ).
5. ההרפתקנות מתחילה בעצם העובדה, שאיננו מוכנים להכיר במציאות, בעובדה שיושב באותה טריטוריה, מי שמגדיר עצמו כעם אחר. עם שנוצר כתוצאה מהלחץ שנוצר במהלך תקומתה של מדינת ישראל ולא חשוב באשמתו של מי ( בכל מקרה לא כל ההאשמה עלינו - אפילו מרבית ההאשמה היא על אחרים).
6. אם חפצי חיים אנו אין מנוס מלאפשר לאותו עם (לפלסטינאים) להקים את מדינתם לידנו, בתחומה של הגדה המערבית ורצועת עזה. מדינה דו לאומית תביא להעלמותנו מן המפה לשמחתם של שכנינו וחורשי רעתנו.

.
ישן 07-08-2013, 14:08
צלמית המשתמש של רועי AZ

אין לי מושג מה שורש הבעיה..
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אולי,אבל אין לזה שום קשר למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אולי,אבל אין לזה שום קשר למה שקורה ביהודה ושומרון ששם אין לפלשתינים אזרחות,וזה השורש האמיתי של הבעייה.

אני כן יודע, שיש מי שדואג לאינטרסים שלו, גם אם הם לא ברורים דיים - אבל עושה זאת מעצם קיומם! וגם כי הוא יכול!

כל שאני מבקש, שאצלנו יגן מי שאמור, על האינטרסים המאוד ברורים ומובהקים שלנו, בדיוק באותה מידה של נכונות ואי התפשרות - ואף יותר..

ישן 07-08-2013, 17:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

למה שלא תהיה להם אזרחות פלסטינית? בהכרח צריך שתהיה מדינה??
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ] וגם כי הוא..."

שיעשו להם מערך ת.ז. ודרכונים פלסטיניים. ושיהיה כתוב "אזרח מדינת פלסטין"...

מישהו מפריע להם להקים מערכת כלכלית? מערכת בריאות? מה קורה עד עכשיו בעצם..?

במקום שיעסקו בשנאה לאחר, שיעסקו באהבה עצמית. יכריזו על הפסקת הסכסוך ויביאו את גן העדן על עצמם בדמות השקעות זרות, פיתוח התיירות, חינוך למצוינות!

ישן 07-08-2013, 22:33
צלמית המשתמש של רועי AZ

כמו שהוא לא סובל הרג ללא אבחנה בסוריה..?
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זאת לא תהיה אזרחות מלאה,רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
העולם לא סובל דברים כאלה.

או כמו שהוא לא סובל רמיסת זכויות אדם שיטתיות ברחבי המזה"ת?

שהעולם יוסיף עוד סבל לרשימה.

אגב, לאן אתה חותר...?

ישן 08-08-2013, 00:55
  mUSHROOM1232 mUSHROOM1232 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.12
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני לא בטוח אם אני לא הבנתי..."

Benny.Zhit,אין אף בכיר באש"ף שיוותר על "זכות השיבה" ועל דברים אחרים לכן אין שום סיכוי שאי פעם יהיה הסכם איתם ובכל מקרה אבו אדולף מאזן(הדוקטורט שלו עסק בין היתר בהכחשת השואה) לא מייצג את הערבים ברצועת עזה וגם לא את אלה ביהודה ושומרון ככה שהוא לא יכול לחתום על שום דבר. דרך אגב,אין שום הבדל בין אש"ף לחמאס להוציא את הטקטיקה. אני מניח שחלק מהאנשים פה שמעו על הראיון של עבאס זכי(אחד הבכירים באש"ף)שהוא אומר שהמטרה שלהם היא להשמיד אותנו ואם אלה נקראים "מתונים" אני לא יודע מה זה "קיצוניים". נ.ב,בטעות התגובה שלי הייתה ל-TAR-21 ולא תגובה כללית.

נערך לאחרונה ע"י mUSHROOM1232 בתאריך 08-08-2013 בשעה 01:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:39

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר