לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2013, 15:58
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
"מחלת" נהגי הקטר תביא לביטול 100 רכבות

ציטוט:
פניית הרכבת לבית הדין לעבודה מגיעה לאחר ש-42 נהגי קטר - מתוך 215 בסך הכל - הודיעו מאז אמש על מחלה מסתורית פתאומית - צעד שלפי הרכבת מהווה הפרה של התחייבות העובדים בפני בית הדין לשמירה על שקט תעשייתי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4414947,00.html

איפו הפיקוח הציבורי? איפו משרד התחבורה?

הפתרון לכך הוא הפרטת כל קווי הרכבת וביטול ההסתדרות בצורתו הנוכחית עובדים שירצו יקימו ועד עובדים משלהם.
אם להקים ועד עובדים צריך להיות נתון לשליטת החברה המעסיקה ולא בשליטת המדינה.
המקרה הזה מוכיח גם דבר נוסף: הפיקוח הממשלתי לא עובד, במקרים שבהם אפשר להפריט המדינה צריכה לעשות זאות זה גם הרבה יותר מוסרי ולטובת כלל האזרחים.
במקרים שבהם אין אפשרות להפריט מנהל צריך להיות מסוגל לפטר עובדים ולערוך שינוים בחברה ללא סחיטת הועד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2013, 23:23
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""הגיעה העת לשים קץ לשביתות..."

אני מבין אותך לגמרי. זה נחמד לרדת על שמאלנים, אבל השביתות האיטלקיות של עובדי הרכבת זה לא בדיוק שביתה מאורגנת של איגוד מקצועי. זה לא הפעם הראשונה שהם עושים את זה: ממש לא מזמן הנהגים החליטו לגרום לשיבושים בתנועת הרכבות על ידי עצירות באמצע שום מקום וע"י הובלת נוסעים לתחנות עגינה במקום לתחנות העלאת והורדת נוסעים. אם אני לא טועה, שביתות כאלה מוגדרות כשביתות לא חוקיות על פי החוק הנוכחי.

בנוסף לזה, כמו שנכתב לך, אין שום בעיה עם חופש ההתאגדות וזכות השביתה. יש בעיה בעיקר עם זה שמעסיק לא יכול לעשות כלום בשביל לדאוג לטובת הלקוח. הוא לא יכול לפטר כל כך בקלות את עובדי הרכבת הארורים שממררים לנו את החיים. גם לו צריכה להיות הזכות לטפל בעובדים סוררים באמצעות פיטורים, השהייה, העסקת עובדים חדשים וכו', אבל מקשים עליו לעשות את זה.
ישן 07-08-2013, 23:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "אני מבין אותך לגמרי. זה נחמד..."

א. כל הקונספט של שביתות ו"זכות" לשבות הוא קונספט "שמאלני".

ב. חוקיות או לא חוקיות, או האם בכלל מדובר בשביתה - זה מקום לויכוח בבית המשפט. זה חלק מהבעיה. בלי כל הקשקוש הזה אם 40 נהגי קטר "חולים" במקרה באותו יום, ומתגלים כנופשים במקומות שונים הם מפוטרים במקום. המכתבים בדואר רשום כבר יצאו והם מקבלים הודעה ב-SMS לא להגיע מחר. "טוב, ביי."

ג. שוב, כנראה שאתה מבין משהו אחר תחת הכותרת "שביתה". היום המשמעות של המילה היא "לא לעבוד תוך כדי זה שאסור למעביד לפטר אותך".

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-08-2013, 00:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Vladin שמתחילה ב "א. אין ספק שכל נושא זכויות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Vladin
א. אין ספק שכל נושא זכויות עובדים הוא קונספט שמאלני.
ב. אכן, בית המשפט קובע בסופו של דבר. אני רק טוען שיש מקום להאשים אותם ע"פ החוק הנוכחי, ולאו דווקא חורץ את דינם ברגע זה.
ג. אכן, אני מתייחס לזכות השביתה בצורה שונה מזו שמתייחס אליה המחוקק. מנקודת המבט שלי זכות השביתה היא הזכות לשבות בלי להיחשב לפורע חוק. לטובת העניין, גם שביתות איטלקיות צריכות להיות חוקיות, לדעתי.

ציטוט:
היום המשמעות של המילה היא "לא לעבוד תוך כדי זה שאסור למעביד לפטר אותך".

מצטער על הקטנוניות, אבל המשמעות של המילה זהה בכל זמן. אתה כנראה התכוונת למשמעות של החוק.

לא. המשמעות של המילה לא זהה בכל זמן. למילה יש משמעות בהתאם למקום, לזמן ולהקשר.
כשהיום מדברים על שביתה הכוונה היא שביתה כמושג משפטי בתחום של דיני עבודה.
למה לא מתכוונים? לדוגמה, לא מתכוונים לשם הפעולה של אי ביצוע ל"ט מלאכות ותולדותיהן בשבת, כמו שמופיע בספר משנה תורה לרמב"ם:
שביתה בשביעי ממלאכה - מצות עשה, שנאמר "וביום השביעי תשבות"
(ספר זמנים, הלכות שבת, פרק א')
אני אוותר על שכתוב המידע שכבר קיים באינטרוובז ופשוט אומר: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9...%99%D7%AA%D7%94

או שעובד שמסרב לבצע את תפקידו מפר את חובתו כלפי המעביד (וחשוף לכל הסנקציות בהתאם לחוזה, לחוק ולנוהג), או שאם הוא מסרב לבצע את עבודתו אבל אומר "זו שביתה! נגעתי בברזל! בלי חוקים!" פתאום יש כאן יוצא מן-הכלל קסום שבו זה מותר. במה אתה בוחר?

בכל מקרה, זה תמיד דיון חוקי ומשפטי. לא מדובר פה על דברים אחרים, כמו שבת לדוגמה...

ישן 08-08-2013, 13:50

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מעניין אותי איך אתה מצליח..."

באותה הדרך שאני מצדיק זכות של מעסיק לפטר עובד בהתרעה של שניה. זה משפר את כושר המיקוח של העובד באופן משמעותי. במידה מסויימת אני שמח שהשביתה הזאת התרחשה, כי זה מראה כמה כוח יש לעובד "החלש" בשוק חופשי. הבעיה היא שלא באמת יש להם אפשרות לחולל שביתה ספונטנית חוקית, והם צריכים לעשות את זה בדרכים עקלקלות באמצעות קבלת אישורי מחלה פיקטיביים.

כמובן יש הבדל בין סרוב להגיע לעבודה באופן ספונטני, לבין מה שעשו בפעם שעברה - חבלה אקטיבית בתנועת הרכבות. זה משהו שלא אמור להיות חוקי, כמו שחבלה במנוע של קטר היא לא חוקית. בזה שנהג אחד מחליט שלא בא לו לעבוד ועוצר באמצע הפסים, הוא בעצם כופה על הבקר לעצור נהגי רכבת רבים שכן רוצים לעבוד כדי למנוע התנגשות.
ישן 08-08-2013, 05:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מענין מתי לאחרונה נסעת ברכבת ?"

תמיד טוב לראות אמפתיה לסבל של אחרים, גם כשמדובר במצג-שווא של אמפתיה...

הרכבת היא גוף לא יעיל, הוועד שלה מעצבן וחצוף - ובכ"ז לעובדי הרכבת (וגם לבני משפחותיהם, אתה יודע - יש כמה אלפים כאלה...), יש סיבה טובה לסמוך על עצמם ולא לצפות שחסיד ארומות עולם מצידך, הוא זה שידאג להם, אחרת כנראה שיגוועו ברעב....).

הגישה המגוחכת שלך, שבאופן קבוע דואגת לזכויותיו של האחד, תוך רמיסה עקרונית וחסרת פשרות של זכויות האחר, היא תופעה מעניינת, שרק אללה יכול להסביר. בסיטואציה המזה"ץתית, אתה מלא דאגה לערקבים, תוך נכונות להפקיר מאות אלפי יהודים לחסדיהם, תוך שאתה מקפיד להגיד שזה בשם העקרון של לא לתת להקים מדינה ללא יהודים. במקרה של הרכבת אתה בעד להפקיר לרעב אלפי שני משפחות של עובדי רכבת (שיהפכו עבדים לעבדים-בשכר, אם רק יינתן לת]ישותיך הנאורות, לקבוע בעניין).

אני יודע שאתה נורא מאמין שאתה ליברל, נאור ומתקדם. המציאות, כמו תמיד, הפוכה בדיוק. הגישה שלך היא אכזרית, אטומה, ודי פרימיטיבית, האמת...

יש מקום לעשות רפורמה מאסיבית ברכבת - אבל מי שהפתרון שלו הוא "לשים קץ לשביתות", לא באמת מחפש לעשות רפורמה, אלא מעוניין להשליט רודנות ולרמוס כל סיכוי של העובדים במקום, להגיע לפרנסה מכובדת.
ישן 08-08-2013, 07:25
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
יש מקום לעשות רפורמה מאסיבית ברכבת
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תמיד טוב לראות אמפתיה לסבל של..."

כמו גם במגזרים אחרים במשק כמו הנמלים, חברת החשמל וקורות וכו'. אסור לאפשר השתוללות וגרימת נזקים למשק.
לא מדובר כאן על הרעבה - אלא על קיומו של משטר עבודה.
מה לעשות במגזר הפרטי העובדים יותר מסורים, מפיקים יותר תוצרת ואינם מקבלים שכר הנמוך מזה שבציבורי אולי אף גבוה ממנו.
עבדתי גם במגזר הציבורי וגם במגזר הפרטי ואני יודע מה קורה. במגזר הציבורי לא יכולתי לפטר עובדים לא יעילים או כאלו שאינם תורמים דבר למערכת ו/או משבשים אותה. במגזר הפרטי מי שאינו עומד ביעדים מוצא עצמו מחוץ למסגרת.
בשרות הציבורי מקדמים את כולם כיחידה אחת ואין מקום ואין אפשרות, בגלל הועדים, לקדם רק את אלו שהוכיחו את עצמם.
בשרות הציבורי נקבעו נורמות שאינן ראליות. אם עובד נמל מסוגל לעשות יותר מ-30% מעבר לנורמה זה אומר דרשני. אם נהג קטר אינו מוכן לעבוד מעבר ל 3 או 4 שעות ביום (על פי הפרסומים) משהו רקוב בשיטה.
בכלל אורי אתה יודע לתקוף - לא ראיתי ממך הצעה לפתרון ולו אף אחת ובכל נושא.
ישן 08-08-2013, 17:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בקיצור, סיסמאות. אנשים..."

אז למה לא לתחמן ולרמות ולעקוץ?

כי מצפים מאנשים למידה מסוימת של אתיקה מקצועית, הגינות מקצועית, ומחויבות למקצוע ולתפקיד.

זה לא אומר שהם צריכים לעבוד בחינם, אבל זה כן אומר שהם לא צריכים לחפש איך לעקוץ את המעביד, איך להחתים כרטיס גם כשהם לא נמצאים, איך להוציא גמו"שים על תארי רבנות פיקטיביים כמו במוסד ביטחוני מסוים במדינת ישראל, איך להגיד "שלחנו ניידת לבדיקה" בלי לשלוח ניידת כי הם עסוקים בלהתחפשן, וכו' וכו'.

ברור שאנשים עובדים בשביל הכסף*, אבל זה לא מצדיק בשום צורה אנשים שרוצים לא לעבוד בשביל כסף.

זה גם לא מצדיק אנשים שמונעים מאנשים אחרים לעבוד (בשביל כסף, או מכל סיבה אחרת).
זה גם לא מצדיק אנשים שפוגעים באנשים אחרים בשביל יותר כסף.

ישן 08-08-2013, 18:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "המציאות קצת יותר מורכבת מזה,..."

המציאות תמיד מורכבת יותר מהודעה בפורום.

השביתות ברכבת פוגעות בי, ואני לא עשיתי לעובדי הרכבת שום דבר.
הם יכלו לפעול בדרכים אחרות, נגד המעסיק שלהם, בלי לחפש איך לדפוק אותי.
הם בחרו לפגוע בי. הפתעה - אני לא תומך בהם, אלא מתנגד. מי יכול היה לצפות את זה?!

על מה הם בוכים?
על זה, לדוגמה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4415521,00.html
(נתעלם מזה שזה חדש ולא משהו היסטורי, לפי התאריך במכתב...)
למה לא פנו עם זה לבית המשפט?
זה לא שאני מצפה מאדם בודד למצוא עורך דין ולפנות לבית-המשפט.
יש לנו פה ארגון עובדים שהתקציב שלו מיועד בדיוק לדברים כאלה.
מה אמר בית המשפט? שזה תואם את דיני העבודה בישראל?
לא. הוא לא אמר כלום. למה? כי לא שאלו אותו. העדיפו לדפוק לי את הנסיעה. ואני אמור לרחם עליהם?
אולי אני גם צריך לממן להם תואר באו"פ וטלוויזיה עם יס, כמו שאני כבר עושה בסיטואציה המזה"תית שהזכרת לישראל היפה?

ישן 08-08-2013, 18:36
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "המציאות תמיד מורכבת יותר..."

אתה צודק מבחינתך - והם צודקים מבחינתם.
הם יודעים מה קורה לעובדים שאין להם יכולת להפעיל לחץ, אם בגלל ששביתה שלהם אינה מורגשת, ואם בגלל שאין להם אפשרות לשבות. אני האחרון להתלהב מדרך ההתנהלות הבריונית של הוועד הזה, אבל מבחינתו של עובד ברכבת, אין באמת התלבטות בשאלה האם לשכב על הגב ולקבל כל מהלך דורסני שייקבע חד-צדדית, או להיאבק.

אם אתה שואל אותי, בוודאי שעדיפה בוררות-חובה. העניין הוא שהממשלה עצמה מעדיפה לעתים להגיע לעימות כזה, מתוך הנחה שהיא תצליח להתיש את הוועד. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא, אבל העניין הוא שהסיטואציה ברכבת היא כזו שאם הם לא ייאבקו - כנראה שתנאי ההעסקה שלהם ייפגעו דראסטית, ושחלקם יפוטר (ואני אגלה לך בסוד שאם הרכבת תופרט, המצב לא ישתפר, שכן מונופול פרטי הוא תמיד יהיה גרוע יותר ממקבילה ממשלתית, היות ולמעסיק חשוב הרווח, בעוד שמונופול ממשלתי מחוייב לקיים סטנדרטים מינימליים של שרות - ראה מה קרה בקליפורניה אחרי מבצע ההפרטה הגדול של תשתית החשמל שם...).
ישן 08-08-2013, 18:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה צודק מבחינתך - והם צודקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אתה צודק מבחינתך - והם צודקים מבחינתם.
הם יודעים מה קורה לעובדים שאין להם יכולת להפעיל לחץ, אם בגלל ששביתה שלהם אינה מורגשת, ואם בגלל שאין להם אפשרות לשבות. אני האחרון להתלהב מדרך ההתנהלות הבריונית של הוועד הזה, אבל מבחינתו של עובד ברכבת, אין באמת התלבטות בשאלה האם לשכב על הגב ולקבל כל מהלך דורסני שייקבע חד-צדדית, או להיאבק.
"צודקים" אולי כן, אבל אני חושב שלא.
אבל אני בכלל מדבר על להיות "חכמים" ולא "צודקים". הרי בסופו של דבר הם יזדקקו לתמיכת הציבור?
אני לא יודע מה חושב שאר הציבור על השביתות שלהם (ועל התפקוד שלהם שלא בזמן שביתה...) אבל את הקול שלי הם איבדו. אחשלג'יש77 חושב שהשירות שלהם טוב. רוב האנשים שאני מכיר שנוסעים ברכבת פחות מתלהבים ממנו, אפילו בלי שביתה.
אולי היום יצליח להם, כי אנשים יבכו לממשלה/הנהלה/וואטבר והיא תיכנע לדרישות של העובדים, אבל עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם, וכולם כבר יחשבו כמוני, ואז מה יעזרו להם השביתות האלה?

אני מסכים לחלוטין שלעובד הבודד באמת אין הרבה מה לעשות בדרך-כלל.
אם הועד החליט להאבק בדרך מסוימת, העובד יכול לעשות מה שהוועד אומר לו או לסבול את המצב הקיים. אין לו ממש דרך שלישית. בגלל זה אני לא מאשים אישית את העובדים של הרכבת. הוועד שלהם הוא הבעיה.

במקרה הזה, לא ידוע אם הוועד הורה לעובדים לעשות את השטיק הזה, או שחבורה של נהגים התארגנה בעצמה. אם מדובר באפשרות השניה - אז דווקא כן צריך להאשים את האנשים עצמם ולא את הוועד שלהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אם אתה שואל אותי, בוודאי שעדיפה בוררות-חובה.
בכל-כך הרבה עניינים אתה לא סומך על בית-המשפט. למה פה אתה סומך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
העניין הוא שהממשלה עצמה מעדיפה לעתים להגיע לעימות כזה, מתוך הנחה שהיא תצליח להתיש את הוועד. לפעמים זה מצליח ולפעמים לא, אבל העניין הוא שהסיטואציה ברכבת היא כזו שאם הם לא ייאבקו - כנראה שתנאי ההעסקה שלהם ייפגעו דראסטית, ושחלקם יפוטר (ואני אגלה לך בסוד שאם הרכבת תופרט, המצב לא ישתפר, שכן מונופול פרטי הוא תמיד יהיה גרוע יותר ממקבילה ממשלתית, היות ולמעסיק חשוב הרווח, בעוד שמונופול ממשלתי מחוייב לקיים סטנדרטים מינימליים של שרות - ראה מה קרה בקליפורניה אחרי מבצע ההפרטה הגדול של תשתית החשמל שם...).
לפעמים כן ולפעמים לא. כפי שנאמר "המציאות קצת יותר מורכבת מזה". לפעמים השביתה איננה כי מתכננים לפגוע בעובדים, אלא כי רוצים לבטל הטבה לא לגמרי חוקית שניתנה להם באופן לא הוגן ולא הגון. זוכר את שביתת הסטייקים, לדוגמה?

(בכל מקרה, לא דיברתי בשום מקום על הפרטה, אין לי מושג מה קרה בקליפורניה, אבל הסטנדרטים שבהם המדינה טורחת לעמוד לפעמים נמצאים מתחת לאפס. לדוגמה: בט"ל.)

ישן 08-08-2013, 21:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כאמור, הוועד הוא לא כוס התה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כאמור, הוועד הוא לא כוס התה שלי. מאידך, האלטרנטיבה של העובדים (בלי וועד) היא גרועה עוד יותר).
באשכול הזה לא דיברתי על זה שלעובדים לא יהיה ועד. התייחסתי לפעולות הספציפיות שננקטות על-ידי הועד הזה. האם לוועד אין אפשרות לפנות לבית-משפט כזה או אחר מראש, בלי לשבות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אכן אין לי אמון רב מדי במערכת המשפט שלנו. בתיה"ד לעבודה, לעומת זאת, הם חלק הגון יותר ובעייתי פחות (בעיקר האזוריים, שם מכהנים כשופטים גם נציגים מטעם הציבור).
מאחר ו"נציגי הציבור" הם בעצם "נציגי עובדים" ו"נציגי מעבידים" אני יכול לא לסמוך עליהם ולהגיד שנציג העובדים תמיד יהיה בעד העובדים, נציג המעבידים תמיד יהיה בעד המעבידים, ואז אנחנו נשארים עם הקול המכריע של השופט שאנחנו לא סומכים עליו מראש.

ישן 08-08-2013, 21:57
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הוועד לא יכול לפנות לביה"מ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הוועד לא יכול לפנות לביה"מ ולבקש פסיקה - כי ביה"מ תמיד יעדיף לבקש מהצדדים להסתדר לבד. ככה זה כשבוררות חובה היא לא ברירת מחדל.
אין פה עניין "להסתדר לבד". זה לא סכסוך על הרעה של תנאים אפורים שלא ברור איפה הסף.
יש פה זכות ספציפית שמנויה בחוק ספציפי.
לכאורה יש פה עבירה על סעיף 20א לחוק שעות עבודה ומנוחה שקובע שלעובדים יש זכות ללכת לשירותים. או שיש פטור משר החלחלה, ואז צריך להתלונן לבנט, או שיש פה עבירה על החוק. גם אם יש פטור משר החלחלה, תמיד יש לנו את בג"ץ הנפלא שלנו כדי להגיד שהפטור לא חוקתי...
(לי נשמע כאילו שקיות פיפי זו פגיעה בח"י [B]כבוד[/נ] האדם וחירותו!)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
נציגי ציבור הם ממש לא תמיד נציגי עובדים ונציגי מעבידים. אני מכיר מישהו שעובד כדיין בבי"ד אזורי, והוא לא מגיע משום כיוון (לא איש וועד ולא בעל עסק).
זה נשמע לי מוזר כי ס"ק (א) בס' 10 לחוק בית הדין לעבודה אומר:
נציגי הציבור בבית הדין יהיו נציגי עובדים ונציגי מעבידים, שימנו שר המשפטים ושר התעשייה המסחר והתעסוקה (בחוק זה – השרים) לאחר התייעצות עם הוועדה המייעצת לעניין נציגי ציבור, שמונתה לפי סעיף 16א.
אבל יכול להיות שפה ושם מגיעים אנשים שלא קשורים לאף אחת מהקטגוריות. עולה התהייה עד כמה זה נפוץ?

ישן 09-08-2013, 04:06
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
נכון עובדי חברת החשמל הנמלים ומקורות-הם מזי רעב
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צודק, למה לשלם לעובדים?..."

אינני יודע מהי משכורתו של נהג קטר - אבל אני משער שגם הוא איננו רעב ללחם.

עבור תגמול חייבים לעמול. אני משוכנע שאם אתה בכבודך ובעצמך היית מעסיק משהו ( נניח עוזרת בית, גנן או שיפוצניק) שלא הייתה לו תפוקה לא הייתה ממשיך להעסיקו. הועדים אינם מאפשרים למעסיק את הפרווילגיה הזו.

בכלל בצוע העבודה במיומנות ובכנות היא האלף בית של המועסק - למי שישנו כבוד מקצועי, לא פחות מזה המקבל את השרות ויודע להעריכו. בכלל מי שחושב שהוא מנוצל ואינו מקבל את המגיע לו - תמיד קיימת לו הברירה לחפש מעסיקים כרוחו. למסיק במקומות המאורגנים אין את הזכות הזאת - פעם נכנסתה ב"פיס זכיתה" - מה שתעשה זה כבר אינו חשוב.

אני בעד התארגנות עובדים - אני מוחה כנגד התנהגות אלימה של חלק מהועדים. אלו האוחזים את המשק ב"ביצים". בהתארגנות קיים הרבה מן החיוב בתנאי שהתנהלותה תהיה למען העובדים המשקיעים ותקיא מתוכה את הבטלנים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 09-08-2013 בשעה 04:14.
ישן 09-08-2013, 15:46

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אתה חושב שזה יכפר על הפסד של..."

יש עוד דברים רבים שהוא לא ציין שגוררים הפסדים. למשל קו ירושלים-תל אביב שהושקע בתשתית שלו ממון רב, ובסוף החליטו לבנות תשתית חדשה לגמרי לקו מהיר, כי קלטו שאף אחד לא מוכן לנסוע 1:24 שעות ברכבת כאשר אפשר לנסוע ב-40 דקות באוטובוס ללא פקקים, בשעה בעומס תנועה סביר או בזמן זהה לרכבת בשעות ממש ממש עמוסות.

במקרה הזה לא רק שהיה הפסד על בניית תשתית מאוד יקרה שהולכת בגדול לפח, אלא גם יש הפעלה של קו סדיר שאני די בטוח שהוא לא רווחי. אני בספק אם הפעלת הקו עדיפה על ביטולו מבחינה כלכלית.

כך בחשבון גם את ימי או שעות העבודה שהרכבת מפסידה בכל פעם שהיא סוגרת תחנה או קו בגלל עבודות תשתית. זה קורה לעיתים תכופות מידי (אני לא אתפלא אם זה עושה נזק אפילו יותר גדול מהשביתות של הועד הדפוק שלהם).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר