לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2013, 08:41
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
זעם בקהילה היהודית בפולין: ראש הממשלה בחר שלאכול אוכל לא כשר

בביקור ממלכתי בפולין בחודש יוני של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים מממשלתו, אכל ראש הממשלה אוכל שאינו כשר.

חודשיים לאחר המשלחת הממלכתית, שכללה ישיבות ממשלה משותפות לפולין ולישראל, גורמים בכירים בקהילה היהודית מספרים לערוץ 7, כי הם זועמים על התנהלות ראש הממשלה נתניהו.

"הוצע לראש הממשלה אוכל כשר אך הוא וגורמים בלשכתו השיבו בשלילה. אנחנו נלחמים יום-יום על כך שיהודי יוכל לחיות כאן ללא חשש תוך שמירה על חיים יהודיים. רק לאחרונה הפרלמנט ובית המשפט בפולין אסרו על היהודים לשחוט בצורה כשרה, היינו מצפים שנתניהו יאכל כשר ויציג לפולנים את חשיבות האוכל הכשר ליהודים".

הבכירים מוסיפים ותוהים "איך נתניהו מוותר על אוכל כשר בזמן שאנחנו נלחמים פה על שחיטה כשרה? איזה מסר מועבר כאן לפולנים ולמשלחות הרבות המגיעות מהארץ ומהעולם?".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/260480
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2013, 15:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "זעם בקהילה היהודית בפולין: ראש הממשלה בחר שלאכול אוכל לא כשר"

אני רק שאלה - האם מצויין איפה שהוא מה כן אכל נתניהו?

בכתבה הזאת חסר המון מידע בסיסי:
א. מה כן אכל ראש הממשלה?
ב. האם הוא ויתר השרים שמוזכרים בכתבה אכלו ביחד באותו שולחן או שמדובר על מקרים שונים?
ג. האם מותר, מבחינה ביטחונית, לראש הממשלה לאכול את האוכל שהגוף "הזועם" הציע לו?
ד. האם יתכן שנתניהו אוכל אוכל שהביאו לו מהבית? האם יתכן שיש מי שדואג שמי שמכין את האוכל לא ידע למי הוא מיועד? (ואז גם יתכן שאכל את האוכל הכשר של הזועמים?)
ה. האם יתכן שנתניהו הוזמן לארוחה על ידי מארחיו והם אלו שדאגו למזון כשר?

אני לא אומר שמעניינות אותי התשובות לשאלות האלו, אני רק אומר שהכתבה הזאת לא שווה כלום.

ישן 08-08-2013, 19:31
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה שמאלני ואני ימני כך שאסור לי להפקיר לך את הבמה ולהותיר אותך ללא תשובה:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני רק שאלה - האם מצויין איפה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
אני רק שאלה - האם מצויין איפה שהוא מה כן אכל נתניהו?

לצערי ולשמחתו של אורי , 'אכל אותה' בבחירות

ציטוט:

א. מה כן אכל ראש הממשלה?
.

אכל הרבה 'שיט' מנוני מוזס ומחברי מרכז הליכוד ויאכל הרבה לוקשים מאבו מאזן וקרי

ציטוט:

ב. האם הוא ויתר השרים שמוזכרים בכתבה אכלו ביחד באותו שולחן או שמדובר על מקרים שונים?
.

'ביחד'? נראה לך שיש מצב שביבי יושב לשלוחן עם בנט, סילבן ולפיד כשבאמצע סכו"ם והם לא לוקחים ביס אחד מהשני? נראה לך ש'פואד' [הוא בטח עדיין שר רק לא מודיעים את זה רשמית] ישב איתם לאותו שולחן כשמגישים אוכל פולני?

ציטוט:

ג. האם מותר, מבחינה ביטחונית, לראש הממשלה לאכול את האוכל שהגוף "הזועם" הציע לו?
.

בודאי. ראשי ממשלות חייבים לאכול כל מה שגופים זועמים מגישים להם. ככה אמרה הפרקליטות וככה אמרו המילגאים של הNIF ואפילו וינשטיין והעוזרת שלו הסכימו. וחוץ מזה מה כבר יכול להיות בטחוני באוכל? אצלנו 'יורים' בראשי ממשלות, לא מרעילים אותם. 'להרעיל' זה כל כך רומאי ומיושן... ועוד אוכל פולני? מה כבר אפשר להרעיל באוכל פולני? כאילו, לאיים על רגל קרושה בליטר של DDT אמור להפחיד אותה או לשנות משהו מהמתכון? אוכל פולני למעט קיגל הוא אוכל שנועד לקצר את ימי הסועד באופן רשמי. הדג מביט בך בעצב מתוך הגפילטע דרך הצימעס שיושב לו על העין, מרק העוף כשבוחשים בו אומר קוקוריקו בקול נוגה שמעורר בך חרטה ואם חלילה התחשבת ברגשות של התפריט תביט בך המבשלת ותשסה בך יסורי מצפון. אני חושב שנתניהו ובעצם כל מנהיג ראוי היה מעדיף התנקשות דרמטית בתא התאטרון או טביעה על גשר הפיקוד של ספינת מלחמה באוקיינוס. זה מצטייר טוב ואף אחד לא רוצה שבערך שלו בויקיפדיה יפרסמו מתכון לכבד קצוץ בתת סעיף של 'נסיבות פטירתו'.

ציטוט:

ד. האם יתכן שנתניהו אוכל אוכל שהביאו לו מהבית? .

האם יכול להיות ששרה הכינה אוכל בבית והוא ל-א אכל אותו?

ציטוט:

ה. האם יתכן שנתניהו הוזמן לארוחה על ידי מארחיו והם אלו שדאגו למזון כשר?
.

כלומר - גם אכל את האוכל הכשר, גם גורש מהמטבח הקהילתי וגם זכה לכתבה בYNET? די אופייני לביבי למען האמת. הכל מכוונות טובות וחוסר יכולת להפוך את הצלחת ברגע המכריע

ישן 08-08-2013, 19:54
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
הוא לא מייצג אותם וצריך להפנים זאת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "זעם בקהילה היהודית בפולין: ראש הממשלה בחר שלאכול אוכל לא כשר"

במידה וראש הממשלה היה מתיימר לייצג את העם היהודי, הוא היה מבין שהוא צריך לייצג את כל חלקיו ובכלל זה את היהדות האורתודוכסית. במידה וכך אכן היה, לא היה מקום לסעודת שקצים רשמית במסגרת ייצוגית זו. מציאותית ממשלת ישראל לא מייצגת את החלק האורתודוכסי בעם ישראל, וכיום היא נמצאת בתהליך התנתקות מהתורה והאורתודוכסיה ומכל מה שהנ"ל מייצגים, ואכן העומד בראשה - רה"מ בנאמנות לדרכו בחר שלא לייצג את מה שהוא לא.

מצד אחד אני מעריך את היושרה וחוסר הצביעות, אך מצד שני ברור לי כעת שאכן הנ"ל לא מייצג לא ראוי ולא יכול לייצג את היהדות העולמית, ובודאי שלא את היהדות האורתודכוסית המחוייבת לשלחן ערוך. אני מקווה שכיום גם יהדות פולין מבינה זאת.
ישן 11-08-2013, 12:37
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אז למה דווקא כשרות?"

א' ראשי ממשלה הקפידו מאז ומעולם לא לקיים פגישות רשמיות בשבת ולאכול בהן אוכל כשר. הנ"ל הם מסמלי היהדות ולפחות עד היום מסמליה של מדינת ישראל.
ב' גם במידה והנ"ל לא מקובל עליך, במידה והוא רוצה לייצג את העם היהודי ובכללו החלק האורתודוכסי הוא צריך להקפיד על הנ"ל.
ג' היה עליו לגלות רגישות בנוגע לנ"ל לאור העובדה שנושא השחיטה הכשרה מונח על כף המאזניים בפולין ואין ספק שלהקפדה על כשרות של ראש ממשלת ישראל היה השפעה חיובית בהקשר זה. אני חושש שלאי הקפדתו משמעות שלילית.
ד' בהקשר זה יש להדגיש שישנה כיום רדיפה דתית כנגד היהדות באירופה בנוגע לשחיטה ומילה. הצטרפותו בעקיפין של רה"מ לסעודת טריפה עם מי שמייצג את אוסרי השחיטה - (הגם שר"מ פולין באופן אישי תמך באישור השחיטה, הוא מייצג רשמית גם את הפרלמנט שחוקק אחרת ואת והממשלה שממונה על ביצוע החוקים שחוקק פרלמנט זה) - היא בבחינת נעיצת סכין בגבה של היהדות האורתודוכסית הפולנית בפרט והאירופאית בכלל. יש להשוות זאת מבחינה רגשית לתמיכה אפשרית של סיעת הנטורי קרתא בנציגי הפשתינאים במהלך המו"מ על יו"ש.

הערה כללית בנוסף לנ"ל סמלים הם דבר חשוב מאוד בתרבות האנושית ואין מקום להמעיט בחשיבותם ובמשמעותי של האקט הנ"ל בעיני הפולנים. (כשומרי מצוות אנו מתייחסים לתוכן אך בעולם הרחב מתייחסים לסמלים). אין לי ספק שהם מפרשים זאת כאישור ועידוד מצידו לעמדה והצעד שהם עשו.

מסקנתי הנ"ל לא מייצג את היהדות האורתודוכסית, לא בארץ ולא בעולם.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 11-08-2013 בשעה 12:48.
ישן 11-08-2013, 14:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני עדיין מנסה להבין את החילוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
משה רבינו כתב בתורה איסור כלאיים ומשה רבינו כתב בתורה כשרות,מה שאני מנסה לומר שמבחינת האמת אין הבדל בין שניהם ורק מצד חולשה של אנשים מסוימים שאין בהם כוח (או רצון) לשמור הכל לקחו חלק מהמצוות (אין לי מושג לפי איזה קריטריון) והפכו אותו ל"סמל" ול"מורשת" וע"י כך הסירו מעצמם כל חיוב לשאר המצוות.אני מתנגד בתוקף לחילוק הזה ולכן בעיני עברה היא עבירה.

מה זה הקשקוש הזה "מבחינת האמת"?
מסבירים לך שמדברים על סמלים ואתה אומר "עברה היא עבירה" (באיות לא אחיד, כאילו כדי להפוך את התגובה למוזרה עוד יותר).
אבל למי אכפת? לא מדברים כאן על עבירות.
מדברים על א' ואתה דוחף ב'.

למה לקחו ומי לקח והאם זו חולשה או חוסר כוח או העדר רצון או משהו אחר או משהו בדיוק זהה או כן רופאה או לא רופאה או עם אלכוהול או בלי אלכוהול או כפכפים שעולים 800 שקל עם אלכוהול יש שניה מרופאה... פשוט לא קשור.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-08-2013, 14:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אז למה דווקא כשרות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
למה זה שהוא הולך בלי כיפה זה לא רמיסת הדת? אם הוא מעשן בשבת גם לא אבל כשרות כן?
בקיצור הנק' שלי היא שהחלוקה היום של אנשים היא סתם לפי הלב ואין לה כל בסיס...

זה שאתה מסרב להכיר בבסיס לא אומר שאין בסיס.

כן - אי-אכילת חזיר היא סמל. חזיר איננו "פחות כשר" משפן או מסוס, אבל אי-אכילת חזיר הייתה סמל של יהודים שעליו הם נהרגו במיתות משונות במהלך מאות שנים רבות. כנ"ל לגבי מילה. מסופר שבי"ז בתמוז הועמד צלם בהיכל. על זה צמים ועל זה שירבעם העמיד עגלי זהב לא צמים? מה קרה? יש רמות שונות של ע"ז? "מבחינת האמת"?
צלם בהיכל זה סמל. שריפת התורה זה סמל. צנזור התלמוד זה סמל. איסור מילה זה סמל. חיוב לאכול דווקא חזיר זה סמל.
ליל הסדר הוא סמל. מזוזות על דלתות הן סמל.

מביש שצריך להביא את ויקיפדיה כמקור, אבל אפילו הם יודעים לצטט מהמקורות היהודיים לגבי החלוקה הזאת ש"היא סתם":
על פי חז"ל, היו מצוות שעליהן ליהודים הייתה מסירות גדולה יותר מאשר לאחרים. מעניינת בהקשר זה היא אמירתו של רבי שמעון בן אליעזר, "שכל מצווה שמסרו ישראל עצמן עליהם למיתה בשעת השמד, כגון עבודה זרה ומילה - עדיין היא מוחזקת בידם, וכל מצווה שלא מסרו ישראל עצמן עליה למיתה בשעת השמד, כגון תפילין - עדיין היא מרופה בידם."‏

ישן 11-08-2013, 14:09
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "לא מבין מה הבעיה. האם הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
לא מבין מה הבעיה.
האם הוא צריך להסוות עצמו כשומר כשרות כדי להגן על אלו באמת עושיים זאת? זו דרישה מגוכחת בעיניי.
אדם לבן אינו יכול להגן על זכויותיהם של ניגרים?
אם הוא אמור לייצג את כל העם היהודי, מדוע מצפים ממנו להתנהג כמו חלק אחד ממנו?
לו היה ראש ממשלה חרדי ספרדי, ואכל במבה בפסח, גם הייתה קמה זעקה?

אההההההההה כתבת ניגרים!
נכנסת לרשימה השחורה! יש פה איזה אחד שישלח חברים שלו להביא לך מכות!

עכשיו לך לפינה ותחשוב טוב-טוב אם הדוגמה עם האפרו-ישראלים קשורה למשהו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:58

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר