לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2013, 19:08
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.12
דיון מעניין בדף פייסבוק של יאיר לפיד בנושא הפרדת בנים/בנות בבתי ספר דתיים

רקע: התקבלה החלטה שהמדינה תממן הפרדה בין בנים ובנות בבתי ספר דתיים. זה הזניק כמה שיחות מעניינות.

אני פשוט אשאיר לינקים:

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

כמה ציטוטים מתוך השיחות:

"אם שר מטעם יש עתיד (שי פירון) תומך בהפרדת בנים/בנות - איך המפלגה יכולה להציג את עצמה ככזו שפועלת נגד הדרת נשים? הרי אם המפלגה מאמינה שבנים ובנות לא צרכים לשבת ביחד בבית ספר אז לפי אותו היגיון גברים ונשים לא צרכים לשבת ביחד באוטובוס".

"מדובר בסכום של 10 מיליון שקל, סכום פעוט, שעד היום מי ששילם את זה אלו היו ההורים. שנית, נוצרה מציאות שבה 65 אחוז מבתי הספר היסודיים הדתיים יש הפרדה בן בנים לבנות, זה עניין של תרבות, יש זכות להורים לשלוח את ילדיהם לבתי ספר יעודים לפי מגדר, כלומר את הבת לבית ספר לבנות, ואת הבן לבית ספר לבנים. שלישית מדובר בהחלטה עקב מציאות מעוותת שבה ההורים שולחים את ילדיהם בגלל ההפרדה לבתי ספר פרטיים שבהם יש פחות מקצועות".

"המפלגה צריכה להחליט האם היא בעד ערכים ליברליים או בעד ערכים שמרניים. זה לא משנה שעלות ההפרדה היא "רק" 10 מיליון. אין כאן בכלל שאלה של כסף אלא של ערכים ומסר לציבור. אפילו אם הפרדת בנים/בנות הייתה עולה רק 1,000 ש"ח זה לא היה משנה את העובדה שהמפלגה מעבירה פה מסר מזעזע לציבור - במקום להילחם בתופעת ההפרדה או לכל הפחות לא לעודד אותה מחליטים לתמוך בתופעה ולממן אותה. לא בשביל זה הצביעו למפלגה"

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 08-08-2013 בשעה 19:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2013, 20:22
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מעניין. למה אתה יכול למצוא..."

בבגדול לתחושתי אנשים דתיים הם אנשים מאוד קונפורמיים - הם מיישרים קו עם העדר כמעט בכל מישור בחיים שלהם. אני לא מתרשם שמתבצע אצלם תהליך קבלת החלטות רציני ובוגר. כאילו, אם מישהו שנחשב מבחינתם לבכיר אומר להם שצריך לעשות א', ב', ג' אז הם עושים את זה כי "הווו, הוא יודע על מה הוא מדבר וכולם סביבנו מצייתים לו אז גם אנחנו צריכים ליישר קו בנושא" ואם מישהו גר בסביבה שבה למשל אנשים מתחילים לשלוח את הילדים שלהם לבית ספר עם הפרדה אז כולם מתחילים ליישר קו עם זה כדי לא להיתפס כ"לא דתיים מספיק" ולא מתוך חשיבה מעמיקה של "רגע, מה מתאים לי? מה אני חושב שנכון לעשות?"

בקיצור, החלטות עם ארומה דתית תמיד יהיו חשודות בעיני כהחלטות שהתקבלו בקלות דעת ומבלי בחינה מעמיקה של ההשלכות השונות שיהיו להחלטה.
ישן 08-08-2013, 20:29
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בבגדול לתחושתי אנשים דתיים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.
בבגדול לתחושתי אנשים דתיים הם אנשים מאוד קונפורמיים - הם מיישרים קו עם העדר כמעט בכל מישור בחיים שלהם. אני לא מתרשם שמתבצע אצלם תהליך קבלת החלטות רציני ובוגר. כאילו, אם מישהו שנחשב מבחינתם לבכיר אומר להם שצריך לעשות א', ב', ג' אז הם עושים את זה כי "הווו, הוא יודע על מה הוא מדבר וכולם סביבנו מצייתים לו אז גם אנחנו צריכים ליישר קו בנושא" ואם מישהו גר בסביבה שבה למשל אנשים מתחילים לשלוח את הילדים שלהם לבית ספר עם הפרדה אז כולם מתחילים ליישר קו עם זה כדי לא להיתפס כ"לא דתיים מספיק" ולא מתוך חשיבה מעמיקה של "רגע, מה מתאים לי? מה אני חושב שנכון לעשות?"

בגדול זה נשמע כאילו נפלת קורבן לשטיפת מוח ומסע דמוניזציה. אתה יכול להיות נער הפוסטר להצלחת התשקורת הישראלית.

אין אצלם תהליך קבלת החלטות רציני ובוקר? סיראסלי?
אתה מכיר אנשים דתיים?
ציטוט:
בקיצור, החלטות עם ארומה דתית תמיד יהיו חשודות בעיני כהחלטות שהתקבלו בקלות דעת ומבלי בחינה מעמיקה של ההשלכות השונות שיהיו להחלטה.

ז"א אתה "גזען" כלפי דתיים?
מעניין אותי לדעת מה אתה חושב על דתיים שמצליחים באופן אובייקטיבי (כלומר מחוץ לעולם הפוליטיקה והדת). מה דעתך על אנשים עסקים דתיים, מדענים דתיים, הייטקיסטים וכו'. כלומר, איך הם הגיעו למה שהגיעו אם אין להם היכולת לתהליך קבלת החלטות בוגר ורציני.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 08-08-2013, 20:38
צלמית המשתמש של צ'אקי.
  צ'אקי. צ'אקי. אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=צ'אקי.]בבגדול לתחושתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
מעניין אותי לדעת מה אתה חושב על דתיים שמצליחים באופן אובייקטיבי (כלומר מחוץ לעולם הפוליטיקה והדת). מה דעתך על אנשים עסקים דתיים, מדענים דתיים, הייטקיסטים וכו'. כלומר, איך הם הגיעו למה שהגיעו אם אין להם היכולת לתהליך קבלת החלטות בוגר ורציני.

אני חושב שדתיים שנכנסים לתחומים האלה (מדע, הייטק וכו') מצליחים בזכות זה שהם פתאום פועלים מחוץ ל"ממלכה של הדת" - כלומר אלו מסגרות של פעילות שאין בהן מעורבות של רבנים וכל זה שמתערבים בעשייה ובאיך צריך לעשות את הדברים. אנשי דת עושים מאין... רגולציה על חיים של אנשים (אומרים להם איך לחיות) ובתחומים בהם אין את הרגולציה הזו דתיים יכולים לפרוח.

נערך לאחרונה ע"י צ'אקי. בתאריך 08-08-2013 בשעה 21:03.
ישן 08-08-2013, 21:03
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מצטער, אבל אני לא מצליח..."

ציטוט:
הדת היא נושא עם השקה לכל תחומי החיים. אתה באמת חושב שרבנים לא מתעסקים בענייני חול? אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר שחלק גדול אם לא מרבית מהמאמץ שלהם מופנה לפסיקה בעייני דיומא.
השאלה היא כמה מהם מבינים בתחומים אחרים. בהתחשב בהתנגדות שלהם היום ללימודי חול, זה יוצר קצת בעיה, לא? (אני שואל, לא אומר!)

ציטוט:
אם נראה לך שהייטקיסט, איש עסקים ו/או איש מדע לא מבקש הנחיה מרבנים (גם) בקשר לעבודתו- אתה טועה מאוד.
האמת שקצת קשה לי לדמיין את זה קורה. אני מכיר עובד דתי בחברת אשראי גדולה בישראל ולא שמעתי ממנו אף פעם דילמה הלכתית בקשר לעבודה שלו...

זה לא שלא יכולות להיות דילמות כאלה, הן פשוט מטופלות ברמות אחרות (נגיד, היתר עסקה וכאלה).

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 08-08-2013, 21:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]הדת היא נושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
השאלה היא כמה מהם מבינים בתחומים אחרים. בהתחשב בהתנגדות שלהם היום ללימודי חול, זה יוצר קצת בעיה, לא? (אני שואל, לא אומר!)

עובדתית יש אנשים שהצליחו לשלב בין השניים.
אני מניח שהעצות והפסיקות שלהם לא עוסקות בנושאים מקצועיים, אלא בענייני קיום אורח חיים וכו.
ציטוט:
האמת שקצת קשה לי לדמיין את זה קורה. אני מכיר עובד דתי בחברת אשראי גדולה בישראל ולא שמעתי ממנו אף פעם דילמה הלכתית בקשר לעבודה שלו...

זה לא שלא יכולות להיות דילמות כאלה, הן פשוט מטופלות ברמות אחרות (נגיד, היתר עסקה וכאלה).

מדי פעם יוצא לי לקרוא קצת שו"תים. סתם בשביל הקטע. מרביתם עושים רושם שעוסקים בענייני חול בעליל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 08-08-2013, 20:48
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "בבגדול לתחושתי אנשים דתיים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.

זה כזה קשקוש שאני קצת כועס על עצמי שאני בכלל טורח להגיב.

זה:
http://www.gutenberg.org/files/1567...htm#REFLECTIONS

אחר כך זה:
http://archive.org/details/opensocietyandit033120mbp
http://archive.org/details/opensocietyandit033064mbp

לסיום זה:
http://www.amazon.com/dp/0465002056

אולי אחרי זה אפשר יהיה לשקול להתייחס למה שאתה אומר.

ישן 08-08-2013, 20:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[I]"לפיד, האם תתמוך בכפיית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
"לפיד, האם תתמוך בכפיית ערכים ליברליים?"
"אני תומך בכל מה שתחליט מערכת הביטחון."
-"אבל האם אתה תומך בכפיית ערכים ליברליים?"
-"אתמוך בכל מה שנראה נכון למערכת הביטחון ונראה לי שהבהרתי את עצמי!"
-"אבל דוקטור לפיד, בתור קיסר המפלגה שמחזיקה בתיק החינוך, וההחלטה שמסורה לך, האם תתמוך בכפיית ערכים ליברליים?"
-"טוב, ביי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
טמטום של אנשים.

הבהרה: אנשים יכולים להיות בעד ערכים שונים ומשונים, אבל אם הם כוללים כפייה, זה כבר לא ליברליזם.
תכלס.
מה כבר יודע ג'. ס. מיל על ליברליזם קלאסי?

ישן 14-08-2013, 16:16
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "דיון מעניין בדף פייסבוק של יאיר לפיד בנושא הפרדת בנים/בנות בבתי ספר דתיים"

בתור אחד שמלמד בבית ספר יסודי לבנים בלבד אני מרגיש שיש לי זכות (ואולי גם חובה?) להביע את דעתי בעניין.
מדובר בקומפלקס של שני בתי ספר. אחד לבנים ואחד לבנות. שני בניינים שונים. שני חדרי מורים שונים. שתי מערכות צלצולים שונות. (ההסעה מהיישובים לבית הספר הינה הסעה משותפת). יש מורות שמלמדות בשני בתי הספר ויש אינטרקציה (מסויימת) בין בתי הספר (אב בית משותף). אין הפרדה פיזית (חומה וכדומה) בין בתי הספר.
בית הספר שלי הינו ממלכתי דתי. אני לא נכנס כאן לנושא של "מי משלם עבור שכ"ל", אלא אילו ערכים ביה"ס מלמד את הילדים. יש לנו פינה לזכר הנופלים (בוגרי ביה"ס שנפלו חללים בצה"ל). יש לנו מורים שעושים מילואים. יש לנו חינוך יהודי. יש לנו ערכים שמותאמים לערכי מדינת ישראל. אני לא מדבר רק על טקס יום השואה וטקס יום הזיכרון, אלא הרבה מעבר לזה.
ההורים שלחו את ילדיהם לבית הספר מתוך בחירה ולא מתוך כפייה.
יש הורים שרצו לשלוח את ילדיהם לבית ספר "מעורב" אז הם שלחו לשני בתי הספר האחרים באיזור.
מאידך, ביישוב שבו אני מלמד יש הורים שלא מוכנים לשלוח את ילדיהם לבית הספר שבו אני מלמד בגלל שהוא ליברלי מידי. כן, יש הורים, שההפרדה לא מספיקה להם, הם רוצים יותר מזה. הם מתנגדים להיותינו בית ספר ממלכתי. לכן הוקם לא רחוק מאיתנו "תלמוד תורה" (בנים בלבד) שאיננו ממלכתי.

דרך אגב, הבת שלי לומדת בבית ספר (יסודי) לבנות בלבד. מתוך בחירה.

בקיצור, אנא מכם, לפני שאתם מתנגחים בכל מה שנודף ריח של יידישקייט, תבררו קודם אם זה באמת "הכצעקתה" או סתם רדיפה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:11

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר