לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2013, 15:02
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "תוכל להסביר למה היא מנצחת ומה..."

את ההיגיון השגוי מלכתחילה. זה שאני אוהב לאכול בשר לא אומר שאני אוהב להרוג חיות, בדיוק כשם שזה שאני אוהב לחרבן באסלה לא אומר שהייתי נהנה להיות עובד ביוב.

מערכת הכלכלה והציוויליזציה המודרנית מבוססת על התמקצעות וסחר חליפין. ככה נוצר מצב שמי שמוכן לעשות את העבודות הפחות טובות (או שאין לו ברירה אלא לבצע אותן) הוא זה שמזדמבר בשביל שכולנו לא נצטרך לעשות את זה.

בעולם פוסט אפוקליפטי שבו המערכת הזאת קורסת, או לחליפין לפני אי אלו שנים- מי שלא היה לו את הלב לשחוט תרנגולת היה בסוף גורם למשפחה שלו להתעסק במקצוע לא סימפטי אחר שהועלה פה- קברנות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-08-2013, 15:27
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "את ההיגיון השגוי מלכתחילה. זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הוא
התעלמות מההשלכות והמשמעויות של פעולה שאתה אחראי עליה היא פחדנות, היא גועליות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אתה
מערכת הכלכלה והציוויליזציה המודרנית מבוססת על התמקצעות וסחר חליפין.

השאלה אינה האם זה המצב הקיים,
אלא האם זה המצב הראוי.

השאלה אינה האם אנשים מסויימים עושים מה שאנשים אחרים לא רוצים לעשות,
אלא האם זה ראוי שמי שלא מוכן ישלח אנשים אחרים לעשות עבורו את המלאכה המלוכלכת.

האם כשאתה רוצח באמצעות אחר בני אדם - אתה פחות רוצח? אתה עושה מעשה ראוי?

האם ראוי שמי שלא מוכן למות למען המדינה ישלח אנשים אחרים לעשות את זה?
ברור שאנשים עושים את זה. זה המצב הקיים. אבל האם זה ראוי? האם זו צביעות? האם זה מגעיל?

ישן 09-08-2013, 16:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=הוא]התעלמות מההשלכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אלא האם זה המצב הראוי.

כמובן שזה המצב הראוי. אלמלא זה חלק גדול (אם לא מרבית) בני האדם היו נכחדים והשורדים היו מתעסקים בקיום יום-יומי במקום בדברים מתקדמים יותר כמו לחפור בפרש. פירמידת הצרכים של מסלאו וכאלה.
ציטוט:

בדברים מסוימים כן, בדברים מסוימים לא. במקרים כאלה כאשר זה חלק מובנה מהכלכלה בודאי שכן, עד שאף אחד לא יהיה מוכן לעשות את המלאכה יותר.
ציטוט:

אתה נותן לרגשות להשתלט עלייך בדיון, כרגיל.
אף אחד לא דיבר על האם זה עושה אותך יותר רוצח או פחות, מדובר פה על האם זה בסדר או לא.
לצורך העניין- מי שאוכל בשר נושא באותה מידה של "אחריות" כשם של מי ששוחט אותה. ההבדל הוא שהוא לא צריך ללכלך את הידיים ואין בזה כל פסול.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 11-08-2013, 19:45
  חבשביש חבשביש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.13
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=הוא]התעלמות מההשלכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אלא האם זה המצב הראוי.

השאלה אינה האם אנשים מסויימים עושים מה שאנשים אחרים לא רוצים לעשות,

האם ראוי שמי שלא מוכן למות למען המדינה ישלח אנשים אחרים לעשות את זה?
ברור שאנשים עושים את זה. זה המצב הקיים. אבל האם זה ראוי? האם זו צביעות? האם זה מגעיל?

אני מתנצל אם התגובה שלי חריפה אבל אתה ועוד משתמש באשכול(שכחתי שמו) פשוט מדברים שטויות... אין שום דבר פגום מוסרית בהמתת חיה לצורך אכילתה... אלוקים התיר לנו לשלוח יד בבהמה לצורך הזנה מימי המבול... זה מותר לנו...
גם למי שלא מאמין באלוקים יש לי תשובה... בטבע קיים מארג מזון... יש חיות שמייצרות לעצמן מזון(צמחים) יש חיות שאוכלות את הצמחים... יש חיות שאוכלות חיות צמחוניות, יש חיות שאוכלות טורפים אחרים ויש את הקבוצה העליונה ״טורפי על״, אלה הם חיות שבאופן טבעי אין חיה אחרת בטבע שמנסה לצוד אותו(לא להתבלבל עם אוכלי נבלות שהם פשוט מנצלי הזדמנויות)... טורפי העל כוללים את האריה... הנמר... עוד כמה חיות ששכחתי אותן ו... בני אדם.
גם מבחינה הלכתית וכם מבחינה אבולוציונית... אחד מהמאפיינים שלנו בתור בעלי חיים הוא אכילת בשר... בעיניי צמחונות/טבעונות מתוך אידיאולוגיה הופכת את המבצע שלה לפחות אדם מאשר שאר בני האדם
ישן 09-08-2013, 18:13
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "את ההיגיון השגוי מלכתחילה. זה..."

ציטוט:
את ההיגיון השגוי מלכתחילה. זה שאני אוהב לאכול בשר לא אומר שאני אוהב להרוג חיות, בדיוק כשם שזה שאני אוהב לחרבן באסלה לא אומר שהייתי נהנה להיות עובד ביוב.
זה לא מה שאמרתי...

אחזור:
ציטוט:
אני חושב שמי שלא מסוגל לראות פרה נשחטת ובכל זאת אוכל בשר הוא די... מגעיל.
ועכשיו זה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...417#post4430239

אם אתה אוכל בשר (בלי קשר לאהבה) ואתה לא מסוגל לצפות בשחיטת החיה שמבשרה אתה אוכל (בלי קשר לאהבה), אני חושב שאתה מגעיל פחדן מוג-לב וכו'.
חוסר יכולת להתמודד עם ההשלכות והמשמעויות של פעולה שאתה אחראי עליה היא פחדנות, היא גועליות.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 09-08-2013 בשעה 18:17.
ישן 09-08-2013, 18:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "[QUOTE]את ההיגיון השגוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
אם אתה אוכל בשר (בלי קשר לאהבה) ואתה לא מסוגל לצפות בשחיטת החיה שמבשרה אתה אוכל (בלי קשר לאהבה), אני חושב שאתה מגעיל פחדן מוג-לב וכו'.
חוסר יכולת להתמודד עם ההשלכות והמשמעויות של פעולה שאתה אחראי עליה היא פחדנות, היא גועליות.

שזה בדיוק אותו דבר.
האם לא תרשה לאנשים לחרבן באסלה אם הם לא מסוגלים לעבוד בביוב?
האם לא תרשה לאנשים לאכול ירקות אם הם לא סובלים את החום של החממה?

אני מעדיף לא לראות הרג של חיות כי זה נתפס בעיניי כסוג של פורנוגרפיה חולנית. זה לא אומר שאם לא הייתה לי ברירה הייתי מוותר על ההרג שלהן והופך לצמחוני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-08-2013, 00:21
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איך זה רלוונטי? דיברת על כך..."

ציטוט:
דיברת על כך שצפייה בהרג בעלי החיים יבריח אנשים בצרחות אימה.
אתה השוות בין חנות דגים למשחטת פרות. אין פה כ"כ מה להשוות מבחינת הסיטואציה. אם תשים אנשים 'מודרניים' בסיטואציה כזו יהיה להם קשה והם יעדיפו להימנע כי הם לא רגילים, אבל עם הזמן תיבנה היכולת הזו.
לרוב המוחלט זה לא קורה תדירות. וכשאני אומר "זה" אני לא מדבר על דגים. אני מדבר על עופות ועל בקר.
סבא שלי לא שחט, הוא היה נוכח בשחיטה.

ובקשר לטבעונודניקים, המצב של היום נותן להם דלק לתעמולה. טבעוניים וצמחוניים משתמשים בעצם העובדה שאנשים מזדעזעים ממה שקורה במקומות בהם מתבצעת שחיטה. בתקופות קודמות אנשים ידעו בדיוק מה הם עושים ומה קורה בשטח, ולכן הבסיס לטענות האלו לא היה ממשי.

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 20-08-2013 בשעה 00:29.
ישן 09-08-2013, 14:51
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
הייתי שוחט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "שאלה ללא צמחוניים\טבעוניים"

אחרי שראיתי את הסרטונים שמטגנים דגים חיים ומגישים אותם בעודם בחיים, נהיו לי חרדות מאכילת דגים. בכל פעם שאני אוכל דג או מריח את הריח שלו, התמונות האלה חוזרות לי לראש, אבל אני עדיין אוכל דגים, אז אני מאמין שגם אם אשחוט תרנוגלת או בקר, אני אצליח להתאפס על עצמי באיזשהו שלב, ואמשיך לאכול אותם בהנאה.

אם כבר להפוך לצמחוני, אז רק אחרי שעשיתי את כל המאמצים להישאר אוכל בשר... אני לא מוותר בכזאת קלות.

דרך אגב, יצא לי לראות כבש נשחט באכזריות וזה אף פעם לא מנע מימני להנות מבשר כבש, אפילו לא לרגע. לא יודע למה דווקא הסרטון עם הדג כל כך מטריד אותי. אולי בגלל הקוריאנים הבני ***** שהתגרו בדג כשהיה בצלחת שלהם, והקלואז-אפים על הפנים של הדג האומלל.
ישן 12-08-2013, 00:28
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "שאלה ללא צמחוניים\טבעוניים"

סביר להניח שלא הייתי נהנה מזה, אבל זה טבעי, אם הייתי רואה שחיטה של חיות כל יום מהרגע שהייתי ילד קטן אז כנראה שהיה לי הרבה יותר קל עם זה.

אני מאמין שעם הזמן הייתי מתרגל, בכל אופן זה לא היה מונע ממני לצרוך בשר.

לעומת זאת קינואה לא הייתי מגדל בחיים, מעדיף לאכול חול.

וברצינות - אני משתדל מאוד לאכול רק חיות שעברו ביות - עופות, פרות, כבשים - אין לי שום בעיה אידיאולוגית עם זה ואני מקבל את הטענה שהאדם צורך יותר בשר ממה שהוא צריך ובהחלט הפחתתי בזה (בניגוד למה שהרבה טיבעונים חושבים, זה לא "שלב" של לפני צמחונות, לדעתי האישית זה הדבר הנכון לעשות ובתועלת הכללית זה תורם הרבה יותר לסביבה)
אני לא אוהב כל כך דגים ובאזור הזה דווקא יש לי המון בעיות אידיאולוגיות, בגלל שאין לי דרך לדעת באיזה אמצעים תפסו את הדגים (וכמה הסביבה נפגעה) אני משתדל להימנע ככל שניתן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:35

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר