לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2013, 11:59
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
הדרך הלא נכונה לטפל בחשוד

גרפי 18+

שוטרים במדינה דרום אמריקאית כלשהי מפגינים שאננות יתר מול אדם בודד עם סכין.

יש הרבה ללמוד מהסרטון הזה:
אני לא מבין את השפה אבל נראה שבהתחלה הם מנסים להרגיע אותו ולסיים את האירוע בטוב.
בסביבות ה-7 דקות הם מחליטים לעצור אותו בכוח, וזה נגמר רע מאוד.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

כמה דברים שעלו לי לראש:

1. שמירת מרחק מספיק לתגובה - השוטר עם הקלצ'ניקוב כמעט צמוד לחשוד, ואפילו מתכופף לידו
2. שמירה על חיפוי סטטי מרחוק - 5 שוטרים מתקרבים אליו ואף אחד לא מצליח להגיב
3. התקרבות לחשוד חמוש בסכין - למה?
4.נוכחות מצלמות - אולי זו הסיבה שלא ירו לו ברגל לפני נסיון המעצר
5. נחישות החשוד - הוא לא גורילה אבל מתנהג כאילו הוא נלחם על החיים שלו, גם לאחר שיורים בו מספר פעמים
6. תפעול הנשק - גרוע מאוד, אבל היה ניתן להתגבר על כך אם היה מרחק מספיק מהחשוד

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 09-08-2013 בשעה 12:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2013, 23:35
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין שום קשר בין המקרים
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס] בארה״ב,..."

במקרה של זימרמן פשוט לא היו מספיק עדויות להרשעה ברצח מדרגה שניה או אפילו הריגה. לכל היותר אפשר היה להגיע להרשעה קלה יותר, אבל בשיטה באמריקאית חבר המושבעים יכול להרשיע רק בעבירות הספציפיות שבהן הנאשם מואשם. ההשוואה הנכונה היא לאותם מקרים שבהם שוטרים ירו למוות והירי לפי העדויות נתפס כחסר הצדקה. קח לדוגמא שוטר בשם דניאל הרמון-רייט מווריג׳יניה שהרג אישה בנסיבות מפוקפקות שמזכירות מעט את אלו של מזרחי (טען שהאישה שישבה ברכב ומימנה דרש מסמכים מזהים לכדה את ידו בחלון הרכב, גררה אותו, והוא נידרש לירות כדי להציל חייו מדריסה). הוא קיבל 3 שנים בפנים על הריגה לפני כשנה. חצי שנה יותר ממזרחי גם אחרי שעונשו הוחמר. וכמובן, על המקרה של השוטר האמריקאי היה רעש גדול על קולת העונש.
ישן 10-08-2013, 13:24
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "הדרך הלא נכונה לטפל בחשוד"

כל ההתנהלות של האירוע היא "לא מקצועית" בלשון המעטה.
נתחיל בזה שהשוטרים שניסו להגיע מאחורי הרוצח, נכנסו "לקו אש" של השוטרים שעמדו מול הרוצח וגם נחשפו מדי מוקדם לרוצח.

גם "המבצעייות" של השוטרים "לוקה בחסר". אחרי הדקירה הראשונה, חייב להיות כדור בקנה. נקודה. הרי ברור שהבחור לא מעוניין "בדו-שיח ידידותי" והשוטר "המקצועי ביותר" היה חייב לבצע ירי לכיוון הרגלים על מנת להשכיב את הרוצח.

בהגדרה. שליפת הסכין מהווה "עליית מדרגה" המחייבת התיחסות בהתאם מצד השוטרים וזאת לא הייתה.

לגבי המצלמות? טוב, אני לא מבין ספרדית, אבל ניתן להבין שהבחורה מעורבת בצורה כזאת או אחרת עם הרוצח והצוות טלוויזייה היה במקום בגלל זה.

ישן 11-08-2013, 03:35
  moshl moshl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.12
החומר הפעיל בגז הפלפל עובד על רצפטורים שלא ממש קשורים
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אתה תתפלא איך שבנאדם ש"נעול",..."

להיותו של הבן אדם באמוק...הוא יכול להיות מטורף מסומם וגם שיכור ביחד..זה עדיין ישפיע עליו...הוא הוכח כעובד נגד תקיפת כלבים ואפילו חזירי בר (שהסתערו באמוק על אנשים) ואם אני לא טועה גם על דובי גריזלי. אז אני מאמין שהוא היה יכול לעצור את התוקף..החיסרון העיקרי שלו הוא מרחק ההתזה והעובדה שהרוח יכולה להעיף את הפלפל עליך או "לדלל" את החומר הפעיל שפוגע בך בגלל זה הריסוס צריך להיות מטווח 0 כמעט כדי להגיע לתוצאה או תרסיס חזק של חומר מרוכז...בגלל זה המחירים של התרסיס נעים מ30 שקל לכמה מאות שקלים...
להלן קישור שמדבר על הנושא:
http://www.worldshop.co.il/?view=articles&id=11236

וסרטון שמדגים כמה יעיל זה היה יכול להיות..

עוד סרטון של בחור בריא שלא נראה כמו מישהו שיכול להזיק אחרי שפריץ של פלפל...

משפיל משהו הייתי אומר ה"ווג'י " שהבחור פה קיבל...

נערך לאחרונה ע"י moshl בתאריך 11-08-2013 בשעה 04:02.
ישן 11-08-2013, 09:37
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי moshl שמתחילה ב "הכוונה היא לא תחליף לנשק חם..אני לא עד כדי כך נאיבי.."

זאת בדיוק הסיבה שהבחור היה צריך לקבל כדור ברגל לכל הפחות.
עם טייזר אתה יכול לפספס ואז באמת יש בעיית החלפת מחסנית (למרות שמבחינת המנגנון הפיזיולוגי קגנס - לא שמעתי על שום בנאדם שהמשיך לעמוד על הרגליים, שלא לדבר על לחבר תנועות מוטוריות לשם דקירה, אחרי שנפגע מטייזר תקין). הטייזרים של היום ממש לא מסורבלים לדעתי... ותרסיס פלפל כן דורש הכשרה מינימלית (בדיוק כמו טייזר לדעתי) והוא הרבה פחות אפקטיבי מטייזר כשאתה רוצה לעצור תוקף.

אני בכלל לא מבין מה ההתפלפלות הזו על שימוש בנשק אל-הרג במקרה כזה: בנשק אל הרג משתמשים כשיש תוקף לא חמוש שמסרב לשתף פעולה, או תוקף חמוש שלא מהווה סכנה מיידית - שזה לכשעצמו מצב מאוד לא סביר לדעתי, כי בכדי שתוכל להשתמש בנשק אל-הרג אתה צריך להיות יחסית קרוב לתוקף, מה שמרוקן מתוכן את הגדרת ה"לא מהווה סכנה מיידית".
כאן הבחור פסיכופת, קרוב בצורה מסוכנת לשוטרים וחמוש בנשק קר - לא רוצה לשתף פעולה גם אחרי איומי אקדח? עושה תנועות תקיפה עוד לפני שהוא התחיל לדקור? כדור ברגל... ממשיך לעמוד? כדור ברגל השנייה... לא מכיר הרבה אנשים שימשיכו לעמוד על הרגליים במצב כזה
ישן 11-08-2013, 09:53
  moshl moshl אינו מחובר  

לא יודע מה ההוראות פתיחה באש בברזיל..בקושי את אלה שבארץ אני יודע..(מי עוקב..)
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "זאת בדיוק הסיבה שהבחור היה..."

אני רק יכול להגיד שלרוב נמנעים משימוש בנשק חם..ואם יש לך נשק שאתה חושב 10 פעמים אם להפעיל אותו..אז הוא קצת מאבד מהאפקטיביות שלו..נשק אל הרג הוא בעל תוצאות הפיכות לכן הוא פחות גרוע...

הבעיה העיקרית בטייזר מבחינה מבצעית היא החלפת המחסנית שלו מבחינה אתית היא שהיו מקרים של שוטרים שעשו בו שימוש לא הולם והסכנות שטמונות בשימוש לא נכון בו גדולות פי כמה..לכן ההכשרה עליו צריכה להיות יותר רצינית,לא כי זה בעיה לירות בו אלא כי אתה צריך נהלי בטיחות,ולהבהיר לשוטר מה מותר ומה אסור...הוא גם יותר יקר...שוב אם יש לך אז אחלה...תשתמש בו..(בצורה מושכלת כמובן) לשוטרים שלנו לא היה כלום..אז הם פשוט עמדו כמו גלמים עם נשק חם שבטווח שהם היו עם החתירה למגע שלהם תפקד יותר כמקל...

שוב לא בקיא בחוק הברזילאי (או מאיפה שהסרטון הזה יצא) אני כן יכול להגיד לך שגם בארץ משתדלים לא לירות בכל מסומם\שיכור\משוגע שמנופף עם סכין ואם אפשר ינסו "להוריד" אותו עם נשק אל הרג..(אני אישית ראיתי שימוש בספרי פלפל...אם יש לך טיזר ואישור אז אחלה הבעיה שהאישור לטייזר הפך להיות כמעט כמו אישור לירי חי..)
ישן 11-08-2013, 10:19
  moshl moshl אינו מחובר  

אני אספר לך מקרה אמיתי,שקרה לי בארץ במילואים..
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "תראה, הכל תלוי בסיטואציה זה..."

היינו בהפגנה בנבי סלאח...באיזשהו שלב "הגיעו להבנות עם המוכתר" והורידו אותנו מהצומת של הכניסה לכפר..בתגובה כל השבאב התחילו לזרוק אבנים וגלגלים בוערים על הציר מלמעלה (יש הר והציר עובר בוואדי),אז אמרו לנו "לכבוש חזרה את ההר" רק לא אישרו לנו גומי,והגז שזרקנו עף לנו לפרצוף...הילדים ראו את זה והתקדמו..בסוף הגענו למצב של סכנת חיים וכבשנו את הכיפה ב"תרגיל רטוב"...זה כישלון! אנחנו לא אמורים היינו להגיע למצב הזה! ועצם זה שלא היה לנו אישור שימוש בציוד לפיזור הפגנות דחף אותנו למצב של סכנת חיים אני מאמין שגם פה זה המקרה...אם היה נשק אל הרג היו משתמשים בו בלי להסס והדוקר היה הרבה הרבה פחות יעיל...במצב כזה גם היית יכול לתת תגובה נורמלית עם נשק במקרה שמשהו יסתבך..כי היוזמה אצלך ואתה לא מגיב... אתה לא מופתע,אתה דרוך לפעולה...

נערך לאחרונה ע"י moshl בתאריך 11-08-2013 בשעה 10:22.
ישן 11-08-2013, 21:04
  moshl moshl אינו מחובר  

נתתי את ההפס"ד כמשל.. אל תיתפס לטפל...
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני ממש לא מחפש להתנגח, אבל..."

המסקנה שלקחתי מהארוע הזה לא קשורה להוראות פתיחה באש היא קשורה לכל ארוע שיש בו צורך בהפגנת כוח...כשיש לך נשק,אבל אתה מהסס להשתמש בו משיקולים חוקיים\חוסר מקצועיות\פוחד מההשלכות אתה גורם להחמרת הארוע כי הצד השני מזהה את החולשה שלך כאופציה לברוח\להתקיף...

בדיוק כמו שהבן אדם עם הקלאץ עמד שם למרות שהוא היה עם נשק עדיף פי כמה והיה נראה חסר אונים...ובסוף גם נדקר
נשק אל הרג הוא נשק שאין לך חשש להשתמש בו והתוצאות תמיד יהיו הפיכות,מלבד זאת זכור,מדובר בעבריין לא במחבל שכל כוונתו היא להרוג וכמה שיותר מסיבות אידיאולוגיות...אתה לא יכול להתייחס אליהם אותו דבר...

נערך לאחרונה ע"י moshl בתאריך 11-08-2013 בשעה 21:10.
ישן 11-08-2013, 07:19

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי moshl שמתחילה ב "החומר הפעיל בגז הפלפל עובד על רצפטורים שלא ממש קשורים"

אז אני אומר לך מניסיון שתרסיס (זה לא גז) פלפל משפיע אחרת על אנשים שונים, ושאני ראיתי הרבה מקרים של אנשים שרוססו ויכלו להמשיך להילחם (ולראות באופן מספיק ברור במרחק טווח אפס מהם) גם דקה או שתיים אחרי שרוססו, ובטח ראיתי מספיק דוגמאות של אנשים שיכלו להמשיך לעמוד על הרגליים ולשחרר דקירה אפקטיבית מהמרחק שבו אתה בד"כ נדרש להיות כדי להתיז על מישהו. רוצה להיות תלוי בסטטיסטיקה כשאתה מתיז על פסיכופת עם סכין באורך 15 ס"מ? Be my guest...

אתה רוצה להכניס פיזיולוגיה ולדבר על רצפטורים? סבבה - בוא תסביר לי מהם אותם הרצפטורים שלא קשורים להיותו של הבן אדם באמוק? האם תרסיס פלפל משפיע בסופו של דבר על נוירונים מוטוריים? לא. תרסיס פלפל משפיע על רצפטורים סנסוריים שמפעילים מנגנונים דלקתיים של דמע, גרד, הצרת דרכי נשימה עליונות, הפרשת מוקוס מחלל האף ועוד. אם אתה באמת רוצה לנטרל בנאדם בלי קשר להיותו גורילה, באמוק וכו' - תשתמש בטייזר (זה אפילו עובד יותר טוב על גורילות - ככל שמסת השריר גדולה יותר ככה הם נופלים יותר מהר וחזק).
ישן 11-08-2013, 09:44
  moshl moshl אינו מחובר  

צודק טעיתי ההגדרה הנכונה בעברית היא תרסיס פלפל...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אז אני אומר לך מניסיון שתרסיס..."

בכל מקרה..כל חומר כימי באשר הוא משפיע בצורה שונה על אנשים שונים,זה קשור לכ"כ הרבה משתנים שאת חלקם אנחנו בכלל לא מבינים עדיין...אבל אין לזה קשר למצב של האדם (שיכור מסומם,וכ"ו).
בנוסף,גם אני יכול להביא לך מספיק מקרים (חלקם מצולמים,בחלקם נכחתי באופן אישי) של אנשים שחטפו פלפל לפנים והיו במצב מאוזן למשך חצי שעה...שוב נשאלת השאלה מה ריכוז החומר,איך הוא פוזר,האם הבן אדם שהשפריץ את התרסיס עשה זאת נכון (זה אומנם לא מסובך מי יודע מה,אבל עדיין יש דגשים קטנים שיהפכו אותו לאפקטיבי יותר..) שוב לעמוד על הרגליים גם רשמתי אין ספק שהם יוכלו..השאלה אם הם יוכלו לשחרר דקירה אפקטיבית,אם הם יראו את הקורבן או סתם ישספו באויר...בעיקרון אם עשית הכל כמו שצריך אתה לא אמור להישרט אפילו להלן המקרה השני המצולם שהבאתי של האיש שהותקף בחנות...הבן אדם עומד על הרגליים אבל הוא לא מסוגל להגיב באופן אפקטיבי...

אין לי בעיה להיכנס איתך לפיזיולוגיה (במקרה זה גם התחום מחקר שלי..),זה לא הרצפטורים כי אם המנגנון המנגנון נקרא קשת רפלקס והמוח לא מעורב בו בכלל,זה אותו מנגנון שאומר לך להרחיק את היד מאש,או מקומקום רותח...למוח אין זמן להתערב כי זה כ"כ מהיר...הרצפטורים אם זה מעניין אותך הם TRPV1 ותוכל לקרוא עליהם קצת כאן (כמובן אם זה מעניין אותך). http://en.wikipedia.org/wiki/TRPV1

הרצפטור המדהים(לדעתי ) הזה אחראי על תחושת הכאב שלנו,כמו גם על תחושת החום,אצל נחשים תוכל למצוא קרוב משפחה שלו בריכוז גבוהה באזור האף מה שמקנה להם "ראייה" טרמית הם חשים שינויים של מאית המעלה באף..שזה כשלעצמו מדהים.

אתה יכול ומוזמן לבדוק אותי,אבל החומר הפעיל בתרסיס Capsaicin משפיע על כל היונקים,ללא הבדל משקל (גם על דובי גריזלי כמו שציינתי),טייזר דורש הכשרה ובעייתי מבחינת הפעלה (ע"ע שוטרים שיורים טייזר לראש של חשודים)לכן גם בארץ הסתייגו מלהפעיל אותו הוא יותר מסורבל ובעייתי בטעינה מחדש,בנוסף..אם יש לך טייזר אדרבה תשתמש בו אין לי רווח אישי מתרסיסי פלפל...אני רק אומר שהוא בהחלט היה יכול לעזור...אם יש לך אפשרות להוריד אותו עם צלף מ800 מטר תעשה את זה זה עוד יותר עדיף...תרסיס פלפל הוא פשוט משהו קטן קומפקטי ולא מצריך הכשרה מיוחדת לתפעול שלו ככה שאתה יכול לצייד בו את השוטרים בצורה מהירה יחסית וללא קורבנות מיותרים...
ישן 11-08-2013, 09:55

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי moshl שמתחילה ב "צודק טעיתי ההגדרה הנכונה בעברית היא תרסיס פלפל..."

אני מכיר את מנגנון הפעולה של קפסיאצין והתחושות שהכימיקל גורם בגוף ואני גם יודע מה זה קשת רפלקס. כל אלה לא אומרים שכשאתה תרסס אדם שחמוש הוא ינוטרל מיידית לרמה שבה הוא לא יכול להמשיך להוות לך סכנה. טייזר לעומת זאת, יעשה את זה בהסתברות הרבה יותר גבוהה - ואני בטוח שאם תחום הפיזיולוגיה של שריר השלד מוכר לך אתה גם מבין מדוע.

אני חושב ששימוש בתרסיס פלפל במקרה שבו עוסק השרשור יהיה טיפשי, ומסוכן לא הרבה פחות מלנסות להכניע חשוד שכזה באלה. שימוש בטייזר יהיה פחות מסוכן, אך עדיין מסוכן בצורה שלא מצדיקה שימוש בו לדעתי. שימוש באקדח יהיה הרבה פחות מסוכן לשוטרים ואם נעשה בצורה מושכלת גם לא יהווה סכנה בסבירות גבוהה לעוברי אורח ולסביבה, והכי חשוב - הוא המענה ההולם והנכון לסיטואציה כזו!
ישן 11-08-2013, 10:12
  moshl moshl אינו מחובר  

שוב,לא טענתי שהאדם ישכב על הרצפה ויתחנן שתפסיק...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אני מכיר את מנגנון הפעולה של..."

אני כן חושב שהוא ינוטרל למצב שתוכל להשתלט עליו בקלות יחסית..ואם יש לך טייזר ואישור תשתמש בו...לרוב מהססים מאוד משימוש בטייזר..בגלל מקרים שהיו...וזה הופך אותו לפחות יעיל...כי אתה חושב 100 פעם אם להפעיל אותו כמעט ברמה של נשק חם..אז מה עשינו בזה...?

שוב אני אומר נשק חם היה שם הבעיה של השוטרים שלא היה להם שום אפשרות ל"דירדור אמצעים" ריסוס בספרי פלפל ואבטחה נורמלית היו מסיימים את המקרה אחרת לגמרי וספרי פלפל זה משהו שאתה יכול להרשות לעצמך לצייד כל שוטר....כי התופעות שלו הן הפיכות בד"כ ולא קטלניות...
טייזר לראש לעומת זאת (וזה קרה בהיסטוריה יותר מפעם אחת) ע"י שוטר שורר תיגמר בפיצויים של מליונים ונזק תדמיתי....וזה עיקר הבעיה...

בוא נגיד את זה ככה... עזוב אקדח..היה להם רובה...אם הם היו שוטרים נורמליים עם הכשרה בסיסית אחד מהם (זה עם הקלאץ) היה אמור להישאר בלג מאחורה לתת חיפוי לחברים שלו בזמן ששוטר אחד מנהל מ"ומ והשאר מחפים ממרחק בטוח...שום דבר מזה לא נעשה..באמת היית נותן טייזר בידיים שלהם...שיא הרצינות...הם נראים לא מקצועיים בעליל...תרסיס פלפל זה משהו שגם אם טעית..לא קרה כלום...
ישן 11-08-2013, 10:21

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי moshl שמתחילה ב "שוב,לא טענתי שהאדם ישכב על הרצפה ויתחנן שתפסיק..."

הבעיה שלי היא עם המשפט האחרון שלך - כדי שתוכל לרסס אפקטיבית חשוד חמוש בתרסיס פלפל עליך להיות יחסית קרוב, גם עם הכשרה מתאימה. כשאתה מרסס חשוד, אתה ככל הנראה תרסס בידך החזקה לשם שליטה בכיוון, כלומר את האקדח תחזיק ביד אחת באותו הזמן, ועוד ביד החלשה שלך. במקרה שבו החשוד לא מנוטרל מיידית מהריסוס - כל מה שעשית זה ככל הנראה לעצבן אותו יותר ויש סיכוי טוב מאוד שתותקף ברגע זה. זמן התגובה שלך+הזמן שייקח לך לזרוק את התרסיס ולאחוז את הנשק בצורה נכונה+לשחרר ירי אפקטיבי (כדור אחד לראש/מטח למרכז מסה - כי אני מבטיח לך שכדור 9 מ"מ סטנדרטי למרכז מסה בהחלט עלול לא להספיק במקרה זה - ראה הסרטון הזה ממש) הוא ככל הנראה מאוד קרוב אם לא גדול יותר לזה שייקח לחשוד הזה לרוץ אליך את הגג 5 מטרים האלה עם סכין ביד.

לכן להגיד שאם טעית לא קרה כלום זה מאוד לא מדויק לדעתי.
ישן 11-08-2013, 10:30
  moshl moshl אינו מחובר  

התרסיס פלפל שאני מדבר עליו קצת יותר גדול ממה שאתה מכיר
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "הבעיה שלי היא עם המשפט האחרון..."

וקצת יותר אפקטיבי..הוא מגיע לטווח של 4-5 מטרים (שוב התרסיס של הבחור מהסרטון השני שמכניע 2 תוקפים חמושים לבד..) וזה מספיק לאדם שמנהל את המו"מ..ברור שלא הוא יהיה זה שיאבטח... לא רואה טעם במו"מ אם החלטת שאתה יורה בו...אם החלטת מראש לירות בו תעשה את זה מרחוק אל תדבר...אם החלטת לדבר תבוא מוכן לנטרל אותו עם אמצעי אל הרג...מאמין שאם תבוא עם טיזר\אקדח שלוף מול הפנים שלו הוא ירצה פחות "לדבר"...אתה לא מדבר פה על מחבל אלא על פושע...
אני באמת חושב שאם אתה מרסס אותו ובורח הצידה בזמן שהוא תופס את הפנים לכמה שניות וחבר שלך מחפה עליך לא יקרה לך כלום...

טוב עכשיו אני חייב לחזור לעבודה אחרת יפטרו אותי נדבר יותר מאוחר
ישן 11-08-2013, 10:39

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי moshl שמתחילה ב "התרסיס פלפל שאני מדבר עליו קצת יותר גדול ממה שאתה מכיר"

בלי לזלזל אבל נשמע לי שהידע שלך הוא אקדמי בלבד+סרטונים שראית (שאפשר למצוא סרטונים לכאן ולכאן). אני לא חושב שאתה מעריך נכונה כמה טווח של 5 מטרים הוא פשוט כלום מבחינת הזמן שלוקח למטורף עם סכין ביד לדקור אותך וכמה מעט תוכל לעשות כנגד זה אלא אם אתה עם אקדח ביד ובין כוונות... לסרס את היכולת שלך לירות מטח אפקטיבי מהיר בגלל שיש לך תרסיס פלפל ביד (שגם הצריך אותך להתקרב מאוד יחסית לחשוד חמוש ומסוכן) בתמורה לתקווה שהבחור ינוטרל מיידית מהשפעת כימיקל שיש בפלפל חריף (בסדר - גם אם בריכוז הרבה יותר גבוה, גם אם הותז ישירות לחלל העין - אנחנו מדברים על טווח זמן מיידי של שניות, לא על זה שישרוף לו עכשיו יומיים אחרי שהוא כבר שחט אותך) היא לא הכי נבונה לדעתי.
ישן 11-08-2013, 13:37

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "איפה ראית הרבה מקרים ובאיזה תפקיד?"

אני ממש לא הולך לשחק את המשחק הזה... מר בחור סיגמא לא יודע מי אתה ומה עשית בחיים - אני יודע מי אני ומה עשיתי בחיים. אני אומר לך שראיתי אנשים שיכלו להמשיך ולהילחם גם כ-2 דקות לאחר שרוססו, שזה מעל ומעבר בשביל לדקור אותך כשהבחור עם סכין ביד. אני גם אומר לך שאם תשוטט קצת באינטרנט אתה תראה הרבה מאוד תימוכין לזה, לא הבאתי בשורה מרעישה בדיוק... כל מי שקצת עבד עם תרסיס פלפל יודע שזה לא בדיוק מה שאתה רוצה להשתמש בו כנגד תוקף חמוש בסכין בטווח של 5 מטר לכל היותר.

אם אתה רוצה לחשוב שהייתי שוטר מג"ב או מאבטח במשחקי כדורגל - שיבושם לך. לא הייתי אף אחד מאלה, הייתי בכוחות הביטחון ובמסגרת התפקיד שלי נחשפתי לכל מיני מצבים וכל מיני הדגמות שכללו תרסיס פלפל - רק את אשר ראו עיניי לספר ידעתי. ומה שאני אומר פה גם הועבר לי ולאנשים אחרים ששירתו איתי בזמנו ע"י אנשים שהם באמת כן מומחים בתחום, אז אני סומך על המילה שלהם.
ישן 11-08-2013, 08:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי סיגמא05 שמתחילה ב "כמה שניות זה בדיוק מה שצריך I rest my case"

שים לב מה כתבתי. הוא אולי נותן לך כמה שניות. אולי.

בוא ואסביר לך מה הכוונה ב"אולי" הזה. במהלך ההכשרה (קורס 40 שעות) כשומר בקליפורניה, אתה עובר הכנה לשימוש בנשק פחות מקטלני (יעני טייזר, שוקר ותרסיס פלפל). הדבר הראשון שמלמדים אותך זה שבניגוד לסרטים, כשאתה מרסס מישהו מטווח אפס, יש לך בערך 5% סיכוי לצאת מזה בלי לספוג את התרסיס בעצמך. היתרון היחיד - היחיד - שיהיה לך על מי שאתה מרסס הוא שאתה תצפה את הפגיעה בעוד שלו זה יבוא בהפתעה. אדם במצב קרב, גם אם תפתיע אותו, לא סביר שתצליח להמם אותו מספיק כדי למנוע ממנו לנופף את הסכין לכל עבר. רק שתדע, אני אחרי שתי שניות כבר הייתי עם אלה שלופה ומוכן לקפוץ על הסטודנט שריסס אותי. אני לא אכחיש שזה שרף אימים (כל הפרצוף שלי היה אדום במשך יומיים) אבל לא ממש איבדתי את הראייה (קצת טשטוש מהדמעות, זה הכל) ולא יצאתי מכשירות...

בסיטואציה הזו, אם מישהו בכלל מתקרב לטווח ריסוס (וזה בקושי טווח של מטר עם רוב המיכלים הנפוצים בשוק) זה היה נגמר בדקירה...

ישן 12-08-2013, 01:43
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "הדרך הלא נכונה לטפל בחשוד"

בהמשך לתגובות באשכול:

1. הארוע המדובר התרחש בצ"ונטלס, ניקרגואה בתחילת שנות האלפיים. השתמשתי בוידאו הזה מספר פעמים בעבר במערכי שיעור על התגוננות מפני תקיפה בנשק חד. בארוע עצמו מדובר באובססיבי שמאיים על חברתו לשעבר והיא קוראת למשטרה. צוות טלוויזיה שנקלע למקום מצלם את הארוע.

2. לשוטרים המקומיים אין שכפ"צים, ובין ידיים ריקות לנשק חם אינם מצויידים בשום אמצאי ביניים. אני מאשים את מי שאימן, צייד ושלח אותם ככה לרחוב.

3. התוקף היה צריך להיירות בדקה 04:05 של הוידאו כשניסה לתקוף את השוטרים בפעם הראשונה והראה שהוא חמוש בנשק ממית וגם מוכן להשתמש בו .

4. לא מכיר שום גוף משטרתי שמאמן את אנשיו לירות ברגליים או בכל חלקי גוף אחרים, למעט מרכז מסת הגוף כמטרה מרכזית והראש כמטרה משנית. הירי לעולם לא נעשה במטרה לפצוע או להרוג, למרות שאלה הן בדרך כלל התוצאות. הירי נעשה כדי לנטרל ו/או לעצור את התוקף כשנשקפת ממנו סכנת חיים מידית לך או לאחר, לכן מרבית הסיכוי לפגיעה ונטרול האיום הוא ירי אל מרכז מסת הגוף.

5. טווח אפקטיבי מקסימלי לתרסיס פלפל הוא כ 8 עד 12 פיט (2.4 עד 3.6 מטרים). טווח אפקטיבי מינימלי מומלץ כדי לאפשר לתרסיס להתפזר ולפלפל עצמו להגיע לתוקף הוא כ 4 עד 6 פיט (1.2 עד 1.8 מטר). אלה מרחקים קצרים ומסוכנים כשמדובר בתוקף עם סכין. בהסמכה כמדריך מטעם היצרן שמספק לנו את התרסיס רוססתי בפנים מטווח קצר והיייתי צריך ללכת מרחק מסוים ולבצע מעצר של חשוד מדומה, כולל אזיקה. היה מאוד לא נעים, אבל לא משהוא שלא ניתן לביצוע. יש לי תמונות להוכחה.

6. "כלל ה 21 פיט", או "כלל טואלר" (Tueller Rule)- ב 1983 פרסם דניס טואלר, סמל במשטרת סולט לייק סיטי, כתבה במגזין SWAT ובה טען, בהסתמך על תירגולים, ששוטר שנישקו בנרתיק לא יוכל לשלוף ולהגיב בזמן כדי לעצור תוקף עם סכין ממרחק 21 פיט (כ 6.4 מטרים) או פחות. מאז חלוקות הדעות ויש הטוענים שהמרחק לתגובה הוא אפילו יותר גדול. בכל מקרה צריכה להיות מודעות שתוקף עם מוטיבציה יכול להגיע אליך ולגרום נזק לפני שתספיק להשתמש בנשקך להגנה עצמית. לכן מי שנושא נשק במסגרת תפקיד או להגנה עצמית צריך גם יכולת להגן על עצמו בידיים ריקות, לפחות כדי להדוף את ההתקפה הראשונית וליצור את המרווח שיאפשר לו להשתמש בנישקו.

הסירטון המצורף מדגים יפה את המרווח שבין התקיפה ויכולת התגובה של הנתקף. הסירטון גם מסביר ומדגים את "כלל ה 21 פיט":

ישן 12-08-2013, 05:57

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "[right][font=Arial]בהמשך..."

אני מסכים לחלוטין כמעט עם כל מה שכתבת, אבל יש לי כמה הסתייגויות:

1. אין שום סיבה ששוטר מאומן לא יוכל לבצע ירי לאזור הרגליים (בטח מהמרחקים שבסרטון המקורי) כדי לנטרל תוקף מבלי להורגו. כמובן שגם ירי לרגליים טומן בחובו פוטנציאל קטלני (למשל ע"י פגיעה בעורק הפמורלי) אולם הסיכוי לכך נמוך יותר מאשר ירי למרכז מסה. אם זאת באמת המציאות - ששוטרים לא מאומנים לכך ורמת הירי שלהם לא מספיק גבוהה כדי שיוכלו לירות בביטחון לפלג גוף תחתון לפחות מהמרחקים שנצפו בסרטון (ולדעתי זה משהו סביר מאוד גם בטווח של 10 מטרים) - אז זה מאוד עצוב.

2. אני מסכים שהחל מטווח מסוים, כשאתה מופתע ע"י סכינאי מטווח מספיק קרוב כמו שהצגת, אין כמעט סיכוי שתוכל לשלוף, לדרוך, ליישר הנשק ולשחרר מטח אפקטיבי. אבל זה לא היה המצב בסרטון - הבחור הסתובב עם סכין ביד והיה נייח בחלקים גדולים מהזמן. השוטרים היו חייבים להיות עם אקדחים שלופים ובין כוונות בטווחים אליהם הכניסו את עצמם בסרטון. גם אחרי שהשוטר הראשון נדקר (כי הוא טיפש, אבל ממש טיפש) היה מספיק זמן לשוטרים האחרים לשלוף. בסופו של דבר זה נעשה, אבל בצורה שלומיאלית ואיטית מאוד - והתוצאות היו בהתאם. אכן הכשרה רעה מאוד של השוטרים, הן ברמת האמצעים והן ברמת התו"ל.

כמו שאמרתי - אם לך יש אקדח ולתוקף יש סכין - יש לך יתרון מאוד גדול. טכניקות לפריקת סכינאי עם הידיים הן חשובות ויכולות להציל חיים, אבל הן צריכות להיות המוצא האחרון, בוודאי אצל השוטר/מאבטח/לוחם הממוצע, שלא כל עיסוקו בחיים הוא אומניות לחימה. ברוב הפעמים בהן תידרש להשתמש בידייך כדי לפרוק סכינאי מנשקו - סימן ששגית בדרך מבחינת התנהלותך הטקטית. לא תמיד, אבל ברוב המקרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:52

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר