לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2013, 23:22
  כרקדי כרקדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.12
לימודי משפטים-ראש בריא למיטה חולה?

שלום לכולם.

בפתח שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה,עומדת בפני,כמו רבים,ההתלבטות בנוגע לבחירת מקצוע לימוד אקדמאי.בשנה החולפת מאז השחרור שלי התנסתי במספר לא רחב,אך יעיל במידת מה, של תחומים שנועדו לפתוח לי הראש ולהבין מה החברה האנושית שאינה לבושה זית,ובמפתיע אינה מתנהלת לחלוטין על פי הררכיה מבוססת ותק רוצה ודורשת ממני.

הרקע התיכוני שלי הוא כזה שניתן לומר עליו בבירור שהוא עיוני-הומני ויש לי משיכה טבעית לטקסטים,דיונים,התפלפלויות.אני מרגיש בנוח בעולם הזה,מה שאין כן בעולם המתמטי-ראלי.
נכון לעכשיו אני רשום למסלול שאמור להציב אותי בפתיחת שנת הלימודים בשנה הבאה (אוק 2014) בלימודי משפטים באחד המוסדות היוקרתיים בארץ ללימודי משפטים,אם לא הראשון בהם.הווה אומר-מכינה.מהבחינה הזאת,עם מצב השוק הנוכחי וביתר שאת זה שיחכה לי בעוד 5 שנים,עדיף לי להיות עם נתוני הפתיחה הטובים ביותר,גם אם זה כרוך בשנת מכינה עם כל ההשלכות התלויות בכך.

מכינה.ממוצע סף אסטרוני.שנת לימודים שאינה אקדמאית.ושוק עבודה הנמצא בנקודת השפל הגדולה ביותר שלו מאז ומעולם.אלה רק חלק מההתלבטויות שטורדות את מנוחתי בחודשים האחרונים.הייתי רוצה לשמוע מה דעתכם,סטודנטים וכאלה המתעתדים,או ששקלו באיזה שלב לבחור בלימודי משפטים להגיד בנידון.להפיג את חששותי או להעצימן.

הכל יתקבל בברכה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2013, 00:19
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כרקדי שמתחילה ב "לימודי משפטים-ראש בריא למיטה חולה?"

שקלתי ללמוד משפטים, אבל יש כמה גורמים שמונעים את זה ממני:
1. השוק מוצף בעורכי דין (ויש כמות גדולה של סטודנטים למשפטים). אין לי דרך לוודא נתונים על כמות המסיימים תואר שעוסקים במקצוע (בין אם התמחות או עיסוק כעורך דין מורשה לאחר מעבר בחינות לשכה או אפילו פקיד משפטי כזה או אחר). אבל, הגידול במספר עורכי הדין הגיע למצב ששר התמ"ת (בנט) אמר השבוע בישיבת ממשלה שיש יותר מדיי עורכי דין בשוק וזה מגיע על חשבון מקצועות אחרים במשק (כמו הנדסה לדוגמא).

2. כהמשך ישיר לסעיף 1, גידול במספר הסטודנטים מביא לגידול במוסדות והקצנת התנאים - באוניברסיטה העברית למשל התנאים דרקוניים למדיי (אני לדוגמא צריך לעבור מכינה לשיפור בגרויות ולעשות פסיכומטרי נוסף - כאשר הפסיכומטרי הנוכחי שלי הוא די גבוה), או מצב שבו יש עודף מכללות וכל מיני מסלולים למיניהם כמו שער פתוח במכללה למנהל (התנאים לקבלה נמוכים משמעותית, אך רמת הלימוד די גבוהה - אחותי בוגרת המכללה, וכיום בוגרת תואר שני מאוניברסיטת ת"א), שפשוט עולים המון המון כסף (28,000 ש"ח לשנת לימודים אחת), וכמובן יש כל מיני מכללות שמציעות תואר במשפטים על ידי הורדת איכות הלימודים (יש לי מכרה שלומדת משפטים במכללת רמת גן, שמוכרת בעיקר כקמפוס של האוניברסיטה הפתוחה והמקום שעושים בו סדנאות משתחררים). אני זוכר שהיה פעם אשכול שדיבר על אחוזי כישלון גבוהים של בוגרי המכללות האלו במבחני הלשכה (ודי בצדק, למען האמת). וכל זה כשבגדול, יש לא מעט התחשבות במועמד עצמו ולא רק במוסד בו הוא למד.

אלו בגדול שני הגורמים שגרמו לי לרדת מהנושא. אמנם אני מתחיל מכינה (כי די זרקתי בתיכון), אבל אחרי זה השיקול שלי הוא ללמוד משהו פרקטי ברמת השוק והעניין שלי (השיקולים העיקריים שלי הנם כרגע מסלול משולב לכלכלה ויאחב"ל או ביוכימיה / הנדסת חומרים).

מקווה שעזרתי
ישן 12-08-2013, 19:11
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כרקדי שמתחילה ב "לימודי משפטים-ראש בריא למיטה חולה?"

אכן, שוק עורכי הדין מוצף. זאת הסיבה שעורכי הדין כרגע מתקוממים ומנסים לשמר את הגילדה שלהם על ידי הצעות שונות ומשונות כמו חיוב תואר שני, הארכת הסטאז' בשנה, ביטול כניסה למקצוע למשך 3-4 שנים, או מתן פטור ממס הכנסה לחמש שנים לעורכי דין שיוותרו על הרישיון.

בכל מקרה, אל תטעה- עורכי דין רבים עוזבים את התחום מספר שנים לאחר התואר (אני צריך לחפש לך כתבה בנושא). אלו שכן נשארים מרוויחים משכורות יפות מאוד עם ותק של כמה שנים (כמובן שתלוי בתחום). אלו שנדדו הולכים לתפקידי ניהול כלשהם (כי הם כבר אקדמאים ומשום מה לעורכי דין יש שם טוב במיוחד כמנהלים), או תפקידי רגולציה שונים בתוך החברות העסקיות ולא במשרדים (בעיקר כי המדינה מידרדרת לקומוניזם וכל פעם שהממשלה נכנסת לך לחיים יש צורך במעאכר שיודע לדבר עם השלטון- שזוהי בדיוק ההגדרה של עורך דין. וגם רו"ח..).

לכן אתה צריך לשאול את עצמך- האם תצליח להיות בטופ של המחזור שלך (מה שיביא לך התמחות במשרד מעולה/מוסד ממשלתי יוקרתי ויסלול לך את כל החיים), או לחלופין- יש לך קשרים? אם כן- אתה יכול להרוויח מהמקצוע הזה. אם לא- תתכונן לשנים קשות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר