לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2013, 23:48
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
שאלה נוספת לגבי פנסיה - מינוי סוכן

חיפשתי ולא מצאתי שאלה דומה, מקווה שתוכלו לעזור לי.
הסטוריה קצרה:

מקום העבודה שלי עובד עם סוכנות כלשהי (חברת בת של מגדל) שדרכה מנהלים את הפנסיה - אני חושב שהמונח המקצועי הוא "סוכן" ולא "יועץ".
הם פנו אלי כדי שאחתום ואשלח להם "כתב מינוי סוכן", כולל צילומי ת.ז. וחתימה כדי שינהלו עבורי את הפנסיה.
הודות לפורום זה אני בדיוק בשלב שאני מתחיל להתעניין בתחום ורוצה לא לעשות שטויות, אז לא חתמתי ובמקום זה התחלתי להתכתב איתם כדי לדעת אילו תנאים הם מציעים, מבחינת דמי ניהול וכו'.
התכתובת שלי מולם נראית כך:

נציגת הסוכנות:
"שלום ****
אני מזכירה לך להעביר את הטפסים על מנת שנתאם פגישה עם סוכן ביטוח שלנו
."

התשובה שלי:

"על מנת שנוכל להתקדם אשמח לקבל מכם פרטים בנוגע לביטוח ופנסיה.

נא להתייחס למסלולים האפשריים השונים, שיעור דמי הניהול, הפחתות מהקרן חודשיות/שנתיות וכן רמת החשיפה לסיכון בכל מסלול. מצפה לתשובתכם."

תשובת הנציגה:

שלום ****,

התהליך הוא כזה:

העברתי אליך טפסי מינוי סוכן, עליך לחתום על הטפסים ולהחזיר לי אותם בצירוף צילום תעודת זהות

אני מעבירה את הטפסים לחברות הביטוח ומקבלת מיידעים

לאחר קבלת המיידעים מחברות הביטוח , אנחנו נתאם לך פגישה עם סוכן ביטוח שלנו שמגיע למקום עבודתך.

אודה לקבלת הטפסים חתומים בהקדם על מנת לקדם תהליך"

יש לי כמה שאלות:
1. על מה אני חותם בדיוק? למה אני צריך לחתום על כתב מינוי עוד לפני ששמעתי מה התנאים? הרי באותה מידה אוכל לפנות בעצמי לחברות הביטוח. נשמע לי מאוד מוזר שאני נפגש עם סוכן ביטוח אחרי שחתמתי על טפסים - נשמע לי יותר סביר שסוכן הביטוח יפגוש אותי וייתן לי הצעה ואם אקבל אותה אחתום לו על כתב מינוי כסוכן שלי.
2. חשבתי שאולי יש תנאים טובים יותר בשימוש בסוכן של מקום העבודה לעומת פנייה עצמית,, אבל אם הם לא מפרסמים בפני את התנאים, איך הם מצפים שאחתום על מסמך כלשהו?
3. איזה סוג של "מיידעים" הסוכנת צריכה לקבל מחברת הביטוח, ולמה רק לאחר שחתמתי? הם לא עובדים בקשר צמוד עם חברות הביטוח?
4. עד כמה מחייב "כתב מינוי סוכן" מבחינה חוזית? האם אפשר להשתחרר ממנו אם אני לא מרוצה מדרך ההתנהלות או דמי הניהול? אני כמובן לא רוצה להתחייב לאף אחד בחוזה בלי שאני יודע מה התנאים שמוצעים לי.
5. אם אני מתמהמה ולא חותם במשך חודש-חודשיים, מה קורה לכספי הפנסיה שבינתיים מופרשים מהמשכורת? האם הם נשמרים עד שאחתום? נכנסים כמשכורת רגילה?

אודה לכל מי שיוכל לענות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 19-08-2013 בשעה 23:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2013, 20:19
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "שאלה נוספת לגבי פנסיה - מינוי סוכן"

אכן, סוכן ולא יועץ. סוכן- יש לו קשר לאחת החברות. יועץ- אובייקטיבי (לכאורה).

1. אתה חותם שהוא יהיה הסוכן שלך. זה אומר שהוא יקבל עמלה עבורך מהחברה שאת הפוליסה/קרן שלה הוא נותן לך. אחרי שאתה נותן לו את יפוי הכוח, הוא מציע לך ממגוון החברות שהוא עובד איתן. לך זה לא עולה כסף, כמובן. לא כל חברת ביטוח תסכים שתפנה אליה ישירות, חלקן לא רוצה להתעסק איתך בכלל. בבתי השקעות בדר"כ ישמחו לקבל אותך בלי סוכן כי זה עולה להם די הרבה.

2. אכן, בדר"כ לסוכן יש הסכמים מסויימים שיכולים מאוד להיטיב איתך. אבל חשוב לזכור שהוא מקבל עמלה לפי דמי הניהול שאתה משלם, כלומר אם הוא יביא אותך בדמי ניהול נמוכים מדי הוא לא ירוויח עליך מספיק. קודם כל תבצע סקר שוק עצמאי, ואז תבוא אליו ותשמע מה יש לו להציע.

3. זה תלוי במשכורת שלך, בחברה בה אתה עובד, סוג התפקיד, צבירה קודמת אם יש. כל מה שמכריע כמה אתה שווה להם בתור לקוח וכמה שווה להם להתפשר איתך על דמי הניהול.

4. אתה יכול לעזוב מתי שאתה רוצה בלי שום בעיה, אתה הרי לא משלם לו על זה. אתה יכול ללכת לסוכן אחר, ליועץ עצמאי, ליועץ בבנק או להישאר בלי סוכן בכלל.

5. את זה תשאל במחלקת השכר שלכם.. מצטער.
ישן 20-08-2013, 22:11
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "שאלה נוספת לגבי פנסיה - מינוי סוכן"

תודה רבה לשניכם על התגובות - עזרתם לי מאוד.

בינתיים חתמתי רק על מסמך שנקרא ייפוי כח חד-פעמי לקבלת מידע בלבד, כלומר עוד לא מיניתי אותם כסוכנים. עם ייפוי הכח הם יוכלו לפנות לחברות הביטוח ולשלוף את המידע עלי, ואז לשבת מולי ולתת לי הצעה.

אני שכיר במשרת סטודנט (הכנסה נמוכה = כח מיקוח נמוך יחסית) אבל יש לי כמה קרנות שנשארו מהצבא ומקומות עבודה בעבר.
מה נחשב לדמי ניהול "סבירים" במצב כזה? בפוליסה מוקפאת מתקופת הצבא ראיתי דמי ניהול בגובה 3.97% מדמי הגמולים, 0.36% מסך הנכסים. האם זה נחשב סביר/גבוה/נמוך יחסית? האם אוכל לשמור על תנאים אלו מול הסוכן?

שוב תודה על ההתיחסות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר