לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2013, 15:34
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
משרד הפנים מאיים לגרש קהילה בדואית החיה עשרות שנים בתחומי ירושלים

http://www.btselem.org/hebrew/east_...sa_displacement
ציטוט:
ב-19.8.13, הרס משרד הפנים את כל מבני המגורים, 6 במספר, של בני הקהילה הבדואית תל-עדאסה, המונה כ-40 נפשות, כמחציתם ילדים. הקהילה, המשתייכת לשבט אל-כעאבנה, גרה בסמוך לעיירה בית חנינא, בתוך שטחה המוניציפאלי של ירושלים. הפקחים הודיעו לבני הקהילה כי עליהם להתפנות לאלתר מהמקום, וכי אם לא יעזבו בתוך עשרה ימים יפונו בכוח. כמו כן הודיעו להם הפקחים כי עליהם לפנות את ההריסות בעצמם אחרת יחויבו לשלם עשרות אלפי שקלים על הפינוי ויהיו צפויים למעצר.

לא יאומן שיש עוד אנשים בארץ שטוענים שאין אפרטהייד וכיבוש
בזמן שמכשירים התנחלויות בלתי חוקיות שגוזלות אדמות פלסטיניות מפנים אנשים שחיו עשרות שנים.
עוד דוגמה למדיניות האפרטהייד והגזענות של ממשלת ישראל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2013, 08:27
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כי באמת נותנים לערבים..."

קשה לתת רשיון בנייה למישהו שלא מגיש רשיונות בנייה.
אני אגלה לך סוד- גם ליהודים בכלל לא קל לקבל רשיון בנייה. בגלל זה יש דבר כזה- כדי שלא כל אחד יוכל לבנות 14 בתים באיזה סדר שהוא רוצה על איזה חלקת אדמה שהוא רוצה- מה שלא מאפשר תשתיות בכלל ועוד אחרי זה לא יצבע את הבית כדי לא לשלם מסים ולשמר סטטוס פליטות.

זה קצת מזכיר לי את הטענה של המרצה המהולל שלי פרופ' רובינשטיין שטען שסיפוק סיוע ממשלתי בהסתמך על אחוז משלמי המיסים הוא אפליה בגלל שידוע שהערבים לא משלמים מסים. לא, ההליך הוא תקין, מה שלא תקין הוא התנהגות הערבים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-08-2013, 09:10
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
החלפת שטחים
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "הם קיבלו הכרה, זה לא הופך..."

שליטתה של ישראל בעברה המפואר על אזור החוף הייתה לתקופות קצרות ביותר וברוב הזמן לא שלטה שם בכלל. "מפת ההתיישבות הפלשתית דומה מאוד למפת ההתיישבות של ההתיישבות היהודית בדורנו. ולא בכדי: הפלשתים, כמו ההתיישבות החדשה, באה ממערב, באניות שהגיעו לערי החוף. ועל כן רצועת החוף הייתה מקום ההתיישבות הראשון של עולים אלה. בני ישראל שנכנסו לארץ עם יהושע, נכנסו ממזרח, ועל כן תפסו את גב ההר ואת בקעת הירדן, ואילו לחוף הים לא הצליחו לרדת."

מי שמתרפק על מציאות העבר - טוב שידע זאת. היום התייצב מצב שונה כאשר מדינת ישראל מרוכז בעיקר לאורך החוף ומגיעה עד לפסגות המערביים של הרי יהודה והשומרון והצפוניים של הרי הגלבוע + קטע ממדבר יהודה (במזרח) בואך עין גדי.
ישן 28-08-2013, 11:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "הם קיבלו הכרה, זה לא הופך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hzhz
הם קיבלו הכרה, זה לא הופך אותם לעם מבחינתי. אגב, מתי בדיוק במהלך ההיסטוריה ישראל הכירה בהם לראשונה?

לצערי הרב הפלסטינים אכן הפכו לעם באיזור אמצע שנות ה60 בעקבות ההכרה העצמית, הבידול וההכרה החיצונית שלהם כעם, בשלבים כמובן. ישראל הכירה בהם לראשונה בהסכמי אוסלו שיזכרו לדראון עולם.

עם זאת, היות והם הפכו לעם רק באמצע שנות ה60- כל תביעה היסטורית שלהם על כל דבר שהוא שהתחרש לפני שנות ה60 אמורים להיות חסרי תוקף מעצם היותם. אמורים בגלל שאין הגיון או צדק בעולם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-08-2013, 08:16
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "בהסטוריה כפי שקיים עד עצם היום הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
עם ישראל מורכב משבטים שבטים. לעולם לא היה עם מאוחד.

1) "איחוד" איננה הגדרה נדרשת.
2) לעולם לא? מעניין, למיטב ידיעתי החלוקה השבטית התחילה רק בתקופת ההתנחלות.
ציטוט:
בגולה הקשר הבלעדי היתה האמונה (דת ישראל) והקשרים המשפחתיים חובקי עולם.

"הקשר היחיד היה אותם מנהגים בדיוק שהשתמרו ע"פ 4 קצוות תבל במשך 2000 שנה".
להלן- עם חסר תקדים היסטורי.

בקיצור, גם היסטוריון חדש צריך לדעת לפחות לחרטט עם קצת עובדות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-08-2013, 12:20
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
זאת אחת הטעויות הכבדות
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כן ולא. וכבר ביססנו שאין..."

אי הפרדת הדת מהמדינה מונעת מיהודים טובים לעלות ארצה ולהתבסס בה. כל עוד הרבנות תקבע את הכללים לא תהיה מנוחה ליהודים.
יצרו מקבץ של כ- 300,000 יהודים רוסיים הממלאים את כל חובותיהם למדינה. עכשיו יוצרים מקבץ נוסף של אלפי יהודים טובים אתיופיים אשר מונעים את עלייתם ואת איחוד המשפחות הנמצאות בארץ.
הגיע הזמן שיוציאו מידי הרבנות האורטודוקסית את הקביעה של מיהו יהודי ואת הזכות להפוך גוי גמור ליהודי אם ימולאו כל דרישותיהם.
אין לי כל בעיה ולא הייתי נוהג אחרת עבור מי שבלב תמים רוצה לקבל את דת משה ולהאמין באלוהי ישראל. אבל לתת להם את השליטה לגבי זכות להכלל בלאום היהודי/הישראלי זהו מחדל חמור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:07

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר