לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2013, 10:49
  ADAM COHEN ADAM COHEN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
חישובים טרמיים עבור דיודת הספק

שלום רב!
אני מעוניין לקצוץ לחצי, את הספקו של גוף חימום, של מחמם מים מיידי, המחובר בין 2 פאזות (400V), באמצעות חיבור דיודה בטור לו, אשר תמוקם בתוך מארז המחמם (קופסת פלסטיק אטומה).
הנתונים:
הספק גוף החימום 3.5Kw
הזרם הזורם דרך גוף החימום ~ כ 10A
הטמפרטורה בסביבת הדיודה ~ בין 40 עד 70 מעלות (הערכה).
נגשתי ל "סימן טוב" וביקשתי דיודה במארז מתכתי, והוא הציע לי דיודה שעליה מצוין "D40LM16A UR L6", ולשאלתי מהם נתוני הדיודה, הוא פתר אותי ב "חפש בגוגל", ואכן חיפשתי בגוגל את הכיתוב המדויק המופיע על הדיודה, ולא מצאתי דבר! מצאתי רק דפי נתונים של סדרת הדיודות המתחילה ב D40 (מצורף קובץ דפי הנתונים של D40), כך שאין לי מושג אם דפי הנתונים הללו אכן תואמים את הדיודה הספציפית אותה רכשתי.
שאלתי היא, האם דרוש לדיודה גוף קירור? ואם כן, כיצד מחשבים את שטחו?
ומהם הפרמטרים / גרפים, אותם יש להביא בחשבון, כאשר אנו באים לחשב האם גוף הדיודה אינו מספיק לפיזור ההספק/חום המתפתח עליה?
תודה מראש למשיבים!
https://2013-uploaded.fresh.co.il/2...29/74224437.pdf https://2013-uploaded.fresh.co.il/2...29/45354053.jpg https://2013-uploaded.fresh.co.il/2...29/43261546.jpg

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2013, 16:53
  Boltik Boltik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ADAM COHEN שמתחילה ב "תודה! אך לצערי אינני מהנדס..."

הכל הרבה יותר פשוט ממה שנראה לך

4. יש טמפרטורת עבודה של הרכיב שאנחנו לא רוצים לעבור אותה. טמפרטורה זאת נקבעת לפי דפי נתונים של הרכיב או משיקולים אחרים (רכיבים צמודים רגישים לחום כמו קבלים אלקטרוליטיים, חומרים רגישים לחימום יתר...). לפי דפי נתונים של הדיודה אפשר "לחמם" אותה גם עד 150 מעלות. נבחר ב-150 כטמפרטורת עבודה (או CASE TEMPERATURE באנגלית).

5. טמפרטורת הסביבה היא 70 מעלות לפי הערכה שלך.

6. הפרש טמפרטורות (150-70)=80. הספק הנפלט הוא כ-11 וואט. נקח 15 וואט ליתר בטחון.

נחלק 80 מעלות ב-15 וואט ונקבל התנגדות טרמית כ- 5 C/W, וזה הפרמטר שלפיו נבחר גוף קירור.
במקרים גבוליים יש לזכור שגם לרכיב עצמו יש התנגדות טרמית מסוימת, אבל במקרה זה אפשר להזניח לצורך פשטות החישוב.

התנגדות טרמית אומרת לנו בכמה מעלות תעלה טמפרטורת הגוף עבור כל וואט של חימום, כלומר ככל שהמספר הזה נמוך יותר, כך גוף קירור יעיל יותר ויכול לפזר יותר וואטים בלי להתחמם יותר מדי.

מקווה שעכשיו ההסבר ברור יותר.

נערך לאחרונה ע"י Boltik בתאריך 29-08-2013 בשעה 16:55.
ישן 11-09-2013, 17:23
  ADAM COHEN ADAM COHEN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "לא, עשיתי את החישוב עבור רכיב..."

"6. הפרש טמפרטורות (150-70)=80. הספק הנפלט הוא כ-11 וואט. נקח 15 וואט ליתר בטחון.

נחלק 80 מעלות ב-15 וואט ונקבל התנגדות טרמית כ- 5 C/W, וזה הפרמטר שלפיו נבחר גוף קירור.
במקרים גבוליים יש לזכור שגם לרכיב עצמו יש התנגדות טרמית מסוימת, אבל במקרה זה אפשר להזניח לצורך פשטות החישוב."

בוא נחזור לרגע לחישוב שהסברת לעיל, זה עתה הבנתי כיצד הגעת לערך המספרי של 5 C/W - מה אני עושה עם הערך הזה? האם לכול גוף קירור היצרן מציין את ההתנגדות הטרמית שלו? ובמידה ואני רוצה לייצר בעצמי גוף קירור, יש איזו טבלה של ערכים טרמיים של חומרים מסוגים שונים?
אני מעונין לייצר גוף קירור לדיודה מצינור נחושת 1/2 אינטש כ 12 מ"מ (ראה בצילום המצורף), כיצד אני מחשב את ההתנגדות הטרמית של הצינור לכול מטר או ס"מ ?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י ADAM COHEN בתאריך 11-09-2013 בשעה 17:42.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר